1880. 31 Augustus. 1902. van den kriDg vaD het dorp vervangen door klinkorbestratirg, waardoor deze weder verder is uitgebreid. De uitkomende keien werden verwerkt in de Veerstra&t, die toegang tot de haven geeft, en in het bietenseizoen druk gebruikt wordt; de verbreediDg dezer straat vergemakkelijkt het vervoer. St-Filipsland, 28 Aug. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in het haltegebouw der R. T. M. aan den Slaak- dam alhier. Uit een doosje wordt ruim f 30 vermist. Goes. De afd. Goes van het Groene Kruis heeft zich geconstitueerd, en 't concept reglement onveranderd goedgekeurd. Reeds zijn eenige voorwerpen aangekocht, welke in het gasthuis worden bewaard. Deze voor werpen worden aan de leden in bruikleen gegeven on ook on- en minvermogenden kunnen er van profiteered Instrumenten en ingrediënten worden evenwel slechts afgegeven op een bon van een geneeskundige. Te beginnen in September zal door de artsen Koenen en Lasonder een cursus worden begonnen in ziekenverpleging. Als de finantiën het toelaten, zal worden overgegaan tot het aanstellen van een ver pleegster. Dat kan nu nog niet, omdat de jaarlijksche oontributiën nog slechts f 350 bedragen. Nu, dat zal wel beter worden. De provinciale schietwedstrijd, uitge schreven door de schietvereeniging «Koningin Wilhelmina" te Kattendijke, heeft een bepaald succes gehad. Zooals men weet, had de wedstrijd plaats in de «Prins van Oranje" te Goes en op de schietbaan der vereeniging aan het Goesche Sas, welke schietbaan om haar goede inrichting zeer werd geprezen. In den corpswedstrijd is de le prijs, een verguld zilveren medaille, met 258 punten ten deel gevallen aan »Medioburgum" te Middelburgde 2e prijs, een zilveren medaille, met 243 punten aan «Volksweerbaarheid" te Breskens, welke vereeniging ook veroverde den rozenprijs, een zilveren medaillede 3e prijs, een bronzen medaille, viel ten deel aan «Koningin en Vaderland" te Vlissingen met 23G punten. Voorts had er plaats een personeele wed strijd op de 5-schotsbaan om geldprijzen, 10 prijswinnerseen idem op de 3-echotsbaan, geldprijzen, 10 prijswinners. Op de vrije baan waren ruim 000 deelnemers, waar door 10 prijswinners even zooveel geldprijzen werden gewonnen. Eindelijk had er nog een gratis-wedstrijd plaats voor alle mededingers. De prijzen, kunstvoorwerpenwerden gewonnen door L. Lous te Oudelande, H. F. van Oyen te Vlissingen en H. J. Molhoek te Goes. De bijeenkomst van ingelanden van het waterschap «DeBreede Watering bewesten Ierseke" werd bijgewoond door 87 personen, die samen 137 stemmen uitbrachten. Wegens ziekte van den daarmede belasten ambtenaar kon het jaarverslag niet worden uitgebracht. Dit werd uitgesteld tot later. De rekening over het afgeloopen jaar wijst aan: ontvangsten f 119434.48, uitgaven f 86370,08, goed slot f 33064. 26 obligation van geldleeningen werden uitgeloot. Aan twee bejaarde werklieden van den polder, M. Leenderse en M. van Zweden, werd een jaarlijksch peneioen van f 150 toegekend. Ten behoeve van de stoomtram Borsele GoeaWolfaartsdijk zal de concessionaris, do heer II. Nieuveen, gedurende 15 jaren een jaarlijksch subsidie ontvangen van f 370. liet voorstel van den heer P. Lindenbergh te Wemeldinge, om voor rekening van het waterschap alle daarin aanwezig zijnde wegen te onderhouden en te verharden, zal het volgende jaar behandeld worden. De directie wil eerst de geldelijke gevolgen overzien. Och ja, 't is weer kermis. En evenals vele andere jaren, vinden velen 't dit jaar nu heelemaal niets, een hoop rommel, 't Zal wel zoo zijn, maar reeds dikwijls vertoonde de kermis dat treurig havelooze, dat vervallen en afgetakelde. En dan voorspelde menhaar eigen dood sterven, behoefde niet afgeschaft te worden, nog een paar jaar, en de kermis is ter ziele zij is opgeruimd, zonder raads besluit, zonder schokken dus. En 