Haagsche Brieven. luitenant der schutterij, mr. Ridder Yan Rappard, en geïnspecteerd door haar comman dant, mr. y. d. Lek de Clercq. Het militaire schouwspel hadevenals gewoonlijkveel bekijks, niet het minst van het opkomend geslacht. Na afloop der parade maakte de schutterij, met de muziek aan haar spits, een wandeling door eenige straten der gemeente. Do firma Oostmeijer heeft ter gelegen heid van den verjaardag der Koningin haar etalage, in het midden waarvan zich de buste der Koningin verheft, met bloemen en palmen smaakvol versierd. Zij trekt ieders aandacht, en komt vooral des avonds door de fraaie verlichting, schitterend uit. Toen de schutterij op haar tocht door de stad de étalage voorbij trok, hief de muziek een fanfare aan. Overeenkomstig het aloude gebruik is heden hier de kermis ingeluid. Yolgens achterstaande advertentie zal de heer Labzowski hedenavond op het Haven plein zijn nieuwen winkel in manufacturen en modes openen, die zoowel wat zijn niet alle- daagschen gevel betreft, als wat zijn inrichting van binnen aangaat, er keurig uitziet. Aan eiken bezoeker, die boven één gulden besteedt, zal van heden af gedurende veertien dagen een surprise worden uitgereikt. Voorzeker een reclame, die veel aftrek zal vinden. Yan wege den Algemeenen Nederland- schen Politiebond is aan den heer A. Schipper, opzichter lste klas bij de Yisscherij der Schelde en Zeeuwsche Stroomenwonende alhier, hedon de zilveren medaille met brevet uitgereikt wegens 20-jarigen diensttijd. Het on weder, dat Vrijdagavond boven dezo provincie woedde, heeft te Colijnsplaat brand gesticht. De bliksem sloeg in, tengevolge waarvan drie schuren, welke gedeeltelijk met graan en hooi waren gevuld, zijn afgebrand. Het beestiaal werd gered en assurantie dekt de schade. Bij kon. besl. zijn o.a. benoemd tot ridder in de Orde van Oraöje-Nassau de heer H. L. Dormaar, hoofd-commies ter prov. griffie van Zeeland. De heer Dormaar is reeds moer dan 50 jaar op die griffie werkzaam tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw de heer J. A. A. Schwan, inspecteur der posterijen en telegraphie te Middelburg is verleend de eere-medaille der Orde van Oranje-Nassau in zilver aan den heer N. J. van Schinger, commies-ontv. der dir. bel. te Philippineen aan den heer W. Mijns- bergen, opziener lste klasse der Yisscherijen op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen te Bergen-op-Zoomin brons aan den heer G. Roelands, commies te water lste klasse te Hansweertaan A. van Oostdorp Louwers, tijdelijk arbeider bij de rijks- waterstaatswerken te Renesse. Te Breskens is Donderdag bij het uitgaan der school een schoolknaap, die onder een voorbijrijdenden wagen kroop, onder één der wielen terecht gekomen. Een zijner beentjes werd hem afgereden. Te Hoofdplaat hebben twee knapen uit Biervliet bij een arbeider elf konijnen doodgeslagen. Tegen de deugnieten is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Door den gemeenteraad van Middelburg is tot gemeente-geneesheer in plaats van den heer J. J. Berdenis van Berlekom, benoemd de heer D. Schoute, arts aldaar. Aan den heer J. S. Prederiks is met ingang van 1 Januari 1903 eervol ontslag verleend als commies ter gemeente-secretarie te Middelburg, terwijl met dien datum zijn bevorderd tot klerk lste klasse de heer J. R. Domenie, thans klerk 2e klasse en tot klerk 2e klasse de heer J. W. H. L. van Karssen, thans klerk 3e klasse. Men schrijft ons uit het Legerkamp by Rijen Begunstigd door goed weder arriveerden j.l. Donderdag 11 ure de bataljons infanterie in de legerplaats. Des middags hielden we ons onledig met het in orde maken van het