ON DU KW IJ*. kerknieuw». VISSCHERIJ-BERICHTEN. 39ste Algemeene Vergadering „SCHUTTEVAER", In verband met de vorige vraag werd de wenschelijkheid betoogd om een vakblad aan te schaffen. Alle leden zagen de noodzakelijk heid en het nut daarvan in, besloten eenige exemplaren aan te schaffen, en de kosten daarvan onderling te dragen. Alsnu kwam aan de orde de behandeling der vraag»zal de Vereeniging dit jaar een veiling houden?" Na breedvoerige bespreking werd besloten met 12 tegen 2 stemmen zooveel bedden bloembollen te veilen als door de leden (verkoopers) binnen drie weken aan het bestuur werd opgegeven. Het billijke voorstel van den voorzitter om, bij eventueele mislukking der veiling, die noodzakelijke kosten eischt, l' der onkosten mits de f 10 niet te boven gaande uit de kas te vergoeden, werd met 12 tegen 2 stemmen aangenomen. Daarna werd aan de orde gesteld het doen van rekening en verantwoording van den penning meester over het jaar 1900/1901. Uit het verslag bleek, dat een batig saldo van f 25.46 in de kas aanwezig was. Ten slotte werd overgegaan tot het verkiezen van twee leden in het bestuur. Met algemeene stemmen op één na werden de aftredende bestuursleden, de heeren M. Bolle Lz. (voorzitter) en H. de Vlieger (commissaris) herkozen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter na omvraag de vergadering. Ouwerkerk, 30 Jan. Woensdagavond gaven eenige heeren van Zierikzee hier een soiree amusante in de herberg van K. van Oost, bestaande in voordrachten, afgewisseld door eenige muzieknummers. Een rijk programma werd keurig uitgevoerd en kostelijk vertolkten zij de typen, die in de verschillende voordrachten voorkwamen. Een uitvoerige beschrijving van alles te geven is overbodig, wijl zij reeds meer plaatsen met een bezoek vereerden. Het daverend applaus na elk nummer zij hun een waarborg, dat alle aanwezigen hen een volgend jaar gaarne zullen terugzien. St.-Maartensdijk, 30 Jan. Gisterenavond werd alhier in de zaal van den heer Polderman door de bestaande Rederijkerskamer »Vondel" opgevoerd een bekend dramaPierre de Galeiboef". In zijn openingswoord wees de president der Vereeniging er op, dat het grootste deel der vroegeredilettant-medewerkers om ongewettigde en niet te billijken redenen en onder den dekmantel van liefdadigheid te oefenen (alias Trans vaalavond") het gezelschap had verlaten, en wel op een tijdstip, dat met het instudeeren der rollen een begin zou worden gemaakt. Hij riep daarom de welwillendheid van het publiek in, dat echter ook al niet van overgroote belangstelling had blijk gegeven. Ook al miskenning dus en tegen werking. Och, die viel ten allen tijde in ruime mate aan de kunst ten deel. De nakomelinge van den vorst onzer dichters trooste zich met dé hoop op betere dagen, 't Ging haar grooten voorvader hier op dit ondermaansche ook niet altijd naar den vleesche. Overigens is het wel te betreuren, dat onderling krakeel ook hier weer oorzaak was, dat krachten verbrokkeld werdendie aaneengesloten waarlijk iets goeds zouden kunnen leveren. Doch diezelfde kwaal openbaart zich overal: in de steden als op de dorpen. In de laatste echter treft het zulke Vereenigingen te meer, omdat men in de keus van aanvullingskrachten vaak te beperkt is, en daardoor de kans om met succes op te treden te kleiner wordt. Dit geldt zoowel voor het aangebleven deel als voor het afgescheiden deel, dat een nieuwe Vereeniging sticht. Rekening houdende met de vele nieuwe medewerkers, die voor 't eerst voor 't voetlicht traden, liep het stuk goed van stapel. Het slotnummer, een Pantomime »Het mislukte testament", gaf in zijne koddige mimiek aanleiding tot schaterend gelach. Wij hopen, dat »Vondel" spoedig uit zijn door bloedverlies verzwakten staat moge opluiken, en dat de nieuwe loten, op den ouden stam geënt, krachtig mogen opschieten, en bijdragen tot verwerving van steeds hoogeren Juister, opdat de grijze dichtervorst van uit den Ilooge met een blijden glimlach op zijn nakroost schouwen moge. St.