Donderdag 10 April 1902. (Z i e r i Is. z c e s c la e C o ul r a 111). ONGEVALLENWET. Algemeen Overzicht. ZIËRIRZEËSCIIE NIEUWSBODE. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 4,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 58ste JAARGANS. No. 7677. DirecteurA. «T. DE LOOZE. Redacteuren: 1 A" KAMEEL. J. WA ALE, alleen voor het binnen- en buitenl. nieuws. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Alle betalingen moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. FbsLnkel, Meelstraat 386, Zierikzee. (Formulier van aangifte, tootloeltl iii Art. 34 dor Wot). H»t BESTUUR DER RIJKSVERZEKERINGSBANK maakt bekend, dat allen die één of meer personen in dienst hebben voor de uitoefening van een vertekeringsplichtig bedrijf, daarvan aangifte behooren te doen, bij een formulier, dat van 10 April e.k. af kosteloos verkrijgbaar is aan alle postkantoren, bij- en hulppostkantoren, en dat, na in tweevoud ingevuld en onderteekend te zijn, aldaar weder moet ingeleverd worden na 15 April en vóór 1 Juni e.k. tegen bewijs van ontvangst. De kantoren zijn tot dit doel geopend op alle werkdagen op de gewone kantoor-uren, doch niet na 3 uur (Amst. tijd). VERZEKERINGSPLICHTIG zijn: I. Alle bedrijven, waarin ten behoeve van het bedrijf eenig kracht werk tuig (stoomwerktuig, gas-, petroleum-, benzine-, heete lucht-, water-, electromotor, wind-, water- of door dieren gedreven molen enz.) wordt gebruikt, of waarin toestellen gebezigd worden, die stoom of gassen onder druk bevatten, als nader omschreven in het Koni klijk Besluit van 12 December 1901 (Stbl. No. 266). UITGEZONDERD zyn de bedrijven van landbouw, veehouderijs tuinbouw en boschbouw, de schipperij en visscherij buiten de rivieren en binnenwateren, die in geen geval verzekeringsplichtig zijn. II. De navolgende bedrijven, ook wanneer daarin geen krachtwerktuig wordt gebezigd: 1°. de meeste bedrijven van fabrieks- en handwerks- nijverheid, de bouwbedryven en aanverwante vakken daaronder begrepen. UITGEZONDERD zijn in hoofdzaak: handweverijen, confectiebedrijven, hoedenmakerjjen, vervaardiging van vrouwelijke handwerkenschoenmakerijen en in richtingen voor stroobewerking, deze beide voor zoover die alleen met gereedschappen en niet met werktuigen worden uilgeoelend, sigarenmakerijen, kaasmakerijen, die geen stoomketel gebruiken en bolerfabrieken, die zonder centrifuges werken, bakkerijen, wasch- en strijkin richt in gen, deze alle slechts dan als zij ten behoeve van het bedrijf geen krachtwerktuig bezigen; 2°. de bedrijven van schippers, die uitsluitend de rivieren en binnenwateren bevaren, de Zuiderzee en de Wadden daaronder begrepen, ook als zij geregeld van het buitenland komen of naar het buitenland gaan, het veerschippersbedrijf, en de visscherij op de rivieren en binnenwateren, de Zuiderzee en de Wadden daaronder begrepen. a ïïir inhoud dan 60 M3., geen stoom- of motorboot zijnde, 3». de bedrijven van vervoer van personen en goederen, riipaarden- en ballastondernemingen daaronder begrepen, het laden en lossen, stapelen, wegen, meten en wegbergen van goederen, het bergen van schepen en ladingen, net exploiteeren van droogdokken en het bedienen van sluizen en beweegbare bruggen; 40. de bedrijven van straat- en gevelreiniging, van weghalen van asch of vuil, van mestbereidmg, het lorapensorteerdersbedrijf, het lantaarnopstekers-, het schoorsteenvegers- en het brandweerbedrijf 50 het vervenersbedryf, het ontginnen van mijnen en groeven, het delven van ijzererts, grint of keien, het exploiteeren van abattoirs en het slachtersbedryf, het viachdrogers-, vischrookers- en vischzoutersbedryf en net 816r"eTapSkcrsbedrijf, het bedrijf uitgeoefend in laboratoria, ook ten dienste .an het onderwijs, en .erder alle bedrijven