kamp, terwijl den volgenden dag (Vrijdag) de oefeningen aanvingen. Om de groote warmte werd zonder ransel uitgerukt. Vrijdagmiddag ontlastte zich boven het kamp een hevig on weder, vergezeld van regenbuien. De gezondheidstoestand der troepen laat niets te wenschen over. Er heerscht steeds een opgewekte stemming. Bruinisse, 30 Aug. In de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd aangeboden de begrooting voor 1903ad f 24563,095 in ontvangst en f 22563,095 in uitgaaf. Ter fine van onderzoek werd zij in banden gesteld van eene commissie, bestaande uit de heeren Bolier, Goudzwaard en Jumelet. De rekening over 1901 ad f 2i 151,68 in uitgaaf en f 23609,315 in ontvangst, goed slot f 2457,63r' word goedgekeurd. De be grooting van 1902 werd gewijzigd en daarop eene post gebracht, groot f 43,30 als aandeel in de kosten der gezondheidscommissie. Op een request om de Z.-O. zijde van de Deestraat te bestraten werd met 5 tegen 2 stemmen, die van do heeren Hoogerheido en Van Yessem, afwijzend beschikt. Evenzoo werd afwijzend beschikt op een verzoek van de uitgevers der Bruinisser Courant, tot plaatsing der officiëele bekendmakingen tegen 2 ct. per regel. Vóór stemden do heeren Hage en Van Vessem. Op een request van P. Beekman wordt zijn abonnement voor het verrichten van bood schappen gebracht van f 13 op f 15. St.-Filipsland, 29 Aug. Heden hield de schietvereeniging der alhier bestaande afdeeling Volksweerbaarheid een concours. Er werd uit de vrije band geschoten op een afstand van 150 meter met den volgenden uitslag le prijs: K. v. Strien, 2e prijs: V. d. Braber, 3e prijs II. de Bruyne, 4e prijs: v. d. Hoven, 5e prijsL. Geense, 6e prijsD. Kunst, 7e prijsM. Guiljam. Oud-Vossemeer. In de raadsvergade ring van Vrijdag 11. is door den gemeenteraad vastgesteld de rekening der Gemeente over 1901 in ontvang en uitgaaf op f 15462,74 en f 14240,48 en alzoo met een goed slot van f 1222,26 de bedragen voor het Algemeen Armbestuur waren respectievelijk f266,81, f 153,46s, f 113,34\ Weezen-Armbestuur f8258,61, f3212,57, f5046,54 en voor het Fonds Huijssen van Kattondijke f 1241,33, f705,05, f536,28. Bij do ontvangsten is begrepen een bedrag als uitgekeerd aandeel in den afkoop van een der tiendhoeken, waarin genoemd Fonds mede eigenaar is. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand is herbenoemd do heer G. J. de Graaft' Az. Biervliet. Op Donderdag 31 Juli werd de openbare school op het gehucht Driewegen gesloten wegens een paar gevallen van dyphtheritis in de omgeving, en na dien datum kwamen geen gevallen meer voor. Met toestemming van het geneeskundig staats-toezicht zal do schoolna reinigiDg en ontsmetting, 2 September weer geopend worden. Maandag (heden) is het vacantiedag, door de groote feestviering in de gemeente. Land bouw en Veeteelt. Vleesch in België. Aan de leveranciers van vleesch voor het Belgisch leger is door den Minister van Oorlog verlof gegevoo het daarvoor benoodigde elaebtvee uit Nederland aan te koopon. Wol eon bewijs, dat er tegenwoordig in België groote behoefte is aan slachtvee. Bij onze naburen blijven de veeprijzen, naar men aan het N. v. d. D. schrijft, nog steeds hoog. Dit wordt toegeschreven aan don sinds twee jaren mislukten maïs-oogst in Noord-Amerika, waardoor aldaar minder vee kan gevoederd en uitgevoerd worden. Ia Amerika kweekt men namelijk het vee hoofd zakelijk met maïs op. In Engeland alleen zijn in de eerste zes maanden van dit jaar 44.000 runderen minder uit Amerika aangevoerd dan het vorige jaar. Daardoor gaat er ook minder vee uit Neder land naar België, wijl uit ons land veel geslacht vee naar Engeland wordt gezonden. In 