Uit Stad en Provincie. komen wanneer men wil, bepaalt het vreem- deiingenbezoek zich ook al hoofdzakelijk tot den Zaterdagnacht. "Wanneer men ooit van een onbeduidende kermis kan sprekenniet wat de quantiteit maar wat de qualiteit betreft, dan was het zeker deze. Er was geen enkel «spel" van eenige beteekenis. Zelfs scheen ook op de dagen voor den Zaterdag de rechte feeststemming niet te heerechen. In den Doelen, waar anders zooveel opge wektheid kan beer8chen, was het stiller dan ooit en kwam er eerst laat in den avond de ware geest in. Zaterdagavond heeft men intusschen overal zijn best weer gedaan met hossen enz. Yelen hielden echter meer van hun gemak en zoo is het steeds meer en meer mode geworden zicb in open rijtuigen rond het kermisterrein en door de stad te laten rijden. Ieder jaar komt er ook meer liefhebberij om van dien kermisnacht een hal ven vasten avond te maken, door zich in do potsierlijkste gewaden te steken, waarbij de dames van do echte soort de meeste voorliefde toonen voor jongonskleeding, zooals matrozenpakken enz. Er heerschte overal do beste orde en het publiek gaf de politie weinig werk. Zelfs toen het officeele sluitingsuur, halfdrie, was aange broken, heeft de politie nergens tot krachtige maatregelen behoeven over te gaan. Op het kermisterrein werd nog een bekende zakkenroller gearresteerd, terwijl hij met een meid aan den arm zijn handigheid scheen te willen toonen. De bakkersknecht W. Pronk, uit Scheven- ningen, sprong wegens bedrogen kermisliefde in den Goudschen Singel, doch werd, nadat hij was afgekoeld, er weer spoedig uitgehaald. De brandweer had nog een klein brandje te blusschen in een in aanbouw zijnd huis, waarvan de oorzaak waarschijnlijk aan kwaad willigheid was toe te schrijven. Dat het bezoek van buiten groot was, maar ook het aantal Rotterdammers, dat een uit stapje boven het kermisgewoel verkoos, bleek wel reeds daaruit, dat tusschen Rotterdam en Den Haag alleen 19 extra-treinen liepen. Omstreeks 4 uren spoelde een slagregen de straten schoon van alles wat de kermis pret daar bad achter gelaten. De Hoogstraat was voor deze gelegenheid voor het eerst in feestgewaad. Het electrisch licht was voor het eerst ontstoken en maakte een aardig effect. In den trein tusschen Rotterdam en Den Haag zaten een dame en een heer in één coupé. Beiden zagen er zeer gedistingeerd uit, doch by het plaats nemen in de coupé bleek de heer, die iets tot den hotelbediende zei, welke zyn reistasch droeg, een spraak gebrek te hebben. Heer en dame, die afzonderiyk reisden, hadden geen woord met elkaar gewisseld, totdat de heer op eens met een bevallige buiging zich tot de dame richtende, zegt «Pardon, mevrouw, mag ik eens even u kile kkkkile kkkile Ontsteld sprong de dame op en roept dreigend «Mynheer, als u niet ophoudt, trek ik aan de noodschel!" »TJw kiloboekje!" komt er eindelyk bp den armen hakkelaar uit, dien mevrouw verdacht, dat hp haar wou kittelen. Dordrecht, 18 Aug. Zaterdagnacht 1 uur poogden twee Duitschers in te breken in het café der wed. A. v. d. Steen, Binnenkalkhaven, doch kozen het hazenpad toen zij bemerkten, dat de bewoonsters ontwaakt waren. Vandaar togen zp naar het café Sluisweg 29, waarin is gevestigd het agentschap der Achener- Brauerp. Door het openen van een, zich aan de straat bevindend ijzeren kelderluik, ver schaften zp zich toegang. Door het aanslaan van zyn hond werd de bewoner echter gewekt. Beneden gekomen wierp bp door de duisternis 'een stoel om en door het daardoor ontstane leven zagen zich de dieven ontdekt. Zp ontvluchtten daarop den kelder en sloten het luik weder achter zich. Bij een later door den bewoner van het café, den heer Uiterwyk, ingesteld onderzoek, vermiste hp een flesch cognac. Daarna richtten zij hun schreden naar den Weeskinderen dijk. Door het verwyderen van een vensterluik en het inslaan van een ruit verschaften zp zich aldaar