437 roeden HAVER, ZIERIKZEE—ROTTERDAW Arbeiders-Kiezers van Dreischor, schudden als ik beweerdat tegenwoordig Berlijn even zeker op hun reisplan voorkomt als Parijs. Na de mislukte kroning in de vorige maand wemelde het hier b. v. van Amerikanen, die onmiddellijk naar Berlijn waren gekomen en in hötels en pensions neerstreken. Overal zag men de gladgeschoren gezichten met het dikke, van achteren recht afgesneden hoofdhaar. Onder het publiek in het lieve vaderland heb jij nog veel geestverwanten, maar het aantal overloopers wordt grooter, voor wie Parijs niet meer uitsluitend troef is, wanneer zij steden willen gaan zien, en de bezoekers van Berlijn geven volmondig toe, dat het de moeite dubbel en dwars loont, behalve van de heerlijke bergstrekenook van de groote Duitsche steden een kijkje te komen nemen. Dat merk ik het best aan me zelf. Hoeveel vrienden en vrienden van vrienden uit de Heimat heb ik sinds ik hier woon al niet over gehad, met wie ik op stap ging door Berlijn en omstrekenMeestal komt zoo'n bezoek heel onverwacht en niet altijd erg gelegen. Een korte briefkaart, op het laatste nippertje afge zonden, die wel eens doet denken aan den «steen" dien neef Robertus Nurks aan Hilde- brand placht te sturen, kondigt de komst aan en men heeft nog juist den tijd naar het station te snellen. Natuurlijk is het voor//vreemdelingen in Jeruzalem" aangenaam om afgehaald en wegwijs gemaakt te worden. Het plan de bataille varieert naar den tijd van het jaarkomen de gasten in den winter, dan merkt men overdag niet veel van hen. Gewapend met Badeker of Grieben, draven zij alle museums, paleizen en bezienswaardigheden af, welke de meeste bewoners alleen van den buitenkant kennen, maar 's avonds, 'wanneer de droge Badeker hen in den steek laat, moet men er aan gelooven. Onvermoeid en weetgierig, weten ze dan van geen bedtijd, staan verbaasd over het drukke, late leven op straat, later dan in Parijs, en zien tot diep in den nacht of liever tot vroeg in den morgen «nicht todt zu kriegen", wanneer wij, bewoners, al lang naar ons mandje ver langen. Komen ze in den zomer, dan wordt het programma in zooverre gewijzigd, dat men hen overdag zooveel mogelijk van de schilder achtige omstreken laat zien. Ik zie je al onge- loovig lachen, maar heusch, het is hier minstens zoo pittoresk als buiten Parijs, tenminste als men den weg weet. «Es ist nicht wie bij armen Leutenaan kronkelende rivieren heuvelen, bosschen en meeren is geen gebrek niet voor niet wordt b.v. Buckow ten noord oosten van de stad, rondom door begroeide heuvels aan een schilderachtig meer gelegen, de «Markische Schweiz" genoemd. Voor vreemdelingen blijven dergelijke mooie plekjes terra incognito, tenzij een kundige mentor hen er heen brengt en zelfs van een tocht naar het druk bezochte Potsdam zouden zij meer genieten, wanneer zij beter op de hoogte waren van de mooie plekjes, waar onderweg moet worden stop gezet. Gisteren had ik weer eens het genoegen, een paar gasten herum zu führen, die van morgen hooglijk voldaan over de mooie stad en de schilderachtige omgeving, via Hamburg verder reisden naar Kopenhagen. Het was een smerig dagje, zoo recht geschikt om op en bij het water te worden doorgebracht. In den voormiddag had ik mijn gasten naar het Pergaman-museum gezonden, van waar zij opgetogen op het overeengekomen uur naar het station Friedrichstrasse kwamen, waar ik op hen wachtte. Op mijn program voor den dag stond een boemeltocht, deels per spoor, deels per boot, deels te voet door den Grune- wald en op en langs Wannsee en Havel met Potsdam als eventueel eindpunt. Daar men alleen voor deze residentie minstens een heelen dag noodig heeft, moet bij een bezoek van enkele dagen aan Berlijn gekozen of gedeeld wordenwanneer men in dien korten tijd ook nog een