Uit Stad bh Provincie. Raadszitting van 30 Dec. 11 te Wissekerke. echter de brandspuiten op het terrein. Het eerst spuit 8, gestationeerd op het Spinhuis water, terwijl spuit 18, in de Aert van Nesstraat, dus in de onmiddellijke nabijheid van den «brand" staande, eerst als no. 5 arriveerde. In plaats van het aan zich zelf te wijten, meenden de geëmployeerden dier spuit hun kwaad humeur over hun te late verschijnen te moeten koelen aan hun gelukkiger collega's. Het bleef niet bij woorden en spoedig leverde men, bij gebrek van een bluschobject, een geregelden veldslag, waaraan de politie een eind moest maken door eenige belhamels te arresteeren. Yerscheidenen liepen builen en schrammen op. De Rotterdamsche brandweer is inderdaad eenig Dordrecht, 31 Dec. De Gemeenteraad heeft Zaterdag een beslissing genomen in zake de subsidie-aanvraag der Dortsche af- deeling van »Yolksweerbaarheid". Teneinde het gymnastiekonderwijsdat de afdeeling verstrekt aan jongens boven de 12 jaar, te doen voortduren en uit te breiden, wenschte zij een subsidie van f 350 voor 1902, en zoo mogelijk de helft dier som voor 1901. Burgem. en "Weth. rieden aan te volstaan met het beschikbaar stellen van gymnastiek zalen voor 3 en 4 avonden per week, verwarmd en verlicht, waarvan de kosten geraamd werden op ruim f 200. Na uitvoerige gedachtenwisseling besloot de Raad met 12 tegen 11 stemmen, op voorstel van mr. J. M. Rens, f 350 zonder meer toe te staan. Het voorstel der drie raadsleden, die 15000 H.L. cokes a 30 cent per H.L. voor de minvermogenden beschikbaar wilden stellen, werd, na een uitgebreid debat, verworpen met 19 tegen 4 stemmen. Eveneens werd verworpen het voorstel der heeren Rens, v. Schelt en Dicke (allen anti- rev.) om den colleges van regenten over de godshuizen het recht te ontnemen aanbevelingen in te dienen, wanneer vacaturen in die colleges ontstaan. Het rapport der Raadscommissie over weezen verpleging in welk rapport het nemen van een proef met verpleging van weezen in het huisgezin wordt aanbevolen werd, omdat een schrijven over dit onder werp van het college van regenten over het "Weeshuis was ingekomen aangehouden. Zierikzee, 2 Jan. Op Woensdag 8 Januari des namiddags te twee ure zal in één der lokalen van de sociëteit «St.-Joris", Balans te Middelburg, door de Afdeeling Zeeland der Ned. Yereeniging tot bescherming van dieren een algemeene vergadering worden gehouden. Wij maken onze lezers en lezeressen opmerkzaam op de tentoonstelling, die dezen zomer te Dusseldorf zal gehouden worden. In een smaakvol geïllustreerd boekje, dat bij duizenden door het geheele land verspreid is, wordt op deze tentoonstelling, die voor den handel en de industrie zeer belangrijk is, de aandacht gevestigd. Zeer zeker zal het voor hen, die gewoon zijn éénmaal in het jaar een uitstapje naar het buitenland te maken, der moeite waard zijn deze expositie, waaraan door het uitvoerend comité bizondere zorg besteed is, te bezichtigen. Men zal dan tevens in de gelegenheid zijn met één der fraaiste steden van Duitschland kennis te maken. Dreischor. Maandag j.l. trad hier voor de Yereeniging «Tot Nut en Genoegen" op de heer J. Kleeuwens van Den Bommel. Hij gaf een aantal voordrachten ten beste, zoowel ernstige als komische. In alles wat hij ten gehoore bracht, toonde hij uitmuntend voor zijne taak berekend te zijn, en zeker heeft het talrijk opgekomen publiek zich uit stekend geamuseerd. Uit het applaus, dat hem ten deel viel, mag de spreker gerust opmaken, dat het de Yereeniging aangenaam zal zijn hem meermalen voor haar te zien optreden. Bruinisse, 2 Jan. Was de 2de Kerst avond gekenmerkt door veel drukte en rumoer, ook de Oudejaarsavond was niet zeer rustig. Bp een winkelierster werden een paar ruiten ingedrukt, elders werden een tuinhek vernield en een paar duiven gestolen, terwijl nog meer dorgeiyke baldadigheden werden bedreven, 't Is opmerkelijk, welk een groot aantal kinderen den geheelen avond de vrijheid hebben om door de straten te loopen schreeuwen en tieren. Yele ouders schijnen er geen kwaad in te zien, dat hunne spruiten den avond op straat doorbrengen en zoo de leerschool van veel onbetamelijks doorloopen. Op dergelijke dagen en avonden hoort men vaak van ruwer tooneelen dan op den druksten kermisdag. 