waarin ontplofbare of vluchtige licht ontbrandbare stoffen, of wet stoffen, welker dampen met lucht vermengd ontplofbare mengsels opleveren, als opgesomd worden in het Koninklijk Besluit van 5 Februari 1902 (SM. No. 22), vervaardigd, bewaard, vervoerd of ten behoeve van het bedrijf, gewoonlijk in grooter dan daar aangegeven hoeveelheid gebruikt ot verwerkt worden, alsmede de handel in zoodanige stollen, als de handelaar ze gewoonlijk in grooter dan daar aan gegeven hoeveelheid in voorraad heeft. Bii de bovenvermelde aangifte-formulieren wordt ver strekt een bijlage, bevattende een meer uitgewerkte lijst van de verzekeringsplichtige bedrijven, benevens den tekst der Koninklijke Besluiten onder I en II No. b Wie in onzekerheid verkeert of zijn bedrijf verzekerings plichtig is, wordt in zijn belang aangemaand toch de formulieren in te vullen en in te leveren, op welke hy de gronden voor zijn twijfel kan vermelden. Het Bestuur der Rijksverzekeringsbank zendt hem bericht, inlien is gebleken, dat het bedrijf inderdaad niet verzfkenngs- plichtig is. Wie de aangifte van een verzekeringsplichtig bedrijf verzuimt, is strafbaar volgens de wet. Te beginnen met het tijdstip, waarop art. 1 d*r Ongevallenwet 1901 zal worden ingevoerd en dus de verzekering der werklieden tegen bedrijfsongevallen een aanvang zal nemen, van welk tijdstip nader aankondiging zal geschieden, zijn de werkgevers verp icht loonlysten aan te houden en aaDgifte te doen van ongevallen, een en ander volgens nader vast te stellen formulieren. Amsterdam, 5 April 1902. HET BESTUUR DER RIJKSVERZEKERINGSBANK. Ale Lord Kitchener seint, dat de Engelschen een overwinning hebben behaald, maar zware verliezen geleden hebben, dan kan men wel op zijn vingers narekenen, dat het eerste gedeelte van het telegram de werking moet doen van de zalf op de wond. Jammer maar, dat wanneer men de latere berichten leest, men uit deze onmiddellijk bespeurt, dat van de overwinning niet veel waar is, want dat de Boeren volgens hun gewone doen zijn teruggetrokken, zoodra zij de Eogelschen flink hadden afgeklopt. En dat hebben zij bij Driekuil gedaan. Drie officieren en 30 man schappen zijn daar gesneuveld, terwijl niet minder dan 16 officieren en 136 manschappen gewond werden. Dat is pas de eerste opgave, die wel door de verlieslijeten nader zal aan gevuld worden. De zwartjes, die ook hier tegen de Boeren meevochten, tellen de v .vJQQ rrowAnnpn niet mee. Zij worden wel door hen gewapend, en tegen de Boeren in het gevecht gebruikt, maar wanneer zij doodgeschoten of gekwetst worden, dan wordt daarvan opzettelijk geen melding gemaaktvooreerst omdat de Engelschen niet willen weten, dat zij zich van de Kaffers in deif strijd bedienen, en ten tweede, omdat zij de geledene verliezen daar door veel minder doen schijnen. Het staat trouwens in geheel Zuid-Afrika voor de Engelschen zeer slecht. En dat zuigen wij niet uit ons duimpje, om onze lezers en lezeressen te believen, en dat putten wij ook niet uit onze Hollandsche dagbladen, maar dat kan men lezen in de buitenlandsche pers, die uit Zuid-Afrikaansche volkomen betrouwbare bronnen hare berichten put. De Engelschen spreken van schoon vegen", maar nauwelijks hebben zij een door hen zoogenaamd schoongeveegde Btreek verlaten, of de Boeren nestelen er zich opnieuw. De spoorlijnen, waar langs de blokhuizen zijn opgericht, zijn in de macht der Britten, en op het overige grond gebied, zoowel ia Transvaal als in den Oranje-'Vrijstaat, zijn de Boeren de baas. Van de Kaapkolonie kan ten aanzien van het Noorden hetzelfde gezegd worden. French, één der beste Eugelsche generaals, vermag tegen de opgestane Afrikaanders weinig, zelfs niet met de hulp van de door hem gewapende Hottentotten. Fouché en Malan trekken heen en