't volgende jaar vertoonde de kermis zich als verjongd, het klatergoud blonk en schitterde als sedert jaren het geval niet geweest was. Alle profeten stonden beschaamd de jaarmarkt vertoonde weer levenskracht voor heel wat jaren. Of 'tna 1902 weer niet zoo gaan zal? Maar volgens 't algemeen gevoelen van voorstanders is 'tdan dit jaar al heel dun. De pleinen, die anders te klein waren voor alle tenten en kramen, die pleinen vertoonen thans groote open plekken, als bewijzen dat voor de kermis de eb is ingetreden. Maar we hebben dan toch een paardenspel met 30 paarden en 30 personen, dat is per man (of vrouw) een paard. Netjes verdeeld. Voorts een stoomfiets met akelig gillende lachfluit, die met haar gillende tonen nu juist de vroolijkheid niet verhoogt. Een luchtschommel met bedienden in de uniform der matrozen van de Koninklijk Nederlandsche Marine, welke quasi-janfjes zeker van de zee niet veel zullen gezien hebben. Maar 't maakt eene aardige reclame, en daarom is 't toch maar te doen. Evenals andore jaron kan men zich verlustigen in eene kijkkast, maar die nu deftig een photoplatheon is gedoopt. Men kan zich laten waarzeggen, of wat in deze 't zelfde is, laten voorliegen. Men kan de maag bederven met gerookte paling, oliebollen, kroten in 't zuur, poffertjes met boter en suiker, augurken zonder die ingrediënten, kaneelsigaren en komijnekaas, limonade en harde eieren. Evenals andere jaren kan men op z.g. krachtmeters zijne kracht meten, en vertoonen sommige personen, onder den invloed van iets anders dan kwast, geheel kosteloos de zonderlingste toeren om recht op de been te blijven. Nog altijd «hebben de Boeren 't gewonnen", als men ten minste de brullende solo- en koorzangers en zangsters mag gelooven. Die kermisvierders zijn althans niet op de hoogte van hun tijd. In de kramen en daar buiten kan men van alles en nog wat bekomen ruiten voor kippenkotten, papieren rozeD, scheermessen, onovertrefbare portemonnaies, potten en pannen enzoovoort. Maar de kermis heeft haar voornaamste' aantrekkelijkheden voor binnen bewaard. Geen café of er is er een café-chantant, door 't een of ander wereldberoemd ppecialiteiten- gezel8chap. Sommige daarvan zelfs «vrij entree". In de «Prins van Oranje" wordt door do Rotterdamsche tooneelvereeniging gegeven «Jean Darlot" gevolgd door «Nou, nou!" Ook voor hen, die meenen, dat de kermis vermaken zoo spoedig mogelijk dienen opge ruimd te worden, is gelegenheid zich in de door hen gewenechte richting te ontspannen. In het kerkgebouw der christelijke evangelische gemeente worden volkssamenkomsten gehouden tot eenvoudige evangelie-verkondiging. Als spreker treedt o. m. op de heer T. van Essen van Rotterdam; voorts heeft er eene zang uitvoering plaats van het christelijk zangkoor «Halleluja". Ieder heeft tot deze bijeenkomsten vrijen toegang. Te Goes is op het postkanfoor een valsche gulden ontvangen met de beeltenis van Koning Willem III en het jaar 1863. Middelburg, 28 Aug. Het aantal in zendingen voor den wedstrijd voor een reclamebiljet ten behoeve der VereenigiDg tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer op Walcheren alhier, is reeds tot 100 gestegen. Vlissingen, 28 Aug. Heden mórgen werd alhier per mailboot «Prins Hendrik" der Maatschappij Zeelanddoor de Engelsche politie gevankelijk overgebracht J. C. S., de persoon die indertijd met eenige andere gevan genen uit het huis van bewaring te s'-Graven- hage is ontvlucht en die door de Engelsche regeering aan de Nederlandsche is uitgeleverd. Genoemde S. werd onmiddellijk door de rijkspolitie aan boord van gemelde mailboot overgenomen en overgebracht naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage, teneinde binnenkort in hooger beroep terecht te staan voor het hof aldaar ter zake van den ten kantore van den heer F. H. J. Wibaut alhier gepleegden