1901 werden in België ingevoerd 380.000 ton Amerikaansche maïs, tegen 526.000 ton in 1900. Ook de varkens blijven in België duur. Vette varkens gelden van 95 centimes tot fr. 1.03 per kilo levend gewicht. Biggen van 6 tot 8 weken oud, gelden 20 tot 30 francs per stuk. Tegenwoordig worden er voor die hooge prijzen vele varkens en biggen door Belgische kooplieden opgekocht, en met heele vrachten frauduleus over de grenzen gebracht. Verleden week was er vooral een groote levendigheid in het opkoopen van biggen. Op de markt te Gent waren de biggen zeer in prijs gestegen, en kort daarna zag men de Belgische kooplieden komen aanfietsen, en als om strijd alle jonge varkens opkoopen, die zij krijgen konden. De één bood al meer dan de ander. Geen onkosten meer. Door 132 kleine landgebruikers te Berlikum (Friesland) is aan landeigenaren en notarissen medegedeeld dat zij zich bij gezegeld contract, op straffe van boete, hebben verbonden, om noch publiek, noch bij gesloten briefjes, land te huren anders dan op voorwaardex> vrij van onkosten voor den huurder", noch borg of medehuurder te zullen zijn voor iemand, die dat contract niet heeft geteekend. Te Nieuw-Vossemeer zouden reeds eonige stukken, bezet met zilveruitjes, zijn omgeploegd, omdat ze bij verkoop de kosten der daaraan verbonden werkzaamheden niet oplevereD. Stavenisse. Door het Hoofdbestuur der Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw en Voeteelt in Zeeland is een subsidie van f 25 verleend aan do vereeniging van veehouders uit de Coöperatieve Roomboterfabriek »De Koe" alhier, die besloten hebben om gedurende een vol jaar de avond- en morgcDmelk hunner koeien te laten meten en deze op gehalte te doen onderzoekenteneinde zoodoende te weton te komen, welke koeien zij met voor- of met nadeel houden. Van het Nederl. Rundvee stamboek ontvingen zij eveneens, ter tegemoet koming in de kosten, een subsidie van f 50. BK C H T 8 Z AKEN, Den Oen October komt bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage in behandeling het hooger beroep in de zaak tegen de beide beklaagden De Vos (vader en zoon), in den bekenden effecten-diefstal bij den heer Yardin Millord, in de Admiraliteitsstraat te Rotterdam. KEBKN1EÜW8. In de jongste vergadering van de Synode dor Gereformeerdo kerken in Nederland, te Arnhem gelioudon, heeft een gewichtige zaak eindelijk haar beslag gekregen. Zij betrof de voorstellen van de heeren Bavinck en Bos c.s. over een te sluiten contract tusschen de Gereformeerde kerken in Nederland en de directie der VereenigiDg Hooger Onderwijs op Gereformeerden grond slag te Amsterdam, inzake de VereenigiDg van de Theologischo school te Kampen en de Theologischo faculteit der vrije universiteit te Amsterdam tot ééne inrichting. Na aanneming van de in beide voorstellen gelijkluidende considerans: »dat 't met het oog op den vrede en de eenheid der kerken alleszins wenschelijk is, zoo mogelijk tot eenheid van opleiding te komen", werd met meerderheid van stemmen aangenomen art. 1 van het voorstel-Bavicck, luidende: »De eenheid van opleiding is in dien weg te verkrijgen, dat de beide inrichtingen, de Theologische school der kerken en de Theologische faculteit der vrije universiteit, vereenigd worden tot ééne inrichting, die tegelijk de school der kerken en de Theologische faculteit der vrije universiteit is". Voorts verkregen de meerderheid andere, hiermee in verband staande artikelen, meeren- deels uit het voorstel-Bavinck met meer of minder wijzigingen, o. a. een, bepalende dat de hoogleeraren in de Theologie derhalve een dubbele qualiteit dragenn.l. die van hoogleeraar aan de Theologische school