weer, zijn nu eens hier, dan weer daar, en matten op die wijze de hen achterna sukkelende Engelsche colonnes totaal af. Ook uit de versterkingen, die Engeland met koortsachtigen ijver naar het oorlogs- tooneel zendt, blijkt, dat het in Zuid-Afrika Vk-or de Engelsche troepen geen couleur de rose is. „iritlziDiei.i8u^°url in Engeland, en niet het minst door den persoonlijken invloed van KoniDgin Alexandra, vrijgesproken, zoodat aan Groot-Brittannië de schande bespaard wordt wederom een nobele figuur te hebben vermoord. Wellicht heeft tot die vrijspraak ook bijgedragen de grootmoedigheid door de Boeren jegens den hoevenverbrander, Lord Methuen, betoond. Kritzinger zal dus niet vermoord, maar als een gewoon gevangene behandeld en ver moedelijk binnenkort getransporteerd worden. De bladen, inzonderheid de Engelsche, zijo vol van de begrafenis en het testament van Cecil Rhodes, die pl.m. een zeventig millioen gulden heeft nagelaten. Er was, schrijven zij, groote droefheid onder de stammen, die hij aan Engeland's heerschappij ondorworpen heeft. Die onderwerping is nota bene verkregen ten koste van stroomen bloeds onder de inlandsche bevolkiog. Men kan dus wel begrijpen, dat die droefheid een tastbare leugen van do Engelsche pers is. Maar deze heeft, omgekocht als zij was door het goud van Rhodes, bij zijn leven steeds gelogen, waarom zou zij uit erkentelijkheid voor het genotene, het na zijn dood tot verheerlijking van zijn naam niet doen? Bij testamentaire beschikking heeft Rhodes eenige millioenen voor studiebeurzen bestemd. Duitsche en Amerikaansche studenten, die te Oxford drie jaren willen studeeren, kunnen, als zij aan zekere eischen voldoen, daarvan profiteered Rhodes beoogt met deze erfstelling een verbroedering van het Ameri- kaansche en Duitsche volk met het Engelsche. Of die daardoor zal bereikt worden, betwijfelen wij. Want de Duitsche en Amerikaansche studenten, die aan de universiteit te Oxford uit de beurzen komen studeeren, zullen wel door hun EDgelsche broeders, die meeren- deels tot de aristokratische kringen behooren, en zeer conservatief zijn, met den nek worden aangezien. En nu zouden wij, menschkundig geredeneerd, geneigd zijn aan te nemen, dat dit eer tot een verwijdering, dan tot een verbroedering moet leiden. De Boschveld-karabiniers, samengesteld uit het gespuis en geboefte, dat Engeland naar de Australische strafkolonie zond, hebben in Zuid-Afrika beestachtig huisgehouden. Niet alleen hebben zij weêrlooze Boeren, die zich gevangen gaven, vermoord, teneinde zich van hun geld meester te maken, maar zij hebben ook met vrouwen en kinderen schandelijke handelingen bedreven. Gelijk men weet, zijn twee Australische officieren op last van Kitchener, die anders voor geen geruchtje vervaard is, gefusileerd geworden. Men kan dus begrijpen, hoe wreed en dierlijk die moeten opgetreden zyn. In Engeland begint de Jingo-pers ten aan zien van de Boeren een anderen, milderen toon aan te slaan. De openbare meening moet allengs in de vredesbedding geleid worden. Den eisch van onvoorwaardelijke onderwerping heeft men laten vallen. Zoetjes aan zal dit ook gebeuren met de voorwaarde van onderwerping aan de Britsche heerschappij. De Regeering vangt aan te vreezen, dat zij Transvaal en Oranje-Vrijstaat nooit ten onder krijgt, en dat zij de Kaapkolonie niet meer tot rust zal brengen. Daarom laat zij door de bladen, die slaafs haar naar de oogen zien, zooals de Daily Mail, de gemoederen bewerken. Amerika heeft aan den Zuid-Afrikaanschen oorlog grof geld verdiend. Duizenden paarden en muilezels hebben, duur betaald door de Engelschen, uit de nieuwe wereld hun weg naar het zwarte werelddeel gevonden. liet gouvernement heeft dit toegelaten. Nu heeft de Gouverneur van Louisiana aan den