ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Donderdag 19 Juni 1902. (Z ierilizeesclie C o u r a n t). BRANDWEZEN. Afsluiting Passage. Onveiligheid Vaarwaters. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAGDONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per weekf 10,per jaar. 58ste JAARGANG. No. 7706. Directeur a A. J". DE LOOZE. Redacteuren: A. FRANKEL. J. WAALE, alleen voor het binnen- en buitenl. nieuws. Advertentiënvan 1—3 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, "Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Alle betaling-en moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. Fhünkel, Meelstraat 386, Zierikzee. Do BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat door hen zijn benoemd tot OPPERBRANDMEESTER de heor II. C. VAN DKN ENDE, en tot diens ADJUNCT «lo heor II. LAKENMAN, die hunne functiën lieden hebben aanvaard. Zierikzee, den 17 Juni 1902. CII. W. VERMEIJS, Burgemeester. JAN SNELLEN, Secretaris. t Do BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend, dat op Woons<logS5, Dondertlug en Vr\j(lng ZZT Juni o.lt. het gedeelte der Wandeling tusschen de Nooidhavenpoort en de Nobelpoort, dat alsdan zal zijn afgeheindvoor het publiek (gesloten zal zijo. Zierikzee, den 20 Juni 1902 De Burgemeester voornoemd CH. W. VERMEIJS. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt de volgende berichten ter kennis van Zeevarenden, die daarbij belang kunnen hebben; t. w. Schietoefeningen van het fort nabij den Ilock- van-Holland. ie District. Volgens mededeeling van den Minister van Oorlog zullen schietoefeningen gehouden worden van het foit naby den Hoek-van-Holland op 20 en zoo noodig op 21 Juni 1902. De schietoefeningen worden gehouden op een driehoekig terrein, waarvan de hoekpunten zijn het fort, ceneroode vlag op het eiland Voorne en een schip voerende eene roode vlag aan den mast. De vlag op het eiland Voorne en het schip zijn onge veer 9000 M. van het fort verwijderd. De zij len van den onveiligen driehoek zullen kenbaarder gemaakt worden door vlaggen op den IIoek-van-Holland en door een schip met een vlag aan den mast, liggende op ongeveer 5000 M. van het fort. Bij de schietoefeningen zullen een of twee stoombooten dienst doen om te waarschuwen en zoo noodig sleephulp verleenen aan kleinere (zeil) vaartuigen om buiten den onveiligen driehoek te komen. Op de dagen waarop gevuurd wordf, zal van het fort een roode vlag waaien van minstens één uur vóór den aanvang der oefeningen tot het einde daarvan. Schietoefeningen in de stelling van Den Helder. 3e District. Volgens mededeeling als voren zullen in den loop der maanden Juli, Augustus en September 1902 schietoefeningen plaats hebben in de stelling van Den Helder, uit ver schillende vuurmonden, opgesteld op de verdedigings werken aldaar. Op de dagen waarop gevuurd wordt, zal van het be trokken fort een roode vlag waaien, van minstens ééa uur vóór den aanvang der oefeningen, alsmede gekleurde vlaggen, aangevende de richting waarin gevuurd zal worden. Bovendien zullen op die dagen groote waarschuwings borden worden geplaatst, aan den ingang der haven en op de batterij Vischmaikt, vermeldende de plaats waar van en in welke richting dien dag gevuurd zal worden, terwijl nabij de haven en nabij het Torpedo-magazijn 'borden zullen worden geplaatst, waarop is aangegeven •de beteekenis der gekleurde vlaggen, als volgt Een roide en witte vlag beteekent Nzwarte vlag •O., wit en roode vlag Z., witte vlag W., wit en zwarte vlag N.-O., rood en zwarte vlaz Z.-O., zwart en witte vlag Z.-Wzwart en rooie vlag N.