prijzen te bedingen. Een krant zal worden uitgegeven; cursussenen voordrachten gehouden; een onderwijs-inrichting in het leven geroepen fokstations opgerichttentoonstellingen ge houden en preraiën uitgeloofd; populaire geschriften verspreid; de belangen der Ver- eeniging bij de Kegeering voorgestaan; en om de zaak niet geheel uit te putten, alles gedaan worden, wat de belangen aer Vereeniging kan bevorderen. Grootsche plannen, voorzeker! De contributie is f 1 per jaar. Nu, dat kan nog wel bij het oneindig groot aantal contri- butiën van onzen tijd. De afd. Zeeland, gevestigd te Goes, heeft tot bestuursleden de heeren Hanken te Wil- helminadorp (voorzitter); Ter Haar te Goes (vice-voorzitter)Slecht te Goes (seor.-penning- meester)Butler te Biezelinge, v. d. Have te Kapelle, Polderdijk te Nieuw- en St.-Joosland én P. Polvliet te Middelburg. BE OHTSZAKEN. Zierikzee, 27 Sept. De arrond.-rechtbank heeft het bevel van gevangenhouding, ver leend tegen A. W., 31 jaar, evangelist, gedomicilieerd te Zwolle, thans gedetineerd alhier, beklaagd van brandstichting, voor 30 dagen verlengd. Door M. v. D., 23 jaar, landbouwerszoon, wonende te Noordwelle, is cassatie aan- geteekend tegen 't vonnis der arrond-rechtbank alhier, waarbij hij wegens jaclitovertreding, m hooger beroepis veroordeeld tot een hechtenis van 7 dagen. Den 11 Sept. j.l. stond, ingevolge beschikking van den Hoogen Raad, voor het kantongerecht te Middelburg terecht Mr. H., substituut-offioier van justitie bij do rechtbank alhier, omdat hij als dienstplichtige bjj de brandweer alhier afwezig gebleven was bij de beproeving dier spuit. Beklaagde, die zelf zijn verdediging voerde, erkende de feiten, doch was van meening, dat hij als subst.-officier van justitie niet dienstplichtig was en ten onrechte als zoodanig aangesteld, om welke redenen hij, als niet strafbaar, van rechtsvervolging moest worden ontslagen. Hij voerde aan, hoe hij zich èn tot het College van Burgemeester en "Wethouders èn tot den Raad der gemeente Zierikzee had gewend met verzoek om ontslag, doch zijn verzoek was telkenmale afgewezen bij een tweetal boschikkingen, waarvan de gronden en motieven in lijnrechte tegenspraak met elkander waren, en betoogde, dat de wijze, waarop zijn request in den Raad was behandeld, ernstige mannen onwaardig was, daar blijk baar geen der raadsleden de stukken had bestudeerd en allen op het woord van den Voorzitter, „dat geen andere beschikking op het request mogelijk was dan die, wélke hij „tei' tafel bracht", requestrants verzoek hadden afgewezen. Voorts wees beklaagde den kantonrechter op een aantal koninklijke vernietigingsbesluiten, waarbij is uitgemaakt, dat art, 192 der gemeentewet aanleiding geeft om die inge zetenen vrij te stellen van den dienst bij de brandweer, die andere plichten in het openbaar belang te vervullen hebben, daaronder vallen officieren en derhalve ook substituut-officieren van justitie, betaalmeesters, rijks-ontvangers, ja zelfs predikanten en geneesheeren. De kantonrechter, den 25 Sept. j.l. uit spraak doende, vereenigde zich geheel met het gevoelen van beklaagde en ontsloeg hem van alle rechtsvervolging. Bij bevelschrift der reohtbank t# Middelburg is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen: T. R., oud 34 jaar, smidsknecht en bierhuishouder, geboren te IJzendijke en wonende te Biervliet, tor zake: dat hij den 4 Augustus 1901, des namiddags omstreeks 1| uur te Biervliet, op den straatweg van Biervliet naar Hoofdplaat, gepoogd heeft A. B. Antheunis, opzettelijk van het leven te berooven, althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, door op genoemden Antheunis, die zich op oen afstand van ongeveer 45 meter van hem verwijderd op dien weg bevond, een met een hagel- patroon geladen geweer te richten en ver volgens daaruit op hem een schot te lossen, waarbij hij in de uitvoering van zijn boven omschreven voornemen niet is geslaagd, alleen tengevolge van do, van zijn wil onaf hankelijke omstandigheid, dat