ZIËRIKZEESCHE NIEUWSBODE. Donderdag 10 Juli 1902. (25 i e r i li. z e e s c h. e Cour an t). Aanbesteding Afsluiting gedeelte Zandweg. Nationale Militie. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 58ste JAARGANG. No. 7715. Directeur i a. J. DE LOOZE. Redacteuren: I A' WANKEL. J. WAALE, al alleen voor het binnen- en buitenl. nieuws. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Alle betaling-en moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Scliuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. Fbünicel, Meelstraat 386, Zierikzee. vau de levering der benoodigde Steen kolen ten behoeve van enkele gemeente- inrichtiDgen, voor het winter-seizoen van 1902/1903, op Maandag dm 14 Juli c.k's middags 12 uur, ten Raadhuize. De voorwaarden liggen ter lezing op de Secretarie der gemeente. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat ten behoeve van het veranderen eener brug in den Zandweg, het gedeelte van d en weg, begrepen tusschen de beide deelen van den «Tannisseweg, van den l ldcn tot en met den "Oston Juli u.s. voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee zal zijn afgesloten. ZiER'KZEE, den 4 Juli 1902. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, CH. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. Oproeping van Verlofgangers der lichtingen 1897, 1898, 1899 en 1900. De BURGEMEESTER van Zierikzee; Brengt ter kennis van de belanghebbenden: dat bij Koninklijk Besluit van 8 April 1902, no. 45, is bepaald, dat krachtens artikel 111 der Militiewet dit jaar in weikelijken dienst moeten worden opgeroepen de verlofgangers, behoorende tot de hierna te vermelden lichtingen en korpsen, te weten: 1°. van de lichting 1897 de compagniën hospitaal soldaten, de regimenten veld-artillerie, het korps rijdende aitillerie, het korps pontonniers, de regimenten vesting- ai tiller e, het korps pantserfort-artillerie en het korps gen ie-l roepen 2°. van de lichting 1S9ï8 het korps torpedisten 3°. van de lichting 1899 het regiment grenadiers en jagers, de regimenten i fanterie, de compagniën hospitaalsoldaten, de regimenten huzaren, de regimenten v,.«l-artillerie en het korps rijdende artillerie; 4°. van de lichting 19DO het korps torpedisten en do miliciens-vestingtelegrafisten der 9e compagnie van h :t korps genie-troepen een en ander zooals breeder hieronder is aangewezen. Infanterie: van 25 Juli tot 28 Augustus de verlofgangers van het 6o bataljon van het 2e, 3e en 6e regime'.t; van 6 Augustus tot 9 September die van het le, 2e, 3 4e en 5e bataljon van l»et le regiment; van 9 Augustus tot 12 September die van het le, 2e, 3en 4e bataljon van het 3e en 6s regiment; van 13 Augustus tot 16 September die 'an het le, 2c, 3e, 4e en 5e bataljon van het regiment grenadiers en jagers, het 4e, 7e en 8e regiment infanterie; van 20 Augustus tot 23 September die van het le, 2*, 3e en li bataljon van het 2j regiment en van het lc, 2e, 3e, 4e en 5e bataljon van het 5e regiment; allen behoorende tot de lichting 1899. Cavalerie: van 13 Augustus tot 16 September de verlofgangers d r lichting 18*99 van het le, 2e en 3e regiment huzaren. Hospitaalsol <1 aten: van 28 Juli tot 29 Augustus de le compagnie van de lichtirg 1Ö97' van 18 Augustus tot 20 September de 3 compagniën van de lichting 1899; van 29 Augustus tot 30 September de 2e en 3e com- p.ignie van de lichtiDg 1897. Artillerie: a. Veld-artillerie: van 25 Juli tot 14 Augustus alle batterijen van het 2e regiment van de lichting 1897 van 25 Juli tot 28 Augustus alle batterijen van liet le regiment van de lichting 1899, benevens de helft d r trein-afdeeling van dat regiment en die lichting; van 30 Jali tot 2 September alle batteiijen van het 3 regiment van de lichting 1899 