Gemengd Nieuws. MIDDEL BURG-ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. van het Prov. Bestuur te Middelburg aan besteed «het onderhouden van - en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de gebouwen der RijkB-Kweekschool voor onder wijzers te Middelburg van den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met 31 September 1903". (Raming f 34Q0). Zes biljetten waren ingeleverd. Het laagst is ingeschreven door "W. van Uye Zonen te Middelburg, voor f 3430. Landbouw en Veeteelt. Sirjansland, 9 Jan. Gisterenavond ver gaderden in 't lokaal van den heer M. de Rijke de landbouwers alhier, teneinde een bespreking te houden tot den afkoop, genaamd den Omloop. Alle eigenaars en gebruikers der gronden waren dan ook opgekomen, om te trachten gezamenlijk de tienden af te koopen. Het resultaat van de bijeenkomst was, dat alle aanwezigen zich bereid verklaarden daaraan mede te werken, dan zou onze polder vrij van tienden zijn op een klein gedeelte na. Op de Maandag a.s. te Middelburg te houden algemeene vergadering van de «Ver- eeniging tot verbetering van het paardenras in "Walcheren en Nieuw- en St.-Joosland" zal het Bestuur voorstellen de Yereeniging te ontbinden. O N D E B W IJ 8. Brouwershaven, 8 Jan. Hedennamiddag vierden de leerlingen der openbare school feest ter eere van het hoofd der school, de heer G. Huisman, die heden vóór 25 jaren die betrekking alhier voor het eerst waarnam, waartoe hij met 1 Jan. t. v. benoemd was. Toepasselijke liederen, door de onderwijzers den kinderen geleerd, werden hem en zijne echtgenoote daarbij toegezongen, terwijl het schoollokaal, waar dit plaats vond, keurig versierd was. De jubilaris dankte de tegen woordige, zoowel als de oud-leerlingen en onderwijzers ^oor deze blijken van belang stelling en voor het geschenk, een theetafel met toebehooren, dat hem 1.1. Zaterdag bij zijn zilveren huwelijksfeest was aangeboden en dat hij met genoegen had aanvaard, omdat hem daarbij gebleken was, dat de gelden daarvoor werkelijk uit eigen beweging door de leerlingen waren bijeenverzameld. Hij wenschte den leerlingen een genoegelijk feest en hoopte, dat het onthaal, dat hij hun allen had bereid, goed mocht smaken. Dit bleek dan ook, want er heerschte een zeer opgewekte stemming, en van de chocolade melk en koekjes, in zeer ruime mate voor handen, werd genoten. Ook het dagelijksch bestuur was daarbij tegenwoordig en dankte de burgemeester den jubilaris namens allen voor het royale onthaal, den kinderen toe bereid. De feestelijke stemming duurde den geheelen avond voort, en werd nog verhoogd door een serenade, den jubilaris door het Muziekkorps Apollo" gebracht. Ook de Raad liet dit feest niet onopgemerkt voorbijgaan. Op 1 Januari j.l. werd den heer G. Huis man, als blijk van waardeering bij zijn 25- jarige ambtsvervulling als hoofd der school, een mooien bouloir aangeboden en vervoegden de burgemeester, de leden van den Raad en de secretaris zich te zijnen huize op 4 Jan. j.l. (den dag waarop het 25 jaar geleden was, dat hij in het huwelijk trad), om hem daarmede te feliciteeren. St.