diefstal. Biervliet Donderdag was het juist vier weken geleden, dat de school op het gehucht Driewegen gesloten werd wegens het heerschen van dyphtheritis in die buurt. Was er toen één geval bij een niet-leerling, sinds zijn geen nieuwe gevallen voorgekomen. Vermoedelijk wordt Maandag a s. de school heropend. AanbestedingenVerknopingen enz. Te Ouddorp is Dinsdag aanbesteed het bouwen en vergrooten van de kerk voor de Ned. Ilerv. Gem. Minste inschrijvers waren de heeren C. Tieleman en A. van Oosten- brugge te Melissant, voor f 31.313. Hoogste inschrijver de heer K. A. van Wageningen te Stellendam, voor f 34.465. Het werk is nog niet gegund. Door het polderbestuur te Poortvliet is op 27 Augustus j.l. aanbesteed het storten en leveren van 560 ton stortsteenwaarvoor is ingeschreven doorG. M. Larooij te Scher- penisse, voor f 1169 J. Jansen te Terneuzen, voor f 1110 Vereeniging «Trip" te Rotterdam, voor f 1316; A. Tholens te Terneuzen, voor f 1183 Jan Roscam te Slicdrecht, voor f 1 i 02 M. van Wijnen te Papendrecht, voor f 1230; G. Dekker te Sliedrecht voor f1210. Gegund aand en laagsten inschrijver, den heer J. Jansen te Terneuzen. ON D EB WIJ 8. Te 's-Gravenhage is o. a. geslaagd voor de akte Fransch 1. o. do heer J. Vreeke uit Vlissingen. Tot onderwijzer met verplichte akte Fransche taal te Terneuzen is benoemd de heer W. J. M. A. Spitzen te Groningen. De heer A. W. C. Blijdensteijn te Hontenisse is benoemd tot onderwijzer aan do Koningin Wilhelmina-school te Bussum. De voordracht voor onderwijzer aan school C te Terneuzen bevat de namen der heeren J. J. Vrolijk te Oosterland, J. J. Israel te Middelburg en J. Maarleveld te Biervliet. Post en Telegrafie. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor surnumerair bij de posterijen en tele- graphie zijn o. a. geslaagd de heeren J. van Remortcl te Kloosterzande, M. Augustijn te Tholen en P. Visser te Vlissingen. Met ingang van 15 September a s. is benoemd tot postbode voor het traject IJzen- dijlce—Philippine J. van Peenen, thans in gelijke functie voor do diensten Biervliet Hoofdplaat en BiervlietIJzendijke. r>H.E33IK.l in onderstaande Gemeenten van Zondag 3 1 A De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Es&clink. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure en 's nam. half drie ure: ds. Blankert. (Collecte voor noodlijdende kerken en personen). Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Ren esse: Geen dienst. Herv. Kerk te Noord welle: 's Nam. twee ure: ds. Brouwer van Haamstede. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Brouwer. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ureds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien nre: ds. v. cl. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leesk. Herv. Kerk te Noord gouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. ha'f tien ure: ds. A. Burger. KERKNIEUWS* Zierikzee. Tot godsdienstleeraar bij de Nederl. Israëlietische Gemeente alhier is be noemd de heer J. A. van Zuiden, thans in dezelfde functie werkzaam te Gulpen (Limb.) Toezegging van beroep naar do Herv. Gem. te Heinkenszand is gedaan aan ds. J. do Vries te Grijpskerkc. Het tweetal voor predikant lij de Geref. Gem. te Oostburg bestaat uit de can- didaten K. Veen te Zaandam en F. J. Hagen te Reeuwijk. Te Bergen-op-Zoom zal een Carmelitessen- klooster gesticht worden. Het terrein daarvoor is reeds aangekocht. Mgr. Bottemanne, bisschop van Haar lem, heeft benoemd tot assistent te Kwaden- damme den Eerw. heer A. C. van den Berg, die 15 dezer tot priester is gewijd. Naar men ons mededeelde is in eene vergadering van notabelen en kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te Oud-Vossemeer in beginsel besloten, naar aanleiding van een rapport over den toestand van het gebouw door een deskundige, tot het stichten van een nieuw gebouw over te gaan en de noodige gelden op de een of andere wijze bijeen te krijgen. Dat ljet bestuur de noodige mede werking krijge en in zijn voornemen slage! RECHT 8 Z A K E N. Voor het gerechtshof te Amsterdam werd Woensdag behandeld het hooger beroep van 4 personen, beschuldigd van inbraak en veroordeeld tot 7, 5 en 3 jaar gevangenis straf. De beklaagden ontkenden ook thans alle schuld. De proc.