toegang tot het kantoor van de houtkooperp der firma P. A. v. d. Linden. Het gelukte hun echter niet, de brandkast te openen. Verschillende laden der schrpftafel werden doorzocht blykens de aanwezigheid van vetkaarsdruppels, doch niets van hun gading werd gevonden, zoodat zp zich ver- wpderden met medeneming van eenige kantoor jassen. De agent van politie L. Van Raamsdonk, surveilleerend op de Kalkhaven, was inmiddels door één der dochters der wed. v. d. Steen omtrent een en ander ingelicht en had ook eenigerwpze het signalement vernomen der' twee bewuste personen. Hp liep toen verschil lende buurten af met gevolg dat hp de twee sujetten op den 's Gravendeelschen dyk zag aankomen. Hij stelde zich verdekt achter een haag op en toen hp nu beiden met een pakje onder don arm zag passeeren om den weg naar de Mpl in te slaan, gelastte hij het tweetal zich stadswaarts te begeven. Hierop volgdo natuurlpk verzet, waarbp de agent een diepen doch niet gevaarlijken meseteek in den hals ontving. De dieven plden daarop stadwaarts on verborgen zich onder een stapel hout aan Aohterhakkers, waar zij door den hoofdagent van politie J. Scheepbouwer ontdekt werden, nadat Van Raamsdonk per telefoon het hoofdbureau van politie van het voorgovallene in kennis had gesteld. Aan ontvluchten viel nu niet meer te denken, zoodat ze zich overgaven en naar het politie bureau werden getransporteerd. De gestolen kantoorjassen hadden zij aan getrokken. Één der twee moet reeds een volledige bekentenis hebben afgelegd. De toestand van den verwonden agent baart geen zorg. Zierikzee, 20 Augustus. De gecombineerde oefeningen zpn aan gevangen van zee- en landmacht in de stelling van het Hollandsch Diep en Volkerak. Van de marine nemen daaraan deel Harer Majesteits monitors: «Cerberus", »Reinier Claoszen" en «Bloedhond"de kanonneerbooten«Dufa", «Bulgia" en »Ulfr", benevens de torpedobooten «Ophir", «Pangrango" en «Rindjani", alle onder bevel van den divisie-kommandant kapt. luit. ter zee H. P. Netscher. Van de landmacht worden de kustbatterijen van het fort »De Ruyter" en het fort «Prins Frederik" en een gedeelte der stelling van den Noord-Brabantschen wal bezet door compagnieën vesting-artillerie, een vesting-batt. infanterie, detachementen genie-troepen, torpo- dieten en telegrafisten. De oefeningen duren tot en met Zaterdag a.s. De heer J. M. Vermeys, hoofd-commis- saris van politie te Utrecht, heeft tegen 1 Januari a.s. ontheffing van zijne functie gevraagd. Kerkwerve. Door den gemeenteraad is vastgesteld de rekening over 1901, in ontvang tot een bedrag van f 14187,90^ en in uitgaaf tot een bedrag van 14138,05, alzoo een batig saldo van f 349,91 Dreischor. Alhier is gekozen tot lid van den gemeenteraad de heer N. Padmos met 70 van de 137 uitgebrachte geldige stemmen. Op den heer H. der Weduwen waren 47 en op den heer J. P. Boogaart 20 stemmen uitgebracht. Wissenkerke, 19 Aug. Gisteren was het de laatste kermisdag te Cortgene, met een regen zóó hard, dat het volk wpsehjk thuis bleef, zoodat zelfs het paardenspel van Blanes, dat Vrpdag en Zaterdag zooveel volk trok, geen uitvoering kon geven Heden viert men hier ook feest en wel omdat onze dokter, de heer Fret, eenige dagen geleden in 't huwelyk getreden, heden met zpn echtgenoote terugkeerde in onze gemeente. Een commissie had zich te voren gevormd en een bestuur gekozen, bestaande uit de heeren: Jac. v. d. Berge, Jac. de Kam Cz., A. A. v. d. Maas Jz., J. W. de Neve, J. Tazelaar, F. Filius en M. de Looff Lz., resp. als voorzitter, vice-voorzitter, secretaris, penningmeester en commissarissen. Dit bestuur, gezeten in een 5-tal rptuigen, reed naar Cortgene met een zesde rytuig om de jonggehuwden aan den steiger aldaar af te halen, waar zij met een korten welkomst groet door den voorzitter werden verwelkomd, wat har tel pk door den heer Fret werd beantwoord. Hierop ging men naar ons