meststof uit den strijd. De wijze van be mesting van den aardappel haDgt ten nauwste samen met het doel, waarvoor de aardappel geteeld wordt (eetaardappels, voederaardappels, fabrieksaardappels). Bij het gebruik van kunst mest dient men dit verschil in aanmerking te nemen. Zoo leveren Chili-Salpeter en andere snelwerkende, stiketofhoudende stoffen wel een gul gewas, maar de kwaliteit vooral van de eetaardappels kan daaronder lijden, ofschoon het eiwitgehalte onder deze omstandigheden gewoonlijk toeneemt, en het zetmeelgehalte vermindert. Een dergelijke nadeelige werking op het zetmeelgehalte heeft de kalimest, vooral de chloorhoudende, wanneer deze niet reeds in den voorgaanden herfst of winter, of aan de voorvrucht is gegeven, maar eerst in het voorjaar. Ofschoon de aardappel een zoogenaamde potaschplant is, voldoet een versche bemesting met dezen kunstmest, vooral voor fabrieksaardappels in den regel niet, en evenmin voor eetaardappels, omdat zij versch met kalizouten gemest, licht het karakter krijgen van onrijp te zijn, en dan een onaan- genamen zeepsmaak hebben. Dit alles wordt toegeschreven aan het chloorgehalte van den kalimest. Met Peru-Guano heeft men deze nadeelen niet. Het is moeielijk uit te maken, hoe dit komt, misschien is het, omdat ze geen of weinig chloor bevat en toch alle voedende bestanddeelen inhoudt. In elk geval is het een feit, waarvan zich ieder proefnemer kan overtuigen, dat zoowel de vroege als late aardappelen bij een bemesting met Peru- Guano zich uitstekend ontwikkelen en een rijken oogst leveren. Bij vroege aardappelen, die een vrij korten groeitijd hebben (zes weken in den grond en zes weken boven den grond) gebruikt men het best 400 K.G. opgeloste Peru-Guano per H.A. Bij de late aardappelen gebruikt men, hetzij ruwe Peru- Guano, hetzij voor de helft ruwe en voor de andere helft opgeloste. Gewoonlijk gebruikt men 400 K.G. ruwe, die op de gewone diepte wordt ondergeploegd, en egt men 200 K.G. opgeloste als bovenbemesting in. In de ver slagen van de Rijks-proefvelden, waar men van 400 tot 600 K.G. Peru-Guano geeft, heeft men met deze mest een grooter geldelijk voordeel dan met zelfgemeDgden mest, die nog vaak voor de aardappels gebruikt wordt. RECHTSZAKEN. Tegen het lid der Tweede Kamer, Yan den Heuvel, is f 450 boete of 10 dagen hechteois geëischt wegens smaadschrift tegen een notaris te Eindhoven. De Hooge Raad heeft het vonnis bevestigd, waarbij het hoofd der Christelijke school te Oud-Wetering, gemeente Alkemade, wegens mishandeling van schoolkinderen werd veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Eedsweigering. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden voor de rechtbank te Amsterdam in een strafzaak als getuige een kapitein van het Leger des Heils was gedagvaard, die ter terechtzitting weigerde den bij de wet voorgeschreven eed af te leggen. De getuige, K. Kerkmeer genaamd, werd toen in gijzeling gesteld en de behandeling der zaak geschorst. Woensdag 1.1. kwam de zaak opnieuw voor en ook nu bleef de getuige bij zijn weigering, zich beroepende op zijn gemoedsbezwaren. Gedachtig aan het woord uit het Evangelie van Mattheus: »Uw ja zij ja en uw neen zij neen", was hij weigerachtig het eedsformulier uit te spreken. De president, mr. Baron van Imhoff, zeide, dat deze woorden niet zóó behoeven te worden uitgelegd, dat zij betrekking hebben op den van een getuige gevorderden eed, maar merkte tevens op, dat de rechtbank de gevoelens en bezwaren van dezen getuige respecteert en ontziet. De ambtenaar van het Openb. Min. zag er van af, dezen getuige, die weigerachtig bleef, onder eede te hooren en