Uit Stad en Provincie. Raadszitling van 8 Aug. 1.1. Ie Wissekerke. Keizer "Wilhelm bood zijn gastheer ter herinnering aan do ontmoeting gouden schrijf gerei aan. Na afloop van het ontbijt hadden beide monarchen een langdurig particulier onderhoud. Te kwart voor vieren lichtte de x>Hohenzollem" het anker en zette koers naar Wisby. De ontmoeting van beide keizers werd steeds door prachtig weder begunstigd en is uitstekend afgeloopen. In hun gedurig samenzijn was de omgang allerintiemst. De bladen van beide landen putten zich bjj voortduring uit in vriendelijke artikelen. Alleen de Vorwdrts merkt (zéér ad-rem) op, dat al deze vriendschap zoo in stilte gebeurt, men hoort geen syllabe van de gehouden toasten en de gesloten verdragen! Inderdaad. BelgiS. Brussel, 8 Aug. De Petit Bleu meldt, dat generaal Lukas Meijer plotseling is ge storven aan een hartaandoening, waaraan hij gedurende den oorlog leed. Donderdag was hij hier aangekomen op weg naar Carlsbad, maar hij is daar toen gebleven, omdat hij zich niet in orde gevoelde. Vrijdagmiddag te twee uur verloor hij zijn bewustzijn. De dokters constateerden een hartaandoening, maar slaagden er niet in hem bij te brengen, en eenigen tijd daarna is hij overleden. Gedurende den oorlog heeft hij reeds herhaaldelijk aan zijn hartkwaal geleden en de inspanning van het oorlogsleven heeft die natuurlijk verergerd. De droefheid van zijn vrouw, die het grootste deel van den oorlog in Nederland woonde en nu juist gelukkig was haar man weer bij zich te hebben, is wreed om aan te zien, schrijft de Petit Bleu. Lukas Meijer was 55 jaar. In de worsteling van de Boerennatie in de laatste helft der negentiende eeuw speelde hij een belangrijke rol. Hij maakte den vrijheidsoorlog van 1880 mee en werd gekozen tot president van de republiek Vrijheid aan de Natalsche grens, die zich later bij de Zuid-Afrikaansche republiek aansloot. In de eerste periode van den jongsten oorlog kwam hij op den voorgrond door de slagen bij Glenco en Dundee in Noord-Natal. Later werd hij minder genoemd, maar hij nam toch altijd een zeer belangrijke plaats in, den geheelen oorlog door. Lukas Meijer was lid en voorzitter van den Volksraad en tegenstander van de politiek van Krüger, maar hij heeft in dezen oorlog getoond dat hij de vroeger tegen hem geuite verdachtmakingen niet verdiende. Nederland. Ommen, .9 Aug. Tengevolge van den alhier plaats gehad hebbenden moord op den maréohaussée Hoekstra, is er eenë slechte verhouding ontstaan tusschen de Brabantsche polderwerkers en de ingezetenen. Daar eerstgemelden eene dreigende houding aannemen, is versterking van politie gevraagd. Zwolle, 9 Aug. Onder groote deelneming der gansche burgerij, die in dichte drommen de treurige plechtigheid gadesloeg, is hier heden op het R.-K. kerkhof ter aarde besteld het slachtoffer van den moord te Ommen, de maréchaussée Hoekstra. Voorafgegaan door de muziek van het Instructie-bataljon te Kampen, door den minister welwillend daarvoor aangewezen, volgden in den langen stoet van afgevaardigden van alle districten der geheele derde divisie en vertegenwoordigers der rijksveldwscht, de diepbedroefde familieleden en de verloofde van den •ngelukkige, wier hevige ontroering op het talrijk pubHek diepen indruk maakte. Prachtige kransen dekten de kist, als van den officier van justitie te Zwolle, van den burgemeester en van de bevolking der gemeente Ommen, van de officieren en van de manschappen der derde divisie enz. Op het kerkhof schaarden zich om de groeve de,officier van justitie mr. Van Outeren, de heeren baron Aerssen Beyeren van Voshol en mr. Stichterman, namens de Rechtbank te Zwolle, de divisie-commandant Wijhandts, de luitenant der maréchaussées Van Oort, benevens de burgemeester van Ommen, jhr. Nahuys. Nadat de kerkelijke en militaire plechtigheden onder aangrijpende stilte van het onafzienbare publiek waren afgeloopen en rde deken, de heer