-Annaland. In navolging van andere gemeenten werd in 1901 ook alhier opgericht een vereeniging tot geldelijke uitkeering bij het sterven van varkens. Op 28 dezer hield deze hare eerste jaarlijksche vergadering onder presidium van don heer A. J. Biërens Jr. Uit het door den secretarisden heer J. Polderman, uitgebracht verslag bleek, dat do jeugdige vereeniging in bloeienden toestand verkeert. Het ledental toch bedroeg in 1901 75, die te zamen 123 varkens verzekerd haddon, terwijl de vereeniging verder telt 8 donateurs en 1 begunstiger. De finantieelo toestand was m^ede gunstig. Slechts aan één persoon was wegens het sterven van een varken uitkeering noodig, en dit nog maar tot een bedrag van f 8. De ontvangsten bedroegen over 1901 f 390.43£ en de uitgaven f 29.83|, zoodat er op 't oogenblik in kas is f 360.60. Oud-Vossemeer. Woensdagavond gaf Oud-Vosmeer's Zang- en Muziekvereeniging ten huize van den heer D. A. Tholenaar een concert; hoewel de opkomst niet groot was, hebben de aanwezigen genoten, want voor een afwisselend programma was gezorgd zoowel de fanfarennummers, als de zangstukken werden goed uitgevoerd, terwijl ook de voor drachten bizonder in den smaak vielen. Vlissingen, 30 Jan. De stoomvaartmaat schappij Zeeland" zal de oude nachtmailboot »Prins Hendrik" verkoopen. Het schip is 22 jaar oud; waarschijnlijk zal het worden gesloopt. Terneuzen, 29 Jan. Voor de 18 Febr. a.s. te houden verkiezing van een lid van den gemeenteraad alhier (vacature, ontstaan door het overlijden van den heer H. C. E. van IJsselsteijn) is door de liberale kiesvereeniging »De Vrijheid" alhier candidaat gesteld de heer P. J. Versluijs. De Prov. Kath. Kiesvereeniging alhier besloot dezen candidaat te steunen. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Stavenisse. Door het bestuur der Dorps- vereeniging I alhier is publiek aanbesteed de levering van minstens 85000 K.G. opgeloste Peru-guano en van 64500 K.G. superphosphaat. Hiervoor hadden ingeschreven voor do guano (7 X 9 a 9|) en de superphosphaat a 14 pCt. de heeren A. Snelleman, Dinteloord, f 7.80 en f 2.41AdriaansenBergen-op-Zoom, f 7.90 en f 2.44A. J. Verstraate, Stavenisse, f 7.91 en f 2.50Joppe, Steenbergen, f 7.935 en f 2.635 J. Hage Pz., St.-Maartensdijk, f 8.03 en f 2.45 Maatschappij Dordt f 8.15 en f 2.55 en C. L. vau Dalen, Stavenisse, f 8.245. Voor guano van 7 X 10 X 2 hadden nog ingeschrevenWeijkman-Schippers, Breskens, f 8.68 Aardenne, Dordt, f 8.73, terwijl voor de superphosphaat nog ingeschreven was door Aardenne, Dordt, f 2.43 Snelleman Vlamings, Dinteloord, f 2.545 Arenthals, Hansweerd, f 2.40 en Ribbens, Zierikzee, f 2.49. Aan den heer A. Snelleman te Dinteloord is de levering van een en ander opgedragen. Landbouw en Veeteelt. Jaarverslag Roomboterfabriek »De Duif" te Nieuwerkerk 1901. Inkomsten: Goed slot vorig dienstjaar f 877,29. 56984 K.G. boter k pl. m. f 1,24 - 70779,68. 