De tweede stemming tot benoeming van nog drie leden was dus een geheel {'vrije stemming. Bij deze stemming had niemand de vereischte meerderheid. In herstemming kwamen de heeren L. Koopman, J. A. Legemaat en J. H. Loewer, die elk drie stemmen hadden verkregen. Yolgens het reglement van orde moest nu een tusachenstemming plaats hebben tot aan wijzing van hen, die met de drie even- genoemde in herstemming zouden komen. Bij deze tusachenstemming kwamen uit de bus de heeren C. M. Bal met 6, ds. VanNouhuys met 8 en P. Verschooff met 6 stemmen. De herstemming had tot resultaat, dat gekozen werden de heeren C. M. Bal met 4, J. A. Legemaat met 4 en ds. Yan Nouhuys met 5 stemmen. De heeren Legemaat en Koopman meenden zich van stemming te moeten onthouden. Op de tweede groote Internationale Tentoonstelling voor Pluimgedierte, uitge schreven door de Hollandsche Pluimvee-Club »Ornia", gehouden in de groote zalen van »Natura Artis Magistra" te Amsterdam, op 14, 15 en 16 dezer, is onze vroegere stad genoot, de heer J. van Beveren (thans drogist te Leiden), eervol vermeld voor zijn anti- diphtiriticummiddel tegen eene ziekte bij kippen. Te Hontenisse (Groenendijk) is Zondag nacht de schuur van den landbouwer W. door een onbekende oorzaak totaal afgebrand. Alles, wat zich in de schuur bevond, ging mede verloren, ook een paard en 6 stuks rundvee. Door den heer I. van Houte, ontvanger der gemeente Cadzand, is tegen 15 Maart a.s. eervol ontslag gevraagd. Ds. A. de Visser, predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Wolfaartsdijk, zal 6 Maart a.s. voor de anti-revolut. propaganda-club te Ylissingen optreden met het onderwerpIndi vidualiteit en gemeenschap. Nieuwerkerk, 19 Febr. De spreekbeurt op de laatste vergadering in dit seizoen van de leden der Afd. Duiveland van de Maat schappij Tot Nut van 't Algemeen met hunne dames, werd vervuld door den heer Job van der Have, directeur der Maatschappij van "Weldadigheid te Frederiksoord. Yan de ge legenheid om geïntroduceerd te worden, was door velen uit alle gemeenten van Duiveland gebruik gemaakthiertoe gedrongen door belangstelling in den persoon van den heer Yan der Have, zoowel als in het onderwerp der lezing: de Maatschappij van Weldadigheid. Spreker begon met te zeggen, dat hij vol strekt ongaarne zou zien, dat zijn optreden met genoemd onderwerp zou worden beschouwd als een reclame-middel voor de Maatschappij, maar dat het uitsluitend ten doel had om te voldoen aan een herhaalde uitnoodiging om bp zijn jaariyksch bezoek in deze streek, de vroegere plaats zijner inwoning, een en ander mee te deelen omtrent zijn nieuwen werkkring, en van de streek, waar hij nu woont. Spreker gaf een beknopte geschiedenis van de vorde ring der Maatschappy, en beschreef in korte trekken hare tegenwoordige inrichting. In de pauze verspreidde hij onder de aan wezigen jaarboekjes, jaarverslagen enz.ter wijl hy daarna lichtbeelden vertoonde uit de koloniën, die zeer goed op het doek kwamen en met aandacht werden beschouwd. Het woord van dank, door den voorzitter aan het slot den heer v. d. Have gebracht, was dan ook welverdiend en mot zijn »tot weerziens'" stemden zeker alle aanwezigen in. Bruinisse, 18 Febr. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd eerst kennis genomen van een schrijven van Gedep. Staten, waarbij kennis werd gegeven, dat de beslissing over de begrooting 1902 is uitgesteld tot 1 April 1902 met desbetreffende opmerkingen. De begrooting wordt in den door Gedep. Staten aangegeven zin gewijzigd. Eene af- en overschrijving van en op posten der begrooting 1901, tot een gezamenlijk bedrag van f 318,72, wordt goedgekeurd. Daar het aantal leerlingen op 15 Jan. j.l. het wettelijk getal voor het onderwijzend personeel overtrof, werd besloten een tijdelijk onderwijzer op te roepen, daar de mogelijkheid bestaat, dat het getal weder zal verminderen, daar velen slechts door de bepalingen der leerplichtwet nog de schoolbanken vullen. Voorloopig zal de nieuwe onderwyzer slechts tot 15 Jan. 1903 aangesteld worden. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim werd benoemd de heer mr. G. A. M. Kallenbach. Met dezen was voorgedragen de heer P. Brouwer. De vacature was ontstaan door het wegens ziekte bedanken van den heer J. v. d. Berge Az. Op een request om de haven-vergrooting op andere wijze te doen plaats hebben, dan in de vergadering van 31 Oct. 1901 is besloten, wordt met 5 tegen 2 stemmen afwijzend beschikt. Gunstig wordt beschikt op een adres van de vereeniging ®Schuttevaer", afdeeling Schouwen en Duiveland, om de lantaarn op het eind van den havendam ook 's zomers den geheelen nacht te doen branden. Het suppletoir kohier der hondenbelasting 1901 en het kohier idem 1902 worden vastgesteld met respectievelijk 6 en 46 honden tot een bedrag van f 18 en f 138. Na omvraag wordt daarna de vergaderiog gesloten. Goes. Voorstel van Burgem. en Welk. omtrent minimun-loon en maximum-arbeid in bestekken voor gemeentewerken 1°. aannemers zullen moeten betalen aan een ambachtsman 16 cent, aan een vak-arbeider, geen ambachtsman, ter beoordeeling van Burgem. en Weth., 14 cent, aan een opperman of sjouwer 15 cent per uur; 2°. niet meer dan 25 procent (een vierde deel) der werklieden mogen beneden den 23-jarigen leeftijd zijn of wegens invaliditeit of hoogen leeftyd niet beschouwd kunnen worden als volle arbeidskrachten. Die werk lieden beneden den 23-jarigen leeftijd ontvangen als minimum-loon: ambachtslieden van 1618 jaar 6 cent, van 18—20 jaar 10 cent, van 2023 jaar 13 cent per uur; vak-arbeiders van 2023 jaar 11 cent per uur. Burgem. en Weth. kunnen afwijkingen toestaan voor oude of gebrekkige werklieden; 3°. een formulier (op gezegeld papier) wordt door Burgem. en Weth. vastgesteld, waarop de aannemer verplicht is bij het in het werk nemen van een werkman, te ver melden of de aangenomen persoon als am bachtsman vakarbeider of pjouwerman en tegen welk loon per uur hy is aangenomen. By aanneming van werklieden wordt daarvan kennis gegeven aan de directie van het werk, by onderhoudswerken aan den gemeente architect 4°. de werklieden mogen niet langer dan 11 uur per dag arbeiden; de schafttijd is niet onder die 11 uren begrepen; 5°. langer werk dan 11 uur per etmaal, nachtwerk en Zondagswerk mogen alleen verricht worden met goedkeuring der directie van het werk, en deze zal die goedkeuring alleen dan verleenen als het belang van het werk dit vordert. Voor overwerk, dat is dus voor langer dan 11 uur, moet den werkman per uur meer ontvangen dan het by art. 1 genoemd minimum-loonvoor het eerste uur 10 procent, voor het tweede 20 procent, voor het derde 30 procent en voor verdere uren 50 procent. Zondagearbeid wordt met 50 procent van het gewoon uurloon vermeerderd, voor nachtwerk moet per uur het dubbele van het in art. 1 genoemde betaald worden 