dorp, doch hield nog even pauze op Geersdijk, waar bij De Vlieger en Willemsen nog even een bezoek werd gebracht. Eenigen tijd daarna hoorde men de muziek van A polio", die bp den ingang der gemeente de rijtuigen opwachtte. Veel volk was er bp de aankomst aanwezig, waar de president een hartelyke toespraak hield tot den heer Fret en echtgenoote, welke even hartelijk werd beantwoord. Door mej. v. d. Maas werd mevr. Fret een fraai bouquet aangeboden, wat welwillend werd aanvaard. Uit vele gebouwen was de driekleur uit gestoken en een serenade, die door »Apollo" zou wordtn gebracht, hield allen vroolpk gestemd totdat de verlichting der boog a giorno zou beginnen. Waar 't volk vandaan kwam is een raadsel, doch dit is zeker, dat het wemelde van menschen en men kon denken aan een der grootste feesten, die ooit Wissenkerke beleefd heeft. De commissie heeft eer van haar werk ze toonde, iets te kunnen bij een goeden wil en zeer zeker zal ieder met genoegen terug denken aan dezen genot vollen dag. Op den avond van heden vierde men ook op Camperland feest bp gelegenheid dat de heer M. Goudswaard en echtgenoote hun 25-jarig huwelpksfeest- vierden. liet Camperlands muziekgezelschap zou hun een serenade brengen, terwyl zeker een aantal hunner vrienden en familie den avond gezellig hebben doen zpn. Goes. Het bestuur der afdeeling Goes van het «Groene Kruis" bestaat uit de heeren Z. D. v. d. Bilt la Motthe, voorzitter; W. N. G. Coenen, vice-voorzitter; jhr, M. E. Lewe van Nyenstein, secretaris-penniDgmeesterA. F. Lasonder, magazyomeestoren dr. J. L. Goemans. In den loop van deze maand zal het ont werp-reglement aau het oordeel der ledon worden onderworpen. Een landauer met twee paarden be spannen raakte in do versukkeling. Het rptuig in do sloot en de paarden met disselboom en tuig er van door, waardoor oon der dioren eono le.elpke wonde aan een der pooton bekwam. Hoe kregen de dieren het in den kop om met zulk mooi zomerweder het anders dan kalm aan te leggen. Volgens min. beschikking, d.d. 14 dezer, in do heer II. C. F. E. van Andel, boekhouder van het kadaster te Goes, met ingang van 1 October a.s. als zoodanig over geplaatst naar Zwolle. Trouwe diensten worden nog altijd op prijs gesteld. Dat ondervond B. Knieriem, die Maandag den dag mocht herdenken, waarop hp voor 50 jaren in dienst trad in de fabriek van gouden en zilveren voorwerpen van den heer P. Fabery de Jonge, later van diens zoon den heer J. Fabery de Jonge. Een halve eeuw van trouwen en eerlijken dienst Van den patroon ontving hp een gouden remontoir, van de zoons een bloempot op standaard en een inktstel en van de knechts der fabriek twee sierlijke terra-cotta beelden. De trouwe en eerlijke Knieriem heeft die hulde ruim verdiend. Eene liefhebberij om stuivertjes te bewaren. Onder de nalatenschap van een te Borselo overleden vrouw vond men de kleinig heid van 5 duizend 4 honderd 42 stukjes. Voor do erfgenamen was die liefhebberij minder voordeelig dan die van voor eeirige jaren te Goes overleden dame, onder wier bezittingen een kistje met gouden tientjes werd gevonden. Pleizierige thuiskomst. A.van Damme, schoenmaker te Hoedekenskerke, had Zondag per boot een pleizierreisje gemaakt naar Antwerpen, 's Nachts drie uren thuis komende, vond bp de achterdeur open en bp onderzoek ontdekte hij dat uit eene gesloten kist 2 bankjes van f 40 verdwenen waren. De politie is natuurlpk op onderzoek uit. Middelburg. In de Maandagmiddag ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werden door den Voorzitter eenige woorden van waardeering gewpd aan het afsterven van haar lid, den heer J. Borsius. Voor kennisgeving werd door de Kamer aangenomen, omdat het nut er van niet wordt ingezien, een schryven van het comité van organisatie van het derde internationaal con gres voor den Handeldry venden middenstand, mededeelende dat dit crongres op 3 en 4 September te Amsterdam