verklaarde zich voldaan met de voorlezing van de ver klaring, welke destijds door kapt. Kerkmeer voor den brigadier-majoor van de rijks-veld- wacht was afgelegd. Tegen den beklaagde C. van Someren, die zich tegen de politie bad verzet, toen bij uit het lokaal van het Leger des Heils werd verwijderd, werd ten slotte twee maanden gevangenisstraf geëischt. KERKNIEUWS. Door den kerkeraad der Herv. Gem. te Middelburg is Donderdag-avond in de vacature, ontstaan door het overlijden van de. G. W. A. de Yeer, beroepen ds. H. P. StegeDga te Haulerwijk. Aan den heer A. S. J. Dekker te Goes is, naar wij vernemen, opgedragen den bouw van een pijporgel voor 6 a 700 zaDgers ten behoeve van de Gereformeerde Kerk te Harderwijk. O N D E R W IJ S. Scherpenisse. Benoemd tot onderwijzers bij het herhalingsonderwijs de heeren J. J. J. de Lange voor teekenen en natuurkunde D. J. Hartog voor Nederlandsche taalJ. Slot voor rekenen en mej. M. van Stapele voor nuttige handwerken. Benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer D. J. Hartog, zulks in de plaats van den heer J. A. de Graaff, die bedankt had. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Hoek is met ingang van 1 April a.s. benoemd de heer A. W. Kruijsse to Axel, op een jaarwedde van f 450. Aan mej. M. M. Nijsse, onderwijzeres te Nisse, is op haar verzoek eervol ontslag verleend. Met 1 April a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Vermeulen, hoofd der school te Kolijnsplaat, als zoodanig in functie trad. De zaakTer Laan. De heer Ter Laan heeft geen toestemmend antwoord gegeven op het schrijven van Burgem. en Weth. van Delft, waarbij hij werd uitgenoodigd Woensdagmorgen vóór halfelf kennis te geven, dat hij eervol ontslag vraagt als hoofd der school en van den Handelscursus, of bewijs over te leggen, dat hij voor zijn Kamer lidmaatschap heeft bedankt. De Gemeenteraad zou in deze zaak nu weder heden (Vrijdag 14 Febr.) beslissen. {Zie telegram). Post n Telegrafie. Scherp enisse. In de maand Januari zijn aan het hulpkantoor alhier ontvangen: 1183 gefrankeerde en 6 ontoereikend of in het geheel niet gefrankeerde brieven; 48 brieven uit de brievenbus voor de gemeente bestemd en 1 ongefrankeerdj; 584 briefkaarten 5499 druk werken 159 dienstbrieven 20 monsters of stalen van koopwaren 19 aangeteekende brieven 90 postwissels ter uitbetaling 101 kwitantiën en 162 postpakketten. Verzonden 15 aangeteekende brieven 86 postpakketten 156 postwissels gestort; 75 inlagen en 21 terugbetalingen voor de Rijks-postspaarbank. Met ingang van 1 Maart is benoemd als postbode (bodeloop Dreischor-Schuddebeurs) A. de Vries van Schoondijke. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Bruinisse, 14 Febr. 1902. Mosselen. De vorige week zijn verzonden naar Antwerpen 580 ton, prijs f 2 k f 2.20 per ton; naar de markt te Parijs 1120 balen, prijs f 2 tot f 2.30 per baalnaar de markt te Londen 375 balen, prijs f 2.30 per baalnaar Hull, Grimsby en Birming ham 405 balen, prijs f 2 per baal; alles franco boord Rotterdam geleverdnaar Holland 180 balen, prijs f 2 per baal; hier op de haven te ontvangen f 1.50 f 2 per ton, met weinig vraag. Oesters. De handel was erg druk, vooral voor België waren groote ordersde prijzen waren: lste soort f 50, 2de soort f 40, 3de soort f 26 per duizend, Wilken. De vraag blijft groot; men besteedde 10 ets. per kilo voor Brussel. Gemengd Nieuws. Zonderlinge burgemeester. Men meldt uit Dinksperloo aan de Wintersw. Crt. Dinsdag had ten gemeentehuize een formeele vechtpartij plaats tusschen den burgemeester en den heer P. Het is niet de eerste keer, dat er hier ten gemeentehuize gebakkeleid