Scharendijke, 19 Dec. Dinsdag j.l. was er opnieuw vergadering bij Yan Bloois ter bespreking van de oprichting eener werk- liedenvereeniging. Uiterst gering was echter Het concept-reglement werd besproken en na eenige wijzigingen vastgesteld. Met het kiezen van een Bestuur wenschte de ver gadering te wachten tot er zich meer leden (thans bedroeg het nog slechts een 6-tal), hadden aangemeldwaartoe men ijverig pogingen zou aanwenden. Jammer, dat de oprichting eener vereeniging alhier in de eerste plaats bij de werklieden zelf zoo weinig belangstelling ondervindt. Haamstede. Door den gemeenteraad is benoemd tot tweeden ambtenaar van den burgerlijken standde heer P. Steur en tot gemeente-arbeider Th. van der Weel. ||Westelijk Schouwen. Te oordeelen naar den prijs van wilde konijnen tegen woordig f 1,20 het koppel, verleden jaar 80 a 90 cents zou men meenen, dat die beestjes in aantal zeer schaarsch worden. Wel is waar is het aantal verminderd, doch als men nagaat, dat deze week nog door een drietal Maastrichtsche jagers in 2 dagen tijds 260 van die holenwroeters geschoten zijn, komt men tot de conclusie, dat er nog al eentje is. Behalve eenige houtsnippen werden ook een paar faisanten buitgemaakt. Stavenisse. In de heden alhier gehouden raadszitting werd benoemd tot lid der commissie tot wering van Schoolverzuim de heer A. Hage, daar de heer C. Broodman voor de benoeming als zoodanig had bedankt. Er werd besloten, om de woning aan het gemeentehuis, behoudens nadere goedkeuring, onderhands te verhuren voor f 100 per jaar, aan den nieuwbenoemden brievengaarder. De uren voor het herhalings- onderwijs werden van half 6 tot 7 ure verzet op van 6 tot half 8 ure. Ingekomen was de Koninklijke goedkeuring op de verordening, in zake het heffen van een hoofdelijken omslag. Yerder werd H. v. d. Berg voor den tijd van 3 jaar belast met de straat-reiniging, onder voorwaarde dat hjj behalve de mest, nog een toelage van f 52 per jaar zal genieten. Scherpenisse. Woensdagavond gaf de zangvereeniging sExcelsior" alhier, onder lei ding van den heer J. Slot, in de herberg «Het Hof van Oranje", hare eerste uitvoering, die in alle opzichten goed geslaagd mag heeten. Zoowel de tooneelstukken als de zangnummers kwamen goed tot hun recht. De leden van de nog zoo jonge vereeniging, die nooit op een tooneel werkzaam waren geweest, hebben getoond berekend voor dat werk te zijn, De opkomst was zeer bevredigend. Zij, die hunne aandacht gewijd hebben aan datgene, wat voor 't publiek ten gehoore werd gebracht, kunnen den leden en vooral den directeur voor zijn flinke leiding en goed onderwijs een woord van lof niet onthouden. Men hoopt, dat de vereeniging met denzelfden ijver op den ingeslagen weg moge voortgaan, en dat ze den ingezetenen gedurende dezen winter nogmaals zullen vergasten op zoo een ge- zelligen avond als die van heden, die laqg in herinnering zal blijven. Oud-Vossemeer. Woensdagavond werd de algemeene vergadering gehouden van Oud-Vossemeer's zang- en muziekvereeniging. Uit de gedane rekening bleek, dat de ont vangsten en uitgaven der zangafdeeling hadden bedragen f 51,125 en f 35,585, alzoo met een goed slot van f 45,54, en die der muziek- afdeeling f 116,345 en f 99,74, alzoo met een goed slot van f 16,606. Besloten werd twee aandeelen van het renteloos voor schot, oorspronkelijk groot f 500, af te lossen, waardoor althans de schuld is gedaald tot f 100. De heer J. M. de Graaff, die als secretaris moest aftreden, werd herbenoemd; reeds 25 jaren werd door hem die functie waargenomen. De dames der zangafdeeling hebben