Waterschapsbestuurvan Schouwen Goes. Laatste zitting van den gemeente raad—onder burgemeester "Wesselink. Alle leden waren tegenwoordig. De heer Wesselink nam ontslag als lid van den Raad en als voorzitter der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. De jongste wethouder, de heer mr. J. de Witt Hamer, werd benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Mej. D. Posthumus wordt op haar verzoek eervol ontslagen als onderwijzeres aan de meisjesschool, ingaande 1 Januari of zooveel vroeger als de vacature zal vervuld zijn. De rekening van het Gasthuis levert een goed slot van ruim f 1300. Het raadslid A. S. J. Dekker had schriftelijk ingezonden zijne bezwaren tegen de begrooting der dienstdoende schutterij, met welke bezwaren de sohuttersraad geen rekening meende te moeten houden, omdat de bezwaren niet gemotiveerd waren. De ontworpen begrooting werd met 9 tegen 3 stemmen goedgekeurd. Er werd natuurlijk op gewezen, dat de begrooting en de rekening twee verschillende zaken zijn. Vastgesteld werd het kohier voor schoolgeld voor school A (141 leerlingen), op f 1674 en dat voor de meisjesschool (33 leerlingen), op f 1899. Burgem. en weth. stelden voor, het peil voor de nieuwe woningen aan den Stationsweg te bepalen op 15 c.M. boven den kruin van den weg. De heer De Leeuw wenscht 1.70 M. boven het zomerpeil van den polder. Na discussie doet de heer Ochtman het voorstel eene nieuwe voordracht van burgem. en weth. te verzoeken. Hierover staakten de stemmen. Aan onderscheidene personen wordt toegestaan bruggen te slaan over slooten voor hunne nieuw te bouwen woningen of het plantsoen daarvoor weg te hakken, alles natuurlijk tegen jaarlijksche vergoediDg. Het lid Dekker zal eene wijziging voor stellen van de verordening op de brandweer. Ten slotte sprak de burgemeester zijne beste wenschen uit voor de gemeente, de ingezetenen en raadsleden, zoo voor hunne personen als voor hunne gezinnen. De oudste wethouder, de heer Ramondt, wenschte namens den Raad den scheidenden voorzitter alles goeds in zijn volgend leven. Hij hoopte, dat hem na zulk een werkzaam leven, nog vele jaren van welverdiende rust zullen geschonken worden. Beide aanspraken werden met applaus bekrachtigd. Aangaande het bezoek der Boeren generaals (Dinsdagavond) kan worden gemeld, dat de heer Yerwer, houder van het «Hotel- Zoutkeet", kosteloos logies heeft aangeboden aan de secretarissende generaals zelf logeeren hij den heer J. M. Kakebeeke, wiens zoon mede streed in de commando's der Boeren. De heer pastoor-deken Baede heeft bedankt voor eene spreekbeurt in de kerk. Onze winkelstraat, de Lange Kerkstraat, die de stoet, komende van het station, zal passeeren, maakt een verrassenden indruk met hare dubbele rij vlaggen en haar sierlijk verlichte winkels. De begroeting heeft aan het station plaats, waar eene drukke menigte zich verdrong, ook uit omliggende plaatsen. Op alle scholen, lagere en middelbare, openbare en bizondere, is Woensdag vacantie gegeven om de jeugd in de gelegenheid te stellen de helden van Zuid-Afrika te zien. Woensdagmorgen heeft de begroeting plaats in de kerk der Ned. Herv. Gem.; daarna een rijtoer door de stad. 11 uur 34 minuten (stadstijd) vertrokken de bezoekers naar Middelburg. 