's-Gravenpolder. Maandagavond bespeur den de gemeente-veldwachter en de jacht opziener Kribbe drie personen met een lichtbak in het jachtveld. Zoodra de politie dicht bij hen was, werd er een sein gegeven, het licht gedoofd en gingen de stroopers aan den haal. Zij werden echter achterhaald, waarby een vechtparty ontstond; één der stroopers, die een geweer droeg, dreigde met een mes, doch een geladen revolver deed het mes verdwijnen. Tegen de stroopers is wegens verzet en bedreiging proces-verbaal opgemaakt. Middelburg, 2 Jan. In de Maandagavond alhier gehouden jaarlijksche vergadering van de Middelburgsche afdeeling van de schippers vereniging Schutte vaer" werd onder meer de wenschelijkheid uitgesproken om in plaats van de bestaande bel aan het eind der haven te Zierikzee een mistklok te plaatsen, i welke vooral noodig is voor de Zierikzeesche booten, maar ook in het belang is der schippers. Het bestuur beloofde deze zaak ter harte te zullen nemen. Naar aanleiding der opnieuw geuite klacht, dat bp het sleepen op de rivieren de schipperij veel last ondervindt van de concurrentie der sleepbooten, die met een groote sleep de geheele rivier bezetten en daardoor de schippers het passeeren zoo niet onmogelijk dan toch zeer moeielijk maken, deelde de voorzitter mede, dat deze zaak by het hoofdbestuur opnieuw aanhangig zal worden gemaakt. Aan den Minister van Financiën zal nogmaals worden verzocht om te Walsoorden een Rijks-hulpstation te doen vestigen, teneinde uit België komende schepen gelegen heid te verschaffen in tijd van nood aldaar te kunnen inklaren. Aangedrongen werd ook op het leggen van een gasboei aan het eind van de Zandkreek. Hiermede zal het bestuur het hoofdbestuur in kennis stellen. Besloten werd voorts geen afgevaardigden te benoemen voor de algemeene vergadering, op 29 Januari a.s. te Zierikzee te houden, daar het bestuur voornemens is zelf op die vergadering tegenwoordig te zijn. In eene plechtige buitengewone openbare zitting van de arrondissements-rechtbank te Middelburg werd hedennamiddag de heer mr. R. F. C. H. baron Bentinck van Schoonheetenbenoemd subeti tuut-griffier by die rechtbank, geïnstalleerd met een toespraak van den president der rechtbank, den heer jhr. mr. A. van Reigersberg Yersluys. De te Middelburg gegeven voorstellingen van Elidore (zangspel) hebben voor de aldaar bestaande Vereeniging «Kindervoeding" een bate van ruim f 1000 opgeleverd. Vlissingen, 2 Jan. Een matroos van den Engelschen schoener «Fruit Girl", liggende by Rammekens, had het ongeluk op het dek uit te glijden, waardoor hij een been brak. Hy werd alhier in het gasthuis opgenomen. Het passagiersvervoer van de Maat schappij »Zeeland" bedroeg in het afgeloopen jaar 99.182. Afwezig de heeren MarisYader van 's-Gravenpolder en D. de Regt Mz. Yoorzitter de burgemeester. De notulen, betrekking hebbende op het verhandelde in de zitting van 19 dezer worden onveranderd goedgekeurd. Is ingekomen van Gedep. Staten de goed gekeurde begrooting voor 1902; van idem het goedgekeurde besluit betreffende de regeling jaarwedden onderwijzers en onderwijzeressen van den heer J. W. de Neve, dat hij zijn benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt, waardoor dio commissie weer voltallig is; van den heer Yader van 's-Gravenpolder een schrijven waarin hy te kennen geeft als raadslid te bedanken; een idem van den heer D. de Regt, die eveneens als raadslid bedankt. De voorzitter geeft zyn leedwezen te kennen over die ontslag-aanvragen en merkt op, dat de heer Yader van 's-Gravenpolder sinds 1873 en de heer de Regt sedert 1877 als lid van den Raad werkzaam was. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Wordt besloten, dat de verkiezing van een raadslid in plaats van den heer Yader van 's Gravenpolder zal plaats hebben op 17 Jan. stemming op 29 Jan. en eventueele herstemming op 11 Febr. e.k.voor de vacature van den heer de Regt de verkiezing op 12 Febr., stemming op 25 Febr. en mogelijke her stemming op 10 Maart. Alsnu volgt benoeming van leden voor 't stembureau vacature-Yader, waartoe worden benoemd de heeren P. de Regt als eerste en A. van Dam me als tweede lid, terwijl als plaatsvervangers worden benoemd de heeren J. C. Schippers en Adr. v. d. Maas en als plaatsvervanger voor den voorzitter de heer A. v. d. Maas. Voor leden van 't stembureau vacature-De Regt worden benoemd als eerste lid de heer J. C. Schippers en als tweede de heer A. v. d. Maasals plaatsvervangers de heeren P. de Regt en A. van Damme, terwyl als plaats vervanger voor den voorzitter wordt benoemd de heer de Neve. De grint voor de gemeente zal worden geleverd door schipper Cornet te Geersdyk, voor f 1.80 en te Camperland voor f 1.95 per kubieken meter. By omvraag wijst de heer Dieleman op den slechten toestand van den Yeerweg te Camper- land, speciaal hiermee bedoelende het voetpad langs de huizenzijde, waarover men op sommige plaatsen 2 a 3 planken moet leggen, wil men droogvoets op den bovenweg komen. Spreker zou zinkputten met buizen willen, die het overtollige water naar de sloot aan de over zijde van den weg zou kunnen afvoeren. De voorzitter zegt, dat dit niet mogelijk zal zyn, doch dat zoo spoedig mogelijk, als de grintslik, die van de. Yeerweg afkwam in voldoenden toestand ie om daarvoor te worden gebruikt, deze zal worden aangewend om de putten, waarin nu by nat weder water is, te dempen. De heer Schippers wyst er ook op, dat het zeer noodig is in dien onhoudbaren toestand te voorzien, zoo spoedig mogelyk. Buizenleggen, zegt de voorzitter, zou niets geven, doch ophoogen zou 't beste zijn, zoodat eindelijk het wafcjr van zelf over den weg in de sloot zou terecht kunnen komen. Niemand verder meer het woord verlangend, werd de vergadering door den voorzitter gesloten En zoo sluit ook ondergeteekende zyn boekje voor dit jaar wat de raadszittingen betreft en wenscht den lezers voor 't nieuwe jaar alle heil, belovende door een steeds getrouw verslag hen op de hoogte te houden van 't geen er in onze gemeente hun belang zou kunnen inboezemen. WITTE HAGE. Dit verslag kon wegens te late ontvangst niet meer in het Nieuwjaarsnummer worden opgenomen. Red. Aanbestedingen, Ver koo pingen enz. De heeren A. Heyboer van Serooskerke en J. Geluk van Tholen hebben aangenomen het maken eener haven in den Schelphoek. Als laagste inschrijvers (f 32.575) is hun het werk gegund. De haven moet 15 Augustus 1902 in gereedheid zyn. Landbouw en Veeteelt. Tholen. Op het einde van Januari zal de heer C. Nobel voor de afdeeling Tholen der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappy optreden met een onderwerp over de tuinbouwleer. Te Oud-Vossemeer is weder een rund, thans van den heer G. J. Ampt, aan bout- vuur gestorven. Men schrijft uit Tholen: De bijna op alle landbouwplaatsen bestaande musschengilden herinneren nog in vele op zichten aan de oude gilden. Zoowel verschillende namen van personen als een aantal gewoonten op de vergaderingen doen sterk daaraan denken. Hy, die