zal worden gehouden en verzoekende dat de Kamer zich op het congres zal doen vertegenwoordigen. Eveneens werd voor kennisgeving aange nomen, omdat aan de uitvoerbaarheid veel moeilykheden en gevaren verbonden zijn, welke niet tegen de voordeelen opwegen, het verzoek van de Vlissingsohe Kamer, betreffende bet aan huis bezorgen van aangeteekende brieven. Daarentegen werd adhaesie verleend aan het verzoek van den Nederl. Uitgeversbond aan den Minister van Waterstaat betreffende herziening van het tarief voor per post te verzenden gedrukte stukken en verhooging van het maximum van verzendingen naar het buitenland van 2 tot 3 kilo. Donderdag 28 Augustus a.s. zal per exprestrein van 6 ure (Green wichtyd) 'smorgens uit Middelburg vertrekken het daar in garnizoen liggende 2e bataljon 3e regiment infanterie om 14 dagen te gaan kampeeren in de leger plaats, teneinde daar met de 3 andere bataljons van dat regiment uit Vlissingen en Bergen op Zoom regiments oefeningen te houden onder leiding van kolonel Van Vlierden. Den lOen September a.s. keeren de bataljons naar hunne garnizoensplaaten weder. Op zijn buitenplaats «Molenwijk" onder Oostkapelle is heden op 61-jarigen leeftijd overleden de heer A. van der Swalme, lid van den gemeenteraad van Middelburg (sedert tal van jaren) en raad van den polder Walcheren (sedert 1893). De voordracht voor gemeente-genees heer te Middelburg bestaat uit de heeren D. Schoute, aris aldaar, en C. Elders te Rotterdam. Vlissingen, 19 Aug, Naar wy vernemen, zouden er binnenkort, en wel juist op den a.s. jaardag van II. M. de Koniogin, ongeveer 14 oorlogsbodems alhier tor reede ankeren. De equipages zouden dan aan de Maandag 1 Sept. te houden parade deelnemen. Met ingaDg van 30 Augustus a.s. is de kommies 3e klasse bp 's rpks-belastingen te Vlissingen (haven) J. Schuiling, verplaatst naar Oud-Beierland. AanbestedingenVerkoopingen ene. Brouwershaven, 19 Aug. Bij de voiling, heden ten overstaan van den notaris II. J. van Nouhuys te Zierikzee gehouden, is open baar verkocht Het huis en erf te Brouwershaven, aan de Haven, bewoond door de wed. v. d. Haven, voor f 575 het huis en erf aldaar, Poortdpkstraat, behoorende tot de onbeheerde nalatenschap van Jan Wagemaker, voor f 300. Oud Vosmeer, 18 Aug. Zaterdag 10 dezer werd bp inschrpving aanbesteed de levering der benoodigde steenkolen voor den kolenbond «Eendracht maakt Sterk" alhier. Ingekomen waren 14 biljetten, waarvan de heer J. W. Romepn te Ouwerkerk de laagste inschryver was voor f 11.85 per kar, aanwion do levering is gegund. De vereeniging, opgericht 6 Juli 1901 mot 46 leden, telde op heden 140 loden, wat wol van belangstelling in deze zaak getuigt. Op de algemeene vergadering waren ruim 70 leden aanwezig aan wie door het bestuur verzocht werd vóór of op Vrpdag a.s. opgaaf te doen der benoodigde steenkolen. De prijs voor de leden werd bepaald op f 0.6G per hectoliter. Aan het gebouw van het Prov. bestuur te Middelburg werd heden (Woensdag) aan besteed Het verrichten van bagger werk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Terneuzen en in de buitenhaven te Terneuzen. (Ramiog f 7500). Laagste inschrijver de heer A. Ph. Volker te Sliedrecht, voor f 5773. Landbouw en Veeteelt. De Nederlandeche kamer van koophandel te Londen, heeft zich nogmaals genoopt gezien een circulaire te richten tot de belang hebbenden bij den boterhandel hier te lande en wel met oog op Engelands plan om een vasten standaard vast te stellen, waaraan daar te lande ingevoerde boter zou moeten voldoen. Zp geeft belanghebbenden den raad zich onderling te verstaan en voor een deugdelpke algemeene controle te zorgen. Te Zaamslag zal dezen winter oon land- bouwcursua gehouden worden, waarvoor zich reeds 12 leerlingen hebben aangemeld. Als onderwpzer zal optreden de heer P. Ie Feber te Axel. Een proef tegen aardappelziekte Met het oog op de aardappelenziekte, die