llit Stad en Provincie. Laeken, 22 Sept. Een dichte menigto, die met groote moeite in bedwang gehouden werd, stond bij het station en langs den weg naar de kerk; de troepen stonden langs dien weg geschaard. Te 3.40 kwam de trein aan het station op de locomotief stond de Belgische vlag met floers omgeven. De Graaf van "Vlaanderen begaf zich naar den Koninklijken wagen, waaruit achtereen volgens Prinses Clementine en de Koning te voorschijn traden; de Koniog droeg groot uniform, met rouwfloers om den hals. De Aartsbisschop van Mechelen hield eene toespraak tot den Koniog, achter wien volgden de Graaf van Vlaanderen en Prins Albert, met rouwfloers om den arm en aan den sabelkwast. De kist werd uit den trein gedragen en de stoet begaf zich naar de kerk, waarvoor de muziek der grenadiers treurmarschen speelde. De absolutie werd gegeven door den Aartsbisschop van Mechelen. Vervolgens werd do lijkkist neergelaten in de graftombe, waarheen zich ook de Koniog en de overige vorstelijke personen begaven. De kist der Koningin zal geplaatst worden naast die van haar zoon, den Graaf van Henegouwen. Brussel, 22 Sept. De Bóeren-generaals Botha en De la Rey hebben medegedeeld, dat zij zich binnenkort naar Frankrijk zullen begeven en dan eenigen tijd te Parijs verblijf zullen houden, terwijl het bezoek aan Brussel binnen de eerstvolgende twee weken zal plaats vinden. Nederland. Deventer, 23 Sept. Een korporaal zou een soldaat, die wegens slecht gedrag gedetacheerd zou worden bij het Algemeen Depot van -Discipline, van het hospitaal naar de kazerne overbrengen. In de stad liep de soldaat op eens weg, en was op het drukke marktplein weldra uit het oog verdwenen. Politie noch maréchaussee zijn er tot dusver in geslaagd hem op te sporen. Men weet alleen, dat hij zijn knevel heeft doen afscheren, en dat hij vermoedelijk in burgerkleeding gevlucht is. Amsterdam, 23 Sept. Gisterenavond is hier ter stede een moordaanslag gepleegd, welke, door enkele bizonderhedentreffend aan den nog zoo versch in het geheugen liggenden dubbelen moord in de Czaar Peter straat doet denken, waar, zooals men weet, een hoogbejaarde kruidenier en diens huis houdster de slachtoffers waren. Do 70-jarige J. T. Versluys en zijne even oude vrouw drijven samen een kruideniers winkeltje, tevens brooddepót in de Mamixstraat 43, eenige huizen van de Brouwersgracht af. De beide oudjes hadden zich gisterenavond reeds ter ruste begeven op het achter den winkel gelegen opkamertje, toen, oDgeveer kwart vóór twaalven, werd aangescheld. Versluys stond op, opende de deur en voor hem stonden twee jonge mannen, die ver zochten of hij hen nog aan een paar krenten broodjes kon helpen. Tegelijkertijd traden zij den winkel binnen en deden de deur dicht. Toen de oude man zich bukte, om het gevraagde te krijgen uit een kist, die tegen over de toonbank vlak bij de deur stond, ontving hij een hevigen slag met een hamer op het achterhoofd, die hem bewusteloos deed neerstorten en welke gewelddaad gevolgd werd door eenige messneden over het gelaat. De booswichten stormden daarna het drie treden hooge trapje van de opkamer op en vielen de in bed liggende vrouw aan. Het hevig verschrikte oudje begon zóó luide te gillen, dat 't de aandacht moest trekken van de bovenburen [en van de voorbijgangers op straat. Dat schijnen de moordenaars begrepen te hebben. Zij vluchtten het huis uit, met achterlating van den hamer, die, tengevolge van de hevigheid