MIDDELBURG—ZIERIKZEE. Rotterdam. Het vervoer van die kolen is aangenomen door A. A. Rijstenbil te Oud- Yosaemeer voor 2| cent per H.L. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 12 Mei. Door den heer kanton rechter zijn Woensdag 7 Mei j.l. de volgende vonnissen gewezen en uitgesproken tegen onder staande personen, wegens 1 Jachtovertreding J. J., 19 jaar, landbouwersknecht te Nieuwer- kerk, M. H., 19 jaar en J. C., 23 jaar, beiden sigarenmakers te Zierikzee, ieder tot f20 boete, subs. 4 dagen hechtenis voor ieder hunner; 2°. Het bevisschen der Schelde en Zeeuwsche sti'oomen zonder voorzien te zijn van een consent: D. L. S., 40jaar, visschersknecht teBouchante, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 3°. Overtreding van het baggerreglement: E. S., 24^ jaar, schipper te Graauw, tot f 20 boete, subs. 4 dagen hechtenis 4°. Overtreding van het baggerreglementen van het reglement ter voorkoming van aanvaring.- H. B38 jaar, schipper te Tholen, tot 1 boete van f 20, en 1 boete van f 5, subs. 4 en 2 dagen hechtenis 5°, Het te zamen en in vereeniging zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over eens anders bezaaiden grond: A. F., 34 jaar, arbeider te Haamstede, en J. van der H., 33 jaar, arbeider te Renesse, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis voor ieder hunner; 6°. Het zonder daartoe gerechtigd te zijn loopen over bezaaiden grond J. van de P., 23 jaar, arbeider te Noord- welle, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis 7°. Jachtovertreding K. L., kuiper te Nieuwerkerk, na gedaan verzet, tegen een bij verstek gewezen vonnis, tot 7 dagen hechtenis 8°. Vrijgesproken G. K., 61 jaar, schipper te St.-Philipsland, beklaagd van overtreding der wapenwet; 9°. Overtreding der Leerplichtwet tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis W. van der H., 38 jaar, arbeider te Haamstede; C. van der W., 48 jaar, arbeider te Kerkwerve; G. van A., 48 jaar, arbeider te Eikerzee; C. van den B., 44 jaar, arbeider te Noordgouwe; K. S., weduwe C. L., 57 jaar, arbeidster te Brouwershaven; C. J. L., 50 jaar; W. van S., 44 jaar, arbeiders A. V., 45 jaar, landbouwer, allen te ZonnemaireK. de O., 33 jaar, land bouwersknecht; S. B., 34 jaar, arbeider, beiden te Noordwelle; P. van D., 48 jaar, havenloods te Dreischor; A. van der C., 39 iaar, arbeider te Noordgouwe; M. T., 41 jaar, landbouwers knecht A. O., 50 jaar, arbeider, beiden te Ouwerkerk; T. de J., 39 jaar, arbeider en N. P. H., 35 jaar, landbouwer, beiden te Kerkwerve vrijgesproken; J. J., 41 jaar, landbouwers knecht te Duivendijke; J. van B., 36 jaar, schipper te Brouwershaven en L. F., 52 jaar, arbeider te Noordgouwe. 10°. Het zich in kennelijken staat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg.- C. L. de W., 44 jaar, schipper te Clinge, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde "Woensdag 1.1. J. A. W., vroeger koster en organist van de R.-K. kerk te Beek, gem. Ubbergen, wegens het plegen van ontuchtige handelingen met kinderen, beneden de 16 jaar, tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was 2 jaar. St-FUipsland, 16 Mei. Maandag j.l. verschenen voor het kantongerecht te Tholen 3 personen uit den Anna-Jacoba-Polder wogens overtreding der Leerplichtwet. De eisch ia 3 gulden boete of 1 dag gevangenisstraf. kerknieuws. Beroepen bij de Geref. Gem. te Arnhem (A) ds. J. H. Donner te Kieuwdorp. Op het drietal voor pred. bij de Herv. Gem. te 's-Gravenhage komen voordr. J. R. Slotemaker de Bruine en dr. E. J. W. Posthumus Meyjes, beide pred. te Middelburg. Gekozen tot notabele der Ned. Herv. kerk te St.-Annaland de heer Anth. van Luijk G.Jz. met 85 van de 126 uitgebrachte geldige stemmen. De heer J. Moerland Cz. verkreeg er 29. Deze verkiezing had plaats ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. van Luijk. Donderdag 26 Juni heeft te Goes plaats het zomerfeest der Christelijke Jongelings- Vereenigingen op Z.