Uit Stad en Provincie. geantwoord, voor de officieron der «Evertsen" geen Belgische decoraties te begeeren, daar zij niet van plan was Belgische officieren te decoreeren. Hiertegenover wordt herinnerd aan de wederzijdsche onderscheidingen, bij bezoeken van een Zweedsch, een Italiaansch en een Grieksch oorlogsschip. Rotterdam, 26 Juli. De Duitsche kas- sierslooper Friedrich Wagner uit Berlijn, die dezer dagen met 57.000 mark van de Preu- sische See-Handlung op den loop ging, blijkt over Rotterdam naar Londen ontvlucht te zijn vóór zijn aanhouding hier ter stede was verzocht, Hedenmiddag ten ongeveer 2 uur stortte een gedeelte kaaimuur van ruim 50 meter leDgte in aan de zuidzijde van de Rijnhaven albier, waar de Manchester boot hare gewone ligplaats heeft. Sedert eenige dagen waren verschijnselen van werking in den grond achter den kaaimuur waargenomen. Teneinde de oorzaak daarvan na te gaan, was de Manchester boot tijdelijk verplaatst, om de noodige ontgravingen en de noodig te blijken herstellingen uit te voeren. Terwijl men daar mede sinds Woensdag aangevangen had, ont stond hedennacht eene scheur in den kaaimuur, en had hedenmiddag het ongeval plaats. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het overige gedeelte van den muur vertoont geen zetting of scheuren. Alhier was men hedenochtend omstreeks 8 uur op een draaischijf bij het station Delftsche poort bezig met de locomotief «Afrika" der H. IJ. M. Toen deze den schijf moest verlaten, kon de machinist, door een defect aan de Westinghouse-rem, niet tijdig stilhouden, zoodat de machine doorreed. Op hetzelfde oogenblik kwam de locaaltrein 509 van den Hoek van Holland het station binnenstoomen en werd door de »Afrika" in de flank gegrepen. Het gevolg was, dat een waggon 3e klasse ontspoorde en twee andere waggons 3e klasse geheel omver werden geworpen. Er bevonden zich in den trein tamelijk veel reizigers, waaronder vele haringvrouwtjes. Behoudens een paar schrammen en builen, kwamen allen er echter gelukkig met den schrik af. Aan de getroffen waggons werd groote materieele schade toegebracht; ook aan de rails en eenige seinpalen werd averij ver oorzaakt. Steenbergen, 25 Juli. Voorde kweekschool voor machinisten te Amsterdam slaagde de heer Henri Bosman, intern leerling van den heer J. A. Vermeulen te Oud-Gastel. Zierikzee, 28 Juli. Aan den heer P. C. Bakker, gemeente geneesheer te De Lier (Z.-n.) (geboren te Zierikzee), is op zijn verzoek eervol ontslag verleend, Veertig jaren was bij als zoodanig werkzaam. Eenige kinderen te Kloosterzande speelden met een geladen patroon, waarop nog een stuk van den kogel zat. Plotseling ging de patroon af, waardoor twee der kleinen gewond werden, een jongetje aan het been en zijn zusje aan het hoofd. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepengelukkig echter bleek er geen gevaar te zijn. Renesse. De kermis behoort weer tot het verledene. Kon het andere jaren zeer druk zijn, vooral op kermis-Dinsdag, dit jaar was er weinig beweging. Het gure weer was wellicht oorzaak van het geringe bezoek aan ons prachtig gelegen dorpje. De carrousel kon de drukte best aande schommel daaren tegen had tamelijk veel bezoekersde koek en galanteriekramen hadden wel eens betere jaren gehad. Wat nog nooit geweest was op de kermis alhier, er was een paardenspel. De heer Blanes had zjjn circus opgeslagen. Een 6-tal paarden en één ezel vertoonden hunne kunsten aan een talrijke menigte, die een bezoek brachten aan de welingerichte tent van den heer Blanus. Ieder keerde zeer voldaan over het aanschouwde huiswaarts. Dat de vele afwisselende werkzaamheden zeer voldeden, bewijst, dat op verzoek van velen Zaterdagavond nog een buitengewone voorstelling kon gegeven worden. In die voorstelling gaf de heer Blanes blijk wat dressuur vermag. Ten