waarmede een der op de vrouw gemunte slagen, tegen het beschot van bet bed was aangekomen, hun uit de handen gevallen was. Het angstgeschrei van de vrouw had werkelijk dadelijk hulp doen toeschieten. Yan boven kwamen de buren ijlings toegeloopen en op hetzelfde oogenblik waren ook menschen van de straat en eon politie-agent aanwezig. De kerels waren echter gevlogen. De heer N. Knapper Czn., een in de buurt wonende arts, onderzocht de verwonde oudjes, nadat hij den man had bijgemaakt en verbond hunne wonden, die gelukkig niet levensgevaarlijk bleken, al was, vooral de oude Versluys, nog al duchtig geraakt. Toen deze weer wat op zijn verhaal was gekomen, kon hij aan den inmiddels verschenen commissaris van politie, den heer J. B. Damman, mededeelen, dat hij in één der daders herkend had zekeren Liebert, wiens moeder aan de overzijde van de straat woonde, doch die zelf op de Brouwersgracht verblijf moest houden. Hij voegde hieraan nog toe, dat Liebert, al of niet vergezeld van een anderen man, in den laatsten tijd meermalen in den winkel was geweeBt tot het doen van kleine bood schappen, waaruit hij thans afleidde, dat die boodschappen de strekking hadden gehad om zich goed op de hoogte te brengen van de toestanden in het huis. 't Was hem nu duidelijk dat zij met opzet naar krentenbroodjes gevraagd hadden, omdat zij bij een vroegeren keer heDben kunnen ontdekken, dat hij, om deze te krijgen, bukken moest. 't Mocht nog dienzelfden nacht aan do rechercheurs Martens en Verbeek golukken, den hoofddader, do 20-jarige Liobort, in hechtenis te nemen. De andere, Hazenberg geheeten en 48 jaren oud, werd hedenochtend gearresteerd. Uit alles blijkt, dat do politie hier een paar zeer gevaarlijke individuen in handen heeft. Deze moordaanslag is van te voren beraamd en in koelen bloede en op de meest brutale wijze uitgevoerd, om zoo te zeggen vlak aan de straat, op een uur, dat de nachtelijke rust en stilte nog niet waren ingetreden. Dat wijst er wellicht op, dat men hier niet met beginners te doen heeft, en dit gevoegd bij de omstandig heid, dat verschillende zaken in deze misdaad herinneren aan dien van de Czaar Peterstraat, waar de lijkschouwing ook het vermoeden aan het gebruik van een hamer heeft vast gesteld, is voor de justitie aanleiding tot het instellen van een zeer nauwkeurig en om vangrijk onderzoek. De beide bedrijvers van dezen moord aanslag hebben eene volledige bekentenis afgelegd. Zij zijn 20 en 48 jaar oud, bank werker en schilder van beroep. Slechts zucht tot diefstal was aanleiding. Gisterenmiddag tusschen drie uur en half vier dus op klaarlichten dag is ingebroken in de woniDg (een bovenhuis) van den heer Roos, Haarlemmerweg 7, doodgraver van het kerkhof »VredeDhof". De woning was op genoemd uur even verlaten, doch dit korte oogenblik hebben de dieven zich benuttigd om hun slag te slaan. De deur werd met een valschen sleutel geopend en daarna uit verschillende kasten voor een waarde van ongeveer f 4000 aan gouden en zilveren sieraden en geld gestolen. De politie heeft heden twee verdachte personen gearresteerd, die, naar het uitduiden van de buren, zich omstreeks dienzelfden tijd in de nabijheid der woning hebben opgehouden en waarvan zij één naar boven hebben zien gaan, quasi om een circulaire van een loterij te presenteeren. Haarlem, 23 Sept. Het was te verwachten, dat het optreden van den gewezen trappist uit het klooster te Tilburg, Ch. Frech, heden avond in het gebouw van dea Katholieken kring »St.