-Maartensdijk, 9 Jan, Het herhalings- onderwijs is hier deze week aangevangen met 10 mannelijke leerlingen. De cursus duurt van 4 Nov.1 Maart. Het onderwijs wordt driemaal 's weeks 2 uren gegeven en loopt over Nederl. taal, lezen, rekenen, teekenen, natuurkunde, plant- en dierkunde. Het herhalingsonderwijs voor meisjes duurt van 1 Maart1 Nov. en wordt in die maan den driemaal 's weeks één uur gegeven. Door burgem. en weth. van Delft wordt in een uitvoerig prm-advies den Raad on gunstig geadviseerd inzake het verzoek van den heer Ter Laan om verlof tot bijwoning der Kamerzittingen. In de Kerstweek werd te 's-Hertogen- bosch de algemeene vergadering gehouden van den Bond van Nederl. Onderwijzers. Door de Kath. School en de Noord-Brabanter werden de katholieke onderwijzers in of bij Den BoFch opgewekt, om die vergadering niet te bezoeken, daar die bladen den Ketelaarschen Bond als zeer verderfelijk beschouwen. Op diezelfde vergadering werd door den heer N. Oosterbaan van Naarden «de vrije school" verdedigd, terwijl door den heer mr. J. A. Levy die school werd bestreden. Beiden waren daartoe door den Bond uitgenoodigd. Door den heer Miedema werd bij het debat het feit medegedeeld, als een bewijs hoe de vrije school en hetgeen daar soms geleerd wordt scheiding moet brengen tusschen de burgers, dat op de Christelijke school te Zevenhoven als schrijfvoorbeeld aan de leer lingen opgegeven werd«Wij mogen niet met de kinderen van de openbare school KEBKNIEUW8. St.-Annaland. Herbenoemd tot voorzitter van het college van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Gem. alhier de heer J. Polder man en tot secretaris de heer A. Bierens. Ds. T. Bolt, predikant bij de Herv. Gem. te Grijpskerke, is op zijn besluit tot aannemen teruggekomen en heeft nog voor de toezegging van beroep naar Peperga c. a. bedankt. PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. X o n d a g 12 Januari 1 9 O 2. Chr. Oeref. Kerk te Zierikzee: De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 'savonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 23b. Herv. Kerk te Kerkwerve: 'sVoorm. tien ure: Zondagschool; 'snam. twee ure: ds. Couveê van Eikerzee. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Nam. twee ure: ds. Burger van Dreischor. Herv. Kerk te Renesse: Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Van den Broek van Brouwers haven. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ureds. Mossel van Serooskerke. (Doops- bediening). Geref. Kerk te Haamstede: 'sVoorm. half tien ure, 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Eikerzee: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. tien ure: ds, Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam 2 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. tien ureds. Nauta. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. Kunst. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessefs. Herv. Kerk te Dreischor: 'sVoorm. half tien ure: ds. A. Burger; (Bediening H. Avondmaal). Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure: Leeskerk; 's nam. 2 ure: ds. Van Beuren. (Bevestiging kerkeraad); 'savonds 6 ure: Idem. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 'sVoorm. half tien ure: dr. G. Smit; 'snam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureds. C. Staal; 'savonds 5.30 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sVoorm. half tien ure: Leeskerk D Hanse, ouder ling; 'snam. twee ure: dr. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Waarden burg. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure: ds. Van Bueren. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 30 ure: de heer Boone. Evangelisatie Jeruël II: 'sVoorm. 