-W. Indien een stoom vaartuig tot waarschuwen of sleept n aanwezig is en indien de oefeningen het toelaten, zal door dit vaartuig desgewenscht hulp worden 'eileend aan kleine zcilvaartuigen om uit den onveiligen sector te komen. Bij nachtelijk vuur van het fort Kijkduin zullen "bemande vaartuigen beneden- cn bovenstrooms der vletten, waarop gevuurd wordt, geposteerd worden, ten einde elke nadering van eenig vaartuig aan het vurende personeel te seinen, om het vuur tij lig te doen staken en zullen, behalve de maatregelen hierboven vermeld voor Int vuren over dag, op genoemd fjrt alsdan 2 roode lantaarnlichten, Verticaal ten rpzichte van elkander, getoond worden. Zierikzee, den 18 Juni 1902. De Burgemeester voornoemd, CH. W. VERMEIJS. Het einde van den Transvadich- Engelichen oorlog 12 Juni. Do la Rey heeft te Lichtenburg formeel Klerksdorp, zich met 800 man overgegeven. Pretoria, 15 Juni. Tot heden hebben zich 1G.500 Boeren overgegeven. Londeil, 17 Juni. Lord Kitchener seint heden uit Pretoria, dat do onderwerping in Transvaal en Vrijstaat nu afgeloopon is. In Transvaal hebben zich 11.225 man met -19.843 geweren en ia den Vrijstaat 5395 man met 5280 geweren overgegeven. De lijst van de Kaapkolonie is nog niet in orde. Afrika. Uit Kaapstad wordt van Zaterdag gemold, dat het ongewoon koud cn stormachtig wtêr is. Te Naauwpoort ligt de sneeuw drio voet diep. Vele soldaten liggen in hot hospitaal, van de kou ziek geworden. In de middellandon heeft een ineeuwetorm gewoed en veel schade gedaan aan spoorwegen en telegraaf. De Boeren zijn dus aan een hevigen winti r ontkomen. Verscheidene Engelsche stoomschepen hebben tePillau en Koningsbergen ladiogen hout ingenomen, die zijn gokocht in Rusland en bestemd zijn voor den wederopbouw der hoeven van de Boeren. Azie. Een vreeselijk lot heeft een rijk beladen karavaan, op weg van Basra Daar Shebi, op do kust vau de Perzische golf, getroffen. De karavaan bestoud u«t ongeveer 100 kooplieden, vergezeld door een groot aantal bedienden en slaven, die de kameelen, ver scheiden honderden in getal, bewaakten. De karavaan werd door eon sterk escorte van bereden Turkeche politie beschermd, maar desniettemin viel een bende woestijn-Arabieren baar aan, hakte het escorte in de pan, en ging toen over tot de slachting van de reizigers en de kameelen, waarna zij zich meester maakten van den rijken buit. Slechts weinigen konden naar Nedsch ont komen. Te oordeelen naar hunne berichten, schijnen 300 a 500 personen den dood gevonden te hebben. Amerika. Naar het schijnt, heeft men in Idaho een goudland van fabelachtigen rijkdom ontdekt, dat Klondike nog zal overtreffen. De berichten daarover komen uit Zoutmeerstad, in Utah. I)e streek is 40 Engelsche mijlen in 't vier kant. In gewone omstandigheden kan men 1000 dollars goud daags winnen. Monsters goudkwarts bevatten van 500 tot 50.000 dollars per ton. Ook groote klompen zuiver goud zijn gevonden. Maar de weg er heen is nog gevaarlijker dan die van Klondike. Het dorado behoort tot do hooglanden van 't Dondergebergte. Ontelbare stroomen moet men oversteken en het grootste deel der reis kan alleen des nachts gebeuren, want over dag smolt de sneeuwkorst, waarop men gaan moet en waar onder onpeilbare sneeuwmassa's liggen opge hoopt. Reeds vijf goudzoekers moeten er in weg gezonken zjjn. Verscheidene duizenden geluk zoekers zijn reeds op weg. Langs den ouden weg, die er heen voert en die reeds sedert honderd jaren door de vallenzetters van de Hudsonbaai wordt gevolgd, zijn neerzettingen en herbergen als paddestoelen uit den grond gerezen. Spanje. Koud eu stormachtig was Zaterdag het weder in Madrid stond de thermometer slechts vier graden boven nul. Ernstige ongelukken heeft de storm in de nabijheid van Ferrol veroorzaakt. De zee was zeer bewogen, talrijke visschersbooten