DE KERMIS. De gemeenteraad van Zoutelande besloot aan de commissie tot voorbereiding van tram wegen op Walcheren voor den tramweg MiddelburgYlissingen—Domburg een jaar- lijksch subsidie van f 50, gedurende 20 jaar te verleenen. Men zal met genoegen vernemen, dat Gottfried Mann flink vooruitgaat. Er heeft een grooto omkeer in zijn toestand plaats gehad, en men koestert de hoop hem weldra geheel hersteld te zien. Tot raadslid te Eede, vacature A. J. Buijck, is lij candidaatstelling heden verkozen verklaard de heer C. J. van Yooren. Duivendijke, 12 Sept. Gisteren werd met begrijpelijken schrik ontdekt, dat het zeewater door den waterkecrenden dijk (vroeger slaperdijk) drong op do plaats, waar voorheen de heul lag tusschen «het poldert je" en Schouwen. Den ganschen nacht zijn tal van werklieden bezig geweest maatregelen te nemen om dit lek te stoppen. Renesse. Elk gesticht fonds, iedere opge richte vereeniging heeft een bloeitijdperk, dat, hetzij vroeger of later, gevolgd wordt door eon tijdperk van kentering, die, als geen gunstige omstandigheden zich voordoen en medewerken, noodzakelijk leidt tot verval. Het einde van het proces is natuurlijk ont binding van de vereeniging, opheffing van het fonds. In 1893 kwam een vereeniging tot stand met het doel op gemakkelijke, goedkoope wijze uit de mijn steenkolen voor gemeen schappelijke rekening te betrekken. Yelo leden traden toe en do aangevraagde hoeveelheid was vrij groot te noemen. Men had, zooals bleek, op deze wijze kolen van goede kwaliteit tegen geringen prijs. Edoch, toen die brandstof per kar aan de mijn duurder werd, werden, en dat spreekt wel van zelf, van de leden grootere uitgaven geëischt. Wel is waar betaalde men wel tot ongeveer een bedrag gelijk aan dat van vorige jaren, doch de hoeveelheid aan te vragen H.L. kolen verminderde belangrijk, zoodat men zeer ten nadeele der vereeniging de kolen moest opdoen. Die toestand kon en mocht natuurlijk niet bestendigd blijven. Niettegenstaande aan gewende pogingen om de vereeniging weer te doen opbloeien, ging door vermindering van het aantal leden, het zaakje achteruit. De jeugdige vereeniging leed op een treurige manier aan verval van krachten. Het bestuur nam eenparig zijn ontslag en in een heden gehouden vergadering werd het kolen- fonds ontbonden verklaard. Bij monde van den heer burgemeester Baron van Boetzelaer werd een woord van dank en waardeering gewijd aan de heeren Dormaar en Leeuwe voor hun leiding en belangeloozen ijver en de niet geringe moeite en zorg, der vereeniging gedurende haar bestaan betoond. SchLerpenisse, 12 Sept. Door Burgem. en Weth. alhier is de gemeentebegrooting voor het jaar 1902 den gemeenteraad aangeboden, zoowel in ontvang als uitgaaf op een bedrag van f 10687.95. Oud-Vossemeer. Een 3-J jarig zoontje van den landbouwer A. van Tilbourgh, op de hoevo «Oost-Leguit" aan het Boschhoofd, is Woensdagavond jammerlijk te water geraakt on verdronken. Wissenkerke, 12 Sept. »'t Is mooi geweest", en wanneer uw verslaggever ter elfder ure komt met zijn berichtje, komt dit enkel daarom, dat Z.Ed. zelf op dat partijtje was, en, dank zij de postverbinding met Schouwen, daarom niet in staat was bijtijds te melden, dat de heer G. de Smit alhier met zijn echtgenoote herdachten, dat vóór 50 jaren hun huwelijk werd ingezegend. 't Was een prettige avonden ons muziek-gezelschap «Apollo", vergezeld door honderdea belang stellenden, bracht een serenade aan het oude toch wakkere echtpaar. Na eenige stukken te hebben uitgevoerd, werden de leden van 't gezelschap ^binnen verzocht en ruim van ververschingen voorzien, waarna binnen door het gezelschap het «Eere zij God" onverbeterlijk werd gespeeld. Bij monde van den heer J. de Smit werd den directeur, den heer Swenne, hartelijk dank gezegd voor de attentie, door »Apollo" aan zijn ouders bewezen. Goes, 12 Sept. Naar het oordeel van enkelen was de nieuwgebouwde school A te vroeg in gebruik genomen, het kersversche der muren, de verflucht enz. zouden nadeeligen invloed kunnen uitoefenen op de gezondheid der