10 ure, 'snam. 3 ure, 'savonds 8 ure en Donderdag avond 8 ure voorgangers- Het Bestuur. RECHTSZAKEN. Wie krijgt de f 10.000? Iemand ver zekerde zijn leven voor f 10.000, na zijn dood uit te keeren aan zijn echtgenoote. Hij failleerde en stierf tijdens zijn faillis sement. Aan wie nu de verzekerde som zou worden uitbetaald: aan den curator ten behoeve der crediteuren of aan de weduwe, te wier behoeve de verzekering was gesloten was de vraag die thans voor de rechtbank in Den Haag tusschen de weduwe en den curator werd bepleit, terwijl de verzekeringmaat schappij zich bereid had verklaard te betalen aan diegene der partijen, welke door de rechtbank in het gelijk zou worden gesteld. Mr. K. J. Philips uit Amsterdam (namens de weduwe optredend), betoogde, dat de ver zekerde som uitsluitend was bedongen te haren behoeve, terwijl de curator, mr. C. A. J. Hartzfeld, eveneens advocaat te Amsterdam, aanvoerde, dat door het faillis sement het beschikkingsrecht over de polis was overgegaan op den curator en diens volgens ook het recht op de verzekerde som. Uitspraak over 4 weken. Post en Telegrafie. St.-Annaland. Op het hulpkantoor alhier werd in de afgeloopen maand December in de Rijks-postspaarbank gebracht f 7996.03 en terugbetaald f 5184.11. Uitgegeven 10 boekjes. Over 1901 was het totaal bedrag der inlagen f 66445.025 en dat der terugbetalingen f 64620.08. Uitgegeven werden 55 boekjes. Door het Rijks-telefoonkantoor werden behandeld in December 1 901163 telegrammen, t. w. ontvangen 87 en verzonden 76 stuks. Over 1901 beliep het aantal behandelde telegrammen 2100, n.l. ontvangen 1116 en verzonden 984. Stavenisse. Door het Rijks-telefoonkantoor alhier werden in 1901 verhandeld 2843 be richten, n.l. 1368 ontvangen en 1475 verzonden. In 1900 waren deze cijfers 3178, 1463 en 1715, en in 1899 bedroegen zij 2416, 1053 en 1363. Nieuwerkerk. Op het telefoonkantoor alhier werden in den loop van 1901 behandeld 913 telegrammen, n.l. 471 ontvangen en 442 verzonden. Een lotingskwestie. Twee broeders uit de gemeente Boxtel (N.-Br.), die tegelijk moesten loten, hadden vóór dien tijd afgesproken dat hij die het hoogste nommer trok, zou dienen en de andere vrij zijn. Dit ruilen is mogelijk volgens de militiewet, als men de overeenkomst aangaat vóór de loting en met de noodige formaliteiten, zooals de broeders dan ook gedaan hadden. 't Geval wil nu dat hij die 't hoogBte (en vrije) nommer trok, voor den dienst is afgekeurd. Moet nu de andere dienen? De militieraad te 's-Hertogenboschgmeende van wel, doch de broeders zijn in hooger beroep gegaan en zullen 't hoogstwaarschijnlijk winnen, want volgens vroeger gevallen koninklijke besluiten geeft de wet vrijheid tot een dergelijke ruiling, onvoorwaardelijk. Boeren-pr ofetiën in Zeeland. «Zuid- West, regennest" men weet welke rol de Zuidwester in ons landje speelt; «wat uit het Noord-Westen moet komen, is slecht voor de boomen"«Noord-Oost geeft 's winters vorst, en zomers dorst" wijst des zomers op groote droogte; »Oostenwind, een Koningskind"; Noorderstof geeft mooi weer of lof'; «St.-Andries (30 Nov.) staande op de vries, laat vast niet af, vóór Lichtmisdag (2 Febr.)" «Groene Kerstmis, witte Paschen"; «Lichtmis helder en klaar, een goed ijmkerjaar"«Lichtmis donker, de boer een «Jonker"; «Lichtmis helder, de boer in den kelder" «Regent 't op St.-Margriet (20 Juli), vast zes weken dat 't giet, zoo duurt 't heel Augustus uit, tot St.-Gilles (1 September) 't weer stuit" «April, doet wat hij wil"; «Het gras van Maart is niet veel waard"; «Een ring om de maan, die kan vergaan, maar een ring om de zon, geeft water in de ton" «Mist heeft vorst in de kist"; «Mei koel en wak, brengt graan in den zak" «Morgenrood, water in de sloot, maar avond rood mooi weer in den schoot"«Te vroeg aren, met St.