Gemengd Nieuws. MIDDELBURG-ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. n. lakenman. Brood-, Beschuit- en Klein- goedbakker. „LUCTOR ET EMERGO", mmmu Vroeger werd nog al eena officiëel verlof gegeven tot het afsteken van klein vuurwerk. Dit schijnt in onbruik geraakt. IJzendijke. In ons advertentieblad kondigt de firma Hendrikae veilingen van veldvruchten aan tot een gezamenlijk bedrag van meer dan 500 Gemeten dat is zooveel als van alle Kadzandsche (7) notarissen te zamen. Wel een bewjjs, hoe welig hier de zaak- waarnemerij tiert. AanbeMtedingen, Verkoopingen enz. Zierikzee. Ten overstaan van den notaris mr. J. C. van der Lek de Clercq zijn d.d. 30 Juli 1902 voor de erven van den heer C. van Nieuwenhuijzen verkocht: Een hofstede en arbeiderswoning, met 29 Heet. 02 Aren 20 Cent. landerijen, onder Noordgouwe, voor f 500 per 39 A. 24 c.A, en toebediüg f 100; 7 Heet. 75 Aren 40 Cent. bouw- en weilanden, aan den Brasweg onder Kerkworve, voor f 394 per 41 A. 08 CeDt. 3 Heet. 95 Aren 90 Cent. bouw- en wei landen, aan den Vroonweg aldaar, voor f 000 per 41 A. 08 c.A. 3 Heet. 40 Aren 80 Cent. bouwland, aan den Flattenweg en den Dreischorschen dijk onder Dreischor, voor f 540 per 39 A. 24 c.A. Bij den openbaren verkoop van het in het drooggelegde Dijkwater te velde staande Mosterdzaad zijn de drie perceelen in massa gegund aan W. Ten Haaf, voor f 100. Aan het centraal-bureau der staats spoorwegen te Utrecht is aanbesteed het ver- grooten van de wachtkamer 3e klasse en het overkappen van het 2e perron aan het station Goes. Aannemer J. Naglé te Zevenbergen, voor f 7800. De raming bedroeg f 8400. Oosterland. Alhier zijn Woensdagavond 30 Juli j.I. in de Consistoriekamer voor de Diaconie der Herv. gemeente de navolgende vruchten verkocht300 roeden tarwe voor f 09, M. Hendrikse454 roeden aardappelen voor f 81, M. Steenpoorte 510 roeden haver voor f 57, Jac. Hendrikse. Daarna werden verpacht 5 perceelen bouw land voor een termijn van veertien jaren le perceel aan J. Goudzwaard voor f 55 per gemet2e perceel aan M. van der Have voor f 50 per gemet3e perceel, W. Goud zwaard voor f 54.50 per gemet4e perceel aan Ant. Arijsse voor f 53 per gemet 5e perceel aan M. van 't Hof Az. voor f 53 50 per gemet. St-Maartensdijk, 31 Juli. Ten overstaan van Notaris Yan Seters werd heden alhier in 2e veiling publiek bij mijniog verkocht, ten verzoeke van den heer C. Houtop alhier: Een herberg met vergunning voor de som van f 1200. Ten verzoeke van de erfgename van P. Kaashoek alhier, bij opbod Een arbeiderswoning voor f 280. Landbouw en Veeteelt. De meeste wol is verkocht tegen f 1.20 k f 1.30 per 3 K.G., alzoo een prijs ongeveer gelijk aan die ten vorigen jare. Vroeger werd de meeste wol der Zeeuwsche schapenhouder8 te Goes verkocht, maar thans wordt het grootste deel door opkoopers aan huis gekocht. De kwaliteit en de kwantiteit der wol is dit jaar uitstekend. Te Oud-Vosmeer is men druk aan het koolzaaddorschen jammer dat het weder zoo weinig uitlokkend is geweest voor dit werk. Dat de teelt voor sommigen niet kwaad is, blijkt wel uit het feit dat door een land bouwer onder deze gemeente ruim 19 H.L. per gemet werd geoogst. De prijs is niet hoog en beliep vorige week f 8|, waarvoor op de markt te Tholen Zaterdag werd ver kocht. Siijan8land. Woensdag werd door den landbouwer Jan Bal de eerste wintergerst binnengehaald. Dit