aanschouwe van een talrijke menigte worden in het circus door een werkpaard van één onzer landbouwers eenige aardige kunstjes verricht, waarover ieder verbaasd moest staan. Wij wenschen den heer Blanes op zijn verderen tocht door onze provincie een druk bezoek aan zijn nette tent toe. Burgh, 25 Juli. Meldden wij onlangs dat ingelanden van den polder Westeren Ban zich bereid hadden verklaard een jaarlijksch subsidie te verleenen aan een eventueele verharding van den weg van Burgh naar Westen-Schouwen, heden kwam deze voor de betrokken bewoners zoo belangrijke zaak in behandeling in de vergadering van inge landen van den polder Burgh en Westland. Met groote meerderheid van stemmen werd een subsidie verleend, echter onder dit voor behoud, dat de richting van den te verharden weg een eenigszins andere zijdan oor spronkelijk werd voorgesteld. De vergadering was druk bezocht22 stembevoegde ingelanden waren persoonlijk aanwezig of hadden zich doen vertegen woordigen. Met belangstelling wordt thans nog tegemoet gezien de beslissing in deze van de gemeente raden vap Haamstede en Burgb. Bruinisse. In de vergadering van inge landen van den polder Bruinisse is tot gezwozen herbenoemd de heer M. van der Bijl. Colrjnsplaat, 26 Juli. Hedenochtend vond men in de schuur van den heer I. één der Hollandsche vlasplukkers dood op z[jn leger. Een beroerte schijnt een eind aan zijn leven gemaakt te hebben. Bath, 25 Juli. Een lijk van het mannelijk geslacht, 35 jaar oud en gekleed in donkerblauw kamgaren costuum. werd heden morgen alhier aangebracht. Het lijk, dat naar gissing een 8 a 10 dagen in 't water had gelegen, werd in 't Nauw van Bath drijvende gevonden. Na schouwing werd het naar de begraafplaats te Rilland gebracht. Op de linkerhand waren de letters II. L getatoueerd. Vli88ingen, 25 Juli. Heden nacht is alhier, slapende op straat aangetroffen een 14-jarig knaapje J. M. genaamd, dat de ouderlijke woning te Amsterdam ontloopen was. De jongen wordt door do politie naar zijn ouders teruggebracht. Omtrent de concessie-aanvraag voor een stoomtram van Vlissingen via station over den ouden Ylissingschenweg naar Mid delburg, verneemt men nader, dat de route zich uitstrekt tot Domburg over Serooskerke, en dat door denzelfden aanvrager mede aan de regeering concessie is gevraagd voor een wandelhoofd te Vlissingen nabij het badhotel. Aanbestedingen, Verkooplngen ens. Zierikzee, 28 Juli. Heden is ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuys alhier openbaar verkochtvoor de erven S. Muste winkelhuis, waarin broodbakkerij in de Raven- staat, voor f 1775 voor W. Mannihuis, Beddeweeg, voor f 250. Te Oud-Vos8emeer zijn verkocht 15 perceelen tarwe te velde, wassende in den Sluispolder, en in eigendom behoorende aan de Ambachtsheerlijkheid, welke werden gekocht door J. Uijl, Tholen, k f 41 per gemet; C. van As, Poortvliet, f 78; J. Moerland, St.-Anna- land, f 74; I. van Dijke, St.-Annaland, f92; A. de Wilde Az., St.-Maartensdijk, f 101 C. den Engelsman, Oud-Vossemeer, f 101 C. Quaak, Schorpenisse, f 87 dezelfde f 91 C. 't Gilde, Oud-Vossemeer, f104; G. de Jonge, Poortvliet, f 106; J. van Houdt, Scherpeni8se, f 106; W. Pape, St.-Annaland, f 87J. Bette, Poortvliet, f 92J. Uijl, Tholen, f 94 en W. v. d. Boogaard, St.- Annaland, f 95. Alles per 39 A. 24 c.A. Landbouw en Veeteelt. In de eerste helft van dit jaar werden uit ons land langs de grenskantoren naar België verzonden 27,148 runderen. De meeste dezer dieren gingen via Rozendaal langs Esschen naar de slachthuizen van Gent, Ant werpen, Brussel en Luik. De andere waren melkkoeien en bestemd om den Vlaamschen veestapel te verbeteren. De uitvoer uit ons land in 1901 bedroeg 60,284 stuks. Te Terneuzen zal bij genoegzame deelnemiog binnenkort een winterlandbouw- cursus worden geopend. In de tuinen heeft men niet zelden groote last van de verschillende naakte slakken (roode aardslak, vaalbonte tuinaardslak), en gewoonlijk worden ze gedood door ze met een puntig stokje te doorsteken, wat evenwel niet altijd afdoende is, daar het herstellings vermogen bij de slakken enorm is en dus door het steken eenvoudig het dier een groote marteling en lijden moet doorstaan. Men behelpe zich liever met de natuurlijke vijanden der slakkenn. 