6°. rust- en schafttijden worden door den aannemer onder goedkeuring der directie geregeld met het oog op het plaatselijk gebruik, het jaargetijde en den aard van het werk geregeld; 7°. by stuk-werken is toegelaten, mits het geen aanleiding geeft tot minder goed werk, tot te langen werktijd of te gering loon; 8°. de in het bestek aangewezen onder deden van het werk moeten in de gemeente gemaakt worden; 9°. heeft de aannemer van een gemeente werk onder-aannemers aan het werk gesteld, dan blijft hy toch tegenover de gemeente aansprakelijk voor de vorenstaande bepalingen; 10°. op iederen betaaldag moet de aannemer aan de directie opgave doen, schriftelijk, van de namen der werklui, van den leeftyd der niet 23-jarigen, hun beroep, hun uurloon en het aantal uren, door ieder gewerkt; 11°. een afschrift van deze bepalingen moet steeds op het werk voorhanden en voor ieder werkman ter lezing zyn, Burgem. en "Weth. hebben ten dezen het advies gevraagd van den gemeente-bouw meester, wien tot het bekomen van inlichtingen was toegevoegd de gemeente-secretaris, terwijl ook het raadslid Van den Bout uit eigen beweging een aantal gegevens heeft verstrekt. Op hun beurt hebben genoemde heeren een bespreking gehad met de aannemers hier ter stede, die evenwel niet gunstig hebben geadviseerd omtrent de voorloopig ontworpen regeling. Zij vreezen n.l. dat by verhooging van uurloon by gemeentewerken, ook particulieren duurder zullen moeten gaan betalen, hetgeen wel eens aanleiding zou kunnen geven tot minder werk. De afgevaardigden-werklieden hebben ge zegd niet de loonen te willen opdrijven, maar eenvoudig om in 11 uur zooveel te kunnen verdienen als nu in 13, opdat zy wat meer aan hun gezin zouden hebben. Burgem. en Weth. kunnen niet meegaan met den wensch om werken der gemeente uitsluitend door Goesche ambachtsheden te laten verrichten. Vooreerst is het aantal ambachtslui daarvoor niet groot genoeg, en ten tweede zouden andere gemeenten dergelijke bepalingen kunnen maken ten nadeele der Goesche ambachtslieden. Door den gemeente-bouwmeester zou op een begrooting der gemeente-onderhouds werken ad f 12000 een verhooging plaats hebben, by aanneming van genoemde bepalingen van f 1000, dat by slot van rekening is verminderd tot f 4410 en waarvan het natuurlijk nog niet zeker is, of dit bedrag zal worden bereikt. Burgem. en Weth. adviseeren nu om gedurende één jaar voor gemeentewerken te doen inschrijven volgens de oude en ook volgens de hierboven omschreven regeling, omdat men natuurlyk zelfs niet gissen kan, welken invloed het nieuwe tarief op de gemeentefioantiën hebben zal. Is het verschil tusschen beide inschrijvingen slechts 5 pCt., dan zullen Burgem. en Weth. beslissen, is het verschil grooter dan is de beslissing aan den raad. De finantiëele commissie is niet tegen de voorgestelde wijziging; alleen wenscht zy opgenomen te zien de bepaling, dat het bewaken van het gereedschap enz. op het werkniet als nachtwerk zal worden beschouwd. Ook is zij er voor, dat, mocht het blijken dat een werkman te weinig loon heeft ontvangen, Burgem. en Weth. hem het te weinig betaalde zullen uitkeeren, en dit bedrag bij de uitbetaling der aannemings termijnen den aannemer worde gekort. De heer J. D. Krijgsman, landmeter bij het kadaster te Goes, wordt met 1 Mei a.s. naar Leeuwarden verplaatst. Hansweert, 18 Febr. Hedenmorgen vond schipper Bakker aan boord van de »V Ge broeders" zijne