is. Naar men zegt, moet de heer P. een aanklacht ingediend hebben bij den strafrechter. De ratten verdelging op de Stadsbelt te Amsterdam heeft goede resultaten opgeleverd, schrijft het Hbl. Het geschiedt deels met honden, deels met klemmen, waarin een lok middel, bijv. fenkelzaadbovendien wordt een premie betaald voor iederen ingeleverden rattenstaart. Tot 1 November 1.1. waren er op deze wijze ongeveer 12.000 ratten ge vangen. In den eersten tijd werden er gemiddeld ongeveer 250 per week gevangen thans met moeite slechts 60. De grillige fortuin heeft, naar men verhaalt, dezer dagen weder eens een armen jongen opeens rijk gemaakt. Een knaap van nog geen 16 jaren, bediende in een vondelingen gesticht te Rome en zelf een vondeling, trok een prijs van 500.000 lire uit de loterij. Hij had zijn lot, dat hij voor zuurverdiende spaar penningen kocht, gekozen naar cijfers, welke hij in een droom had gezien, hetgeen voor bijgeloovige Italianen eene aanwijzing is, welke men Diet mag versmaden. Hoeveel menschen er zijn. Het getal bewoners der aarde wordt thans geschat op ruim 1435 millioen. Onder deze heeft men tot nu toe 3064 talen gevonden. Ook 't aantal der verschillende godsdiensten is zeer groot. Er is nog geen volk gevonden, dat geen godsdienst heeft, hoe weinig ontwikkeld de godsdienstige idéé dan ook moge zijn. Het christendom telt 422 millioen aan hangers, n.l. 208 millioen r.-katholieken, 123 millioen protestanten, 83 millioen Griekschen, terwijl er nog oogeveer 100 sekten zijn, die samen 8 millioen leden tellen. Mohammedanen zijn er 120 millioen en 8 millioen joden. Heidenen zijn er nog 875 millioen, en onder dezen telt het Boeddhisme 503 millioen en het Brahmanisme 128 millioen belijders. Er zijn dus nog meer dan duizend millioen niet-christenen op aarde. Leven aan Jiet Ilof. Het huwelijk van Hare Majesteit de Koningin heeft het gewone leven, zooals dat onder het bewind van de Koningin-Moeder werd gevolgd, niet in het minst veranderd. De Koningin staat des zomers om 7, des winters om 7|- k 7-| uur op, welke gewoonte ook door den Prins-Gemaal die echter soms zéér vroeg opstaat wordt gehuldigd. Te zamen ontbijt het Paar in de zitkamer, naast de slaapkamer, waar eiken morgen om halfnegen 't ontbijt wordt klaar gezet, eenvoudig uit koffie, brood, kaas, koek en eieren bestaande. Hare Majesteit begeeft zich dan aan het regeeringswerk. Al wat er voor Haar bezorgd werd is, gerangschikt, in één der kleinere zaken op een tafel gelegd. Daarheen gaat Zij, met den Prins. Een hofdame en de particuliere secretaris Jhr. Van der Staal bevinden zich aldaar. De Koningin leest een stuk, alvorens Zij het teekent, of ter beschikking en doorzending aan den secretaris geeft. Het inenu voor den middag wordt, in overleg met den hofmaarschalk, samengesteld en even na elf rijden de Vorsten uit tot halfeen, tenzij het slecht weer is, of een wandeling in den tuin van het Paleis wordt gekozen. De lunch wordt om één uur gediend, altijd warm, met vier of vijf schotels, wijn en victoriawater. 's Namiddags geeft H. M. weder geruimen tijd aan de regeeringszaken, ontvangt gasten of regeeriogspersonen en gebruikt te vier uur thee. Daarna volgt gemeenlijk nog een rijtoer. Om halfzeven volgt het diner, dat II. M. meestal met den Prins alleen gebruikt, vaak ook met de hofhouding, en dat met veel zorg is bereid. Na het diner wordt koffie gedronken, waarbij likeuren worden gepresenteerd. De avond wordt met de hofhouding doorgebracht en om 10 uur begeven de Vorsten zich naar Hunne particuliere vertrekken. Te elf uur is de nachtrust in het Paleis ingetreden. Tegenover de Koninklijke slaap kamer