Waterschap. Met den overledene, die steeds eene waardige plaats in de maatschappij innam, is de oudste inwoner dezer gemeente heengegaan. Zijn assche ruste in vrede Krabbendijke, 7 Dec. Woensdagavond reed de zoon van een alhier wonenden vracht rijder met een geladen kar, waar hij bovenop zat, over een slechten weg. Hij kwam met paard en kar in de sloot terecht en brak daarbij een been. De boomen van de kar gingen eveneens in tweeën, doch 't paard bekwam geen letsel. Goes. Men bedenke, voor hoevelen do wintertijd, wanneer de verdiensten schaarsch zjjn, of geheel ophouden, een harde tijd is. Yoeding, kleeding, huishuur, brandstof, licht, alles blijft noodig, ook wanneer er niet ver diend wordt. Te borgen bij huisbaas of winkelier brengt in eene moeilijke verhouding en is slechts verplaatsen van den nood. Maar, zijn ze niet in den nood geraakt door eigen schuld? Wordt hetgeen er voor hen wordt geofferd, wel op prijs gesteld? Doch dergelijke vragen stellen wij maar liever niet, noch zoeken wij een antwoord, wanneer men ze tot ons richt. Wjj trachten liever ons niet te laten ontmoedigen of afschrikken en goed doende niet te vertragen. Deze, uit een goed hart voortkomende woorden, zijn ontleend aan het jaarverslag van den Christeljjken Yolksbond, vereeniging tot werkverschaffing. Het verslag eindigt met den wensch, dat velen zich mogen herinneren de eeuwige waarheid, dat het zaliger is te geven, dan te ontvangen. De werkzaamheden hebben geduurd van 18 December tot 23 Maart40 menschen hebben samen 1186 dagen gewerkt. Er werden gemaakt 312 rollen matten, 2346 bezems, voorts blokken voor de kachel, bosjes kachelhout en eenige huishoudeljjke goederen. Er werd ontvangen" f 3079, waaronder van de burgerij f 824 en van het Burgerlijk Armbestuur f 400 en ruim f 1500 van ver kochte artikelen. Het totaal der uitgaven is f 3174, waaronder aan werkloon f 1245 en f 1045 voor grondstoffen. Bedroeg het kwaad slot ten vorigen jare f 340, thans is dat geslonken tot f 95. .Moge deze vermindering van het nadeelig saldo voor niemand aanleiding zijn tot vermindering van bijdragende nood is groot! Yoor een stampvolle zaal had Zaterdag avond de opvoering plaats door de Rotter- damsche onderwijzers-tooneelisten van Esmoreit en van de Wiskunstenaars of het gevluchte juffertje. Wie ware kunst wil zien, verzuime niet van de gelegenheid te profiteeren, zoodra die hem geboden wordt. Zijn er in Zierikzee geen personen, die de genoemde dilettant- tooneelspelers willen uitnoodigen? De jongste zitting van den gemeenteraad was geheel gewijd aan het onderwijs: een herziening van de pas vastgestelde verordening op de tractementen der onderwijzers en zulks op verzoek van Gedep. Staten. Eene mede- deeling van den Minister van Binnenlandsche Zakeninhoudende, dat op de begrooting f 1500 subsidie is uitgetrokken voor de Avondschool voor ambachtslieden (vroeger B. A. S.)benoemd werden tot directeur de heer v. d. Wart, tot leeraren de heeren Ittmann (wiskunde), Breetvelt (Nederl.) en Van Schelven (werktuigkunde). Tot assistenten (teekenen) de heeren Mudde, Palsenburg en Hyma. De nieuwe verordening op de boter- en eiermarkt werd vastgesteld en eervol ontslag verleend aan de onderwijzeres mej. Born. St.