den viervoeter in de steek, zoodat de kar te water raakte. En daar raakte de heele kluit in de sloot: eieren, zeep, blom, sajet, zout, stroop, suiker en azijn, en maakte, dat is duidelijkmet het slootwater een niet dikwijls voorkomende limonade Negentig personen, die samen 157 stemmen uitbrachten, waren opgekomen ter vergadering van ingelanden van het waterschap de Breede Watering bewesten Ierseke. Tijdens de ziekte van den ontvanger- griffier, den heer v. d. Meer Mohr, zal diens functie worden waargenomen door den heer J. Oele. De jaarwedde van dien ambtenaar werd met f 100 verhoogd. De dijkwerker De Wilde, die een reeks van jaren den polder heeft gediend, kreeg een jaarlijksch pensioen van f 250. De heffing van los- en aanleggelden te Kattendjjke zal op den bestaanden voet worden gehandhaafd. De begrooting werd vastgesteld op f 129131, waarbij f 44619 voor onvoorzien, f 44000 zal worden afgelost. Het dijkgeschot is f 10 per H.A. en f 3.50 por H.A. voor vroonen en vrijlanden. De gronden van den polder zullen als gewoonlijk voor 7 jaren verpacht worden. Nog werden opgemaakt vier voordrachten ter verkiezing van evenzooveel bestuursleden, waarvan één, de heer J. Yereeke verzocht had wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking te komen. Op de drie andere voordrachten werd het aftredende lid no. 1 geplaatst. Ie voordracht: A. Nijssen, J. Zegers, en W. de Groene, allen te Kapelle 2e voordrachtJ. Oele te Goes, S. Wisse en D. v. d. Have, beide te Kapelle. 3e voordrachtC. Gterurn, W. Rijn en M. Stols, allen te Schore. 4e voordrachtC. D. Vereeke te Kapelle, E. de Jonge en J. v. d. Velde te Ierseke. De cursieve namen zijn de aftredende leden. Middelburg, 24 April. Alhier had een ongeluk noodlottige gevolgen kunnen hebben. Een jongen, die een kinderwagen nabij den waterkant voortduwde, waarin twee zeer jeugdige kinderen gezeten waren, reed bij ongeluk in de vest. Op het noodgeschrei snelde de in de nabijheid wonende moeder toe en sprong, zonder zich een oogenblik te bedenken, het water in, hare kinderen na. De moeder raakte evenwel zelf in 't hoogste gevaar, daar zij in de modder wegzonk. Doch gelukkig kwam spoedig hulp dagen. Zoowel de moeder als de kinderen werden uit het water gered. Vlissingen, 23 April. Op 7 Maart 1.1. werd de heer Jos. van Raalte tot tijdelijk wethouder benoemd tot 31 December a.s., teneinde bij afwezigheid van een der leden van het Dagelijksch Bestuur, tijdelijk in het college van Burgem. en Wethouders zittiDg te nemen. In de heden gehouden zitting van den gemeenteraad is medegedeeld, dat Gedep. Staten dit besluit in strijd met de wet achten en daarom hebben geadviseerd dit ter ver nietiging aan H. M. de Koningin voor te dragen. In diezelfde zitting werd medegedeeld, dat was iügekomen een schrijven van den Mia. van Binnenlandsche Zaken, naar aanleiding van een door 't Dagelijksch Bestuur genomen besluit van den gemeenteraad om te trachten hier ter stede eene Rijks Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus op te richten, waarbij de Minister verklaart, dat hij voor dit oogenblik geen gelden daartoe zal aan vragen. Op een adres van den kerkeraad der Herv. gemeente, om afschaffing of inkrimping der kermis, vergezeld van verschillende adhaesie- betuigingen, wordt op voorstel der meerder heid van het Dagelijksch Bestuur met 12 tegen 4 stemmen afwijzend beschikt. Aan de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer werd door den Raad eene subsidie van f 300 verleend, voor een in dezen zomer op de Schelde te houden zeilwedstrijd. De hier gehouden bazaar vanwege het Chr. Boeren-Comité heeft blijkens de gehouden vergadering zuiver opgebracht f 1323, waarvan f 1000 is gezonden aan het hoofd-comité te Amsterdamvoorts is f 100 bestemd voor de ballingen in Portugal en f 100 voor het Afrikaner-Tehuis te