reeds eenige jaren om stemrecht gesolliciteerd, en een voorstel van het bestuur in dien geest kon geen genade vinden bij de meerderheid, zoodat ze vooreerst ook hier nog van «vrouwenkiesrecht" verstoken blijven. Cortgene, 18 Dec. Heden hadden we onzen Abr. de Winter weer hier, die in het lokaal van den heer C. J. van Damme eenige voordrachten ten beste gaf. De zaal was propvol, en wanneer de heer De Winter voordroeg, kon men een speld hooren vallen. Die aandacht voor den bekenden karakter komiek was dan ook verdiend, daar uw verslag gever werkelijk niet weet, welke voordracht, die ten gehoore werd gebracht, het meest weet te prijzen. In «Schutter Muis" was hij onverbeterlijk, zoowel als in «Onderling Kunstgenot", terwijl «Ook een lid" en «Ondank is 's werelds loon" niet minder in den smaak vielen. Dat ook de heer De Winter tevreden was, viel niet te betwijfelen, toen ZEd. nog een nummer na afloop ten beste gaf. Als altijd gaf de heer Anth. De Winter blijken van bekwaamheid als pianist. Goes, 20 Dec, De opbrengst der collecte, gehouden bij de tentoonstelling van enkele voorwerpen afkomstig uit Transvaalheeft opgebracht f 54,35. Sas-van-Gent, 18 Dec. De eerste werk zaamheden aan het nieuwe kanaal alhier zijn begonnen. Dit zal op zijn beurt nog meer levendigheid in 'tSas te weeg brengen. Aan levendigheid is hier overigens geen gebrek. Wij hebben een tweetal suikerfabrieken, die gedurende de campagne het noodige schippers- volk in onze stad brengen. Daarbg de spiegelfabriek, die ons meer dan eens in de gelegenheid stelde het vroolgke en opgeruimde karakter van den Waal te bewonderen. Alles helpt mee ook de Duitsche monteurs in de fabrieken. Wat de drukte betreft, is Sas-van-Gent dan ook in de laatste jaren als het ware herschapen. En nu nog de polder werkers Omtrent het nieuwe kanaal kan gemeld worden dat op verschillende plaatsen reeds keeten zijn verrezen. Ingenieursopzichters en ambtenaren vestigden zich reeds hier en wonder boven wonder, er hebben zich reeds «kappelletjes" ïsteld aan den oever van het op papier gegraven kanaal. Of men er hier dus ook bijtijds bij is Wat aangaat het bericht dat «de ijzere man" uit Terneuzen naar hier zou worden overgebracht, is men wat voorbarig geweest. Daaromtrent is nog geen besluit genomen. Één der aannemers is er voor, doch de andere is er sterk tegen. M. Ct. rechtszaken. Aanbestedingen, Verknopingen enz. Zierikzee, 17 Dec. Door den notaris J. Franse werden heden alhier publiek verkocht de volgende gebouwen in de gemeente Zierikzee, als a. een woonhuis en erf op den Scheeps- timmerdijk, voor f 475 b. twee woonhuizen en erf, genaamd «De laatste Stuiver", op den Yisschersdijk, te zamen voor f 400; c. drie woonhuizen en erf op St.-Joostmeet, te zamen voor f 560. Poortvliet. Aan den eenigsten inschrijver J. van der Repe, nachtwaker alhier, is gegund het leveren van petroleum, lampenglazen en lampenkatoen, ten behoeve der dorpslantaarns, benevens het schoonhouden en aansteken dier lantaarns. Wissenkerke, 19 Dec. Heden werd in het koffiehuis «Bellevue" tan den heer P. Gaanderse alhier, ten overstaan van de notarissen Mulock Houwer te Goes en M. Noordijke te Colijnsplaat, geveild: 1°. 2 Heet. 41 A. 80 Cent. of 5 Gemeten 240| Roeden bouwland, gelegen in den Thoorn- polder, verkocht aan den heer J. Marcusse Wz., voor f 1710; 2". 