de meeste musschen heeft gedood, krijgt den naam van «koning"; die daarop volgt «onder-koning", deken" enz. De bode draagt den naam van «knaap". De koning ontvangt een prijs en drinkt een bokaal liter inhoud) wijn op kosten van de Yereeniging; boeten enz. worden op de vergaderingen toegepast op hen, die bepaalde personen niet met den naam koning, hoofd man, knaap, broeder, enz. toespreekt, en uit deze boeten en de contributie worden alle onkosten bestreden, o.m. een gemeenschappelijke maaltijd. De jongst gehouden vergadering van het gilde te Tholen wees aan, dat het getal musschen, dat door de leden gedood wordt, niet gering is. Er werden ingeleverd, volgens het verslag van den boekhouder, 2192 musschen, 2611 musscheneieren, 323 mollen, 210 veenmollen, 110 veenmollennesten en nog een aantal andere schadelijke vogels. Jammer, dat ook de mol aan zulk eene vervolging is blootgesteld, wijl toch dit dier tot de nuttige dieren moet gerekend worden, ook al doet hy op sommige akkers (o. a. vlasakkers) aan teere plantjes door opwroeten wel eenige schade. Mond- en klauwzeer. De Belgische Regeering heeft een prijsvraag uitgeschreven voor een voorbehoed- en geneesmiddel tegen mond- en klauwzeer. De Minister van Landbouw heeft thans eene commissie van 4 leden benoemd, onder voorzitterschap van den Heer Degive, directeur van de Ryks-Veeartsenijschool, om de inge komen antwoorden en geneesmiddelen te beoordeelen. Deze antwoorden moeten vóór 31 Januari 1902 ingezonden worden by den Minister van Landbouw. Een premie van tienduizend francs zal toegekend worden aan den inzender van het bekroonde antwoord. O N D E B W IJ 8. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school in de kom der gemeente Arnemuiden de heer J. A. Sturm te Yeere. In de Zondag te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van de Yereeniging van leeraren en leeraressen in de gymnastiek aan Hoogere Burgerscholen" werd door den heer B. ten Have uit Middelburg ingeleid het onderwerp Goede lichamelijke opvoeding is een eerste eisch, zal het geestelijk onderwijs vruchten kunnen voortbrengen". Gymnastiek is een ontspanning voor de leerlingen, een afwisseling. Het stelselmatige van het gym nastiekonderwijs maakt, dat het leeren geleidelijk gaat, zonder moeite, zoodat de vermoeide geest tot rust kan komen. Noodig is een afwisseling van matigen geestelijken en matigen lichamelijken arbeid. Dan wordt de vermoeienis tegengegaan. Prof. Winkler achtte ook een met zorg gekozen stel lichamelijke bewegingen een uitstekend geneesmiddel tegen geestelijke vermoeidheidveel meer moet er in ons land gedaan worden aan spel en gymnastiek tijdens de schooluren. Bij de opvoeding der jeugd moeten eerst de lichamelijke belangen behartigd worden, vóór men begint aan een geestelijke opvoeding. Een harmonische lichaamsontwikkeling is noodig. Bij uitzondering treft men groote geesten in zwakke lichamen. Na eenig debat werd besloten de rede voering, nog nader aangevuld, te laten drukken. (Midd. Ct.) Post en Telegrafie. Krabbendijke, 2 Jan. Het aantal tele grammen door het Rijkstelegraafkantoor ver zonden bedraagt over het vorige jaar 1441. Ontvangen 2208. De inlage in de Rijks postspaarbank bedroeg f50106.69. De geheele geldelijke verantwoording in ontv. f 144252.71. Scherpenisse. In de maand December is op het hulpkantoor alhier met 40 inlagen ten behoeve van de rijkspostspaarbank een bedrag van f 3264.08 ingelegd, en in 11 keer f 622.86 terugbetaald, terwijl 9 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Op 1 dezer was het 50 jaren geleden, dat in Nederland de postzegels werden ingevoerd. De N. R. C. wijdt er een feuilleton aan. Het is inderdaad curieus te lezen, hoe hoogst gebrekkig de postdienst vóór de postwet