Op voorstel van liet Uitvoerend deel wordt de heer H. J. Lovink, Directeur-Generaal, chef van de afdeeling Landbouw bij het ministerie van Waterstaat, Handel en Nijverheid, wegens zijne groote verdiensten omtrent den landbouw in het algemeen en omtrent onze Maatschappij in 't bijzonderbij acclamatie benoemd tot eerelid der Maatschappij. P. C. J. HENNEQUIN, Voorzitter. G. A. VORSTERMAN VAN OYEN, Secretaris. Zomervergadering der afd. Zeeland van het Nederlandsch Rundvee-Stamboek. Woensdag kwamen 23 leden van deze afdeeling onder hun voorzitter, baron Collot d'Eecury uit Hontenisse; in de »Prins van Oranje" te Goes hijsen. De president zette uiteen, dat veehouders redenen hadden om over het afgeloopen jaar tevreden te zijn de gezondheidstoestand was goed, de hoeveelheid voeder overvloedig, de prijzen riet al te laag. De rijksbijdrage voor de stierenkèuring, thans f 30.000, dient verhoogd, want ze is te weinig in vergelijk iog van wat voor de hengstenkeuring wordt uitgegeven. Natuurlijk heeft verplichte stierenkèuring voor- èn tegen standers. Vermoedelijk zal f 100 uitgoloofd voor het bewerken van meèklijatën. Vanwege hst Nederlandsch Rundvee-Stam boek zal in het buitenland een reclameboekje worden verspreid met afbeeldingen onzer beste vee-exemplaren. De begrooting voor het aanstaande dienst jaar bedraagt f. 2547,50. De heeren Zuidweg, De Geus en Mol worden belast met het nazien der rekening. De aftredende bestuursleden, de heeren baron Collot d'Eecury, L. J. Dorst en C. J. Hocke Hoogenboom, worden herkozen. Van de ter keuriDg aangeboden 55 oude stieren werden 31, en van de G2 joDgen 25 goedgekeurd. De heer I. G. J. Kakebeeke betoogt de wensohelijkheid om in te stellen een commissie, die onderzoeke, hoe die keuringscommissiën in andere provinciën werken. De voorgestelde wijziging van de artt. 1, 4 en 12 van het provinciale reglement worden goedgekeurd. De volgende bijeenkomst zal worden ge houden ic 1903 te Goes. Na afloop bezichtigden de deelnemers den Wilhelminapolder. Biervliet. Zoowel de vlascultuur als de vlashandel leverden dit jaar allerlei ver rassingen op. Bij alle teleurstellingen, die het weder in dit voorjaar ons bezorgde, en hoewel van een voorzomer in 't geheel geen sprake is geweest, toch mag de vlasteelt geslaagd heeten. Vooral in dit deel van het voormalige 4e district is het vlasgewas zeer zwaar geworden. Hier vooral heeft de plant veel van den regen geleden, en zijn minder hooge prijzen dan in andere nabij gelegen gemeenten besteed. De prijs is in deze uitgestrektste gemeente van het land van Cadzand beneden de f 200 per gemet geblevenslechts een paar partijen konden meer dan f170 bediDgen. De laatste Juniweek is bij veel zonneschijn en stevigen oostenwind wel droog geweest, en het vlas is hier zoo zwaar, dat het moeielyk aan een regenbui weerstand had kunnen bieden. Zoo verrassend vlug als thans de vlasver koop ging, heeft in jaren niet plaats gehad. Misschien dat geen landbouwer een derge- lyken snellen omzet zich kan herinneren. Binnen één week tïjds is de geheele vlas handel afgeloopen. Twee oorzaken werkten den vluggen omzet in de hand. Ileel wat nieuwe vlasbazen verschenen op het terrein en gaven aanleiding tot levendige concurrentie; de landbouwers wilden ter wille van enkele guldens de risico niet te lang dragen, waar nog altijd een ommekeer van het pas gunstige zomerweder te duchten was. Gewoonlijk duurt du vlasnegotie een kleine drie weken, ditmaal was bijna de geheele voorraad in een goeie drie dagen opgeruimd. Geen handelwaar meer met cijfers gegoocheld worden, dan in de vlasnegotie. Een voorbeeldeen vlasbandelaar koopt 2 gemeten en 60 rceden vlas voor f 330, dat is tegen f 150 per gemet. Negen- van de tienmaal zal de verkooper zijn buren vertellen, dat hij f 1G5 per gemet verkregen heeft, want die bijkomende roeden rekent hij niet mede. Andere verkoopers van 10, 11 of 12 gemeten, noemen een hoog cijfer per gemet, doch verzwijgen als een zwak in de mensche- lyke natuur, dat ze van 2 of 3 gemeten geen cent ontvaDgen. Afval of door St.