beide knechts bewusteloos te bed liggen. Bij de terstond ingeroepen genees kundige hulp bleek, dat de een reeds was overleden, terwijl de ander langzaam bijkwam. Hoewel de toestand van dien knecht ernstig is, hoopt men hem toch in 't leven te behouden. Doordat het luik te dicht gesloten was, is de eene knecht waarschijnlijk door lampwalm gestikt. Het schip ligt aan de loskade alhier ge meerd. Vlissingen, 18 Febr. Onder de met het stoomschip »Kurfrust" uit Afrika heden alhier aangekomen passagiers waren 2 dochtertjes van generaal Louis Botha, oud 13 en 7 jaar, die met den trein van 1.07 naar Brussel vertrokken. Zij werden hier afgehaald door den heer Fischer. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Oosterland, 18 Febr. Heden werd ten overstaan van den deurwaarder Timmerman, om contant geld. verkocht aan de Blauwe Keet. Hooi voor f 43, mest in den put voor f 23 en stroo voor f 3. Zierikzee, 19 Febr. Door den notaris J. Franse werden heden alhier publiek verkochtde volgende gebouwen in de gemeente Zierikzee, als Het woonhuis en erf aan de Westzijde van de Lange Nobelstraat, wijk A no 21, voor f 1200. Het woonhuis en erf in de Korte St.-Jan- straat, wijk D no. 348, voor f 1385. Het woonhuis en erf in de Lange St.-Janstraat, wijk C no. 260, voor f 575. Het woonhuis en erf aan de Noordzijde van do Melkmarkt, wijk B no. 101, voor f626. De twee woonhuisjes in het Beddeweeg, wijk B no. 340, voor f 410. Het woonhuis en erf aan de Oostzijde van het Lange Groenendaal, wijk D no. 60, voor f 400. Het pakhuis en erf in de Ravenstraat, voor f 171. Het woonhuis en erf in de Lange St.-Janstraat, wijk C no. 262, voor f 550. Landbouw ©n Veeteelt. Zierikzee, 19 Febr. Bij de Dinsdag plaats gehad hebbende paardenmonstering zijn onge veer vijftig stuks aangevoerd. Wegens de buitensporig hooge vraagprijzen zijn slechts tien stuks voor toch nog zeer goede prijzen verkocht. Voor de rijkskeuring van hengsten te Hulst gehouden, waren aangegeven 24, wer den voorgebracht 18 en goedgekeurd 13 paarden. Bij de keuring te Kattendijke waren aan gegeven 13werden voorgebracht 12 en goedgekeurd 6 dieren. 4 hengsten werden afgekeurd voor cornage. K E~CH "T~ SZ A KEN. Zierikzee, 18 Febr. Door de arrond.- rechtbank zijn heden veroordeeld, wegens: 1°. Oplichting: J. V., 17 jaar, arbeider te Zierikzee, tot één maand gevangenisstraf; 2°. Mishandeling van een dier in het openbaar gepleegd: P. K., 19 jaar, koopman te Poortvliet, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis 3°. Het opzettelijk beletten van een handeling, door een ambtenaar, belast met het opsporen van strafbare feitenondernomen ter uitvoering van eenig wettelijk voorschriftS. G., 23 jaar, arbeider te Bruinisse, tot f 15 boete, subs. 1 maand hechtenis; 4°. Wederspannigheid door 2 personen met vereenigde krachten gepleegd D. J. H., 19 jaar, vlasarbeider en J. P. van D., 18 jaar, schippersknecht, beiden te Dreischor, ieder tot 1 maand gevangenisstraf 5°. Mishandeling: D. J. H., 19 jaar; A. van der L., 19 jaar en A. G., 16 jaar, allen vlasarbeiders te Dreischor, no. 1 tot f 20, no. 2 tot f 10 en no. 3 tot f 3 boete, subs. 1 maand, 14 dagen en 6 dagen hechtenis; VrijgesprokenC. F. W. L., 35 jaar, werkman te Bruinisse, beklaagd van vernieling. Yoor het gerechtshof te Leeuwarden is een hooger beroep behandeld, ingesteld door D. v. L., predikant te Hoornsterzwaag, die door de rechtbank te Heerenveen wegens beleediging was veroordeeld tot f 25 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis, omdat hij den 17en November j.l. in het kerkgebouw te Hoornsterzwaag den heer J. IJ. H., adminis- treerend kerkvoogd, beleedigend zou hebben toegevoegd: »u steelt van de kerk" of »gij besteelt de kerk". De adv.