Gemengd Nieuws. M1DDELBUR6--ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. Nutsspaarbank Zierikzee. Sociëteit „Tot Not en Genoegen". Tooneel voorstelling Rederijkerskamer „Jacob Cats" Na afloop Bal. LANDBOUWBELANG" goederen, bepaaldelijk ook een bioscoop met toebehooren, alsmede een reuzengrapho- phoon, tegen brandgevaar had verzekerd. Door het Openbaar Ministerie, dat door mr. J. P. Hofstede, substituut-officier van justitie, wordt waargenomen, zijn 24 getuigen gedag vaard, terwijl door den beklaagde 18 getuigen éi décharge zijn opgeroepen. Geïnstrueerd is deze zaak door jhr. mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije. Als verdediger van beklaagde treedt op mr. A. J. F. Fokker, ambtshalve hem toe gevoegd. De rechtbank is samengesteld uit de heeren mr. J. P. Cau, president; rechters: jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet en mr. W. Ridder van Rappard. De zitting wordt geopend. Een talrijk publiek bezet de publieke tribune. Beklaagde, die er welgedaan uitziet, wordt binnengeleid, en antwoordt op de gebruikelijkelijke vragen. Op een tafel voor de balie zijn geplaatst de verschillende voorwerpen, waarmede het delict gepleegd is, lampjes, wekkers, enz. Nadat de voorbereidende werkzaamheden zijn afgeloopen, begint het getuigenverhoor. Als eerste getuige wordt gehoord jhr. mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije, rechter van instructie, die ten aanzien van den tijd, dien de wekkers aangaven, toen hij ze vond, bij het door hem ingesteld onderzoek, nadere verklaringen geeft, en blijft bij hetgeen door hem in zijn proces-verbaal is vermeld. A. Cappon, hoofd-agent van politie, geeft een uitvoerig relaas van den toestand, waarin zich de lokaliteit bevond, waarin de brand ontstaan was. Hij was omstreeks negen uur ter plaatse. De brand was toen reeds gebluscht. Hij had gevonden in het lokaal beneden een tasch, waarin restanten van vuurmakers, een cartonnen doos, waarop vermeld stond Grand Bazar Francaise, Rotterdam, Couvreur Ainé. In een ander vertrek werden nog een aantal cartonnen doozen door hem gevonden van hetzelfde adres. In het woonhuis, dat met het Evangelisatielokaal verbonden is, trof hij aan brandende lampjes, verbonden met wekkers, en brandende maximelichtjes. Als derde getuige wordt gehoord C. Stoel, brievenbesteller, die achter het Evangelisatie lokaal woont, en het eerst den brand heeft opgemerkt en gebluscht. Op de gaanderij van het Evangelisatielokaal bevond zich een brandende kist, waarin, naar de reuk te oor- deelen, naphta zich bevond. Die kist liet hij langs een ladder naar beneden. Getuige L. Koole, gemeente-architect, heeft een verbrande wekker op de plaats van den brand, en in de kamer van het woonhuis wekkers met lichtjes verbonden, aangetroffen. Tusschen de wekkers en de lichtjes was een opene ruimte, die met vuurmakers was aan gevuld. Hij heeft de gaskraan dicht gedraaid. Beklaagde beweert, dat de gaskraan gesloten was, wat door getuige beslist ontkend wordt. Getuige Houtkamp, gemeente-opzichter, heeft een gesloten deur ingetrapt, teneinde den brand te blusschen. De brand had bij zijn binnenkomen reeds de zoldering bereikt. Op vijf plaatsen in het woonhuis trof hij aan brandende lampjes, met touwtjes aan wekkers verbonden. Getuige H. van Dijke, aannemer en timmer man, is om half tien 's avonds gekomen, toen de brand reeds gebluscht was. Hij verklaart ook op vijf verschillende plaatsen brandende lampjes aan de wekkers met touwtjes ver bonden te hebben aangetroffen. Hij heeft gezien, dat Van der Panne de touwtjes door sneed en de lampjes uitblies. De