-Laurens. Onder deze gemeente is Zaterdag een jongeling, H. genaamd, door een paard dat hij naar de weide bracht, doodgeslagen. Na lang zoeken is zjjn lijk gevonden in een sloot. De werkstaking te Westkapelle. Donderdag is het polderbestuur van Walcheren te Westkapelle geweest en als bemiddelaar opgetreden tusschen den aannemer en de ploegbazen. Er is nu een schikking getroffen tusschen het polderbestuur en de ploegbazen omtrent de loonregeling, den tijd van uitbetaling en de bestelling. Er zal betaald "worden voor werk tot 2 uur f 0.50, van 2 tot 4 uur f 1, van 4 tot 6 uur f 1.12s en van 6 tot 8 uur f 1.25. Yoor het eerste uur overwerk zal 17-J- cent, voor het tweede 20, voor het derde 22J en voor elk overig uur 25 cent worden betaald. Yoor nacht- en Zondagswerk zal 50 percent verhooging worden gegeven. Sj De opzichter wordt in alle geval gehandhaafd. Het polderbestuur laat nu verder de beslissing aan de dijkwerkers. Zaterdag meldde men Vrijdagavond is uit Amsterdam hier gekomen om voor de dijkwerkers te spreken de heer A. van Zomeren, voorzitter van het Ned. Arbeiders-Secretariaat. Heden ochtend te 11 uur vergaderden de dijkwerkers op den dijk. Yoorloopig besloten zij zich aan te sluiten bij dat Arbeiders-Secretariaat en verder bij de door hen gestelde eischen te blijven. De vergadering had een kalm verloop. Maandagochtend zal het werk alzoo niet worden hervat. Vrijdag is de commandant der maréchaussee uit Sas van Gent hier aangekomen. De stakers houden zich zeer rustig. Heden avond wordt in het koffiehuis van de wed. Minderhoud een openbare vergadering gehouden, waarin de heer F. M. Wibaut van Middelburg spreken zal over »de sociaal- democratie en de weg tot levensverbetering". Die vergadering gaat uit van de S. D. A. P. (M. Ct.) Landbouw en Veeteelt. Stavenisse. Was de handel in uien in den laatsten tijd alhier zeer slap, in de laatste dagen is er weer wat leven in de brouwerij gekomen, doordat men van f 2.75 tot f 3 besteedde. Zeer veel voorraad van dit product is hier niet meer. De opbrengst is toch niet groot geweest, en het grootste gedeelte ervan is reeds in het najaar tegen lagen prijs ver kocht, zeker gedachtig nog aan den grooten hoop uien, die verleden jaar niets opgebracht hebben. Camperland, 7 Dec. De fairbank woog alhier een hoeveelheid van bijna 8 millioen suikerbieten, dus ruim een half millioen meer dan 't vorig jaar. Noord-Beveland, 7 Dec. Op ons eiland zijn in deze campagne gewogen ongeveer 30.000.000 K.G. beetwortelen. St.-Maartensdijk. Als een zeldzaamheid uit de dierenwereld kan worden gemeld, dat bij den landbouwer G. Hoek Mz. alhier een kalf geboren is met 5 pooten, n.l. 2 voor- pooten en 3 achterpooten. li K c H T 8 Z A K K 1 Zierikzee, 7 Dec. Op Woensdag j.l. zijn door den heer kantonrechter gewezen en uit gesproken de navolgende vonnissen tegen onderstaande personen, wegens: 1°. Het zich in kenmelijken staat van dronken schap bevinden op den openbaren weg A. J. van D., 30 jaar, schipper, gedomici lieerd te Aalst; J. P., 49 jaar, schipper, zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande, elk tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 2®. Overtreding deiLeerplichtwet: N. F., 42 jaar, arbeider te Dreischor, tot 3 boeten, elk van f 3, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete; tot 2 boeten, elk van f 3, subs. 2 dagen hechtenis voor elke boete: M. L., 37 jaar, landbouwer te Duivendjjke C. K., weduwe D. de B., 41 jaar, veld- arbeidster te Dreischor; J. J. L., 37 jaar, arbeider te KerkwerveI. B., 57 jaar, arbeider C. van B., 37 jaar, winkelier; B. M., 39 jaar, arbeider, allen te Brouwershaven tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis: W. den B., 70 jaar, arbeider te Brouwers haven C. van B., 