-gen. eischte bevestiging van hot vonnis. Eén der beklaagden had het volgende ge schreven op zijne dagvaarding Onschuldig veroordeeld of De smart is zoo grootde troost is zoo klein. Onschuldig veroordeeld, o liefste, beminde, Zal ik nooit meer uit uwen mond Vernemen het woord, dat ons eens verbinde, Dien eed, waarop de liefde is gegrond O liefste, o engel, ik lij zooveel pein De smart is zoo groot, de troost is zoo kloin, Onschuldig veroordeeld, gerukt van de zijden Van ouders, v\n zusters en broers, Zij zullen z:ch niet meer met hem verbleiden, Maar wel met hen rouwkleed worden omlloers. Hun zoon en hun broeder, die lijdt zooveel pein, De smart is zoo groot, de troost is zoo klein. Onschuldig veroordeeld? Is de troost dan zoo klein? Neen 1 Groot, j i groot mag hij heeten Al veroorzaakt het aan 'thart veel smart en veel pein, Al drukt hij zwaar, de tre»angenisketen. Troost is het, troost blijft het onschuldig te zijn. De smart is wel groot, de troost is niet klein. Onschuldig veroordeeld, het mJig niet, het kan niet! 't Bewys zal 'k geven I Dat 'k onschuldig hier zit. Duid'lijk zal 't worden en ik besluit nu dit lied Duid'lijk mijn onschull, als 'tzwart op het wit! Dus kort nog is mijn lijden, kort nog mijn pein. De smart is wel groot, de troost is niet klein Landbouw en Veeteelt. In België worden de varkens gevaccineerd tegen het roodvonk of St.-Antoniusvuur en de entstof wordt aan de landbouwers van rijkswege verstrekt. Wijl echter in den laatsten tijd eenige ongevallen zijn voorgekomen bij ingeente varkens, heeft do Minister van Landbouw besloten geen entstof voor deze ziekte meer af te geven. Hij hoopt evenwel binnenkort ter beschikking van belanghebbenden te kunnen stellen een serovaccin, hetwelk niet de bezwaren zal opleveren, welke somtijds bij het gebruik van hot gewone vaccin zich voordoen. Voor do verplichte hengstenkeuring in onze provincie te houden, zijn in 't geheel 131 dieren aangegeven en wel te Middelburg (1 Sept.) 10, Oostburg (2 Sept.) 24, Katten dijke (3 Sept.) 30, Zierikzee (4 Sept.) 9, St. Maartensdijk (5 Sept) 12 en Hulst (6 Sept.) 46. IEURTE3NT chouwen en Duiveland. g u êtu t 1 9 O 2, Ohr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. 9.30 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds C ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee uredr. Helder van Zierikzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 530 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure? Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 'sVoorn. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk, D. Ilameouder ling; 's nam. twee ure: ds. Burger van Dreischor. Herv. Kerk te Bruinis.'e: 'srVoorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: ds. Waarden burg. Geref. Kerk te Brninisse 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureds. v Bueren. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorrn. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël U: 's Voorm. 10 ure, 'snam. 3 ure en 'savonds 8 ure: Het Bestuur. St.