Tiendverhuring: VEEMARKT Noord-Bevelanders! VELDVRUCHTEN, 15 perceelen Tarwe te velde, MIDDELBURG--ZIERIKZEE. APVERTEWTIEH. Kermis te Kerkwerve, Acht genieten Chevaliergerst, 2 Het Kantgras van die landen. Diens Inboedel, 1 Ruinpaard, Eene goed beklante Herberg of Kruidenierswinkel, Een bruine Ponny, Inenting tegen Vlekziekte. de grondverzakking kwam. De kerstelling van deze calamiteit heeft f 3600 gekost. Hij beveelt het araendement ten zeerste aan. De heer Pompe van Meerdervoort vindt de houding van Gedeputeerden juist, maar niet billijk. Het gebeurde was niet te voorzien, het is iets buitengewoons. Hij zal zijn stem aan de motie-Fokker geven. De heer Siegers. Z. i. ia de uitbuiging van de beschoeiing de schuld van den ontwerper. Het kan ontstaan zijn door het niet onder zoeken van den grond. Wanneer de grond behoorlijk ia vastgestampt, kan zoo iets niet gebeuren. Wanneer gestort wordt op modder, zakt alles weg. Z. i. is 't dus geen buiten gewone omstandigheid. De heer Fokker wijst er op, dat Gedop.- Staten in de stuk kon spreken van onvoorziene omstandigheden, terwijl de heer Siegers dit thans weerspreekt. liet werk is gemaakt met de noodige accuratesse. Het is door den Prov. Waterstaat nagezien. Toch is het gebeurd. Het kan dus niet dan onbillijk zijn om de gemeente uitsluitend te belasten. Hij staaft een en ander door voorlezing van een gedeelte uit een brief van den ingenieur v/d. Prov. Waterstaat. Nadat nog de heoren Pompe en Siegers het woord hebben gevoerd komt het voorstel- Fokker in stemming. Het wordt verworpon met 20 tegen 15 stemmen. Vóór stemden de beeren Van Dam Hennequin, Van Teijliogen, noogenboom, De Bats, Van der Ilavo, nammacher, Den Boer, Fokker, De Veer, Bolle, neijse, Kakebeeke, Pompe van Meerdervoort en Van der Lek de Clercq. Daarna wordt het voorstel van Gedep. Staten zonder hoofdelijke stemming aan genomen 22°. voorstel tot sluiting van een geld- leening van ten ho3gste f 1G5.000. Aange nomen met algemeene stemmen 23°. voorstel tot vaststelliog der rekeniDg en goedkeuring dor verantwoording van de enkel provinciale on huishoudelijke inkomsten en uitgaven over 1900. Aangenomen met algemeene stemmen 24°. voorstel tot-wijziging van de provinciale begrooting voor 1902. Aangenomen met algemeene stemmen 25°. voorstel tot voordracht aan de Koningin van de begrooting der kosten van het Provinciaal Bestuur, voor zooveel het Rijks bestuur is, voor 1903. Bij de artikelsgewijze behandeling vraagt bij art 1 D (jaarwedden van de ambtenaren en bedienden ter Provinciale Griffie), de heer De Veer het woord. Bij het nazien der stukken heeft zijn aandacht getrokken, dat geen enkel ambtenaar ter Griffie het maximum heeft, verbonden aan zijn rang, niettegen staande er ambtenaren met meer dan 40 zelfs van 50 dienstjaren zijn. Als gevolg van het Kon. besluit van 1900 heeft het Rijk f2500 voor verhooging der jaarwedden toegestaan. Maar het Rijk krijgt dit bedrag in verloop van lijd weer netjes terug tengevolge van de bepaling, dat de leges, welke ambtenaren genieten, het Rijk toevallen, ingeval van overlijden of pensionneering van die ambte naren. Spreker treedt in een vergelijking met vroegere jaren, teen de ambtenaren minder werk te verrichten hadden, de levensvoor waarden gunstiger en de belastingen lager waren. Hij verheugt zich, dat Gedeputeerde Staten een voorstel hebben gedaan tot ver hooging. Hij spoort aan tot volharding in dezen en wijst op de Zeeuwsche spreuk »Luctor et Emergo". Het voorstel wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aange nomen 26°. voorstel tot vaststelling van de Pro vinciale begrooting voor 1903. Bij de artikelsgewijze behandeling worden door enkele leden opmerkingen gemaakt. Zoo wijst bij hoofdstuk 8, art. 15 (subsidiën voor ambachtsscholen en teekenscholen), de heer Hennequin