-generaal, mr. Baron d'Ivoy, achtte door de verklaringen van de getuigen de schuld van appellant bewezen, en vorderde bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. J. Stoop, bestreed het bewijs op grond van de door het Hof gehoorde getuigen, en vroeg vrijspraak van beklaagde, met ver goeding door den Staat van de door hem tot zyn verwering gemaakte kosten. Uitspraak aanstaanden Donderdag. Zooals gemeld is, werd Dinsdag de zaak contra Noëls van Wageningen voortgezet. Het is moeilijk een overzicht van de geheele zaak te geven, daar wij dan tot allerhande financiëele becijferingen zouden moeten komen. Een enkel staaltje kan echter dienon tot illustratie van 't geheel. Door den president van de rechtbank werd aan den beklaagde de vraag gedaan aan welke bevoegdheid hij al zyn eigenmachtige handelingen ontleende. Noëls antwoordde, dat de aandeelhouders der diverse maatschappijen zich nimmer tegen zijn gesties hebben verzet. De president verzocht hem daarop niet over zijn aandeelhouders te sprekentrad men op dit terrein, dan zou men hoogstwaar schijnlijk de behandeling der aandeelhouders van de »Hollandia" als zwendel moeten qualificeeren. Wat de verkoop en terugkoop der f 50.000 »Hollandia" betreft, daarmede is het aldus toegegaan Noëls, commissaris der »Hollandia", verkoopt aan Noëls, president der Emissie- bank, 50 »Hollandia" aandeelen voor f50.000. Noëls, president der Emissiebank, mag voor deze overneming met de bedoeling van plaatsing f 7500 provisie in rekening brengen aan de »Hollandia". Drie maanden later verkoopt Noëls, president der Emissiebankdiezelfde 50 aandeelen wederom aan Noëls, commissaris der »Hollandia", nu echter voor slechts f 42,500. De f 7500 provisie worden nu uit de onkosten- rekening der »Hollandia" overgebracht op de kapitaal-rekening der nHollandia" onder het hoofd oprichtingskosten, waardoor het verschil tusschen den prijs van verkoop en terugkoop, f 7500, vrij kwam als een bate op de winst en verliesrekening der »Hollandia". Met behulp van dezen post werd een zoodanig totaal winstcijfer op de winst- en verliesrekening verkregen, dat de »Hollandia" per slot van rekening 11^ pCt. dividend kon uitkeeren, waardoor het publiek stellig tuk zou worden op de aandeelen »Hollandia", met welker uitgifte Noëls, president der Emissiebank, zich belastte. Intusschen is in de boeken der Emissiebank niets omtrent de transactiën met de 50 aandeelen »Hollandia" opgenomen, omdat anders immers in de boeken der Emissiebank de »Hollandia" voor f 7500 provisie gedebiteerd had moeten worden. Dinsdag werd de behandeling voor de recht bank te Amsterdam voortgezet, allereerst met het verhoor van den accountant Post, die bleef bij zijn verklaringen in het rapport neergelegd. Daarna legde Nieuwmeyer op wien beklaagde alle schuld van slechte boeking trachtte te leggen de gewezen boekhouder van beklaagde, zéér bezwarende verklaringen tegen Noëls van Wageningen af, welke deze ontkende of anders poogde voor te stellen. De Arnhem8che rechtbank behandelde Dinsdag de zaak tegen den Heer Pyttersen, hoofdredacteur van de Nieuwe Arnhemsche