Aanbestedingen, Verkooplngen enz. Zierikzee, 22 Aug. Gisteren werden ten raadhuize alhier verpacht de 3 perceelen bouwland der gemeente, tusechen de over wegen in het drooggelegde Dijk water, die bij de vorige verpachting niet gegund werden. Thans hebben deze gezamenlijk eenejaarlijksche pachtsom van f 647.59 opgebracht, zoodat al de perceelen te zamen voor f 2069.26 per jaar verpacht zijn. "Woensdagavond werd door het bestuur der Nijverheidsvereeniging te Middelburg aanbesteedHet bouwen van een buiten- sociteit op het Noordbolwerk. (Raming f10,500). Yan de 9 inschrijvers bad het minst inge schreven de firma H. P. van de Ree Zoon aldaar, n.l. voor f 10,990. Bruinisse. Bij de gehouden aanbesteding van de straatverlichting in deze gemeente was de minste inschrijver L. van den Berge Az. voor f 289,25. Wissenkerke, 21 Aug. Heden werden ten overstaan van notaris Noordijke, ten verzoeke van de erven van Joost van den Boud, in het café «de Kroon" verkocht, de navolgende onroerende goederen, als: lste perc. Een woonhuis, schuur en verdere timmering, gelegen in den Ylietepolder, met het erfpachtsrecht op den daarbij behoorenden grond, groot 7 Aren 3 Centiaren. Toegewezen aan den heer Jabob v. d. Boud, voor f 940. 2de perc. Woonhuis en erf op het dorp, groot 42 Centiaren. Toegewezen aan mej M. Pilius voor f 275. 3de perc. Een dubbel woonhuis met timmering en grond, aan den Boomdijk, groot 2 Aren 10 Centiaren. Toegewezen aan den heer G. Beghtel. 4de perc. Hoveniering met verdere timme ring in den Wiesekerkepolder, groot 4 Aren 53 Centiaren, met de rechten der nalaten schap op 2 Aren 8 Centiaren voetpad en sloot. Toegewezen aan den heer C. Koets voor f 305. 5de perc. Een woonhuis met verdere timmering en erf, groot 1 Are 20 Centiaren. Toegewezen aan S. Flipse voor f 600. 6de perc. Een woonhuis en erf aan het Schoolslop, groot 80 Centiaren. Toegewezen aan den heer P. A. v. d. Broecke voor f 326. De geheele opbrengst was f 3251. Scherpenisse, 21 Aug. Op 19 dezer werden alhier door het Diaconie-Armbestuur der Ned. Herv. Gemeente onderhands voor zeven jaren verpacht: 18 perceelen bouw-en weiland aanP. Jobse, Scherpenisse, voor 60.50 D. van de Velde, idem, voor f 56.25 H. Mol, idem, voor f 47.75D. Guiljam, idem, voor f 32.25M. L. Duijnhouwer, idem, voor f 45.25 D. Opree, idem, voor f 54 W. Duijnhouwer, idem, voor f 62D. Mol, idem, voor f 35J. Duijnhouwer, idem, voor f 40 K. van der Werff, idem, voor f 54 M. Mol, Poortvliet, voor f 42J. van Bemden, idem, voor f 45 J. D. Jagt, Scherpenisse, voor f 36M. Klos, idem, voor f 52M. J. Ista Wz., Poortvliet, voor f 55; Mar. Klos, Scherpenisse, voor f 52J. Voshol, Poortvliet, voor f 50D. Bijl, idem, voor f 35. Alles per 39 Aren 24 Centiaren. Stavenisse, 21 Aug. Gisteren werd alhier door den heer A. Verstraate publiek aan besteed Het bouwen van een pakhuis met bovenwoning. Ingeschreven werdVoor het timmerwerk door de heerenM. C. Sonke, St.-Maartensdijk, voor f 1511 C. Rjjnherg, idem, voor f 1509 A. v. d. Hoek, idem, voor f 1500 M. C. v. Elsiicker, St.-Annaland, voor f 1470 J. M. Kauffman, St.-Maartensdijk, voor f 1457 D. Roozemond, Stavenisse, voor f 1455. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. Voor het metselwerk, bestaande in het ver werken van 140,000 metselsteenen. Inschrijvers per 1000 stuks de heeren: A. Burgers, St.-Annaland, voor f 2,80F. Burgers, idem, voor f 2,75. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. Voor het smidswerk door de heeren Johs. Hendrikse, St.-Annaland, voor f 280 J. Lannooij, idem, voor f 277,80wed. C. Kesteloo, Stavenisse, voor f 249,65; K. A. de Graaf, idem, voor f 234. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. Voor het schilderwerk door de heeren L. de Wilde, St.-Maartensdijk, voor f 219 J. v. Dalsen, Stavenisse, voor f 185; P. van Splunter, St.Maartensdijk, voor f 145. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. O N D E B W IJ 8. Geslaagd bij het te 's Hage gehouden examen Duitsch (1. o.), mej. M. L. van den Bosch te Goes. Te Amsterdam is geslaagd voor de hoofdacte de heer J. C. de Bruine, onderwijzer te Groote-Ypolder, geboren te Burgh. Benoemd tot onderwijzer aan eene bizondere opleidingsschool te Haarlem de heer C. M. Bethe te Hazerswoude (dorp). Door Burg. en Weth. van Vlissingen is aan den gemeenteraad voorgesteld om bij wijze van proef een evenredig schoolgeld op school E te heften. Het resultaat van deze heffing zou, naar Burg. en Weth. ramen, een meerdere bate voor de gemeentekas opleveren van f3330.45. Het schoolgeld schommelt tu8schen f 24 en f 90. Het voornemen bestaat om later ook voor de andere scholen invoering van evenredige schoolgeldheftiDg voor te stellen. Te 'sGravcnhage is voor de akte Fransch L. O. o. a.. geslaagd de heer W. A. do Blaejj te Reiranchemcnt. PREDIK! in onderstaande Gemeenten van Z o ndag 2 4 A De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes urede heer G. de Jatjer, theol. student te Kampen. Herv. Kerk te Jterkwerve 'sVoorm. half tien ure. ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Burgh: Geen dienst. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ureds. Kunst, van Ouwerkerk. Herv. Kerk te Noordwelle: Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. P. Flierinya van Sehar- negoutum. Bevestiging van den heer A. M. Brouwer, cand. tot den H. Dienst; 'snam. twee ure: ds. Brouwer. Intrée-rede. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en'snam twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Baman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Nam. twee ure: ds. v. d. Broek van Brouwershaven. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leesk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure ds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. ha f tien ure: ds. A. Burycr. KERKNIEUWS. Naar aanleiding van het feit, dat voor de Amsterdamsche militairen ia bepaald, dat zij Zaterdag 23 Augustus zich naar het kamp te Laren zullen hebben te begeven en dat daarvan Joodsche militairen niet zullen worden vrijgesteld, richtte dr. L. B. Perel een adres aan den minister van oorlog. Daarin verzoekt hij al de maatregelen te willen nemen, waardoor een Christelijk ministerie niet de blaam treffe, dat het geen eerbied voor de godsdienstige overtuiging va.i andere menschen heeft en derhalve te gelasten, dat de reis van en naar het kamp, naar en van Amsterdam niet op een Zaterdag behoeft te geschieden of in ieder geval de Joodsche militairen hiervan vrijgesteld worden. Landbouw en Veeteelt. Schouwen. Donderdag, de zonnige, warme dag na zoovele donkere, natte dagen heerschte er allerwegen eene bedrijvige drukte. Overal klonk het geluid van ratelende wagens en het hoefgetrappel van snuivende paarden, die van of naar het land reden. Overal een eigenaardige drukte, een onverpoosde bedrijvig heid tot zelfs laat in den avond. Er kwamen handen te kort om het in schooven gebonden en op hoopen gezette koren binnen te halen. Het graan was rijp en hard en droog genoeg om in de schuur geborgen te worden. En er is dien dag een groot deel van den oogst binnen gebracht. Gelukkig dat het koren nog niet veel van den regen geleden heeft. Naar men algemeen zegt, zijn kwaliteit en kwantiteit vrij bevredigend te noemen. Laten wij hopen, dat de prijzen eveneens zullen meevallen, dan vindt de landman voor zijn noeste vlijt ruimschoots eene vergoeding. Nieuw-Vossemeer. Hier zijn weder eenige varkens aan de vlekziekto bezweken, terwijl dit ook het geval is onder de naburige gemeenten. Het blijft te bejammeren dat voor de arbeidersbevolking de enting met serum zoo duur is. Zijn wij wel ingelicht, dan wordt voor elke entiDg f 2,50 berekend. Ierseke, 21 Aug. In een weide, waarin 18 stuks hoornvee graasden, is miltvuur geconstateerd. De