Sir T. 1. LIPTON. Gemengd Nieuws. MIDDELBURG--ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. Waarom zou een schip met koloniale suiker naar het vasteland varen en Engeland voorbij, waar de prijs hooger is Zoolang het vasteland van Europa zelf suiker uitvoert, omdat de prijs elders hooger is, zullen de landen van de rietsuiker wel nalaten hun product bier af te zetten. Een beschermend recht om de rietsuiker te weren, heeft Duitschland dus niet noodig. Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat zich meer dan een voldoend aantal jongelieden hebben aaDgemeld voor den in den a.8. winter te Nieuwerkerk te houden cursus in de beginselen der landbouwkunde. RECHTSZAKEN. Door den heer kantonrechter te Tholen zijn veroordeeld wegens overtreding der leer plichtwet: P. R. te Oud-Vosmeer, E. R. weduwe A. Y., L. L. weduwe J. v. d. B., A. R., C. E., J. Q., A. d. R., C. d. B., allen te Stavenisse, H. U„ H. A., J. G., P. S., P. St. W. d. G., W. J. v. H., A. v. T., allen te Poortvliet, ieder tot f 1 boete of 1 dag hechtenis voor ieder hunner. P. v. d. R. te Stavenisse en D. v. d. V. te Poortvliet ieder tot 2 boeten van f 1 of 1 dag hechtenis voor iedere boete voor ieder hunner en J. A. v. d. K. te Stavenisse, tot 3 boeten, ieder van f 1 of 1 dag hechtenis voor iedere boete. Vrijgesproken wegens overtreding der leer plichtwet M. S. P. weduwe J. S. en W. S., beiden te Stavenisse. W. B. en C. E. v. d. S., beiden te Poortvliet. Door het kantongerecht te Tholen zijn in zake leerplichtovertreding alsnog veroordeeld: P. v. I., C. M., J. W., tot f 1 boete of 1 dag hechtenis, en vrijgesproken C. F. H. Het gerechtshof te 's Hage deed Donderdag 1.1. uitspraak in de zaak van A. W., evangelist te Zierikzee, die in hooger beroep was gekomen tegen zijn veroordeeling door de rechtbank aldaar tot 4 jaar gevangenis straf, wegens brandstichting in het evangelisatie lokaal. Het vonnis der rechtbank werd wegens een gebrek in de bewijsvoering vernietigd. Opnieuw recht doende veroordeelde het gerechtshof den beklaagde bij breed gemotiveerd arrest, ter zake van opzettelijke brandstichting tot 5 jaren gevangenisstraf en sprak hem vrij van het meerder ten laste gelegde. De bewering van beklaagde, als zou hij het slachtoffer zijn van een complot, en een ander, die sprekend op hem geleek, de wekkertjes zou hebben gekocht, achtte bet Hof ten eenen- male onaannemelijko. m. daar het niet is aan te nemen, dat een ander op klaarlichten dag in het lokaal van beklaagde de wekkertjes zou hebben geplaatst. Wat het z g. alibi van beklaagde betreft, dit achtte het Hof niet bewezen, terwijl trouwens beklaagde nog den tijd zou hebben gehad op het door hem aan gegeven uur de wekkertjes te koopen. KERKNIEUW: Beroepen bij de Herv. Gem. te 's-Graven- hage, ds. E. J. W. Posthumus Meijjes te Middelburg. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Herkingen door ds. J. M. Lamers te Goedereede; voor dat naar Zoutelande (42ste beroep) door den cand. Tw. J. L. Ruijs te Utrecht. Op het negental voor predikant bij de Herv, gemeente te Zaltbommel komen voor de predikanten Nauta te Noordgouwe en Kaptein te Renesse. Dinsdag 1.1. herdacht pastoor Brouwers te Hoofdplaat zijn 25-jarig jubileum als priester. Z.Eerw. gaf een algemeene uit- deeliog van brood enz. Te Sluis heeft Dinsdag 1.1. de WelEerw. heer Ch. de Bliek zijn 25-jarig priesterschap herdacht. Hem werd een gouden kelk en zilveren schel aangeboden, terwijl hij tal van geschenken van particuliere zijde ontving. O N D E R W IJ S. Renesse. De onderwijzers van de afdeeling «Westelijk Schouwen" van het Ned. Ond. Gen. hielden Donderdagmiddag eene ver gadering. Na opening der bijeenkomst en voorlezing der notulen werd