-Jansvuur geteisterdo deelen ontvangt de kooper op den koop toe. In de St.-Crt. van Donderdag is op genomen een staat van afkoop van tienden over het jaar 1901. Daaruit blijkt, wat Zeeland betreft, dat werd afgekocht van het kroondomein te Heinkenszand voor f 90. Yan particulieren werden tienden afgekocht te: Baarland ad f 120.75, Bommenede ad f 1174 08, Borsole ad f 546.OG, Dreischor ad f 552.50, Heinkenszand ad 2.360.75, Hoedekenskerke ad f 253.425, Kruiningen ad f 128.99, Nieuwerkerk ad f 7G50.92, Ooaterland ad f 2394.67, Poortvliet ad f 430, St.-Annaland ad f 7563.62 en Wissekerke ad f 3093.10. Ia het Nieuwsblad van Friesland van 2 dezer lezen wij het volgende, wat wij over nemen, omdat ook in onze omgeving de lust voor kippen-teelt zeer is toegenomen: Hoender fokker ij. Is daar werkeljjk een bestaan uit te maken We hebben er gesproken, die hot beproefd hebben, maar niet zijn geslaagd. Dan hebben die niet oordeelkundig geboerd, zegt de heer H. H. Snijder Jr. van Scherpen- zeel in het Friesch Wbl. Hij schrijft: «Ik heb fokkerijen bezocht, waar men al vele jaren met succes honderden kippen houdt. Yan veel belang is, dat ze vrijen en ruimen uitloop hebben op grasland, en dan zal men op best land wel het grootste aantal kunnen houden. Zoo zag ik in een hoenderpark aan den IJsel 600 kippen op 1 H.A. Het grootste boenderpark door mij bezocht, telde 10C0 kippen. De eigenaar hield deze op 4 Bunder land van middelmatige kwaliteit, op enkele plaatsen nog al begroeid met z.g. russchen, een gewas in do veenstreken van Friesland wel bekend. Dit aantal kippen leverde een flink burgerbestaan op; bij kan gemiddeld per jaar en per kip ruim f 1 zuiver houden. Het winstgevende van een goed beheerde pluimveeboerderij springt hier dus maar al te zeer in 't oog. Op deze 4 B. zouden misschien ternauwernood 2 of 3 koeien te hooi en te gras gehouden kunnen wordeD, die hem bij lange na niet dat voordeel zouden geven. De eigenaar van dit hoenderpark broedt met 2 groote machines, die elk 240 eieren kunnen bevatten, en beschikt over 2 groote kunstmoeders voor den opfok der kuikens. Waar men nu zulke gunstige resultaten behaalt met het houden van 3- 4- 5- 600 kippen, daar zou het m i. alle aanbeveling verdienen, wanneer ook eens in onze provincie proeven werden genomen met de inrichting van een hoenderpark op eenigzins groote schaal, of gecombineerd met boerderij. In Friesland toch hebben we zeker ook uitstekende terreinen voor 't houden van kippen, o.a. op den zandgrond met zijn veel boomgewas en boschwallen. Maar ook zouden misschien vele uitgeveende en weder in cultuur gebrachte of ten deele ontgonnen gronden of z.g. droogmakerijen, zooals men ze bier noemt en waarmede onze streek en andero plaatsen zoo rijkelijk bedeeld zijn, zich bij uitstek voor 't houden van kippen leenen. Yeel van dien grond kan door molens iiink droog gehouden worden. Yeel van deze gronden zien er zoo verwaarloosd uit en leveren zulk een treurig gezicht op, terwijl het vee er een armoedig bestaan op vindt. Wanneer men op dezen grond de kippen flinken uitloop gaf, dan zouden ze ook veel voedsel zelf vinden en dus weinig aan onder houd kosten, en den eigenaar of gebruiker zeer zeker belangrijk hooger inkomsten geven dan hij er nu van krijgt. Waarlijk! het zou de proef waard zijn, wanneer men het eens toepaste op onze dikwijls vrij waardelooze gronden. Boeren met een talrijk gezin, waarvan de jongens en meisjes alle geen voldoend werk op de boerderij vinden, zouden al zeer ge makkelijk een paar honderd kippen kunnen verzorgen. Die zoons en dochters deden dan meteen de noodige kennis en ervaring op, om later deze