1 Heet. 38 A. 10 Cect. of 3 Gemeten 94 Roeden bouwland, in den Wissekerkepolder, verkocht aan den heer P. C. Meulenberg P.Cz., voor f 2005. De opbrengst der verkooping van boomen aan den Polderweg, ten voordeele der ge meente Goes, die eerst heette een tegenvaller, nu een meevaller; zij is nu f 400 b< taxatie uitgevallen. Het bouwen van een kantoor, ten ver zoeke der firma wed. Massee Zoonop erfpachtsterrein aan den Boudewijn de Witte straat te Goes is aanbesteed. Daarvoor werd ingeschreven door 8 gega digden. Hoogste W. v. d. Linde te Katten- dijke, voor f 4390laagste P. Dronkers te Kapelle, voor f 3714. Eveneens is te Goes aanbesteed het bouwen van een veestal met bijkomende werken, op de hofstede van Filipse te Kats. Zes inschrijvers. Hoogste, De Jonge te Colijnsplaat, voor f 4800laagste J. Schoevers te Katsvoor f 3635. Gegund aan den laagsten inschrijver. De arrond.-rechtbank te Middelburg ver oordeelde heden (Vrijdag) den 26-jarigen boekhandelaar P. M. W. te Gorinchem, redacteur van het te Middelburg verschijnende socialistisch blad De Toekomst, tot f 25 boete, subs. 14 dagen hechtenis, wegens het doen plaatsen in genoemd blad van een beleedigend stuk, waardoor de eer en goede naam van de onderwijzers J. M. Elshout te Gorinchem en A. de Man te Hardinxveld werden aan gerand. In het Algemeen Politieblad, komt onder I de gesignaleerden voor een 74-jarige weduwe, die bij vonnis van het kantongerecht te Delft bij verstek is veroordeeld tot 3 weken hechtenis, wegens openbare dronkenschap bij 17e herhaling. Het gerechtshof te 's-Hage deed Donderdag 1.1. uitspraak in de zaak van Th. R., te Biervliet, door de rechtbank te Middelburg 25 October tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens poging tot doodslag. Hij werd vrijgesproken. Voor beklaagde trad ook bij het hof, evenals voor de rechtbank, als verdediger op de heer mr. A. A. de Veer Gz., advocaat te Middelburg. Hetzelfde hof handhaafde de 4 maanden gevangenisstraf, opgelegd aan den zieken verpleger, die den dood van een patiënt ver oorzaakte, en ontzette hem 5 jaar uit dat beroep. De rechtbank te 's-Hage veroordeelde tot 4 jaar gev. straf den man, die een politie agent te Leiden zoodanig mishandelde dat deze stierf. Renesse. Door den Raad der gemeente zijn in zijn vergadering van 18 dezer o. m. het herhalingsonder wijs en de jaarwedden der onderwijzers geregeld. Het aanvangsalaris van het Hoofd is vastgesteld op f 850; dat van den onderwijzer op f 600 met 4 vijfjaarlijk- sche verhoogingen van f 25. Voorts werd bepaald, dat niet alleen ge huwde onderwijzers boven 28 jaar de tegemoet koming in de woninghuur zullen genieten, maar dat ook aan weduwnaars met één of meer kinderen die tegemoetkoming zal worden uitgekeerd. 14 Dec Een zoon van A. Snaauw en van A. M. Snaauw. Ingezonden Stukke KEBK1 5 W 8. Gekozen tot diaken bij de Ned. Herv. gemeente te Scherpenisse de heer G. Bolier Cz., zulks in de plaats van den heer P. Noor dijke Mz. Wijlen mej. wed. P. WisseSmit, te Kloetingo overleden, heeft vermaakt aan de Gereformeerde kerk te Goes f 400, aan de diaconie dier kerk een gelijk bedrag, aan de bewaarschool der Geref. kerk f 100 en f300 aan de Yereeniging voor christelijk onderwijs te Goes. Brouwershaven, 20 Dec. Zondag 22 dezer, des namiddags te 2 ure, zal de in wijding plaats hebben van het gerestaureerde orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier. De heer S. Klimmerboom, organist te Zierikzee, zal alsdan genoemd orgel bespelen, en een zangkoor hoopt de plechtigheid te verhoogen. Stavenisse. In de heden alhier gehouden vergadering van notabelen der Ned. Herv. Gemeente zijn herbenoemd als kerkvoogden de heeren L. J. Dorst, N. Kodde en J. de Yos, terwijl de heer C. Broodman als zoo danig werd gekozen. Dreischor. Als kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is