het schot een niet door hem gewenschte richting heeft genomen en de hagelkorrels meergenoemden Antheunis niet hebben geraakt. De Jongh, de moordenaar van Marius Boogaardt, zal bij den Hoogen Raad een nieuw verzoek om revisie indienen, vermoedelijk door tu8schenkomst van zijn gemachtigde, mr. P. J. Troelstra, met intrekking van zijn vroeger verzoek om revisie. Voor de Haagscho rechtbank had zich, geljjk reeds gemeld is, te verantwoorden een ziekenverpleger, beklaagd, dat het aan zijn schuld te wijten is, dat op 8 Mei 1.1. een 70-jarige patiënt, opgenomen in een sanatorium voor zenuwlijders te Scheveningen, overleden ie, door aan dien patiënt een kop thee of glas melk toe te dienen, waarin op de gis door beklaagde een dosis plantaardig vergif was gedaan zonder een geneeskundige daar omtrent te raadplegen. In de tweede plaats stond beklaagde terecht wegens het buiten noodzakelijkheid uitoefenen van de geneeskunde door hot toedienen van duboisine". De geneesheer van het sanatorium verklaart, dat do patiënt bij zijn komst aldaar in een toestand van overgevoeligheid was en op hem den indruk maakte van niet lang meer te zullen leven. Het was iemand, waaraan, naar het oordeel van den geneesheer, niet veel meer te doen was. Getuige had dan ook geen last gegeven om den patiënt in quaestie iets in te geven. Injecties werden door getuige zelf gegeven. Duboisine acht getuige een zeer gevaarlijk middel, waarmede men uiterst voorzichtig moet zijn2 milligram is de grootste dosis, welke wordt toegediend. Een scheut, gelijk getuige hier wordt getoond, acht hij veel te groot. De uitwerking van het middel op verschillende magen is verschillend. Beklaagde mocht wel duboisine ingeven, doch niet langer dan door hem, getuige, werd voorgeschreven of gelast. Beklaagde wist dat duboisine vergif was. Dat stond bovendien op het flesclije. Bovendien stond er op »voor- zichtig". Een geneesheer, die 3 jaren aan het sanatorium verbonden was, verklaarde be klaagde verboden te hebben duboisine toe te dienen. Hij achtte beklaagde onbetrouwbaar en ongeschikt voor zijn betrekking en nam daarom zijn ontslag. De deskundige, die belast was met do lijkschouwing, bevestigde zijn rapport. Do oorzaak van den dood was niet bepaald vast te stellen, doch van maagkanker was geen spoor en de organen waren normaal. Het duboisine is nog een betrekkelijk nieuw middel; getuige vond de sporen van vergiftiging daar mede vergrooting der pupillen en zeer bleeke huidskleur. In de lever was meer dan 1 milligram duboisine. Hoogstwaarschijnlijk is een groote hoeveelheid de oorzaak geweest van den dood. Wettig en overtuigend bewezen achtende hetgeen ten laste is gelegd, vorderde de ambtenaar van het openbaar ministerie 6 maanden gevangenisstraf en een geldboete van f 200, subsidiair 40 dagen hechtenis. Ten aanzien van het tweede ten laste gelegde feit (onbevoegde uitoefening van de geneeskunst) werd gevorderdverwijzing der zaak naar den bevoegden rechter. Melkvervalsching. Voor de rechtbank te Leeuwarden heeft terecht gestaan de 31-jarige herbergier te Goutum, Klaas G., beschuldigd van melk- vervalsching. Beklaagde leverde geregeld melk aan een melkventer. Bij onderzoek bleek, dat aan die melk niet minder dan 40 pCt. water was toegevoegd. Klaas bekende het »wasschen"; hij deed de melk, die hij in de herberg overhield, den volgenden morgen bij de versche, spoelde de melkglazen om en mengde dat spoelsel bij de af te leveren melk. Wegens dat bedrog heeft de rechtbank hem veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, met bevel, dat het vonnis zal worden geplaatst in de Leeuwarder Courant. «Twins B W IJ 8. Een uiterst welbesteed leven is dat van den heer A. Visser, thans op pensioen gesteld met f 684 per jaar. 26 Sept. 1842 werd hij kweekeling bij zijn oom te Serooskerke (W.), vervolgens kwam hij in betrekking te Dost- kapelle en te Gapinge. 1 Dec. 1859 werd hij tot opvolger van den bekenden rekenboek schrijver Sluyters benoemd tot hoofd der school te Kapelle (Z.