8925 K.G. magere melk. - 210,105. Buitengewone ontvangsten - 541,805. Totaal f 72408,88. Uitgaven: Aan de leden voor 1.649.345 liter melkf57776,31. Melkvervoer van 1,649,345 liters melk- 5196,92. Bestuur, directeur en personeel - 2271,38. Onderhoud gebouwen, karren en machines- 1307,11. Brandstof, zout, vaten, vrachten enz. - 2887,45. Aflossing van 't kapitaal (f 15.000) - 1000, Rente f 600 f 500 reserve. - 1100, Goed slot voor dit dienstjaar - 869,71. Totaal 72408,88. Cortgene, 29 Jan. Heden vergaderde de Onderlinge Vee verzekering-Maatschappij Noord-Beveland" in het lokaal van den heer C. J. van Damme alhier. Ter vergadering waren 20 aandeelhouders aanwezig. Uit het verslag van den adminis trateur, den heer Th. Wolse, bleek, dat er in het afgeloopen jaar waren verzekerd 31 aandeelhouders met 275 paarden, gezamenlijk verzekerd voor een totaal van f 78.600. Door de. deelnemers werd aan premies betaald f 1117.51; de uitgaven, waaronder behooren 4 uitkeeringen voor gestorven paarden, bedroegen f 734.88zoodat er in kas bleef een batig saldo van f 382.64}, en over het vorig jaar door deelnemers is betaald pCt. van het verzekerd kapitaal. Verder werd nog medegedeeld, dat er met 1902 zijn verzekerd 34 aandeelhouders met 280 paarden, een waarde vertegenwoordigende van f 84 900. Tot directeuren werden her benoemd de heeren M. F. Zuidweg en D. J. de Kam, en daar er werd besloten om het bestuur te doen bestaan uit 7 in plaats van 5 directeuren, werden die vacatures aangevuld door het benoemen van de heeren A. J. Ridder te Colijnsplaat en J. P. de Kam te Cats. Door de Vereeniging van Beetwortel fabrikanten in Nederland, voorzitter de heer S. C. J. Heerma van Voss, secretaris de heer J. A. Verhoef, is een adres gezonden aan het Landbouw-Comité, de Maatschappijen van Landbouw in Nederland en haar afdeelingen, de Vereeniging Schutte vaer", den Bond van Bieten ver bouwers, de betrokken Kamers van Koophandel, de algemeene Werkliedenverenigingen en verdere belang hebbenden in dit adres wordt uitvoerig gehandeld over de tegenwoordige crisis in de beetwortelsuikerindustrie, en wordt aange drongen op het voorlichten van de regeering en de publieke opinie in deze, opdat het vaderland behoed worde voor een ramp, die voor den landbouw, den arbeidenden stand, de schipperij en de nijverheid onoverkomelijk zou zijn. Uitslag der "Woensdag 1.1. gehouden verkoopiDg van hengstveulens uit het Rijks- hengstveulendepot te Bergen-op-Zoom 1. Carnot, geb. 28 Maart '98, van wed. H. W. Breukink te Brummen, f 1400, kooper J. de Reus te Oud-Beierland 2. Due, geb. 20 April '99, van E. Toussoul te Dommartin (Luik), f1120, kooper A. Maas te Bommelerwaard 3. Dragon, geb. 27 Maart '99, van J. Dewonck te Liers (Luik), niet geveild 4. Darius, geb. 17 Jan. '99, van J. de Keusz te Momelle (Luik), f 1280, kooper P. Sneep te Fijnaart 5. Dandy, geb. 30 April '99, van H. K. Buseman te Scheemda, niet geveild 6. Drusus, geb. 15 Maart '99, van J. C. Schoonman te Brummen, niet geveild 7. Dion, geb. 10 April '99, van P. van der Zandt te Zoelen, f 880, kooper T. v. d. Biggelaar te Velddriel 8. Demon, geb. 3 Mei '99, van W. Beker te Brummen, f 1060, kooper Honkoop Burg te Heusden 9. Dodo, geb. 25 Mei '99, van A. den Boestert te Neerijuen, f 930, kooper wed. v. Ewik te Velddriel 10. Dagobert, geb. 18 Mei '99, van J. Zaaijer te Dirksland, f 2250, kooper Toncken8 te Luwhorst, (Drenthe) 11. Damas, geb. 1 Maart '99, van R. Bu8scher te Midwolde, f 1260, kooper Van der Horst te Utrecht 12. Diomedes. geb. 25 Maart '99, van W. Beker te Brummen, f 1140, kooper H. v. d. Veen te Ruine (Drenthe) f 13. Dinamite, geb. 9 April '99, van G. Knobbout te Beusichem, f 1380, kooper Van der Grift te Baarn 14. Damocles, geb. 15 April '99, van W. Beker te Brummen, niet geveild. De opkomst was talrijk en de kooplust zéér levendig. Na de verkooping werden nog 2 ruinen geveild.* RECHTSZAKEN. De rechtbank te Rotterdam, Donderdag j.l. uitspraak doende in do zaak van G. W. 