zich op verschillende plaatsen vertoont, meldt men ons het volgende omtrent een proef met «Bouillie Bordelaise", Bordeausche pap, te Krabbendijke genomen door den heer Geill, arts aldaar. De proef geschiedde op een aardappelveld van 200 roedon, bepoot met zoogenaamde bonte aardappelen. Deze zijn, zooals men weet, erg vatbaar voor de ziekte. Minder vatbaar zijn b.v. de Ilallumer gele en de Magnum bonum. Bedoelde proef is genomen met pap van 4* pCt zwavelzuur koper en pCt. oDge- bluschte kalk. Om éénmaal te besproeien (200 roeden) is gebruikt 400 L. pap, waarvan de onkosten bedroegen f 2.40 voor zwavelzuur koper van f 0.40 de K.G, f 0 10 voor 2 K.G. ongebluschte kalk en f 1.871 voor klaarmaken en besproeien, alzoo samen f 4.37L Daar do proefnemer tweemaal heeft doen besproeien, is de geheele uitgaaf geweest 2 X f 4.37J f 8.75. En het resultaat? Tot heden prachtig! Op Zaterdag 16 Augustus 1.1. stond het heele veld nog mooi groen. Enkele blaadjes vertoonden wel de sporen van de ziekte, doch vergeleken bij de aard appels, die in de onmiddeliyke nabijheid groeien en niet besproeid zyn, was het een lust om to zien. Bedoeld veld is gelegen dicht by «De Meiboom", even buiten Krabbendyke. De restende vroege aardappelen, (ook besproeid), stonden eveneens nog groen. Ware er driemaal besproeid, zoo zou misschien de uitslag nog mooier geweest zyn. De ervaring heeft geleerd, dat de bespuiting van het loof met de Bordeausche pap het aantal zieke knollen zeer sterk doet afnemen. Bedoelde aardappelen zyn gewis veertien dagen bij de andere voor. Later hopen wy ook nog melding te maken van de opbrengst van genoemd aardappelveld, want deze juist zal wel de meeste belang stelling wekken. Wy willen hopen, dat op de proefvelden, by de landbouwcurcussen behoorende, vele van dergeiyko practische proeven genomen worden. Theorie en praktyk toch moeten hand aan hand gaan. Wy zouden den belanghebbenden in dezen willeu toeroepenGaat zien en overtuigt u van de waarheid 1 M. Ct. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 20 Aug. Door P. van T., 22 jaar, arbeider, wonende te Poortvliet, thans gedetineerd, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der arrond.-rechtb., waarbij hij wegens diefstal met inbraak werd veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 2 jaar. Beklaagde werd heden naar de gevangenis te 's-Gravenhage overgebracht. De beruchte Frans Rosier zal zich omstreeks half September voor de rechtbank te Haarlem hebben te verantwoorden terzake van afdreiging by mej. Van Dregt in de Breestraat aldaar. S., die uit het voormalig Huis van Bewaring aan de Prinsegracht in Den Haag ontvluchtte en in Engeland werd aangehouden, kon niet tijdig genoeg aan de Nederlandscho justitie worden uitgeleverd om heden (Woens dag) voor het Haagsche gerechtshof terecht te staan. De behandeling zyner zaak is daarom door het Hof voor onbepaalden tijd uitgesteld. KERKNIEUW». Zierikzee. Dinsdagvoormiddag werd in de R.-K. Kerk alhier door onzen stadgenoot, don WolEerw. heer P. R. den Boer, de vorige week to Haarlem tot priester gewijd, do cersto plechtigo II. Mis gedaan, waarbij volo belangstollendon tegenwoordig waren. Als diaken en predikant fungeerde de Wel- Eerw. heer J. Rynenberg (geb. te Zierikzee), pater te Woerden, die in eene boeiende rede de hooge waarde, de dure verplichtingen en de groote eer van het priester-ambt schetste, tevens de ouders en verdere familie-betrekkingen van den jeugdigen priester gelukwenschende. Assistenten bij de H. Mis waren de Zeer- Eorw. heeren C. Tholenaar, pastoor alhier; J. Rombouts, kapelaan te Schipluiden en C. Rynenberg, theologantterwyl mede tegen woordig waren de ZeerEerw. heeren Baede, Deken van Goes en Th. Engering, kapelaan alhier. Door het koor werd op prachtige wijze de 4-stemmige Mis van F. X Witt, in hon. S. Franc. Xav. ten gehoore gebracht. By het plechtige Lof des avonds waren dezelfde heeren tegenwoordig. Aan den koster der kerk komt een woord van hulde toe voor do prachligo vorsioring van het H. Altaar. Zondagvoormiddag werd in de R.