kijkje wil nemen van de omgeving. Men gaat zonder onderweg uit te stappen op een morgen naar Potsdam en blijft daar den heelen dag, of men brengt het niet zoo ver en blijft onderweg hangen. Met het oog op het warme weer en den aangebroken dag wilde ik mijn gasten niet «abketzen" en besloot tot het laatste. Een half uur sporens door den Grunewald bracht ons naar Wannsee, waar we uit den trein stapten. Aan dezen heerlijken, wijden tocht van de Havel is het goed tabernakelen bouwen. Tegen de hellingen van de begroeide oevers hebben hier de rijke Berlijners hunne prachtige villa's, te midden van uitgestrekte parken, sommige terrasgewijs afloopend naar de rivier, waar bij elke villa de roeibooten en slanke zeilboeiers op het water dobberen. Onder de zware boomen van een in de bocht der rivier hoog gelegen villa, welke sinds eenigen tijd tot restaurant is ingericht, deden we het menu van den Wirt alle eer aan, voor wiens uitstekende keuken in Holland minstens «het dubbele dier som" zou zijn berekend. Van onze tafel hadden we een mooi kijkje op den hoek van den straatweg met een druk verkeer van rijtuigen, automobielen en fietsen, en daar achter op het glinsterende water met hier en daar blinkende witte zeilen in een krans van groene oevers, alles overgoten door de gulle stralen der zon. Met een der vele Havelstoombooten ging het nu verder de rivier af. Telkens wanneer ik zoo'n Haveltochtje maak, wordt ik opnieuw getroffen door de schilderachtige omgeving. Langs de tentoonstelling van motorbooten stoomden we waar tal van wapperende vlaggen, o. a. ook de Hollandsche, aan hooge stangen scherp afstaken tegen den diep blauwen hemel waar juist een motorboot met een snelheid van een torpedo over het watervlak stoof en een ander met een luchtrad, dat klepperend draaide, weer bijlegde, verder langs de trotsche villa, veel gelijkende op den Stolzenfels, van een Berlijnschen handelsvorst, ver langs het Schwedische Pavillion, een geliefde uitBpanningsplaats voor de upperthousand, aan den overkant van de Wannseebocht naar de Pfauen-insel. Onder de overhangende oude wilgen aan den vasten wal bij het veer naarditlieflijkeeiland stopte de boot en gingen wij aan wal. Jij hebt natuurlijk nog nooit gehoord van de Pfauen- insel, is 't wel amice? Men kan van een mofïenhater ook niet verlangen, dat uit zijn schooltijd de Pruisische geschiedenis nog bij hem is blijven hangen, maar misschien zul je i nog wel flauwtjes den naam van Koningin uise herinneren uit den Franschen tijd. Zij en haar man, Friedrich Wilhelm III, de ouders van Keizer Wilhelm I, waren het liefst hier op dit eiland in de Ilavel, dat toen natuurlijk^ nog veel moeilijker te bereiken was, of op hun eenvoudig landgoed Paretz. Van de aanlegplaats voerde ons een voetpad binnen den tijd van een kwartier naar een der mooiste Aussichtspunkte van de gelieele streek, het hooggelegen oude Russische Blok huis Nikolskoe, dat driekwart eeuw geleden door Czar Nikolaas I aan Friedrich Wilhelm III werd vereerd. Alle achting voor den smaak van gever en ontvanger, die zulk een heerlijk plekje voor het blokhuis uitkozen, van waar men een verrukkelijk uitzicht heeft op een gedeelte van de Pfauen-insel en de beide armen van de Havel in de diepte met hier en daar de sneeuwwitte zeilen van boeiers. Het herinnerde me aan het kijkje van Remagen op den Rijn met het eilandje Nonnenwerth. Voor Potsdam was het te laat geworden. Op mijn voorstel maakten we den terugtocht naar Wannsee per pedes langs een aardig voetpaddat vlak langs den oever alle inhammen en bochten van de rivier getrouw volgt, per trein terug naar de stad en den avond besloten we in het levendige park van de Lande8au8stelling aan den Lehrter Bahnhof, waar twee militaire kapellen om beurten zich deden hooren. Hoe is het