van 19 Augustus tot 20 September de helft der le, 2 3j, 4e, 5e en 6e batterij van het 2e regiment van de lichting 1899; van 20 Augustus tot 9 September de helft der le, 2e, 3 4e, 5e en 6e batterij van het le regiment van de lichting 1897; van 27 Augustus tot 30 September de helft der trein- allieling van het le regiment der lichting 1899; van 4 September tot 24 September alle batterijen van het 3e regiment van de lichting 1897' van 10 September tot 30 September de helft der le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6a batterij van het le regiment van de lichting 1897; van 23 September tot 25 October de helft der le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e batterij van het 2e legiment van de lichtiDg 1899; b. Rijdende artillerie van 25 Juli tot 28 Augustus beide batterijen van de lic.iting 1899; van 12 September tot 3 October beide batterijen van de lichting 1897' c. Vesting-artillerie van 26 Juli tot 26 Augustus de 4e, 5e, 6e, 7e en 8e compagnie van het le regiment, de 2e compagnie van het 2e regiment en de le, 2e, 4e, 5e, 6e, 7e, 8e, 9e en 10e ompagnie van het 4e regiment; van 30 Juli tot 30 Augustus de 10e compagnie van het le regiment; van 5 Augustus tot 5 September de 8e compagnie vau het 3e regiment en de 3e compagaie van het 4e regiment; van G Augustus tot 6 September de 6e compagnie Van het 2e regiment; van 13 Augustus tot 13 September de 7e compagnie van het 2e regiment; van 19 Augustus tot 19 September de 10e compagnie vau het 2e regiment en de le, 2e, 3e, 4e en Be compagnie van het 3e regiment; »an 2 September tot 3 October de 9e compagnie van het le regiment en de le, 8e, Be, 8e en 9a compagnie va het 2a regiment van 3 September tot 4 October de 6e, 7®, 9® en 10e compagnie van het 3e regiment j van 16 September tot 17 October de le, 2e en 8e compagnie van het le regiment, en van 23 September tot 24 October de 4a compagnie van het 2e regiment; allen behoorende tot de lichting 1897; d. Pantser fort-artillerie: van 5 Augustus tot 6 September de le, 2e en 3e compagnie ea van 12 Augustus tot 13 September de 4-j compagnie; allen behoorende tot de lichting 1897'. Korps Pontonniers: van 4 Augustus tot 3 September de compagniën van de lichting 1897'. Korps Torpedisten: van 8 Augustus tot 4 September de compagniën van de lichting 1898; van 8 Augustus tot 11 September de compagniën van de lichting 1900. Korps Genie-troepon: van 30 Juli tot 12 Augustus de le, 2e, 3e, 4e, Be, 6e, 7e en 8e compagnie en van de 9j compagnie a. de miliciens-vestingtelegrafisten, die niet hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Koninklijk Besluit van 29 Februari 1884, no. 13, en de miliciens-adspirant-vestingtelegrafisten en b. de milicien', geen vestingtelegrafist ol adspirant-vestingtelegralist zijnde, allen van de lichting ÏÖOT'; van 28 Augustus tot 6 September van de 9e compagnie de miliciens-ve'tingtelegrafisten, die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art 6 van het Koninklijk Besluit van 29 Februari 1884, no 13, van de lichtirg 1900. Gezien de daartoe betrekkelijke circulaire van den Comm-ssaris der Koningin in deze provincie van den 3 Juli j 1., A no. 1683, 3e aldeeling, M. S. Roept bij deze op, de in deze gemeente wonende miliciens-verlofgangers der lichtingen 1897, 1898, 1899 j en 1900, hierboven genoemd, om overeenkomstig het I bepaalde, op den tijd en de plaats, als in de aan hen uit te reiken orders is vermeld, tegenwoordig te zijn, voorzien van al de voorwerpen van kleeding eu uitrusting, door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, benevens van hun verlofpas, ten einde rechtstreeks naar hun korps te vertrekken. Voorts wordt te hunner kennis gebracht, dat zij, die in gebreke blijven