alhier herkozen de heer Matth. Goemans. Mijnheer de Redacteur Met belangstelling en met verbazing heb ik uwe verslagen der jongste Raadszittingen alhier gelezen, meer bijzonder 't gedeelte, waar 't onderwijszaken geldt. Ik zie daar o. a. dat 't onderwijs in de hand werken te Zierikzee, volgens den heer L. Koopman, verre zou achterstaan bij dat „op de dorpen", wat voor hem een reden is om dames in de schoolcommissie te benoemen. Zwijgen kan ik wel over die andere uit drukking van den heer K.dat iedere goede huisvrouw, die stoppen, naaien etc. kan, ook daardoor wel over 't onderwijs in de handwerken kan oordeelen I Zoo zou dan ook ieder, die behoorlijk lezen, schrijven en rekenen kan, oordeelen kunnen over 't geven van onderwijs in die vakken I 1 Ik juich ten zeerste 't besluit van den Raad e, om dames in de schoolcommissie op te nemen, maar ik teeken protest aan tegen 't gebruiken van motieven als die van den heer Koopman. 't Is mijne ernstige meening, dat een Raads lid niet in den Raad mag aankomen met beweringen, waarvoor geen enkele grond door hem wordt aangeduid, en die niet 't gevolg zijn van degelijk onderzoekzulke beweringen zijn praatjes. In den Raad uitgesproken krijgen ze echter een officieel karakter. 'k Verqioedde eerst Mijnheer de Redacteur, dat uw verslaggever de bedoelde woorden fou tief weergegeven had ik kon n.l. niet gelooven, dat de heer Koopman zóó iets zou gaan zeggen. Daarom heb ik 1°. gewacht, of er mogelijk een rectificatie kwam in uwe courant van Maandagavond, 2°. den heer Koopman in kennis gesteld met mijne meening. Thans verzoek ik u, indien voor uw nummer van heden nog geen „verbetering" is gekomen, beleefd dit protest op te nemen. Inmiddels gaarne Uw Dw. P. VAN DER HAVE. ZiÈaiKZEE, 18 Dec. 1901. Wij hadden dit stuk reeds Woensdag in ous bezit, maar konden het wegens de te late inzending en ook wegens gebrek aan rnimte in het nummer van dien avond niet meer plaatsen. De Redactie. Landbouw ©n Veeteelt. Tholen. Zoo nu en dan is alhier een proef genomen met het inkuilen van groen voer, n. 1. bietenbladeren, maar tot heden vond dit weinig navolging. Ook thans is dit slechts door een enkel landbouwer geschied, die ook wat incarnaat- of bloedroode klaver heeft gekuild. Bij den proefnemer voldoet het, en hij deelt mede, dat het voederen er van goeden invloed heeft op melkopbrengst en qualiteit boter. ONDEBWIJi Aan de universiteit te Utrecht is het candidaats-examen in de fheol. Ie gedeelte afgelegd door den heer W. A. Wasch uit Middelburg. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openb. school te Aarlanderveen (dorp) komt voor mej. E. Quist te Tholen. Op de algemeene vergadering van de Vereeniging van leeraren eD leeraressen in de gymnastiek aan H. B. S., den 29 dezer te Amsterdam te houden, zal de heer B. ten Have te Middelburg het volgende vraagpunt inleidenGoede lichamelijke opvoeding is een eerste eisch, zal het geestelijk onderwijs vruchten kunnen voortbrengen. Tijd van II. W. te Dordrecht 3,45 uur later. L.W. 5,30 PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveiand. Zondag 2 2 December 1 9 O 1. De Geref. Kerk te Zierikzee: Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik u plaatsing van onder staande in uw blad. Door den heer L. Koopman Cz. is indertijd de candidatuur voor lid van den Zierikzeeschen Gemeenteraad, hem door de Kiesvereeniging „Gemeentebelang" aangeboden, aanvaard. Ge steund zeker wel door een groot getal kleinhandelaren, behaalde de heer K. de meerderheid, en werd lid van dien Raad. Zeker hebben bovenbedoelde