zaak, hetzij als hoofdbedrijf, of gecombineerd met boerderij, voor eigen rekening te drijven". AanbeatedingeiiVerkoopingen enz. Eikerzee (Scharendijke)2 Juli. Bij de openbare veiling, heden alhier door den notaris H. J. van Nouhuya te Zierikzee gehouden, is verkocht het buis met schuur en erf te Scharend ijke, behoorende aan A. J. van Dalen, voor f 476. Donderdag jongstleden werd aan het gebouw van het Prov. bestuur te Middelburg aanbesteed 1°. Het vernieuwen van een dukdalf in do buitenhaven te Hansweert en van een duk dalf in de buitenhaven te Wemeldinge en het herstellen van een dukdalf in de buitenhaven te Hansweert, behoorende tot de werken van het kanaal door Zuid-Beveland. (Raming f 4000). Minste inschrijver de heer J. B. Kocb te ïïansweert, voor f 3300. 2°. Het aanbrengen van voorzieningen tot uitbreiding der onderzeesche verdediging langs de haven aan den Stoofpolder en voor den mond der haven aan den Willempolder behoorende tot de werken van de /ramweg- havens aan het Zijpo. (RamiDg f 17 500). Iaschryvers:- do heeren C. Boer Az. te Sliedrechtf 10.890; J. de Bree Fz. te Ter- neuzen, f 14.498; Y/. Volkert te Sliedrecht, f 13 980; H. de Kluiver te Sliedrecht, f 13.768; J. W. RoelofF te Papendrecbt, f 13 188; en J. Roskam Cz. te Sliedrecht, f 13.062. Te Wilhelminadorp is aanbesteed het onderhoud der dijkwerken van 1902—1903 van den eahmiteuaen polder Oo3t-Beveland. Er waren 4 inschrijvers, n.l. J. do Jonge te Middelburg f 20*76, C. de Wilde te Kattendyke f 2596, A. Foudraine te Goes f 2548 en C. Bolier Cz. te Bruinisso f 2547. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. De raming was f 2765. S P O R T. Twee wielrijders te Terborg hadden het ongeluk in volle vaart tegen elkander te rijden. De schok kwam zóó hevig aan, dat de eene, een zekere W., een zware bloed spuwing kreeg en niet buiten gevaar is. PFL£2£>IBL] in onderstaande Gemeenten van Zondag (i Da Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. J. Donner van Nieuwdorp. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. halt tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Natn. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. Herv. Kerk te Burgh: 's Nam. twee ureds. De Jagher. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 'sNam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jayher van Burgh. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam twee ure: Leekeik. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. ïiaman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Ceer- ling. Herv. Kerk te Zonuemaire: 's Voorrn. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. 9.30 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds Esselink van Zierikzee. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ure: ds. Zeeman van Zonnemaire. Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ure: ds. A. Burger. KERKNIEUWM. Beroepen bjj de Geref. Gem. te Noordwyk ds. R. J. de JoDg te Terneuzen. Beroepen bij de Geref. gemeente te Poortvliet ds. R. Loman te Geldermalsen. Beroepen bjj de Ilerv. Gem. te Ilerkingen (toez.) de heer J. D. de Stoppelaar, cand. te Leiden, die bedankt heeft voor de beroepen naar Kage en Abbenes. O N D E R W IJ 8. Tot leerlingen der R. II. B. School te Bergen-op-Zoom zijn o. m. toegelaten de jongeheeren J. J. Timmer, P. M. Sonke en I. Kievit, allen te Oud-Yossemeer. De alphabetische voordracht voor onder wijzeres aan de openbare school te Bruinisse bestaat uit de dames La Brand te Zierikzee, Quist te Tholen, Rietdijk te Dreischor, De Ylieger te Zuidzande en De Vrieze te Kerkwerve. Bij het te Middelburg gehouden eind examen van het gymnasium aldaar zjjn beide candidaten, mej. J. Bolle en H. O. Roscam Abbiog* (extraneus) geslaagd. Aan het examen voor de hoofdakte wordt te Breda deelgenomen door 154 manne lijke on 24 vrouwelijke candidaten. Stavenisse, 