kerel, wanneer zal ik jou //Barenführen" zijn? Ik wed, dat ik je nog bekeer. AddioK. Gemengd Nieuws. Verhuren van kinderen. In de Yereenigde Staten is een agentschap opgericht voor de verhuriDg van kinderen. Uitgaande van de meening, dat echtelieden, wien de Voorzienig heid stamhouders onthouden heeft, om fioanciëele of andere redenen er niet toe kunnen overgaan, een kind aan te nemen, terwijl zij toch naar het gezelschap van kleine kinderen verlangen, heeft het bedoelde agent schap 200 jongetjes en meisjes van 1 tot 3 jaar bijeengebracht, de aardigste en gezondste, die men kon vinden. En deze kinderen worden aan liefhebbers per uur, per dag, per week of per maand verhuurd. Langer dan één maand wordt niet verhuurd. Na verloop van dien tijd gaan de kinderen weer voor één maand naar hun ouders. De huurprijs bedraagt 3 gulden per maand. De eerste proeven zijn zoo goed geslaagd, dat het agentschap binnen kort reeds filialen gaat vestigen. Naar do Alkm. Crt. meldt, zijn van de ruim 0000 inwoners van Wormerveer op dit oogenblik meer dan 000 lijdende aan malaria. Als aanvulling van zijn Jobstijdingen voor Augustus heeft de Zwitserscbe weer kundige Jules Capré, behalve zware stormen in de helft der volgende week aan de west kust van Noord-Amerika en om Madagascar waarmede wij niet te maken hebben ook voor onze streken ruw Weder aangekondigd tusschen 12 en 15 van deze maand. En wel met de 53ste parallel als midden, dat is die welke door het noorden van ons land loopt (Marsdiep', Sneek, Assen). Een 58-jarige vrouw te Avereest, die inwoonde bij een ziekelijke weduwe met twee kinderen, moet gepoogd hebben de familie door middel van muizentarwe om het leven te brengen. Zij had het vergif gedaan in een pot met aardappelen, doch de familie at er niet vanwijl er een bijzondere roode kleur aan was en er een korrel muizentarwe in werd gevonden. De vrouw is gearresteerd en bekende haar misdrijf, dat zij zeide gepleegd te hebben uit boosheid op de kinderen, die haar wel eens plaagden ter wille van haar uiterlijk. Twee leerlingen van de openbare lagere school te Bourtange, Pietor Eibergen en Lukinus Jansenhebben het volgende kinderlijk eenvoudig briefje aan H. M. de Koningin gericht en daarmede handteekeniDgen van bijna al hunne medescholieren verzameld Aan onze Koningin Wilhelmina. Lieve Koningin I Onze ouders hebben ons verteld, dat meester en juffrouw niet weer bij ons in de school mogen komen, omdat slechte menschen heel wat leelijks van hen hebben gezegd. Nu hebben we met mekaar aan U gedacht, Koningin Wilhelmina. Hoe vaak heeft juffrouw, toen we nog in de eerste klas zaten, en later meester, ons niet verteld, dat onze Koningin zooveel goeds deed, dat zij moordenaars wel vergiffenis schonk, want Koningin Wilhelmina wil graag, dat slechte menschen weer goed worden. En nu hebben meester en juffrouw niets gedaan, we mogen hen beiden heel graag lijden, wel net zoo graag als onze ouders en als U, lieve Wilhelmina, en die mogen ons nooit weer leeren. En meester en juffrouw willen toch heel graag bij ons blijven. Nu vragen wij u vriendelijkschrijf als 't u blieft weer aan meester en juffrouw, dat ze toch weer bij ons in de school komen. Wij hebben onze lieven Heer gedankt, dat Hij U weer beter had gemaaktwij zullen Hem en ook U bedanken, als meester en juffrouw ons weer mogen leeren en als U dan den 3laten Augustus jarig is, dan zullen we noode feest vieren met meester en juffrouw. Lieve Koningin, doe het maar, toe, we willen het zoo graag. Volgen de handteekeningen. Vrijdag is de oud-minister van buiten- lardscho zaken van Transvaal, de heer Reitz, te Napels aangekomen. Door zijn vrouw werd hij ontvangen en de op hem toeschietende reporters wees hij af, daar hij Diet wenrchte geïntervieuwd te worden. Bekend is echter toch