is het eerste winterkoren in onze gemeente, dat alzoo gemend is. Noord-Beveland, 30 Juli. De veldvruchten staan vooral in de binnenpolders uitstekend. Karwij werd gedorBchenhet beschot echter valt over 't algemeen niet mee. Koolzaad ligt nog voor een groot gedeelte op 't land, doch enkele blokken werden reeds gedorschende opbrengst en kwaliteit zullen niet tegenvallen. Winter- en zomergerst worden reeds veel in hoopen gezienvele blokken zijn zeer zwaar. Erwten loopen nog al uiteen in kwaliteit, veel goede blokken echter zijn te zien. Tarwe is op sommige plaatsen zeer zwaar, op een enkele plaats zagen we reeds snjjden. Paardenboonen ziet men weinig; die men ziet, zijn zwaar en de struiken goed gepeuld. Aardappelen en suikerbieten benevens ajuin staan, op enkele uitzonderingen ns, uitstekend. Haver is zeer zwaar gegroeid en beloofd een goede opbrengst. Op zijn verzoek is door H.H. Gedep. Staten van Zeeland de heer M. J. Waale te Nieuwerkerk, onder dankbetuiging ontheven van het lidmaatschap der commissie, belast met het toezicht op aan te leggen proefvelden. JIINI-PKEIIIEKEIIRINGEN. A. Prijzen van f 150, toegekend door de Maatschappij ter bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeelandmet subsidie uit do Provinoiale fondsen, o.a. aan de eigenaars van merriën van 3—8 jaar. J le Keuringsdistrict. M. C. Steendijk Az. te Staveni8se, voor Ada, L. de Vlieger te Schuddebeurs, voor Flora, A. J. Akkermana te St.-Annaland, voor Madam, en L de Vlieger te Schuddebeurs, voor Emma. Plaatsvervangsters zijn de merriën Ada, Madam, Marie, Lies van de eigenaars J. M. Wagcmaker te Tholen, C. Steendijk Az. te Nieuwerkerk, H. v. d. Zande te Bruinieso en A. de Rijke Lz te Oud-Vosmeer. 2de Keuringsdistrict. H. A. Hanken te Wilhelminapolder voor Polly en Mergo, L. Bierens te Kamperland, voor Mirza en H. A. Hanken te Wilhelminapolder, voor Baronesse. Plaatsvervangsters zijn de merriën Bourgeoise, Zus, Marie, Lies, Mina, 'l Élégante v. d. eigenaars H. A. Hanken, L. Bierens, L. Bierens, C. Franse to Kleverskerke, Ch. G. Ilarison te Rilland Bath en H. A. Hanken. B. Prjjzen van f 100, toegekend aan eigenaars van hengsten beneden 2!-jarigen leeftijd. a. Zonder stamboek-ouders Pierre Vael te St.-Jansteen, voor Jupiter, Joz. de Jonge te Hoek, voor Jonker, S. Janso Sr. te Nieuw en St.-Jooslandvoor Paul Kriiger, G. Luijk te Vlake, voor Fox, M. C. Steendijk te Stavenisse, voor Luctor en C. de Hartog te Scherpenisse voor Chris. b. Met stamboek-ouders. Wed. Johs. Daelman te Westdorps voor FleuretH. F. Aernoudts te Sluis, voor Leon, H. A. Hanken te Wilhelminapolder, voor Apollo en D. Koop man te Nieuwerkerk voor Botha. BËCHT8ZAKEN. Zierikzee, 1 Aug. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak van P. van T., 22 jaar, werkman, wonende te Poortvliet, thans gedetineerd. Beklaagde werd schuldig verklaard aan diefstal, waarbij de schuldige zich den toegang tot de plaats des misdrijfs heeft verschaft door middel van braak en inklimming, en het weg te nemen goed onder zijn bereik heeft gebracht door middel van verbreking, terwijl tijdens het plegen van het misdrijf nog geen vijf jaar zijn verloopen sedert de schuldige een tegen hem wegens diefstal uitgesproken gevangenisstraf geheel heeft ondergaan, en veroordeelde hem tot eene gevangenisstraf van 2 jaar. Verder werden veroordeeld: A. van 8., 18 jaar, veldarbeider te Tholen, bij