lampjes stonden hoog op een verhevenheid, en de wekkers lager. Getuige H. C. van den Ende, plaatsverv. opper-brandmeester, is gekomen, toen men bezig was den brand te blusschen. Hij heeft op de gaanderij drie kisten aangetroffen, waar van twee gedeeltelijk verbrand waren. De brand was niet onbeduidend. Bij niet ont dekking er van zouden de belendende per- ceelen groot gevaar geloopen hebben. Hij gelooft niet, dat er gevaar voor menschen- levens was. De zitting wordt geschorst tot één uur. Heropend zijnde, wordt als getuige gehoord G. de Vries, voorheen winkelbediende in de Grand Bazar Francais te Rotterdam, waar hij de twaalfde afdeeling tijdelijk waarnam. Hij heeft zes wekkers verkocht aan Arie Welte vreden, die hem vroeg, of het goedkooper was PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag Z iff a ar t t 9 O Z. Da Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorin, tien ure: ds. Esselink. (Avondmaal); 'savonds zes ure: Idem. (Nabetrachting). Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ureds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Kaptcyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Avonds 6.30 ure: ds. Kaptcyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Nauta van Noordgouwe. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Nam. twee ureds. Couvée. (Afscheids-rede). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Daman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure: ds. Zeeman Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leesk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ureds. Nauta. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. Kunst. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure: ds. P. F. v. d. Berg van Zierikzee; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureds. C. Staal, 'savonds 5.30 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee ure: ds. Kunst van Ouwerkerk. Herv. Kerk te Bruinisse- 'sVoorm. 9.30 ure: Leeskerk; 'snam. 2 ure: ds. Vyaardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 'savonds 5 ure: ds. Van Bueren. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: gewone dienst. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. 10 ure, 'snam. 3 ure en 'savonds 7.30 ure: Donderdagavond 8 ure sprekers: Het Bestuur. bij de zes, hetgeen door hem ontkennend beantwoord werd. Weltevreden verzocht hem i de wekkers te bezorgen bij de tram, en schreef zijn adres op een stuk papier. Hij kocht die zes wekkers voor f 1.75 per stuk. Aan Vis droeg hij op die zes wekkers te doen bezorgen op de tram naar Oud-Beierland. Arie Welte vreden had een reistasch bij zich. Hij herkent beklaagde. Beklaagde zegt, dat getuige zich in hem vergist, en ontkent, dat hij er wekkers gekocht heeft. Getuige blijft er bij, dat beklaagde de persoon is, aan wien hij de wekkers verkocht heeft. Getuige Kloppers, winkelbediende in de Grand Bazar, verklaart, dat de wekkers om half zes gekocht zijn, en heeft hooren zeggen, dat de wekkers om zes uur naar Feijenoord moesten bezorgd worden. De wekkers worden ook in andere zaken verkocht, maar de car tonnen doozen, waarin zij verpakt zijn, dragen het kenmerk van de Rotterdamsche Bazar. Getuige F. J. den Boer, winkelbediende in de Grand Bazar, heeft den beklaagde vroeger gekend, en heeft hem herkend, toen beklaagde in de Bazar kwam. Hij had een tasch met riemen bij zich. Getuige is van Zierikzee her komstig, heeft om die reden beklaagde zoo goed herkend. Getuige zegt, dat in de Bazar ook petroleumlampjes en maximelichtjes ver- 1 kocht worden. Beklaagde verklaart, dat getuige opzettelijk een