afdeeling Oostburg der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland zal trachten een cursus voor «hoefsmeden" op te richten. RECHTSZAKEN. Naar men verneemt, is het verzoek om gratie, door C. J. B. te Krabbendijke, wegens wederspannigheid tot 3 maanden hechtenis veroordeeld, van de hand gewezen. Naar men verneemt is de gevangenis straf van 14 dagen, waartoe het hoofd der Christelijke School te Oude-Wetering wiens cassatieberoep onlangs door den Hoogen Raad werd verworpen was veroordeeld wegens mishandeling van een schoolkind, door H. M. de Koningin veranderd in een geldboete van f 200. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Te Tholen hebben de vorige week een tweetal visschers, die ter herdervangst waren, een buitengewonen slag geslagen, daar zij te midden van een school herders kwamen op de Grevelingen. Binnen enkele uren waren uit de netten niet minder dan 1500 K.G. dezer visschen in hunne hoogaarsen over gebracht, die, via Dordrecht naar Parijs verzooden, aldaar zouden opgebracht hebben f 0 44 per K.G. Noch zulk een vangst, nóch zoo'n goede prijs was in den loop van dit jaar gemaakt. DE BOEREN GENERAALS. Men schrijft uit Utrecht: 1EUHTBN chouwen en D ui v e 1 a n d. g u t u s 19 O 2. Chr. Gerei. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. 9.30 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. IVessels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: de heer G. J. W. Oldeman, cand. in de Godgeleerdheid te Ltiden. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9.30 ure: ds. v. d Linden, H. Avondmaal; 's nam. 2 ureIdem. Dankzegging. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk; 'snam. 2 ure: ds. v. Bueren van Bruinisse. Afscheidsleerrede's avonds 530 ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'sVoorn. 9.30 ure: dr. G. Smit'snam. 2 ure: Geen dienst. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. C. Staal. (Bijbellezing). Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskeik, D. Ilanseouder ling; 'snam. twee ure: dr. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk; 'snam. 2 u e: ds. Schouten van St. Fdipsland. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure,en 's avonds 5 ure: ds. v Bueren. Afsch idsrede. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse 'sVoorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. 40 ure, 'snam. 3 ure en 'savonds 8 ure, voorgangers: Het Bestuur. Een buitengewone drukte heerschte Woens dagochtend aan het Centraalstation alhier, bij de aankomst van de drie Bóeren-Generaals. Duizenden stonden op het Stationeplein hun aankomst af te wachten. Ook op het station zelf stond een groote menigte geschaard. Nauwelijks hadden de drie generaals de coupé verlaten, of zij werden met juichkreten begroet. Op het perron werden zij toege sproken door prof. De Louter, die hun een hartelijk welkom toeriep in Utrecht, de stad waar president Krüger verblijf houdt en waar ook steeds is meegeleefd met het strijdende Boerenvolk, waar duizenden zijn bijeenge bracht tot leniging van den vreeselijken nood in Zuid-Afrika en waar ook duizenden ge beden zijn opgestegen tot God voor het arme Boerenvolk. Vervolgens spraken nog ds. Klaarhamer, namens do afdeeling Utrecht van het Chris telijk Nationaal Boerencomité en de heer De Boer, namens do Israëlietische gemeente te Utrecht. Onder uitbundige toejuichingen verlieten de generaals met hun gezelschap het station. De menigte op het Stationsplein hief het Transvaalsche Volkslied aan. In draf ging het nu naar het Hotel des Pays Bas, waar men zich een weinig ver- frischte. Spoedig daarop begaf men zich naar «Oranjelust", waar men omstreeks 10.50 aankwam. LaDgs den geheelen weg stonden duizenden geschaard en werden den generaals een geestdriftige ovatie gebracht. Ook in de Malibaan wachtto een dichte menigte hun aankomst af. Na een onderhoud met president