er op, dat, waar het ambachts- onderwijs meer en meer op den voorgrond treedt, er behoefte ontstaat aan een sfelsel- matige regeling. Iljj dringt op regeling dezer materie aan. Do heer Van Lijnden antwoordt, dat, en waarom op dit oogenblik nog geene algemeene regelen kunnen gegeven worden 27°. voorstel tot heffing van provinciale opcenten op de grond- en op de personeele belasting. Aangenomen met algemeene stemmen. Daarna wordt de zomervergadering door den voorzitter in naam der Koningin gesloten Landbouw en Veeteelt. Schouwen. Een goede vlaag regen na een vrij langdurige droogte kwam deze week zeker niet te onpas. De veldgewassen der lichte gronden begonnen van de droogte te lijden. Het weidegras, ja zelfs het boschgras, ofschoon dit nog al door houtgewas belommerd word, verschroeide door de hitte der zon. De lupinen, die thans in vollen bloei staan, en welk gewas op de duingronden uitstekend gedijt, zijn tegen droogte goed bestand. De gewassen der zwaardere gronden kregen door den regen een heerlijke verfrisscbing. Vooral de knol- en wortelgewassen, die niet genoeg konden uitzetten of doordringen in de harde korst, werden door een goede vlaag gebaat. De sjalotten, die dit jaar uitstekend weer hebben gehad voor hunne ontwikkeling leveren een zeer bevredigend beschot op. Zij worden reeds hier en daar geplukt, en naar verluidt, voor een goeden prijs verkocht. Men meldt uit Oud-Vossemeer Men is de laatste week druk aan het snijden van kar wij gegaan, een gewas, dat onder deze gemeente betrekkelijk veel wordt uitgezaaidde stand van dit artikel is dit jaar van dien aard geweest, dat het in den zak niet zal medevallen. Men verzekert ons, dat een opbrengst van 10 baaltjes por gemet Diet eens weinig zal zijn, terwijl vorige jaren 15 k 18 baaltjes geoogst werden. Gelukkig zal met de opbreDget een hoogere prijs wel verband houden. Heinkenszand. In de Woensdag 1.1. door de afdeeling Zeeland der vereeniging »Het Nederlandsch Paardenstamboek", in het loge ment van Rjjk, gehouden algemeene vergadering waren 35 leden aanwezig. De voorzitter, de heer Fern. Hombacb, was afwezig; de heer Dorst presideerde. De toestand der Vereenigiüg is vooruit- De rekening bedraagt in ontvang f 1548.74 en in uitgaaf f 1544,205, alzoo met een goed slot ad f 4,535. De heer Koatense bracht verslag uit over de te Rotterdam gehouden algemeene ver gadering. Tot commissaris-lid van het hoofd bestuur, ter voorziening in de vacature, ont staan door het bedanken als zoodanig door den heer C. J. Hocke Iloogenboom, werd gekozen de heer T. J. Voorbeijtel te Noord- welleen bestuurslid voor Walcheren, vacature- Voorbeijtel, de heer S. Jansen, te Nieuw- en St.-Joosland. (Al. Ct.) In Friesland zijn thans 129 zuivel fabrieken in werkiDg en 3 in aanbouw. KERKNIEUWS. St.-Annaland, 10 Juli. Het ten vorigcu jare door den heer J. F. Kruse te Leeuwarden in de Ned. Herv. kerk alhier geplaatste orgel blijft in alle opzichten voldoen, en doet den maker alle eer aan. Dat men over den heer Kruse ook op andere plaatsen tevreden is, blijkt hieruit, dat heeron kerkvoogden der Ned. ïierv. gemeente te Cadzand als een bewijs van erkentelijkheid en waardeering voor de levering en plaatsing van het orgel in hunne kerk aldaar, Z.Ed. een fraaie, bijna levenegroote in keurige lijst gevatte schilderij van L. van Beethoven hebben vereerd. PRBDIBLBEURTBN in onderstaande Genieenten van Schouwen en 'Duiveland, Zondag IS Juli 1 O O 2. De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ureds. Essclitik. Cat. Zondag 30. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. halt tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ure: ds. De Leur van Eikerzee. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. ha'f tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn van Renesse. Geref. Kerk te Haamstele: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koohtra. Herv. Kerk te Eiker zee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure. ds. Geer- ling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leesk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Nattla. He v. Keik te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. A. Burger. (Bediening IF. Avondmaal); 'snam. twee ure: Idem. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. 9.30 ure: 's nam. 2 ure en 's avor.ds 6 ureds. WesseU. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ure: ds. Pekelharing, predikant te Terwolde. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 30 ure: ds. v. d Linden en 'snam. 2 ure: Geen dienst. Geref. Kerk to Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.?0 ure; 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskeik. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Vooim. 9 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 5 30 ure: Leeskerk. Herv. Kirk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure: Geen dienst; 'snam. 2 ure: ds. Waardenburg van Bruinisse. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. C. Staal. (Bijbellezing). Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leesk eik D. Ranse, ouder ling; 's nam. twee ure: ds. Van der Linden van Nieuwei keik. Herv. Kerk te Brninisre: 's Voorm. 9.30 ure: ds. Waardenburg; 'snam. 2 u e: Leeskerk. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureds. Wolf van Vrouwenpolder. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse 's Voorm. 9 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure tn 's nam. 2 ure: Gewone dienit. Evangelisatie Jeruël II: 's Voo;m. 10 ure; 'snam. 3 ure en 'savonds 8 ure sprekers: Het Bestuur. De ambtsbrocdors van ds. C. F. Zeeman, pred. to Zonnemaire, hebben dezen ter gedach tenis aan zijn 40-jarig jubileum en als bewijs van waardeering, een prachtig beeld, voor stellende »de Christus" naar Thorwaldson, geoffreerd. O K D E K W IJ H. Zierikzee, 11 Juli. Bij de op heden plaats gehad hebbende overgangs-examens aan de Hoo gere Burgerschool alhier zijn Toegelaten tot de lo klasse, zonder txamon: J. E. de Bruyne, Daniël van der Maas, L. Koore- man, P. J. C. Ilocke, N. J. W. Eichholtz, J. J. de Graafmet examen C. H. Smits, G. Eese- link, P. N. Everise, A. M. L. Dihchei. Afgewezen 2. Toegelaten tot de 2e klasseL. C. J. 01 ree, O. A. H. van Nieuwenbuijzen, P. A. 0. Vijver berg, J. J. van Westen, C. P. Boot, P. de Mooij, M. P. T. H. Dikschei, E. A. Belmonte, P. E. Leupen, H. J. Wessels, J. ten Haaf, Z. G Hoger- heide, J. C. Pannekoek, G. Huisman, J. M. Bie- nefelt, C. Visser, M A. de Bruyne, D. J. Kloek, J. C. Koopman. Afgewezen 8. Toegelaten tot de 3e klasseT. C. G. C. Dikschei, J. L. Hocke, J. M. Mulder, M. J. J. de Jonge van Ellemeet, E. J. Kooreman, M. A. Hoo- genboom, L. J. Boone, A. J. van Gastel,.A. H. de Mooij, C. W. Bij de Vate, J. J. Geluk en A. Boogaards. Afgewezen geen. Toegelaten als toehoordersA. J. de Looze en C. L. de Vos. Toegelaten tot de 4e klasseJ. A. Kodde, W. de Koning, F. F. Leupen, T. van den Bout, W. L. de Bruyne, A. de Mooij, J. C. de Klerck, M. G. A. van Enck. Afgewezen 2. Toehoorders P. J. C. Loewer, H. J. Doeleman. Toegelaten tot de 5e klasseJ. T. Bethe, R. Koole, W. van Rappard, S. Ochtman met her examens. Afgewezen 1. ToehoordersA. de Vrieze, H. J. Doeleman, A. J. de Bil, Mi B. Smits, J. C. van Bortel en C. H. Heule. Bij het deze week aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg gehouden over- gaDgs-examen zijn van de tweede tot de derde klasse bevorderd A. C. Polderman en J. J. Polderman van St.