op den bepaalden dag onder de I wapenen te komen, bij hunne latere opkomst zooveel langer in dienst zullen worden gehouden en die niet aan de oproeping voldoen, volgens art. 133 der militie- wet, als deserteur zullen worden behandeld, tenzy zij, I om andere reden dan ziekte buiten staat zijnde aau hunne opiopping te voldoen, overleggen een deugdelijk bewgs of deugdelijke verklaring lot stavirg der redenen van het achterblijven; terwijl zij, die wegens ziekte niet op den bepaalden tijd onder de wapenen komen, verpl cht *yu over ie legden een ongezegeld geneeskundig getuig schrift en verplicht uju li-.- „£..9..^ hun korps te vervoegen, ten einde daarbij in den wapen handel geoefend te worden. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort te Zierikzee, den 9 Juli 1902. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. Atjeh. De correspondent van het Bat. Nbld. te Kotaradja schrijft, onder dagteekening van 20 Meiover een klewang-aanval, welke op ongeveer 6 uur afstands van Meulaboh heeft plaats gehad, en waarbij luitenant Haalmeier (sedert overleden) gewond werd. De ie luitenant Haalmeier, van de mobiele colonne van Meulaboh, bracht met twintig bajonetten (19 Javaansche fuseliers en 1 Europeesch korporaal) een transport levens middelen naar een in bet binnenland gelegen bivak. Op den terugtocht werd deze dekking, juist na het overtrekken van een kali, op ongeveer drie passen van beide kanten be schoten, het vuur onmiddellijk gevolgd door een onstuimige klewang-aanval. De commandant, die een klewanghouw bovenop kreeg, welke vrij diep in den schedel drong, was dadelijk buiten gevecht gesteld, de fuseliers weken terug, zoodat de korporaal Van Suchtelen van de Haare een oogenblik alleen stond. Al heel spoedig kozen echter de Atjehers, weinig doorzettend als ze zijn, het hazenpad, een geweer van ons medevoerend. Waren ze energieker geweest, wie weet wat van het detachement ware terecht gekomen. Naar schatting moesten er wel een veertig Atjehers geweest zijn. Gelukkig behielden wij het veld. Men vond nu gelegenheid de gewonden te verbinden. De korporaal, die zoo ferm stand hield en zijn commandant niet verliet, had een klewanghouw over den pols, welke hem de slagader had doorgesneden. De verliezen des vijands zijn niet bekend, alleen heeft men gewonden zien wegdragen. De toestand van den luitenant Haalmeier is zeer zorgwekkend, terwijl de korporaal Van Suchtelen zijn arm zal moeten missen. Wegens gebrek aan des kundig personeel is de slagader, die aan den bovenarm werd afgebonden, twaalf uur af gebonden gebleven, waardoor het zich in den benedenarm bevindende bloed bedierf, wat de amputatie van den arm tengevolge moest hebben. Zuid-Afrika. De brand te Lourenzo Marquez aan de uNederlandeche kade" (die zoo heet omdat zij tot voor eenigen tijd het eigendom van de Ned. Zuid-Afrikaansche Spoorwegmaat schappij was), blijkt voor de Engelschen een heel schadepostje. Er lagen daar duizenden balen haver en zeer groote hoeveelheden andere fourage voor het Britsche leger in Transvaal en den Oranje-Vrijstaat, welke nu alle zijn vernield. De schade een bericht spreekt van een half millioen pond sterling of zes millioen gulden - komt voor het grootste gedeelte op rekening van den Britschen staat, die ook al aanzienlijke schade heeft geleden bij den grooten brand, die onlangs te Kaapstad heeft gewoed. Uit Pretoria wordt aan de Standard gemeld, dat zich op dit oogenblik 20 782 man van den kant der Boeren hebben over gegeven. Uit Johannisburg wordt van 5 dezer gemeld, dat dagelijks Boeren-gezinnen met voorraden en middelen vertrekken naar hunne plaateen. In de concentratie-kampen is men druk bezig met het bouwen van huizen met twee vertrekken. IJzer en