door den heer J. Spek van Haamstede een nauwkeurig rapport uitgebracht over de werkiüg der Leerplichtwet in Westelijk Schouwen. De heer P. A. Hubregtse te Burgh en H. Poldermans te Noordwelle tot diens plaats vervanger, werden benoemd tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van het Genootschap, die in Juli te Leiden zal ge houden worden. Voorts werd in deze druk bezochte vergadering de volgende motie aangenomen«De afdeeling «Westelijk Schouwen" van het Ned. Ond. Gen., gelezen de motie van de afdeeling Duiveland om leerlingen boven de 10 jaren gedurende de zes zomermaanden vrij te stellen van de Leerplichtwet, ziet daarin een afbreken van genoemde wet en spreekt hare verbazing uit, dat onderwijzers, bekend met plattelands toestanden, eene dergelijke motie kunnen aannemen. Zij spreekt daarentegen als hare meening uit, dat de wet gehandhaafd dient te blijven en het wenschelijk zou zijn, werkgevers, die leerplichtige kinderen in dienst nemen, straf baar te stellen". Haamstede, 29 Mei. Nadat zeer ten genoege van het bestuur proefles was gegeven door de dames A. M. Smak van Dordrecht en W. M. van der Plaats van Krommenie, is benoemd tot hoofd van de bewaarschool alhier, mej. A. M. Smak voornoemd. De benoeming geschiedde ter vervulling van de vacature, ontstaan door het vertrek van mej. A. de Jong naar Friesland. St.-Filipsland, 28 Mei. Do heer F. II. Odink komt voor als no. 3 op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare school te Klaaswaal. Scherpenisse29 Mei. De voordracht voor een onderwijzeres met acte nuttige hand werken bestaat uit de damesH. A. Heijboer te Bruinisse, E. Quist te Tholen, C. P. Panny te Krabbondijke en A. van Dort te Bergen- op-Zoom. Mej. J. M. Geuze te Poortvliet heeft tengevolge harer benoeming te Colijns- plaat hare sollicitatie ingetrokken. Men schrijft uit het eiland Tholen: Hoorde men al lang het vermoeden uiten, dat er tegen de overtreders der leerplichtwet niets gedaan zou worden, de uitkomst heeft het anders geleerd. Achtereenvolgens werden overtredingen uit Tholen, Poortvliet, Stavenisse, Anna-Jacoba- polder en Oud-Vosmeer met geldboete of hechtenis gestraft. Eerstdaags moeten de over treders van Sint-Annaland voor het kanton gerecht komen, en het lijdt geen twijfel, of alle gemeenten krijgen een beurt. Had men eerst te Stavenisse nog al gedacht, dat bijna allen vrijsprask zouden erlangen, om reden zij in het bezit van een bewijs van armoede, afgegeven door de commissie tot wering van schoolverzuim, waren, de heer kantonrechter was een andere meeniDg toegedaan, en bijna allen werden veroordeeld tot één of meer malen f 1 boete of 1 dag hechtenis. Te Axel zal het volgende jaar een R.-K. school voor jongens en meisjes gebouwd worden, waardoor van de openbare school twee onderwijzers zeker, mogelijk wel drie, op wachtgeld gesteld zullen worden. Met recht vraagt men in onderwijzerskringen zich af «zal de betere regeling der wacht gelden spoedig komen?" Zal het gaan als met het pensioen voor weduwen en weezen, dat 1 Jan. 1901 zou verleend worden, maar dat zich nog steeds laat wachten, waarvoor in 1902 nog weer nieuwe berekeningen noodig waren De onderwijzers bezoeken de leden der Kamers, de ministers verleenen audiüatio aan afgevaardigden van genootschap en bond, men krijgt allerlei welwillende antwoorden maar de zaak blijft zooals ze was. Zouden eenige leden der Tweede Kamer niet het initiatief kunnen nemen tot het doen van een bepaald voorstel inzake wachtgelden en weduwen- en weezen-pensioen? Moeten eerst vele onderwijzers met een karig wachtgeld een zorgvolle toekomst tegemoet gaan, moet er nog laDger voor weduw en en wees gebedeld worden, hetzij openlijk, hetzij vermomd