'tH., weduwe van J. A. V. en haar vijftienjarige dochter, beschuldigd van den bekenden kinder moord te Brielle, veroordeelde respectievelijk de moeder tot drie jaar en de dochter tot acht maanden gevangenisstrafde laatste met aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht. De rechtbank overwoog dat de dochter handelde met oordeel des onderscheids en qualificeerdo het misdrijf als doodslag. Op aanwijzing van de Rotterdamsche politie is te Brussel aangehouden de 23-jarige A. H. M. Barziloy, die door de Rotterdamsche rechtbank was veroordeeld tot vier jaren ge vangenisstraf, wegens brandstichting in zijn kruidenierswinkel in de Delistraat 20, in den nacht van 20 op 21 September 1900. Bij de behandeling voor de Rotterdamsche rechtbank was zijne onmiddellijke gevangen neming gelast. Zijne uitlevering is aangevraagd. De Rotterdamsche Rechtbank heeft eene 23-jarige dienstbode, in dienst bij den predikant der Ned. Herv. Gemeente te 's-Gravenzande die van den predikant had rondverteld, dat hij zijne jeugdige tante kuste en haar op onbehoorlijke wijze aansprak veroordeeld tot f 10 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Benoemd tot onderwijzeres aan de Geref. school (Nieuwstraat) te Vlissingen mejuffrouw M. Baert aldaar. Door den gemeenteraad van Renesse is besloten dat het hoofd der school, boven het wetteljjk bedrag, f 950, zal behouden de toelagen van f 50 voor Fransch en f 50 voor wiskunde, benevens de traktementsverhooging van f 25 voor vak j. De onderwijzer zal mede in het genot blijven dier verhooging en dus nu f 700 traktement hebben. Door de Soc.-Dem. Onderwijzers- Vereeniging is besloten in haar program op te nemen de bepaling, dat de neutrale staats school verplicht gesteld moet worden. Door de hoofdbesturen van het Nederl. Ond. Genootschap, den Bond van Nederl. onder wijzers en van de Vereeniging van hoofden van scholen in Nederland is aan de Regeering een adres gericht in zake de wachtgelden. Aan ieder lid der Eerste en Tweede Kamer is een afdruk van dit adres gezonden. Men verzoekt daarin een regeling te willen bevorderen, in den geest, zooals dat in de Belgische onderwijswet geschiedt. Dr. E. J. W. Posthumus Meyjes, predi kant bij de Herv. Gem. te Middelburg, heeft bedankt voor het beroep naar Haarlem. De heer J. C. Fontein, cand. te Leiden, beroepen naar de Ned. Herv. Gemeente te Rilland, hoopt aldaar 6 April a.s. intrede te doen. Als bevestiger zal optreden ds. P. J. Couvée van Borne. Bruïnisse, 30 Januari 1902. Mosselen. De vorige week zijn verzonden naar Antwerpen 475 ton, die verkocht zijn voor f2 a f 2,20 per ton naar Mechelen 225 ton, prijs f 2 per tonnaar Parijs 853 balen, prijs f2 a f 2,20 per baal naar Londen 672 balen, prijs f 2,30 per baalnaar Hull, Grimsby en Birmingham 275 balen, prijs f 2 per baal, alles franco boord Rotterdamnaar Holland 175 ton, prijs f 2 per tonhier aan de haven te ontvangen f 1,65 a f 2 per ton, met weinig vraag, daar de groote mosselen niet meer op de banken aanwezig zijn. Oesters. De handel is nog druk en de vraag groot, vooral naar eerste soort, waarvan de prijs is f 48 per duizend2de soort f 40 en 3de soort f 26 per duizend. Wilken. Met goede vraag voor Brussel, 10 cents per kilo. Eene lading zaaioesters is hier aange komen voor Ierseke, om op de bank van Herkipgen te zaaien voor de volgende teelt. FREDIK.I in onderstaande Gemeenten van J Xondag 2 We De Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselinfr. Cat. Zondag 25. Donderdag 6 Febr. 's Avond 7 urede heer Sluijter van Voorburg voor de Gereformeerde ziekenverpleging. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jaglxer. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Mossel van Serooskerke. Geref. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée. Geref. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonneraaire: 's Voorm. half tien ureds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure; 'snam. twee ure en 'savonds zes ure: ds. Staal van Oosterland. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. tweo ureds. Nauta. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. Kunst. Post en Telegrafie. Verplaatst met 1 Februari e.k. de tele- phoniste mej. A. C. Versloot van Middelburg naar Vlissingen. V ER SLAG VAN DE DER SCHIPPERSVEREENIGING EN IIET Diner in het „Hotel van Oppen". (Slot). "Wij hebben reeds van de belangrijkste onderwerpen, die op de jongste Algemeene Vergadering van Schutte vaer" behandeld zijn geworden, en van de voorstellen, die door de Afdeeling Schouwen-Duiveland in gediend, voor onze streek van belang zijn, uitvoerig verslag gegeven. Daarop behoeven wij dus niet terug te komen. Alleen wenschen wij voor de volledigheid daaraan het volgende toe te voegen. De Afdeeling Sommelsdijk had voor gesteld 1. Bij de Regeering aan te driDgen op invoering van een staatspensioen voor elk bejaard burger. Wegens de aanneming van de motie van den heer Van Schouwen was dit punt van de agenda afgevoerd. 2. Verbetering te vragen van den ingang van de rivier Het Spui. 3. Pogingen aan te wenden tot verbetering van de haven te Willemstad. Deze twee punten werden aangenomen. De Afdeeling Terneuzen had voor gesteld 1. Te verzoeken vergrooting van de Tramhaven te Zijpe, opdat deze voldoende ruimte biedt om ook als vluchthaven te kunnen worden gebruikt. Dit punt werd aangenomen. De agenda waren hiermede afgehandeld. Eenige telegrammen waren ingekomen, waarin de beste wenschen voor aSchuttevaer" werden uitgesproken. De Voorzitter deed hiervan voorlezing, en deelde tevens aan de vergadering mede, dat de heer Constandse, de eigenaar van het »Huis van Nassau", aan de Afdeeling Schouwen-Duiveland als blijk, hoe hoog hij waardeerde, dat ten zijnent »Schuttevaer" vergaderde, ten geschenke had aangeboden een schild, waarop in gulden letters prijkte »Z i e r i k z e e. Bloei Schippersvereniging »Schuttevaer" 1 9 02". Hij betuigde den heer Constandse den dank der vergadering voor dit geschenk, dat op hoogen prijs werd gesteld. Hierop sloot hij de vergadering met een gloedvolle rede, waarin hij aan het einde de hoop uitsprak, dat de boom sterker moge opgroeien met vele takken, want de enkeling alleen is niet tot veel in staat. De heer Van Schouwen dankte den Voor zitter voor de onpartijdige en uitstekende leiding van.de vergadering. Het was een laDge arbeidsdag, van tien tot ruim half zeven. Moge het vele, dat is afgedaan, tot heil van onze nationale scheep vaart en tot room van Schutte vaer" worden verwezenlijkt. Dat zij zoo. En nu aan tafel. Het Diner in het »Hótel Van Oppen". De groote voor feestgelegenheden, tooneel- uitvoeringen bestemde zaal in het van ouds bekende »Hötel Vau Oppen" was door den eigenaar, den heer Van de Ven, met groen en vlaggen zóó smaakvol versierd, dat men 3BURTEN Schouwen en Duiveland. b r u ar i 1 O O 2. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's avonds zes ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: ds. Van der Linden's nam. 2 ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure's nam. 2 urtf en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: dr. G. Smit. Gerei. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. 9.30 ure; 'snam. 2 ure en 'savonds 5.30 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk D. Hanse, ouderling; 's nam. twee ure: ds. Waardenburg van Bruinisse. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure ds. Waardexxburg; 's nam. 2 nre: Leeskerk. Geref. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Oud-Geret. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Jeruël II: 'sVoorm. 