hout worden ver schaft, als de vroegere woningen vernield zijn. De eerste commissarissen voor de nieuwe regeeriog zija benoemd en magistraats-hoven opgericht te Waterborg en Zeerust. De regeeriog van Transvaal heeft be sloten om op hoeven lieden te zetten, die met den landbouw bekend zijn, zonder te letten op de hoeveelheid kapitaal, welke zij bezitten. De regeeriog zal hun het noodige vee, werk tuigen, zaad en zoo noodig ook rantsoen ver strekken, terwijl deze zetboeren de helft van de verkregen winst zullen mogen behouden. Natuurlijk worden als zetboeren enkel zuivere Engelschen aangenomen, die later bij voorkomende gelegenheid flink voor de Engel- sche candidaten zullen stemmen. West-lndië. Paramaribo, 15 Juni. De nieuwe vondsten San croudkwftrJsmj nlhi«w; --««nino./l e vorige collectie in rijkdom nog ver over treffen, zijn van het/placer Toeval". Van dit placer is thans een Maatschappij opgericht, waarvan de emissie nog niet heeft plaats gehad, met welke Maatschappij in onmiddellijk verband staat de West-Indische Exploitatie- en Mijobouw-Maatschappij, die voor gedeelte of voor ruim 8 ton daarin betrokken is. De deskundigen, die de goudkwartsen gezien hebben, vonden ze prachtig. I Eeriige stukken, die men zoo opraapte, bevatten bijna 3 K G. goud. Zuid-Amerika. Volgens bericht uit Buenos-Ayres bestaat het eerste contingent Boeren, die zich in de I Argentijnsche Republiek willen vestigen, uit 60 gezinnen en heeft de regeering te hunner beschikking gesteld een gebied, 150.000 H A. beslaande, nabij hot meer Nahahuel-Huapi, waar de winter wel gestrenger is dan in Transvaal, doch welke streek desondanks uiterst vruchtbaar is, terwijl er uitgestrekte weidevlakten eu bosschen zijn. Elk gezin krijgt 700 H.A. gratis en daarna 2000 II.A. in pacht, met recht van overdracht, doch onder voorwaarde, dat de grond bebouwd zal worden en dat de kolonisten zich na 2 jaar zullen laten naturaliseeren. Engeland. Londen, 7 Juli. Volgens het hedenmorgen uitgegeven bulletin, heeft de koning een natuurlijken slaap van 9 uur genoten zonder eenige onderbreking de wond draagt ge makkelijk en de verbinding gaat met minder pijn gepaard. Volgens een gerucht, dat geloof verdient, zou de kroning wegens de merkwaardige beterschap in den toestand des konings, plaats hebben tusschen den 11 den en 15den Augustus. 8 Juli. Volgens het hedenmorgen uitge geven biilletin is de vooruitgang van den koning zoo goed als men kan wenschen. Terwijl Chamberlain hedenmiddag in een tweewielig rijtuig van Westminster reed, gleed het paard uit, waardoor hij met geweld naar voren geslingerd en een ernstige gapende wond aan het hoofd kreeg. Hij werd naar een gasthuis vervoerd eu zal waarschijnlijk daar een paar dagen moeten verblijven. Duitschland. Een ontaard echtpaar Froböse te Lötzum in Pruisen, dat onlangs hun pasgeboren kindje levend in den tuio begroef, is door do recht bank veroordeeld, de man tot 10 en de vrouw tot 15 jaren gevangenisstraf. Bij het overbrengen der onverlaten had de politie groote moeite het publiek in bedwang te houden, daar men hen te lijf wilde. België. Brussel, 7 Juli. De rechtbank te Leuven heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in het strafproces, naar aanleiding van de onlusten, in April 1.1. voorgevallen. Negen der aan geklaagde personen zijn vrijgesproken, vijf zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie maanden tot één jaar. Toen de uitspraak was voorgelezen, begon het publiek rumoerig te wordende gendarmes hebben verscheiden personen in hechtenis genomen. 