Drie aan elkaar ge bouwde Woningen APVERTEHTIEII. Keuring: Festival tejfolijnsplaat. Weiland, Een Woonhuis, Schuur en Erve Een Tuin Eene partij Meubilaire Goederen, Ds opstal van het Huis, het opstalsrecht van den Grond, I twee-jarig Merriepaard, Een net Café met Biljart en verderen Inventaris. Te koopEen Aftands-Werkpaard Te koop: Een Aftands-Werkpaard, Bruine Boonen, geen zilveren, verguld-zilveren of gouden penning want ze zijn in drie soorten voor gemeentelijke, provinciale en nationale alge- meene schietwedstrijden uitgeloofd noodig om den lust aan te wakkeren. Het vuur, dat thans aan onze jongeren uit de oogen straalt; de gloed, die hun door de aderen brandt bij het lezen van de triomfen der voor de vrij heid strijdende Boeren, zullen beter waarborgen zijn voor hun bereidwilligheid om zich te oefenen en zoo noodig voor eigen onafhankelijk heid het geweer op te nemendan de uitgeloofde kostbare metalen onderscheidings teekenen. Men kan een uitstekend schutter zijn of worden, en op de schietterreinen bij de uit te schrijven schietwedstrijden geuren met het breede oranjelint met nationaal gekleurde kantjes, waaraan de gouden eerepenning onder een kroontje hangt, zonder een goed soldaat te zijn, zonder moed te bezitten, zonder liefde voor de vrijheid in zijn ziel te voelen. Die nieuw uitgeloofde medailles doen me denken aan het kunstmatig opgewekt bezoek van sommige tuin- en landbouwvergaderingen in de steden, waar men een verloting om niets tot slotnummer op de agenda plaatst om de bezoekers, leden dier afdeelingen nota bene, te lokken tot het eind te blijven, en al het andere rustig aan te hooren. Zeven achtsten komen alleen voor de kans op een potje boter of een kaasje of een mooie plant. Wat heeft men aan zulke leden? En zoo vraag ik: wat heeft men aan beste schutters bij wedstrijden als er geen hart onder de riem steekt, als er geen onbedwingbare lust in de harten zetelt om huis en gezin, om land en Koningin te verdedigen tot het laatst. Neen, ik geloof, dat dit Kon. besluit heel goed bedoeld is, en dat men werkelijk meent daardoor te bevorderen dat zij, die niet onder de wapenen zijn, gelegenheid vinden hun schietvaardigheid te onderhouden, maar het is met schieten precies als met iedere andere zaak, men kan er mee boffen! Ik heb want de scherpschutters- vereenigingen bestaan al lang, en beoogden precies hetzelfde schutters gekend, die bijna altoos no. 1 waren. Doch dat waren zeldzame vogels. Tegenover de weinigen, die daartoe benooren, en die men met name zou kunnen noemen, staan de velen, die wel schieten en soms raken, maar die het nooit zullen brengen tot een zilveren of verguld zilveren, laat staan tot een gouden eereprijs. Dat voortdurend missen van het onderscheidingsteeken zal hun eer den lust ontnemen, dan dien bevorderen. En toch kunnen juist die mannen misschien als soldaten veel beter ontbering verdragen en hebben zij veel meer gevoel voor vrijheids zin dan de prijswinnaars met hunne mooie medailles op de borst. Deze ontboezeming moest mij van het hart, omdat ik het zoo iets pretentieus vond te meenen, dat een regeeringsonderscheiding, uit gereikt met den //gewonen" administratieven omhaal, en na aan ontelbare voorwaarden te hebben voldaan, zal kunnen uitwerken, wat men wenscht en verwacht met het oog op de Boeren, die eenvoudige, flinke borsten, wier militaire begaafdheden, wier schietvaardigheid meer bepaald hun is aangeboren, en van geslacht op geslacht is overgeërfd. In de bergen van Transvaal en den Vrijstaat schoten zij naar hartelust van 't oogenblik, dat zij een geweer konden hanteeren, en geen wet en geen politie-agent verbood hen zich te oefenen in de vrije natuur, zoolang ze wenschten. Maar in het gereglementeerde