1 October was het 30 jaar geleden, dat de heer Holtzheimer, commissaris van politie alhier, in dienst trad bij de justitie. Eene commissie, bestaande uit de heeren v. d. Pijl, Buys Rogge en Ross, is er in geslaagd gelden bijeen te brengen, waaruit den jubilaris enkele cadeaux zijn aaDgekocht, o. a. een gouden horloge met ketting eDz. Het politie-bureau was feestelijk versierd. Middelburg. Naar aanleiding van het bij den gemeenteraad ingezondene request tot intrekking der bepalingen, die de prostitutie alhier reglementeeren, en hare vervanging door een verbod tot het houden van huizen van ontucht, zal Donderdag 9 October in het Schuttershof eene meeting met debat worden gehouden, waarbij als sprekers zullen optreden de heer H. Pijttersen Tz., hoofdredacteur der Nieuwe Arnhemsche Courantoud-lid van de Tweede Kamer te Arnhem, en onze stad- genooten de heeren J. J. Berdenis van Berlekom en dr. J. R. Slotemaker de Bruine. AanbestedingenVerkoopingen eng. Poortvliet, 30 Sept. Heden werd in de herberg van J. Noom alhier, door den notaris Yan Steenbergen, namens het bestuur der coöperatieve roomboterfabriek «Poortvliet" het gebouw, staande en gelegen te Poortvliet, Subliek verkocht voor de som van f 560 aan en heer J. K. Krijger alhier. Onkosten 8 pCt. Landbouw en Veeteelt. Wij hebben ontvangen het fraai geïl lustreerd zomernummer van Bibby's Tijdschrift, grootendeels gewijd aan de bekende Bibby- koeken voor het vee, waarvan de heer Anth. Geluk te Tholen de agent is. Bij dezen is voor eiken veehouder een nummer van Bibby's Tijdschrift gratis verkrijgbaar. Ook komen in dit zomernummer eenige pakkende verhaaltjes en nuttige mededeelingen voor. In een goed gewaad gestoken zal dit tijdschrift zeker menigeen hoogst aangenaam zijn. Tentoonstelling te Goes van zaaigranen uitsluitend voor landbouwers, gehouden in de sociëteit Landbouw en Handel, café Boudeling. Ruwarige Essex-Tarwe. Ie prijs W. de Yulte te Nisae; 2e prijs niet toegekend. Roodkaf Witte Tarwe. Ie prijs A. J. Hendrikse te Goes; 2e prijs niet toegekend. Wintergerst. Ie prijs A. J. Hendrikse te Goes; 2e prijs niet toegekend. Rogge. Ie prijs A. Mol te Waarde; 2e prijs niet toegekend. Witte Engelsche Tarwe. Ie prijs niet toege kend 2e prijs A. J. Hendrikse te Goes. Ter opluistering, dus buiten mededinging, waren monsters ingezonden door den Wilhel- minapolder, en door de firma's v. d. Bosch Co. en Labrijn Pilaar, beiden te Goes. St.-Filipsland, 1 Oct. Als schrijver-tar- reerder in de a.s. suikerbieten-campagne zijn van hier op verschillende standplaatsen aangesteld J. Overbeeke, D. Romein, H. Mol, L. Geense, J. Mol, An. Verwijs, Y. Verwijs, J. A. Verwijs, J. Neele en P. Noorthoek. B E O H T 8 Z A K EN. Zierikzee, 30 Sept. In de heden gehouden buitengewone terechtzitting van strafzaken stonden terecht J. van der S.65 jaar, bierhuishouder, en N. van der S., 31 jaar, arbeider, beiden wonende te Eikerzee, beklaagd van diefstal en medeplichtigheid aan diefstal van eene hoeveelheid suikerpeeön, gepleegd in November 1901 te Scharendijke. Beklaagden ontkenden het hun bij dag vaarding ten laste gelegde feit. In deze zaak werden 7 getuigen gehoord. De substituut-officier van justitie, mr. Hofstede, vorderde veroordeeling van ieder der beklaagden tot eene gevangenisstraf van 3 maanden. De verdediger van de beklaagden, mr. D. van der Vliet, was van meening dat de feiten niet waren bewezen en concludeerde daarom tot vrijspraak van de beklaagden. Uitspraak 7 October. De veroordeelde evangelist Weltevreden van Zierikzee is, na afwijzing van zijn ver zoek om gratie, naar de strafgevangenis te Scheveningen overgebracht. Te 's-Hertogenbosch zijn Zaterdag 1.1. twee personen in arrest genomen, die verdacht worden vóór 7 jaar te Diessen brand te hebben gesticht. De meubelmaker Van E. en de arbeider Z. hebben cassatie aangeteekend tegen hunne veroordeeling tot 8 en 9 jaar gevangenisstraf wegens diefstal of poging tot diefstal te Ovezande, Kwadendamme en 's-Gravenpolder. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. Gem. te Wissenkerke ds. W. H. Weeda te Cadzand. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Ovezande en Driewegen door ds. C. v. d. Hoeven Jr. te Domburg. Ds. W. Lamers is Zondagochtend in de Groote Kerk te Rotterdam bevestigd door ds. G. F. Haspels, die eene rede hield naar aanleiding van II Korinthe 5, vers 20. Des avonds deed de bevestigde in hetzelfde kerkgebouw zijne intrede, met eene preek naar aanleiding van Markus 5, vers 36 laatste gedeelte. De gemeente zong hem aan het einde Psalm 134, vers 3 toe. Door Z. H. den bisschop van Haarlem, bijgestaan door eenige geestelijken, werd Maandagmorgen de opnieuw herbouwde kerk te Kwadendamme plechtig ingewijd. O N D E B W IJ 8. Zierikzee. De volgende leerlingen zijn op de Burger-Avondschool toegelaten, en zullon er de lessen ook volgen J. Roggeband, N. Verton, W. E. Coumou, C. J. Paul, A. Willemse, R. Ornee, J. Kostense, M. Provoost, H. v. d. Klift, J. M. Cannoo, A. de Vos, G. J. van Velthoven, L. van der Valk, W. Geluk, J. Versteeg, M. Bakker, A. van den Berge, A. W. Lemson, J. T. van der Zande, M. Cashoek, J. L. Padmos, B. Rodoe. De namen der leerlingen, die wel toege laten zijn, maar wegens gebrek aan ruimte niet kunnen geplaatst worden, zijn de volgende: J. J. Weverling, D. Stoel, A. Nestelaar, M. Schoonakker, N. Timmerman, C. den Dekker, S. J. Cashoek, B. de Leeuw. Benoemd tot leeraar in de Ned. taal aan de H. B. S, en het Gymnasium te Schiedam de heer E. Hazelhof, thans leeraar aan de H. B. S. te Zierikzee. Tot onderwijzeres aan de meisjesschool te Goes is benoemd mejuffrouw M. S. van den Bosch aldaar, no. 2 van de voordracht, met 6 stemmen. Mejuffrouw Alida de Jonge uit Groningen, die middelerwijl te Apeldoorn is benoemd, verkreeg 6 stemmen. Bij Kon. besluit is aan de gemeente Heinkenszand een extra-subsidie verleend van f 4675 ten behoeve van eene behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs. Tot directrice van de Industrie-school te Alkmaar is benoemd mejuffrouw J. M. C. Aalbers, hoofd der gemeente-bewaarschool te Middelburg. De gemeentebesturen van Ede en van Biervliet hadden elk een onderwijzeres benoemd uit een voordracht, die niet door den arrond.- schoolopziener was goedgekeurd, omdat er ook dames ia voorkwamen, niet in het bezit der acte voor vrije- en orde-oefeniogen. De vraag was toen, of zoodanige benoeming, toevallig in beide gevallen een onderwijzeres zonder acte j, geldig was. De Minister van Bionenlandsche Zaken heeft thans te kennen gegeven, dat er geen aanleiding bestaat, deze benoemingen ter vernietiging voor te dragen, aangezien het niet noodzakelijk is, dat alle onderwijzers bedoelde acte bezitten. 25 en 26 September is te Goes gehouden het examen tot het verkrijgen van een diploma voor opzichter bij een polder of waterschap, welk examen is ingesteld door den Bond van Waterbouwkundigen in Zeeland. Er waren 11 candidaten, waarvan 1 was verhinderd te komen, en 2 zich te laat hadden aangemeld. Bleven alzoo 8 candidaten voor het geheele examen6 hunner verwierven het diploma, n.l. de heeren J. de Bree te Veere, J. Bril te Winschoten, P. Cysouw te Sas van Gent, J. Pouwer te Souburg, L. J. Soeters te St.