verstek, wegens bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht, tot 14 dagen gevangenisstrafW. P., 24 jaar, molenaars knecht te Tholen, wegens eenvoudige beleediging en wederspan nigheid, tot f 25 boete, subs. 1 maand hechtenis; J. van B., 31 jaar, koopman te Rucphen, wegens twee mishandelingen van een dier in het openbaar gepleegd, tot f 10 boete, subs 14 dagen hechtenis J. van der R., 62 jaar, koopman te Oosterland, bij verstek, in hooger beroep, wegens overtreding der leerplichtwet, tot f 6 boete, subs. 4 dagen heohtenis. Vrijgesproken A. P., 24 jaar, landbouwersknecht te Bruinisse, in hooger beroep, beklaagd van jachtovertreding. Ontslagen van alle rechtsvervolging J. C. G., 19 jaar en F. P. 57 jaar, visschers te Clinge, in hooger beroep, beklaagd van overtreding van het reglement op de Schelde en Zeeuwsche stroomen. Te Haarlem heeft de justitie Woensdag Frans Rosier met juffrouw Van Dregt ge confronteerd. Naar men weet, is dit de juffrouw die in het vorig najaar, in hare bovenwoning in de Nieuwstraat, op klaar lichten dag door een gewapend persoon ongeveer f 125 werd afgeperst. Of deze confrontatie tot het bevel van gevangenhouding aanleiding gegeven heeft, valt niet met zekerheid te zeggen. De ver dachte heeft verklaard, ook deze juffrouw niet te kennen. Intus8chen laat de justitie ijverig zoeken naar het vermiste gouden horloge en het gouden slot van het kerkboek van de ver moorde juffrouw Van Weemen. Tot nog toe kan de justitie Rosier alleen vervolgen wegens het dragen van de verboden wapenen, welke men bij zijne aanhouding op hem vond, voor welk feit hij Woensdag 1.1. voor het kantongerecht stond. De beklaagde, door vier rijksveldwachters geboeid binnengeleid, droeg een blauw jasje en had overigens de kleediDg en het uiterlijk van een dertigjarig krachtig werkman. Brutaal keek hij den kantonrechter, het publiek en de verslaggevers aan. Kort en krachtig gaf hij antwoord op de tot hem gerichte vragen. En uw domicilie? Dat kwam er niet op aan, dat behoefdo men niet te weten; maar zijn tegenwoordig verbltjf was in het gebouw van justitie. Toen, plotseling begon beklaagde zich in de bank te bewegen en allerhande houdingen aan te nemen. «Beklaagde, ik verzoek u vóór mij te blijven staan I" «Jawel meneer, maar ik verkies niet, dat ze me uitteekenen", klonk het antwoord, met een blik op een teekenaar. En gedurende zijn verder gehoor hield hij nu de hand aan die zijde voor het gelaat. Nadat de ambtenaar van het O. M. 7 dagen gevorderd had, met vernietiging van den revolver, voerde Rosier tot zijne verdediging aan, dat hij in de duinen had willen schieten. Daar wordt voortdurend geschoten, vooral op de schijf, zeide beklaagde, en daarom had bij zich daar ook willen oefenenop de straat of in de stad kon hij dat toch niet doen. De beide veldwachters, die hem gearresteerd hadden, hiernaar ondervraagd, verklaarden, dat beklaagde juist in tegenovergestelde richting van de duinen, op den publiekcn weg was aangetroffen. Uitspraak over 14 dagen. In de zaal waren ook aanwezig mej. Van Dregt en de onderbuur, juffrouw Bonfrère, met dochter, uit de Nieuwstraat. Buiten vóór het gebouw verdroog zich een massa menschen. Woensdag heeft ook mej. Lenteman, op Klein Heiligland te Haarlem wonende, Rosier herkend als den persoon, die bij haar kwam informeeren naar de nieuwe woning van mej. de wed. van Dregt