der kerken en die van hoogleeraar in de Theologische faculteit der vrije universiteit. Vrijdag had de eindstemming plaats. Het concept-Bos verkreeg 15, het concept-Bavinck 25 stemmen, zoodat het laatste was aangenomen. Na geheime besprekingen evenwel is door de synode besloten, onder de gegeven omstandig heden, de verantwoordelijkheid latende voor bovengenoemde minderheid, met 23 tegen 17 stemmen besloten het aangenomen contract niet uit te voeren. Alles blijft alzoo bij het tegenwoordige. Beroepen bij de Ilerv. Gemeente te Ilellouw in Gelderland (sedert 5 Maart 1882 vacant) de cand. C. Reynierse te Wilhelmina- dorp, die dit beroep heeft aangenomen. Tholen. Zaterdag is door stemgerechtigden bij stemming uitgemaakt dat men een geld- leening zal aangaan, teneinde een orgel in de Ned. Ilerv. Kerk alhier te plaatsen. O N D E B W IJ 8. Zierikzee. Do heer C. Betho komt als no. 1 voor op de voordracht voor leeraar in de Duitscho taal aan het Gymnasium te Schiedam. De voordrachten voor onderwijzers aan school F. te Vlissingen, hoofd de heer J. de Boor, bestaan uit de heeren a. W. de Neef, VlissingenK. Oudshoorn, Nieuwerkerk en M. C. Slot, Capelle. b. K. Oudshoorn, W. de Neef en II. P. A. J. Buijs, Arnemuiden, De heer J. G. Gelukonderwijzer aan do openbare school te Bruinisse is benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdacte te St.-Pbilipsland. Tot onderwijzeres aan school K te Middelburg zijn benoemd de dames G. A. Romijn, A. P. Beckers en S. C. Loekemeijer. Geslaagd voor akte teekenen 1. o. de heer I. A. I. de Wilde van St.-Filipsland. Te Westkapelle zijn het hoofd der school en de onderwijzers belast met het geven van herhaliDgs-onderwijs tegen eene belooniög van 60 cent per lesuur. Voorts is aan mej. J. Muller, onderwijzeres dier school, eene tractementsverhooging van f 25 per jaar toegekend voor het geven van onderwijs in de nuttige handwerken buiten de schooluren. Poit en Telegrafie. Do commies der posterijen 2e klasse A. I. J. Schmalhausen wordt met ingang van 16 September van het post- en telegraaf kantoor te Terneuzen overgeplaatst naar het vereenigd kantoor te Bergen op-Zoom. Het traktement van A. J. v.^. Berg, postbode van St.-Filipsland naar Anna- Jacobapolder, is met f 40 verhoogd en alzoo gebracht van 480 op 520 gulden. 's-Guaveniiage, 28 Augustus 1902. De alarmkreten in het afgeloopen jaar door velen, en wel het sterkst door de vereeniging „Oost en West" aangeheven over den treurigen economi8chen toestand op Java, hebben betrek kelijk weinig indruk gemaakt. Indië is nu eenmaal voor ons, Nederland, het land, waar we alles van willen hebben, dat ons ruime oogsten en groote winsten moet geven, en débouclié moet zijn voor onze jongelingschap, de knappe natuurlijk het eerst, maar liefst toch ook voor de minder knappe, waar we hier geen weg mee weten. Maar voor de rest gaat ons Indië eigenlijk weinig aan. Die Javaantjes en Maleiers, ze zien er zoo heel anders uit dan wij, en hebben zoo heel andere gewoonten, hoe kan men behalve, wanneer men tot een of ander Bijbelgenootschap of vereeniging tot verbetering van den toestand van den Javaan behoort hoe kan men met die „negers" eigenlijk sympathiseeren? We welen, dat ze niet veel noodig hebben om te leven, dat ze weinig werken, als ze te eten hebben, en voor de rest moet het Gouvernement maar zorgen. Onze broeders in de Oost moeten de broederschap met ons, Nederlanders, maar niet zoo nauw nemen, dat ze zouden meenen met ons frere et compagnon te zijn. Dat zou ook niet goed zijn, voor het prestige van óns gezag. „Op een afstand", dat is je ware. Ze moeten eigenlijk neerknielen en den grond