-Annaland en Z. v. d. Velde te Scherpenisse. Foit en Telegrafie. De heer J. van Anrooy, brievengaarder te Wilhelminadorp, heeft als zoodanig zijn ontslag genomen, tegen 15 October a.s.. wegens vertrek naar elders. Vlissingen. De conducteur der brieven malen van de 2e klasse op de lijn Vlissingen— Breda I. van 't Hof alhier is benoemd tot assistent met standplaats Antwerpen om dienst te doen op de lijn AntwerpenAmsterdam spoorwegpostkantoor no. 2 ingaande 1 Oct. a.s. Algemeene Vergadering VAN HET in 's Landskamer te Zierikzee, op Maandag 29 September's morg. 10\ uur. Vervolg. Het drukduiveltje heeft ons een poets gespeeld. Sprekend van het geschenk van den heer mr. D. van der Vliet, vermeldden wij, dat aan den wand prijken in eikenhouten lijst gevat, in Gothisch schrift en in pracht volle kleuren de namen en wapens der Opper-Dijkgraven, Presidenten en Voorzitters van Schouwen van 1783 af tot den huidigen dag toe. Nu is het jaartal abusief. Dit moet wezen 1483. De Voorzitter deelt mode, dat er een schrijven is ingekomen van den heer Van der Lek de Clercq, waarin deze mededeelt, dat hij wegens uitstedigheid verhinderd is de vergadering bij te wonen. Ingekomen zijn nog de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, den heer M. C. de Crane, en van de herbenoemde Hoofd ingelanden, de heeren J. Boot Wz A. Baten burg, J. W. Gast, J. Steur en M. Hanse Sz. Tot onderzoek der geloofsbrieven van den heer M. C. de Crane werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Boogerd, Ten Haaf en J. Gast, die deze onderzochten, in orde bevonden, en tot toelating adviseerden. Conform het advies werd besloten. Eveneens werd tot toelatiDg van de herbenoemde Hoofd-Ingelanden besloten, nadat hun geloofsbrieven door een commissie bestaande uit de heeren M. T. van den Bout, N. L. de Oude en H. C. Bolle,, eveneens in orde waren bevonden. De heer M. C. de Crane, door den Ontvanger-Griffier ter vergadering binnen geleid, werd alsnu, na de bij de wet voor- geschrevene eeden te hebben afgelegd, door den Voorzitter als Hoofd-Ingeland toegesproken. In deze toespraak werden herdacht de groote verdiensten van den man, wiens plaats de heer De Crane inneemt, van wijlen den heer F. C. van der Vliet, in wien het Waterschap veel verloren heeft. De heer F. C. van der Vliet gaf steeds blijk van groote belangstelling in het Waterschap, nam ijverig deel aan de discussiën, en was een zeer nuttig lid in de commissie tot onderzoek der Begrooting. Hij was een goed Hoofd-Ingeland, van wien Schouwen nog veel verwachten kon. Vervolgens zich wendend tot den heer De Crane, sprak hij zijn dank' uit, dat deze op zijn leeftijd bereid was bevonden de betrekking van Hoofd-Ingeland te aanvaarden. De heer De Crane was een geboren Schouwenaar, bekend met de toestanden van dit eiland, zoodat veel nut van hem te verwachten is. Hij wenschte hem geluk, hoopte, dat nog lang deze betrekking door hem moge bekleed worden, en verklaarde hem ten slotte als Hoofd-Ingeland van Schouwen geïastalleerd. De heer De Crane dankte, verklarend de voetstappen van zijn voorganger te zullen drukken. Door den heer D. Hocke werd als Voorzitter der Commissie tot onderzoek der Begrooting ook nog warme hulde gebracht aan de groote verdiensten van den heer F. C. van der