Nederland, waar niemand een wapen mag dragen dan op het jachtveld, daar wil men schietvaardige Boeren vormen op een baantje van 200 M., één dag in de week, en dan kijgt de beste een medaille. Zoo'n toekomstige, goudversierde, bekroonde Hollandsche schutter moet er wel als een saletjonker uitzien tegenover een Kaapschen Boerenknaap. De jacht, ja wat men er ook van zeggen moge en hoe gruwelijk het ook moge schijnen in de oogen van weekhartigen, de jacht is nog het eenig middel om zich als schutter waarlijk te oefenen, en eenigermate de passie's te gevoelen, die een soldaat op het oorlogsveld moet bezitten. Doch, al heeft de heer Tydeman er voor gepleit op gevaar af van een duel met alle socialisten die jacht zal men gaan beperken en moeten beperken, omdat we in een geciviliseerden staat wonen, waar de landbouwer hooger staat dan de jager, en de werken des vredes hooger worden aangeslagen dan die van den strijd. Doch daardoor juist bewijst men de groote tegen strijdigheid in ons tegenwoordig maatschappelijk bestaan. Ons doel is en moet zijnde vrede. Al wat onvredelievend is, moet geweerd. Al wat wreedaardig, inhumaan is, moet tegen gegaan. De grond, de middelen zelf ontbreken om zich tot strijdbare mannen te vormen, mannen van bronzen zenuwen en stalen spieren. En toch breidt men in die landen, ook bij ons, de oorlogssterkte van het leger uit, ver lengt men den dienst, en stelt prijzen van goud op het beste schot op de schijf. En al8 men van humaniteit gewaagt, dan geeft dezelfde Regeering, die haar voorstaat en aanprijst, het voorbeeld van wezenlijke inhumanitert door aan een stervende dochter te weigeren, dat haar vader een oogenblik uit de gevangenis tot haar worde gebracht om haar laatste bede te hooren voor zijne bekeering. Er is in de Kamer veel over deze zaak gesproken en veel juist gezegd, niet het minst door den socialistischen woordvoerder, die het groote voorrecht had slechts aan de stem zijner verontwaardiging lucht te behoeven te geven, toen de Minister van Justitie op beslist koelen toon de wet tot schild nam om zijn weigering er achter te verschuilen, ofschoon diezelfde wet één zijner voorgangers niet belet had in dergelijk geval verlof te verleenen. Hij zal ten slotte wel bakzeil halen en de motie—Marchant zal wel ten gevolge hebben, dat er voortaan anders beslist worde. Maar wat wij niet mogen aannemen, omdat dit het ergste in deze zou wezen, is, dat de Minister van Justitie zou hebben willen betoogen, dat als er van haroheid sprake kan zijn, deze te wijten was aan den veroordeelde, die, als hij niet misdreven had, ook geen kind op het sterfbed ongetroost zou hebben gelaten. Dit zou, dunkt me, een totale misvatting van den aard der straf zijn. Elke straf -? dit is zoo wordt moreel gevoeld door onschuldige ver wanten, maar dat men een onschuldig kind op zijn sterfbed zou willen straffen voor het vergrijp van zijn vader, dit zou al te ver gaan. Gemengd Nieuws. Te Sneek werden Dinsdag aangevoerd 300 kievitseieren, die voor 55 a 60 ets. per stuk werden verkocht. Te Arnhem is de vorige week bij het 3de reg. inf. een loteling ingedeeld, die zich mag verheugen in het bezit van een vrouw met zeven kindertjes. Hij is gehuwd met een weduwe met 6 kinderen en kreeg er dezer dagen nog een zoon bij. De werkstaking te Enschedé. Yoor de stakers en uitgeslotenen is tot Maandag 1.1. f 61.599.93 ingekomen; daarbij komt nog de opbrengst van collecten in de fabrieken, ten bedrage van f 1469.77, terwijl uit Engeland f 240 is ontvangen. Eenige wevers zijn naar Duitschland ver trokken, waar zij kunnen geplaatst worden. Een boer uit Gorinchem verkocht Dinsdagmiddag op de Veemarkt aan een commissionair, in dienst van den veehandelaar Zuidmeer, 