-Annaland. - Te Amsterdam slaagde Donderdag 1.1. voor het apothekers-examen de heer M. J. van Piecbroek van Middelburg, geboren te Zaamslag. Yoor het examen voor vroedvrouwen is o. a. te Rotterdam geslaagd, mej. J. Slager te Scherpenisse. Pont ©n Telegrafie. Geslaagd voor het post-radicaal de rijks klerk bij de posterijen en telegrafie, de heer H. van Nieuwenhuijze te Terneuzen, geb. te St.-Maartensdijk. Burgerlijke Stand van Scherpenisse. Juni 1902. gehuwd: 5 Juni. Anlhonie Oudesluijs, oud 27 jaar, met Adriana Foia Dugnhouwer, oud 24 jaar 19 Cornells de Wilde, oud 34 jaar, nut Johanna Pavida Rijstenbil, oud 29 jaar. 25 Pieter van Kuijkoud 28 jaar, met Marina Keijzer, oud 22 jaar. 26 Izak van der Jagt, oud 47 jaar, met Pieternella Adriana Franke, oud 30 jaar. geboren: 25 i Helena Jozina Cornelia, dochter van Anthonie Bol er en Elizabeth Wilhelmina Kot. HABKTBEBIOBTKN. Zierikzee, 10 Juli. De aanvoeren waren zoo onbeduidend, dat er geen markt te noteeren is. Slechts waren eenige partijtjes tarwe aangevoerd. Middelburg, 10 Juli. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren weder niet groot en bestond alleen uit tarwe en witte boonen. Het gepasseerde in den handel was van weinig beteekenis. De noteering is als volgtvoor puike nieuwe Walch. tarwe werd f 7.30 a f 7 40 betaald puike Walch. witte boonen hield men op f 10.75 en f 11; slechts een enkel partijtje kon tot f 10.GO worden gekocht. BTOOIl «OOTDIHWëT Juli. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 12 7,30 Zondag 13 7,30 Maand. 14 7,30 Dinsdag 15 7,30 Woens. 16 7,30 Dond. 17 7,30 Vrijdag 18 7,30 4,30 6,- 4,30 4,30 4,15 4,15 4,15 Van Zierikzee: 'smorr. 'smidd. Zaterd. 12 7,50 Zondag 13 6,30 Maand. 14 7,50 Dinsdagl5 7,50 Woens. 16 7,50 Dond. 17 6,30 Vrijdag 18 7,50 3,- 5,30 3,— 3,— 3,— 3,— 3,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent to Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de oolitendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden gotelegrafeerd. Des Zondags zullen Retourbiljetten worden afgegeven, geldig voor de terugreis op den zelfden dag: MiddelburgZierikzee v. v. Ie klasse fl,50, 2e klasse f 1, Tüsschenveren v. v. Ie klasse f 1,20, 2e klasse f 0,80. Weekmarkt te Zierikzee, 10 Juli 1902. PolerprijzenDo Boter is verkocht voor f 0,57.], /o,GO en f0,65 de 5 Ilectogr. Kip-Eieren: De Kip-Eieron zijn verkocht voor f 0,60, f 0,82£, f 0,85 en f 0,87.1 por 25 stuks. De aanvoer van Boter en. Eieron was weinig. Onilcrtronwri G. II. VLEUGELS SCHUTTER Oosterland, J. F. VON GLAÏIN. 10 Juli 1902. Amsterdam, Eenige kennisgeving. Heden ontvingen wij hot treurig bericht, dat onze geliefde Broeder Johannes den Dekker, den 30 Mei te Weltevreden (Batavia), in den ouderdom van bijna 25 jaar is overlcdon. 9 Juli 1902. Maastricht, M. J. DEN DEKKER. Zierikzee, ADRIANA C. DEN DEKKER. Heden overloed onverwacht, onz Zuster en Behuwdzuster Johanna Klompe, in den ouderdom van bijna 43 jaar. Zierikzee, 9 Juli 1902. Uit aller naam, Familie KLOMP E. Strekkende deze tot eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed onze waarde Zuster en Behuwdzuster Joppa van de Panne, ia den ouderdom van 67 jaren. Ellemeet, 9 Juli 1902. Namens de Familie, M. VAN STALEN. Heden morgen om half zes trof mij een gevoelige slag door het afsterven van mijne geliefde Echtgenoote Adriaantje Quaak Cd., in den jeugdigen leeftijd van 23 jaar en acht maanden, mij nalatende één Kind van slechts 42 dagen; een half jaar mocht ik met haar vereenigd wezen. Zwaar valt mij dit verlies, doch ik hoop te berusten in Hem wiens wil hét was. Noordgouwe, 11 Juli 1902. ADRIAAN NEERHOUT. neden morgen werd onze harten een diepe wonde geslagen door het afsterven van onze geliefde Behuwddochter en Zuster Adriaantje Quaak Cd., ia den krachtvollen leeftijd van 23 jaar en acht maanden, nalatende één kindjo van twaalf dagendat wij wel aan baar gedaan hebben troost ons eenigszins onze diepe droefheid. Noordgouwe, 11 Juli 