kussen, als een Europeesch ambtenaar voorbijgaat. En al begint die mode wat te verdwijnen, onder- hoorig zijn ze ons, onze broeders in Insulinde. Zoo wordt er, meer dan men denkt, gerede neerd over Indië, indien men het al de moeite waard acht om te redeneeren. Indië wordt beschouwd als het land van Cocagne, dat al het goede moet afwerpen voor ons, en zelf op geen rechten kan aanspraak maken, dan die, welke wij zoo welwillend zijn haar te verleenen. Het recht om belasting op te brengen aan het Gouvernement, het recht voor de inlanders om hun tijd en hun vlijt ten onzen behoeve aan te wenden, hetzij door zachten, maar soms ook nog wel door wat harder dwang; het recht om te lijden, als het zoo uitvalt, als een of andere aardbeving of bergstorting dorpen ver nietigt en duizenden doet omkomen, als een of andere overstrooming menschen als vliegen opslokt, en ook als misgewas en ziekten de bevolking tot armoede brengt. Wilt ge eens hooreD, hoe het op Java gesteld is? Een onwederspreekbare getuige zal het u zeggen, het koloniaal verslag van 1902, dat in zijn onopgesmukte taal feiten noemt. „De gezondheidstoestand was in 1901 over het algemeen ongunstig. Behalve in Djokjokarta, heerschte in alle gewesten in meerdere of mindere mate de cholera. De voornaamste veeziekten waren mond- en klauwzeer, kwade. droes en surrah". Wat „surrah" is, weet ik ook niet, maar dte* rest is ook al voldoende, dat weten onze laadt- bouwers ook wel, maar nu komt eerst die hoofdzaak. „Tengevolge van de abnormale weersgesteld heid, overstroomingen en andere oorzaken viel de rijstoogst in verschillende gewesten zeer tegen; in Noord-Koawang (Batavia), Semarang,. de afdeelingen PoerwaredjoKeboewen em Wonosobo der residentie Kedoe, Banjoemas em de afdeelingen Trenggalek en Berbek dei- residentie Kediri, was hij zelfs zeer ongunstig". Laten de vreemdsoortige namen u nu aiet afschrikken, het zijn streken,waar ook mensehen wonen! Hoort nog even verder. „Andere voedingsgewassen dan rijst leverdeu over het algemeen een ruim beschot op> behalve in de residentie Semarang, waar ook de tweede gewassen mislukten. Hoewel ook gedurende het eerste kwartaal van 1902 de hevige regens, vooral in de genoemde strekengeweldige bandjirs veroorzaakten, waardoor groote uit gestrektheden sawah verloren gingen, lieten de vooruitzichten van den oogst zich niet ongunstig aanzien, doch de daarop in April gevolgde buitengewone droogte sloeg aan die ver wachtingen weder den bodem in. Vooral in de afdeelingen Dernak en Grobogan der residentie Semarang, waar men nu al drie jaren met mis gewas en veeziekten te kampen had, was de inlandsche bevolking buiten de centra der Europeesche landbouw-indrustrie, die uitsluitend van haren eigen landbouw moet leven, niet bestand tegen de gevolgen van die calamiteiten. Een sedert jaren ongekende armoede was daarvan het gevolg, een toestand, die nog ver ergerde, toen ook de cholera in hevige mate haar geesel deed gevoelen. De hier en daar door de epidemie gedecimeerde bevolking durfde hare woningen niet meer te verlaten en liet ook hare nog in goeden toestand ver- keerende velden aan hun lot over, waardoor ze ten prooi werden van wilde dieren". Ziedaar, hoe het e» op. Java, de parel aan de kroon van Insulinde, uitziet in 1902. En Nederland, aangespoord door weldenkende en Indië kennende mannen en vrouwen zond als steun voor die arme Javaantjes de kolossale som van zestien duizend gulden. Nu is het waar, het Nederlandsch-Indisch Gouvernement deed en doet, wat het kan, om den nood te lenigen. Het liet buffels en voedings gewassen aankoopen, loodsen opslaan om de armen te bergen, werken aanleggen