in den vorm van giften voor ondersteuningsfonds en ondersteuningskas? Waarlijk, de onderwijzers, zoowel de openbare als de bizondere, behooren meest allen tot degenen, die in dat opzicht niet langer kunnen wachten, «geen dag en geen nacht". Yoor de betrekking van gemeentelijk inspecteur van het openbaar lager onderwijs te Amsterdam, waarvoor er 3 gevraagd zijn, en één inspectrice, hebben zich 162 sollicitanten aangemeld, waaronder 10 dames. Het leven van Thomas Lipton, een der grootste handelaren van onzen tijd, heeft veel van een roman. Het succes, dat hij behaalde, laat alles achter zich wat tot nu toe op het gebied van den handel bekend is. Nooit zag men een handelshuis, met zulke geringe middelen aangevangen, in zoo korten tijd een omvang nemen als het zijne. De ouders van Lipton waren zeer arme Ieren, die met groote bezwaren te kampen hadden. Om deze reden verlieten ze hun vaderland en vestigden zich te Glasgow, waar hun zoon in 1856 geboren werd. De rijke koopman spreekt onbevangen over zijn nederige geboorte, de portretten zijner ouders hangen in do groote eetzaal van zijn prachtig huis in de omstreken van Londen. Sir Lipton heeft in zijn jpugd zeer weinig onderricht genoten en hij begon zijn maat schappelijke loopbaan als scheepsjongen op een kustboot. Vijftien jaar oud, vertrok bjj naar Amerika, waar bij, om zijn ouders te ondersteunen, op een Transatlantische stoom boot dienst nam. Van de reis teruggekomen, vond hij werk in een magazijn. Door de grootst mogelijke zuinigheid, zich alle genoegens ontzeggende, wist hij 2500 francs te besparen. Het hoofd vol plannen ging hij naar Glasgow terug hier opende hij een kleinen kruidenierswinkel, waarin hij tegelijk meester en knecht was. Yóór hij zijn handel begon, had hij het besluit genomen, alles wat hij kocht, con tant te betalen en hij verzocht zijn koopers hetzelfde te doen. Aan dit beginsel is hij tot nu toe getrouw gebleven. In het begin van zijn loopbaan werd hem door vele welwillende menschen, die zijn vlijt en geestkracht be wonderden, geld ter leen aangeboden om zijn zaak uit te breiden, maar nooit maakte hij daar gebruik van. Nu, ongeveer twintig jaar nadat de gewezen matroos zijn winkel opende, staat de een voudige kruidenier van Glasgow aan het hoofd van uitgebreide ondernemingen. Door geheel Engeland heeft hij magazijnen, in Londen bezit hij er zestig, overal op het vasteland succursalen. In het graafschap Kent leveren zijn plantages de vruchten voor zijn conserven. Bakkerijen en fabrieken van biscuits in Glasgow vullen de trommels, die de geheele wereld doorreizen. Het var- kensvleesch in Liverpool, Londen en Glasgow gezouten en gerookt, vindt zijn weg ook in Amerika. Yerder bezit de heer Lipton uit gebreide theeplantages op het eiland Ceylon en verkoopt hij iedere week ongeveer vier duizend vierhonderd pond thee. Het getal zijner agenten is vijfduizend. Waar schuilt het geheim van dit buiten gewoon succes De heer Lipton zelf zal ons het antwoord geven. «Energie, onverpoosde werkzaamheid en vastheid van karakter zijn onmisbaar om wèl te slagen", zegt sir Thomas Lipton, maar een koopman moet ook niet ver geten, dat hij altijd een waakzaam oog moet houden over alles wat zijn handen betreft. De jongelieden hebben hun toekomst in handen, de gelegenheden om vooruit te komen worden hun aangeboden, maar ze weten er geen gebruik van te maken. Hadden ze een doel voor oogen, waren ze vast be sloten zonder ophouden te werken, hun krachten en hun verstand te gebruiken, wilden ze hun plicht doen en dachten ze er aan anderen te behandelen, zooals ze zelf wenschen behandeld te worden, ze zouden slagen". De schatten, die sir Lipton verdient, ge bruikt hij voor een groot