Amsterdam. Het overige zal op de beste wijze worden besteed. Landbouw en Veeteelt. Men meldt ons uit het eiland Tholen Volgens menschenheugenis waren er nooit zooveel schadelijke iosecten voorgekomen dan in 1901 boomen, hagen en struiken werden deerlijk geteisterd, en helaas! het is te vreezen, dat dit jaar niet minder rupsen zullen waar genomen worden. De zeer zachte winter is uitstekend voor al het ontuig geweest en wij zagen tal van boomen, waarin de rupsen nesten niet door 's menschenhand vernietigd waren. Gelukkig, dat het vogelheir hulp verleent bij het verdelgen en dat die de schakel uit de natuur vormen om het ver broken evenwicht te herstellen. Bescherming van de lieve zangvogels kan dan ook niet genoeg aanbevolen worden, vooral bij onze lieve, wreede jeugd, die, waar zij kans ziet, al wat vogel heet van ei of kroost berooft. Zoo nu en dan en vooral in de beide laatste jaren, nu de prijzen der suikerbieten j dalen, worden proeven, zij het dan op bescheiden schaal, genomen met andere minder algemeen in deze streek verbouwde cultuur- Zoo neemt de verbouw van karwjj toe; ook die van zilverwitte uien en sjalotten. Zelfs is dit jaar door een landbouwer in Nieuwerkerk bijna een gemet gronds met radijs bezaaidterwijl bij het vorige jaar een heelen akker meirapen had. Oud-Vossemeer. Lente heeft feestelijk haar intocht gedaan, want alles groeit en bloeit. Het vee loopt in de weide en vindt er overvloedig voedsel. Ooievaar en zwaluw zijn weergekeerd, de koekoek laat zijn een tonig geroep over de velden klinken en de musschen, spreeuwen en merels hebben reeds eitjes gelegd. Mocht het zoo doorgaan Maar Mei, meestal gekenmerkt door koude, schrale Noord-Oosten windenkan nog heel wat be derven van wat April zoo schoon heeft gegeven. Zierikzee, 25 April. Door den heer W. J. Mulder waren wij heden in de gelegenheid gesteld het door hem onlangs gesticht Hoender park /Morgenstond" te Zonnemaire in oogen- schouw te nemen. Het is, wanneer men het daarvoor ingerichte 96 Meter lange terrein betreedt, een werkelijk frappant gezicht een zeshonderdtal hoenders, die naar ras en kleur in rennen van 15 a 18 M. lengte en 4 M. breedte zijn ingedeeld, te zien. Men bespeurt al aanstonds, dat met groote zaakkennis dit hoenderpark is aangelegd, waarin wij opmerkten verschillende leghorns, minorcas, lichte brah- mas en andere raskippen, en een groot aantal boerenkippen. De ruime, zindelijke rennen zijn van ijzeren vlechtwerk, dat aan ijzeren pilasters is vastgehecht, die op regelmatige afstanden van elkander geplaatst zijn. Achter eiken ren bevindt zich een overdekte, beslotene ruimte, breed 4 M., diep 3 M. en hoog 2,25 M., dienend om de kippen legen den regen te beschermen. In die ruimte bevinden zich tevens de doel matig ingerichte leg- en nachthokken. De laatste worden in een zorgvuldig zindelijken staat gehouden. Een 500 kuikens, die door de twee broedmachines, die de heer Mulder bezit, waren uitgebroed, trokken niet minder onze opmerkzaamheid. Deze kuikens, die des nachts door een kunstmoeder verwarmd worden, zagen er fleurig uit, en zijn even krachtig als kuikens, die door een hoen zijn uitgebroed. Legt niet de struisvogel zijn eieren in het zand, en worden deze niet door de zon uit gebroed P De broedmachine geeft aan het ei de warmte, die het behoeft om zich te ont wikkelen tot kuiken, terwijl de Jkunstmoeder aan het kuiken de warmte verschaft, die het des nachts noodig heeft. Vermelden wij nog de bronskleurige kalkoenen, die der moeite waard zijn bezichtigd te worden. In een steenen brandvrij gebouwtje wordt voeder voor de hoenders gekookt, dat zij des zomers koud, en des winters warm ontvangen. Wie kippen noodig heeft, hetzij raskippen, hetzij boerenkippen, kan deze te kust en te keur in dit hoenderpark verkrijgen. Ook eieren kan men er bekomen. Deze eieren worden verpakt