-Beveland). 59 jaren bij het onderwijs werkzaam, en dat op een wijze als slechts weinigen gegeven is! Als slechts enkelen in de onderwijzers wereld mag de heer Visser op zijn werk terugzien. Hij heeft zich ook nog verdienstelijk gemaakt door het samenstellen eener veel gebruikte schrijf-methode. De heer Visser was een calli- graaf van groote beteekenis. Door de afdeeling »Duiveland" van het Ned. Ond. Gen. is besloten adhaesie te verleenen aan de voorstellen der afdeeling »Geldermalsen". Deze afdeeling stolt voor 1°. het bijvoegsel tot den beschrijvingsbrief telaten vervallen2°. a. voorstellen tot wetswijziging worden ingezonden vóór 1 April b. de beschrijvingsbrief verschijnt vóór 1 Mei; c. amendementen daarop kunnen worden ingediend vóór 1 Juni3. de secretarissen dor afdeelingen zonden vóór 31 December een volledige alphabotische ledenlijst in mot opgaaf van het beBtuur. Door do hoofdbesturen van hot Ned. Ond. Gen., don bond van Ned. Onderwijzers en van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland, is aan de Gedep. Staten in allo prov., aan de commissarissen der Koningin en aan de leden van Gedep. Staten afzonderlijk een adres ingediend, met het verzoek goedkeuring te willen onthouden aan die gemeentebegrootingenwaarin het beginsel niet is toegepast, dat de Rijks bijdragen in haar geheel ten bate komeu van de onderwijzersjaar wedden. De heer J, Vreeken, hoofd der openbare school te Biggekerke, komt voor op de voordracht (drietal) voor hoofd der nieuwe openbare lagere school te Rijsaen. K E K K M I E IJ W 8. Zondag 6 Oct. a.s. hoopt ds. B. T. Mossel, beroepen pred. bij de Ilerv. Gem. te Seroos kerke (S.), des namiddags zijn intree-rede te houden, na des voormiddags bevestigd to zijn door ds. J. P. Couvée, prod, te Eikerzee. St.-Maartensdyk. A.s. Zondag 29 Sept. hoopt onze vroegere leeraar, ds. H. Snel te Dirksland, alhier des namiddags op te treden. Des morgens hoopt hij te Stavenisse te spreken. Bedankt voor het boroep naar de Herv. Gem. te Grocdo door ds. J. Visser te Egmond aan Zee. PREDIKI in onderstaande Gemeenten van I Jj o n d a g 2 9 Se Da Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVoorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 16. Ilerv. Kerk te Kerkwervo: 's Nam. half drie ure: ds. Blankert. Ilerv. Kerk te Serooskerke: 's Voorm. half tien ure: ds. De Jagher van Burgh. Herv. Kerk te Burgh: 's Nam. twee ure: ds. De Jagher. Ilerv. Kerk te Re nesse: 'sVoorm. half tien ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: '8 Nam. twee ure: ds. Kapteijn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm half tien ure: ds. Blankert van Kerkwme. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Koolstra. Herv. Kerk te Elkerzce: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. Ilerv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. w. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. halftien ure en 's nam. twee ureds. Gcerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 'sVoorm. half tien ure: ds. Zeeman. (Oogstpreek) 'snam. twee ure: Idem. (Doopsbediening). Geref..Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. 9.30 urè, 's nam. 2 uro en 's avond 6 ure: ds. De Groot van Breukelen. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ureds. Nauta. (Oogstpreek). Aanbestedingen, Verknopingen enz. Landbouw-Vereeniging »Oud-Vosmeer". Uitslag aanbesteding. Internationale guanoZwijndrecht, Superphosphaatf 2.63 Aardenne te Dordrecht, Superphosphaat f 2.58 Thomas-superphosphaat2.48 Kaïniet2.38 Quist te Oud-Vosmeer, Superphosphaatf 2.59 Thomas-suporphosphaat2.68 Kaïniet2.88 Aan den laagsten inschrijver is de levering gegund. Post en Telegrafie. Scherpenisse, 26 Sept. Do gemeenteraad alhier heeft op het verzoek van eenige inge zetenen, tot het verkrijgen van een telefoon, gunstig beschikt, en, stelt de brievengaarder billijke voorwaarden, dezen te benoemen tot telefonist. Mocht echter aan de eischen van dien ambtenaar