geworden, dat de generaals Botha, De la Rey en De Wet in Zuid-Afrika voorloopig gebleven zijn om ernstige politieke redenen. Zaterdag is hij van Napels vertrokken om naar Lucern te gaan en vandaar België te bezoeken. Reitz' zoon heeft ten heftigste tegenge sproken dat de Boeren tevreden waren met den vrede, 't tegendeel daarvan is waar en met zekerheid durft hij verklaren dat de Boeren op den duur zich zeker niet onder werpen zullen aan de inhalige veroverings politiek der Engelschen. Eene opmerkingvan 'eene dame voor de dames. In het laatste nummer van de Hollandsche Leliezooals men weet tegen woordig in handen van Anna de Savornin Lohman, vinden we onder de «Correspondentie van de redactie met de abonnó's" het volgende van haar hand «Het heeft me gefrappeerd, dat verscheiden brieven, tot mij gericht; aanvingen met: Geachte «Mevrouw". Wie dit bij toeval gedaan heeft behoeft zich deze opmerking niet aan te trekken, want het is mij heel onverschillig of men mij mevrouw, juffrouw, freule of gravin gelieft te noemen. Er is echter hier te lande een groepje ongehuwde juffers, dat er aanspraak op maakt «mevrouw" te worden genoemd, en zich zelfs niet onbe tuigd heeft gelaten «adressen", om gedaan te krijgen, dat haar belasting-biljetten en andere papieren, van rijks- of gemeentewege, werden geadresseerd aan «mevrouw" zus of zoo. Ik acht de mogelijkheid dus niet uit gesloten, dat mijn correspondenten gemeend hebben in mijn geest te handelen, door mij dien ultra modernen gelijkheidstitel te geven. En daarom deel ik hierbij mede, dat ik van zulke gekheid niet gediend ben, en niet weo8ch te schijnen wat ik niet ben. Mijn juist adres staat boven aqn het blad". Gauwdieven. In den laatsten tijd waren bij de Parijsche politie herhaalde klachten ingekomen over diefstallen, in spoorwagens met doorgangen gepleegd. Reizigers, die belast met bagage binnen schoven, kwamen onwille keurig naar het scheen, in botsing met een net gekleed persoon, die beleefd om vergiffenis vroeg en dan den wagen verliet. Maar menigen reiziger bleek dan zijn horloge, beurs of portefeuille ontfutseld te zijn. De vorige week is één dier gauwdieven op heeterdaad betrapt. Twee commissarissen van politie haddeD zich 's avonds in zulk een wagen begeven en terwijl een hunner naar den restauratiewagen ging, werd hij van achteren op den schouder geklopt met de woorden«Mijn beste vriend gevolgd door een verontschuldiging toen hij zich bad omgekeerd. Terstond voelde de commissaris in zijn vestzak en miste zijn horloge. In een oogwenk legde hij de hand op den «vriend", die zich vergist had en die de dief bleek te zijn. Men schijnt ook de medeplichtigen op het spoor te wezen. Mooi aanbod. - Een rijke Amerikaan heeft den Franschen schilder Ziem verzocht voor hem een schilderij van de ruïnes van den ingestorton toren te Venetië te willen makeD. De schilder zou op zijn kosten een maand in Venetië kunnen vertoeven tot het maken van studies en schetsen en zou boven dien voor de schilderij vier-en-twintig duizend gulden honorarium ontvangen. Ziem heeft echter geweigerd, voorgevend zich voor dit werk niet «krachtig" genoeg te voelen. Ingezonden Stukken. Fonds ter aanmoediging en onder steuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden. De Commissie van bovengenoemd fonds in het district Zierikzee brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ter algemeene vergadering van het hoofdbestuur en de afgevaardigden der districts-commissiën, gehouden te Amster dam, den 30sten Juli j.l., is besloten: dat onder de in vorige vergaderingen vast gestelde bepalingen weder voor één jaar, loopende alzoo tot 30 Juni 1903, de verleende gratificatie zal worden uitbetaald aan de tot nog toe opgenomen deelgerechtigden, en aan de als buitengewone deelgerechtigden (niet- inflrmen) opgenomen oud-strijders van België gerechtigd tot het dragen van het Metalen Kruis of van de Citadel-medaille; dat weder dadelijk, wanneer die zich aan melden, zullen worden opgenomen a. de verminkten in den strijd tegen België, van 1830-1834; b. de verminkten in den strijd in Neêrland's overzeesche koloniën of bezittingen buiten Europa dat van de op 30 Juli 1902 bij het Hoofd bestuur bekende sollicitanten zullen worden opgenomen a. de infirmen, die hun gezichtsvermogen tengevolge van in en door den dienst bekomen infirmiteiten geheel hebben ver loren, of met vol blinden-gagement zijn ontslagen en het gezichtsvermogen nog missen; b. de infirmen, geboren vóór of in 1842, die wegens lichaamsgebreken, ontstaan in en door den dienst, z\jn gepensionneerd, mits gerechtigd zijnde tot het dragen van de Zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dienst; de gerechtigden tot het dragen van het Metalen Kruis of van de Citadel-medaille die militair pensioen genieten; d. de veteranen, gerechtigd tot het dragen van de Gouden medaille of van de Zilveren medaille voor trouwen dienst, die ten minste zes-en-dertig jaren dienst tellen, geboren zijn vóór of in 1842 en militair pensioen genieten; e. de infirmen, die door een ongeluk in bevolen dienst hand of voet hebben ver loren, of blijkens eene verklaring van een officier van gezondheid bij deNederlandsche land- of zeemacht door een ongeluk in bevolen dienst het gebruik van één dezer ledematen voor altijd missen, daardoor hulpbehoevend zijn en militair pensioen genieten f. de infirmen en veteranen (ook zonder 36 jaren dienst), die vóór 1860 hebben deel genomen aan eene expeditie of aan krijgs verrichtingen in Neêrland's overzeesche koloniën of bezittingen buiten Europa en militair pensioen genieten; g. de infirmen en veteranen (ook zonder 36 jaren dienst), die vóór 1864 hebben deel genomen aan eene expeditie of aan krijgsverrichtingen in Neêrland's over zeesche koloniën of bezittingen buiten Europa, mits zijnde gerechtigd tot het dragen van de Zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dienst en in het genot van militair pensioen; dat als buitengewone deelgerechtigden, voor zoover zij behoeftig zijn en niet reeds als gewone deelgerechtigden in het Fonds zijn opgenomen, zullen worden opgenomen de oud strijders, die gerechtigd zijn tot het dragen van het Metalen Kruis voor een gratificatie, betaalbaar in ééns, van vijftien gulden of van vijf-en-twintig gulden voor hen, die de Citadel medaille mogen dragen, en van de helft van dat bedrag voor diegenen hunner, die in Gestichten zijn opgenomen waar hun niet anders dan het volstrekt noodige levensonder houd wordt verstrekt; allen voor zoover zij zich vóór de Algemeene Vergadering van 1903 aanmelden dat aan de verzoeken der overige sollicitanten voor het tegenwoordige geen gevolg zal worden gegeven. De ingezetenen van Schouwen en Duiveland, Tholen en St.-Philipsland, die meenen ingevolge bovengemeld besluit op eene gratificatie uit genoemd fonds aanspraak te kunnen maken, worden verzocht zich daartoe schriftelijk te wenden tot den Voorzitter der Commissie, onder overlegging der vereischte stukken. Zierikzee, 11 Augustus 1902. De Commissie voornoemd, J. P. CAU, Voorzitter. M. C. VAN DER VLIET, Secretaris. Bevallen van een welgeschapen Dochter, W. i. ZANDEE VAN NiEUWENHUIJZEN. St.-Annaland, 9 Augustus 4902. Voorspoedig bevallen van een Zoon, J. H. VAN DER VLIETBuyze. Kruiningen, 11 Augustus 1902. TELEGBAflHEN. Rotterdam, 11 Augustus. GRANEN. Buitenlandsche vast. Meel f 10, kalm. Binnenlandsche Tarwe f 6.75 a f8. Rogge, nieuwe, f 5 f 6.25. Wintergerst f 7 k f 7.75. llaver f 9.45 k f 9.85, de 100 Kilo. -Koolzaad f 7.50 f9. Kanariezaad f 6.75 f 8.50. Karwijzaad f 11.25 a f 11,50. Mixed-mais f 144 k f 146. Vlas. Aanvoer niets. Aardappelen. Westlandsche klei- f 2 a f 2.20, zand-aardappelen f 3 50 a f4, Brielsche kralen f 2.25 k f 2.50. Kaas. 3 partijeD, f 25 f 26.50. VEE. Aanvoer 167 Runderen25 a 35 ct. 284 Kalveren32 a 43 ct., tamelijk. 