President Roosevelt een brief geschreven, waarin hij mededeelde, dat te Port-Chalmette door de Engelschen een militair kamp was gevestigd, waar paarden en muilen betaald en geleverd werden, en waar zelfs vrijwilligers voor het Engelsche leger werden geworven. Die brief komt wel wat laat. Reeds langer dan twee jaren betrekt Engeland zijn paarden en muilen ten behoeve van den oorlog uit Amerika. En nu wordt eerst van Amerikaansche zijde een ernstige poging aangewend om dit te beletten! Wij hechten er geen waarde meer aan. Zij zal trouwens ook wel geen gunstig gevolg hebben. George Durray, een Franschman, heeft aan den Koning van Engeland een nOpen Brief" gericht, waarin hij bij dezen aandringt om toch in het belang van 's lands eer vóór zijn kroniög vrede met de Boeren te sluiten. Wanneer zulke brieven den Koning bereiken KKlftJ^^aamefTi&Hrih uitgedrukte waarheden, vooral wanneer die van verschillende kanten en op verschillende tijdstippen hem worden voorgehouden, bij hem inwerken, en zoodoende tot een wijziging in zjjo gevoelens aanleiding geven. In de volgende week zal in de Belgische Kamer het voorstel tot herziening van de Grondwet, teneinde te komen tot invoering van algemeen stemrechtin behandeling komen. In geen rijk van Europa is de bewegiDg voor dit beginsel zoo sterk, als juist in dit land. Liberalen en socialisten, hoe verdeeld ook op de overige punten van staatsbeleid, gaan hierin broederlijk met elkaar In Rusland is op den algemeen gehaten Petersburger chef van politie, Trepof, binnen korten tijd twee malen een aanslag op zijn leven beproefd. Eerst was het een onder wijzeres, die op hem schoot. Het pistool echter ketste, en zij werd natuurlijk gevangen genomen. En nu is het een student, die op de treeplank van zijn rijtuig sprong, en met een dolk niet hem, maar een ander raakte, die naast hem in het rijtuig zat. Deze Trepof is waarschijnlijk door de Nihilisten ter dood veroordeeld, en vermoedelijk behooren de onderwijzeres en de student tot hen, die geheime order ontvingen Trepof uit den weg te ruimen. WIEUWSTIJDlMGEIi. Oe Transvaalsch-Engelsche oorlog. The Press Association zegt, dat, volgens de verhalen van uit Zuid-Afrika teruggekeerde Engelsche officieren, de gruwelen, door de Australische officieren gepleegd, nog voel ernstiger zijn dan de reeds medegedeelde. I Zij moeten niet alleen ongewapende Boeren, maar ook vrouwen en kinderen in koelen bloede hebben vermoord. I Volgens nadere berichten omvatte de aan klacht tegen de misdadige officieren, die voor den krijgsraad terecht stonden, niet minder dan 31 moorden, en dan zijn er waarschijnlijk nog wel meer, die niet in de termen vielen voor eene aanklacht. Ouder de gedooden waren ook twee hunner kameraden, die niet mede wilden doen. De Engelsche bladen en het publiek laken de Regeering zeer wegens het langdurig ge heimhouden van de wandaden der onmen- schelijke militairen, die aldus een tijdlang op eigen hand als wilden oorlog voerden. »Wij hebben veel gehoord van Lord Cran- borne en anderen over den zedelijken invloed van den oorlog, den geest van zelfopoffering, welke daardoor uiting vindt, den heldenmoed daardoor gewekt. j>Maar dat zyn schoone voorwendsels, waar mede wij leelijke dingen willen bedekken. »De onthullingen der laatste week hebben den sluier verscheurd en ons den waren aard van den oorlog vertoond de afschuwelijke verdorvenheid waartoe langdurig bloedstorten en plunderen, zelfs mannen die Engelsch bloed in de aderen hebben, kan doen ver vallen". »Men zal vergeefs", zegt Daily News van de officieel bevestigde feiten, »in de oorlogs kronieken iets zoeken dat wreedaardiger en vernederender voor de menschheid is dan de misdaden, waarvoor de luitenants Hancock en Morant zijn doodgeschoten". Londen, 8 