-K. kerk te Middelburg door den WelEorw. lieer Th. J. van Noord do eerste plechtige II. Mis gedaan, met assistentio van de ZeerEerw. heeren Bernson, vroeger en G. A. Rengs, tegenwoordig pastoor aldaar. Do feestrede werd door eerstgenoomde uitgesproken. Ds. A. van Bueren, pred. bij do Geref. Gem. te Bruinisse, dio het beroep naar De Bilt heeft aangenomon, zal Zondagavond 24 Aug. afscheid preeken. Beroepen by de Gertf. Gemeento te Kiel windeweer, de cand. C. H. de Bruyn te Oud-Vosmeer. Beroepen by de Ilorv. Gom. to Hoek ds. J. de Vries te Grypskerke. Ds. J. M. Lammere, pred. bij de Ilerv. Gem. te Goedereede, houdt 14 September zyno afscheidsrede, en doet 21 September zyne intrede te Dirksland. Aangenomen het beroop naar de Remonstrantsche gemeente te Rotterdam, door ds. L. R. Oldeman te Gouda. Stemgerechtigde leden der Gereformeerde Gemeente Baarland zullen Vrydagavond eono beslissing nemen iozake het verplaatsen dor kerk en pastorie naar Oudelande. Die ver plaatsing zou geschieden met het oog op do uitgestrekte gemeente en tot belang dor gemeentenaren te Driewegen. ONDERWIJS. Naar het Centrum uit goede bron meent te weten, is aan het Ministerie van Binnenl. Zaken, in verband met de te wyzigen schoolwet, een ontwerp tot herzienig der Leerplichtwet in bewerkiüg. Mej. M. A. W. Middelveld Viersen, onderwyzeres met bevoegdheid voor Duitech aan de meisjesschool te Goes, heeft als zoo danig eervol ontslag gevraagd tegen 15 Oct. a.s. of zooveel eerder als in de vacature zal zyn voorzien. De jaarwedde is f 800 met 4 tweejaarlyksche verhoogingen van f 50, telkens na 2; 4, 6 en 8-jarigen dienst en voor de hoofdacte f 100. Te Arnhem is heden voor de hoofd akte o.a. geslaagd de heer W. Smit van Middelburg. Geslaagd akte Fransch lager onderwys, mejuffrouw J. H. Holm te Vlissingen. 8 P O R T. Het ondernemen van fietstochten schynt in do lucht te zitten. Te Tholen trok Vrydag een club door, welke als afdeeling der Belgische touring-club de reis maakte door Zeeland, terwyl Zaterdagavond aldaar een aantal leden van een Brusselsche club logeerden, die den vorigen dag uit Ostende gekomen, de reis hadden gemaakt over Brugge, Breskens, Vlissingen, Middelburg, Goes, Gorishoek, Tholen. Zy roemden vooral de uitstekende wegen, die voor de echte liefhebbers onder de wielryders onbetaalbaar zyn. Zondagmorgen werd de tocht over Bergen-op-Zoom, Breda naar Brussel voortgezet. VISSCHERIJ-RERICHTEN. Tholen, 18 Aug. Gewoonlyk worden niet vóór het laatst van Augustus oesters ver zonden. Dit jaar schynen de buitenlandsche afnemers niet zoolang te willen wachten, daar reeds thans de eerste oesters van hier zijn verzonden. Deze zyn afkomstig van de banken onder Herkingen en op de Grovelingen. De kwalitoit moet uitstekend zyn, volgens onzen berichtgever. De komst der Bóeren-Generaals te Rotterdam. Dinsdagmorgen halflien is de „Batavier III" te Rotterdam aan de Boompjes aangekomen met de drie Generaals Botha, De la Rey en De Wet. Eene overgroote menigte had zich reeds lang te voren aldaar verzameld om de dapperen een hartelijk welkom toe te roepen. Toen de boot aanlegde, werd door het geheele publiek het Transvaalsche Volkslied aangeheven, het welk door de Generaals blootshoofds were aangehoord, terwijl zij bij herhaling groetei toewuifden. Namens het Rotterdamsche Gemeentebestuui sprak de heer Hudig de Generaals toe. „Gij ziet hier" zeide spreker „voor li de vertegenwoordiging van het Dagelijksclj Bestuur onzer Gemeente, waaraan de Burge meester ontbreekt, die zeker tot zijn spij1 afwezig is. Wij weten, dat gij geen feestelijk» ontvangst wenscht en dat gij, mannen van d» daad, niet houdt van veel woorden. Wij komei

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2