Krüger gehad te hebben verschenen de generaals op het balcon der villa, waar zij levendig werden toegejuicht. Om halftwee reed men naar het Hotel des Pays Ba*, waar een samen komst plaats had. De generaals vertrokken ten 6 ure weder naar de residentie terug, waar zij met groote geestdrift werden ontvangen, vooral De Wet, die 't eerst voor het publiek zichtbaar werd. Per Holland8che Spoor, om 3 uren 25 minuten, is Donderdagmiddag generaal Botha met mevrouw Botha van 's-Gravenhage naar Brussel vertrokken. Het bezoek is van particulieren aard. De generaals De Wet en De la Rey blijven voorloopig in Den Haag. Naar men uit betrouwbare bron meldt zal er hoegenaamd geen officiëele uitvaart plaats hebben van het stoffelijk overschot van generaal Lukas Meijer uit Brussel. Het hulsel van den generaal zal op eenvoudige wijze overgebracht worden naar het district Vrijheid, in Zuid-Afrika. De dag, waarop het stoffelijk overschot Brussel zal verlaten, is echter nog niet vastgesteld. Mevrouw Meijer is heden naar Brussel teruggekeerd. Gemengd Nieuws. Een boertje uit een Noordbrabantsch dorp kocht een jong biggetje op do markt te Weert. Hij stak het beestje in een zak en trok er mee op zijnen rug naar huis. Onder weg trok hij herberg in, herberg uit. Op het gehucht Boshoven gekomen, ging hij nog een glaapje pakken bij een oud vriend. Hij legde den zak buiten aan de deur. Een hondje kwam daar bij toeval aan ruiken. Een drietal huurlieden van het boertje, dat ziende, namen het varken uit den zak, zetten den hond in de plaats en trokken met het varken naar boertjes woning. Daar de vrouw afwezig was, nam een van hen het beestje mede naar huis. Een kwartier later kwam het boertje buiten, nam weer den zak op den rug en trok met slappe beentjes voorwaarts. Onderweg blafte de hond luid. Ja ja", zegt het boertje, »go hebt schoon den hond uit te hangen, ge komt toch niet uit den zak". Thuis gekomen praatte hij bij zijne vrouw over zijn schoon varken schoon, zegt hij, en 't kost maar elf guldenge gaat met me zien. Hij trok den zak open en wip, de hond was weg, zoo hard hij maar loopen kon. Een uurtje later werd het varkentje bij den eigenaar terugbezorgd. In een Friesch dorpje heeft een diaken zich geld toegeëigend uit het collecte-zakje der Ned. Herv. gemeente, 't Geval verwekt heel wat sensatie. De verkeerde wereld. Door de politie is te 's Hertogenbosch in bewaring gesteld een sergeant der infanterie, dienstdoende als kommandant eener patrouille, die er voor te waken heeft, dat dronken militairen in arrest worden gesteld. Bedoelde sergeant was zelf in kennelijken staat van dronkenschap en daarom nam de politie hem maar mee, hem aldus voor andere ongelukken bowarend. Omtrent de ramp te Her wij oen bij het afhalen van reizigers der Nijmeegsche stoom' boot wordt nog medegedeeld, dat van de lijken alleen is opgehaald dat van den heer Van Arendonk. Do juffrouw en het kind uit Rotterdam, die naar men meende, ook tot de passagiers behoorden en die men alzoo verdronken waande, waren gelukkig thuisgebleven. Bij het ongeval behoort zeer veel dank toegebracht te worden aan den rivierkoopman Willem van Dalen, uit Brakel, die met buitengewoon beleid vijf menschenlevens heeft gered. De roeiboot, welke de veerman op den dag van het ongeluk in gebruik had, was te klein, en was niet voorzien van eene aanwijzing van diepgang. Schadevergoeding in Zuid-Afrika. Door do Staatscommissie voor de Zuid-Afrikaansche schadevergoeding is opgemaakt een voorloopige lijst, waarop zijn vermeld de namen van hen, die ingevolge de bepalingen van het Kon. besluit van 5 Febr. 1902, No. 23, voor een uitkeering uit de door de Staatscommissie te verdeelen som in aanmerking komen, benevens de bedrageD, welke aan bedoelde personen zijn toegeschat. Blijkens een aankondiging in de Nederl. Staatscourant zal deze voorloopige lijst voor belanghebbenden ter inzage