valsche verklaring heeft afgelegd, en dat hij niet in de Bazar geweest is. Getuige wordt door den president op het gewicht van zijn verklaring opmerkzaam gemaakt, maar blijft bij zijn getuigenis Wel tevreden herkend te hebben. Getuige a déchargeMaria Mommers caissière in de Bazar, heeft, gelijk zij ver klaart, een bon van f 10.50 en het bedrag omstreeks de helft van Augustus ontvangen, maar weet niet, of het voor wekkers was. Het was een bon uit de afdeeling twaalf. Getuige verklaart nog naar aanleiding van een vraag van den verdediger, dat zij beklaagde nooit gezien heeft en nog niet kent. Getuige L. Vis, winkelbediende in de Rot terdamsche Bazar, legt, als zijnde Doopsgezind, de belofte af. Hij heeft zes of acht wekkers in de helft van de maand Augustus ingepakt. Hij heeft aan Stoffels last gegeven het door hem ingepakte te bezorgen naar de tram op Feijenoord. Getuige B. Stoffels, pakhuisknecht in de Grand Bazar, heeft 's avonds om zes uur een pakje met acht wekkers naar de tram gebracht. Er was een los adres bij, en daar stond op Weltevreden. Mijnheer Vis gaf hem dit pakje. Toen hij aan de tram was gekomen, kwam er een persoon op hem af, die hem vroeg of hij een pakje had voor Weltevreden. Door den president gevraagd, of hij beklaagde herkent, antwoordt hij ontkennend. Beklaagde, ondervraagd, verklaart geen pakje aan de tram in ontvangst te hebben genomen. Getuige mej. M. H. Laarman, buffetjuffrouw te Rotterdam aan het tramstation op het Stieltjesplein, erkent een pakje ontvangen te hebben, afkomstig van de Grand Bazar, om af te geven aan een heer uit Zierikzee. Het was op Zaterdag van de Rotterdamsche kermis. En er kwam dan ook een heer, die haar om het pakje vroeg, dat zij tegen betaling van een dubbeltje afgaf. Getuige A décharge, G. Kerm, huisknecht te Zeist, in dienst bij mevr. Labouchère, herinnert zich niet, dat beklaagde op 10 Augustus met een collectebakje aan de huisdeur geweest is. Getuige C. A. Voerman, aannemer te Zeist, heeft A. Weltevreden op 10 Augustus naar de tram gebracht, die van Zeist op Utrecht rijdt. Hij herinnert zich echter niet het juiste uur. Wel weet hij, dat het op een Zaterdag was, daar den avond van te voren Weltevreden in het Leger des Heils gesproken had, en hij zelf er bij tegenwoordig was. Getuige G. J. Milius, ambtenaar bij de Staatsspoorwegen te Utrecht, heeft op 10 Augustus voor A. Weltevreden een nieuw kilometerboekje, dat hem vertoond wordt, in gevuld. De invulling is door hem geschied vóór twee uren spoortijd. Beklaagde beweert, dat de invulling geschied is na drie uur. Getuige blijft bij zijn verklaring, die hij uit zijn staat van dienst kan bewijzen. De president maakt beklaagde opmerkzaam op de tegenspraak van zijn bewering met getuige's verklaring. De zitting wordt tot morgen tien uur geschorst. Het gerechtshof te 's-Gravenhage be vestigde gisteren het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij C. J. M.wisselwachter te Krabbendijkewegens wederspannigheid werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. Naar het huis van bewaring te Middel burg is overgebracht D. C. W.directeur der coöperatieve boterfabriek te Axel (Sassing), tegen wien door den rechter-commissaris te Middelburg wegens valschheid in geschrifte bevel tot voorloopige aanhouding was verleend. De Hooge Raad heeft de vrijspraak bevestigd van den colporteur B., die den hoogleeraar Van Rhijn had uitgemaakt voor een volksbedrieger. Daardoor had volgens den Hoogen Raad de beklaagde wel van minachting voor de godgeleerdheid blijk gegeven, maar niet den hoogleeraar willen beleedigen. Zonderlinge Ziekenverpleging. De heer Chr. Broekhuizenpredikant te Oostrum schrijft het volgende aan De Nederl. »Den 31 Jan. j.l. ontving M. H. Mossel man, geb. Haitsma, wonende te Oostrum bij Dokkum, echtgenoote van J. Mosselman, verpleegde in het academisch ziekenhuis te Groningen, het navolgende gedrukte bericht Onder mededeeling dat uw man het zieken huis alhier zal kunnen verlaten, verzoek ik u hem spoedig mogelijk van hier te doen afhalen. De controleur van het ziekenhuis, W. La Gro". 