8 Juli. De geruchten, dat generaal Louis Botha, wiens vrouw reeds sinds enkele maanden te Brussel vertoeft met haar kinderen, te Lapanne voor het laatste gedeelte van den zomer een villa zou hebben gehuurd, is onjuist. De villa »Félieité" is verhuurd aan een zekere mevrouw Maurice Botha, doch deze staat in geenerlei familiebetrekking tot den generaal. Ia België is door den Minister van Oorlog het verplicht dragen van handschoenen voor korporaals en gewone soldaten afgeschaft, behalve voor dagen van groot tenue. Die afschaffing zal zeker den manschappen wel welkom zijn en hun veel straf besparen. Nederland. Den Helder, 7 Juli. Zaterdag was het 20 jaar geleden, dat de monitor Adder", op reis van IJmuiden naar Hellevoetsluis, in de Noordzee verongelukte. Ieder jaar na deze ramp is die droeve dag herdacht en ook thans begaven zich velen naar het »Adder"- monument, waar hulde gebracht werd aan de omgekomenen en hot lint van den in 1882 gelegden krans vernieuwd werd. Haarlem, 8 Juli. Zijne Excellentie de itetegmimg "liPC-iAw/mlr ci7" Woihiutft voor Kunstnijverheid alhier bezocht. Bij het bezoek waren aanwezig de heeren mr. A. A. Land, griffier der Prov. Staten, F. M. Baron van Lijnden, voorzitter der commissie van Museum en School, G. S. de Clercq, algemeen secretaris der Nederl. Mij. ter bevordering van Nijverheid, en de heer E. A. von Saher, directeur van genoemde inrichtingen, die Zijne Excellentie heeft rond geleid. Met zeer veel belangstelling werd de tentoonstelling van het werk der leerlingen van de aan het Museum verbonden School voor Kunstnijverheid door Zijne Excellentie in oogenschouw genomen. Amsterdam, 8 Juli. Eenige maanden geleden werd melding gemaakt van het geval van den vader uit de Tollensstraat alhier, die weigerde een door hem aan het Wilhelmina- Gaethuis afgeleverd kind terug te nemen, bewerende dat dit kind het zijne niet was. Volgens zijn verklaring had hij een zwak kindje van het mannelijk geslacht onmiddellijk na de geboorte, ter verdere opkweeking, aan genoemd Gasthuis afgegeven. Na twee weken deelde men hem aldaar mede, dat het kind dat inmiddels reeds bij den Burgerlijken Stand was aangegeven als te heetenFran- ciskus Gerardus geen jongen, maar een meisje was. Men had dit eerst later, bij het inzien van het geboortebewijs, bemerkt. De vader wilde daarvan niet hooren en hield vol, dat de vroedvrouw en eenige familieleden onmiddellijk de geboorte van een jongen geconstateerd haddenbij sprak het vermoeden uit dat een verwisseling met een der andere patiëntjes had plaats gegrepen. De man wilde slechts een jongen als zijn kind erkennen. De vroedvrouw werd gehoord en deze verklaarde zich bereid, onder eede te beves tigen dat zij een kind van 't mannelijk geslacht had helpen ter wereld brengen. Wij besloten de mededeeling met de vraag, welke Salomo in deze moeilijke quaestie zou rechtspreken Thans is het kind reeds geruimen tij 1 niet meer in behandeling en zou kunueo worden afgeleverd, doch de vader blijft weigeren het in ontvaDgst te nomen. Wat moet er met dit kind gebeuren? Op de gemeente, die 't tijdelijk onder haar hoede heeft, niet, want 't is geen vondeling. De vader kan niet vervolgd worden wegens »verlatiög van een hulpbehoevende", want hij onttrekt zich volstrekt niet aan de zorg voor zijn kind: hij oDtkent dat een bepaald kind zijn kind is. Er zijn reeds verschillende manieren over wogen om de quaestie voor den rechter te brengen en langs dien weg eene beslissing te verkrijgen, doch geen enkele bleek tot het doel te kunnen voeren. Namens de gemeente houdt mr. J. Kappeyne van de Coppello, de stadsadvocaat, zich met de zaak bezig, terwijl de vader mr. Isidore Hen tot raadsman gekozen heeft. Door dezen laatste is thans een weg voor geslagen, die den rechter in staat zal stellen een objectief onderzoek in te stellen. Io den regel tracht de eene partij de bewijslast te stellen op de andere. Indien het voorstel van mr. Hen van gemeentewege geaccepteerd wordt, zal men in dit speciale geval van den rechter krijgen een onderzoek, op de wijze, zooals dit geschiedt bij strafzaken, waar de rechter niet gebonden is aan de vorderingen van parket of verde diging, doch de waarheid onderzoekt, onver schillig, hoe partijen zich die voorstellen. Er is dus nu kans, dat de al zoo lang hangende quaestie tot een oplossing zal komen. 