3 Juli. Heden avond werd alhier publiek aanbesteed het maken van steenglooiing en bybehoorende werken voor den polder OudKempenshofetede. De raming was f 861.08. Inschrijvers waren de heeren C. Bolier, Bruinisse, f872; G. Dekker, Sliedrecht, f835; V. Bolier, Scherpenisse, f 815; P. Moerland, Stavenisse, f 796 G. Wesdorp, Stavenisse, f 783 83 en M. Kleppe, Scherpenisse, f 769, aan wien het werk is gegund. BEOBTSZAKEN. Door den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Tholen is tegen den onbezoldigden rijks veld wachter-jachtopziener N. te Poortvliet geëischt 7 dagen hechtenis en ontzetting uit het ambt van onbezoldigd rijksveldwachter. De man was, zooals vroeger werd gemeld, bij het stellen van een wild strik door een collega gesnapt. liet Openbaar Ministerie bij het kanton gerecht te 's-Gravenhage, teekendo hooger beroep aan tegen het vonnis van den kanton rechter, waarbij de ondernemer van het »Jeu de Poule" op de Wandelpier te Scheveningen werd vrijgesproken van het houden van een huis met hazardspel. Een hoofd-agent van politie is door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, wegens mishandeling bij een nachtelijk standje tusschen eenige burgers. Ifost en Telegrafie. Gedurende de maand Juni is op het hulp kantoor to Poortvliet in de rijkspostspaarbank ingelegd f 1241.04 en terugbetaald f 2513.80. Uitgegeven één boekje. Door het rykstelephoonkantoor werden behandeld 71 telegrammen te weten ontv. 28, verz. 43. Scherpenisse3 Jiili. Aan het hulp kantoor alhier is met 18 inlagen een bedrag van f 1114 85 voor de rijkspostspaarbank in gelegd en aan 11 inleggers een bedrag van f 264 terugbetaald, terwijl 2 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Stavenisse. Door het rijkstolephooukantoor alhier werden in het laatste kwartaal ver handeld 550 telegrammen, n.l. 250 ontvangen en 300 verzonden. lil 4901 waren deze cijfers 457, 247 en 210 en in 1900 bedroegen zij 023, 310 en 313. Aan het liulpkuntoor, der posterijen alhier werd in het laatste kwartaal op de tETJRTBINr chouwen en Duiveland. full 1 O O 2. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. 9.30 ure: 's nam. 2 ure en 's avonds C ure: ds. Wessela. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kunst. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam 2 ure: ds. v. d. Linden Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.20 ure; 's narn. 2 ure en 's avonds 6.30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorrn. 9 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 515 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Berg van Zierikzee; 'snam. 2 ure: Geen dienst. G6rel. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure; 's Darn. 2 ure en 's avonds 6 ure: d?. C. Staal. (Bijbellezing). Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk D. llanse, ouder ling; 's nam. twee ure: ds. Van den Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: ds. Waarden- burg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure: ds. Baay van Kamperland. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: Gewone dienst Evangelisatie Jeruël II: 'sVooim. 10 ure; 'snam. 3 ure en 'savonds 8 ure sprekers: Het Bestuur. rijkspostspaarbank ingelegd f 4206.25 (in 93 inlagen)terwijl 49 terugbetalingen gedaan werden tot een bedrag van f 9382 74. Er werden 11 nieuwe boekjes uitgegeven. Gedurende Juni ia op het hulpkantoor te Sint-Annaland in de rijks-postspaarbank gebracht f3588.74 en terugbetaald f 11689.37 5. Uitgegeven werden 10 nieuwe boekjes. Door het telephoonkantoor werden behandeld 66 telegrammen, t. w. ontvangen 41 en ver zonden 25 stuks. St.