1. padden en de graskik- vorsch, beide voor land- en tuinbouw zeer nuttige dierendie uitsluitend van allerlei ongedierte leven. Vrees voor de gewone pad behoeft niet te bestaan, daar zij niet vergiftig is, zooals men soms meent. Zij scheidt een wit vecht uit de oorklieren af, dat wel eenigszins scherps, maar meer niet. Men meldt uit 't eiland Tholen De prijzen der schapen zijn naar het schijnt dit jaar iets beters dan vorige jaren, daar lammers en «uitstekken" tot goede prijzen van de hand gingen, bij enkele schapenhouders de laatste tot f 18 k f 19. Over het algemeen worden alleen daar kudden gevonden, waar zeedijken en schorren te beweiden vallen en zoo heeft elke gemeente meestal één, twee of drie kudden. Siijansland. Bij den heer J. v. d. Bijl is een koren-maaimachine, die de schoven, zoodra zij gemaaid zijn, zelf opbindt, in gebruik, geleverd door de heeren Polak te Vlissingen. Vrijdag j.I. werd er onder veel belangstelling van buren en vreemdelingen de eerste proef genomen, met het resultaat, dat de proef niet bizonder naar wensch ging. B K O HTS Z A K E Ji. Zierikzee, 26 Juli. In een buitengewone terechtzitting der arrond.-rechtbank werden heden de pleidooien gehouden in de aan hangige procedure tusschen het nieuwe en het afgetreden bestuur van de zuivelfabriek ïLuctor et Emergo" te Zonnemaire. Voor de eischers, procureur mr. D. van der Vliet, werd gepleit door mr. C. A. van Renterghem, advocaat te Rotterdamvoor den gedaagden door hun procureur, mr. A. J. F. Fokker. Deze zaak werd door velo belanghebbenden bijgewoond. Na re- en dupliek werd do uitspraak bepaald op 8 Augustus a.s. 28 Juli. Door 5 oude bestuursleden der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek «Luctor et Emergo", wier macht op de vergadering van 27 Mei j.I. herroepen was, was één der leden, n.l. C. F. van den B. te Zonnemaire, voor het kantongerecht gedagvaard om zijn aandeel in den hoofdelijken omslag te betalen. Op heden werd door den heer kanton rechter vonnis gewezen. Tegen eischers werd verstek verleend, gedaagde werd ontslagen van de instantie en do oude bestuursleden werden veroordeeld ia alle kosten. Bij bevelschrift der arrondissements rechtbank is verwezen naar de openbare terechtzitting, P. J. V., 22 jaar, notaris-klerk, wonende alhier, thans gedetineerd, beklaagd van verduistering van f 2280. Aan den beklaagde is ambtshal e als raadsman toegevoegd mr. D. van der Vliet, ad vocaat-procureur. K K li K N 1 E II W 8. De synode der Christ. Geref. Kerk is 22, 23 en 24 dezer te Utrecht gehouden onder voorzitterschap van ds. Ph. J. Wessels, pred. te Zierikzee. De volgende besluiten zijn o. a. genomen In antwoord op een vraag op welke wijze leden uit andere kerkgenootschappen in de Christ. Geref. Kerk hier te lande worden aangenomen, werd besloten zich aan de bestaande bopaliDg te houden, zoodat beslist is dat men ook voortaan alleen door open bare belijdenis lid der Christ. Geref. Kerk kan worden. De vraag of spiritisten lid d r kerk mogen zijn, werd ontkennend beantwoord, De classis Den Haag had voorgesteld de bepaling, dat een predikant minstens één jaar in één gemeente zal moeten werkzaam geweest zijn eer hij naar een andere gemeente wordt beroepen, in dien zin te wijzigen dat voor één, twee gelezen worde. De synode besloot dienaangaande de bestaande bepaling te houden. Besloten werd thans nog niet