-Bavo" niet bizonder kalm zou afloopen. De pachter van »St.-Bavo" scheen reeds Zaterdagmiddag berouw gehad to hebben over het verhuren der zaal en aan Frech doen weten, dat zijn zaal niet meer beschik baar was. Hiermedo nam Frech echter geen genoegen on met de door den verhuurder geteekendo kwitantie begaf hij zich naar een advocaat, die den verhuurder er op wees, dat hij zijn verplichting moest nakomen of f 60 schadevergoeding geven. Hierin had de pachter van »St.-Bavo" nu weer geen zin en hij zeide dan ook, dat hij dan maar aan zijn verplichting zou voldoen, in zooverre dat hij alleen de zaal zonder zitplaatsen zou disponibel stellen. Maar daardoor handelde hij juist in 't voor deel van den spreker. Want nu konden in plaats van 500 omstreeks 4000 personen in de zaal, welke dan ook te 8 uur reeds geheel gevuld was. Nauwelijks had de spreker het woord genomen of op het tooneel brak een hclsch lawaai los. Er werd gesprongen, hard gestampt, geschreeuwd, terwijl draaiorgelmuziek boven alles uitklonk. De spreker was daardoor genoodzaakt zijn rede te staken, het verraste publiek vloog het eerste oogenblik naar alle richtingen heen, niet wetend waar de stoornis vandaan kwam. Doch eenige oogenblikken later had men reeds ontdekt, van waar het leven kwam en niet lang duurde het of de woedende menigte bestormde het met planken toegespijkerde tooneelde décors werden afgerukt en stuk getrapt, het orgel omgeworpen, stoelen en glazen stukgeslagen, kortom, een groote verwoesting werd aangericht, waarbij den orgeldraaier een bloedende wonde aan het hoofd werd toegebracht. Op dat oogenblik trad de politie tusschon- beiden en wist erger baldadigheden te voor komen en de orde te herstellen. Daarna deelde de inspecteur van politie, Balkensteijn mede, dat de vergadering doorgang mocht hebbenwanneer men ordelijk bleef. Een luid »leve de politie" werd na deze mededeeling gehoord. Hoewel, zooals duidelijk blijkt, de bijeen komst op het tooneel ten doel had, de vergadering in de zaal te storen, gaf de kastelein aan de politie op, dat dit geenszins zijn doel was geweest, doch dat hij hot tooneel voor een bruilofts-repetitie verhuurd had. Hoe het ook zij, de repetitio is geheel mislukt en de vergadering had daarna voortgang. Gedurende den geheelen avond bleef een groote menigte, die geen plaats in de zaal had kunnen krijgen, buiten wachten en gaf nu en dan van haar ontevredenheid blijk door de buitendeur met steenen te bombardeeren. 's-Gravenhage, 22 Sept. Gisterenmiddag omstreeks half vier had aan den Haag weg, nabij don wissel te Rijswijk een vreesehjk ongeluk plaats. De 77-jarige D. K., smid, wonende te Delft, bevond zich tusschen de rails, toen de stoomtram aankwam. De machinist kon niet tijdig genoeg stoppen, zoodat locomotief en drie wagens hem over de beenen reden, waardoor deze lichaams- deelen verbrijzeld werden. Vervoerd naar de uitspanning »Witsenburg" werd hem genees kundige hulp verleend door de heeren doctoren Augustijn en Folmer, waarna het verminkte lichaam naar het ziekenhuis alhier zou worden overgebracht. Onderweg was de ongelukkige reeds bezweken. In de zitting der Tweede Kamer is het Adres van Antwoord op de Troonrede, na langdurig debat, aangenomen. Den heer Ter Laan is verlof verleend tot het houden eener interpellatie aan den Min. van Binnenl. Zaken naar aanleiding van het feit, dat bij het begin van den nieuwen cursus aan de Rijks Iloogere