om de vloeden tegen te houden. Het besteedde van het begin van. 1901 tot uit. Februari 1902 in alles en alles f 1.622.938, het zal wat land rente moeten prijsgevenen het heeft een onderzoek doen instellen naar de oorzaken van de mindere welvaart van de inlandsche bevolkiDg op de eilanden in het algemeen. Maar nog eens, waar blijkt van broederlijke gevoelens van ons Nederlanders tegenover de inlanders op Java, waar wij met groote moeite in dagen van groote ellende en nood voor hen weten bijeen te scharrelen f16.0001 Voor hen, onze eigen landgenooten, onze donkergekleurde broeders in de Oost, die toch het allereerst aanspraak konden maken op onze belang stelling. Toen ik dezer dagen dan ook een adver tentie las in één der hoofdbladen: 2 millioen voor de Boeren en f 16000 voor ooze in nood verkeerende Javanen, toen kon ik de bitterheid van dat woord begrijpen, al betreurde ik, dat het gesproken moest worden.1) Want ik misgun den Boeren niet hulp en steun. Maar ik vraag mij af: waar zijn de Nederlandsche handels huizen, die op de oproeping van Oost en West terstond duizenden beschikbaar stelden voor de arme, hongerlijdende, door ziekte en rampen gekwelde Javanen, voor het gedeci meerde volk en de ontredderde landstreken, die allereerst in aanmerking moesten komen, omdat Indië de grondzuil is voor Neérland's handel, scheepvaart en nijverheid. Het is te verwachten, dat na de opening der Kamers Iudië's toestand flink onder de oogen zal worden gezien. We bezitten thans een Minister van Koloniën, die wil en die durft. Eere den moedige! De heer Van Asch van Wijck heeft het decentralisatie-voorstel ingediend, dat sedert jaren ter sprake kwam en door vele voorgangers wel gewenscht, maar niet tot oplossing gebracht werd. Indien gewestelijke en plaatselijke zelfstandigheid in Indië meer tot haar recht komen, indien de eigen besturen gelegenheid krijgen meer dan nu de belangen van hun eigen gewesten en plaatsen te behartigen; wanneer zij door beschikking over een deel der inkomsten zelf kunnen beslissen, wat voor de bevolking en Bij de ramp van Krakatau stroomden Holland's milde gaven naar Iiidic. Wij stippen dit slechts aan zonder <laarm?do to willen afwijzen onzen nationalen. plicht de Javanen thans te helpen. Wie dien plicht vol brengt, mag echter in geen geval dien jegens onze stamv- verwantcn in Zuid Afrika verzaken. De Redactie. het land noodig is, en het kunnen uitvoeren, wanneer de rechtstreeksche invloed van het hoogste gezag op elk onderdeeltje van gewestelijk en plaatselijk bestuur wat ver mindert, dan zal er misschien een tijd komen, dat het volk meer zijn stem kan doen hooren, dat de belangen spoediger en zekerder zullen worden behartigd, dat de belangstelling toeneemt èn van de besturen èn van het Nederlandsche volk zelf in die Indische gewesten, die onze kracht en onze glorie zijn geweest, die ons gewin waren in tijden van eigen ellende, en die wij niet mogen vergeten, als ze zelf steun en hulp behoeven. Gemengd Nieuws. Te Haarlem heeft iemand in de maag van een geslachte kip niet minder dan 24 koperen kopspijkertjes, een dubbeltje en twee paarlemoeren knoopjes gevonden. Een harde schedel Vrijdagavond na elf uur trachtte eeu Duitsch varensgezel nog een bezoek te brengen in het café van den heer P. P. aan den Riedijk, te Dordrecht. Deze caféhouder had ingevolge politiever ordening zija inrichting reeds gesloten. De ontijdige bezoeker maakte zich echter zoo driftig, dat hij beproefde do deur open te rammelen. Hij liep toen met een vaart en het hoofd als stootbalk gebruikende, zoodanig tegon den ijzeren rooster der deur, dat deze brak. Hoewel zich iu het