-Beveland. Voorzitter zal zijn de heer] H. Janse, secretarissen de heeren J. Flink en L. C. van Vijven, penningmeesters de heeren J. Pieterse en P. M. Knievens, De heer M. de Bokx, landbouwer, wonende aan den 's-Heer-Hendrikskinderendijk, heeft zijn prachtigen boomgaard kosteloos voor deze feestbijeenkomst afgestaan. Een volledige samenwerking is ontstaan tus8chen alle Jongelingsvereenigingen op dit eiland. Zes sprekers zullen worden uitgenoodigd, en de Harmonie »Hosanna" zal het feest opluisteren. O N D E R W IJ S. Tot onderwijzer aan de openbare school te Axel is, bij loting met den heer Vink, benoemd de heer O. Z. Vrielink. Ter benoeming van een leeraar in het Fransch aan de 3e II. B. S. met vijf-jarigen cursus voor jongens te Amsterdam worden voorgedragen de heeren C. W. B. Ingenhous te Schiedam, II. L. de Leeuw te Middelburg en J. J. Wissenburgh te Utrecht. Tot onderwijzer-plaatsvervanger voor de school voor jongens 2e klasse is door den gemeenteraad van Leiden met algemeene stemmen benoemd de heer B. Th. Avenarius, thans onderwijzer te VlisBingen. Te Zuiddorpo is benoemd tot onder wijzeres aan de O. L. school mej. A. J. Vooren te Terneuzen. Uit de door het hoofdbestuur van den »Bond van Nederl. Onderwijzers" ontvangen opgaven van onderwijzers, die nog zonder betrekking zijn, blijkt, dat een van hen reeds meer dair 120-maal had gesolliciteerd. Door do afdeeling »Duiveland" van het Ned. Ond. Gen. werd bij de behandeling dor vragen voor de enquête naar de werkiDg der Leerplichtwet, ingesteld door het hoofd bestuur van het genootschap, de wenschelijkheid uitgesproken, dat de wet gedurende het zomerhalfjaar alleen toepasselijk gesteld zou worden voor leerlingen tot den 1 O-jarigen leeftijd. Van Nov. tot Mei wenschte men echter de wet ook toegepast te zien op de wijze, zoo als dit thans geregeld is. Men meende, dat daardoor aan vele bezwaren zou worden tegemoet gekomen en dat de wet op die wijze spoedig populair zou worden. Door den heer Geluk, onderwijzer te Bruinisse, werd eene lezing gehouden, die tot onderwerp had»eene vergelijking tusschen Pestalozzi en Rousseau". Met het grootste genoegen werd de spreker door de aanwezigen aangehoord. Akte-Examens te Middelburg. Donderdag j 1. werden geëxamineerd 3 mannelijke candidaten, waarvan slaagden de heeren L. van Tiggele van Poortvliet en S. de Visser van Nieuw- en St.-Joosland. Voor de vrije- en orde-oefeningen werden geëxamineerd 2 mannelijke candidaten, van wie slaagde de heer A. Scherpenisse van St.-Maartensdijk. Aan de te Middelburg gehouden, heden geëindigde examens voor onderwijzer of onder wijzeres namen in 't geheel 99 mannelijke en 54 vrouwelijke candidaten deel Voor onderwijzer slaagden 64 candidaten of 64 pCt. (verleden jaar was het percentage 71), en voor onderwijzeres 38 candidaten of 70 pCt. (vorig jaar eenzelfde percentage.) JOe Koningsschool te Apeldoorn. Den 3en Mei heeft de Koningsschool te Apeldoorn 50 jaar bestaan. Feitelijk heeft men het jubileum willen vieren, doch de ziekte van Koningin Wilhel- mina heeft het feest doen uitstellen. De stichting dier school door Koning Willem III heeft een eigenaardige geschiedenis In 1851 zat aan 's Konings tafel de toen malige schoolopziener, baron Verschuer, een oud militair. Het tafelgesprek liep over het onderwijs. Koning Willem III hoorde er van den schoolopziener veel goeds van, doch deze zweeg steeds over het onderwijs op de Veluwe. Dit deed den Koning plotseling vragen Zog mij nu eens, hoe is 't met het onderwijs op de Veluwe Nu, Sireantwoordde baron Verschuer openhartig, d&t laat veel te wenschen over, maar het slechtste onderwijs van de geheele Veluwe wordt gegeven onder den rook van uw Dan moet er verandering in komen zei de Koning. Zoo iets mag hier niet langer voortduren. Geef den onderwijzer liier pensioen en benoem in zijn plaats een flink en degelijk man. Reeds 26 April 1851 werd do eerste steen voor de nieuwe school gelegd, terwijl do plechtige opening plaats vond 3 Mei 1852. Tot hoofdonderwijzer werd benoemd do heer D. C. L. Neelmeyer. Den 