en naar de omstandigheden, waarin die weduwe zou ver- keeren, informeerde. Er zijn dus thans drie getuigen, wier verklaringen vcor don beruchtcn Frans zeer bezwarend zijn. KERKNIEUW 8. Beroepen bij de Geref. Gem. te Waard huizen do cand H. de Bruijn te Oud-Vosmeer. Aangenomen het beroep bij de Herv. gemeente te Ilerkingen, door den cand. J. D. de Stoppelaar te Leiden. Beroepen bij do Geref. Gem. te Poort vliet, Ds. J. C. C. Voigt van Raamsdonk. Op verzoek is ontheven van de beroe ping voor Oostburg, de heer S. Greijdanus, cand. te Amsterdam. Het kiescollege der Ned. Ilerv. Gemeente te Goedereede heeft besloten, om, ter voor ziening in de vacature, die zal ontstaan ten gevolge van het vertrek van ds. J. M. Lammers naar Dirksland, enkel candidaten to beroepen. O N D E B W IJ 8. Bij het gehouden examen op 28 en 29 Juli j 1 te Arnhem voor het verkrijgen van de hoofdacte, slaagde de heer J. M. de Feijter, onderwijzer to Rotterdam, geb. te Stavenisse. Bij het op 30 Juli 1.1. te 's-IIage gehouden examen derNederl. Toonkunstenaars- Vereeniging slaagde voor piano (lager onder wijs) o.a. de heer M. Vletter van Middelharnis. Post en Telegrafie. De brievengaarder te 's-Heer-Hendriks- kinderen (bij Goes) is met 1 October a.s. ecrvoUop pensioen gesteld. De officier van justitie te Rotterdam verzoekt te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Cornelis Goswin Boon commissionair, wonende te Rotterdam en van zijn tweejarig dochtertje WilhelminaGeertruida Alwina Boon. De vader wordt verdacht dat kind te hebben onttrokken aan het gezag der moeder, aan wie dat kind bij beschikking der arrond.-rechtbank te Rotterdam van 16 Juli 1902 is toevertrouwd, hangende de procedure der ouders tot echtscheiding. JHARKTBEBIOHTEN. Zierikzee, 31 Juli. De eerste monsters van het nieuwe gewas waren heden ter markt en konden gemiddeld opbrengen als onder staande noteeriog, terwijl in puike kwaliteiten iets hoogere prijzen werden bedongen. Tarwe i 1 k f 7.50, wintergerst f 4.50 k f 4,85, karwijzaad f 10.50 k f 11.25, kool zaad f 8 30 k f 8.60. Middelburg, 31 Juli. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren van tarwe en witte boonen weder klein, van nieuw karwijzaad was het aanbod niet groot, terwijl van nieuw winterkoolzaad verecheidene partijtjes ter markt waren. De noteering is als volgt: Nieuwe Walch. tarwe 25 a 30 ct. hooger en naar kwaliteit werd daarvoor f 7.50 4 f 7 60 betaald Walch. witte boonen werden tot f 10.75 ge kocht; nieuw winterkoolzaad, algemeen niet droog en niet mooi van kleur, werd van f 8.50 tot f 8.70 gekocht; voor karwijzaad werd voor een enkel partijtje f 11.25 per 50 kilo betaald. Ingezonden 8 tok ken. 2 Augustus 1902. Aan H. M. Koningin-Moeder Emma. Weer blinkt aan blauwen hemeltrans, Met held're zilv'ren stralen, D'Augustuszonen spreidt haar glans Op aarde, berg en dalen. Zij kondigt ons den feestdag aan Van Moeder-Iioninginne En wij met vreugde overlaón, Verzetten hart en zinnen. Juicht Neerland, juicht! ter eer van haar, Laat vlaggen 't aardrijk sieren, Wij danken den Alzegenaar, Dat zij deez' dag mag vieren. Haar kind'ren vieren 't feest ook mee, En binden d' Oranjeband. Voor allen 'n driewerf luid hoezee, Tot heil van het Vaderland. Spaar o God deez' brave moeder Sta haar bij, met al Uw macht, Steun en leidt haar, Albehoeder, Geef haar zegenwijsheidkracht. Zegen verder hare panden En ons Volk en Nederland Dat door hechte sterke banden 't Oranje houdt in hoogen stand. J. W O L D Hoofd der Gevangenis te Zierikzee. TELEGRABHEN. 