7 kalveren tegen 8 gulden per stuk. De commissionair gaf hem daarvoor een bon, waarop die koop vermeld stond en welke betaalbaar was bij den veehandelaar. De boer was slim genoeg om voor de 7 een 1 te plaatsen, waardoor Zuidmeer in de meening verkeerde, dat zijn commissionair 17 kalveren gekocht had en den boer 17 X f 8 uitbetaalde, d. i. f 80 meer dan dezen toekwam. Toen later het bedrog bleek, werd de politie er natuurlijk mede in kennis gesteld. Een varken van den heer A. Prince te Oude-Tonge slokte een kip in zijn keel, die niet verwijderd kon worden, zoodat het varken geslacht moest worden. Koning Edward's kroningssigaren. De sigaren voor 't koninklijk diner, dat na de kroning van Edward VII plaats heeft, zijn thans bij de firma Carlixto Lopez Co. in Havanna besteld. De order bestaat uit verscheidene duizenden sigaren van drie formaten. Er is geen prijs bepaald, deze wordt geheel en al overgelaten aan de fabrikanten Do sigaren worden verpakt in kisten van 25 stuks. Buiten op het deksel wordt de soort aangegeven en de binnenzijde vertoont de portretten van Koning Edward en Koningin Alexandra. Koning Edward is te allen tijde een harts tochtelijk rooker geweest en hij houdt van een goede sigaar. De Koning laat, evenals Keizer "Wilhelm, zijn sigaren steeds in Havanna fabriceeren. Edward VII houdt in 't bijzonder van een lange en dikke sigaar van 8|- c.M. lengte en eene doorsnede van 1| duim in het dikste gedeelte, terwijl Keizer Wilhelm aan een kleinere sigaar van 6f duim lengte en 1T3^ c.M. doorsnede de voorkeur geeft. Deze sigaren worden niet in winkels ver kocht; slechts enkele reizigers, die Havanna bezoeken, krijgen er wel eens een als een aandenken. De sigarenmakers, die de sigaren voor koning Edward rollen, krijgen voor iedere sigaar 60 cents. Zij zijn f 2.40 waard in Havanna en zullen met inkomend recht in Engeland f 6 kosten. De sigaren voor Keizer Wilhelm kosten in Havanna 75 cents en met rechten enz. ongeveer f 4. Een onschuldige gevangen. Een gewezen Parijsch apotheker, Danval geheeten, zit reeds 25 jaar gevangen; in 1878 werd hij levenslang tot dwangarbeid veroordeeld door het gerechtshof van de Seine, omdat-hij zijn vrouw vergiftigd had. Een verslaggever van het Journal te Parijs, Jacques Dhor, is den gevangene gaan bezoeken, en getroffen door den toon van treffende oprechtheid, waarmee de veroordeelde zijn onschuld betuigt, is bij alle bijzonderheden van de zaak gaan onderzoeken, welke hij nu meedeelt. Dit nieuwe onderzoek heeft tot belangrijke resultaten geleid. Bij de lijkopening zijn inderdaad sporen van arsenicum in de ingewanden van mevrouw Danval gevonden, maar de hoeveelheid was uiterst gering. Het schijnt echter zeker, dat zij vóór haar dood herhaaldelijk bismuth genomen heeft. In 1878 had men nog niet die middelen om te onderzoeken, die men tegenwoordig heeft. Danval werd onder verzachtende omstandig heden veroordeeld. Als de jury vast over tuigd ware geweest van Danval's schuld, zouden dan verzachtende omstandigheden in aanmerking komen Van de twee exports ontkende de een de schuld, terwijl de ander verklaarde, daarvan overtuigd te zjjn. De groote meerderheid van de pharma- ceutische wereld bleef overtuigd van de onschuld van Danval en meende dat zijn vrouw niet door auenicum gestorven was. Nu komt er wel bij, dat Danval geen model-echtgenoot was; vooral kon bij het niet goed vinden met zijn schoonmoeder. Toen Danval veroordeeld was, bleef hij met roerende energie zijn onschuld volhouden toen hij de rechtszaal verliet keerde hij zich naar de bank waar de fami'ie Garry, zijn schoonouders, zaten en riep uit: »Dat mijn bloed kome op het hoofd van mij a schoon vader I en van mijn schoonmoeder! en van mijn schoonzuster 