een algemecne weozenkas op te richten. Beroepen bij de Ilerv. Gemeente te Wissenkerke ds. C. van de Voort van Zijp, te Vuren en Dalen. Op het zestal van predikanten te Geesteren komt voor ds. A. Burger te Dreischor. Naar wij vernemen, zal de heer Brouwer, beroepen predikant naar de Ilerv. Gemeente to Haamstede, op Zondag 24 Augustus a.s. zijn dienstwerk in die gemeente aanvaarden. Ds. J. M. Lammers, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Goedereede, zal tegen 1 September a.s. vertrekken naar Dirksland. Beroepen bij de Geref. gemeente te De Bilt, provincie Utrecht, ds. v. Bueron te Bruinisse. Ds. W. Lamers, van Goes, beroepen bij de Ilerv. Gem. te Rotterdam, zal Zondag 21 September van de gemeente Goes afscheid nemen, en 28 d. a. v. zijn intrede te Rotter dam doen. Vrijdag j.I. had in de kapel van het seminarie te Rijsenburg de plechtige onthulling plaats van hot monument ter eere van Mgr. Hamer, (gedood bij de onlusten in China), te zijner eere opgericht door Z.Eerw. Klas- genooten. O N P E B W IJ 8. Bg het te Middelburg gehouden eind examen der hoogere burgerscholen met 5- jarigen cursus in Zeeland, zjjn in de derde en laatste ploeg, geslaagdde heeren F. A. de Klerck, B. Kodde, J. C. Lokker, van ZierikzeeH. M. Markusse, F. R. van Mourik, M. A. Schouten, A. L. Thierens en R. Veenkant. Één candidaat heeft zich terug getrokken. Haamstede. De heer J. Spek, onder wijzer alhier, die te Zierikzee den drie-jarigen cursus in de landbouwkunde, bepaaldelijk voor onderwijzers, heeft medegemaakt, be haalde te Wageningen dezer dagen de akte landbouwkunde. By Kon. besluit van 4 Juli 1902, no. 15, is aan de gemeente Burgh, boven en behalve de bijdrage bedoeld by art. 45 der wet op het lager onderwijs, krachtens art. 49 dier wet, over het jaar 1902 een lykssubsidie in de kosten van het lager onderwijs verleend van f 675. Te Wageningen is o. a. voor het examen landbouwkunde 1. o. geslaagd de heer P. Minderhoud, van St.-Philipeland. Dat 't er bij alle gemeentebesturen niet «aan zit", bewijst het volgend schrijven van den gemeente-ontvanger van Bergen (Limburg). «Dat aan de onderwyzers in het begin van April niet het volle bedrag over het 1ste kwartaal werd uitbetaald is uitsluitend een gevolg van de omstandigheid, dat op dat oogenblik niet meer gold in do kas aanwezig was". Gelukkig is thans in de eerste helft van Juli aan al de onderwyzers het volle bedrag hunner bezoldiging over het eerste halfjaar uitbetaald. Post on Telegrafie. Te rekenen van 1 Augustus eerstkomende zullen aan do post-, by- en hulpkantoren postbewyzen tot elk bedrag, beneden f 10, verkrijgbaar worden gesteld. 8 P O B T. Het provinciale bestuur te Gent heeft dezer dagen op voordracht van den raadahier Verbessem besloten dat de opbrengst, der ry wiel belasting, 90.000 francs, in die provincie voor de verbetering van wegen zal besteed worden. Een commissie zal benoemd worden, bestaande uit de permanente afgevaardigden, bestuurders van wielrijdersverenigingen en leden der technische afdeeling. VI88CHEBIJ-BEBICHTEN. De Middelharnieser beugers, die in het voorjaar naar IJsland vertrokken om daar kabeljauw te beugen, zjjn teruggekeerd. De proef is geheel mislukt. De sloepen brachten slechts 40 en 60 ton visch aan. In de IJsland-vaart schijnt dus voor de beugers de oplossing van het moeilijke vraagstuk der zomervaart niet te liggen. Gemengd Nieuws. Als een bewijs, dat het publiek genoeg krijgt van verschillende paardonloteryen, diene het volgendeDe Winschoter landbouwlotery moest in het begin van Juli trekken en van de 20 000 loten waren niet meer dan 4200 loten verkocht. Aan boord van hot wachtschip te Hellevoetsluis heeft zich aangemeld de 62- jarige D. V., die in 1867 als matroos le klasse gedeserteerd is en sinds dien tijd altijd in Amerika gewoond