niet voldaan kunnen worden, dan is 't nog mogelijk, dat de Raad op zijn besluit terugkomt. Met ingang van 46 October a.s. wordt do heer C. Smitt Jz., commies dor posterijen 2e klasse van het post- en telegraafkantoor te Terneuzon, overgeplaatst naar het post kantoor te Rotterdam. VERKIEZINGEN. Van anti-revolutionnaire zijde is te Harlingen een voorstel gedaan om voor de aanstaande verkiezing als eenigen candidaatteproclamecren mr. J. G. Schokking, zulks om drukte en kosten te vermijden, wijl hij toch weer zou gekozen worden. De liberalen wilden hier echter niet aan; zij zullen probeeren of het niet anders kan. De liberale kiesvereeniging ^Vrijheid en Orde" stelde tot voorloopige candidaten de heeren mr. J. D. Veegens en A. Bouman. BAItm iI en BAILEY. Omtrent het verbruik van bovengenoemd gezelschap, deelt de N. Rolt. Ct. het volgende mede: Wij vermoedden zoo, dat die menschen en beesten-kolonie van Barnum and Bailey's show wel heel wat verslinden zou per dag en gebruiken voor het huishouden. Daarom zijn wij daarvan een opgaaf gaan vragen aan den Heer H. van der Hal alhier, aan wien de leverantie daarvan is opgedragen. Hij levert dagelijks wat er dagelijks noodig is. Zaterdagnacht verzond bij met twee groote verhuiswagens het volgende van hier naar het terrein in den Haag, waar het te 5 uur 's ochtends arriveerde 2 ossen, 480 pd. nekvleesch (voor dieren), 400 pd. varkensvleesch, 450 pd. gezouten varkensvleesch, 80 pd. kalfsvleesch, 50 rol varkensdarmen, 4200 pd. aardappelen, 300 pd. penen, 200 pd. kroten, 42 kroppen salade, 6 pd. appels, 8 pd. visch, 400 pd. koffie, 200 pd. suiker, 200 pd. meol, 400 pd. brood, 2000 broodjes, 400 liter melk, 3 liter room, 4 pd. boter, 4 witte kooien, 400 pd. uien, 400 pd. zout, 400 pd. harde zeep, 400 pd. soda, 400 pd. witte boonen, 400 pd. spliterwten, 400 pd. gerookte worst. Maandagochtend om half vijf leverde de heer Van der Hal alweer het volgende op het terrein aan den Heuvel, hier in de stad: 4 os, 350 pd. vleesch om te pekelen, 500 pd. kalfsvleesch, 2 schapen, 440 pd. nek vleesch, 2500 eieren, 400 pd. Oaismeel, 4000 broodjes, 200 pd, wittebrood, 200 liter melk, 4| liter room, 500 pd. aardappelen, 400 pd. penen, 400 pd. kroten, 6 kroppen salade, 3 pd. appelen (voor dieren), 4 pd. visch (voor dieren), 200 pd. suiker, 400 pd. meel, 400 pd. koffie, 400 pd. harde witte zeep, 400 pd. soda, 2 witte kooien, 480 pd. boonen, 4 zak hout, 2 meloenen, 2 vaten IEURTEN chouwen en Duiveland. pi emb er 1 9 O 1. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. hall tien ure, 's nam. twee uro en 's avonds zes ure: ds. Wesscls. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Wilzenburch te Zaandam. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm half tien ure en 'snam. twee ure: ds. A. Burger. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. v. d Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 30 ure: Leeskerk, Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 uro: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. half tien ure: dr. Smit; 'snam. Geen dienst. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 'sVoorm. half tien ure: Leeskerk, D. Hanse, ouder ling; 's nam. twee ure: dr. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tion uro en 's avonds vijf ure: ds. Raman van Scharendijke. Ond-Geret. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5 ure Leeskerk. pekelvlcesch, 40 pd. salpeter, 450 pd. zout, 500 pd. Wiener knakworstjes, 400 liter azijn, 4 pd. peper en 250 liter petroleum. Dinsdagochtend om 5 uur de leverantie voor dien dag, waarbij o. m. 200 pd. gerookte ham en 400 pd. gerookt mager spek. Met het oog op de voorstellingen van het grootste spel der wereld in onze buurt, is voor hen, die daarheen willen, misschien het volgende van eenig belang. Wij, die de kermisstad zagen en de voor stellingen bijwoonden, hobben er een over weldigenden indruk van meegenomende heele inrichting alleen is een bezoek naar Bergen of