Van Balen.c.als geestelijke eenige hartelijke woorden van troost gesproken had, trad de divisie-commandant Wijnandts naar voren, om maréchaussée Hoekstra te huldigen als een treffend voorbeeld van moed en irouwe plichtsbetrachting. De tegenwoordigheid van vele autoriteiten strekte tot troost en als bewijs van hooge vereering voor den kranigen held. Speciaal rièhtte spreker zich tot haar, die weldra met den veelbeminden makker in het huwelijk treden zou. Aangrijpend was dit oogenblik. Luitenant Van Oort sprak in denzelfden geest vol lof en waardeering over den betreurden doode. De burgemeester van Ommen bracht ten slotte namens de burgerij dier gemeente een laatsten hartelijken groet aan den als monsch en als politiedienaar algemeen beminden jongen man. Voor een eigen graf en verdere eerbewijzen heeft de bedroefde bevolking van Ommen met liefde zorg gedragèn. Vol droeve herinnering aan het noodlottige feit keerde de menigte huiswaarts. 's-Gravenhage, 9 Aug. Aan de uit- noodiging in eenige bladen bij ingezonden bericht tot de Daagsche jongelieden van 17 tot 25-jarigen leeftijd gericht om tegen heden avond bijeen te komen, teneinde te geraken tot oprichting van een weerbaarheidskorps en tevens om plannen te bespreken voor het brengen van hulde aan de Boerengeneraals Botha, De Wet en De la Rey bij hun even- tueeele komst in de residentie, was door een 70- a 80-tal jongelingen gevolg gegeven. Na uiteenzetting van het doel der bijeen komst, waarbij eenigen der aanwezigen zich aan de vergadering voorstelden als oud-vrij willigers in het Boerenleger, werd besloten tot oprichting van een weerbaarheidsver- eeniging, welke den naam zal dragen van »Het vrijwilligerskorps Wilhclmina". Staande de vergadering werd een bestuur gekozen en traden bijna alle aanwezigen als lid toe. 't Ligt in het voornemen om, wanneer de drie genoemde Zuid-Afrikaansche generaals alhier mochten komen, hen met een eere- wacht uit de leden aan het station te begroeten. De Staatsbegrooting voor 1903 is Woensdag naar den Raad van State verzonden. Naar wij vernemen sluit zij of als men wil: sluit zij niet met een tekort van ongeveer 8 millioen. Oorlog en Marine zouden niet te bewegen zijn geweest, door besparingen deze som te leveren. De Staats-Couraht bevat het kon. besluit van 5 dezerwaarbij de heer C. Lelylid der Tweede Kamer en oud-minister van Water staat Handel en Nijverheidis benoend tot gouverneur der kolonie Suriname. Twee droevige gebeurtenissen in Den Haag. Anna Paulownaplein hoek Bazarstraat is een telefoonpaal opgericht. Jongens, die in den omtrek wonen, vermaakten zich de laatste dagen met in den paal te klimmen. Zoo ook weer Vrijdagmiddag. Een van hen was tot boven in den koepel geklommen, plotseling verloor hij het even wicht, kon zich niet meer vasthouden en viel te pletter op de straat. Men bracht den armen jongen naar 't politie-bureau over; hij bleek reeds dood te zijn. Ook uit Schcveningen meldt men een treurig ongeval. De familie v. d. T. had een rijtoer naar Den Deyl gemaakt. Het driejarig zoontje speelde daar in den tuin, waar het in aanraking kwam met de montagne russe en zoo deerlijk werd gekwetst, dat het kort daarna in de armen van zijn moeder is bezweken. Zierikzee, 11 Augustus. Door de maréchaussées van Axel is Don- dagnacht onder de gemeente Zuiddorpe een rund aangehouden, waarschijnlijk van diefstal afkomstig. De geleider wist te ontsnappen. Men schrijft uit Tholen aan de N. R. Ct. Het oude stadhuis in dit stadje is een smal en hoog gebouw van arduin, met een dubbelen arduinsteenon opgang en vier verdiepingen hoogde trans is als met schietgaten voorzien en het torentje met hooge spits draagt een speeluurwerk. Dit klokkenspel is niet van recenten datum oorspronkelijk geplaatst in den kerktoren, werd het in 1590 bij besluit van den magistraat vergoten en weder op zijn oude plaats gebracht, tot het ruim een kwart eeuw later, in 