8 Juli. Op een zeer droevige wijze is het 9-jarig dochtertje van de familie Brandon, alhier, om het leven gekomen. Naast moeder op de stoep zittende, speelde het kind met knikkers, toen plotseling een brok pleister werk van den gevel losliet en het meisje op het hoofd trof en doodde. De vader ijlde met het kind naar het O. L. V. Gasthuis, doch daar kon men slechts den dood constateeren. Utrecht, 8 Juli. Een horlogemaker alhier, in het bezit van een goedbeklante zaak, waarin veel geld werd verdiend, scheen dien voor spoed niet goed te kunnen verdragen, althans het koffiehuis werd al spoedig zijn tehuis. De gevolgen daarvan bleven natuurlijk niet uit, het vertrouwen ging verloren en daar mede de klanten, zoodat de verdiensten al heel gauw merkbaar minder werden. Om geépi\ikeu, ueCgeeo uö awaai nog verergerde, totdat hij geheel aan lager wal zat. Teneinde nu toch aan geld te komen om zijn leed te kunnen verzetten, verkocht of verpandde hij de hem te repareeren toevertrouwde horloges, totdat eindelijk de maat vol was en de politie er in werd betrokken. Bij een daarop inge steld onderzoek kwam aan het licht, dat S., dit is de naam van den man, die geheel door eigen schuld ongelukkig werd, niet minder dan 25 gouden en zilveren horloges op deze wijze had zoek gemaakt. Hij is dan ook gearresteerd, terwijl het te voorzien is, dat, nu hij eenmaal in handen is, er nog wel meer los zal komen. Vrouw en kinderen zijn maar weer de meest lijdende partij. Tijdens de bewoners voor een paar dagen afwezig waren, ia alhier ingebroken in perceel 7 in de Poortstraat. Toen de dienstbode gisterenmorgen de woning binnen kwam om enkele bezigheden te verrichten, bemerkte zij dadelijk, dat er sedert den vorigen dag vreemd volk in huis was geweest. In de huiskamer lag alles het onderste boven, hetgeen bij nader onderzoek ook het geval bleek te zijn in de andere kamers. Alle kasten, bureaux enz. bleken, bij een daarop gevolgd onderzoek door de politie, op de meest ruwe wijze te zijn opengebroken, zoodat daardoor alleen reeds heel wat schade is veroorzaakt. Verder worden alle gouden en zilveren voorwerpen, die aanwezig waren, medegenomen en met geweld afgebroken van de voorwerpen, voor zoover zij daaraan be vestigd waren. Ook worden nog enkele effecten en ander geldswaardig papier vermist, benevens een kistje met sigaren en tal van kleiuigheden. Het totaal bedrag van het gestolene wordt op ongeveer f 1000 geschat. Als vermoedelijke daders worden genoemd twee omstreeks 19-jarige jongens, die men des avonds bij herhaling in de nabijheid der woniDg van den bestolene heeft gezien. Gouda, 7 Juli. Bij de spoorbrug, in de Kromme Gouwe, bij deze gemeente, wilden de stoomboot van Bus, uit Haarlem, en een motorschuit, beide van Gouda komende tegelijk door de brug. Daar dit onmogelijk was en geen van beide achteruit wilde, draaide de brugwachter de brug weer dicht. De boot word nu vastgemeerd, doch schijnt door den stroom tegen de brug gekomen te zijn, althans toen een trein, in de richting Rotterdam, over de brug ging, raakte hij den steven der boot en wel met zoodanige kracht, dat deze brak en de stukken aan den overkant van I de Gouwe terecht kwamen. Gelukkig bad de brugwachter nog juist den tijd de passagiers

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 1