zijn niet teruggekeerd en men vreest, dat zij zijn verongelukt. Twee andere booten zijn om geslagen, waarbjj dertien personen den dood in de golven vonden. Oo«t«nrijk. In het gebergte, bij Triest, is oen eenjarig kind door een arend geroofd. De moeder had den in zijn wieg slnponden kleine toevertrouwd aan de zorg van een ander kind en was heengegaan om eenig werk te doen. Toen zij terug kwam, vond zij do wieg ledig en het meisje, dat er op paste, bloedend en bewusteloos er naast. Het meisje verhaalde, toen zij weder tot bewustzijn kwam, dat een arend haar had aangevallen en het kind uit de wieg had medegenomen. Een troep mannen, dio in het arendnest, boven op een steilen bergtop, gingen zoeken, vonden daar het lichaam van het kind, reeds half verslonden. Duitschland. Te Düsseldorf zijn gevangen genomen een Duitsche man en eene Nederlandsche vrouw, de eerste wegens hot aanwerven en de tweede wegens het in ontvangst nemen van minderjarigo meisjes voor onzedelijke doeleinden. BelgiS. De gendarmerie van Spa heeft vier g< vaar- lijko dieven gearresteerd. Twee van hen zijn Amerikanen en verklaren te heeten Clarke en Sommerfield. Ongeveer veertien dagen geleden waren zij te Spa aangekomen en hadden in een d-ir groote hotels hun inlrek genomen. Zij worden beschuldigd van oplichting in Engolai d en de Yereenigde Staten, tot een bedrag van f 100.000. De twee andere aangehouden personen zijn een Moraviër, Emile Dovietowski, oud 32 jaar, en zijn vriendin, Marie IlerzmeDger, oud 18 jaar, een Oosteurijksche. Na te Dortmund een som van f 15.000 gestolen te kebbeD, hadden zij zich te Spa gevestigd, waar Dovietowski reeds die geheele som verloren had. Nftderlt nd. Enschedé. 16 Juni. De firma Yan Ileek steldo heden (Maandag) morgen de fabrieken Kremersmaten, Lombok en Nieuw-Engeland open. Alle arbeiders, voor zoover reeds plaats was, zijn begonnen. Utrecht, 17 Juni. Alhier overleed een jonge vrouw, nog geen jaar gehuwd, aan bloedvergiftiging. Een paar dagen to voren had zij zich met een stopnaald in den vinger gestoken, doch daar verder geen acht op geslagen, voordat den volgenden dag niet alleen die vinger maar ook de arm opgezwollen en zeer pijnlijk was. Alstocn werd de hulp van een genees kundige ingeroepen, doch helaas te laat, want hoewel al het mogelijke werd gedaan, mocht men er niet in slagen de ongelukkige, die eerlang moeder hoopte te worden, in het leven te behouden. 's-Gravenhage, 10 Juni. De begrafenis van den oud-hoofdinspecteur van den water staat P. Caland, op Eik-en-Duinen, werd heden bijgewoond door een deputatie van bat gemeentebestuur van Rotterdambestaande uit de wethouders Hintzen en Hudig en door den voorzitter der Kamer van Koophandel, den heer Plate. Voorts waren tegenwoordig het Kamerlid Conrad, de hoofdinspecteur Leemans en verschillende inspecteurs, hoofd en andere ingenieurs van den waterstaat, de inspecteur der genie, generaal Panthaleon, baron Van Eek en de aannemers Bos en Volker, die onder Caland's leiding de werken van den Rotterdamschen Waterweg uitvoerden. Een 7-tal bloemstukken werd op de groeve De groote kerk alhier was Zondag avond geheel gevuld bij den dankdienst, die op uitnoodiging van de synodale commissie der Ned. Herv. kerken ook hier gehouden werd voor het herstel van de Koningin. De drie voorgangers, ds. Knotnerus, Van der Flier en Oheel Gildemeester, gingen allen de gemeente voor in een dankgebed aan God, Die de geliefde Koningin voor het Nederlandsche volk heeft gespaard. Allen spraken van de groote vreugde, die het volk bezielt over het gelukkig herstel en spraken den wensch uit, dat H. M. straks geheel hersteld uit het buitenland tot Haar volk zou terugkeeren. De plechtige dienst, die