-Jacob (25 Juli) niet garen" «Stof in Maart, is goud waard" «Een droge Maart, een natte April, de boer verricht wat hij wil" «Is de lucht met Nieuwjaar helder en klaar, verwacht gerust een gunstig jaar" «De zon in een nest, de Wind wordt West"«Een kring om de zon, daar schreien vrouw en kinderen om" «Zonneschijn brengt koren en wijn"«Als de muggen in Januari dansen, dan heeft de boer nog weinig kansen". Gevaarvolle redding van schipbreuke lingen. De Hamb. Correspondenz. geeft een uitvoerig verhaal van de redding der opvarenden van de Ned. tjalk «Antje" door kapitein Nicolaas Buttner van de Hamburgsche sleepboot «Terschelling". Deze sleepboot vertrok 10 Dec. des voorm. van Cuxhaven naar zee, teneinde in den woedenden W.-N.-W. storm eventueel hulp behoevende schepen te assisteeren. Sneeuw en hagelbuien beletten soms alle gezicht. Toen de boot in de nabijheid van het Gross- vogelsand gekomen was, werd in den hevigen sneeuwstorm een mast met daaraan verbonden noodvlag ontdekt. Yan het schip zelf was voorloopig nog weinig of niets te zien, daar een wilde, hooggaande branding op het Grossvogelsand stond. Het was niet ver van de plaats, waar de overblijfselen van de Duitsche viermastbark »H. Bischoff" zich bevinden. Het was voor de «Terschelling" reeds te voren uitgesloten, om bij de sterke branding direct bij het zich in gevaarlijke positie bevindende schip te komen, daar anders beide onherroepelijk verloren zouden zijn gegaan. De «Terschelling" voer daarom van de zwarte ton No. 5 uit, in Noordelijke richting lijzijde van het gestrande schip. Het was een gevaarlijke weg, maar hij moest genomen worden, wilde men hulp brengen. Bij voortdurend peilen gelukte het de «Terschelling" na meerdere uren arbeid in de nabijheid te komen. De boot had zich daarbij uitstekend gehouden. Het gestrande schip was de Ned. tjalk «Antje", kapt. Klugkist, die meedeelde, dat zijn vaartuig onmogelijk te bergen was, daar het lek was en het achterruim reeds vol water stond. Zijn eigen boot was door stortzeeën verbrijzeld. Met vrouw en kind en de overige bemanning wenschte hij gered te worden. Daar het vloed was, beproefde de «Ter schelling" onder voortdurend looden nog nader bij de tjalk te komen. Bij 3 vaam diepte raakte zij meermalen den grond, dus dichter naderen was onmogelijk en het uitzetten van een boot evenzoo. De redding kon dus alleen geschieden, door een lijn van boord naar boord te brengen. -Aan boord der tjalk werd een dunne lijn aan een stuk hout bevestigd en overboord geworpen en storm en vloed dreven beide naar de «Terschelling". Aan boord der boot werd daarop een nieuwe Manila-tros aan de uitgezonden dunne lijn bevestigd. Op deze wijze werd communicatie verkregen. Eerst werd nu beproefd het 1 -jarige kind van den schipper aan boord der «Terschelling" te krijgen. Het kind werd in een zak gedaan, de zak aan de lijn bevestigd en overboord geworpen. Hoe de vader en meer nog de daarnaast slaande moedor te moede moet zijn geweest, laat zich beter denken dan beschrijven. Aan boord der «Terschelling" werd de lijn zoo snel mogelijk ingehaald, zoodat in minder dan vijf minuten het kind aan boord was. Het kwam echter bewusteloos uit den zak, doch door het van droge kleeren te voorzien en er de gewone middelen tot redding van drenkelingen op toe te passen, werd het behouden. Toen kwam de vrouw van den schipper aan de beurt. Zij liet zich onmiddellijk de lijn ombinden en sprong in zee. Ook zij werd gered en kon haar kind gezond en wel in de armen sluiten. Bij de redding der vrouw was echter de Manila-tros in den schroef der «Terschelling" geraakt en dus liep de sleepboot ook zelf gevaar. Gelukkig naderde nu de Haüburger sleepboot «Asse- curadeur" met de reddingsboot van het tweede Elbe-vuurschip, welke laatste na een half uur langszijde van de tjalk wist te komen en den kok en een matroos overnam. De kapitein en de stuurman wilden echter nu