-Filipsland, 28 Aug. Door de aan houdende regens is de kwaliteit der witte ajuin slecht en als gevolg daarvan de prijs zóó laag, dat men er sterk over denkt, de nog te veld staando maar te laten zitten, wijl de arbeidskosten grooter zijn dan de opbrengst. Poortvliet. Door de aandeelhouders der coüp. roomboterfabriek «Poortvliet" alhier is besloten tot ontbinding dier vereeniging over te gaan. De laatste melkleveriög is bepaald op Zaterdag ?0 Augustus. Gemengd Nieuws. Het schijnt vast te staan, dat de heer Kriiger de wintermaanden in Frankrijk, te Menton, door zal brengen. Zijn geneesheer, dr. Heymans, is daar geweest en heeft twee villa's gehuurd, de eene voor den ex-president zei ven, de andere voor diens gevolg. Vóór den 15en October moeten alle voorbereidende maatregelen zijn afgeloopen. De heer Krüger zal in het begin van November te MeDton aankomen en daar tot het laatst van Maart blijven. De maire van Menton verzekert, dat den hoogen gast een enthousiastische ontvangst in die stad wacht. Dezer dagen stond op de Molenaars- brug te Oudshoorn een zonderling uitgedoscht fietsrijder. Geheel zonder bovenkleedcren, was hij in linnen gekleed, blootshoofds en barre voets aan zijn fiets hing een mandje, waarin voor consumptie twee kroppen sla, twee gele komkommers, acht paddestoelen (in de Haar lemmermeer geplukt), enkele onrijpe peren en twee uien. Deze artikelen voor de consumptie gereed makende, bood hij de aanwezige nieuwsgierigen aan om met hem het maal te gebruiken, omdat, zoo beweerde bij, men een flinke gezondheid daardoor geniet, een menech een planteneter, maar geen roofdier is en alle levenskracht door vuur wordt gedood. Gekookt eten heeft hij in geen twee jaar gebruikt, evenmin heeft hij in de laatste jaren een droppel gedronkenin den winter, zegt hij, moet een mensch niet meer gebruiken dan 10 appelen en 6 okkernoten per dag. Wat men in den zomer bespaart aan vuur, zout en drinken, eieren en melk, komt in den winter te pas om 5 6 cent voor appelen, enz. te besteden. Wat de ligging aangaat, moet deze niet zijn een veeren bed, maar een frissche stroozak; licht moet men niet ont steken, daar zorgt de zon wel voor, terwijl de enthousiaste, wel een beetje zonderlinge voorvechter van zulk een leefwijze de buitenlucht zeer aanbeval om 200 a 300 jaar oud te worden. Bovendien bood hij een bedrukte briefkaart aan, waarop aan de achterzijde staat te lezen «Levens-protoplasma kan slechts door levens- protoplasma gevormd worden. Het is verkeerd do cel vóór het gebruik te dooden. Als we onze kinderen met rauwkost grootbrengen, zullen we een geslacht van reuzen doen ont staan. Alle levenskracht wordt door vuur gedoodde mensch is een planteter, geen roofdier". Millioenen voedsel. Men weet, dat Argentinië groote hoeveelheden bevroren vleesch on levend vee naar Europa en elders uitvoert. Vrijdag vertrok van Buenos Ayres naar Kaapstad het Eogelsche stoomschip «Haversham GraDge" met het bevroren vleesch van 80.000 schapen en 15.000 kwart ossen, 5000 levendo schapen, 1000 muilezels, 300 paarden, 3500 centenaars boter en 500 ton dierenvoeder aan boord. Deze lading vertegenwoordigt een waarde van 3.600.000 gulden. O ver stroom ing. In het Sarndal is door het slechte weer der laatste dagen bij Nord- heim de Eggerbeek door haar dijk gebroken. De badplaats Schorgau word op vele plaatson zwaar geteisterd, twoo bruggen werden door den stroom vernield. Het dorp Prad bij Innsbruck werd door een wolkbreuk over stroomd, elf huizen zijn ingestort, twaalf sterk beschadigdtwee menschen werden gedood, twee gewond. Te Meran zijn door een over strooming van de Naisbeek vijf menschen omgekomen. Spionnage. Van bevoegde zijde wordt aan de Telegraaf geschreven Verschillende bladen maakten, voor eenige dagen, melding van een officier van den EDgelschen Get eralen Staf, den kapitein Wanless te Mandras, die een vergunning van de regeering te Batavia, om over Java te reizen, teneinde het «bezienswaardige" te zien, misbruikte door onze nieuwe kust- batterijen in teekening te brengen en de strategische punten op te nemen. Volgens bericht, had deze brutale spion nog het voor nemen, om later met nog twee andere officieren terug te komen om het beziens waardige te bezoeken, toen een