1G27, weder noodzakelijk werd de klokken te vorgieten, wat ook geschiedde; dit blijkt uit het opschrift: ïSoli Deo Gloria. Michiel Burgerhuis me fecit. Anno Domini 1627. Domini mense majo consule. Mr. Marino van Vrijberghe, syn dico. M. Cornelia Hugéns civitatus Tholenae". Do nieuw gegoten klokken werden na onderzoek geplaatst op de tegenwoordige plaats en zoo hebben ze thans bijna drie eeuwen, zonder merkwaardige veranderingen, dienst gedaan. Bij een iDgesteld onderzoek door deskundigen is gebleken, dat de klokken, ondanks het voortdurend gebruik in zoo'n lang tijdperk, nog alle gaaf en ongeschonden zijn en dat alleen de toestand van het mechaniek eischt dat spoedig verbetering wordo aangebracht, ntèt het oog op de belangrijkheid van het klokkenspel, dat tot de alleroudste in ons land moet gerekend worden en dat om zijn schoonheid verdient in oere gehouden te worden. In een uitvoerig rapport hebben deskundigen een opgave van kosten gedaan en binnenkort zal de gemeenteraad een beslissing nemen omtrent de uitvoering der werken. Het voornemen bestaat, niet alleen in 1903, maar ook in de beide volgende jaren het wapen der infanterie telkens met een regimont te vermeerderen. Elk regiment zal dan in tijd van vrede bestaan uit vier bataljons, waaruit in oorlogstijd zes bataljons zullen worden gevormd. De onderscheiding in veld- en vestingbataljons zal worden opgeheven. Door het hoofdbestuur van de schippers- vereenigiDg »Schuttevaer" is een adres gericht aan den minister van waterstaat met verzoek om remmiogwerken te doen aanbrengen voor de kleine schutsluizen te Wemeldinge en te Hansweert. Bij de Naaml. Vennootschap Lourens Coster te Haarlem zal dezer dagen het eerste nummer verschijnen van de Nederlandsche Visscherij-Courantorgaan voor de Zee- en Riviervisscherij. Het blad stelt zich ten doel de belangen der Nederlandsche Visscherij en van den Vischhandel in den meest uitgebreiden zin te bevorderen en te behartigen. De redactie is toevertrouwd aan een des kundige op visscherijgebied, die door verschil lende correspondenten en medewerkers wordt ter zijde gestaan. Dreischor. Op de lijst van candidaten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad, ter voorziening in een vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Barendregt, zijn geplaatst de heeren J. P. Boogaart, N. Padmos en H. der Weduwen. Wissekerke7 Aug. Heden overleed onze oudste ingezetene, de heer Th. de Looff, 92 jaar oud. Tot op het laatste was Z.Ed. in het bezit van al zijn geestvermogens, en in alle -deelen een krasse man. In de Vrijdagmiddag gehouden ver gadering van den raad van Colijnsplaat is besloten een subsidie van f 75 te verleenen, onder nader te bepalen voorwaarden, aan den heer H. van Nieveen te De Lemmer voor de aan te leggen tram BorselenGoes—Wolferts- dijksche veer. Ierseke, 11 Aug. Een vreeselijk ongeluk gebeurde Zaterdagnamiddag op de korstoom- boot YE 85, die aan 't korren was. Toen toch van den 23 jarigen werkman Jacob van Stee de hoed afwoei, wilde deze naar zijn hoofddelpsel grijpen, met het on gelukkige gevolg dat hij door een kor over boord werd gesleept en onmiddellijk in de diepte verdween. Het uitwerpen van hand- boomen mocht niet helpen, doordat hij plotseling zonk, wat toegeschreven Inoet worden in het vol water loopen der zeelaarzendie hij aanhad. Geheel de gemeente verkeerde des avonds nog onder den indruk van het verdrinken van dezen oppassenden werkman, die a.s. week ondertrouw zou doen en onder den indruk van het ongeluk der arme weduwe, die op deze wijze haar zoon moest missen. Reeds eenmaal liet één harer kinderen het leven op Lombok en nu weder ging de tweede Zaterdagmorgen gezond weg om echter niet meer levend terug te keeren. Zijn lijk is nog niet gevonden. Aanwezig alle leden, behalve de heer Jac. de Looff Thz. Voorzitter de burgemeester. De notulen, betrekking hebbende op het ver handelde in de vergadering