-Filipsland, 3 Juli. In de maand Juni zijn in de rijkspostspaarbank alhier 15 inlagen gedaan tot een bedrag van f 557, en 10 terugbetalingen tot een bedrag van f678.31. In Juni werden aan het telefoonkantoor in het dorp verzonden 21 en ontvangen 19 telegrammen. Aan dat in den Anna-Jacoba-Polder ver zonden 23, ontvangen 13, dus in het geheel behandeld 76 telegrammen. Te Oud-Vos8emeer is met ingang van 29 Juni 11. het telephoonkantoor alleen maar meer geopend op Zondag des morgens van 7»—u. VIS8CH EKIJ-BEIUCBTEN. In liet N. v. d. D. leest men De Zeeuwsche visschersvloot breidt zich voortdurend uit met nieuwe vaartuigen. In de laatste jaren is op de Schelde een nieuw Zuiderzeesch type van vaartuig in gebruik gekomen, n.l. het zoogenaamde Lemmereche jacht, en hoewel de snelheid van dit vaartuig bevredigend is, meont men er in de Zeeuwsche wateren niet zoo goed mede weg te kunnen. Het invoeren van deze nieuwe soort vaar tuigen heeft ten gevolge gehad, dat de scheepstimmerlieden te Tolen en Bruinisse, waar de zoogenaamde »hoogaarsen" worden gebouwd, verbetering hebben gebracht in het model dezer »hoogaarsen", door aan het achtergedeelte, beneden de waterlijn, de vouw van het Lemmersche jacht te geven, en te breken met den overnaadschen bouw. De meeste van deze vaartuigen schijnen goed te voldoen en tot de snelste zeilers der vloot te behooren. Op de Wester-Sclielde is een ander model vaartuig in gebruik, »bengst" genaomd, heel wat kleiner dan de ^hoogaars". Eerste Hamer. De nestor der Eerste Kamer, de ond- minister mr. J. II. Geertserna Czn., die dit jaar aan de beurt van aftreding is, stelt zich niet weder herkiesbaar. Ilij is 88 jaar oud. Hij wil zegt men plaats maken voor mr. C. Pijoackor Hordijk, den oud-gouverneur- generaal van Ned. Indië, de eenige Indische specialiteit in de Eerste Kamer na het over lijden van den lieer Fransen van de Putte, die voor Zuid-Holland zitting heeft en dit jaar aftreedt zonder kans van herkiezing, nu de Staten dier provincie »om" zijn. In zjjn plaats zullen die Staten kiezen den heer Yan Waasenaer van Rosande. De hier door openkomende zetel in het college van Gedeputeerde Staten zal worden bezet door jhr. D. J. de Geer, het nieuwe Statenlid voor Ridderkerk, redacteur van De Nederlandeite Rotterdam. In Zeeland moet aftreden jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort, die natuurlijk her kozen wordt. Gemengd Nieuws. De automobielrit ParijsWecnen. De correspondent der N. R. Ct. te Zürich beschrijft don doorrit der automobiel-renners, op weg naar Weenon als volgt: In de stad was 15 K.M. als maximum voorgeschreven, en daarbuiten 30. Tegen elven kwam de winnaar van do eerste helft Parijs—Belfort, baron De Cnijft', die door de bladen hier een Hollander genoemd wordt, aan. Het was een onvergetelijk schouwspel. Plat voorover op den buik liggend, teneinde geen wind te vaögen, joeg het woest tegen de hellende straten omhoog. Wat het zegt, met een vaart van 20 meter per seconde te sturen, en in onderdeelen van seconden bewegingen uit te voeren, is onbegrijpelijk. Het moeten wel mannen met atalsn zenuwen, onverschilligen voor eigen leven en dat van anderen zijn. De maskers vóór, de gewatteerde jekkers om, voorover liggend, leken de chauffeurs zoovele echte duivels, als uit de hel losgelaten. Tuf-tufs en menschen zaten onder het stof. Snorde een auto voorbij, dan zag men op den door de zon heetgegloeiden weg alleen een wolk, waarin geen vorm meer was waar te nemen. Dollen waren het. De politie noteerde alle nummers, omdat allen het voorgeschreven maximum overschreden. Te Baden, het Aargausche beroemde badstadje, moet een tegen een boom zijn opgereden en op de plaats zijn doodgebleven. Dit is een kleinig heid. Er zullen verscheidene zijn, die er het leven bij laten. Het moge woest zijn, het geeft toch ook weer een grootschen indruk die kerels op de nieuwe voertuigen onzer eeuw met dolle snelheid te zion hollen, onverschillig voor natuurschoon. Ze staren ingespannen op het kleine eindje rechten weg, dat ze vóór zich hebben en dat in enkele