Burgerscholen verschillende leerlingendie een voldoond examen hebben afgelegd en een bewijs van onvermogen van den burgemeester hebben overgelegd, niet tot de lessen zijn toegelaten, in strijd met de gewoonte der laatste jaren. Tegen Dinsdag a.s. is aan do orde gesteld de suppletoire begrooting van marine (nieuw schip), en de aanvulling op de Arbeidswet. Daarna sectie-onderzoek der begrooting. De Beroeps wet is in tweede lezing aangenomen. De heer Van Kol, uit Indië terugge keerd, is alhier aangekomen om zich wcêr aan de wetgevende werkzaamheden te wijden en werd heden in de vergadering der Tweede Kamer verwelkomd door leden van alle richtingen. Rotterdam, 23 Sept. Door rechercheurs is in een logement alhier aangehouden een 24-jarige Duitscher uit Kleef, die ten nadeele zijner ouders sedert Donderdag met 2700 Mark verdwenen was en op weg was naar Amerika. Op ongeveer 40 Mark Da was alles nog in zijn bezit. Hij zal naar zijn Heimath worden teruggezonden onder behoorlijk geleide. Zondagavond is een twee-en-dertig-jarige smid op den Nieuwen Binnenweg door mis te stappen, onder de stoomtram geraakt naar Rotterdam. Beide beenen werden hem ver brijzeld; de ongelukkige is naar het zieken huis vervoerd en aldaar spoedig overleden. Maandagavond om half elf is te Rotter dam een goederentrein, die om 9 u. 45 had moeten vertrekken naar Roosendaal, door op een verkeerd spoor te rijden uit do ralis geloopen. Drie goederenwagens kwamen in het zand terecht, de machine bleef ongedeerd. Het gewone verkeer werd niet gestremd men is dadelijk begonnen de wagens weer in het spoor te zetten. Zierikzee, 24 Sept. Wij hebben ontvangen het programma der Rijks-Landbouw-Winter- school te Goes voor den aanstaanden cursus. Het doel van het onderwijs, dat op de winterechool wordt verstrekt, is aankomende land- of tuinbouwers in de gelegenheid te stellen op weinig kostbare wijze de noodige theoretische kennis van het landbouw- of tuinbouwbedrijf te doen verkrijgen. Zjj, die willen gebruik maken van het uitnemend onderwijs, d^t aan deze school verstrekt wordt, die onder leiding staat van den heer I. G. J. Kakebeeke te Goes, gelieven zich ter verkrijging van nadere inlichtingen tot dezen te wenden. Prov. blad no. 50 bevat een besluit van Gedep. Staten van Zeeland, waarbij ter bepaÜDg van het door de gemeenten dezer provincie te dragen aandeel in de lichting voor de nationale militie van 4903 worden samengevoegd de gemeenten a. Burgh, Noordwello en Ellemeetb. Oudelande en 's Heer-Abtskerkec. Ossenisse en Hengstdijken d, Zuiddorpe en Overslag. Bij kon. besluit zijn herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Hulst, de heer L. J. M. van Waesberghe Janssens en in het kanton Goes, jhr. W. E. Lewo van Nyenstein. Sirjansland, 24 Sept. Gisteren geraakte iemand uit onze gemeente in een in werking zijndon rosmolen, met het gevolg, dat één zijner armen tusschen de machins bekneld geraakte. Doordat de paarden onmiddellijk bleven staan, werd de arm slechts een weinig gekwetst. St.