van 1850 geregeld was. Een enkel staaltje: Er waren in het geheele land slechts 95 postkantoren en hulpkantoren met 190 bestellers. In Den Haag was slechts één brievenbus. Het briefport bedroeg 5 ets. binnen den kring van het postkantoor. Als men daarbuiten kwam betaalde men 10 cents, welk bedrag klom naar gelang de afstand toenam. In 1848 werden ruim 3.600.000 brieven verzonden, die van 20 tot 40 ets. port kostten. Maar daarbij kwam dan nog het bestellen voor adressen, die door een hulpkantoor werden gedistribueerd. De wet van 1850 stelde het port voor gewone brieven op 5, 10 en 15 ets., al naar gelang van den kring. VISSCHERIJ-BEBICHTEN. Bruinisse, 2 Januari 1902. Mosselen. In de vorige week zijn ver zonden naar Antwerpen 480 ton, prijs f 2,40 per ton naar Mechelen 200 ton prijs f 2,10 per tonnaar Brussel 130 ton, prijs 20 cents per mand naar de markt te Parijs 885 balen, prijs voor de 2de soort f 2,30 per baalnaar de markt te Londen 395 balen, prijs f 2,40 per baalnaar Hull, Grimsby en Birmingham 265 balen, prijs f 2,10 per baal, alles franco Rotterdam; naar Holland zijn geleverd 215 ton, prijs f 2,10 per ton hier op de haven te ontvangen f 1,60 tot f 2 per ton, met weinig vraag en alzoo geen handel. Oesters. De verzendingen waren gedurende de feestdagen zeer grootde prijzen waren lste soort f 46, 2de soort f 40, 3de soort f 26 per duizend. De oesterhandel in deze gemeente gaat weder veel vooruit, daar de oesters op de Oude Tonge- en Herkingsche Banken beter van visch zijn dan op de Iersche Bank. De vorige week is door een schipper van Ierseke voor 3 jaar overgenomen van een hier wonenden pachter een perceel, liggende onder Horkingen, voor f 800 per jaar, dat is f 204 per jaar meer dan daarvoor bij de ten vorigen jare te Zierikzee gehouden verpachting besteed is. Wilken. De handel was redelijkprijs voor de markt te Brussel 10 cents per kilo. Gemengd Nieuws. Het weder in het buitenland. De gevolgen van den hevigen sneeuwstorm, die eenige dagen lang over de Schotsche Hoog landen heeft gewoed, worden nu eerst bekend. Het wild heeft buitengewoon veel geleden: honderden boschhaoen zijn van honger omgekomen. De vossen zijn van den honger uit hun holen gedreven en hebben een geweldige slachting aangericht onder het pluimvee op de hoeven. Hier en daar organiseeren de boeren drijfjachten. Ook schapen zijn in den storm omgekomen, bij Caithness wel veertig. Groote troepen herten komen uit de bergen en worden door de bewoners gevoed. In zuidelijk Noorwegen ligt de sneeuw nog altijd voeten hoog, op sommige plaatsen wel 12 voet. Twee personentreinen waren ingesneeuwd en één van deze werd ontdekt door eenige schaatsenrijders, die over de daken der waggons gleden. De godsdienstoefeningen voor 't Kerstfeest in sommige kerken konden niet doorgaan, omdat de kerken niet te bereiken waren. Een predikant, die een huwelijk moest inzegenen, was verplicht, op schaatsen naar de kerk te gaan en het bruidspaar met gevolg arriveerde op dezelfde wijze. In de straten van Christiania waren eenige dagen lang 40 sneeuwploegen aan het ruimen, bediend door 900 werklieden en 500 paarden. Te Turijn hing Zondag een buitengewoon dikke mist en nu sneeuwt het er hevig. Te Monteleore is de toren van den dom door den bliksem getroffen en ernstig beschadigd. Over een groot deel van Italië heeft het hard gestormd en vele rivieren zijn buiten haar oevers getreden. Zóó het huwelijk in. Een woedende jongedochter, reeds in ondertrouw opgenomen, maakte Dinsdag in de Bakkerstraat te 's-Gravenhage vóór de woning van haar aanstaande, wien zij wilde dooden, zulk een spektakel, dat de agenten haar mee naar het bureau namen. Na eenigen tijd werd zij losgelaten, maar een «moordwerktuig", een mes, werd er gehouden. Het