4en Mei namen de lessen een aanvang, met 90 leerlingen. Het onderwijs omvatte de vakken van art. I der wet op het lager onderwijs a—i en o. Des avonds werd er onderwijs gegoven in het handteekenen, alsmede in practische meet kunde, natuurkunde en elementen der werktuigkunde als hoofdvakken. Tot deze Koningsschool of ^School Willem III" worden slechts kinderen van Apeldoornsche ingezetenen toegelaten, allen geheel kosteloos, uit welke klasse ze ook komen. Zoo heeft de tegenwoordige burgemeester van Apeldoorn er ook school gegaan. De uitgaven, die schoolgebouw, het onder houd, de leermiddelen, de onderwijzers enz. eischten, werden alle uit 's Konings particuliere middelen bestreden en worden dat na 'b Konings dood nog uit daarvoor nagelaten fondsen zoodat steeds een 100-tal Apeldoornsche kinderen, uit eiken stand, kosteloos en uit nemend onderwijs ontvaDgen. Post en Telegrafie. Aan de telefoniste mej E. de KoniDg te Middelburg is met 16 Mei een jaar verlof verleend, onder stilstand van anciënniteit en van 's-Gravenhage is naar Middelburg ver plaatst de telefoniste mej. S. Tolff. Gemengd Nieuws. Ervaring van een verpleegster. In haar vakblad deelt een verpleegster een en ander mee over de wijze, waarop ze bij een Overijselschen boer werd behandeld, toen ze zijn vrouw kwam raadplegen. Het slot van dat vermakelijk verhaal luidt aldus: We plaatsten ons aan don disch, waarop de aardappelen dampten. Willen we efkeus bidden de gezichten werden eerbiedig in de petten gedrukt, de hoofden bogen, eenige seconden stilte. Spoedig tikten de vorken op de borden. Na het eten bleef de boer even dralen. t>Ik wil oe es zeggen as da' oe moar op 't huus en de herreberg mót passen, we motten allemoal noar 't land, 't is hooitied, dan is do vrouw altied allienig. Ge kos de minsen wel an een borrel helpen Ik betuigde hem dat ik dèt niet kon; dat ik gaarne behulpzaam zou zjjn ia de huishouding, maar dat borrels schenken" iets was wat ik nooit had gedaan. »Wel hek in mien leven, wa' denk oe wel, zoo'n duur mins en dan allienig voor 't wief, da goat niet heur. Ge kos toch wel een gloaske bier of een kelkske »rood" schenken?" Ik zei: »Neen, dat doe ik niet". »Moar dat goat nie, da goat nie", bromde hij, zich naar het achterhuis begevend. Maar gelukkig de meid bleef thuis, 's Avonds kwam de dochter weder en met groote moeite deed die den boer begrijpen dat dit niet geöischt kon worden van »Zuster". De patiente nam spoedig in beterschap toe PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Do Geref. Kerk te Zierikzee: 4e Pinksterdag, 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Essclink. 2e 's Voorm. 10 ureIdem. Herv. Kerk te Kerkwerve: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Blanker l. 2e 's Voorm. half tieu ure: Idem. Herv. Kerk te Serooskerke: 1e P.nksterdag. 's Voorm. 9.30 ure: ds. Mossel. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Burgh: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. De Jarjher. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Renesse: 1e Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Kaptcyn. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: le Pinksterdag. Geen dienst. 2e 's Voorm. half tien uro: ds. Kaptcyn. Herv. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag, 's Nam. twee ure: ds. Van den Broek van Brouwershaven. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Haamstede: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra 2e 's Voorm. half tien ureIdem Herv. Kerk te Eikerzee: le Pinksterdag, 's Nam. twee ure: ds. Zeeman van Zonnemaire. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Eikerzee: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Raman. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Brouwershaven: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Van den Broek. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Geref. Kerk te Brouwershaven: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Geerling. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Zonnemaire: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. (Na de gewone collecte eene collecte voor 't Zendeling Genootschap bij beide diensten). Geref. Kerk te Zonnemaire: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: de heer Ploegers van Dordrecht, j 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgouwe: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure: ds. Nauta. 2e '8 Voorm, half tien ure: Idem. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: le Pinksterdag, 's Voorm. 9.?0 ure; 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ureds. Wessefs. 2e 's Voorm. 9.30 ureIdem. Herv. Kerk te Dreischor: le Pinksterdag, 's Voorm. half tien ure en 'stam. twee ure: ds. A. Burger. (Collecte voor de Zending. 2e 's Voorm. half tien ureds. v. d. Berg van Zierikzee. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 1e Pinksterdag, 's Nam. twee ure: ds. Kunst. 2c 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Nieuwerkerk; le Pinksterdag, 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 6 ure: ds. u. d. Linden. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Pinksterdag, 's Voorm. 9,30 ure; 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ureLeeskerk. 2o Geen dienst. Oud-Geret. Kerk te Nieuwerkerk: le Pinksterdag, 's Voorm. 9 ure; 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: de heer P. Ingclse van M ddelburg. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Oosterland: le Pinksterdag, "s Voorm. half tien ure: Geen dienst; 's nam. twee ure: ds. Waardenburg van Bruinnisse. Gerei. Kerk te Oosterland: lo Pinksterdag, 'sVoorm. 9.30 ure: Leeskerk; 'snam. 2 ure: ds.C. Staal; 's avonds 6 ureLeesk. Herv. Kerk te Sirjansland: 1e Pinksterdag, 's Voorm half tien ure: de candidaat Kampsteeg; 's nam. twee ure: d?. Van der Linden van Nieuwerkeik. (Collecte voor de Zending). Herv. Kerk te Bruinisse le Pinksterdag, 's Voorm. 9.30 ure ds. Waardenburg 's nam. 2 ure Leeskerk. 2o 's Voorm. 9.30 ureIdem. Geref. Kerk te Bruinisse lo Pinksterdag, 's Voorm. 9.30 ure en 'savonds 5 ure: ds. v Bueren. 2e 's Voorm 9.30 ure: Idem. Oud-Gcrel. Kerk te Bruinisse: le Pinksterdag, 's Voorm 9 ure; 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 urede heer Romeijn 2e 's Voorin. 9 ure. Idem. Evangelisatie te Bruinisse: le Pinksterdag 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ure: de heer P Barendrecht. 2e 's Voorm. 9.30 ure: Idem. Evangelisatie Jeruël II: 1o Pinksterdag, 's Voorm. 10 ure; 's nam. 3 ure en 's avonds 8 ure spreker: de heer S. Kole van Kloetinge. 2e 's Avonds 8 ureSamenkomst. en na eenige weken kon ik haar weder ver- laten. Bij het heengaan zei mijn boertje openhartig»Oe hèb de vrouw goed 'eholpen, ik kos hoar ook nie missen, ze zorg voor de verkens, 't huus en de herrebergal is oe een duur mins, ik blief oe dankbaar". Ik lachte hartelijk. Gelukkig maar dat het niet laDg heeft geduurd, hé", zei ik. »Daar hedde oo geliek oan", antwoordde hij. Slimme caféhouder! Voor één der cafe's te Breda prijkt een bordje met het opschrift: »IIier brandt de kachel". De voorwaarden der firma Van Heek en Co. te Enschedé, waarop zij genegen is den arbeid te doen hervatten en die door stakers met groote meerderheid van stemmen werden verworpen, luiden in haar geheel als volgt 1°. De fabrieken op den Noorderhagen en Richtersbeek zullen worden opengesteld, zoo dra de machines in de Kremersmaten en Kortesteeg geheel bezet zijn. 2°. De arbeid op de dekentouwen wordt tegen het nieuwe loontarief hervat. 3°. Alle arbeiders worden, zooveel mogelijk en voor zooverre er plaats is, weer tot den dienst toegelaten, met uitzondering van on geveer 20 peraonen. 