deel om den nood van anderen te lenigen, hij ondersteunt met ruime hand alle weldadige ondernemingen, onverschillig tot welke godsdienstige richting ze behooren. Het is moeielijk iemand te vinden, die zooveel liefde en sympathie heeft voor zijn arme natuurgenooten als hij. Uit voerig te spreken van de duizenden die hij geeft, waar groote rampen, groote onder steuning noodzakelijk maken, zou te veel plaats wegnemen. Yan één inrichting, die hij stichtte, willen wij alleen melding maken. De armoede, waarmee hij in zijn jeugd te kampen had, heeft hem er toe gedreven het fonds «Alexandra" te stichten, dat be stemd is, om arbeiders goede waren voor lage prijzen te bezorgen. Hij gaf daarvoor 250.000 francs. Niettegenstaande zijn aanhoudende, inge spannen werkzaamheid is sir Lipton naar lichaam en geest altijd nog zeer krachtig, PREDIK.! in onderstaande Gemeenten van Wé o n d a g 1 Da Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ureds, Essclinh. Cat. Zondag 83. Herv. Kerk te Kerkwerve 'sNam. twee ure: ds. De Leur van Eikerzee. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jaylicr. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. Zeeman van Zonnemaire. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskeik. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. ha'f tien ure: ds. De Leur. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broeit. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Geerling. (Voorbereiding H. Avondmaal). Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureLeesk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm, half tien ure: ds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kunst. BEU R. TEN Schouwen en Duiveland. Juni 1 O O 2. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. 9.30 ure: 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. TKessefs. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: ds. v. d Linden; 'snam 2 ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure; 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure; 'snam. 2 ure en 's avonds 515 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. 9.30 ure: ds. G. W. van Leussen van Goes; 'snam. 2 ure: ds. Van der Linden van Nieuwer kerk en 's avonds 6 ureds. G. W. van Leussen van Goes. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure; 'snam. 2 ure: ds. C. Staal en 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ureLeeskerk, D. Ilanse, ouder ling; 'snam twee ure: ds. Burger vau Dreischor. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: ds. Waarden- burg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ureLeeskerk. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: Gewone dienst- Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. 10 ure; 'snam. 3 ure en 's avonds 8 ure sprekers: Het Bestuur. wat zeker toe te schrijven is aan zijn ge regelde levenswijs, hij is altijd getrouw gebleven aan het begiosel, dat vroeg opstaan en vroeg te bed gaan machtige hefboomen zijn om een goede gezondheid te behouden. Nederigheid en beminnelijkheid behooren tot de grondtrekken van zijn karakter. Onge huwd, is het eenige genoegen dat hij zich verschaft het kweeken van orchideeën, waar van hij een hartstochtelijk liefhebber is. Rodrigo, zijn bediende, een Singalees met schitterende oogen, is een volleerd musicus en modelknecht, die het ruime huis van zijn meester, versierd met voortbrengselen van kunst en smaak uit alle werelddeelen, in volmaakte orde houdt. Een man, in Zondagsche pluDje, reis vaardig, tikt met een geldstuk tegen een glasruitje. »Ja". «Retour Den Bosch, 3e klasse". Het geld wordt neergeteld, het kaartje in 's mans bezit, en, welgemoed, begeeft de reiziger zich laDgs