in blikken van verschillende grootte, passend in kisten, zoodanig gemaakt, dat de eieren, veilig daarin kunnen vervoerd worden. AanbestedingenVerkoopingen enz. Zierikzee, 23 April. Door den notaris J. Franse werden heden alhier publiek ver kocht de volgende onroerende goederen voor den heer S. Krepel c. s. A. in Ellemeet a. bij den hoopde gebouwen der hofstede, om af te breken, voor f 8002 arbeidorshuizen, het ééne voor f 475, het andere voor f 451 b. per 41 Aren 68 Centiaren 1.10 H.A. erf, tuin, boomgaard en bouwland, voor f 425 1 08.50 H.A. bouwland, voor f 551 1 08.20 1.42.20 1.88.20 weiland, 1.49.30 bouwland, 51.70 A. 1.74.30 H.A.wei-enbouwl. 67.10 A. bouwland, 61.20 83.40 71.30 1.30.40 n.A. 2 60.10 wei-enbouwl., 4.87.40 weiland, 1.01.10 bouwland, 89 A. 91 2.02.50 H.A. 4.00.20 4.93 bouw-enweil., 66.30 A. bouwland 94.60 B. in Renesse De onverdeelde helft in 3.15 H.A. weiland, vroeger bosch, voor f 201 per 41 Aren 68 Centiaren. 560 600; 450; 605 650; 605; 600; 610; 650; 600; 575; 460; 475; 575; 550; 550; 580; 582; 470; 660 630; KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. Gemeente te Hoek ds. J. W. Knaap te Grootegast. Te Schoonhoven is, na eene ongesteld heid van enkele dagen, overleden ds. M. Keulcmans, sedert 1895 predikant bij de Geref. gemeente aldaar en vóór dien tijd van af 1889 predikant bij die gemeente te Zierikzee. O N D E B W IJ 8. Acle-Examens Lager Onderwijs. Donderdag jeëxamineerd 8 afgewezen 1. Geslaagd de ïeeren S. W. E. A. A. Fran^oys te Ierseke, Goossens te Zaamslag, C. L. van der Graaf te Zierikzee, J. L. van Houdt te Scherpenisse, G. Houtekamer te Wemeldinge, L. van Koeveringen te Kapelle en A. Krinkels te Bergenop-Zoom. Door Burgem. en Weth. van Arnhem wordt voorgesteld de waarneming der be trekking van leeraar in de Hoogduitsche taal cn letterkunde aan de Hoogere Burgerschool van 15 Mei tot 31 Augustus op te dragen aan den heer C. Bethe (geb. te Zierikzee), thans onderwijzer aan een instituut te Voor burg, tegen eene bezoldiging berekend naar een bedrag van f 2300 per jaar. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Scherpenisse mej. Quist te Tholen, zulks in de plaats van mej. van Stapele, die tegen 1 Mei a.s. te Tholen benoemd is. De heer J. A. Stokmans, oud-leerling der burger-avondschool en ambachtsschool te Goes, thans werkzaam op de fabriek »De Schelde" te Vlissingen, is benoemd tot onderwijzer in het smeden aan de ambachts school te '8-Gravenhage. Aan de ambachts school te Goes is tijdelijk (wegens ziekte van één der onderwijzers) tot onderwijzer in het timmeren benoemd de heer J. K. Crucq, oud-leerling dier inrichting, en thans werkzaam te Door de afdeeling Duiveland van het Ned. Ond. Gen. werd in hare deze week gehouden vergadering de vragenlijst behandeld voor de enquête naar de werking der Leer plichtwet, ingesteld door het hoofdbestuur van het Ned. Ond. Gen. Uit de gehouden be sprekingen bleek, dat door de werkiDg der wet zoowel het relatief als het absoluut verzuim veel was verminderd, zoodat de leerplicht op het onderwijs een goeden invloed heeft. Door den heer Waale werd een nieuw leermiddel in bespreking gebracht, namelijk: »Eene graphische voorstelling der tonenrij", bedacht door den heer M. W. van de Garde, hoofd der school te Noordgouwe. Met genoegen maakte men met het eenvoudige en doelmatige hulpmiddel kennis, dat zeker bij het zang onderwijs van veel dienst zal kunnen zijn. Naar aanleiding eener circulaire van het Ond. Gez. Kollumerland werd besloten eene bijdrage te zenden tot ondersteuning eener onderwijzers-weduwe te Munnekezijl. Zeker zullen vele afdeelingen eveneens gaarne eene gave zenden, waar nog maar steeds, niet tegenstaande allerlei beloften en verzekeringen, een rijkspensioenfonds voor weduwen en weezen van onderwijzers aan openbare en bizondere scholen achterwege blijft. Renesse, 24 April* De onderwijzars van de afdeeling «Westelijk Schouwen" van het Ned. Ond. Gen. vergaderden hedenmiddag. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken kwam aan de beurt van behandeling een ingekomen«Bede om hulp" voor de weduwe R. Brouwer te Munnikezijl. Aan de bede werd gehoor verleend en een zeker bedrag uit de kas zal aan de ongelukkige worden toegezonden. Verder waren ingekomen twee vragenlijsten, één voor de enquête naar dei toestand van het onderwijs in de vakken van art. 2 der wet op het Jager onderwijs voor de afdeelingen van het Ned. Ond. Gen., en één voor de enquête naar de werking der Leerplichtwet, ingesteld door het hoofdbestuur van het Ned. Ond. Gen. Tot rapporteurs werden benoemd bij de behandeling van lijst no. 1 de heer M. N. Leeuwe van Renesse, voor lijst no. 2, die in deze bijeenkomst behandeld werd, de heer J. Spek van Haamstede. Daar de behandeling der inge komen stukken zeer veel tijd vereischte, werd de leesbeurt, die de heer Leeuwe voor deze vergadering op zich genomen had, tot de volgende bijeenkomst aangehouden. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter na omvraag de vergadering. dan voorheen zoet water, waarin de oesters in geheel andere conditie komen en niet kunnen leven. Bovendien is door de afdamming de stroom versneld en wordt het oesterbroed medegevoerd, zoodat alleen laDgs de oevers aanslag mogelijk is. De eigenlijke oester- visscherij op de Wester-Schelde bestaat dan ook niet meer, omdat er geen gronden gevonden worden geschikt voor de teelt. Een onderzoek met den areometer, in verschillende jaren gedaan, geeft voortdurend een dichtheid aan, die op te laag zoutgehalte wijst, om het leven der oesters op den duur mogelijk te maken. Toch geven de oesterkweekers de zaak niet spoedig op, daar telkens en telkens opnieuw proeven worden genomen of de cultuur ook daar niet slagon wil. Zoowel langs de zijde van Zuid-Beveland, als langs de kust van Zeeuwsch-VIaanderen worden pogingen aangewend om de kweek financiëel mogelijk te maken, maar helaas! meestal met slechte uitkomsten. Zoo vernamen wij, dat in de laatste jaren o. m. beoosten de haven van Hansweert een proef genomen was met eenige honderdduizenden zaai-oostcrs, die slecht gegroeid waren en minne qualiteit visch gaven, wat voor een deel werd toegeschreven aan val van mosselzaad op die plaatso. a. in den Biezelingschen Ham, waren de uit komsten, hoewel wat beter, toch ook niet van dien aard, dat succes werd behaald. In do Brakman, zoowel op het schor voor den Angelinapolder, voor den Lovenpolder enz., worden ook telkens proeven genomen, die echter den ondernemers in den regel meer kosten, dan de gekweekte oesters kunnen opleveren. Dezer dagen is weder een oester maatschappij, die elders haar zaken doet, en die ook hier een kostbare proef ge nomen had, genoodzaakt geweest een einde aan het bedrijf te maken en de Wester-Schelde te verlaten. Het oog wordt meer en meer gevestigd op perceelen gelegen ton Noorden van de Ooster-Schelde, n.l. op die in de Grevelingen en onder Oude Tonge, waar door vele pachters van banken op de Schelde, duizendea oesters worden geplant, die tegen het komende afleveringeseizoen aldaar «gevet" worden; de verwachtingen zijn hoog gespannen, te meer daar hier een goed resultaat kan verkregen worden, zooals in de laatste ver- loopon jaren ruimschoots is geblekengroei en kwaliteit waren uitstekend en de sterfte, in vergelijking met die op de Ierseksche bank, gering en daardoor is de productie, zoowel als de opbrengst, niet onbelangrijk toegenomen. KUNSTNIEUWS. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Men meldt uit Zeeland aan de IV. R. Ct.: Nadat do afdamming van het Kreekrak plaats had en bet bovenwater der Schelde zijn weg moest nemen door de Honte, behoudt de rivier benedenwaarts langer tijd Hoogstwaarschijnlijk zal de heer Klimmer boom op den 2en Pinksterdag in de Nieuwe Kerk een concert geven en dat wel met mede werking van mej. Annie Siewe, concert-zangeres (sopraan) uit Frankfort a/M., en den heer 1. Mossel, solo-violoncellist van het concert- gebouw-orchest uit Amsterdam. De heer M. trad hier op in November 1897 in de Concert zaal. Zijn roem is overal verspreid, en het is onnoodig er lang over uit te weiden. Goede wijn behoeft geen krans. Wat mej. S. betreft, de berichten over haar zijn van dien aard, dat de verwachting hoog gespannen kan zgn. Het zou de eerste maal zijn, dat zij hier op treedt, maar de heer M. zal zekerlijk weten, met wie hij voor het publiek komt. Het weekblad voor muziek, onder redactie van Hugo Noltenius, gewaagde reeds meermalen van haar roem als concert-zangeres. Een druk bezoek is dit kunstenaarspaar dubbel waard. Moge het alzoo zijn! Zierikzee, 25 April. Gemengd Nieuws. Te Terheyden (N.-Br.) is Dinsdag 1.1. de twaalfjarige knaap Boemers, die een neet uit een boom wilde halen, door het breken van een tak uit dien boom gevallen. De ongelukkige knaap was terstond dood. PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. h o n A a g 2 3 April 1 9 O 2. Os Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 31. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. 9.30 ureds. Mossel. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. hall tien ure: ds. De Jaghcr. Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 'a Nam. twee ure: ds. Kapteyn. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: de heer A. M. Brouwer, cand. voor de H. Dienst te Leeuwarden. Geref. Kerk te Haamstede: 'a Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Ilerv. Kerk te Eikerzee: 'sNam. twee ure: ds. De Jagher van Burgh. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leesk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Gcerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Raman van Schat endyke. (Bediening H. Avondmaal; 'snam. twee ure en's avonds zes ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm half tien ure: ds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. A. Burger. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. 9.°0 ure's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kunst. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk; 's nam. 2 ure: ds. v. Bueren. (Bevestiging van lidmaten); 's avonds 6 ure: Idem. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure; 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee uredr. G. Smit Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure: Lee-.kerk; 's nam. 2 ure: ds. D. Staal; 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Van Nouhuys van Zierikzee; 'snam. twee ure: Leeskerk D. JBanse, ouder ling. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en's nam. 2 ureds. Waardenburg. Geref. Kerk te Broinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure: ds. v. Bueren. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure: ds. Jansen; 'snam 2 ure: Idem. (Djopsbedienirg); 's avonds 5.30 ure: Idem Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: Gewone dienst. Evangelisatie Jeruël U: 's Voorm. 10 ure; 'snam. 3 ure en 's avonds 7 30 ure spreker: de he?r J. Straub van Gces. De staven goud, ter waarde van 7000 pond sterling (f 84.000), verleden jaar door den hofmeester van een der Amsterdamsche stoomschepen in het Suez-kanaal geworpen, zijn daaruit opgevischt. Uit Lützum, op Duitech grondgebied aan de Nederlandsche grens, wordt een ver schrikkelijke misdaad gemeld. Een echtpaar aldaar wordt beschuldigd een pasgeboren kind levend te hebben begraven. De beide ouders, die zeven kinderen hebben, zijn in hechtenis genomen. Een pukhond met een dubbel vel. Aan boord van een Kanaal-stoomboot is onlangs het