Courant, betreffende de beschuldiging van smaadschrift tegen den boterfabrikant Yan Santen. Het Op. Min. bracht den beklaagde hulde voor zijn optreden tegen bedriegerij in den boterhandel, en achtte het bewezen smaadschrift niet strafbaar, wijl het algemeen belang daardoor gediend was. Hij concludeerde tot ontslag van rechts vervolging. De verdediger, Mr. De Wilde, sloot zich hierbij aan en merkte o. a. op, dat in de Boterwet nog eene leemte is, door niet te voorzien in de bedriegerij voor de aflevering. De Heer Yan Santen maakt reclame voor Delfteche roomboter, en levert dan wettig verpakte margarine. Het aantal getuigen, door het Gerechtshof te '8 Hertogenbosch in de Tilburgsche moord zaak te dagvaarden, bedraagd 48. De Recht bank te Breda had meer dan 100 personen gehoord. KERKNIEUWS. Zondagnamiddag deed ds. J. J. Homburg zijn intrede als predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Groede, naar aanleiding van Kolossensen 3 4. Des morgens was hij bevestigd door den heer dr. Weeda, predikant te Cadzand, die tot tekst gekozen had Handelingen 1 8. Yooral des middags was de kerk stampvol. Aangenomen het beroep bij de Geref. Gem. te Tienhoven (Utrecht) door ds. H. Yolten te Stellendam. Aan de diaconie der Ned. Herv. gem. te Hontenisse, is door wijlen de echtelieden Th. Wright en Ja. Sinke, een huis met erf en tuin aldaar vermaakt. O N D E B W IJ S. Bij het heden (Woensdag) te 's-Hage ge houden examen nuttige handwerken is o. a. geslaagd mej. A. Gloude van Zierikzee. De heer P. W. Jansen te Amsterdam, heeft voor den bouw van een ambachtsschool te Sommelsdijk—Middelharnis f 2000 ge schonken. De Yereeniging van Flakkeesche Burge meesters gaf f 100. Post en Telegrafie. Met ingang van 1 Maart aanstaande zal de dienstij d op Zon- en feestdagen van de rijkstelephoonkantoren te Kloetinge en Zuid- zande, worden gesteld op 7.30 tot 8.30 uur voormiddags (Greenwichtijd). De diensttijden op werkdagen dier kantoren blijven onveranderd. Met ingang van 1 Maart e.k. is be noemd tot postbode te Dreischor, A. de Vries te Hontenisse. Tranavaal en Oranje-Vrijstaat. De Nederlandsche regeering heeft afge zien van andere aansprakenteneinde te kunnen aanvaarden een door de Britsche regeering aangeboden som van 37500 pd. st. als schadevergoeding voor uit Zuid-Afrika gezette Nederlanders. H. M. de Koningin heeft een commissie benoemd tot onderzoek der aanspraken, te weten de heeren Rahusen, lid der Eerste Kamer voorzitter, den Beer Poor- tugael, lid van den Raad van State, Laman Trap, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, Kolkman en L. v. Asch v. Wijck, leden der Tweede Kamer, F. Beelaerts van Blokland G.J.Thz., secretaris. Gemengd Nieuws. IJsongelukken. Terwijl acht kinderen Zaterdag aan het schaatsenrijden waren te Tondern, in Sleeswijk, brak het ijs. Alle kinderen verdronken. Te St.-Helens, in Engeland, zijn 3 school jongens door het ijs gezakt en verdronken. Te Taunton zijn twee zusters bij het schaatsenrijden verdronken. Te Groningen is het 4-jarig zoontje van J. Koens door het ijs gezakt en verdronken. Te Zutfen is een 11-jarig knaapje door het ijs gezakt en verdronken. Yóór enkele dagen zyn twee personen van Veenwoudsterwal per schaats vertrokken en nog niet teruggekeerd. Men vermoedt dat ze verdronken zijn. Één hunner is gehuwd. Te Yelp (bij Arnhem) zijn gisteren de 2 broeders Van der Wall bij het schaatsen rijden in een wak gereden en