1" Een dure zoen. Een 18-jarige jongen te Winterthur gaf dezer dagen een aardig schoolmeisje, dat hij op een eenzamen weg tegenkwam, onverwacht een hartelijken zoen. Het kind schrikte er zoodanig van, dat zij een zenuwziekte kreeg. Inmiddels was de »dader" bekend geworden en de vader van het meisje diende een aanklacht tegen hem in wegens mishandeling. Do jongeman bekende voor de rechtbank zijn daad en deze veroordeelde hem tot 100 francs boete, tot de kosten van het geding en betaling van 2000 frs. schadeloosstelling aan het meisje, alles en alles 2200 frs. Handige dieven. Terwijl een slager op de vlee8chmarkt te Parijs met een klant stond te praten, werd van zijn uitstalling door twee personen een zij spek gestolen. Een inspecteur van politie in politiek, die den diefstal had zien plegen, verzocht den slager hem te volgen naar den politiepost. Maar nu kwam een medeplichtige van do dieven den inspecteur vertellen, dat de in specteur, was, doch eenvoudig een dief, geen inspecteur, wien het er om te doen was, de uitstalling onbeheerd te doen worden. De slager werd daarop zoo woedend, dat hij den inspecteur bij de kraag pakte en naar het politiebureau sleurde, na de hoede over zijn uitstalling te hebben toevertrouwd aan den medeplichtige der dieven. Toen de zaak opgehelderd was en de slager naar de markt terugkeerde, waren al zijn waren verdwenen. Dinsdag-nacht is te Barmen de stads schouwburg afgebrand. Het gebouw is tot op de buitenmuren na verwoest, slechts aan den voorgevel zijn de gelijkvloers gelegen winkels, de zich daarboven bevindende foyer, benevens de beide traptoegangen gespaard gebleven. Ingezonden Stukken. Aan de Ingezetenen van Bruinisse In de rij der gemeenten van ons Vaderland, die sinds het uitbreken van den rampzaligen oorlog in het verre Zuiden, zich hebben onder scheiden door milddadigheid en medelijden, neemt voorzeker onze gemeente een eere plaats in. Reeds onderscheidene malen werd een gave der liefde geofferd voor onze zoo nameloos veel lijdende broeders en zusters. Evenwel, wij weten en gevoelen, dat daar o zoo veel noodig is, en daarom konden wij het beleefd verzoek, dat ons dezer dagen gedaan werd om mede te helpen in het aan brengen van eenige hulp, niet van de hand wijzen. In vele plaatsen van ons land is men begonnen met een wekelijksche of maande- lijksche collecte langs de huizen te houden en gelukkig overal met het beste resultaat. Waar bij ééne groote collecte voor velen onzer burgers het bedrag soms te groot is ineens, kan men bij4eene maandelijksche gift rekenen op den steun van allendie iets gevoelen voor onze lijdende stamverwanten in Zuid-Afrika. Wij stellen ons daarom voor, te beginnen met April, elke maand bij u rond te gaan om een gave, 't zij groot of klein, voor de vrouwenkampen te ontvangen. Wij twijfelen daarbij niet of ons plan zal uwe goedkeuring wegdragen en de uitkomst zal leeren, dat onze gemeente ook in deze haar goeden naam zal handhaven. Bruinisse, 26 Maart 1902. Namens de Chr.-Meisjesvereeniging //Lydia", N. L. OKKERSE, Presid. S. M. MULLER, Secr. Het minste, wat wij Nederlanders voor onze reeds langer dan twee jaren strydende stambroeders doen kunnen, is, dat wij hunne zoo vreeselijk lijdende vrouwen en kinderen, die, beroofd van alles, door de Engehchen uit hun woningen verjaagd, in concentratiekampen zijn opgesloten, geldelijk steunen, opdat de eerste benoodigd- heden des levens ten behoeve van hen kunnen aan geschaft worden, en de groote sterfte onder hen, die tengevolge van het gemis daarvan onder hen geheerscht heeft, niet terugkeere. In navolging van reeds tal van andere gemeenten heeft zich, zooals wij uit bovenstaand stuk met genoegen bespeuren, ook te Bruinisse een comité