10 ure, 'snam. 3 ure en 's avonds 7.30 ure. Donderdagavond 7.30 ure sprekers: Het Bestuur. bij het binnenkomen zich wanen zoude in een tooverpaleis te zijn. Aan den muur achter de hoofdtafel, waaraan het Hoofdbestuur was gezeten, hing het Nederlandsche wapen, aan weerszijden omgeven door de wapens der elf provinciën. Voorwaar! een goede gedachte, die wees op het feit, dat Schutte vaer" een Vereeniging is, die, haar afdeelingen tellende in alle provinciën van ons vaderland, een nationaal karakter draagt. Een schip aan elk uiteinde van dien muur, een reddingsboei en nog andere attributen van de scheepvaart in het midden, leerden al dadelijk den aard der Vereeniging kennen, die hier na volbrachte dagtaak aan den keurig aangerichten feestdisch zou aanzitten. Ten zeven ure ongeveer nam het diner een aanvaDg, dat door den Voorzitter, den heer mr. H. Smeenge, geopend werd met een vurigen heildronk op Hare Majesteit de Koningin en Haar Gemaal. Onder daverende toejuiching der dischgenooten werd besloten daarvan aan Hare Majesteit de Koningin en Haar Gemaal telegrafisch bericht te zenden. Hierop ontving de Voorzitter het volgend antwoord - »Hare Majesteit draagt me op u en de leden van »Schuttevaer" Hoogstderzelver dank te betuigen". Na het voorlezen van dit telegram werd opnieuw een heildronk op Hare Majesteit ingesteld, en terwijl allen van hun zitplaatsen opstonden vol geestdrift het Wilhelmus van Nassauen" aangeheven. Tal van toasten werden tijdens en na afloop van het keurige diner, bij het dessert, uitgesproken. Al deze weer te geven zou te veel plaatsruimte in beslag nemen. Wij bepalen ons dus slechts tot de belangrijkste. Door den heer J. IJmker Hz. uit Hooge- veen, lid van het Hoofdbestuur, die op de vergadering zoo warm geijverd had voor de verbetering van het Zwolsche Diep, werd gedronken op den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid, aan wien telegrafisch be richt werd gezonden en van wien ook telegra fisch een dankbetuiging ontvangen werd. Door den Voorzitter werd op de hem eigene geestige wijze een dronk ingesteld op onzen burgemeester, in wien hij huldigt onze stad, die de afgevaardig den zoo hartelijk ontvangen haddoor den heer D. Buisman, lid van het Hoofdbestuur, op de twee aanwezige volksvertegenwoordigers, de heeren mr. H. Smeenge en mr. Pompe van Meerder voortdoor den heer J. van Schouwen, burgemeester van Oude-Tonge, op de land bouwers van deze streek, die in zoo grooten getale de vergadering hebben bijgewoond. De toast van laatstgenoemde werd beantwoord door den heer B. Giljam, voorzitter van de afdeeling Zierikzee der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, die een dronk wijdde aan de harmonie tusschen landbouw en zeevaart. Door den heer H. A. Schnaar werd een toast ingesteld op den heer H. de Rijke, Voorzitter der Afdeeling Schouwen- Duiveland van Schutte vaer", die zich steeds bescheiden op den achtergrond hield, en nu ook uit bescheidenheid aan het einde van den feestdisch had plaats genomen, maar die Schutte vaer" zeer aan zich verplicht had. Door den heer mr. A. J. F. Fokker, die, nu bij den stembusstrijd van het vorig jaar de liberalen niet de overwinning hebben behaald, in dit feit voor het oogenblik berustte, en daarom dan ook niet aarzelde op den afgevaardigde van Zierikzee in de Tweede Kamer, den heer mr. Pompe van Meerdervoort, een glas te ledigen. De heer mr. Pompe van Meerdervoort huldigde in een toast de verdiensten van den heer mr. A. J. F. Fokker als Voorzitter van het Visscherij- bestuur. Onze burgemeester, de heer Ch. W. Vermeys, dronk op hen, die den Voorzitter het meest dienstbaar zijn, op zijn gade en kroost. Ons Ministerie werd in de toasten goed bedacht. Want de Voorzitter, hoewel een tegenstander van het leger, dronk op

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2