-Filipsland, 22 Sept. Even na het uitvaren der haven in den Anna-Jacoba-Polder kwam Zaterdag een schuit in aanvaring met een gesleept wordende zoogenaamde kast. Eerstgenoemd vaartuig kreeg daarbij nog al belangrijke schade, doch scheen toch nog in staat te zijn de reis to vervolgen. Deze week werd bij den landbouwer Mol een kalf geboren, dat het kolossale gewicht had van 63 K.G., terwijl de lengte van kop tot staart gemeten 4.23 M. bedroeg. Kort na do geboorte is dit beestje gestorven. Zaterdagavond werd alhier iemand door een daartoe aangchitsten hond zóódanig in arm en been gebeten, dat geneeskundige hulp dringend noodzakelijk was. Goes. In overleg met de Boerengeneraals zullen de Burgemeesters van alle gemeenten op de beide Bevelanden en Tholen te Goes confereeren op het raadhuis. De oproep tot de bijeenkomst is uitgegaan van de Commissie voor Transvaal en Oranje-Vrijstaat alhier. Is besloten tot het houden van eene algeraeene collecte in alle dorpen. Wegens het bej erkt getal leden kan het departement Goes van de Maatschappij tot Nut van 't algemeen weinig teekenen van leven geven, alleen beantwoordt de bibliotheek, door het vele gebruik dat er 'an gemaakt wordt, op uitnemende wijze aan baar doel. De Ambachtsschool zal, onder zekere voor waarden, f 500 subsidie ontvangen. Jhr. S. M. Reigersberg Versluys werd als bestuurder herkozen. Spreekbeurten worden niet gehouden, omdat er geen hoorders voor komen. 22 liefhebbers voor de betrekking van opzichter bij den polder Oost-Beveland en den Wilhelminapolder. Daar is de markt dus ook al overvloedig. W. Ossewaarde treedt met 4 October af als brugwachter over de Goesche haven te Wilhelminadorp. Past op uwe kippen! In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een hond bij een tuinier zes kippeD met haren gemeenschappe- lijken echtgenoot doodgebeten. Ierseke, 22 Sept. Een ingezetene van Hansweertvan Ierseke afkomstig, zekere C. B.van beroep schoenmakervroeg verleden week bij een fietskoopman te Klootinge een fiets te huur als zij beviel zou hij haar koopen. Hij kreeg de fiets, maar kwam niet terug. Deze persoon werd Zondag door een gemeente-veldwachter hier gearresteerd en naar Goes gebracht. Daar bekende hij, dat hij de fiets te Bergon-op-Zoom voor f25 verkocht had. Middelburg, 23 Sept. Alhier heeft zich uit de besturen der afdeeling Middelburg van het Chr. Nat. Boeren-Comité der Middelburgscho afdeeling van de Zuid-Afr. VereenigiDg en het Middelburgsche Dames- Comité een breed Comité georganiseerd voor de ontvangst der Bóeren-Generaals in Zeelands hoofdstad. Een bestuur is benoemd met den heer Dr. L. H. Wagenair als voorzitter en jhr. mr. L. Schorer, burgemeester, als eere-voor zitter. Het Comité zal zich wenden tot de burgemeesters der verschillende gemeenten met ifitnoodiging plaatselijke comitó's te vormen ter inzameling van gelden. De opbrengst zal den Generaals bij hun bezoek dan worden ter hand gesteld. De Generaals werden namens het Comité reeds een- en andermaal gepolst over den vermoedelijken tijd van hun komst, maar het antwoord was, dat deze nog niet kon worden vastgesteld. Vlissingen, 23 Sept. Naar wij veincmeD, zullen in het vervolg al de stoomschepen der Deutsche Ost-Afrika Line bier op de haven komen tot ontscheping van passagiers Op do aanbeveling voor gemeente ontvanger zijn door burgem. en weth. geplaatst de heeren J. I. de Back, geagreëerd klerk ten kantore van den gcmeente-ontvaDger aldaar, en J. II. Leinweber, gemeente-ontvanger te Wageniogen. Aanbestedingen, Verkoopingen en». Noordgouwe. De aan de Landbouw- societeit alhier te leveren kunstmest is aan genomen, t. w.35900 K.G. superphosphaat a 14 pCt., door den heer J. J. van Arentbals, voor f 2 67 de 400 K.G.20000 K G. kaïoiet a 12.4 pCt. en 8500 KG. slakkenmed 46 X '5 pCt., door den heer P. J. van Aardeane te Dordrecht, respectievelijk voor f 2 27 en f 2.58 do 400 