gevormd, dat zich ten doel stelt maandelijks gelden bij de ingezetenen in te zamelen, teneinde op die wijze den nood te helpen lenigen, die daarginds in Zuid-Afrika door de vrouwen en kinderen van onze stamverwanten geleden wordt. Wij hebben grond te vertrouwen, dat het humane streven van het Bruinisser Comité, waarvoor geen woord van aanbeveling noodig is, bekroond zal worden met een uitslag, die niet beneden de verwachting zal zijn, en spreken de hoop uit, dat ook de andere gemeenten van Schouwen-Duiveland, het gegeven voorbeeld volgend, niet ten achteren zullen blijven in de betrachting van den hoogsten plicht, dien der menschlievendheid jegens onze stamverwanten. De Bedsct,e. ZIKBIKZEE. TIJD VAN HOOG WATElt EN VAN LAAGWATER. Mrt.-Apr. Maacs- ouderdom. H.W. L.W. u. m. u. m. 26. 17 voorm. 4, 8 9,40 nam. 4,35 9,44 27. 18 voorm. 4,40 10,18 nam. 5, 7 10,18 28. 19 voorm. 5,11 10,50 nam. 5,38 10,57 29. 20 voorm. 5,46 11,27 nam. 6, 9 11,36 30. Zo. 21 voorm. 6,15 nam. 0,40 0, 8 31. 22 voorm. 6,50 0,27 nam. 7,17 0,57 1. Di. 6.44 v. voorm. 7,40 1,19 nam. 8, 4 1,44 2. 24 voorm. 8,43 2,18 nam. 9,16 2,47 Tijd van II.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 PREDIKBEUBTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 30 en Maandag 31 Maart 1902. Herv. Kerk te Kerkwerve: le Paaschdag. 's Voorin, half tien ure: ds. Blankert. 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Burgh: le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: ds. D. Jagher. (Bediening H. Avondmaal); 's nam. twee ure: Idem. (Dankzegging). 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te HaamstedeJ: le Paaschdag. 's Nam. twee ure: ds. Mossel van Serooskerke. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Haamstede: le Paaschdag. 's Voorm. halt tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: le Paaschdag. 'sVoorm. half tien ure: ds. Van der Linden. 2e Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: le Paaschdag. 'sVoorm. 9 30 ure; 'snam. 2 ure en 'savonds 5.30 ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: le Paaschdag. 'sVoorm 9 ure; 'snam. twee ure en 's avonds 5,15 ureden heer P. Ingelse van Middelburg. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Oosterland le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. G. Smit. Gerei. Kerk te Oosterland: le Paaschdag. 'sVoorm. 9.30 ure; 'snam. twee ure en 's avonds 5.30 ureLeeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: Leeskerk D. Hanse, oudeiling; 's nam. twee ure: ds. Van der Linden van Nieuwerkerk. De Heer en Mevrouw F. SNEEPELS den Bakker geven hiermede kennis van de geboorte eener Dochter. Scherpenisse, 24 Maart 1902. Bevallen van een Meisje, H. L. GILIJAMSE—Hendrikse. Haamstede, 26 Maart 1902. Bevallen van een Zoon, J. v. d. GRAAFF—Hage. Bruinisse, 26 Maart 1902. Heden overleed na een smartelijk, doch uiterst geduldig lijdenons jongste Zoontje en Broertje Pieter Adriaan, in den aanvalligen leeftijd van 2 jaar en ruim 7 maanden. Schuddebeurs, 27 Maart 1902. M. v. d. KLOOSTER. M. A. v. d. KLOOSTER— Hagebos en Familie. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden na het overlijden van mijne geliefde Echtgenoote, betuig ik mijnen harte lijken dank. Serooskerke (S.), 29 Maart 1902. W. BEIJE. DANKBETUIGING aan de Veeverzékering nAlmeloo" voor de spoedige en geheele uitbetaling van mijn gestorven Koe, en beveelt deze Maatschappij in ieders gunst aanAgent A. L. DE WILDE Az. J. HENDRIKSE, Tholen. GS|SHSS*» Het BESTUUR der Vereeniging tot Veredeling van het Paardenras, eiland Tholen, maakt bekend, dat op Dinsdag den 27 Mei 1902, te Poortvliet te beginnen, '8 voormiddags 10 ure, eene zal plaats hebben van twee-jarige Merriën, behoorende aan Leden der VereenigiDg of dit wordende, vóór den len Mei 1902. De prijzen bedragenf 25, f 20, f 15, f 10 of f5. Uit te keeren waanneer de geprimeerde Merriën in Augustus 1903 aan de Keuring worden onderworpen. Aangiften onder opgave van kleur en teekens worden vóór den len Mei e. k. ingewacht bij den ondergeteekende. St.