eindigde met het spelen door den organist van het «Wilhelmus" en het «Wien Neerlandsch bloed", werd o a. door den Minister van Waterstaat, De Marez Oyens, bijgewoond. Op last van den Minister van Binnen- landsche Zaken is een onderzoek ingesteld in bet krankzinnigengesticht te Zutfen door de beide inspecteurs voor de krankzinnigen gestichten. Dit onderzoek heeft twee dagen geduurd. Bij den Raad van State is thans in behan deling het aangenomen wetsvoorstel van den heer De Savornin Lobman betreffende vrij stelling van miliciens van herhalingsoefeningen. Eerste Kamer. In de Maandagavond gehouden vergadering vroeg de heer Sassen verlof, op een nader te bepalen dag, inlichtingen te mogen vragen, of de regeering zoodanige maatregelen denkt voor te bereiden als voor het voortbestaan der Nederlandsche suiker industrie noodzakelijk worden geoordeeld. Het verlof werd verleend. De interpellatie zal nader aan do orde worden gesteld. Ingekomen waren de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid voor Friesland mr. J. Sickenga. Op voorstel van de commissie van onder zoek dier stukken werd tot zijne toelating, na eeds- of belofte-aflegging, besloten. De voorzitter gaf te kennen dat het mot het oog op den specialen aard van het onder werp zijo voornemen is een commissie van voorbereiding te benoemen voor de ontwerpen op het militaire straf- en tuchtrecht on wel in de eerstvolgende vergadering, die zal gehouden worden op 30 Juni, tot welken datum de Kamer uiteenging, na in de eerst volgende dagen in de afdeelingen te hebben vergaderd. Rotterdam, 16 Juni. Deze stad zal binnen niet te langen tijd weder een merk waardigheid rijker zijo, n.l. een huis zonder trappen. Naar men n.l. verneemt, zijn de terreinen van het voormalige Huis van BewariDg, hoek Korte Hoogstraat en Spinhuis water, laatstelijk toebehoorende aan de bier brouwerij d'Oranjeboomaangekocht door den architect den heer J. C. Meyers te dezer stede. Op gemeld terrein, ongeveer 30 meter lang bij 30 meter breed on gelegen aan den nieuwen verkeersweg Groote Kerkplein Cuolsingel, is een grootsch bouwplan ontworpen. Er komt n.l. een winkelgalerij van 54 winkels, verdeeld over vier verdiepingen, terwijl op de vijfde verdieping een café-concert zal komen. Het eigenaardige van het bouwplan is, dat liet een gebouw zonder trappen zal zijn. Van de zijde aan de Korte Hoogstraat naast het Huis van Schieland, waar de hoofdingang komt, af zal men n.l. den grond laten oploopen met een geleidelijke glooiing van 1 meter op de 30 meter. Dat oploopen gaat geregeld door, zoodat, wanneer men het pand in het vierkant is omgeloopen en zich weer op het punt van aanvang bevindt, men 4 meter gestegen is en zich op de tweede étage bevindt. Op dezelfde wijze bereikt men ook bijna ongemerkt de overige verdiepingen, terwijl langs al die gaanderijen de winkels uitkomen. Ten overvloede zal in het midden een lift worden aangebracht. De winkelgalerij wordt geheel opgetrokken van ijzer, steen en glas. Reeds zijn aan het gemeentebestuur de plannen ter goedkeuring ingezonden. I Alhier is de vrouw van een handels reiziger uit het openstaand raam der tweede verdieping van haar huis gevallen. De ongelukkige kwam daarbij in aanraking met een glazen lantaarn en werd met levens gevaarlijke verwonding van beide polsen en de beenen opgenomen. De toestand der vrouw is hoogst bedenkelijk. Haar man was tijdens hot ongeluk uitstedig. Oud-Gastel, 46 Juni. Zondagavond was bij een hevig on weder een buitengewoon sterke hagelslag waar te nemen. Er vielen steenen van 1| centimeter grootte en op verschillende plaatsen lagen deze 1 decimeter dik. Anderhalf uur na dit noodweer was de hagel nog niet gesmolten. Vele boomon staan bladerloos als midden in den winter en hier en daar ziet men musschen en spreeuwen er onder dood liggen. Vele bi' ten- en vlasakkers zijo geheel vernield, ook do erwten staan bladerloos e's kale sprieten op den akker. Honderden belangstellenden gingen de verwoesting, door het noodweer aangericht, bezichtigen. Gelukkig hebben vele landbouwers hunne veldvruchten verzekerdvoor vele andere is de schade zeer aanzienlijk. Rosendaal, 16 Juni. Twee groote diamant slijperijen uit Antwerpen zullen naar deze gemeente worden overgebracht. Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 18 Juni. De opbrengst der collecte voor het Fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapeiiden dienst is f 53,84. Bij het examen voor candidaat-secr» taris en ambtenaar ter secretarie is o. a. geslaagd, de heer J. Risseeuw te Vlissingen. De heer F. Rozenga, klerk ter inspectie der directe belastingen gdz. te Terncuzen, is benoemd tot inspecteur voor Zeeland van de Eerste Nederl. Verzekerings-Maatschappij op het Leven tegen Invaliditeit en Ongelukken te 's-Gravenhage. In Zeeuwsch-Vlaanderen wordt nog steeds geklaagd over het toenemend aantal diefstallen van koeien, welke dan snel over de grenzen worden gebracht en alzoo voor onze politie onbereikbaar zijn. Bij den laud- bouwer M. Moes, onder Axel, werden verleden week twee vaarzen «gehaald". Eenigen tijd geleden is een schrijven aan den Minister van Justitie gezonden, waarin verzocht word om aanmerkelijke uitbreiding van de rijkspolitie. Ofschoon dit schrijven ondertcekend was door de meeste landbouwers en bijna alle gemeentebesturen instemming daarmedo baddon betuigd, heeft dit tot nog toe geen gevolg gehad. Thans wil men een nieuwe adresbt weging op touw zotten en daarbij do hulp inroepen van do heeron llonnequin en Fruytior, leden der Tweede Kamer uit Oostburg en IIonteDisse. Ook spreekt men van het zenden van eene deputatie naar den Minister, om dezen nader to overtuigen, dat een sterke uitbreiding van politie allernoodzakelijkst is om eene geregelde grensbewaking te verkrijgen. Bruinisse, 17 Juni. Door den heer P. de Koek, geneesheer dezer gemeente, is tegen 1 Juli eervol ontslag aangevraagd. Hij gaat alsdan deel uitmaken van een wetenschappelijke expeditie naar de binnenlanden van Suriname. Een huiselijke twist bracht gisteren in den laten avond een gedeelte der gemeente in opschudding. De opgewonden man sloeg ten huizo zijner ouders eenige ruiten in en verwondde zich daarbij zoodanig, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Poortvliet, 17 Juni. Candidaten voor lid j van den gemeenteraad alhier (vacature wijlen den heer Van Rijssel) zijnM. J. de Graaff, M. K. Krijger en J. van Zorge. De stemming is bepaald op 24 Juni a s. Sluis, 17 Juni. Dezer dagen kwamen alhier de heeren II. J. de Groot, inspecteur van het ambachtsonderwijs en W. H. Berden, directeur der kunstnijverheidschool te Amster dam, om, in opdracht van den Minister van Binnenlandsche Zaken, een onderzoek in te stellen naar de vroeger hier bestaan hebbende kantwerkschool en de mogelijkheid om dezen tak van kunstnijverheid weer tot bloei te brongen. Kadzand, 16 Juni. Het schip van den Rotterdamschen beurtschipper is hier op den havendam geloopen en dientengevolge gezonken. De schade is aanzienlijk. Provinciale Staten van Zeeland. In de a.s. zomervergadering der Prov. Staten van Zee land zullen de volgende zaken in behandeling komen: 1°. Mededeeling van ingekomen stukken, hoofdzakelijk Koninklijke besluiten, houdende goedkeuring van besluiten der Staten in vorige z-ttingen genomen 2°. Benoeming van een lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort; 3®. Benoeming van het lid der Staten, bedoeld