4°. Met het oog op eene goede regeling moeten alle arbeiders zich bij de bazen aan geven, en zal elkeen zooveel mogelijk zijte vroegere machines terug krijgen. Een origineele smokkelaarster. Een oude tooncelspeelsterwelke voortdurend tusschen de Vereenigde Staten en Canada op en neer reisde, naar vermoed werd als smokkelaarster, is eindelijk door de slimheid der douane-beambten gesnapt. Zij reisde steeds in gezelschap van een hond, welken zij eenige dagen liet vasten om hem daarna een portie vlecsch, waartusschen diamanten gemengd waren, voor te zetten. Het dier slokte alles naar binnen, vleesch zoowel als diamanten. Op de grens, waar men haar reeds lang verdacht, liet zij zich rustig fouilleeren, doch ter bestemder plaatse aangekomen, moest het hondje er aan geloovenbij werd open gesneden, de diamanten werden te voorschijn gebaald en de volgende reis was het weer een andere hond, die als smokkelaar dienst deed. Zoo had zij reeds voor een twee honderd duizend gulden over de grenzen gesmokkeld. De laatste maal, toen zij met een zwarten poedel reisde, werd zij gesnapt. In haar tegenwoordigheid werd do hond opengemaakt en toen zijn maag vol diamanten word gevonden, werd do dame voorgoed ingerekend. Een fijne familie. Vrijdag stond te Londen een vrouw voor den politierechter, om zich te verantwoorden voor den kennelijken staat van dronkenschap, waarin zij op d<n openbaren weg had verkeerd. De vrouw verontschuldigde zich met te zeggen, dat huiselijk leed haar aan den drank had gebracht. Een dochter van haar was vergiftigd, een andere dochter opgehangen, een zoon was bij een spoorwegongeluk omgekomen en een andere zat in een krankzinnigengesticht. De rechter liet de vrouw gaan. Zij heette Ansell. Een paar jaar geleden stonden de bladen vol van de geschiedenis harer dochters. De eene had de andere met een vergiftigden koek om het leven gebracht en werd er voor ter dood veroordeeld. Vergeefs trachtte de verdediging de ontoerekenbaarheid van de beschuldigde bij de rechtbank ingang te doen vinden. Het vermoorde meisje was ook simpel en de moeder drinkt. TELEGRAHHEN. Het Loo, 16 Mei, 9 uur. (Bulletin). Hare Majesteit de Koningin blijft steeds in beterschap toenemen. L. POT, Arts. 'a-Graven liage, 15 Mei. Het Haagsche gerechtshof behandelde heden het hooger beroep, ingediend door den evange list Weltevreden tegen zijne veroordeeling door de rechtbank te Zierikzee tot 4 jaar gevangenisstraf wegens brandstichting in het evangelisatielokaal. Appellant hield zijn on schuld vol, bewerende, dat er een op hem gelijkend persoon met denzelfden naam bestaat. Getuige politie-beambte wraakte het voorgeven van beklaagde, dat uit vijandschap jegens beklaagde anderen den brand zouden hebben veroorzaakt, ter terechtzitting weersproken, teiwijl zijn vermoeden, dat de huisvrouw van een naast het evangelisatiegebouw wonenden man den brand stichtte, als eene aantijging werd verworpen. De beide winkelbedienden uit de Fransche Bazar te Rotterdam herkenden beklaagde pertinent als kooper van de wekker klokjes, met welker mechaniek hij lampjes liet omvallen, die brand veroorzaakten. Een hunner had den indruk gekregen, dat familie leden hem later trachtten om te koopen tot het afleggen van andere verklaringen. Ook werd beklaagde herkend als de man met een pak op de boot. De verklaringen van getuigen door de ver dediging opgeroepen, strekten om aan te toonen, dat beklaagde onmogelijk in den avond van 10 Augustus ten half zes ure te Rotterdam in de Fransche Bazar wekkers kon koopen, zijnde hij dien middag 4 ure 22 min. aan het station te Utrecht gezien, terwijl hij omstreeks 6 uur daarna te Rotterdam is gezien aan het slation van de tram naar Oud-Beierland. Het getuigen-verhoor is afgeloopenmorgenochtend voortzetting. 