Vlissingen waard; de ontzaglijke tenten maken een grootschon indruk en het organiseerend talent van de stichters kan men niet genoeg bewonderende orde en vlugheid, waarmee alles geschiedt, de hal waardoor men gaat, tusschen wilde beesten in, om in de arena te komen, grenzen aan het ongelooflijke. Het neusje van de zalm is het slot der voor stelling, de wedrennen om do 3 circussen en de vierkanten heenmen ziet dan iets dat behalve destijds in het hyppodróme te Parijs, nergens te zien is. Pauze's zijn er niet, verteeren kan men er niets; men neemt aan een wagen zijn kaartje en dit is de eenige uitgaaf, die men te maken heeft; en vooral daarop wenschen wij te wijzenvan ver schillende zijden toch vernamen wij dat het zoo duur is, met andere woorden dat men er zoo afgezet wordt; wij hoorden van iemand, dio een drieguldens plaats genomen had, dat alles en alles hom een tientje gekost had: wij verklaren dit niet te begrijpen en het is onnoodig één cent meer dan zijn ploatskaart uit te geven. Zij, die zulks doen, hebben dit aan zich zelf te wijten; men verkiest dan beetgenomen to worden en men is dan schrikkelijk goedig en vrijgevig. Is de voorstelling begonnen dan wordt aangekondigd dat na de wedrennen nog eeno aparte cafó-chantant voorstelling zal gegeven worden voor 30 centen, maar in verband met de ontzettende ruimte dachten wij er niet over daarvan gebruik te maken; voorts kan men prentbriefkaarten koopen, 5 of 6 voor tien centen; de jongens, die met de entrée- kaartjes van 30 centen en met de briefkaarten rondloopen, vallen u niet lastig; hebt gij bedankt zij komen niet weer; hoe het mogelijk is dat men iets meer betaalt dan de ontrée, nog eens, dat wil er bij ons niet in; bij den ingang van de hal met wilde beesten en monsters toont men zijn kaartje, waarvan de helft gescheurd wordt, als overal eldersmet do overige helft zoekt men zijn plaats; wij hadden de dwaasheid aan den man, die ons onze plaatsen wees, die helft te geven; toen wij zaten vroeg hij er tot twee keer toe om, maar wij bleven zitten en lieten hom vragen en er gebeurde niets meer; nu schijnt hot dat sommigen deze dwaasheid duur bekoopen moeten, maar een weinig van zich afspreken is, evenals in het dagelijkach leven, ook bij Barnum wol gowenscht. In eene geheele aparte tent heeft men voorstellingen van wonderlijke menschen Chineesche tweelingen, een man zonder boenen, boscbjesmannen, een roodhuid, een sterko man, die krachttoeren vertoont, eeno dame, die groote slangen om zich vouwt, een man, die naalden inslikt en ze aan een draad rijgt in zijn mond, daarvoor betaalt men 30 centen, doch deze voorstellingjes, die samen een half uur duren, hebben met de groote voorstelling niets te maken. Stil, men wil van alles proflteeren, dan kost een bezoek aan de world-show voor een middelmatig gefortuneerd mensch f 2 voor zijne plaats, 30 centen voor het zoogenaamd cafó-chantant, 30 centen voor de aparte tent met vreemdigheden en een dubbeltje briefkaarten, samon dus f 2,70. De plaatsen van f 2 zijn zeer goed, maar een beetje hoog, doch men wordt bij het klimmen on dalen zeer goed geholpen; die van 60 centen en f 4,25 zijn aan de smalle zijde, de andere rangen aan de lange kanten van de tent. Het beste is te zitten op een vouwstoel van f 3 of een bank van f 2 tegenover het midden van een circus en een vierkant, men ziet dan die 2 vakken opper best; begaat men de fout naar de andere circussen of vierkanten te kijkon dan ziet men niets. Wij voor ons geven en dit tot slot de voorkeur aan eene dagvoorstelling boven de avondvoorstelling, daar de verlichting wel iets te wenschen overlaatde voorstellingen zijn alle aan elkaar gelijk, zij duren elk twee uren en zij, die opletten op de mannen, die elk nummer voorbereiden, zullen begrijpen, dat er van afwijkingen van het programma geen sprake kan zijn. Het ongeluk tc Valkenburg. Een allerdroevigst ongeluk wordt uit Maastricht gemeld in verband mot den afloop der manoeuvres. De kapitein van den staf jhr. Van