neringdoenden niet kunnen vermoeden, dat de heer K. voor stander was van coöperatieve verbruiks- vereenigingen, en zelfs zoover kon gaan de oprichting van een dergelijke vereeniging te helpen bevorderen. Zijn houding in de laatste vergadering van de Landbouwvereeniging „V. Z. O. 8." (4 Dec.) heeft bewezen, dat hij voorstander en bevorderaar van te stichten verbruiks-vereenigingen is, daardoor tracht den kleinhandelaar te benadeelen, en alzoo niet de man, dien ik het behartigen van mijn belangen in den Gemeenteraad toevertrouw. Naar aanleiding daarvan geef ik, en zeker velen met mij, den heer L. Koopman Cz. in overweging zijn mandaat in handen zijner kiezers te stellen. Met beleefde dankzegging voor de plaatsing dezer regelen, blijf ik hoogachtend, UEd. Dw. Dr., EEN KLEINHANDELAAR, lid der Kiesvereeniging „Gemeentebelang" 'sVoorm. tien ure en 'savonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 21b. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ureds. Mossel. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ureds. De Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ureds. Mossel van Serooskerke. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure; 'snam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 'snam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 'sNam. twee ure: Inwijding van het Orgel. Geref. Kerk te Brouwershaven: 'sVoorm. half tien ure en 'snam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ureds. Zeeman. Qeref. Kerk te Zonnemaire: •sVoorm. 9.30 ure en 'snam 2 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. tien ureds. Nauta. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 'sVoorm. half tien ure: ds. Kunst. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure e zes ure: ds. Wet seis. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twei A. Burger. 'e Nieuwerkerk: ure: ds. ds. Van der i en 's avonds 6 Herv. Kerk 's Voorm. 9.30 ure ei Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. 9.30 ure; 'snam. 2 ui ure: ds. Geerling van Brouwershaven. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ureGeen dienst; 's nam. twee ure: dr. G. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure: ds. Veelo van Rotterdam, die de nieuwe predikant ds. C. Staal van Dordrecht zal be vestigen 's nam. 2 ureintréepreek ds. C. Staal en 's avonds 6 ure: ds. Veelo. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk D. Banse, ouderling; 's nam. twee nre: ds. Waardenburg van Bruinisse. Herv. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. 9.30 ure: ds. Waardenburg; 'snam. 2 ure: Geref. Kerk te Bruinisse 'sVoorm. 9.30 ure en's avonds 5 ure: ds. VanBueren. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 'sVoorm. 9 ure, 'snam. 2 ure en 'savonds 5 ure: Leeskerk. Evangelisatie Jeruël II: Voorm. 10 nre, 'snam. 3 ure en 's avonds 7.30 ure: spreker de heer J. Straub, Kloetinge, TELE6RAH1II1 voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. voorm. nam. vo >rm. nam. voorm. nam. 6,50 7,27 7.42 8.27 8.43 9,32 10, 2 10,52 11,26 0, 9 0.32, 1, 9 1,34 2, 6 2.28 0,31 0,51 1,21 1,45 2,21 2,54 3,30 4, 9 4,44 5.18 5,56 6.19 7,37 7,56 368ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 3e klasse van 16, 17, 18 en 19 December 1901. Prjjzen van f 4f5. 6601 6856 6912 6947 7959 20211 6642 6861 6916 6972 7970 20226 6649 6872 6929 6977 20208 20234 6854 6895 6944 7226 1ABKTBEBI6HTEN. Zierikzee, 19 Dec. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit tarwe en chevaliergerst, welke langzaam vorige prijzen konden Tarwe f 6.50 a f 7.25chevaliergerst f 4 A f 5.25; wintergerst f 4.25 A f 4.40; zomergerst f 4 A f 4.30; rogge f 4 85 A f 5.15; haver f 2.90 a f 3.75; erwten (kleine) f 8.50 A f 9.10; kroonerwten f 9 f 9.50; bruine boonen f 6 A f 7.10. Aardappelen f 1.50 Af 1.60 per H.L. Handel stil. Uien, groote en kleine f 2 per 50 kilo. Middelburg, 19 Dec. Ter graanmarkt van heden was door de gevallen sneeuw en daardoor moeilijk te berijden wegen de aanvoer uit Wacheren zeer gering en ging er in den handel weinig om. Prijzen bleven onveranderd. De noteering is als volgt: nieuwe Walch, tarwe is in puike soort f 7.25 betaaldrogge hield men op f 5.75; wintergerst f 4.75; tot f5; zomer dito f 4.60 a f 4.75; Walch. witteboonen hield men algemeen op f 11, slechts een enkel partijtje kon tot f 10.75 worden gekochtronde bruineboonen op f 8.50 tot f 8.75 gehouden lange dito f 7.50 A f 7.75 groene kookerwten f 9.60 a f9.75; kroonerwten 25 ct. lager en tot f 9.75 gekochtkoolzaad werd tot f 10.50 aangeboden karwijzaad zonder handel. Weekmarkt te Zierikzee, 19 Dec. 1901. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,57^, f 0,60 en 0,75 de 5 Hectogram. Groote Kip-Eieren: De groote Kip-Eieren zijn verkocht voor f 1,37£ en f 1,62| per 25 stuks. Kleine EierenDe kleine Eieren zijn ver kocht voor f 0,87 ƒ1,en f 1,12| per 25 stuks. De aanvoer van Boter was weinigdie van Kip-Eieren tamelijk. STOOBBOOTDIENBT MIDDELBURG -ZIERIKZEE. December. AMSTERDAM8CHE TIJD. 's-Gravenliage, 20 December. Bij het algemeen debat in de Tweede Kamer over de Marine motiveerde de heer Hugenholtz de stem der socialisten tegen de Marine- begrooting, in de overtuiging van onze machte loosheid. Het geld is dus verspild. Spreker drong aan op een menschwaardiger behandeling van het personeellaakte de houding der autoriteiten tegenover de matrozen-bonden, voor welke hij den steun van den Minister inriep. De heer Wassenaar van Catwijk wilde het oorlam afschaffen met vergoeding aan het personeel. De heer Staalman keurde af het optreden van den heer Kruyswiens star- conservatieve denkbeelden niet passen in het kader van de nieuwe toestanden, te meer gevaarlijk bij den toenemenden geest van rechtmatige ontevredenheid onder het personeel. De heer Goekoop zal slechts aan den verderen aanbouw medewerken, als de aanvraag steunt op een algemeen defensieplan. De heer Van Karnebeek keurde af de erkenning van Marine bonden. Burgerlijke Stand van Zierikzee. 13 Dec. Een dochter boben: an M. Leijdekker en A. H. W. Vermunt. Chr. Verkaart en A. A. Rodoe. W. Gilden en C. van Steyn. 19 Dec. P. Lokker, 33 j., jm. en M. 1. in den Bosch, 30 j., j.d. overleden: 14 Dec. W. C. Knape, 69 j., ongeh. d. (overl. te Ter- neuzen). 19 x W. J, van den Berge, 68 j,, wedn. van R. den Herder. Van Middelburg: 'smHd. Zaterd. 21 7,30 Zondag 22 7,30 Maand. 23 7,30 Dinsdag24 7,30 Woens. 25 7,30 Dond. 26 7,30 Vrijdag 27 7,30" Van Zierikzee: 'amorv. 'smidd. efd. 21 7,50 1,30 Zondag 2211,30 Maand?S3 7,50 Dinsdag 24 7,50 1 Woens. 2g 7,50 Dond. 26 7,50 Vrijdag 27 6,30 12,- 1,30 2,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzeevóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. ADVERTENTIE!!. Voorspoedig bevallen van eene Dochter, H. VAN MAANEN—Vermue. Zierikzee, 20 December 1901. Heden behaagde den Heer van leven en doodop het aileron verwelf en plotse- ling van ons weg te nemen, onze dierbare Echtgenoot, Vader,r'Éehuwd- en Grootvader, LueTB^aasse in den ouderdom van jaar en ruim drie maanden, f NoordgouVe, 18 Dqewnber 1901. Wèd.-S". 1ILAASSEde Jonge, en verdere Familie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2