hun schip niet meer verlaten. De eerste, die vrouw en kind in veiligheid wist, wilde als wakker zeeman niets onbeproefd laten om ook zijn schip te redden. Er werd alsnu een stalen tros van de sleepboot op de tjalk overgebracht en daarna liet men het anker slippen. Het gelukte inderdaad om de tjalk af te sleepen en er mee naar Cuxhaven koers te zetten. De geredden hadden in geen 4 dagen warm eten genoten, daar alle ruimen aan boord vol water waren geraakt. Onnoodig te zeggen dat zij van alles werden voorzien. Bij het derde vuurschip brak tengevolge van de hooge zee de sleeptros, doch het gelukte een andere uit te brengen en nu bracht de «Terschelling" de tjalk ook te Cuxhaven, waar zij werd leeggepompt en nu repareert. Een kras oudjeEen zeldzaam staaltje van levenskracht gaf dezer dagen de 96-jarige weduwe Nabben, geb. Bos, te Broekhuizen (Limburg). Den 2den Januari, ten 1 ure, ging zij op weg, om eenige vrienden, op omstreeks 20 minuten afstand, te bezoeken. Zij vergiste zich in den weg, dwaalde langs moerassige wegen door het kreupelhout, en geraakte op sommige plaatsen halfweg tot de knieën in het water, zoodat hare klompen in de modder bleven steken! Door de dennebosschen kwam zij ten laatste weer op het vlakke veld, waar het duister werd en zij zich te slapen legde, om onder den blooten hemel een langen nacht door te brengen. De huisgenooten en buren hadden den geheelen nacht met lantaarns gezocht, maar niets gevonden. In den vroegen morgen trok een groote schare op onderzoek uitniet meer denkendende een levende maar om een doode te zullen vinden. Maar jawel, om elf uur hadden zij het genoegen haar te ontmoeten. Menschlievende vrienden gaven haar wat te eten en te drinken, voorzagen haar van droge kleederen, wikkelden haar in dekens, en reden haar met de kar naar huis. En nu kan het oudje maar niet begrijpen, dat zij, die den weg vóór 85 jaren al kende, zich zóó heeft kunnen vergissen. Gestikt in een stukje vleesch! De voermansknecht F. van de Weijer, uit Hilversum, die op bezoek was bij zijn moeder te Baarn, heeft bij het eten het ongeluk gehad, dat een stukje vleesch hem in de luchtpijp schoot, en hij binnen weinige oogen- blikken daardoor is gestikt. De ongelukkige laat een weduwe met 5 jonge kinderen na. Van St.-Helena. Een krijgsgevangene heeft kans gezien een brief er door te krijgen, waarin hij o.a. schrijft: «Het schreit ten hemel, dat de autoriteiten de oude, gebrekkige lieden, die hier langzamer hand kwijnen en sterven, niet terugstuurt. Opgezwollen ledematen, maandenlang pijnlijk lijden en eindelijk de dood. Des dokters uit spraak is steeds: hartziekte. Maar zonderling is het, dat al die oude heeren aan hetzelfde euvel lijden, ik vermoed, dat die ziekte beri beri is. «De 21 gevangenen op fort Higli Knoll klagen bitter over het onvoldoende rantsoen". HABKTBEBICHTEN. Zierikzee, 9 Jan. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit chevaliergerst en tarwe, die tot 15 a 20 cent per H.L. lager, langzaam koopers vonden. Tarwe f 6.50 f 7chevaliergerst f 4 k f 5.25; wintergerst f 4 a f4.40; zomergerst f 4 a f 4.25; rogge f 4.85 a f 5.10; haver f3 a f 3.75; erwten (kleine) f8 a f 9; kroonerwten f 9 a f 9.25bruine boonen f 6 k f 7. Aardappelen f 1.50 f 1.65 per 70 kilo. Uien. Groote f 2, kleine f 2.20^ per 50 kilo. Middelburg, 9 Jan. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren nogal een ruime aanvoer van tarwe en witte boonen, waarnaar een goede vraag was. Andere artikelen werden weinig aangeboden en met uitzondering van witte boonen, die hooger werden gekocht, bleven prijzen onveranderd. De noteering is als volgt: nieuwe tarwe werd naar deugd van f 7.15 tot f 7.25 gekocht rogge op f 5.75 gehoudenwintergerst f 4.75 k f5; zomer dito f 4.60 f 4.75 naar kwaliteit; Walch. witte boonen hield men op f 11.25; slechts enkele partijtjes werden tot f 11.10 en f 11.15 afgegeven; ronde bruine boonen f 8.25 a f 8.50; lange dito f 7.50 a f 7.75; groene kookerwten f 9.60 k f 9.75; kroonerwten f 9.70 a f 9.80 naar deugd; koolzaad hield men op f 10.50. WELDADIGHEID, DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat zij, ter voorkoming van misbruik en tot bevordering eener goede controle, voor de te houden extra-bedeeliDgen aan de Armen van alle gezindten, afzonderlijke kaarten in gebruik hebben genomen, die zullen uitgereikt worden aan allen die meenen voor een dergelijke bedeeling in aanmerking te mogen komen. Personen, die tot de Herv. Gemeente behooren, kunnen deze kaarten bekomen op Woensdag 15 Januari 1902, van 's morgens half negen tot half tien, aan het Herv. Diac.-Y erplegingshuis. Zij, die tot eene andere gezindte behooren, moeten zich bij hun Diaken aanmelden tot het verkrijgen van een bewijs, welk bewijs wordt ingewisseld tegen een kaart. Yoor de R.-Kath. gemeenteleden zullen die bewijzen worden afgegeven op Vrijdag 17 Januari 1902, des morgens 9 uur, aan de woning van den Koster, zullende de inwisseling dezer bewijzen tegen de benoodigde kaarten geschieden op Zaterdag 18 Januari 1902des morgens 9 uuraan het Herv. Diac.-V erplegingshuis. Na genoemde datums worden geen kaarten meer afgegevenpersonen, die voor extra- bedeeling in aanmerking wenschen te komen, worden dus dringend aangemaand zich op de hierboven genoemde dagen en uren aan te melden. Tevens zjj herinnerd, dat bij elke bedeeling de kaarten moeten worden medegenomen, daar zonder kaart geen bedeeling wordt verstrekt. Zierikzee, 40 Januari 1902. Diakenen voornoemd, H. LAKENMAN. Voorzitter. J. VAN DER VLIET Cz., Secretaris. Burgerlijke Stand van Zierikzee. geboren: 2 Jan. Een zoon van A J. van Dijk en G- Juijn. 2 j> A Goudswaard en W. van Orie- zande. 4 D. Schoenmaker en A. WiUerase. 7 I. de Broekert en C. L. Gast. gehuwd: 8 Jan. J D. C. Berrevoets, 23 j., jno., en A. Krakeel, 21 j j.d. 8 H. Kenter?, 62 j., wedn., en J. Dits, 62 j., wed. overleden: 3 Jan. C. van den Berge, 65 jaren, echtgenoot van D. Koopman. 3 D. P. Verwest, 19 jaren, ongeh. zoon. BRIEVE N B U S. Wij verzoeken H.H. Correspondenten ons den loop der bevolking in hunne gemeenten in het afgeloopen jaar vóór 15 dezer te willen doen toekomen, teneinde deze in ééne tabel op te nemen. Vl^eekiiiarlit te Zierikzee, 9 Jan. 1902. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,42£, f 0,50, f 0,52| en f 0,55 de 5 Hectogram. Groote Kip-EierenDe groote Kip-Eieren zijn verkocht voor f 1,—, f 1,12J en ƒ1,25 per 25 stuks. Kleine EierenDe kleine Eieren zijn ver kocht voor f 0,75 en f 0,87^ per 25 stuks. De aanvoer van Boter was tamelijk; die van Kip-Eieren was weinig. 8TOOHBOOTDIBN8T Januari. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg 'smtvg. 'smidd. Zaterd. 11 7,30 1,30 Maand. 13 Dinsd. 14 Woens. 15 Dond. 16 Vrijdag 17 7,30 7,30 7,30 7,30 7,30 1,45 1,45 1,45 1,45 1,45 Van Zierikzee 'smorg. 'smidd. Zaterd. 11 7, Zaterd. 11 11,30 Zondag 12 n. Gortgene 7,50 terug Z.zee 9,15 Maand. 13 7,50 Dinsd. 14 Woens. 15 Dond. 16 Vrijdag 17 7,50 7,50 6,30 7,50 1,30 1,30 1,30 2,— 1,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Zondag 12 Januari a.s.| 3hopen ADRIAAN OTTE Wz. en ADRIAANTJE PADMOS Jd. I hunne 25-jarige Echtvereeni-f ging te herdenken. Bruinisse, 10 Januari 1902. De Familie OTTE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2