van 14 Juli 11., worden gelezen en goedgekeurd. Is ingekomen van Gedep. Staten een schrijven, waarin bepaald wordt het aantal uren (240) voor het geven van herhalings- onderwijs. Van den heer J. Robijn, die kennis geeft, dat hij de benoeming van lid voor de com missie tot wering van schoolverzuim (school Camperland) aanneemt. Van de gemeentè Cortgene, rekening kosten van onderhoud post- en telegraafkantoor aldaarwaar deze gemeente aan moet bijlragen f 54. Verder gaat men over tot de voorloopige vaststelling der gemeente-rekening. Bij monde van den heer Van Damme wordt gerapporteerd, dat bij het nazien daarvan alles werd in orde bevonden, waarop die rekening wordt vastgesteld in ontvang opf 22,838,53, in uitgaaf op f 21,531,18, met een goed slot alzoo van f 1307,35; genoemde rekening zal aan Gedep. Staten worden toegezonden. Volgt behandeling rekening Burgerlijk Armbestuur over 1901, waaruit blijkt, dat werd ontvangen f 1357,75uitgegeven f 1139,29, alzoo een goed slot valt te con- stateeren van f 218,46. Wordt in orde bevonden. Vervolgens is ingekomen van het Burgerlijk Armbestuur de begrooting voor 1903, be dragende in ontvang en uitgaaf f 1283,46, met een post voor Onvoorzien van f 90,96. In die begrooting wordt gevraagd een subsidie van f 1030 van de gemeente. Wordt goed gekeurd. Daarna wordt overgegaan tot het opmaken eener voordracht, bestaande uit 4 personen, tot benoeming van 2 leden voor het college van zettersaan de beurt van aftreding zijn de heeren J. de Neve en C. van Hee. Wordt gekozen met 9 stemmen eerstgenoemde, en met algemeene stemmen laatstgenoemde. Terwijl als tweede voor te dragenen worden gekozen de heeren P. Dieleman met 7 en M. Maris met 8 stemmen. Hierop wordt overgelegd de gemeente- begrooting voor ,190& id ontvang en uitgaaf bedragende f 22.663,84£, met een post voor Onvoorzien van f 2646,62|. Die begrooting zal als naar gewoonte den leden ter nadere inzage worden toegezonden. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat eenige bezwaarschriften zijn ingekomen in zake aanslag hoofdelijken omslag, die echter niet zullen worden behandeld, voordat de termijn, die daartoe vergunning geeft, zal zijn verstreken (30 September). Ten slotte deelt de voorzitter mede, dat een gezegeld schrijven van den heer Gouds waard is ingekomendie aan den Raad verzoekt, dat van gemeentewege zal worden beschoeid een gedeelte dijk aan adressant toebehoorende (binnenbeloop), welks boven gedeelte gemeenteweg iswaar volgens adressant door de gemeente indertijd een beschoeiing was aangebracht, die nu ver betering behoeft. De voorzitter deelt den Raad mede, dat volgens art. 179 der gemeentewet de Raad hiermee niets te maken heoft, en dit behoort bij Burgem. en Weth.daar echter het adres aan den Raad gericht was, geeft hij er kennis van. Z.Ed.Achtb. gaf echter te kennendat er wel geen termen zouden zijn om aan adressants verzoek te voldoen, wat aanleiding geeft, dat er dienaangaande een levendig debat volgt, waaruit blijkt, dat de heeren Van Nieuwenhuize, Schippers en Marcusse een ander gevoelen zijn toegedaan. Volgt sluitiDg. WITTE HAGE. Aanbestedingen, Verkooplngen ens. St.-Maartensdijk, 9 Aug. Door het gemeentebestuur alhier werd heden aanbesteed het plaatsen eener houten beschoeiing langs de havenkade met de daarmede gepaard gaande werkzaamheden. Ingeschreven werd door de heeren P. van Wijngaarden te Dordrecht, voor f 4268; C. J. Sonke te Vlissingen, voor f 4177; A. van den Hoek te St.-Maartensdijk, voor f 4176; J. M. Kauffman te St.-Maartensdijk, voor f 4175; A. Rijnberg te St.-Maartensdijk, voor f4174; C. van Iwaarden te St.-Maartensdijk, voor f 4172; N. de Vos te Willemstad, voor f 4129B. I. van Bezooijen te St.-Maartens dijk, voor f 3599J. C. Gelderblom te Tholen, voor f 3545; H. M. van Bezooijen te Scherpenisse, voor f 3420. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. Landbouw en Veeteelt. Een paar landbouwers te Ellewoutsdijk hebben dit jaar een groot gedeelte van hun land met suikerbieten voor eigen rekening bezaaid en die nu verkocht aan een agent te Axel voor rekening der fabriek te Moerbeke (Waes) tegen den prijs van f 9 per 1000 kilo, benevens kosten van lading vrij, zoodat zij zich daarmee" een aardig voordeel hebben verschaft. Te Santvliet (N.-B.) heeft een waterhoos groote schade aangericht. Hij ontlastte zich juist boven de gemeente en was vergezeld van een hevigen wervelwind. De op het veld staande korenschoven werden torenhoog in de lucht geslingerd en overal verspreid. De schade voor de landbouwers bedraagt duizenden guldens. RECHTSZAKEN. De instructie is geopend inzake de ver duistering van gelden door den kapelmeester J. H. B. der Jagers, te 's-Gravenhage, thans gedetineerd. Het blijkt o m., dat een bedrag van pl.m. f 50 door hem van een corporatie te Rotter dam ontvangen wegens het geven van een concert door B., niet verantwoord is geworden aan de muzikanten. Op verzoek van den auditeur-militair te 's-Gravenhage zijn door den rechter van in structie te Rotterdam aldaar eenige getuigen gehoord. KERKNIEUWS. Wegens voortdurende ongesteldheid is door de classis Axel, op zijo verzoek, aan ds. W. A. Vrolijk, pred. bij de Geref. Gem. te Zaamslag, eervol emeritaat verleend. Aan ds. J. Holster, pred. bij de Geref. Gem. afd. A te Leiden, is tegen 1 Sept. a.s. eervol emeritaat verleend. Zondag 31 Aug. hoopt hij afscheid van zijne gemeente te nemon. Ds. Holster was predikant te Vlissingen, te Dinteloord en de laatste 38 jaren te Leiden. O N D E R W IJ 8. Verereeniging van Leeraren aan Inrichtingen van Middelbaar Onderwijs. De algemeene vergadering der vereeniging van leeraren der inrichtingen van Middelbaar Onderwijs wordt gehouden op Donderdag 28 Augustus, in het Schuttershof, te Middelburg. De volgende vraagpunten worden ingeleid 1. De positie der aardrijkskunde aan de Hoogere Burgerscholen, in verband met de voorstellen der commissie tot wijziging van eenige artikelen der wetten tot regeling van bet middelbaar on hooger onderwijs. InleiderDe heer H. Zondervan te Groningen. 2. Het sohriftelijk eind-examen in geschie denis en aardrijkskunde. InleiderDe heer J. A. de Bruyne, te Zierikzee. 3. Het teekenen op de H. B. S. met 5-jarigen cursns en op de eind-examens. De punten hierbij zijn a. De opgaven voor het teekenen op eind examens der hoogere burgerscholen b. de uitsluiting der teekenleeraren in de commission voor die examens c. het in het jongste K. B. (van 27 Juni 1901), bij de beslissing omtrent de toelating van de candidaten, ongeveer volkomen uitsluiten van afdeeling e (het hand- en rechtlijnig teekenen). De volgende motie zal hierbij worden voor gesteld De vergadering verzoekt het hoofdbestuur een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken te formuleeren, opdat voortaan a. afd. e (hand- en rechtl. teekenen) geëxa mineerd worde meer in overeenstemming met de eischen, omschreven onder r van het programma, behoorende bij het Kon. Besluit van 27 Juni 1901 b. ook teekenleeraren benoemd zullen worden in de commissiën voor de eind-examens der hoogere burgerscholen c. alinea 4 van art. 23 (Kon. Besl. van 27 Juni 1901) worde herroepen en dus de positie van afd. e weder zal worden als in het Kon. Besl. van 10 Maart 1870 (art. 23, al. 1 en 2). Inleider Do heer J. de Jong Cz., te Utrecht. 4. »De hervorming van ons Middelbaar Onderwijs". Op uitnoodiging van het hoofd bestuur heeft Dr. D. Bos, oud-leeraar M. O., lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, zich bereid verklaard, het debat in te leiden. 