schijnt toch ernst te zyn met goudzoeken in OverijBel. Bij Gedep. Staten van dat gewest is door twee heeren een verzoekschrift ingediend om concessie voor het mijnveld «Erica", tot het ontginnen van goud op een terrein, gelegen onder de gemeente Hellendoorn, ter grootte van ongeveer 2046 H.A. Zij verklaren zich bereid, ingeval van ondergrondschen mijnbouw («Tiefbau") den eigenaren der gronden aan te bieden een vergoeding in eens van f 12.50 per hectare; ingeval het mocht blijken, dat ook boven- grondsche exploitatie («Tagebau") noodig is of anderszins schade aan den bovengrond mocht berokkend worden, zyn zij geneigd aan de eigenaren f 400 per hectare te vergoeden. Woensdagnacht is van Lissabon ver trokken het Duitsche s.s. «König", kapitein WeisBkamm, komende van Zuid-Afrika (Kaapdienst) ter ontscheping van passagiers en mail. Onder de passagiers bevinden zich 8 Hollandsche families. Malaise. De verkoopers van Kerst geschenken te Berlijn hebben dit jaar den terugslag gevoeld van de groote geldelijke verliezen, welke in de afgeloopen maanden in Duitschland geleden zijn. Er heerschte nochtans te Berlijn groote bedrijvigheid, maar zij, die handel dryven in goedkoope artikelen, hadden veel minder te klagen dan de fijne magazijnen der hoofdstad. Dit is zeer begrijpelijk. Wanneer de haute finance aanzienlijke verlipzen lijdt, zijn het natuurlijk in de eerste plaats de luxe-artikelen, die er den terugslag van ondervinden. En niet alleen de financiëele wereld in Duitschland, neen, ook handel en nijverheid hebben een zeer slecht jaar achter den rug. Er zijn in 1901, volgens globale berekening, stellig 80.000 Kerstboomen minder aangekocht dan vorige jaren. Of die Krach's ook een nasleep hebben 368ste Staats-Loterij. Collecten ait het 2e district ran Zeeland. Trekkingen der 4e klasse van 30 en 31 December 1901 en 2 Januari 1902. Prijzen van f 65. 4652 6616 6879 6958 6993 7965 4653 6640 6881 6961 7000 7967 4658 6647 6891 6966 7243 20165 6603 6852 6910 6973 7252 20237 6608 6860 6925 6991 7257 BRIEVENBUS. De brief van Brinio in het volgend nummer. J. M. C. P. te Tholen. Ééne door u gezonden advertentie was niet onderteekend en kon daarom nog niet geplaatst worden. PREDIK.! in onderstaande Gemeenten van Zondag 5 JT< De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorna, tien ure en 'savonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 23. Herv. Kerk te ICerkwerve: 's Voorm. half tien ureds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. Nauta van Noordgouwe. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvêe. (Bevestiging ouderling en diaken). Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven 's Voorm. tien ure: ds. Van den Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam 2 ureLeeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ureds. Nauta. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. Kunst. JBURTBN chouwen en Duiveland. nu ar i 1 O O 2. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm half tien ure: ds. A. Burger; 's nam. twee ure: ds. Couvêe van Eikerzee. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ureLeeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee uredr. G. Smit. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure en 's nam. 2 ureds. C. Staal; 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 'snam. 2 ure: ds. Waarden- burg. (Bevestiging ouderling en diaken). Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9.30 ure en 's avonds 5 ure: ds. Van Bueren. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure Leeskerk. Evangelisatie Jeruël II: 's Voorm. 10 ure, 's nam. 3 ure en 's avonds 7.30 ure: Spreker de Heer J. Verboom van Goes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1902 | | pagina 2