34 jaar, arbeiderJ. van G., 42 jaar, arbeider C. van L., 33 jaar, boeren knecht; J. S., 40 jaar, boerenknechtC. van D., 40 jaar, arbeider, allen wonende te Dreischor M. F., 44 jaar, arbeider; M. D., 37 jaar, arbeider; C. O., 48 jaar, arbeider, en 8. H., 52 jaar, arbeider, allen wonende te Nieuwer- kerkM. den B., 56 jaar, landbouwer te KerkwerveA. B., 44 jaar, arbeiderL. D. van K., 39 jaar, arbeiderC. K., 46 jaar, arbeiderN. P. C., 38 jaar, arbeider, allen te Nieuwerkerk; J. den B., 38 jaar, landbouwer (e Kerk werve Vrijgesproken: M. van der E., 40 jaar, landbouwersknecht te Nieuwerkerk; M. K., 38 jaar enT.deJ., 39 jaar, arbeiders, wonende te Kerkwerve; Ontslagen van alle rechtsvervolging: H. N., 51 jaar, arbeider te Dreischor, en J. T., 40 jaar, arbeider te Zierikzee. „Kenlijken staat". De Hoogo Raad heeft op 28 Oct. j.l. Weekblad van het Recht no. 7669) een arrest gewezen over het bewijs van kenlijken staat van dronkenschap. Een persoon te Yenloo 'was door den kantonrechter aldaar tot f 1 boete veroor deeld, omdat hij zich op den openbaren weg had bevonden in kenlijken staat van dronken schap, sten duidelijkste blijkbaar aan zijne dronkemansgebaren en wartaal". Hiertegen kwam de veroordeelde in cassatie, bewerende dat het vonnis niet met redenen was om kleed, daar als bewijsmiddelen gediend hadden verklaringen van getuigen, die slechts gissingen of meeningen waren. Immers, de getuigen hebben niet opgegeven, waarin de dronkemans gebaren bestonden en evenmin welke staal" de bekl. had gebezigd. Zij zouden zich dan ook vergist hebben en in werkelijkheid de door hen verklaarde omstandigheden niet hebben waargenomen. Do Hooge Raad heeft echter geoordeeld, dat die omstandigheden voor waarneming vatbaar zijn en dat het onderzoek of een beklaagde werkelijk dronkemansgebaren maakte en wartaal uitte, bij uitsluiting behoort tot de taak van den rechter, die geroepen is over de feiten te oordeelen en in deze het kenljjke van den staat van dronkenschap d. i. dat deze zoo duidelijk was dat daardoor aan anderen aanstoot kon worden gegeven heeft aangenomen op grond der afgelegde verklaringen. Het beroep werd daarom verworpen. KEBKNIEDWS. In de Donderdagavond gehouden vergadering van notabelen der Ned. Herv. Kerk te Krabbendijke zijn tot kerkvoogden herbenoemd de heeren J. N. Elenbaas en N. van Sabben. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gemeente te Haarlem door dr. J. R. Slote- maker de Bruine te Middelburg. Beroepen bij de Herv. Gem. te Bigge- kerke de cand W. J. Yal te Rotterdam. Door ds. 8. G. Geertsema Beckering, predikant bij de Herv. gemeente te Schoondjjke, zal eervol emeritaat worden aangevraagd. Eikerzee, 8 Dec. Door den kerkeraad en het kiescollege der Ned. Herv. gemeente alhier is heden toezegging van beroep gedaan aan den heer J. de Leur, candidaat tot den H. Dienst te Utrecht. Serooskerke (S.) In plaats van A. Heijboer is tot ouderling benoemd L. Dalebout. die echter heeft bedankt; herbenoemd tot diaken J. J. de Koster. RenesseT Tot leden van het kiescollege ter beroeping van een predikant zijn herkozen de heeren H. Gilijamse en W. Steur en tot leden van het kiescollege ter benoeming van ouderlingen en diakenen zijn herkozen de heeren A. Blom en L. H. Dormaar. St.