midden van dien roos ter een roset bevindt met verschillende punten, waaronder een in het midden van do roos, bekwam de man geen letsel. Door de politie is bij verwijderd en werd onheil voorkomen. Te Huihuizen, gemeente Gent (Over- betuwe) werden Woensdagnacht drie woningen in asch gelegd, waarbij twee levens zijn te betreuron. De brand ontstond in het achterhuis van1 den smid Koks, die met groote moeite de inmiddels toegesnelde buren wees op de in het brandend perceel aanwezige vrouw en kinderen. Door het moedige optreden van bij wonenden, waarbij zich onderscheidde Chris Kuipers, is het gelukt de echtgenoote en het jongste kind te redden, terwijl de knecht met den jongsten zoon door een sprong uit de tweede verdieping zich in vedligheid bracht. De twee meisjes, de 13-jarige Geertruida en de omstreeks 9^-jarige Theodora, werden eenige uren later als verkoolde lijken teruggevonden. Verder verbrandden de inboedel en de levende have. Alles was verzekerd. De vlammen sloegen over op de nieuwe woningen van de gebr. Derksen, wed. J. Driessen en G. Wegh, die met den inboedel verloren gingen. Hiervan was alleen het gebouw verzekerd. Levend begraven. Terwijl men te Buenos Ayres in de Fransche familie Cam- bacérès den 18den verjaardag vierde van de dochter des huizes, zakte de jonge dame, die zich even naar haar kamer begeven had, om' haar hoed op te zetten voor een bezoek aani de opera, plotseling ineen. Alle pogingen omi haar tot bewustzijn te brengen, waren vergeeft» en een dokter constateerde den dood. De begrafenis bad, volgens de gemeente-veror dening, binaen 24 uren plaats, maar toen eenige dagen later het gerucht begon te loopen dat mej, Cambacérès vergiftigd was, liet de overheid het lijk opgraven. Toen de kist geopend werd, bleek tot aller ontzetting, dat de sluier, die het gelaat van het meisje bedekte, aan stukken gescheurd was en dat het gelaat tal van schrammen droeg. Men kwam tot de gevolgtrekking, dat mej. Cambacérès levend1 begraven is en, na in de kist het bewustzijn herkregen te hebben, wanhopige pogingen i heeft aangewend, om uit de kist te k&men. De zwaarste man ter wereld. -Henry? Morris Cannon, is te San Francisco overleden, waar hij eigenaar was van het drukst bezochte bierhuis. Cannon, die ongeveer 5 jaar geleden i uit Zürich naar de Vereenigde Staten ging*-, woog 306 K.G. Indertijd was hij een handig?; worstelaar en krachtmenech", maar in <Kr laatste jaren was hij blij, dat hij kracht gen^g bezat, om zichzelf voort te bewegen, Gannon bezat de niet ongewone lichaamslengte van 175 c.M., doch een licbaamB'jmvang van 240 c.M. 5 Dc overledene laat een weduwe na, die het verlies van haar gew"ichtigen echtgenoot smartelijk betreurt. Een bekend Engelsch sportman, Baillie Gro ehman, is door een wonder aan den dood ont»1 napt. Hij had in de Stier- marksche Alpen 0p gemzen gejaagd en keerde met zijn rijtuig, door twee paarden ge trokken. Bj^ de passage over den Sülk, een razenden bergstroom, bezweek de brug. De Engelschr jan werd hals over kop in den stroom geworpe a, maar kwam tegen een grooten boom stam uan, dio dwars in het water van den eenert naar den anderen oever lag. De geweldige kracht van den vloed hield den drenkeling tegen de.n boom aangedrukt. Het gelukte hom oindelijk er zich schrijlings op te werken en voortechuivende den oever te bereiken. Ingcionden Stokken. Bruinisse, 30 Aug. 1902. Mijnheer de Redacteur Gisterenavond in de noodzakelijkheid ver keerende oni van dit dorp even aan de tram boot, die te circa 10 uur arriveert, iemand 1 af te halen, trof mij de enorme duisternis, die

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2