seconden zal zijn afgeraasd. Ze hollen met huo lange platte race-bakken tegen de hellingen op, zoo snel, alsof ze naar beneden vlogen. Over den Arlberg, die 1800 meier hoog is en waarbij zij, volgens de laatste berichten, nog door een kilometer of zes sneeuw «heen moeten, gaat het dan wcër echt-rennend voort naar Weenen. Of er veel zullen aan komen, is do vraag De wegen in Oostenrijk zjjn slecht, en van den Arlberg naar beneden wordt de vaart, ook in de vele bochten, die daar zijn, gevaarlijk. Een telegram vandaar meldde Zondag al, dat er een auto is warm geloopen en ontploft. Met een vaart van tweemaal een sneltrein op den gewonen weg, is zoo iets waarlijk niet ondenkbaar. Liever niet in verzoeking te brengen. Een Amsterdamsche mevrouw had de gewoonte, met opzet geld te verliezen" ia huis, om de dienstboden te controleeren. B.v. om het uitslaan van een vloerkleed te contro leeren, legde zij een paar dubbeltjes in een hoek achter een meubel. Werden de dubbeltjes haar teruggebracht, dan was de dienstbode eerlijk en het kleed geklopt. Thans is voor de rechtbank te Amsterdam tegen een diefachtig 15 jarig meisje, dat bij die mevrouw gediend had, opzending naar een verbeteringsgesticht gevraagd. De N. Rt. Ct. zegt hiervan Aangezien onder mevrouwen deze wijze van doen méér schijnt voor te komen, kan het zya nut hebben, aan te duiden, dat zulke proefnemingen groot gevaar opleveren voor zwakke karakters. »En sterk ai te keuren zijn", voegen wij er duidelyksheidshalve bij. By de repetitie in het circus der heeren Carl Blumenfeld en Rudolph en Jacques KinBbergen, standplaats Hilversum (Holland), had Zondagmorgen een noodlottig ongeluk plaats. De bekende Hollandsche scène-ryder L. Blanus wilde zich voor een zyner nieuwe nommers nog wat oefenen, toen hij plotseling van een der paarden viel, en door een ander paard direct daarna hevig op de borst werd getrapt. Zwaar gewond werd de ongelukkige man door zijoe collega's uit de manége gedragen en reeds den volgenden dag is belaas Blanus overleden. Hy laat een vrouw met vier kinderen onverzorgd achter. Blanus is een bekende figuur in do Hollandsche circus wereld cn had reeds in de dagen van Dassie een goeden naam als artist. Later werd hy zelf directeur, eerst samen met Schuitenvoerder, later met Cohen en ook eenigen tijd had hy alleen een klein circus. Door de concurrentie van grootere reizende circussen gingen zyn zaken niet zeer goed en spoedig moest hy weer in engagement gaan. Steeds was Blanus vriendelyk en goed voor zijne collega's, welwillend en werkzaam voor zijn directeur, Blanus werd 52 jaar oud. Met hem is weer heengegaan een der echte circusmannen en zyn naam zal by allen die hem kenden, nog lang io herinnering bly ven Te Enschedé werd een gezin vermeerderd met een drieling, allen jongens. Één er van is al overleden. Hetzelfde gezin werd in 1899 verblyd met een tweeling. 't Wordt tijd, dat dit ouderpaar zich tegen tweo- en drielingen gaat verzekeren I Voor elk pond tabak een dag zitten. Twee Nederlandsche zeelieden zyn in Engeland ieder tot 21 dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens het smokkelen van 21 pond tabak. Te Kiew is dezer dagon een gewezen millionnair overleden, die door processen al zijn geld verloor en in de grootste armoede stiorf. Hij werd op kosten van zijn rykgeworden advocaat begraven. De ramp op Martinique. Een oog getuige weet omtrent deze vreesehjke gebeurtenis nog het volgende te vermelden Bij massa's verlieten de inwoners het eiland. De postboot, die heden vertrekt, (de brief is gedateerd 1 Juni) weigert meer passagiers op te nemen. Men voorziet zich dus reeds van plaats op die, welko den lOen zal afgaan. En dit is niet te verwonderen, want wij leven in voortdurende onrust, hoewel, volgens het zeggen der officieren van de vloot,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2