-Maartensdijk. Tot diaken bij de Ned. Herv. Gemeente is herbenoemd de heer Joh. Bastiaanse en benoemd tot ouderling de heer Joh. Noom A.Cz. Op den 20sten Februari a.s. treedt paus Leo XIII het vijf-en-twintigste jaar in van zijn pausschap. Naar aanleiding hiervan stelt De Tijd zich voor, te beginnen mot I Januari e.k., eene lijst te openen voor geldelijke bijdragen, als huldeblijk den paus bij zijn jubilé aan te bieden. O Si D E R W IJ S. Voor de betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school te Krabbendijke hebben zich 16 sollicitanten aangemeld. Te Bergen-op-Zoom heeft do gemeente raad besloten aan den secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim f 100 salaris en aan de leden presentiegeld toe te kennon. Tot onderwijzer aan een gemeente school voor gewoon lager onderwjjs 3e klasse to Rotterdam is benoemd de heer W. A. Ovaa te Ylissingen. Door den heer II. J. Schoo, hoofd eener openbare school te Amsterdam, geboren te Groede, is behaald de akte A, middelbaar onderwijs in de Fransche taal. VISSCHERIJ-HERICHTEN. Een logger, te Katwijk aan Zee thuis- behoorendo, besomde gedurende deze haring teelt het aanzienlijke bedrag van f 23.000. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Do Ned. Zuid-Afrikaansche Vereeniging ont ving 50.000 fr. (f 25.000), bijeenverzameld door het Aktions Komité der Zwitsersche Verzamelingen voor weduwen en weezen der Boeren, te Zürich. Voor het Broekhuizenfondsmet bestemming voor de vrouwen- en kinder kampen in Zuid-Afrikais bij mevrouw Waszklewicz in het geheel gedurende de maanden October en November f 6142.61 ingekomen. Verzonden is naar Bloemfontein 800 pd. st., Pretoria 100 pd. st., Durban 100 pd. st., Kimberley 100 pd. st., Mafeking 200 pd. st. Van Johannesburg naar Londen. Wederom heeft een kortelings uit Zuid- Afrika teruggekeerd landgenoot ons een bezoek gebracht en ons verteld van zijn ervaringen in Transvaal. Het was de heer Bolk, candidaat- notaris. Uit den aard was niet alles wat hij mede deelde nieuw, maar er waren toch in zijn mededeelingen enkele minder algemeen bekende bijzonderheden. Hij had steeds in Johannesburg gewoond en toen de Engelschen de stad bezetten, den eed van neutraliteit afgelegd. Maarnatuurlijk worden met zulk een eed geen sympathieën onderdrukt en aangezien de sympathieën van den heer Bolk zeer beslist pro-Boer waren, liep hij nogal eens gevaar. Er is, zoo vertelde hij, in Johannesburg en zeker ook in Pretoria, een uitgebreid spionnage- stelselveelal uitgeoefend door Russische jongens, die gebrekkig Engelseh spreken, maar verbazend geslepen zijn. En ook door Kaapsche Hollanders, die hun vader en moeder aan de galg zouden helpen. Nu had de heer Bolk eenmaal in zijn huis een oud-staatsartillerist verborgen en daar waren de speurders achtergekomen. Zij kwamen dus bij hem informeeren, gaven zich uit voor vrienden van den artillerist en de heer Bolk, die hen kende, had hen juist met een praatje overtuigd, toen zijn gast zelf, die geluisterd had en dom genoeg was om te gelooven, dat de spionnen inderdaad oude vrienden van hem waren, voor den dag kwam. Toen moest hij zonder vorm van proces mee en de heer Bolk was van dien dag af verdacht. En toen er zoo langzamerhand een jacht door de Engelschen op de Hollanders in Johannesburg werd geopend, begreep hij, dat het beter was er bijtijds uit te knijpen. Van den consul wist hij een bewijs van Nederlander schap te krijgen en het getuigenis, dat hij niet meegevochten had, waarop hij op zijn verzoek en voor rekening van de Engelsche regeering, naar Holland werd overgebracht. Over de reis heeft de heer Bolk niet te klagen. 