-Maartensdijk, 29 Maart 1902. De Secretaris, N. POLDERMAN. Reisgelegenheid per motor »Wilhelmina" op den 2<len Pinksterdag vaD|*Zierïkzee op Kolijns- plaat v. v. Aan het Festival deel nemende Gezelschappen worden in hun eigen belang aangeraden zich vroegtijdig te wenden tot den Ondernemer J. C. DE MUL te Kolijnsplaat. Uit de hand te koop of voor zeven jaren te pachten: 6 Heet. 54 A. 80 c.A. (15 gem. 214 roed.) aan den Kievitsweg, gemeente Duivendijke, in de nabijheid van het Schutje, tot 11 Nov. 1902 in pacht bij den heer F. Koopman. Inschrijvingsbiljetten, met duidelijke opgave van koop- of pachtprijs, worden vóór 15 April a.s. ingewacht bij den Notaris J. FRANSE te Zierikzee. De Notaris Mr. J. C. VAN DER LEK DE CLERCQ zal, ten verzoeke van zijne Principalen te Oosterland, publiek verkoopen: Op Dinsdag 1 April 1902, des nam. 2 ure, in de Herberg van J. J. Beije te Oosterland, Sectie F, No. 948, groot 03 Aren 54 Centiaren. Een Schuur en Erve aldaar, Sectie F, No. 959, groot 10 Aren 90 Centiaren. aldaar, Sectie F, No. 960, groot 06 Aren 05 Centiaren. In diverse perceelen en daarna in massa's. En op Woensdag 2 April i 902, des voorm. 11 ure, vóór eerstgenoemd Woonhuis bestaande inMahoniehouten Tafels en Stoelen, Kastjes, Secretaire, Linnenkast, Bureau, Ladetafel, Ledikant, Kabinet, Barometer Spiegel, Schilderijen, Haarden mettoebehooren, Vloerkleeden, Bedden met toebehooren, Pendule en Beeldjes, Kleerrekken, Boeken, Klok, Lam pen, Kopieërpers, Blik-, Glas- en Aardewerk. Koopen beneden f 2 k contant. Daags te voren van des voorm. 10 tot des nam. 1 ure Kijkdag. w De Deurwaarder J. VAN EL8- ACKER zal, ten verzoeke van de Erfgenamen van Mej. de Wed. W. C. BOO GAARDop Woensdag 2 April 1902, des voormiddags om 10 uur, vóór het Woon huis in de Kerkstraat te Tholenpubliek verkoopen: Een zindelijke Inboedel als Eikenhouten Kabinet, dito Kast, andere Kasten 3 Bedden met toe behooren, Ledikanten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Kachels, Glas- on AardewerkGas-Ornamenten, benevens eene partij Manufacturen en hetgeen meer zal worden geveild. De Manufacturen worden om contant geld verkocht. Notaris VAN SETERS te St.-Maartensdijkverkoopt Don derdag 3 April 1902bij J. Noom te Poortvlietdes avonds zeven uren, in ééne zitting in het Rozemarijnstraatje te Poortvliet, voor de Erven M. J. KUIJPER. De Notaris J. FRANSE zal Vrij'dag 4 April 1902, op het dorp Nieuwerkerk publiek verkoopen, als 's Voormiddags 11£ ure, in ïDe Meebasl" bewoond door C. Kort Mz. en waarop het gebouwd isaan het dorp Nieu werkerk, kadaster sectie M, no. 1342, groot 02 A. 97 c.A. 's Middags 12 ure, voor den Heer C. STOUT- JESDIJK Mz., aan zijn schuur achter »De Meebaal" 2 Ploegen 1 vijfbalks Eggetje2 Loopvar kens10 Kippen, 100 bos Erwtestroo250 bos Gerstestroo, 600 bos Roggestroo, Triezel en Zaadzeeften, 1 Handbraak, 1 Moesmaker, Arbeidersgereedschap enz. TIE KOOP. Door verandering van zaken te koop aangeboden Te bevragen bij M. KROON, Brouwershaven. en een overdekte Drielingwagen, bij M. DIJKMAN, Eikerzee. bij W. DE VRIEZE te Renesse. T© KOOP s Een 1-paards StouU-Treêmolen met Dorschtafel en Zeeft, staande op de Hofstede »Welknd", onder Noordwelle. AdresL. DE OUDE te Serooskerke. To Koop geschikt voor de Zaai, ongeveer 500 droge Mutsaards en eenige Hectoliters bonte Zet poters bij JOHs. DOELEMAN Hz. te Dreischor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 6