2139 Schapen, 20 a 32 ct. Lammeren, 31 a 35 ct», redelijk. 420 Varkens, 20 k 26 ct. lichte 22 a 22^ ct., vlugge handel. STOOMBOOTDIENST Stoombooten Schelde 1 en 2. Augustus. Van Zierikzee: I Van Rotterdam: Dinsdag 12 'sm. 8,30,Dinsdag 12 'sm. 12, Woensd. 13 S^O.Woensd. 13 12,— Dond 14 8,30,Dond. 14'snam. 1, Vrijdag 15 8,30,Vrijdag 15 1,30 Zaterdagl6 8,30Zaterdag 16 'sm. 10,30 Zondag 17 9,—Zondag 17 11,30 Maand. 18 9,30 Maand. 18 12, ADVERTENTIEN. Op den 15 dezer hopen onze Oom en Tante JACOB v. p. VELDE en PIETERNELLA KLUIT I hunne 12.1-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dreisciior. Namens de Familie, C. v. d. VELDE. Zoo de Heere wil, hopen den j 15 Aug. onze zeer geliefde Ouders: JOHANNES BAL JACz. en JANNA WESTDORP MD. (Milwaukee, North-America) j hunne 25-jarige Huwelijksveree- niging te herdenken. Bruinisse, 11 Augustus 1902. Hunne dankbare Kinderen en f verdere Familie. Heden overleed na een smartelijk, doch geduldig lijden van slechts acht dagen, onze geliefde EchtgenootBroeder en Behuwd- broeder Herman van den Hamer, in den ouderdom van 36 jaar en 6 maanden. Rotterdam, 7 Augustus 1902. Namens de Familie, Wed. H. VAN DEN HAMER- den Boer. M. SNEEVLIET. J. SNEEVLIETvan den Hamer. N. VANE. J. VANEvan den Hamer. F. VERBEEK. URIA VERBEEKvan den Hamer. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote, Zuster, Behuwdzuster en Tante Berendina Swietink, in den ouderdom van 63 jaar en 7 maanden. Zierikzee, 8 Augustus 1902. L. ANKER en Familie. Al g eme ene kennisgeving. Heden overleed, na een geduldig lijden en na voorzien te zijn van de laatste H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Adrianus van Lier, in den ouderdom van bijna 74 jaar. Zierikzee, 11 Augustus 1902. S. F. FISCHER en Echtgenoote. Voor de vele bewijzen van belang stelling op 4 Augustus ondervonden betuig ik mija hartelijken dank. Amsterdam, 8 Augustus 1902. Govert Flinckstr. 359. B. VAN DRIEL. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van mijne dierbare Echtgenoote Mej. ADRIAN A BLOK Dd., betuig ik mijn oprechten dank. Bruinisse, 12 Augustus 1902. C. R. LEMSOM. en zij, die het wèl meenen met Dreischor's belangen, stemt met de Arbeiders-Kiesver- eeniging Vooruitgang zij ons Doel" op 19 Augustus allen eendrachtig den heer N. PADMOS, die deze candidatuur heeft aangenomen. HET BESTUUR. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Afdeellng Tholen Bij genoegzame deelname zal er dit najaar te St.-Philipsland eene winter-carsag in fiandbon wknnde opgericht worden. Deelnemers kunnen hunne daartoe strekkende opgaven inzenden tot 16 Augustus a.s. aan den heer P. MINDERHOUD te Anna- Jacoba-Polder en tot 1 September a.s. bij den ondergeteekende. Poortvliet, 5 Augustus 4902. VAN GORSEL, Secretaris. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Afdeellng Tholen. Bij voldoende deelname zal er voor Smeden en Smidsleerlingen gelegenheid bestaan eenen cursus in Hoefbeslag bij te wonen. De kosten voor het bijwonen van den cursus zullen f 8, die van het examen f 5 bedragen. Deelnemers worden verzocht hunne daartoe strekkende opgaven in te zenden aan den ondergeteekende vóór of op den 1 Sep tember a.s. Poortvliet, 5 Augustus 4902. VAN GORSEL, Secretaris. Landbouw-Societeit CERES", Zonnemaire, Woensdag IS Augustus aanstaande, 's avonds zeven ure, bij C. J. van Splunter. Bespreking Adres Coöperatieve Beetwortel suikerfabriek Sas van Gent. TO HOOPi gelegen aan den Stoof weg te Dreischor. Te bevragen bij J. J.S1 KLOMPE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 3