heeft, in een klein vertrek, de dienstdoende kamerdienaar de wacht, bovendien heeft een lakei wacht, wiens plicht is geregeld in het Paleis de ronde te doen, driemalen per nacht, waarbij hij telkens op negen wachtklokken het teeken van zijn aanwezigheid moet plaatsen. De rust in het Paleis duurt tot het uur, waarop H. M. den dag begint. De erfenis van Pieter Teyler van der Hidst. Men meldt uit Haarlem Dinsdagochtend reeds laDg vóór tien uur PREDIK.] in onderstaande Gemeenten van X o n d a g 10 JF De Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien ure en 'savonds zes ure: ds. Esselink. Gat. Zondag 25b. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Nam. twee ureds. Blankert. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. De Jagher. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 'sVoorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel van Serooskerke. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ureds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure: Leesk. 'snam. twee uret ds. Esselink van Zierikzee. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. tien ureds. Nauta. BEUHTEN Schouwen en Duiveland. e b r u a r i 1 9 O 2. Ghr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ureds. Kunst. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9.30 ure: ds. Van der Linden; 'snam. Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6.30 ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. 9.30 ure: ds. C. Staal. (Avondmaal); 'snam. 2 ure: Idem; 'savonds 5.30 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sVoorm. half tien ure: Leeskerk D. Hanseouder ling; 's nam. twee ure: ds. Burger van Dreischor. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Waarden burg-, Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 30 ure en 'savonds 5 ure: ds. Van Bueren. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: ds. Rome\jn. Evangelisatie te Bruinisse: 's Voorm 9.30 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: ds. A. Mooi van Wemeldinge. werd het gerechtsgebouw alhier als het ware belegerd door personen uit alle deelen des lands, zelfs uit Groningen en Zeeland, die vermeenden recht te hebben op een deel der nalatenschap van wijlen Pieter Teyler van der Hulst, aldaar de vorige eeuw overleden. Toen de publieke tribune opengiDg, werd die dadelijk door een 200-tal erven bezet en wel een goede 50 konden geen plaatsje vinden. Eerst werden allerlei andere zaken afge handeld, zoodat het geduld der erven op een zware proef werd gesteld. Eindelijk als laatste zaak werd die door den deurwaarder afgeroepen. Al spoedig bleek, dat de meesten geen procureur hadden gesteld. Mr. L. C. Kranenburg, optredende voor den heer Van Beest en A. Ph. van den Heuvel te Kuilenburg, Philip Casper Friskorn te Zaandam en Klaas Koning te Amsterdam, contra de nalatenschap, concludeerde tot aan houding tegen de aanwezige en verstek tegen de afwezige erfgenamen. De rechtbank begaf zich in raadkamer en besliste na een kwart uur, dat de wet voor schrijft, dat de dagvaarding behoort te ver melden de namen van de gedaagden dat wel art. 4 sub 6 en 7 Wetboek van B. R. aangeeft de gevallen waarin daarvan mag worden afgeweken, doch dat die gevallen hier niet aanwezig zijn; dat deeischer niet kon volstaan met niet met name genoemde erfgenamen te dagvaarden dat mitsdien de dagvaarding niet voldeed aan de eischen der wet en dienten gevolge moest worden nietig verklaard. Rechtdoendeweigert op die gronden het gevraagde verstek tegen de niet verschenen en eveneens de dagvaarding tegen de wel verschenen, verklaart de dagvaarding ongeldig. Zoo