heeft! Gevangenis-poëzieDe schryver van »Uit de Rechtszaal" in het Ilaagsche Dagbl. heeft de ontdekking gedaan, dat de muren der cellen van het nieuwe Paleis van Justitie in Den Haag, waar personen, wier zaak voor de rechtbank behandeld wordt, voorloopig in bewaring worden gebracht, van onder tot boven met opschriften en rijmpjes zyn vol gekrabbeld, zelfs teekeningen ontbreken niet. Uit sommige der omschriften spreken bizondere karaktertrekken der preventief gehechten, andere leggen geheugen-getuigenis af van de oogenblikkehjke gemoedsstemming waarin zij verkeerden. Menschelijke ydelheid blijkt wel uit het opschrift »Voor tien jaar lang geknipt en geschoren, Toch kan ik nog een meissie bekoren". Dan lees ik opschriften, die van groote overtuiging spreken, als «Tien jaar eis en 3 jaar uitspraako schande, dan maar heelemaal niks gegeven, ik ben toch heel onschuldig. Dag Henk, dag Arie. (Get.) Albert H." Als wijze les lees ik verder het motief, waarom in deze cel deze woorden zyn gekrabbeld «Beter schrijven, dan mot elkaar mondelings te kijven. Joopie van D." Nog klinkt van overtuiging het vierregelig vers »IIier in dit schrikkelijk hol! Wie zal 'er nog op snoeven, Wordt ik als eerlijk man Gelijkgesteld met boeven. (Get.) Kobus D." Voorts treft men aan troostwoorden, als: «Houdt goeden moed!" (volgen zes hand- teekeningen). Van optimisme en berusting in het lot getuigt het vers, aangebracht onder een roeibootje «Laat waaien de boot De jongens van Rotterdam Benne vrij En hebben geen noot. (Get.) Hendrik M. en Barend M. (Van Rotterdam)". Vergeten we niet de opschriften, getuigende van earcasme, o. a. «Welkom binnon Arme stakkers". Erg hatelijk is ook het vragende: «Lus je nog poffertjes?" Ook lees ik er zeer pikant: «Groote honden bijten malkaar niet". En dan de verwijzing naar 's werelds onrechtvaardigheid «De spin zit in haar web, Om vliegen te gaan vange, De grooten breken er door, De kleintjes blijven hange". Een herinnering aan 's menschen onvol maaktheid sedert de uitdrijving uit het Paradijs, ligt wel in de woorden van «Aap, dief, schooier, is een ieder. Wie heeft nooit gestolen. Wie zegt, dat by behoort tot de niks-nemers". Van teekeningengemaakt door heeren, die blijkbaar de anatomie bestudeerd hebben, zal ik maar zwijgen. Wel is zeer treffend een groot bloedend hart, met een naamcijfer er onder, en de woorden «Vaarwel Sefie, vaarwel meid!" Storm en omveer. Berichten van orkanen, cyclonen en aardbevingen zyn aan do orde van den dag. Hevige schade heeft een orkaan aangericht in Baltimore, men spreekt zelfs van verscheidene millioenen dollars. Kerken, havenwerken en huizen worden vernield. Het aantal menscben- levens, dat to betreuren valt, is nog niet op te geven. Boven St.-Louis trad de Missisippi buiten haar oevers. De velden, met zeer goede oogsten, staan een paar meter diep onder water. De schade wordt tot dusver op zes millioen dollars geraamd. Gelijkluidende berichten komen uit het oosten van Ontario. Zaterdag is een aardbeving gevoeld, een minuut lang in Franklin, New-IIampshiro. Een buitengewoon hevige storm heeft Zondag te Kief gewoedgroote boomen zyn ontworteld een diluviaansche regen, vermeogd met hagel, heeft een overstrooming veroorzaakt, die een groot aantal sousterrains onder water zette, de meeste waarvan tot slaapplaats dienen. Reeds zijn 15 lijken gevonden van menschen, die door het water verrast zijn. In sommige straten stond het water meer dan een meter hoog. Een deel van de spoorwegen is weg geslagen zoodat het treinverkeer stilstaat. Om 8 uur 's avonds kwam een nieuwe regenstroom de ellende vergrooten. De brand weer is nu bezig de huizen leeg te pompen. De schade, door deze ramp veroorzaakt, is zeer groot; alleen aan ruiten is er door de hagelsteenen al een kapitaal vernield. Op dezelfde plaats by Wladikafkós (Azia tisch Rusland), waar onlangs een gletsjer- verschuiving 32 menschen het leven gekost heeft, is Zaterdag een tweede gletsjer verzakt. Nu kwamen er weer vier menschen om, die bezig waren met naar de lijken van vroegere slachtoffers te zoeken. Weenen is Maandag door een zwaren hagelslag met een stortregen geteisterd. Het straatverkeer moest gestaakt worden, het telephonisch en telegraphisch verkeer werd geheel onmogelijk. In do laaggelegen stads wijken liepen de huizen onder; de bewoners moesten met behulp van de brandweer en de politie uit hun huizen worden bevrijd. In geheel Beneden-Oostenrijk heeft het zwaar gehageld en dat nog wel juist nu te Craz, in Stiermarken, het internationaal congres voor het hagelschieten bijeen is. Men vreest zeer voor den oogst, dio dit jaar bijzonder goed stond. Ingezonden Stukken. Oosterland, 25 Juli 1902. Geachte Heer RedacteurI Met de opname dezer regelen in uw veel gelezen blad zult ge mij en vele lezers teu zeerste verplichten. Met diepen weemoed heb ik in den laatsten tyd in «rechtszaken" de kolommen beschouwd rakende de overtreding der „Leerplichtwet", en zoo las ik in uw nummer van 24 Juli j 1 dat wederom 40 slachtoffers zyn gevallen in zake overtreding van bovengenoemde wet. Wat zal hiervan het einde worden 2 boeten van zes, 2 boeten van 3; en van 3 gulden. Ook ik ben in overtreding, en zie met betraande oogen op de mijnen néér: 12 gulden boete, en dan geen verdienste, zoodat de gevangenis mijn deel zal zyn. Vanwaar zal hulpe dagen, wie zal de mijnen van het noodige voorzien in dien tyd? U, Mijnheer de Redacteur, zult misschien uzelven niet kunnen voorstellen, wat de veldarbeider verdient in één jaar. Welnu J gedeelte van het jaar niets, 75 cents per dag, 1 gulden, f 1,30 per dag, en dan, zooals ik, man en vrouw met 8 kinderen, die jaarlijks met nadeelig saldo moet sluiten, wat zal er van terecht komen Doch waarom zyn de namen der over treders niet genoemd Is men soms een weinig beschaamd om tegenover andere districten hiermee voor den dag te komen? Waarom zyn er in andere districten ver oordeeld tot f 0,50 de laagste boete, en hier f 3 (drie gulden)? Waar zijn ze, die vrijgesproken zyn wegens armoede Kortom, waarom wordt hier in ons district zwaarder gestraft dan in de naburige? Brinio weet veel. Weet hij dit ook We houden voor eventueele mededeelingen ons gaarne aanbevolen. Wanneer zal toch de dageraad van onze bevrijding verschijnen Ochdat er verandering kwame I Wie helpt ons? Vanwege de verdiensten kunnen wij de luttele centen van onze oudste nog te jeugdige kinderen niet missen. Of denkt u misschien, dat ze niet des morgens met tranen worden gewekt. Wie telt de zuchten der moeders bij het lijden barer kinderen, als vader zijn schuld achter de traliën voldoet. Doch met God en met eere door de wereld voor den veldarbeider is in Nederland geweest. Gebrek of de gevangenis. Wat zal het zijn? Wat zullen we kiezen? We weten het niet, God alleen weet het, en op Hem alleen slaan we het oog, en hopen spoedig verandering. Nogmaals dankende voor de verleende plaatsruimte, noem ik mij Een slachtoffer der Leerplichtwet. De Slaakdam spreekt. Zoo lig ik daar nu circa 19 jaar; heb Zeeland verbonden met Noord-Brabant, heb slikken en schorren in een toestand gebracht, dat ze geschikt zijn omgezet te worden in rijke poldersheb St.-Filipsland uit zijn isolement verlost, draag geduldig het snuivend stoompaard, dat naar Schouwen en Duiveland ons voert en den reiziger in minimum van tijd dtlar brengtwaar men zich niet verveeltof misschien beter gezegd, te midden der wereld ben de oorzaak van andere en ook betere toestanden, heb nieuwe wegen geopend voor producent en consumentheb op stoffelijk gebied St.-Filipsland vele gemakken en voor-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2