K.G., vrij op den wagen. De Ruhrkolen per 400 Kilo zullen aan de gemeente Goes geleverd worden door den heer K. Pik voor 86 cent, de stukken voor f 1.05, de turf voor f 5.50 en f 8 a f8 75 por 4000 stuks. Twee andere inschrijvers te Goes waren belangrijk hooger. Landbouw en Veeteelt. Suikerbieten. De campagne aan de Lemeler beetwortelsuikerfabriek begint 45 October. Wegens den kleineren voorraad beetwortels verwacht men, dat de campagne reeds in 5 weken zal afgeloopen zijn. De groote suikerfabriek te Vier ver laten zal dit najaar de opbrengst van bijna 2000 H A. bieten verwerken. Met uitzondering van die van een dertigtal H.A. worden alle bieten geleverd op participatie-contract. Voor de verbouwers zal als scheikundige werkzaam zijn de heer R. van der Burg te Grijpskerk als scheepsmeter de heer II. Nijmeijer te Groningen; en als controleuis voor de tarrabepaÜDg en de monsterneming de heeren L. Beukema te GroningenB. Zuursema te Bafloo R. Althuis te Beetgum S. Steensma te Ferwerd, en J. Hoitsema, te St.-Anna-Parochie. Het Dagelijksch Bestuur van het Nederlandsch Landbouwcomité heeft den Minister van Waterstaat in een missive verzocht, nu de gezondheidstoestand van onzen veestapel niets meer te wenschen overlaat, en met het oog ook op de stijging der vleeschprijzen in Duitscbland en België, aan te dringen op wederopenstelliDg voor ons vee in ruimeren zin, in overleg met den Minister van Buitenlandsche Zaken. Hoewel in België ons slachtvee reeds op bepaalde voorwaarden wordt toegelaten is het wenschelijk dat ook onB fokvee daar plaatsing vinde mocht de Belgische Regeeriog een quarantaine noodig blijven achten, dan is wellicht thans reeds de gelegenheid daar om dat tijdperk zooveel mogelijk in te krimpen. Bij den landbouwer C. J. Ilanso Jz. te Bruioisje is dezer dagen een rund geborsten. Als oorzaak meldt men ons, dat het dier op klavers hadden geloopen. Do hengst »Rvflecteur" van den directeur van den Wilhelminapolder is op de tentoon stelling te Alkmaar met een eersten prijs bekroond. Poit en Telegrafie* Benoemd met 4 October a s. tot postbode te Biervliet, J. F, van Leeuwo te Breskens. I BEOHTSZIKEN. De heer M. D., handelaar te Workum en diaken der Ned. Herv. Gem. aldaar, is ver wezen naar de terechtzitting ter zake van diefstal van geld uit het kerkzakje in zijne kwaliteit als diaken gepleegd. Frans Rosier moet zoo ernstig ODgesteld zijn hij lijdt aan longtering dat hij wel niet ter terechtzitting van do Haarlemsche rechtbank op Donderdag a.s. zal verschijnen, en de zaak uitgesteld of bij verstek behandeld zal worden. KERKNIEUWS. De Ilerv. Kerk te Souburg. De eerste kerk te West-Souburg was een kapittelkerk van aanzienlijke grootte, in het jaar 4454 gesticht door Adriaan van Borselo en zijn vrouw Anna van Bourgondië. Zij bezat verscheidene altaren en een aantal graftombes en godenkstcenen van aanzienlijke personen. Door de beroeringen ten tijde der hervorming werd het statige gebouw in een puinhoop veranderd. Door de bemoeiiagen van Filips van Marnix werd in 4593 een gedeelte op kosten der grafelijkheid herbouwd. Men hield echter aan haar onderhoud niet behoorlijk do handzoodat dezo kerk langzamerhand in verval geraakte. Dit verval werd het ergst na het jaar 4807. In dat jaar n.l. had keizer Napoleon bij het tractaat van Fontainebleau bepaald, dat de stad Vlissingen met een grond gebied van 4800 ellen straal naar alle zijden aan hem zou worden afgestaan, opdat hij die