liggen ten bureele van den secretaris der Staatscommissie, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, 3 Binnen hof te 's-Gravenhage, gedurende alle werk dagen tusschen 25 Augustus en 6 September a.s., des voormiddags van 9 tot 12 uur. Verzoeken om schriftelijke mededoelingen betreffende den inhoud der lijst zullen on beantwoord blijven. Belanghebbenden worden er op gewezen, dat de op de voorloopige lijst voorkomende bedragen niet in hun geheel zullen kunnen worden uitgekeerd, aangezien de te verdeelen som daartoe niet geheel voldoende zou zijn. Bezwaren tegen de voorgestelde verdeeliog kunnen schriftelijk bij do Staatscommissie worden ingediend tot en met 9 September a.s. Aanstonds na dien datum zal de definitieve lijst der uitkeeringen onherroepelijk worden vastgesteld. Uit krijgsgevangenschap terug. Tjen Hollandsche krijgsgevangenen van Ceylon zijn Zaterdagmorgen met 'tpantserdekschip Fries land" te Niewediep gearriveerd. Onder hen waren de Friezen Padberg uit Heeren veen en De Vries uit Franeker. Aan een correspondent van het IldlsM. vertelden de heeren, dat het leven op Ceylon vol ontberingen was geweestvooral was 't eten ongenietbaar. Er waren ongeveer 100 Nederlanders in de Ceylon-kampen, doch met de «Friesland" konden slechts 10 ver trekken drie zieken gingen voor en om de andere zeven plaatsen was geloot. De heer De Vries verhaalde verder, dat de tijding van den vrede op Ceylon aan- vankeljjk door de meesten niet geloofd werd. Degenen die ze wel geloofden en den eed van trouw wilden afleggen, moesten tegen de woede hunner medegevangenen in bescherming genomen worden. Aan boord van do «Friesland" waren de terugkeerenden uitstekend behandeld. Slecht gekleed, half verhongerd, uiterst slapjes kwamen zij op het schip, doch ieder opvarende, van commandant tot matroos, deed zijn best hen het leven in ballingschap te doen vergeten. Een aardig denkbeeld. Toen het Maandagmorgen te Maassluis bekend werd dat de Boerengeneraals Dinsdag die plaats zouden voorbijkomen, werden de ingezetenen per strooibiljet opgeroepen voor een bijeen komst op de Markt. Daar werd f 360 gecol lecteerd, welk bedrag aan gouden tientjes in een beurs aan de Boerengeneraals als hand geld voor hen zou worden aangeboden. Een aangrijpend geval. Te Zeddam (gem. Bergh) heeft de 11-jarige knaap, die vóór 14 dagen een valsche beschuldiging inbracht tegen den Israëliet Salomons, te Doetichem, als zou deze hem in een bosch gelokt en daar mishandeld hebben, z:ch in een bosch, bij het huis zijns vaders, door ophanging van het leven beroofd. Bloedvergiftiging. Een tweetal gevallen van vergiftiging door verontreiniging van woaden vinden wij vermeld. Een Israël, onder wijzer te Haaksbergen had zich, naar het Dev. Dbl. meldt, de vorige week aan de hand bezeerd en deed op aanraden van zijn hospes ongezuiverde en onvervalschte carbol op do wonde. Hierdoor ontstond bloedvergiftiging, waaraan hij Zondag overleed. Een ander geval heeft zich te Stolwijk voorgedaan bij den koopman P. N., die behulpzaam geweest was bij het slachten van een ziek varken. Hoogstwaarschijnlijk was er smetstof gekomen in het wondje, dat hij aan de hand had. Den volgenden morgen was de toestand van den arm zoodanig, dat in allerijl de hulp van den heer Spruijt, uit Gouda, werd ingeroepen. Gelukkig was het nog niet te laatalle gevaar is nu geweken. Er is uit deze beide voorvallen weder leering te trekken. Men zij toch voorzichtig met het brengen van vreemde stoffen op wonden. En wanneer men een wond verontreinigd heeft, roepe men aanstonds medische hulp in. Een onschuldig veroordeelde. De Parijsche apotheker Dauval, die in 1877 tot levenslangen dwangarbeid werd veroordeeld wegens vergiftiging van zijn vrouw, en die voor eenigen tijd, toen zijn onschuld bleek, gratie van president Loubet verkreeg, is Maandagochtend van Nieuw-Caledonië te Marseille aangekomen. De