April. Volgens nader bericht uit Klerksdorp, aangaande het jongste gevecht met De la Rey, openden de Boeren den aauval met 3 kanonnen en een pompom op een afstand van 4500 meter, terwijl van alle zijden tegelijk een algemeene aanval werd uitgevoerd. Zij deden de muildieren voor de wagens van het Engelsche convooi op hol slaan en de dieren holden van de hoofdcolonne in de richting van het 28ste regiment bereden infanterie, welke manschappen pogingen aanwendden om de dieren op te vangen, waarbij Damant's ruiterij hulp verleende. Deze laatsten evenwel moesten den hoofd aanval der Boeren keeren en waren genoodzaakt terug te vallen, waardoor het 28ste regiment bereden infanterie aan een krachtiger vuur blootgesteld werd. De strijdmacht, welke zorg had te drageu voor alle zieken, volvoerde de beweging in volkomen orde. De Boeren trokken tot op korten afstand van de uRoyal Horse Artillery Riflest", die, onder bescherming van een boerderij, de Britsche beweging" stenndpn .an <ILv D1 - oogenblik zij een onafgebroken geweervuur onderhielden, waardoor zij de Boeren terug dreven. De Canadeezen gedroegen zich uiterst dapper. Een deel hield den strijd vol tot allen gedood of gewond waren. De laatste man, hoewel doodelijk gewond, ledigde zyn twee patroongordels en brak daarna zijn geweer in tweeën om te verhoeden, dat het den vijand in handen viel. De Britsche kanonnen slaagden er in, één kanon der Boeren tot zwijgen te brengen, terwijl de Britsche strijdmacht, nu nauw aaneengesloten, de besliste aanvallen der Boeren beantwoordde, waarbij de laatsten aangevuurd werden door de persoonlijke kreten van de aanvoerders. Tegen het vallen van den avond verminderde het schieten der Boeren en hield ten slotte op, waarna de Boeren zich terugtrokken. De stoutmoedigheid van den Boeren- aanval wordt door verschillende lezingen aangaande het gevecht met De la Rey op den voorgrond gesteld en nadrukkelijk wordt betoogd, dat, indien er aan Britsche zijde niet zoo groote moed was betoond geworden, het waarschijnlijk is, dat de Boeren er in geslaagd zouden zijn, de verdedigende positie der Engelschen te breken. Transvaal. Johannesburg, 4 April. De eerste al gemeene vergadering van de Kamer voor het Mijnwezen, sedert het uitbreken van den oorlog, werd gisteren gehouden. De president zeide vast overtuigd te zijn, dat, tengevolge van de houdiDg van Louis Botha, veel moedwillige vernieling was voor komen. Er waren thans 16.035 stampers aan het werkhet was zeer waarschijnlijk, dat met Juli de halve industrie weer aan den gang zon zijn, en het zou niet veel maanden meer duren of de industrie zou weer op dezelfde hoogte zijn als by het uitbreken van den oorlog. De geheele hoeveelheid goud, aoor de Boerenregeering genomen uit den mailtrein, uit banken en mijnen, was 267.173 pond st. Behalve dit, werden de werkelijke uitbetalingen en verliezen der mijnen, daaronder begrepen de militaire verdediging, maar zonder den interest, geraamd op 3.400.000 pond st. De voorzitter voegde er bij, dat een ver mindering van het loon voor blanken nooit in uitzicht was genomen, en dat hij opheffing van het dynamietmonopolie verwachtte. Indië. De heer A. A. van Kol is den 20sten Februari des morgens te tien uur met de Koningin Wilhelmina" in PadaDg aan gekomen, waar hij zijn intrek nam in het nAtjeh-Hótel". Hij was dadelijk de held van den dag en de Maleiers dachten zelfs, dat hij de minister van koloniën was. Als adjudant, tolk enz., dient hem hier de heer Dessouw, procureur van beroep en geheel op de hoogte van maleische zaken. Engeland. Londen, 7 April. Kitchener seint van gisterenx>Commandant Kritzinger is vrij gesproken en zal als gewoon gevangene behandeld worden". Het voetbalongeluk ie Glasgow. Het verschrikkelijke ongeluk, dat