jammerlijk verdronken. Hun lijken zijn eenigen tijd later van onder het ijs gehaald. Op het groote meer bij Schwerin zyn Zondag twee personen verdronken bij het schaatsenrijden. Tengevolge van het breken van het ijs zijn Maandag 50 schaatsenrijders op den vijver van Kensington Gardens te Londen te water geraakt. Op het groote kanaal in het park van Versailles zijn 6 personen bij het schaatsen rijden door het ijs gezakt. Yijf drenkelingen werden geredeen infanterie-officier verdronk. Een ongeval met Santos Dumont. Met den koenen luchtreiziger is Vrijdag te Monaco een oDgeval gebeurd dat veel over eenkomst heeft met dat, waarbij hij indertijd te Parijs ter nauwernood aan den dood ont snapte. Maar ook nu is zijn wonderlijk goed geluk hem trouw gebleven en is hy er levend afgekomen. Te half drie in den namiddag maakte hij zijn zesde proefvlucht over de zee, en richtte zijn toestel naar Kaap Martin. Tegenover de schietbaan van Monte Carlo gekomen, zag men evenwel de ballon zich met een punt naar boven richten. Men zag daarop de ballon binnen tien minuten ineen slinken en in zee vallen. Gelukkig waren er verscheidene stoom- sloepen in zee, die evenals het jacht van den vorst van Monaco hem volgden. Santos Dumont werd gezond en wel door een der booten opgevischt. Het publiek ontving den luchtreiziger met veel toejuichingen toen hij aan land stapte. Santos Dumont was trouwens in 't geheel niet ontmoedigd en bleek zich zelf te hebben laten vallen. Hij zeide dat de ballon niet goed gevuld was en zich slecht liet besturen. Op een ge geven oogenblik geraakte het sleeptouw in de schroef. De luchtreiziger bracht toen de ballon in verticale richting om het touw los te maken, maar dientengevolge verspreidde zich de olie van de motor. Santos Dumont vreesde toen voor een ontploffing, trok aan een touw, waarmee hij een scheur in de ballon maaktezoodat het gas ontsnapte en hij in zee viel. De ballon is ook opgevischt, maar in slechten toestand, zooals te begrijpen is. Masseur-moordenaar. John Cooper, een millionnair te Saint-Louis (Yereenigde Staten), die, na als loopjongen in een klein handelskantoor begonnen te zijn, een ver mogen van 15 millioen had vergaard, is het het slachtoffer geworden van zijn rijkdom. Hij liet zich masseeren in een hem toe- behoorend badhuistoen zijn neger-masseur, die belust was op een diamanten ring, welke Cooper aan den vinger droeg, even wegging onder het een of ander voorwendsel en spoedig terugkwam met een zwaren hamer. Hiermee verpletterde hij den niets kwaads vermoe denden millionnair, die op het bed lag, met één slag den schedel. De moordenaar is gearresteerd en heeft volledig bekend. De Gaulois geeft eenige beschouwingen betreffende den oorlog, die, naar het blad duidelijk laat uitkomen, van dr. Leyds zelf afkomstig zijn. Vooraf de verklaring, dat het bijwonen van het feestmaal van minister Waldeck-Rousseau geen politieke beteekenis heeftde gezant der Z.-A. Republiek hoorde er als lid van het geaccrediteerde corps- diplomatique bij. En verder Er is geen reden meer om te verhelen dat de inmenging van de Nederlandsche regeeriog mede uitgelokt is door een Engelsche partij, die eiken dag in gewicht toeneemt Lord Rosebery is er de voornaamste vertegen woordiger van en die meent, dat de oorlog al te lang geduurd heeft. Het mislukken van de onderhandelingen tusschen Den Haag en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2