't Kwam haar vreemd voor, dat hij, dien zij voor eenige dagen, ten gevolge van een tweemaal ondergane operatie uiterst zwak had bevonden, reeds zooverre aangesterkt zou zijn, dat hij uit het ziekenhuis kon worden ontslagen. Maar het stond daar toch»Uw man zal het ziekenhuis kunnen verlaten", en met de blijde hoop in het hart hem, al was hij dan ook zwak, weer bij zich en hare kinderen te hebben, verzocht zij aan zijn twee broeders hem te gaan halen. Op Zaterdag 1 Februari gingen deze naar Groningen en vonden hun broeder, die het ziekenhuis zou kunnen ver laten, buiten kennis, terwijl hij met de handen maar in de dekens woelde en onbegrijpelijke taal uitte. Op hun vraag aan een heer (een geneesheer?) hoe zij den patiënt in dien toestand thuis zouden kunnen brengen, zeide deze: »In den trein komt hij gemakkelijk met de brancard en verder moet gij het zelf weten". En per brancard is hij dan ook naar 't station gebracht en verder tot Buitenpost per trein en vandaar per rijtuig naar Oostrum, pl. m. 4 uur gaans, door zijn broeders op dien kouden en stbrmachtigen Zaterdag ver voerd. Op deze reis heeft hij zijn broeders niet eenmaal herkend, niet eenmaal hun ver staanbare woorden toegevoegd. En hij is, nadat zij hem in de echtelijke woniüg te bed hadden gebracht, blijven doormompelen en verward met de handen blijven slaan tot aan zijn dood toe, dio Zondagavond, juist 24 uur na zijn thuiskomst, intrad. Aan mij staat het niet te beoordeelen of dit vervoer den toestand van den patiënt hopeloos heeft gemaakt. Zoo dit aangenomen moet worden, is het onver antwoordelijk van den geneesheer in het ziekenhuis te Groningen om zijne overbrenging te doen plaats hebben. En stond het reeds hopeloos met het hem, dan is zijn ontslag een daad, die moeilijk te qualificeeren valt, maar waartegen ik ten zeerste, ook in het algemeen belang, meen te moeten protesteeren. Ik hoop van harte, dat de mededeeling van het bovenstaande hiertoe zal leiden, dat van bevoegde zijde er voor gezorgd wordt, dat J. Mosselman de laatste patiënt is geweest, die uit het academisch ziekenhuis te Groningen naar huis werd gezonden, zonder dat zijn toestand zulks veroorloofde". Een afdoend bewijs voor den ongunstigen economischen toestand levert de statistiek van de asylen voor dakloozen te Berlijn. In 1900 was het getal mannen, die er hun toevlucht namen, reeds tot het buitengewoon hooge cijfer van 249.000 gestegen. In 1901 bereikte het bijna 252,000 en daartoe behoorden meerendeels personen in de kracht van hun leven, dus werkloozen. In de asylen voor vrouwen was de stijging nog sterker, n.l. van 45.900 tot G3,100. De rekening van de asylen heeft dan ook over 1901 een tekort van ruim 6000 Mark aan te wijzen, ofschoon ook bijna 30.000 Mark aan legaten zijn verbruikt. Vreeselijke dood. In het »Hötel de Hollande" te Parijs is een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Een 68-jarige heer, vroeger bij de rechterlijke macht werkzaam, was uit den schouwburg in het Hotel gekomen. In de meening, dat hij in de lift stapte, ging bij do ruimte binnen, waarin de lift loopt. Hij sloot de deur achter zich