1902. M. NEERHOUT, Vrouw en Kinderen. DAKKBETllGLVG. Voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling en genegenheid, op den 8sten dezer ontvangen, betuig ik mijn besten dank. Bruinisse, Juli 1902. A. J. DE KOCK, Arts. Een ieder wordt gewAar- Sfltuwtf geen crcdiet te ver- leenen of gelden af te geven aan MAATJE VAN 't VEER. Zonnemaire. IZAK VAN TIGGELEN. Het meest gelezen Nieuwsblad op ons eiland is de Zierikzeesche Nieuwsbode. Uwe advertentiën komen bet meest tot haar recht, wanneer men die doet plaatsen in dat blad. Voor het aannemen van abonnementen en het plaatsen van advertentiën houdt onder- geteekende zich beleefd aanbevolen. Proefaummers gratis en franco. Wissenkerke. WITTE HAGE. Dinsdag IS Juli. te St.-Maartenidljk DONDERDAG 17 JULI 1902. te Oud-Vosmeer op Woensdag 23 Juli 1902, Scherpenisse Dor.derdag 24 1902, Poortvliet Vrijdag 25 1902, n Tholen Zaterdag 26 x> 1902, I telkens 's voormiddags 10 uur. Notaris N. van Steenbergen. De Notaris J. FRANSE zal, Dinsdag 15 Juli 1902, 's voor- middags 11 urein het café Adriaanse op de Appelmarkt te Zierikzee, voor de Erven van Mcj. de Wed. B. LEEUW, in verschillende perceelcn, publiek verkoopen: en een partijtje AARDAPPELS, staande op hunne landen aan don West- havendijk en aan den Plattenweg. De Deurwaarder L. M. VAN KOGELENBEItG to Zierikzee zal, op Vrijdag 18 Juli 1902, des voor middags ten half 12 ure, aan de woning - en ten verzoeke van I. VAN TIGCIIELEN te Zonnemaire, publiek verkoopen: alsKasten Tafels Stoelen Spiegels Schilderijen, Matten, Kachels, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk enz.; benevens: Varken en negen Konijnen. ~E~i. De Notaris W. P. DEL CAMPO genaamd CAMP te Renesse zal op Dinsdag 22 Juli 1902, des voormiddags 9 uur, in de »BIauwe Keet" onder Oosterland, ten verzoeke van den heer ANTH. ARIJSE te BruiDisee, in het openbaar verkoopen: De navolgende als ongeveer: 1 Gem. 124 Roeden TARWE; 2 118 GERST; 3 9 2 HAVER; 1 66 ROGGE; in verschillende perceelen, alles groeiende op de landerijen, behoorende tot de hofstede van den verzoeker, aan den Zeedijk en den Langenweg onder Bruinisse. i Notaris N. VAN STEENBERGEN te Tholen zal, ten verzoeke van L. J. VAN DE ZANDE, landbouwer te Tholen, op Dinsdag 22 Juli 1902, 's voormiddags 10 uur, vóór zijne schuur in de Vinkelstraat aldaar, in het openbaar verkoopen: oud 9 jaar, 1 Ruinpaard, oud 10 jaar, 1 Boerenwagen, 2 Karren, 2 Ploegen, 3 Èegden, Sleeper, Slede, Smjmachine, Paardentuig en hetgeen meer zal worden geveild. Notaris VAN SETERS te St.- Maartensdijk zal, teb verzoeke van den heer ABR. DE WILDE aldaar, ten herberge van C. Rijstenbil te Scherpenisse, Woensdag 23 Juli 1902, des avonds 7 uren precies, publiek verkoopen: 25 perceelen Tarwe, Gerst, Haver, Aardappels, Voerpeeën, Suiker bieten en Ajuin. Afgenummerd, met vermelding der grootte van ieder perceel, te veld staande op - en bij de door hem bewoond geweest zijnde hofstede te St.-Maartensdijk. Notaris N. VAN STEEN BERGEN te Tholen zalton verzoeke van den heer Rent meester der Ambachtsheerlijkheid van Oud en Nieuw-Vosmeer en Vrijborghe, op Vrijdag 25 Juli 1902, s avonds 7 uur, in de herberg van P. II. Tholenaar te Oud- Vosmeer, in het openbaar verkoopen in den Sluispolder onder Oud-Vosmeer. Te koop gevraagd: op een der Zeeuwsche dórpen. Adres: lelt. J, aan het Papier magazijn van R. W. J. OCHTMAN te Zierikzee, Appelmarkt, Jonge Paarden te koop, bij G. A. VAN ZUIJEN, Burglialuia. Wegens verandering van zaken te koop: mak en trouw, daarbij flinke draver, 6 jaar oud, alsmede een Kar op veeren, zeer geschikt voor negotie. Te bevragen bij A. D. DE WILDE, St.-Maartensdijk. De prijs der enting kan, met 't oog op de kosten van 't Serum, niet lager gestold worden dan f 2,50 per stuk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 3