de controle. Drommels, da's waar ook, denkt hij eens klaps, nou weet ik nog niet, hoe laat de trein gaat. En op zijn schreden terugkeerend, wendt hij zich tot één der beambten «Hebt u soms een spoorboekje voor me?" «Met pleizier, beste vrind dat kost je maar 5 centen, een koopje, omdat uwé 't bent". Nu heelemaal slagvaardig, gaat de reiziger het perron op, bladert in het boekje vindt na lang tobben, wat hij hebben moet. Hij heeft nog een oogenblikje tijd, de lectuur van 't spoorboekje blijkt interessant, en de reiziger verdiept er zich in, totdat zijn oog valt op de woorden: «Dit boekje kost 5 cents zonder kaart". Dat is onze vriend te erg. Wat hebben ze 'm beet gehad voor 5 cental Ja, hij had het wel gezien aan dien kerel z'n gezicht, dien vent met z'n«om dat uwé t' bent". Nijdig terug, naar den beambte. «Meheer hior op dit boekje staat5 cente zonder karetje gekocht, en dat heb ik betaald cok. Nou had me toch dat boekje niks moeten kosten. Vijf cente zonder kaart, dan betaal ik met kaart niks, ik heb 5 cente te veel betaald, en die moet ik terughebben ook". Het kostte heel wat moeite den man te beduiden, dat de woorden«met of zonder kaart" niets met zijn «karetje" te maken hadden; dat met de kaart bedoeld werd een landkaart met de spoorwegen van Nederland er op, en geen retourkaarlje, waar ook heen. Evenzoo om den man aan het verstand te brengen, dat de beambte niets eens verplicht was geweest zijn boekje, dat hijzelf voor 5 conté gekocht had, voor 5 cents af te staan. Hij bleef maar volhouden, dat hij een karetje had, en dus het boekje niks kostte. Want 't stond er toch5 cente «zonder kaart". Bijna had hij nog den trein verzuimd op den koop toe. Maar hij zou 't er niet bij laten zitten. Te Lissabon stierf onlangs een schatrijke weduwe, Silva genaamd, die vast geloofde aan de zielsverhuizing en, overtuigd dat de ziel van haar man in zekeren ouden haan gevaren was, een bizonder fraai hok voor dit dier had doen maken en haren dienstboden steeds op 't harte drukte «voor mijnheer goed te zorgen". Zij was zeer jaloersch van de hennen en deed er nu en dan eene den hals omdraaien, wanneer «mijnheer" er te veel hofteljjkheid aan bewees. Dit alles was mal genoeg, maar bij haar dood bleek mevrouw den haan haar gansche vermogen vermaakt te hebbenDe familie was woedend en een proces werd reeds aangekondigd, toen de naaste bloed verwant op den inval kwam den haan hetzelfde lot te doen ondergaan als zijne voormalige favorites, zoodat de wettelijke erfgenamen zonder veel omslag de nalatenschap van het beest in ontvangst kunnen nemen. Eenige vreemde natuurverschijnselen van de laatste dagen In Lucerne viel Zondag sneeuwtoen deze smolt, bleef er op de planten iets achter dat op asch leek. In Hamburg constateerde men Zaterdag een rij bloedregen, nl. een rooden regen. De kleur wordt gewoonlijk veroorzaakt door myriaden kleine insekten. Te Odessa worden 's morgens een uur lang aan den Zuid-Oostelijken hemel twee breede lijnen of pilaren van licht opgemerkt, die zich van halverhoogte van den hemel uitstrekten naar het zenith. Zij waren precies evenwijdig. Op het signaalstation te Brow Head werd Maandag een zonderling verschijnsel op gemerkt. Het leok eerst op een kolom rook in de vorm van een kegel met de punt naar zee. Later bleek het te zijn een hooge spirale kolom die zeewaarts verdween. Het weer was helder, en er was duidelijk een zonhalo zichtbaar. Yoorts zijn er in Oostenrijk en in Spanje weer aardbevingen geconstateerd. TELEGRAHHEN. 