dicht en bemerkte toen zijn vergissing. Voor hij echter den tijd had, de deur weer te openen, kwam de lift naar omlaag en drukte hem te pletter. Ingezonden Stukken. Zierikzee, 28 Februari 1902. Hoewel het bijna overbodig schijnt, eene zoo bekende zaak als de Dorcas-loterij aan te bevelen, zoo wordt toch dit jaar weder een dringend beroep gedaan op ieders belangstelling en medewerking. Door het nemen van loten en het geven van groote en kleine prijzen en het bezoeken der tentoonstelling in één der zalen van het stadhuis, kan men deze nuttige zaak steunen. Zooals bekend, zijn de loten a f 1 het lot te verkrijgen in de aangewezen zaal van het stadhuis. (Zie de advertentie). TELEOBAinEN. Middelburg, 28 Februari. Officieel. De Justitie te Middelburg ver zoekt opsporing, aanhouding en overbrenging van den 41-jarigen onderwijzer uit Eede, thans voortvluchtig, Gerrit Schepers, ter zake van het plegen van ontucht met minderjarigen. 's-Gravenhage, 28 Februari. Het Eerste-Kamerlid, de heer Fransen van de Putte, is ernstig ziek aan longontsteking. Hedenmorgen was de toestand zeer zorgelijk. Het gerucht omtrent het huren van cene villa te San Remo door de Koningin is van allen grond ontbloot. Tweede Kamer. De militaire bevor- derings- en pensioenwetten zijn verworpen met 48 tegen 17 stemmen, na een amen dement-Fokker om niet} als gunst maar imperatief als recht in de wet voor te schrijven dat eventueel onrechtmatig ontslagen officieren in eer en rang zullen hersteld worden. De Minister van Oorlog heeft overgenomen een voorstel-Fock dat de zitting van den raad van appèl ook kan bijgewoond worden door den officier met de verdediging belast. Bepaald werd, dat de bepalingen der leeftijds grenzen eerst 4 jaren na invoering van de wet in werking treden. De beraadslaging over ontwerpen betreffende bevordering van officieren der landmacht is geëindigd. Stemming later. Dinsdag het ontwerp betreffende zeemacht. 1IABKTBEBIOHTEN. Zierikzee, 27 Febr. Door de beperking op de wegen was de aanvoer van alle artikelen zeer gering en kon het aangebodene vorige prijzen opbrengen. Tarwe f 6 f 7; chevaliergerst f 4.50 a f 5.10; wintergerst f 4 a f4.40; zomergerst f 4 a f 4.30rogge f 4.80 a f 5; haver f 3.25 a f 4; erwten (kleine) f 8 k f 8.50; kroonerwten f 8.25 A f 8.75; bruine boonen f 6 A f 6.50. Aardappelen fl.50 en fl.65 per 70 K.G. Middelburg, 27 Febr. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren nogal een ruime aanvoer van tarwe en witte boonen, waarnaar een goede vraag bestond. Yan andere artikelen was weinig ter markt en prijzen bleven van een en ander onveranderd. De noteering is als volgtvoor nieuwe tarwe werd f 6.75 f 6.80 naar kwaliteit betaald rogge was tot f 5.75 te bekomen; wintergerst f 4.75 a f 4.80 nominaal zomer dito hield men op f 4.70 tot f 4.75; Walch. witte boonen in puike kwaliteit niet beneden de f 11.25 te bekomenronde bruine boonen, weinig ter markt, f8 a f 8.25 naar kwaliteit; lange dito f 7 a f 7.25groene kookerwten nominaal f 9kroonerwten weinig aangeboden brachten f 9.25 k f 9.50 naar kwaliteit op; koolzaad hield men op f 10.25 a f 10.50. Weekmarkt te Zierikzee, 27 Febr. 1902. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,45, 0,60 en f 0,62£ de 5 Hectogram. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,85, f 0,87£ en ƒ1,per 25 stuks. Kleine EierenDe kleine Eieren zijn ver kocht voor f 0,60 per 25 stuks. De aanvoer van Boter was weinigdie van Kip-Eieren tamelijk. gTOOHBOOTDIHNgT Maart. AMSTERDAMSCHE TIJD. Yan Zierikzee: 'smidd. Yan Middelburg: Zaterd. Zondag Maand. Dinsdag Woens. Dond. Vrijdag smor«. 