5. Vereenvoudiging van het onderwijs in geschiedenis. InleiderDr. C. te Lintum, te Rotterdam. Den Woensdag te voren wordt des avonds te 7 uren de huishoudelijke vergadering gehouden; daarna is er concert in den tuin van het Schuttershof, te geven door het muziek corps der dd. Schutterij, te Middelburg, onder den luitenant-kapelmeester J. Morks. De heer P. van Bergen is op zijn ver zoek met 1 October a.s. eervol ontslagen als hoofd der sohool te Nieuwe Tonge. Te 's-Gravenhage zijn voor de akte Fransch 1. o.o. a. geslaagd de heeren P. F. Plasschaert van Hoofdplaat en P. van Dijk van Middelburg. De openbare lagere school te Driewegen (Biervliet) is op last van den Geneeskundigen inspecteur gesloten wegens eenige gevallen van diphteritis, welke in de omgeving zich voorgedaan hebben. Poit en Telegrafie. Benoemd aan het postkantoor te Oostburg als klerk der posterijen en telegraphie de heer C. Wolfert, thans werkzaam ten postkantore te Amsterdam. Met ingang van 1 September a.s. is benoemd tot brieven- en telegrambesteller te Breskens, A. Goedhals te Schoondijke. Sirjan8land. Het telegramverkeer in de maand Juli was als volgt: totaal behandeld 5 berichten, t.w. ontvangen 3 en verzonden 2 berichten; te Oosterland totaal behandeld 35 telegrammen, t.w.: ontvangen 18 en verzonden 17 berichten. SPORT. Den 15den dezer zullen een twintigtal leden van de Belgische Touring-Club uit Brussel, Antwerpen en het land van Waes een rijwieltocht naar Zeeland maken. Zij bezoeken Tholen, Goes en Middelburg. V1SSCHERIJ-BER1CHTEN. Bruinisse, 9 Augustus. Mosselen. De vorige week zijn verzonden naar Antwerpen 1255 ton, die verkocht zijn le soort f 2.70, 2e soort f 1.80 a f 2.50 per ton; naar Mechelen 475 ton, die f 1.90 per ton opbrachten naar Brussel vertrokken 46 schuiten met 1850 ton, waarvan de prijzen wegens den grooten aanvoer van 30, 25 tot 10 cents per mand liepen; naar Londen 500 balen, le soort, prijs f 2,50 per baal, franco boord Rotterdam geleverdnaar Holland 200 ton, prijs f 2.10 per ton; naar Hull en Grimsby 35 balen, prijs f 2 per baal. Van de Zuiderzee werden 900 ton groote Mossels aangevoerddie hior op de banken gespeend en de volgende week in den handel gebracht worden. Jong Mosselzaad is hier op de zaai-bankon ontdekt. In de laatste weken is grooto verbetering gekomen in den groei dor oesters, zoodat de verwachting, wanneer bizondere omstandig heden geen wijziging brengen, niet beneden de uitkomsten der teelt van 1901 zal blijven. Vooral op de natuurperceelen heeft men zeer goede uitkomsten van den groei, terwijl ook de voorraad voldoende is. Op een aantal oesterperceelen in de Zand- kreek echter is mosselzaadval opgemerkt, een verschijnsel, dat voor eenige jaren werd gezien en toen zeer veel schade bracht aan do daar gekweekte oesters. Brieven uit Berlijn. Van onzen correspondent). Het gasten op stap. Berlijn, 7—VIII-'02. Amice! Je kunt zooveel tegenwerpingen maken als je wilt, «Moffenhater" die je bent, maar ik blijf bij mijn bewering, dat Berlijn hoe langer hoe meer een der drukste centra van het vasteland wordt en de ville lumière danig naar de kroon gaat steken. In letterlijken zin heeft de Moffennoofdstad alvast meer recht op den bijnaam van «ville lumière" dan jou geliefde Seine-Btad, want de verlichting iö hier vrij wat beter dan ginds. Wijs mij in Parijs maar eens één straat aan in het centrum, die zoo in licht baadt als de Leipziger Strasse! Je zult misschien zeggen: „wat geef ik om een meer of mindere heldere verlichting als er verder weinig te zien is, ik houd me aan de figuurlijke beteekenis van het woord", maar ook in dat opzicht hoeven we voor Parijs niet meer onder te doen. Tien, vijftien jaar geleden, ja, toen zou ik je gelijk hebben gegeven, maar nu? Wel, het beste bewijsdat men zich hier even goed kan amuseeren als ginds, is zeker wel gelegen in het kolossale aantal vreemdelingen, die hier voor langer of korter tijd hun anker uitwerpen. Vroeger hielden de Russen op hun doorreis naar Parijs en de Riviera hier niet stil, dc Amerikanen en Engelschen togen in de eerste plaats naar Parijs, maar tegenwoordig? Je zult misschien ongeloovig het hoofd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2