Vliet, en ten aanzien van het andere mede-lid, den heer Groeneveld de Kater, die thans ziek is, de wenech uitgesproken, dat deze spoedig herstellen moge. Door den Ontvanger-Griffier werden de notulen van het verhandelde in de vorige Algemeene Vergadering voorgelezen. Zonder wijziging werden deze goedgekeurd. Do Voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn Een dankbetuiging van de wed. Van Wou we voor de haar toegekende toelage een missive van Gedep. Staten met het goedgekeurd besluit der Algemeene Vergadering tot verkoop van grond aan W. de Voogd c.s. een missive van het Bestuur van den Oosteren Ban omtrent vaststelling van het duingeschot. Al deze missives worden voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een rapport van den Ingenieur omtrent de bemaling van het Ossebevang. De Vergadering besluit op voorstel van den Voorzitter dit rapport in handen van het Dagelijksch Bestuur te stellen en dit diligent te verklaren. De Voorzitter deelt verder mede I. Dat door het Bestuur is aangekocht een brandkast voor f 85, omdat de oude in beschadigden toestand uit de brandkluis, waarin zij stevig bevestigd was, moest gebroken worden, zoodat zij niet meer brandvrij was. Door den Ontvanger-Griffier is de oude brandkast in gebruik genomen. De Vergaderiog keurt die uitgave goed II. dat het ten gevolge van de verhuizing noodig is een nieuw abonnement met den bode te sluiten voor het schoonmaken van '8 Landskamer. Dit huis toch is bewerkelijker dan het oude. Daarom wordt voorgesteld het nieuwe abonnement in plaats van op f 103 te bepalen op f 130 per jaar. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel aangenomen III. dat de opbrengst van den verkoop van goederen uit de Heerenkeet en 's Landskamer is geweest f 115,30. De kosten aan den deurwaarder waren f 15, zoodat f 100,30 overblijft IV. den uitslag der verpachtingen en bestedingen. Aangenomen wordt het voorstel van het Dagelijksch Bestuur tot uitgifte van grond in opstal aan M. Berrevoets te Zierikzee en om hem een recht van overpad te geven over den Kulkdijk en den Zeedijk. De vergadering wordt voor een uur geschorst. Door den Voorzitter wordt in dien tijd aan Heemraden, Hoofd-Ingelanden, den Ontvanger-Griffier en den Ingenieur een colla tion in de Bestuurskamer aangeboden. Na afloop daarvan werd de vergadering heropend, en werden aangenomen de volgende voor stellen van het Dagelijksch Bestuur: a. Omtrent het jachtrecht in de door W. Boot Pz. gepachte inlaag b. om gemachtigd te worden tot onder- handsche verpaohting of verkoop van het grasgewas van de nog onverpachte perceelen c. tot af- en overschrijving op posten der Begrooting voor 1901, en het vaststellen van den staat van oninbare poBten over 1901. Ten aanzien van punt c ontspon zich een korte discussie. De heer D. Hocke maakte namens de Commissie een opmerking over de uitgave van f 19 voor de schrijfloonen, terwijl f 10 op de Begrooting daarvoor was uitgetrokken. De f 9 hadden gediend voor het opmaken van de rekening door Van den Houten. En daar nu de Ontvanger-Griffier met het opmaken yan die rekening belast was, zoo meende de Commissie, dat dan het Water schap geen schrijfloon verschuldigd was. De Voorzitter stelt in het licht, dat de uitgave betrof de overschrijving van de rekening. De rekening is een omvangrijk stuk, dat met veel accuratesse moet over geschreven worden. Hij ziet het nut van de opmerking niet in, tenzij de Commissie