opgewekt als de erven de trappen van het rechtsgebouw waren opgekomen, met zoo loome schreden gingen zij die weder af. Nog geruimen tijd bleven zij voor het rechtsgebouw delibereeren. Koude en sneeuw. In Schotland is het buitengewoon koud bij scherpen noorden wind. Een schaapherder is dood gevroreD. De rivieren zijn met ijs bedekt en overal wordt schaatsen gereden. In Engeland heerschte strenge koude bij zeer helder weerde thermometer wijst 's nachts soms 25 graden Fahrenheit vorst. Te York zijn drie jongens door het ijs gezakt en verdronken. Wat voor ziekte is de influenza Dr. Schaepman zegt het ons. Het eerste nommer van de derde reeks zijner Chronica opent hij met de mededeeling, dat hij door ziekte verhinderd werd het num mer eerder te doen verschijnen. nik ben overvallen door de ziekte, de ziekte, die is de langst sluipende en de snelst ver rassende, de vaagste en de werkelijkste, de eenvoudigste en de ingewikkeldste, de goedaar digste en de verraderlijkste, de vervelendste en de prikkelendste, de afmattendste en de opzweependste, de onnoozelste en de aangrij pendste, de vluchtigste en de koppigste; de ziekte, die geen enkel orgaan tot vasten zetel kiest en alle organen foltert; die tot ken- teeken heeft, dat zij geen enkel kenteeken het hare noemt en de verscheidenste bezit; die de zenuwen spant, de spieren inkrimpt en uitrekt, de hersenen bezwaart en het arme hart naar allerlei disharmonieën laat slaan en jagen, welnu, ik ben een slachtoffer ge weest van de influenzahebt medelijden met mij 1" Op de planken gestorven. In het Lyceum Theatre te Birmingham is de vorige week een tooneelspeelster, miss Daisy Grace, plotseling dood gebleven op het eind van het tweede bedrijf van »De Reis naar Blackpool". Zij had juist gezongen: ïGood bye, I must leave you", d. i.»Vaarwel ik moet u verlaten". Een man uit Soest, die te Baarn goed en wel in de tram was gestaptzat bij aankomst te Soest dood in den wagen. Zijn plotselinge dood was door niemand opgemerkt. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Ik ben maar een dienstmeisje, en niet zoo knap in het schrijven, als u en de meesters van school. Maar u zoudt me toch een groot genoegen doen, als u eens in de krant aan den burgemeester wildet vertellen, dat de gasfabriek tegenwoordig zulke slechte cokes levert. Groote bonken, veel steenen, en zand is het. Ik kan niet de kachels, niet mijn keukenfornuis er geregeld mede stoken. Zij zijn elk oogenblik uit, en dan is het uithalen en opnieuw met kooltjes en hout aanmaken. Hoe vele malen per dag ik de aschlade ledig, is niet te zeggen. Meneer bromt, als de kachel uitgaat, mevrouw bromt nog harder, als het fornuis uit is. En het is toch heusch mijn schuld niet. Wilt u nu zoo ;d wezen dat alles eens in de krant te zetten. Als u dat doet, dan zoudt u daarmede een groot genoegen doen aan TRIEN, de Keukenmeid van Mevrouw. TELEGRAHHEN. 's-Gravenhage, 14 Februari. Het voorstel van Burgem. en Weth. van Delft om den heer Ter Laan eervol te ontslaan als hoofd der Bchool is door den Delftschen Gemeenteraad aangenomen. Burgem. en Weth. zullen overwegen, wat nu nog in het belang van den heer Ter Laan te doen valt. Het Hooggerechtshof alhier eischte gisteren bevestiging van het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarbij C. J. B., wegens wederspannigheid tot drie maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Uitspraak over 14 dagen. RARKTBERIOHTEN. Zierikzee, 13 Febr. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit tarwe en chevaliergerst, waarvan goede kwaliteiten vorige prijzen konden opbrengen. Tarwe f 6 k f 7; chevaliergerst f 4,25 k f 5,25; wintergerst f 4 k f 4,50; zomergerst f 4 f 4,25; rogge f 4,75 k f 5; haver f 3 a f 3,75; erwten (kleine) f 8 f 8,50; kroonerwten f 8,50 f 9,25bruine boonen f 5,50 a f 6,50; witte boonen f 8 k f 10. Aardappelen f 1,50 k f 1,60 per H.L. Uien f 2,50 f 2,60 per 60 kilo. Middelburg, 13 Febr. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren Dog al ruim en bestond hoofdzakelijk uit tarwe en witte boonen. Van andere artikelen werd weinig aangeboden en met uitzondering van tarwe bleven prijzen onveranderd. De noteering is als volgt: nieuwe Walch. tarwe 20 cent lager en van f 6,75 tot f 6,80 gekocht; rogge bij gerijven tot f 5,75 ver handeld; wintergerst f 4,75 k f 4,80 naar kwal.zomer dito hield men op f 4,70 k f 4,75; Walch. witte boonen f 11,25 en enkel daarboven betaald; ronde bruine boonen weder weinig ter markt en van f 8 tot f 8,50 naar kwal. betaald; lange dito f 7,25 a f 7,50 naar deugd; groene kookerwten f 9 betaald; kroonerwten weder weinig aangeboden en tot f 9,25 gekocht; koolzaad hield men op f 10,50. Schiedam, 14 Febr. NoteeriDg distilla teurs 81. ZIERIKZEE. TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Februari. H.W. 12. 13. 14. 15. Za. 16. Zo. 17. 18. 19. 5 6 7 3.16 D. 9 10 11 12 voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. vo >rm. nam. u. m. 5, 2 5,29 5,39 6, 5 6,17 6,46 7, 2 7,36 7,53 8,35 9, 1 9,55 10,38 11,29 0,13 L.W. 10,38 10,40 11,13 11,22 11,58 0,17 0,51 1,22 1,55 2,35 3,13 4, 0 4,38 5,31 6, 2 Tijd van II.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. 5,30 Burgerlijke Stand Tan Zierikzee. geboren: 7 Febr. Een dochter van H. van Wijk en N. Elscot. 7 A. van Ast en O. Brouwer. 10 toon A. C. van der Vliet en M. M. Mulock Houwer. 10 J. den Haan en M. in den Bosch. 11 L. van Damme en K. A. Hendrikse. gehuwd: 12 Febr. J. van Dalsen, 29 j., jm.en G. de Graaff, 22 j., jd. 13 S. Roorda, 52 j., jm. en C. Verkaart, 42 j., jd. overleden: 9 Febr. A. W. Blok, 1 jdochter. Burgerlijke Stand Oud-Vossemeer. Van 1 Jan. 12 Febr. 1902. geboren: Adriana Maria, dochter van J. Janse en S. M. de Wilde. Marinus Jacob, zoon van A. Jeroense en G. M. Minheere. Adriaan, zoon van A. Westdorp en M. Janssen. Jan, zoon van G. Minheere en A. van den Houte. Leendert, zoon van M. v. d. Boogaard en J. E. v. Driel. Maria, dochter van A. van O verbeek e en M. P. Nelisse. Marinus, zoon van A Aarnoudse en M. van den Boogaard. Frans Cornells en Marinus Cornelis, beiden zoons van A. Burgers en L. H. Vendeville. Adriaan Johannis, zoon van P. de Looze en D. T. Vleugels Schutter. Anna Maria Theresia, dochter van J. A. Heestermans en A. C. Rampaart. Pieternella Adriana, dochter van J. van den Boogaard en B. van Driel. Martinus, zoon van G. Verkerke en J. L. Roggeband. gehuwd: P. W. A. Pacilly, jm. 55 jr., te Bergen op Zoom en 0. Mees, jd., 30 jr. overleden: Marinus Lindhout, 62 j echtgen. van A. C. van de Werke. Maaike H. Snaauw, 56 j,, echtgen. van Jhs. Elenbaas. Mathijs den Engelsman, 49 jechtgen. ven M. Last. Marinus Rustenburg, 3 j. (verdronken); en verder de kinderen by geboorten vermeld: M. Aarnoudse, 7 d. en F. C. Burgers, 4 d. Weekmarkt te Zierikzee, 13 Febr. 1902. Boterprijzen: De Boter is verkocht voor f 0,47^, f 0,62£ en f 0,65 de 5 Hectogram. Kip-Eieren: De Kip-Eieren zijn verkocht voor f 1,—, ƒ1,121, f 1,20 en f 1,25 per 25 stuks. Kleine EierenDe kleine Eieren zijn ver kocht voor 0,75 en f 0,87J per 25 stuks. De aanvoer van Boter en Eieren waren zeer weinig. Schipper A. van dep Hucht vertrekt Woensdag* van Zierikzee naar Middelburg en des Vrijdag-namidd. van Middelburg naar Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2