Zaterdag 1.1. gebeurd is in Ibrox Park te Glasgow tijdens een voetbalmatch, is de grootste ramp, die de geschiedenis van het voetbalspel heeft aan te wijzoD. In het geheel zijn 20 personen gedood en ruim 250 hebben meer of minder ernstige wonden bekomen. Op de reusachtige tribune, die het geheele voetbalterrein als een ovaalvormige ring om geeft, hadden zich ruim 80.000 belangstellenden verzameld en de politie had groote moeite, het terrein vrij te houden. Toen de match een paar minuten aan den gang was, klonk plotseling gegil van het hoogste gedeelte van de tribune aan de eene zijde van het terrein. De achterwand was op die plaats over een lengte van 20 meter ge broken en ongeveer 400 personen vielen in een diepte van ongeveer 42 meter. Over de tusschen planken geklemde gewonden vielen en liepen daarna anderen. De menigte drong in groote paoiek van de tribune af en aan vankelijk durfde niemand naderen om hulp te verleenen, omdat men vreesde dat de ge heele tribune zou instorten. Op de andere deelen van do tribune had men niets van het ongeluk bemerkt, zoodat weztredragen, meenae men, um werJen wegga eadrang bewmte- loos tv ai cu gJUJfiïcii. TSpoeaig echter werd het gebeurde bekend en de match werd afgebroken. Achter het gebroken deel der tribune leek de grond een slagveld. Overal lagen gewonden, wien door in allerijl ontboden doctoren hulp werd verleend. Velen bekwamen letsel in het gedrang bij het verlaten der tribune. Turkije. Een geheel bataljon van het leger is aan het werkstaken gegaan, doch niet zóó, dat men van muiten kan spreken. Het derde bataljon van het 48de regiment infanterie, dat van Uskub naar Djakoritza was gezonden, kreeg namelijk hetgeen wel meer gebeurt in Turkije geen geld en meende, dat dit de schuld was van de officieren. Daarom werd door de manschappen besloten naar het oude garnizoen terug te keeren, onder aanvoering van een gekozen leider, en de officieren eenvoudig achter te laten. In de beste orde werd het plan volvoerd. De meeste soldaten marcheerden naar het spoorwegstation Ferisovitch, requireerden een trein en lieten zich naar het dorp Uskub brengen, waar zij door den plaatselijken commandant ontvangen werden. Zij weigerden echter uit den trein te komen, voordat aan hun wenschen voldaan zou zijn. Na urenlang parlementeeren gelukte het een akkoord te treffen, waarop het bataljon met krijgsmuziek naar de kazerne trok. Zwitserland. Het weer is plotseling geheel omgeslagen. Na een laten winter, deed zich reeds een warme voorjaarstemperatuur gevoelen, toen het plotseling vinnig koud werd en geweldige sneeuwmassa's vielen. Deze bedekken nu bergen en straten en doen de vreeselijkste verschijnselen in Zwitserland optreden. Lawines donderen neer in de dalen en vernietigen in weinige oogenblikken alles wat menschelijke vlijt en kunst in jaren tijds tot stand hebben gebracht. Uit het kanton Wallis komen berichten omtrent geweldige lawines, die zijn neergestort. De Simplon-straatweg, bij Ganterbrüke, is over eene leögte van 73 meter weggereten. Door de ontzaglijke hoeveelheid gevallen sneeuw is het Simplon-verkeer ook op d6 zuidzijde, tusschen Iselle en de Zwitsersche grens, evenals de passage tusschen Fiesch en Oberwald, gestoord. Do straatweg tusschen Davos en Alevnue is tengevolge van lawines versperd en evenzoo is ook de straatweg over den Albula (Graubunden) tusschen Bergiin en Breda onoverschrijdbaar geworden. De post moest naar Bergün terugkeeren. In Zürich zijn van de grens der kantons I Waadt en Wallis verschillende Jobstijdingen ontvangen. Groote sneeuwmassa's zijn ook daar gevallen en talrijke lawines zijn neer gestort. Tusschen het Waadtlandsche dorp Le Sópey en den Diablerets, die zijnen naam

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 1