's-Gravenhage, 1 Augustus. Blijkens de nadere officiëele berichten omtrent de op de plantage Mariënburg voor gekomen onlusten was de toestand rustig. Het werk wordt hervat. Burgerlijke 8tand Tan Zierikzee. gebo ren: 27 Juli. Een zoon van J. de Jonge en P. Boot. 29 dochter P. L. van Strien en C. van der Wielen. 31 zoon H. van de Velde en J. G. Padmos. gehuwd: 30 Juli. II. J. Pairoux, 31 jjm. en A. 0. Berwald. 19 jjd. overleden: 27 Juli. C. Axer, 64 jaar, wed. van B. J. Vermunt. 31 A van Schelven, 102 jaar, wed. van J. Bal. STOOMBOOTDIEllVgT Augustus. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'smorg.i 'smidd Zaterd. 2 7,30 4,15 Zondag 3 Van Vlissngen ten 7,30 ure. V.Middelb. 8,-- Maand. 4 7,30 Dinsdag 5 7,30 Woens. 6 7,30 Dond. 7 7,30 Vrijdag 8 7,30 6,— 4,15 4,15 4,15 4,15 4,30 Van Zierikzee: 'smorg.i 'smidd. Zaterd. 2 7,50 3,— Zondag 3 6,30 I 5,30 Zond. 3 wordt op de avond reis (ten 5,30 ure van Zierikzeetot Vlissingcn doorgevaren. Maand. 4 7,50 Dinsdag 5 7,50 Woens. 6 7,50 Dond. 7 6,30 Vrijdag 8 7,50 3,— 3,— 3,— 3,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catscho veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Des Zondags zullen Retourbiljetten worden afgegeven, geldig voor de terugreis op den zelfden dag: Middelburg—Zierikzee v. v. le klasse fl,50, Ste klasse f 1, Tusschenveren v. v. Ie klasse f 1,20, 2o klasse f 0,80. PRBDIK-BESURTBN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Vj o n d a y 3 jSug u stut M O O 2. De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorin, tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 39. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. ha'f tien ure: ds. De Jagher; 's nam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerre. (Doopsbediering). Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapleyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Kapleyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur van Eikerzee. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Nam. twee ure: ds. De Leur. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk te Brouwershaven: Gden opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Zonneraaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voirra. half tien ure en 's nam. twee ure: Leesk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. A Burger. (Doopsbediening). Ghr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. 9.30 ure: 's nam. 2 ure cn 's avonds C ure: ds. Wettel*. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: de heer J. B. M. van Dal f sen, cand. te Amsterdam. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: Geen dienst; 'snam. 2 ure: ds. t». d. Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Vooim. 9.30 ure; 'snam. 2 ure en 'savonds 5 30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure; 's nam. 2 ure en 'sa7onds5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorn. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: dp. C. Staal; 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sVoorm. half tien ure: ds. Fan Nouhuys van Zierikzee; 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Bruiniare. 's Voorm. 9.30 ure: ds. Waardenburg. (Voorbereid ng II. Avondmaal); 's nam. 2 u;e: Idem. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureds. v. Bueren. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en *s avonds 5 ure: Leeskeik. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: Gewone dienst. Weekmarkt te Zierikzee, 31 Juli 1902. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,62£, f 0,65, f 0,72£ en f 0,75 de 5 Hectogr. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,60, f 0,80 en f 0,85 per 25 stuks. De aanvoer van Boter was weinig, die van Kip-Eieren tamelijk. Evangelisatie Jeruël II: 's Vooim. 10 ure; 'snam. 3 ure en 'savonds 8 ure voorgangers: Het Bestuur. Maandag 4 Augustus hoopt B. VAN DRIEL zijn 80en verjaardag te herdenken. Amsterdam, Gov. Flinckstr. 359. Getrouwd FERDINAND PONT, Evang. Luthcrsch Predikant, en JEANNETTE GREEVE. Amsterdam, 31 Juli 1902. De Heer en Mevrouw PONT-Greeve brengen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, dio zij bij hun huwelijk hebben ondervonden. De Heer en Mevrouw P. GREEVE - van Turergen en de Heor en Mevrouw D. PONTStutterheim, broogen hunnen harte- lijken dank voor de bewijzen van belang stelling, die zij bij het huwelijk van hunne kinderen van zoovele zijden ontvangen mochton. Amsterdam, 31 Juli 1902. Leeuwarden, Getrouwd M. JEROENSE Pz. cn W. J. VAN DER STEL, Wed. J. van Houdt. Old-Vosmeer, 31 Juli 1902. Poortvliet, Bevallen van een Jongen, MARTINA DE OUDE— v. d. Wekken. Brouwershaven, 30 Juli 1902. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, P. BEEKMAN-Zoeter. Bruinisse, 30 Juli 1902. Heden overleed in den ouderdom van nagenoeg 102 jaar, onze Grootmoeder, Bebuwd- GroolmoederOvergrootmoeder, Behuwd- 0vergrootmoeder en Bet-Overgrootmoeder Mej. Adriana van Schelven, Wed. den boer Jacob Bal. Zierikzee, 31 Juli 1902. Uit aller naam, A. II. LAKENMAN-Bal. Oodergeteekende betuigt hartelijk dank voor de bewijzen van belangstelling, ondervonden na het overlijden zijner geliefde Schoonmoeder. Zierikzee. P. J. BUIJZE. Ondergeteekenden roepen bij hun vertrek naar Zuid-Afrika aan Familie, Vrienden en Bekenden een hartelijk vaarwel toe. Southampton, 2 Augustus. A/b. S.S. »Scot". J. VAN DALSEN. H. A. VAN DALSEN Jz. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Zierikzee, van 1 Augustus 1902, is ADRIAAN HEIJBOER, Metselaar en Aannemer, wonende te Serooskerke, verklaard in staat van faillissement. Tot Rechter-Commissaris werd benoemd de EdelAchtbare Heer Jhr. Mr. J. W. C. DE JONGE VAN ELLEMEET en tot Curator Mr. D. VAN DER VLIET, Advocaat on Procureur te Zierikzee. De Curator, D. VAN DER VLIET. Ondergeteekende geeft hiermede kennis, dat hij zich van af aan staanden Maandag heeft gevestigd in de bakkerij van wijlen den heer S. MUSTE, Ravenstraat alhier, als Beleefd beveelt hij zich in ieders gun9t aan eu hoopt door een prompte en accurate be diening zich het in hem te stellen vertrouwen waardig te toonen. Hoogachtend J. A. VAN DE ZANDE. Zierikzee, 1 Augustus 1902. STOOMZUIVELFABRIEK ZONNEMAIRE, met filiaal te HAAMSTEDE. Heoren Veehouders, die genegen zijn hunne Melk te leveren, worden attent gemaakt op de zeer voordeelige voorwaarden, die op aanvrage gratis worden verstrekt. Voor leveranciers der Melk bestaat gelegen heid hun graan te laten malen k 17! cent per 80 Liter. Prima kwaliteit Machine-Olie, 22! cent per Liter. W. J. ni IiDER.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 7