't Ging per spoor naar Kaapstad. Die reis duurde lang, zes dagen en zes nachten, er was overal oponthoud. Van Kaapstad per transport- hospitaalschip //Bavarian" naar Southampton en van daar zorgde Cook's reiscompagnie voor den verderen overtocht tweede klasse naar Amsterdam. Aan boord was de heer Bolk derde-klasse- passagier, maar eten en behandeling waren zéér goed. Hij maakte den overtocht met den Hollander Van der Roest, twee Hollandsche dames, van wie één de vrouw is van een onderwijzer, die krijgsgevangene in Portugal is. Zij had eenigen tijd in een vrouwenkamp vertoefd, al hare bezittingen, in het Lijden- burgsche, waren door de Engelschen verbrand. Thans woont zij te Gouda. Verder waren er aan boord drie Duitschers, vier Portugeezen, twee Italianen en drie Duitsche dames. Eén dezer dames was de'weduwe van Krause, die op bevel van den humanen lord Roberts in Pretoria is gefusileerd. Het arme mensch was malende, een gevolg van schrik en ver driet om den moord op haar man. Op 20 September van Kaapstad vertrokken, arriveerde de //Bavarian", langzaam stoomende om de zieken aan boord, op 16 October te Southampton. Onderweg heeft de heer Bolk veel met de terugkeerende Engelsche soldaten gesproken. Zij allen hadden een afschuw van den oorlog en vloekten op de geldkoningen, die hem uit lokten. Onder meer was er aan boord een yeoman, die invalide een-arm was hem afgeschoten naar Londen ging. De jonge man had daar een goede positie gehad op één der grootste kantoren, maar in de algemeene //geestdrift" had hij meegeteekend. Zijn patroons hadden 't hem ontraden//Laten eerst Rhodes, Chamberlain en Jameson gaan hadden zij gezegd. En toen de jongen later vroeg of zij zijn betrekking open wilden houden, hadden zij bits geantwoordals jij gek bent, dan moet je zelf maar de gevolgen dragen! Over de kansen van de Boeren was de heer Bolk niet enthousiast. Wat men graag wenscht, zegt men zoo gemakkelijk, merkte hij op, maar ik vrees, dat de Boeren ten slotte gebrek aan manschappen en aan ammunitie zullen krijgen. Uit een brief, dien hij ons lezen liet, bleek, dat oók mevrouw Botha zich te Brussel weinig opwekkend over de overwinnings mogelijkheid aan Boerenzijde had uitgelaten Maar daar staat tegenover, dat, naar de heer Bolk ons mededeelde, de Boeren over een aantal geheime bronnen beschikken, zoowel wat het verkrijgen van inlichtingen betreft, als voor het aanvullen van manschappen en krijgsvoorraad. Bij bijna alle gevangen Boeren hebben de Engelschen Europeesche kranten gevonden en ook brieven uit Europa, zonder dat zij bij mogelijkheid begrijpen konden hoe die er aan kwamen. Er is toch zulk geweldig scherp toezicht 1 De Boerenaanvoerders ontvangen geregeld alle inlichtingen, wat o. a. daaruit blijkt, dat De Wet en andere aanvoerders bij het ver meesteren van treinen altijd precies die treinen pakken, waarin voorraad, geld en levens middelen zijn. De andere treinen laten zij passeeren. Men zal toestemmen, dat dit nu niet bepaald ontmoedigende bijzonderheden zijn. De heer Bolk vertelde ons verder van het leven in Johannesburg. Met den oorlog hield alle arbeid en alle handelsverkeer op en dit is formeel op dezen dag nog zóó. Waar de groote massa der inwoners van leeft was onzen zegsman een raadsel. Hij heeft zoo'n beetje rondgescharreld met het geld dat hij nog bezat, maar hij bakte zelf zijn brood, kookte zelf zijn potje. Landgenooten en Engelschen, die te voren in Johannesburg goede staatsbetrekkingen hadden, of aan de Z.-A. S.