Asbeck was met een Duitschen en een Belgischen officier met een automobiel naar Valkenberg gereden. Bij de aankomst aldaar liep het voertuig tegen de steenen poort, met het noodlottig gevolg, dat jhr. Van Asbeck doodelijk en de beide andere officieren, benevens de chauffeur, in mindero mate gewond werden. Volgens later ontvangen berichten is jhr. Van Asbeck aan de gevolgen van schedelbreuk overleden. De Duitsche officier (overste Von Ziegler) en de chauffeur zijn zwaar gekwestdo Belgische officier licht gekwest. Overste Von Ziegler, de Duitsche attaché, heeft een been en een rib gebrokenhij is ernstig gewond aan de kaak en hoeft drie open wonden aan het hoofd, dat erg gezwollen is. Zijn algemeene toestand is overigens niet onbevredigend. De kwetsuren van den Russischen attaché Von Müller en van den attaché van Noorwegen, Von Klekstadt, zijn nader gebleken van weinig beteekenis te zijn. Aan de gezantschappen van Duitschland, Rusland en Zweden en Noorwegen in Den Haag, is van het ongeval kennis gegeven. Ook H. M. de Koningin en H. M. do Koningin-Moeder die chef is van het Pruisische regiment »Prins Froderik dor Nederlanden", waarvan de overste Von Ziegler deel uitmaakt zijn van het ongeluk, den officieren overkomen, in kennis gesteld. H. M. de Koningin heeft Woensdagochtend door den ordonnance-officier jhr. Six bij don Duitschen en den Russischen gezant informaties doen inwinnen omtrent de gekwetste Duitsche en Russische officieren. De overste Von Ziegler zou juist Woensdag door H. M. de Koningin in audiëntie zijn ontvangen. Omtrent het ongeval zelf verneemt men nog de volgende bijzonderheden De nieuwgebouwde automobielwelke gedurendo do manoeuvres ten dienste stond van generaal Snijderskreeg dicht bij Valkenberg waar de weg eene zeer sterke holling heeft een defect aan de machine, waardoor het remmen onmogelijk werd en de automobiel met een geweldige vaart tegen de poort aldaar aanreed. Prins Hendrik. Uit 's-Gravenhago wordt aan De Tijd geschreven Do Prins is hier geheel ingeburgerd on begint hoe langer zoo meer ons leven mee te leven. Soms ziet men hem heel in de vroegte door do straten wandelen, met weinig of geen geleide om do stad te leeren kennen. Hij geeft dan vriendelijk den groet, dien men hem brengt, terug en heeft weieens een ijverig politiedienaar, die hem niet dadelijk herkende, gemoedelijk aangesproken. In do omgeving van het Hof is hij dan ook zeer gezien, ik mag gerust zeggenbe mind, om zijn ongedwongen vriendelijkheid, naast gestrengheid, waar deze gevorderd wordt. Z. K. H. leeft met ons openbaar leven medezoo woonde hij o. a. do opening bij van het congres voor Zondagsrust, dat hier met heel veel succes gehouden is. Wie neemt nu zijn galapak over Uit een verslagje van den Volksstrijd over de eedsaflegging dor Kamerleden ten paleizo blijkt, dat ds. Sohokking, de afge vaardigde voor Harlingen, deze plechtigheid ook meemaakte, en nog wel in het officieele kostuum, den degen op zij. Den dag daarop besliste echter de Kamer, dat de heer Schokking niet kon worden toegelaten. 50Ó.000 francs voor een kind. In het begin van 4894 zond een Amori- kaansche damo, mrs. WebstorConkling, twee kinderen, een jongen en een meisje, naar Frankrijk voor hun opvoeding. Do jongen, die toen 45 jaar oud was, werd naar oen school van do Maristen gezonden te Plaisance, en het meisje naar een klooster te Colombes. Den 34en December van dat jaar ging de jongen, vergezeld door een begeleidor, naar hot station om per trein een bezoek aan zijn zuster te brengen. Aan het station verloor de geleider hem echter uit het oog, en do jongen was onvindbaar. De moeder loofdo een som van 2.5.000 francs uit voor den persoon, die haar den jongen terugbracht, maar er kwam geen antwoord. Zij verhoogde de som, en daarna nog eens, en thans is er 500.000 francs gedeponeerd in een bank te Parijs voor don vinder van haar zoon. 't Zal echter de vraag zijn of deze nog leeft.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2