een bepaald voorstel er mede beoogt. Sommige stukken, die hij bij name noemt, kunnen niet gebracht worden ten laste van den Ontvanger- Griffier of van den iDgenieur. Men kan niet vergen van den Ontvanger-Griffier, dat hij twee- of driemaal een rekening overschrijft. Daarbij komt, dat hij voor bureaukosten geen vergoeding ontvangt. De heer Moolenburgh verklaart, dat het niet in de bedoeling der Commissie ligt een voorstel te doen, maar slechts een opmerking te maken. Blijft het Dagelijksch Bestuur bij zijn meening, dan legt de Commissie zich daarbij neer. De Voorzitter merkt nog op, dat de Ontvanger-Griffier bij het Dagelijksch Bestuur de rekening indient, zoodat dit eigenlijk daarvan afschriften doet nemen. De Commissie, belast met het onderzoek der rekening van het Waterschap Schouwen over het dienstjaar 1901, bestaande uit de heeren D. Hocke, N. L. de Oude en mr. H. C. Moolenburghbrengt bij monde van eerstgenoemde rapport uit. Zij adviseert tot goedkeuring van die rekening in ontvang op f 199.244.915 en in uitgaaf op f 188.936.505, zoodat er een batig slot is van f 10.308.41. Conform het advies wordt bij hoofdelijke stemming besloten. Overeenkomstig het regle ment onthield zich het Dagelijksch Bestuur van stemmen. Dezelfde Commissie brengt eveneens rapport uit omtrent het reservefonds, dat op haar advies door de Vergadering wordt aangenomen in ontvang op f 5183.04 en in uitgaaf op f 5001.095zoodat er een batig slot is van f 181.945. De Voorzitter dankt de Commissie voor het onderzoek. De heer D. Hocke merkt namens de Commis sie nog op, dat de geldbelegging in Belgische schuld ad 3 °/0 weinig rentegevend is, en zoude daarvoor liever in de plaats hebben Holl. IJzeren Spoor ad 3J °/0. Hierover ontspon zich een korte discussie- De Voorzitter zeide, dat in het algemeen nooit op de rentabiliteit, maar steeds op de solvabiliteit is gelet, maar dat tegen den verkoop principieel geen bezwaar bestaat. Het resultaat van het debat was, dat tot den verkoop besloten werd. De stand van het reservefonds isfl23247.325. Aangenomen werd het voorstel van het Dagelijksch Bestuur tot machtiging voor een onderbandsche aanbesteding der voor 1903 benoodigde basalt en gecreosoteerd hout. De Voorzitter doet mededeeling van het reeds door ons besproken geschenk van den Ontvanger-Griffier, mr. D. van der Vliet. In de plaats van wijlen den heer F. C. van der Vliet wordt tot lid der Commissie tot onderzoek der Begrooting en RekeniDg benoemd de heer mr. Moolenburgh, nadat de heer De Oude verklaard had voor geen benoeming in aanmerking te willen komen. De heer Moolenburgh neemt, op de vraag des Voorzitters, de benoeming aan. Tot plaats vervangend lid werd gekozen de heer M. C. de Crane. Benoemd werden tot sleutelbewaarder in de plaats van mr. J. C. van der Lek de Clercq, de heer W. ten Haaf, en tot plaats vervangend sleutelbewaarder de heer M. C. de Crane. Besloten wordt de lijst van stemgerechtigden in alle gemeenten van Schouwen en Duiveland ter visie te leggen. Ingekomen is nog, na vaststelling der agenda, een verzoek van J. van den Hoek tot verlenging der jacht met zeven jaar voor de visscherij en de vogel&rij in de inlaag van Flaauwers. Adressant steunt zijn verzoek met den grond, dat ér verschillende verbeteringen aangebracht moeten worden, die eerst in de toekomst vruchten afwerpen. De Voorzitter zegt, dat dit verzoek herhaaldelijk behandeld is, maar met een geringe