-M. of de telegraaf verbonden waren, zijn nu, om aan den kost te komen, huisschilders, kellners, timmerlieden, schoenmakers enz. Maar ook de refugés zijn er treurig aan toe. In Kaapstad sprak de heer Bolk nog een Engelschman, die te Johannes burg een rijk bestaan had en nu in de diepste armoede met vrouw en kinderen leefde. De straf voor den opstand tegen Krüger en zijn regeering Toen de Engelschen pas in Johannesburg waren, rekende men voor de levensmiddelen fabelachtige prijzen. Een brood kostte f 1,50 en dan moest men nog uren in een rij Kaffers en Russische joden vóór de winkels wachten. Later stelde, zooals bekend is, het Engelsche gouvernement tarieven vast en daaraan wordt, op straffe van hooge boete, stipt de hand gehouden. De winkeliers maken 't zich echter niet druk. Zij hebben hun zaak geopend van 's morgens 9 tot 's middags 3 uur, Zaterdags tot 's middags 12 uur. En het magazijn, van Harmen, Pels Rijken Co., wiens boter over geheel Zuid-Afrika druk verkocht wordt, is slechts één uur per dag geopend, van 10 tot ,11 uur 's morgens. Overigens is het stil en dood in Johannesburg, als in een belegerde stad. De groote aanstoker van den oorlog voelt zijn druk wel zwaar en lijdt er bitter onder. (iïott. Nbld.) Gemengd Nieuws. Door een hert gedood. Een houtvester van den heer Von Itzenplitz, riddergoedbezitter in den Altmark in Duitschland, begaf zich dezer dagen naar een voederplaats voor herten in een boscbje aldaar, toen hij in de nabijheid er van, door een grooten bok werd aangevallen. De houtvester verdedigde zich met zjjn hartsvanger, doch moest het onderspit delven. Door vreeselijke stooten met het gewei van het hert, werd zijn lichaam vaneen gereten, en in zijn bloed badende vonden jagers hem liggen. Een stuk van het gewei van den bok vond men op de plaats van 't gevecht. In het sanatorium Oranje Nassau-Oord zjjn thans reeds 20 patiënten ter verpleging opgenomen. In het geheel kunnen een 100-tal patiënten in de inrichting geplaatst worden. Barnum en Bailey Ld. Sedert 3 jaren geleden dat de »Show" een Engelsche naamlooze vennootschap werd, is slechts een maal dividend betaald, nl. 2 shilling in het pond. Thans wordt echter 10 pCt. uitgekeerd van de in een jaar gemaakte winst, die 69395 pd. st. bedroeg. Omtrent het treurig drama van den stadsbibliothecaris van Winterthur, Charles Biedermann en zijn familie, deelt de N. ZZ. nog het volgende mee: Donderdagmiddag om 4 uur stuurde Biedermannmet zjjn vrouw en zijn 8jarig dochtertje, in een roeiboot het meer van Locarno op. Om 4 uur zagen schippers de boot brandende ronddobberen. Toen zij nader kwamen zagen zjj drie ge deeltelijk verkoolde lijken daarin liggen, door talrijke schoten gewond. Met drie revolvers met 9 schoten is de vreeseljjke moord vol bracht. In een der lijken werden 9 kogels, in een ander 5, en in dat van het kleine meisje 3 kogels ontdekt. De boot had vuur gevat, en zoo zjjn de lichamen ten deele ver brand. Biedermann was een zeer kundig, ijverig man, vol liefde voor zjjn gezin. Maar in den laatsten tijd leed bjj aan geestverbjjs- tering; hjj tobde voortdurend over zijn toe komst en die van vrouw en kindom te herstellen logeerde hij aan het meer van Locarno. Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikzee, gehouden Maandag 9 December 1901. In de heden gehouden Raadszitting werd eervol ontslag verleend aan den heer dr. O. von Faber als leeraar aan de Hoog'ere Bur gerschool en Burger-Avondschool, en aan den heer M. van Breen als leeraar aan eerst genoemde inrichting. Den heer L. Bal werd voor den tijd van twee maanden tot een bedrag van f 2,46;], wegens vertrek naar Bergen op Zoom, afschrjj- ving van den hoofdeljjken omslag verleend. Do begrooting der Dienstdoende Schutterij wordt verhoogd met een bedrag vae f 264,60, zoodat deze thans is f 864,71. De rekening der Bewaarschool voor min vermogenden over 1900 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 912,49|. Het voorstel van Burgem. en Weth. tot verkoop van een zeker aantal olmen wordt aangenomen in dien zin, dat de boomen bjj de Nobelpoort op voorstel van den heer Van der Lek de Clercq niet zullen gerooid worden. Het voorstel van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwjjs om art. 16 der Verordening regelend dat onderwijs te wijzigen wordt na een heftig debat met één stem meerderheid verworpen. De heer Fokker diende in verband met deze beslissing een motie in, die zakelijk hierop neerkomt »De Raad betreurt het, dat Burgem, en Weth. niet vroeger maatregelen genomen hebben om te voorzien in het onderwijs in de reken kunde aan de Burger-Avondschool alhier". Deze motie zal in de voortgezette vergadering, die morgenavond zal worden gehouden, worden behandeld. Het voorstel van Burgem. en Weth. om in beginsel te besluiten tot het opnemen van dames in de Plaatseljjke Schoolcommissie wordt aangenomen. Bepaald werd, dat de Commissie zal bestaan uit zes mannelijke en drie vrouweljjke leden, die voor zes jaar benoemd, om de twee jaar aftreden. Benoemd werd met schier algemeene stemmen de heer C. A. de Looze tot leeraar in de scheikunde aan de Hoogere Burger school en Burger-Avondschooltijdeljjk voor één jaar voor den cursus van 1902. Wegens het late uur wordt de vergadering geschorst en bepaald, dat deze morgenavond zal worden voortgezet. TEtEBRAB ME Ji. 's-Gravenhage, 9 December. Tweede Kamer. Jhr. Victor de Stuers, benoemd lid voor Weert, heeft zitting genomen. Ingekomen is een wetsontwerp, houdende nadere bepaling omtrent den accjjns op het gedistilleerd. Bjj het algemeen debat over Hoofdstuk Justitie werd door den heer Marchant aan gedrongen op wetswjjziging betreffende preven tieve hechtenis en de regeling van den rechtstoestand van gehuwde vrouwen en natuurljjke kinderen. De heer Hugenholtz critiseerde de rechtspraak als beschermster van het kapitalisme en drong aan op af schaffing van het cel-systeem. Rotterdam, 9 December. GRANEN. Buitenlandsche zeer vast. Meel f 10.50, kalm. Binnenlandsche Tarwe f 6.25 k f 7.50. Rogge f 4.90 k f 5.50. Wintergerst f 7.35 k f 8.20. Zomer•- gerst f 7.50 k f 7.80. -Chevaliergerst f 7.30 a f 8. Haver f 3.25 f 4. Witte Boonen f 8 f 10.75. Bruine Boonen f 5.75 k f 7.75. Erwten f 8.50 k f 9.40. Kanariezaad f 5.50 f 7. - Kroonerwten, slap, f 9.50 k f 9.75. Lijnzaad willig, kleine aanvoer, f 11.25 k f 12. Vlas. Op het land weinig kooplust. Aanvoer 17480 steen blauw, 38 k 46 stuivers. 130 steen wit, 27 a 29 stuivers, grootendeels verkocht. 1800 steen Groninger, 600 steen geel, onverkocht. Ajuin. Aanvoer 6000 balen, groote bruine f 2.50, kleine f 3.10 de 00 K.G. Wegens storm waren niet alle schippers bemarkt. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe, f 2.20 a f 2.40, Jammen fl.75 f2.40, Overmaasche f 3.20 a f 3.40. Kaas. Aangevoerd 1 partijf 26.50. VEE. Aanvoer 184 Runderen, 22 a 32 ct. 202 Kalveren, 35 44 ct., handel traag. 1093 Schapen en Lammeren, Schapen, 20 i 22 ct, Lammeren, 20 26 ct., slecht. 471 Varkens, 22 a 25 ct., lichte 22 a 23 ct., handel traag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2