volgende gebeurd. Op het schip bevond zich een dame met een buitengewoon vetten pukhond, wat niet zoo heel vreemd is, daar pukhonden meestal aanleg vertoonen tot zwaarlijvigheid, vooral wanneer zij geknuffeld worden in damesschooten. Bij aankomst te Dover scheen de dienst doende douane-ambtenaar veel belang te stellen in het pukkie. Terwijl hij den onschuldig uitzienden koffer van zijn meesteres onder zocht, scheen de ambtenaar meer aandacht te hebben voor de bewegingen van het hondje, dan voor zijn werk. Ten slotte zei hij tot de dame Wat een prachtige hond is dat. Ik hou erg veel van pukken. Zoudt u hem even op de toonbank willen zetten, dan kan ik hem beter zien. De overige passagiers, die op de vrijlating van hun bagage wachtten, werden ontstemd over deze tijdverspilling, maar hun ontstemd heid verkeerde spoedig in verbazing, toen de dame, in plaats van te doen, wat haar ver zocht werd, vlug haar pukkie in de armen nam en door de menigte een goed heen komen zocht met achterlating van haar koffer. Doch een politieman, die van een en ander getuige geweest was, was haar te vlug af en hond en dame werden aangehouden en binnen het douanekantoor gebracht. Toen zij weer te voorschijn kwamen, was er veel veranderd. Pukkie was geslonken tot op de helft van zijn vorige afmetingen, terwijl de douane-ambtenaar zegevierend stond te zwaaien met een valsche huid, waaronder voor verscheidene duizenden fraDcs kostbare kant zorgvuldig gewonden waren geweest om het echte lichaam van den hond. Iloe men zijn eigen grootvader wordt. Deze vraag stelt het Maimer Tagebl. aldus «Ik maakte kennis met een weduwe, die met eene volwassen dochter in hetzelfde huis woonde. Ik trouwde met haar (met de weduwe). Mijn vader, die gelegenheid had, mijn stief dochter dikwijls te zien, vond behagen in haar en maakte haar tot zijne vrouw. Daar door werd mijne vrouw de schoonmoeder van haar schoonvader, mijne stiefdochter werd mijne stiefmoeder en mijn stiefvader veranderde in mijn stiefzoon. Mijn stiefmoeder, dochter mijner vrouw, kreeg een zoon ik ergo een broer, want bij is de zoon van mijn vader en van mijne stiefmoeder; maar daar hij tevens de zoon van onze stiefdochter is, was mijne vrouw zijne grootmoeder en ik de grootvader van mijn stiefbroer. Mijne vrouw schonk mij ook een zoon mijne stiefmoeder, stiefzuster van mijn jongen, is tegelijkertijd zijne grootmoeder, want hij is de zoon van haar stiefzoon en mijn vader de zwager van mijn kind, daar de zuster van dit kind zijn? vrouw is. Ik ben de broer van mijn eigen zoon, die het kind mijner grootmoeder is. Ik ben de zwager mijner moeder, mijne vrouw is de tante van haar eigen zoon mijn zoon kleinkind van mijn vader en ik mijn eigen grootvader!" ZIERIKZEE. TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. April. Ma. as- ouder lom H.W. L.W. u. m. u. m. 23. 16 voorm. 3,12 8,44 nam. 3,40 8,51 24. 17 voorm. 3,48 9,20 nam. 4,12 9,25 25. 18 voorm. 4,20 9,51 nam. 4,43 9,59 2G. 19 voorm. 4,49 10,24 nam. 5,14 10,36 27. Zo. 20 voorm. 5,22 10,59 nam. 5,43 11,12 28. 21 voorm. 5,54 11,37 nam. 6,12 11,55 29. 22 voorm. 6,28 G nam. 6,46 0,25 30. W. vo >rm. 7,10 0,46 11.18 n. nam. 7,28 1,25 Tijd van II.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 T E L E G B A E N. Het Loo, 25 April. (Bulletin). H. M. de Koningin genoot dezen nacht nu en dan eenigen slaap. De koortswijzer blijft wijzen op een geregeld verloop der ziekte, die de derde week is ingetreden. Dr. ROESSINGH. Arts POT. 's-Gravenhage, 25 April. De Tweede Kamer behandelde heden voor middag de conclusion in zake het adres van den luitenant der infanterie Van Nes, die zich tweemaal gepasseerd acht voor de benoeming tot kapitein-intendant, en daarom betering van geleden nadeel vraagt. De Minister van Oorlog was met do meerder-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2