16 Mei. Bij de voortgezette behandeling van de zaak betrekkelijk den evangelist Weltevreden heeft de Advocaat-Generaal Reitsma onaan nemelijk verklaard de bewering van beklaagde, dat een complot tegen hem gesmeed was, en dat hij elders aanwezig was, uitvoerig zijn schuld aan de brandstichting volgehouden. Als een misdadiger, die onder het mom van evangeliedienaar een baatzuchtig en schijn heilig bedrieger is, was beklaagde juist af geschilderd. Hij vorderde de bevestiging der veroordeeling tot 4 jaren gevangenisstraf. Mr. F. Wolfson draagt thans de verdediging voor. In zijn pleidooi voor den evangelist trachtte pleiter aannemelijk te maken, dat beklaagde de dupe is van een samenzwering, uit vuig eigenbelang van anderen voortsprui tend. Het bewijs ontbrak bepaaldelijk ten opzichte van het koopen der wekkerklokken te Rotterdam. Tegenover het ongunstig oordeel van het Openbaar Ministerie stelde pleiter het geloof van den predikant Gheel Gildemeesler in de onschuld van beklaagde na zijn godsdienstige overreding tot bekentenis. Pleiter vroeg vrij spraak en ontslag uit de negen maanden voor- loopige hechtenis. Na re- en dupliek werd dit verzoek afge wezen, en werd de uitspraak op 29 Mei bepaald. 16 Mei. De Tweede Kamer heeft de verschillende wetsontwerpen goedgekeurd, o. a. dat betrekkelijk de verlenging van do over eenkomst met den Koninkl. West-Indischen maildienst, wegens de vaart van Amsterdam op West-Indiö, en dat betrekkelijk een nadere overeenkomst met de Exploitatie-Maatschappij ten aanzien van het Rijnspoorpersoncel, nadat de Minister van Waterstaat tegenover do heeren Melchers en Helsdingen had doen uitkomen, dat de Exploitatie-Maatschappij ten opzichte van het Rijnspoorpereoneel correct heeft gehandeld. Goedgekeurd is de grens wijziging van Bussum—Hilversum, waarbij Minister Kuyper een behoorlijke controle beloofde op de tarieven voor het verstrekken van afschriften uit de gemeente-archieven. Middelburg, 16 Mei. Examens Gymnastiek. Geëxamineerd vijf candidaten. Geslaagd A. de Baare, J. J. Israël van Middelburg, en J. van Oosten van Goes. De examens zijn grëindigd. JNARKTBER1CHTEN. Zierikzee, 15 Mei. Aanvoer gering en wat was aangeboden ging vlug van de hand tot vorige prijzen, alleen tarwo kon iets hooger prijzen bedingen en bleef niets onverkocht. Tarwe f 6.75 f 7.25; chevaliergerst f 5 a f 5.50; wintergerst f 4.50 a f 5; zomer- gerst f 4.25 a f4.75; rogge f4.75 f5.25; haver f 3.75 a f 4 50. Middelburg, 15 Mei. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren maar een kleine aanvoer. Tarwe en witte boonen waren de eenige artikelen, die aangeboden werden. Met uitzondering van tarwe, waarvoor 15 35 ct. boven vorigen weekprijs werd betaald, bleven prijzen van witte boonen onveranderd. Voor nieuwe tarwe, waarnaar eenige vraag was, werd f 7 50 naar kwaliteit betaald rogge, winter- en zomergerst niet ter markt; Walch. witte boonen hield men algemeen op f 11, slechts een enkel partytje werd tot f 10.75 afgegeven. Andere peulvruchten werden niet aangeboden, koolzaad niet ter veil. 369ste Staats-Loterij. Oollecten nit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 12, 13, 14 en 15 Mei 1902. Prijs van f ÏOO, No. 759. Prijien van f T'O. 9014 9063 9148 1003G 12753 9052 9072 9479 10041 127G8 9056 9075 9496 10045 12781 727 729 753 756 4044 4045 4048 7284 9002 9010 9016 9023 9024 9028 9033 9038 NIETEN. 9040 9100 9049 9106 9050 9119 9055 9126 9074 9132 9077 9137 9079 9460 9099 9468 9474 9481 9487 10026 10038 10039 12763 12770 12777 12783 12784 12786 12802 12808 12811 Weekmarkt te Zierikzee, 15 Mei 1902. DoterprijzenDe Boter is verkocht voor 0,40, f 0,47£, f 0,50 en f 0,52-J- de 5 Hectogr. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,60, f 0,70, f 0,75 en f 0,80 por 25 stuks. Eend-EierenDe Eend-Eieren zijn verkocht voor f 0,90 per 25 stuks. De aanvoor van Eieren was grootdie van Boter tamelijk. STOOBBOOTDlIilNdT Mei. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'smorjr. 'smidd. Zaterd. 17 7,30 Zondag 18 7,30 Maand. 19 7,30 Dinsdag20 7,30 Woens. 21 7,30 Dond. 22 7,30 Vrijdag 23 7,30 4,15 5,30 6,- 4,15 4,15 4,15 4,15 Van Ziorikzee: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 17 7,50 Zaterd. 17 11,30 Zondag 18 6,30 Maand. 19 6,30 Dinsdag 20 7,50 Woens. 21 6,15 Dond. 22 6,30 Vrijdag 23 7,— 4,30 5,— 3,— 3 3 3,- Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor do ochtendroizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden gotulegrafeerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 6