man was in zijn gevangenschap gehuwd, wat aan goed oppassende gevangenen meer wordt toegestaan, en had zijn vrouw en drie kinderen bij zich. De Parijsche apothekers hebben een inschrijving voor hun ongolukkigen ex-collega geopend en zullen hem opnieuw in een winkel installeeren. Verwachting van het weder. Weer voorspelling van Capré! De Fransche weer- voorspeller, wiens profetieën wel zoo ongeveer zijn uitgekomen, blijft voorloopig min gunstige verwachtingen koesteren. Van 14 tot 18 had bij slecht weer, regen en stormen voorspelt, van 18 tot 31 gelooft hij een onzekere en twijfelachtige voorspelling te moeten doen, doch waarschijnlijk krijgen we goed weer daar is althans meer kans op dan op slecht. Alleen beslist slecht weer voorspelt bij op 21 en van 24 tot 29 Augustus. Van 29 dezer af komen sterke depressies voor met zuid westen tot west-noord-westen winden met regeh. Godsdienstwaanzin. Een gedetineerde in de gevangenis te Melun nabij Parijs, heeft zich in godsdienstwaanzin vreeselijk verminkt. De onbekende, van wien bekend is, dat bij een zwak hoofd heeft en die wegens land- looperij was opgesloten, had reeds dadelijk na het binnenkomen in het arrestanten lokaal verklaard, dat hij de Messias was en dat hij de vele zonden van zichzelf en die der andere menschen moest boeten door zelfmarteling. In weerwil van de strenge bewaking gelukte het hem, twee roestige draadnagels van 10 c.M. lengte machtig te worden en 's avonds, toen de overige arrestanten en de bewakers sliepen, doorboorde hij met een priem zijo beide voeten. Daarop sloeg hij met een klomp de beide draadnagels door de wonden in den vloer, zoodat bij er aan vastzat. Met de priem bracht hij zich vervolgens verscheidene ernstige wonden in de linkerzijde toe, breide de armen ia den kruisstand tegen den muur en bleef in die houding tot den volgenden morgen. Toen men hem ontdekte, moest men met een nijptang de draadnagels uit don vloer trekken. De man gaf bij deze operatie geen kik. nij ligt nu in het hospitaal der gevangenis zwaar ziek. HARKTBERIOHTEN. Zierikzee, 21 Aug. Aanvoer gering, weinig landbouwers ter marktde artikelen die getoond werden, waren over 't algemeen van natte qualiteit. Tarwe f 6 50 f 7.20chevaliergerst f 5 a f 5.25; wintergerst f 4.20 f 4.60; zomer- gerst f 4 a f 4.25; rogge f 4 90 a f 5.10; haver f 3.75 a f 4erwten (kleine) f 8.75 h f 9.25; kar wijzaad f 12; terwijl enkele partijen in puike qualiteit boven de noteering gingen. Middelburg, 21 Aug. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren de aanvoer van kroonerwten en koolzaad ruim, terwijl van tarwe en witte boonen weinig werd aan geboden. Van nieuwe rogge en zomorgerst waren een paar partijtjes ter markt van vrij goede kwaliteit. De noteering is als volgt: Nieuwe Walch. tarwe werd f 8 tot f 8.10 naar kwaliteit betaald; nieuwe rogge bracht f 6 op en nieuwe zomergerst f 4.75Walch. witte boonen niet beneden de f 10.75 te bekomen; nieuwo kroonerwten, weder gevraagd, werden van f 10 25 tot f 10.40 gekocht. Voor nieuw winter koolzaad werd f 8.25 a f 8.30 betaaldkarwijzaad, weinig getoond, werd op f 12 per 50 kilo gehouden. Schiedam, 22 Aug. Noteering distillateurs 9. T E L E GBAIIE N. 's-Gravenhage, 22 Augustus. Professor Winkler bezocht heden wederom president Steyn, van wiens overbrenging naar Neuenahr niets bekend is. Verzekerd wordt dat het openbaar optreden van do Boeren generaals in het belang van weduwen en weezen eerst mogelijk zal zijn na eene bespreking met de Eogelsche regeeriDg, over de voornemens tot verzorging van weezen, 370ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 3e klasse van 18,19, 20 en 21 Aug. 1902. Prijzen van f 45» 251 8GG0 10387 10458 10403 19557 258 10131 10391 10463 13212 10558 1227 10356 10400 10472 13214 1250 10358 10422 10480 13235 8654 10385 10457 10482 13239

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2