bij art. 89 der Provinciale wet; 4°. Voorstel van Gedep. Staten tot diligent-vei klaring ten aanzien van het verzoek van W. Moelker cs. te Tholen om subsidie voor een wagendienst Tholen—Sint- Maartensdijk 5°. Voorstel van Gedep. Staten tot dihgentverklarir g ten aanzien van het verzoek van den Raad van Hontenisse om een renteloos voorschot voor wegsverbetering 6°. Voorstel van Gedep. Staten tot diligentverklaring trn aanzien van het verzoek van den Raad van Colijns- plaat om subsidie voor het vergroolen van de haven. Tegen het voor die vergrootirg opgemaakte plan bestaan bij den Hoofdingenieur va» den Provincialen Waterstaat verschillende bedenkingen, welke Gedep. Staten aan het Gemeentebestuur hebben medegedfeld, met uitnocdging die bedenkingen te overwegen. G*dep. Staten stellen daarom voor, het adres in hunne handen te ste len, om dienaangaande later een voorstel te doen; 7°. Voorstel van Gedep. Staten tot afwijzing van de aang' houden verzo kschriften van Burgemeester en Wet houders van Koitgene en van C. van der Bent te Mid delburg om een subsidie ten behoeve van een veerdienst KortgeneWolphaartsdijk. Bij besluit van 5 November 1901 werden Gedep. Staten diligent verklaard ten aanzien van het vroeger door de Staten in hunne handen gestelde adres van Bug-m. en Weth. van Kortgene orn een ruim subsidie voor een veerdienst tusschen Kortgene en Wolphaartsdijk, als van een soortgelijk adres van C. van der Bent te Middelburg. Onder mededeeling van het rappoit van den Hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaat en van de brief wisseling gevoerd tusschen het Gemeentebestuur van Kortgene en de eigenaren der overzetveeren van Kortgene op Wolphaartsdijk en van Wolphaartsdijk op Kortgene ointient verkoop of verhuring hunner rechten, zeggen Gedep. Staten dat na overweging der zaak het hun voorkomt, dat het plan van Van der Bent op de door den Hoofd ngenieur aangevoerde gronden geene aanbe- veliog verdient; daargelaten de groote fmancieele offers, welke van de Provincie zouden geö-.scht worden, k >mt het Gedeputeeiden voor, een overwegend bezwaar te zijo, dat de eigenaren van het overzetveer van Kortgene op Wolphaartsdijk niet bij machte zijn het veerrecht vrij willig te varkoopendaar immers bij verhuring na 8Hoop van den huurtermijn, de geheele regelr g weder onzeker wordt V»n onteigening kiachtens de wet van 28 Aug. 1851 (Stbl No. 25) kan geen sprake zijn, daar de veer- rtchten niet aan bepaalde kadastrale perceelen zyn ver bonden. Overigens ligt het, naar Gedep. Staten meener, niet op den weg der Provincie andere plannen te ontwerpen, maar moet dit aan het initiatie! van belanghebbenden worden overgelaten. Daarom stellen Gedeputeerden voor, af te wijzen: 1° het verzoek van Burgem. en Weth. van Kortgene, om door een ruim subsidie verbetering van den veerdienst Kortgene-Wolphaartsdijk mogelijk te maken en 2°. het verzoek van O. van der Bent te Middelburg, om ern t-enjarig subsidie van f 120J0 uit de Prov fondsen ten behoeve van ren in te richten stoombootveer tusschen Koitgene en het Wolphaartsdijksche veer; 8°. Vooistei van Ged<p. S at^n tot inwillig-ng tan het aangehouden v rzoek van het Comité tot stichting van een stoomtramweg Hontenisse—Selzaete, om subsidie voor den aanleg van dien weg. De stoomtramweg zal lo»pen van Hontenisse over ilcng tdijk, Stoppeldijk, Boschkapelle, Zaamslag, Axel rn Zuiddoipe tot de BelgLche grens in de richting van Selzaete. Het subsidie zal bedragen een derde der kosten van aanleg met inbegiip van aankoop van het rollerd mate rieel tot een maximum van f 175000, verminderd met de tegpn 4 gekapitaliseerde waarde der door belang-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 1