's-Gravenhage, 30 Mei. In de Tweede Kamer verklaarde bij het voortgezet krijgstucht-debat de Minister van Oorlog ten eenenmale onaanneemlijk het amendement van den heer Schaper om de uitvoering van de straf te schorsen, wanneer tegen de straf beklag wordt ingebracht, en hij ontraadde ook het amendement van den heer Malefijt om do uitvoering van de straf te schorsen, totdat in eerste instantie op het beklag is beslist, en het amendement van den heer Verhey om de uitvoering van de straf te schorsen tijdens den duur der behandeling van bet beklag. Na heftig debat werd het amendement van den heer Schaper met 52 tegen 18 stemmen verworpen, en aangenomen met 40 tegen 30 stemmen het amendement Malefijt. Na deze beslissing vroeg de Minister van Oorlog schorsing van het debat, opdat de regeering overwegen kon, wat haar thans te doen staat. De discussie is daarop geschorst. Sensatie in de Kamer. BABKTBEBIOHTEN. Zierikzee, 29 Mei. Yerschillende producten kunnen als opgeruimd worden beschouwd alleen was tarwe aan de markt, die tot vorige prijzen werd van de hand gedaan, zijnde f 6,80 f 7,40. Middelburg, 29 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren, evenals voorgaande week, weder gering. Tarwe en witte boonen waren de eenige artikelen, die gepresenteerd werden. Het gepasseerde in den handel was van weinig beteekonis. Voor nieuwe tarwe werd f 7.50 a f 7.80 naar deugd betaaldwitte boonen werden tot f 11 gekocht, terwijl een enkel partijtje tot f 10.75 werd afgegeven. Rogge, gerst, bruine boonen en eiwten komen niet meer voor. Men kan die artikelen als opgeruimd beschouwen. 369ste Staats-Loterij. Collecten nit het 2e district rta Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 26, 27, 28 en 29 Mei 1902 Prijzen van f 'T'O* 4047 9030 9105 94G4 1275G 12772 12813 4050 9081 9138 10044 127G4 12803 12814 NIETEN. 723 745 9044 9109 9452 9485 12755 724 746 9064 9113 945G 9488 12775 726 751 9088 9118 94G1 9491 12789 733 7281 9101 9135 9465 10031 12799 738 9021 9102 9141 9470 10033 12807 740 9029 9107 9147 9475 10050 Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 23 Mei. Een dochter van H van der Wekken en W. de Vlieger. 24 J. van Biemen en P. Candel. gehuwd: 23 Mei. IL D. Bakker, 22 j., jm. en L. Potappel, 24 j jd. BRIEVENBUS. Wij maken onze correspondenten opmerk zaam, dat berichten, betrekking hebbende op het opvangen van postduiven, niet worden geplaatst. De Redactie. Weekmarkt te Zierikzee, 29 Mei 1902. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,42£ en f 0,50 do 5 Hectogr. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,60, f 0,75 en f 0,771 per 25 stuks. Eend-EierenDe Eend-Eieren zijn verkocht voor f 0,85 per 25 stuks. De aanvoer van Boter was weinig, die van Eieren tamelijk. BTOOIBOOTDlHNgT Mei Juni. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 31 7,30 Zondag 1 7,30 Maand. 2 7,30 Dinsdag 3 7,30 Woens. 4 7,30 Dond. 5 7,30 Vrijdag 6 7,30 4,15 6,- 4,30 4,15 4,15 4,15 4,15 Yan Zierikzee: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 31 7,50 Zondag 1 Maand. 2 Dinsdag 3 7,50 Woens. 4 7,50 Dond. 5 Vrijdag 6 6,30 7,50 .30 7,— 3,— 5,30 3,— 3 3,— 3,— 3,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzeevóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar GoeB worden getelegrafeerd. Des Zondags zullen Retourbiljetten worden afgegeven, geldig voor de terugreis op den zelfden dag: Middelburg—Zierikzee v.v. Ie klasse fl,50, 2e klasse f 1, Tus8chenveren v.v. Ie klasse f 1,20, 2e klasse f 0,80. Ondertrouwd J. J. BEKAAR, Rijks-Ontvanger te Brouwershaven, en JEANNE BOLLE. Haamstede, 29 Mei 1902. Getrouwd JAN BEUKELAAR Hz. en ADRIAANTJE DE JONGE P.Md. die, mede namens wederzijdsche Familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Burgei, 28 Mei 1902. Bevallen van een welgeschapen Zoon, H. v. d. GRAAFFvan Zwol. St.-Annaland, 29 Mei 1902,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2