ingezetene do regeering te Batavia telegrafisch waarschuwde, zoodat do civiele en militaire autoriteiten te Soerabaja, waar hij 't laatst werd gezien, op de hoogte kwamen van de papieren des heeren Wanless, die zoogenaamd nog tijdig naar Singapore vertrok om ons bestuur voor groote moeilijkheden te vrijwaren. liet is zonneklaar, dat deze Eogelsche stafofficier niet op eigen gezag handelde, maar door zijne regeering werd uitgezonden, om onze defensiemiddelen op Java op te nemen. Het spreekt van zelf, dat die «spionnage" plannen ten grondslag had, welke, naar ik hoop, ons volk eindelijk zullen overtuigen dat de niets ontziende veroveringszucht van den Brit, ook voor onze Oost een dreigend gevaar wordt en tot groote waakzaamheid dwingt. Het gevaar van Indië te verliezen, wordt immer grooter, en geeft de Aziatische politiek der Engelschen door een verbond met Japan alle reden tot wantrouwen. Ongelukkigerwijs is (volgens den Raadpensionaris De Witt, brief October 1670) «de aert der Hollanders soodanigh, dat haer als de nood en de periculen niet seer claer voor ogen comen, zy geensins gedisponeerd conen worden om naar behooren te vigileeeren voor haer eigen securiteit". Ingezonden Stokken. Aan II. M. Koningin Wilhelmina dei' Nederlanden. De laatste Augustus-zon komt op, En spreidt haar zachte stralen Op bosch en veld en boom en top, Op bergen en op dalen. Het voog'lenkoor begint zijn lied, Zoo lieflijk heerlijk schoon, 't Is of op aarde wat geschied Zoo helder is hun toon. Maar d'aarde sluimert zachtkens voort, Hoort niets van 't voog'lenlied, Doch straks dan wordt het wel gehoord, Dan slaapt men langer niet. 't Muziek dat schalt, de klok die luidt, Ter eer van onz' Vorstinne, Hoort wat het voog'lenlied beduidt, En wie het eerst beginnen. Laat Nederland uw zangen hooren, Tot zeifs aan 't verste strand, Vol van toon, en zuivere koren, Ter eer van 't Vaderland. Uw Vorstin verjaart op heden, Aan haar ons saluut gebracht, Voor haar gedankt en gebeden. Tot onzen God, de Hoogste Macht. Spaar nog jaren onz' Vorstinne, God der Liefde, wees nabij, Bestuur haar pad, haar hart en zinnen, Sta in alles haar terzij. Wil haar Gemaal 'n Zegen geven, Tot steun van haar, d' eedle vrouw, Dan is 't voor hen een hemelsch leven, Een leven vol van liefd' en trouw. Zegen verder Neerlands menschen, Geef hun alles op hun patin; Ziet, dat zijn maar kleine wenschen, En wij zijn er mee voldaan. Geef 'n zegen aan Neerlands dapp'ren Die streden voor 't Vaderland, Laat d'oude driekleur lang nog wapp'ren, Houd Oranje lang in stand. J. WOLD, Hoofd der Gevangenis, Zierikzee. Zoo is gekomen. en zoo is 't gekomenmeneer de Redacteurge moet dat begrijpen dat onze dokter Fret huwde en dat, bij zijn terugkomst hij door een commissie met rijtuigen en bloe men en alles werd ingehaald, en „Apollo"wos daar ook bij, en nu had die commissie ge vraagd aan den Burgemeester, om wat vuur werk te mogeu afsteken en een soort muziektent bij die gelegenheid te mogen plaatsen, en dat wou de Burgemeester niet hebben, en toen, toen de dokter aankwam en wat later, was het, alsof er eens zooveel menschen woonden in onze gemeente, zóóveel volk was er op de been, en 't was 10 uur eer men 't wist van wege al de vreugde en consternatie, en toen meneer was het sluiten, en hoe 't kwam weet men niet, maar den volgenden morgen bleek het dat er één of twee ruiten bij den Burgemeester kapot waren, bij ongeluk of moedwillig. En nu is 't Maandag overal feesten voor de verjaring onzer gelietde Koningin, en nu wil onze Burgemeester, hoor ik zeggen, niet hebben, dat ze hier langer verjaart, dan tot zeven ure 's avonds en op Camperland zou Zij heel den dag mogen verjaren. Ik verspreek me in mijn alteratie en bedoel, dat men geen feest mag vieren langer dan tot 7 ure, en als men nu

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2