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 'smidd. 3 3,— 3, 3, 3, 3 Zaterd. Zondag Maand. Dinsdag Woens. Dond. Vrijdag 'smore. 1 7,50 2 7,50 3 7,50 4 7,50 5 7,50 6 6,30 7 7,50 3,- 3,- 1,30 3,— 3,— 3,- Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Den Ssten Maart a.s. hopen onze geliefde Ouders L. J. SCHILPEROORT en M. P. GROENEWEGE hunne 25-jarige Echtvereeniging I te herdenken. Dinteloord, Maart 1902. Hunne dankbare Kindoren. Middelburg. GorincJiem. Zwolle. De Heer en Mevrouw CAUde Vulder van Noorden betuigen hun hartelijken dank voor de blijken van belangstelling, hun betoond bij het overlijden hunner Moeder Mevrouw W. DE VÜLDER VAN NOOR- j DEN, geb. van der Burcht van Lichtenbergh. I Onzen hartelijken dank voor de zoo groote belangstelling, zoowel hier als van I elders ondervonden, gedurende de ziekte en het overlijden van mijn zeer geliefden Echt genoot en onzen zorgdragenden Vader Behuwd- en Grootvader CORNELIS VAN LUUK. St.-Annaland, 1 Maart 1902. Wed. C. VAN LUIJK, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Voor de vele en welgemeende bewijzen van belangstelling en deelneming, bij het verlies van onzen dierbaren Vader betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank. I CH. BOASSON. B. BOASSON—Snoek. ED. BOASSON. C. BOASSONWiener. Breda. Wed. KOOPERBERG- Boasson. H. DEN HARTOG— Boasson. S. DEN HARTOG. M. HIJMAN—Boasson. H. HIJMAN. Dr. S. BOASSON. Middelburg. E. BOASSONMenke. I R. BOASSON. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Zierikzee van 11 Februari 1902. is MARIA VAN DER HAVE, weduwe M. L. Brouwer zonder beroep, wonende te Oosterland, uithoofde van on- noozelheid, gesteld onder curateele. Voor extract, Mr. A. J. F. FOKKER. De door H. M. de Koningin goedgekeurde Verloting van Voor werpen, ten behoeve der Dorcas-Vereeniging, zal plaats hebben op Maandag 17 Maart aanstaande. Men zal in de gelegenheid gesteld worden de prijzen der loterij te bezichtigen in een daartoe aangewezen zaal van het Stadhuis, op Donderdag 13 Maart en Zaterdag 15 Maart van drie tot vgf uur. Men zal zich daar van floten kunnen voorzien, a f I het IjOt. Men wordt vriendelijk verzocht de bijdragen tot de verloting, uiterlijk tot 12 Maart in te zenden bij de ondergeteekenden. Jonkvr. J. E. SCHUURBEQUE BOEIJE. Mevr. VERMEIJSBrünings. Mevr. VAN DER LEK DE CLERCQ Van Rappard. Mej. M. VAN ADRICIIEM. COMMISSARISSEN der Nutsspaarbank breDgen ter kennis van de Inleggers, dat de zitting- des Donderdags, te beginnen met 6 Maart a.s., weder op de oude uren wordt teruggebracht, n.l. van 1012 ure voormiddags dat zij, die de rente over 4901 nog niet lieten bijschrijven, daarvoor dagelijks gelegenheid vinden van 101 ure voorm. en van 78 ure 's avonds. Namens Commissarissen J. FRANSE, Voorzitter. Mr. II. C. MOOLENBURGH, Secretaris. ALGEMEENE VERGADERING op Don derdag 6 Maart 1902, des avonds ten 8 uur, in het »Huis van Nassau". Zierikzee, 28 Februari 1902. F. C. VAN DER VLIET, Secretaris. te oeven door de Brouwershaven, op Dinsdag 4 Maart 1902, in het »Hötel Kloet" aldaar. Aanvang 8 uur precies. Entree 00 cents per persoon. LANDBOUWERS-VEREENIGING te Bruinisse zal, op Zaterdag 8 Maart 1902, des voormiddags ten elf ure, trachten nan te begteden: De levering van minstens 17700 K.G. CHILI SALPETER; 4000 PERU GUANO; 3900 AMMONIAK SUPERPUOS- PHAAT. Levering vóór of op 20 Maart 1902. InechrijvingBbiljetten in te leveren uiterlijk een half uur vóór de aanbesteding, aan bet adres van den Secretaris, bij wien voorwaar den verkrijgbaar zijn. Jn. GOUDZWAARD, Secretaris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2