vesting behoorlijk zou kunnen ver sterken. Daardoor werd aan de aangrenzende gemeente West-Souburg een groot stuk ont nomen, dat zeven kapitale hofsteden en nog elf andere huisgezinnen met 408 zielen bevatte. Deze menschen droegen dus niet meer bij tot het onderhoud van de West-Souburgscho kerk. Deze werd nu zóó bouwvallig, dat de kerkelijke gemeente van West-Souburg bij Koninklijk besluit van 46 Maart 4632 met die van Oost-Souburg vereenigd werd. Dit besluit werd op 4 Juli uitgevoerd, en nog in hetzelfde jaar werd voormelde kerk, die nu niet meer gebruikt werd, voor afbraak verkocht. In de avond-godsdienstoefening van Zondag 1.1. nam ds. W. Lamers afscheid van de Herv. gemeente te Goes met eene rede naar aanleiding van Psalm 27 44. De kerk was overvol. Na het uitspreken van den zegen werd hem de bekende zegenbede uit Psalm 434 3 toegezongen. Ds. Lamers hoopt Zondagavond te Rotter dam zijne intrée-rede te houden, na des voormiddags bevestigd te zijn door zijn ambtgenoot ds. G. F. Haspels. Ds. II J. Couvée te Kortgene komt voor op het zestal te Ilarlingen. Beroepen bij de Herv. Gem. te Goede reede de cand. F. de Gidts te Pijnacker. Toegelaten tot de evangeliebediening door het prov. kerkbestuur van Ovenjsel, de heer J. W. Boogerd van St.-Annaland, van de universiteit te Utrecht. Ds. J. G. M. Andrrre te Kattendijko is beroepen te Hoek. O N 1> E B W IJ 8. Te Doetinchem wordt een fonds opgericht om den 84-jarigen oud-leeraar aan het gym nasium aldaar, die na 37 dienstjaren zijn betrekking neerlegde, een pensioen te ver zekeren, dat door de gemeente niet wordt verstrekt. Het fonds wordt door leeraren, leerlingen en oud-leerlingen van het gymnasium en anderen gesteund. Zaterdag is te Goes eene provinciale afdeeling van de verconiging van hoofden van scholen in Nederland tot stand gekomen. Tot bestuursleden zija gekozen do heeren A. Luijendijk te Tholen, voorzitter; J. E v. d. Slikke te Hansweert, secretarisJ. F. op den Zieke te Vlissingen, penningmeester; G. Huis man te BrouwerehavenD. Rietveld de Hondt te Ierseke; J. Z. Buisonjé te Breskens on W. C. Imandt te St.-Jansteen. De contributie bedraagt een kwartje per jaar. Het aantal leden, thans voor Zeeland 60, moest minstens 2 maal zoo groot zjjn. Door de schoolonderwijzors-weduwen- beurs in Zeeland werd in 4901 ontvangen f3316 92 en uitgegeven f 3448 325; zoodat er een batig saldo overschoot van f468 59"'. Het aantal leden bedroeg 86 en dat der weduwen 33. Voor 4902 bedraagt de begrooting in ontvang en uitgaaf f3122 595, waaronder f 2800 voor peneioen aan 28 weduwen. Het aantal leden is thans 84. Provinciale subsidie is er dit jaar niet aangevraagd, aangezien de middelen ruim voldoende waren. Het bestuur bestaat thans uit de heeren I. II. Blum, voorzitter, te Vlissingen, en A. A. C. de Mol, secretaris-rentmeester, te Middelburg. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school te Arncmuiden hebben zich 45 sollicitanten aangemeld. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Bruinisse, 22 Sept. 4902. Mosselen. In de vorige week zijn ver zonden naar Antwerpen 1200 ton, die verkocht zijn voor f2 tot f 2,50 per ton naar Mechelen 350 ton, prijs f 2 por ton naar Brussel 4100 ton, die verkocht zijn voor 25 a 30 ct., met goede vraag naar Parijs 4500 balen, 4sto soort, prijs f 2 A f 2.25 per baalnaar Londen 250 balen, 4 ste soort, verkocht a f 2.50 per baal, franco

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 5