meerderhoid werd afgewezen. Het Dagelijksch Bestuur stelt zonder prae-advies een dadelijke behandeling voor. Do heer Ten Haaf is tegen een dadelijke behandeling, en stelt voor de zaak tot een volgende vergadering uit te stellen. Het resultaat der discussie, waaraan de heeren Hocke, Berrevoets, Boogerd, Heemraad Gast en de Voorzitter deelnamen, was, dat het voorstel-Ten Haaf, de behandeling der zaak tot een volgende vergadering te verdagen, met twaalf tegen negen stemmen werd aan genomen. De heer Bolle vraagt bij de rondvraag, waarom een brug onder Haamstede, die toegang geeft tot een particulier erf, vanwege Schouwen vernieuwd is. De Ingenieur, de heer A. H. W. van der Vegt, deelt mede, dat volgens het oude contract het Waterschap verplicht was voor een voetbrug te zorgen, dat de bestaande moest vernieuwd worden, en dat toen een nieuwe overeenkomst is aangegaan, zoodat het onderhoud in de toekomst op de particulieren rust. Niemand meer het woord vragend, sluit de Voorzitter de vergadering. Moderne Borduurkunst. Velen zullen zich de exposities herinneren van prachtige borduurwerken, op Singer- naaimachines vervaardigd, die vier of vijf jaar geleden door de Singer-Maatechappij in de grootere steden van ons land gehouden werden en zooveel bewondering wekten. Dat ;het borduren op de naaimachine sedert dien tijd ook in Nederland opgang heeft gemaakt, bleek in 1898 op de Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid, te 's-Gravenhage, waar bijv. de Industrieschool voor meisjes, te Rotterdam, met buitengewoon mooie, op de Singer-machine geborduurde voorwerpen voor den dag kwam. Aangezien het zoodoende nu wel als bewezen mag worden aangenomen, dat door het borduren op de Singer-naaimachine als het ware een nieuw veld voor vrouwelijke bezigheid geopend is, zullen voorzeker velen onder onze lezeressen met groote belangstelling hoorendat de Singer-Maatschappij binnenkort ook in onze stad 'n volledigen cursus in het moderne borduren zal doen houden. In dezen cursus zullen geheel gratis de meest verschillende soorten van borduurwerken onderwezen worden, zooals bijv. platsteek, pantsteek, koordborduren, monogram-borduren, Smyrna-borduren, enz., enz., en vestigen wij daarom de attentie van bezitsters van Singer- naaimachines op deze uitstekende gelegenheid om zich in het moderne borduren te bekwamen en zoodoende nog veel meer nut dan tot nog toe uit de Singer-machine te trekken. Zij, die van dezen cursus wenschen te profiteeren, dienen zich aan te melden aan het kantoor van de Singer-Maatschappij te Zierikzee, Dam 361. De Bóeren-Generaals. Generaal Ben Viljoen, die als bevelhebber van een commando in het Oosten van Trans vaal een zeer groot aandeel in de krijgs verrichtingen heeft gehad, is Maandag in Den Haag aangekomen. Gedurende den oorlog was hij in een hinderlaag gevallen, gevangen genomen en naar St.-Helena gezonden. Vandaar is hij naar Kaapstad gegaan en vervolgens in Europa gekomen om zijn gezin te bezoeken, dat sedert eenigen tijd te Scheveningen verblijf houdt. Zijne familie heeft in den oorlog zwaar geleden eene zuster van hem werd met bare 4 kinderen naar een kamp gevoerd, waar zij allen binnen de 8 dagen stierven, terwijl een broeder van hem, na gewond te zijn, mede overleed, Generaal Botha heeft aan Stead mede gedeeld, dat er 50 millioen pond sterling noodig zou zijn, om de bewoners van Transvaal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2