kinderen, die daar 4'/2 uur van de 24 moeten verblijven. Ettelijke ouders bielden dan ook hunne kinderen thuis. De hulp van de gezondheids-commissie werd ingeroepen en heeft deze den heer Inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht doen over komen. Na een nauwkeurig onderzoek heeft deze ambtenaar verklaard, dat het nieuwe gebouw in geen enkel opzicht nadeelig is voor de gezondheid der kinderen. Verkoopers van boter en eieren op de wekelijksche markt alhier hebben een bijeen komst gehouden om te komen tot wijziging in de marktzetting van hunne artikelen. Tot dusver had men daarvoor een commissie van drie personen, die echter niet verantwoordelijk waren. Men wenscht nu van het gemeente bestuur een commissie van 5 personen, van welke commissie de concierge der beurs lid zou moeten zijn. Den heer P. A. II. Pieterman, boek- en muziekhandelaar alhier, opvolger van den heer A. A. W. Bolland, is de onderscheiding ten deel gevallen van zich te mogen noemen //Hofleverancier van H. M. de Koningin". Een andere onderscheiding is ten deel ge vallen aan onzen stadgenoot, den heer J. de Kruyter. Door diens goede zorgen zijn een aantal stukken uit het kerkelijk archief te Hoedekenskerke, waar die tot het rechterlijk archief van dit dorp behoorden, aan het Rijks archief te Middelburg ten geschenke aan geboden. Deswege heeft hij ontvangen de zilveren medaille, ingesteld bij Koninklijk besluit van 24 Mei 1897 en 22 Mei 1898, als blijk van belangstelling in de wetenschappelijke ver zamelingen van het Rijk. Deze zilveren medaille vertoont aan de ééne zijde de beeltenis van II. M. met het rand schrift: Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, en aan de andere zijde in het midden: Aan J. de Kruyter 1901, met het randschrift: Voor verdiensten jegens 's Rijks-musea. Vlissingen, 12 Sept. Van het gezonken stoomschip «Caesar" zijn in het geheel thans ongeveer 5000 dwarsliggers aan wal gebracht. Het reddingswerk zal niet verder meer worden voortgezet, omdat er niets meer uit het scbip te krijgen is. Terneuzen, 12 Sept. De werklieden aan de sluiswerken bewesten Terneuzen, ten getale van 400, hebben heden voormiddag algemeen gestaakt. De eisch is: gelijkstellig van de Hollandsche werklieden, die vijftien, met de Belgische, die zeventien cent per uur ont vangen. Alles is rustig. Verschillende stakers vertrokken huiswaarts. Aanbestedingen, Verknopingen enz. St.-Annaland, 12 Sept. Op 4 September j.l. werd door de vereeniging «Landbouw- belang" alhier aanbesteed de levering van 13100 K.G. superphosphaat, 1000 K.G. amm. superphosphaat en 700 K.G. Thomas phosphaat. Ingeschreven was door de heeren: P. J. van Aardenne, Dordrecht, superphosphaat f 2,67, amm. superphosphaat f 6,98 en Thomasphosphaat f2,62; Internationale, Zwijn- drecht, superphosphaat f 2,70, amm. super phosphaat f 6,80, Thomasphosphaat f 2,60 J. Hage Pz.superphosphaat f 2,58|- A. Theunisse, St.-Annaland, superphosphaat f 6.64. De levering van de superphosphaat en amm. superphosphaat is gegund aan A. Theunisse en van de Thomasphosphaat aan de Inter nationale. Door Burgem. en "Weth. van Middel burg werd heden (Vrijdag) namiddag ten raadhuize aanbesteed: «het vernieuwen van 9500 M2. winterkrammat, 500 M2. zomer- krammat en het leveren en verwerken van 75 M3. schorgrond aan de beide dijken dor voormalige Middelburgsche haven". Laagste inschrijver A. Toutenhooft te Westkapelle, voor f 973. Scherpenisse, 12 Sept. Voor de aan besteding van de straatverlichting alhier, van 1 Oct. 1901 tot 1 April 1902, zijn 2 biljetten ingeleverd, waarvan de hoogste was van D. Opree, voor f 98, en de laagste van J. Suur- land, voor f 95. Aan den laagsten inschrijver is het gegund. Yoor de levering van de olie voor de school en verder gemeentegebruik is slechts één biljet ingekomen n.l. van K. Suurland, voor f 0.08 den Liter. landbouw en Veeteelt. De gewone rijkskeuringen van tot dekking bestemde hengsten van ten minste 2J jaar oud, zullen in het najaar van 1901 gehouden worden voor Zeeland: te Zierikzee op 30 Septemberte St.-Maartensdijk op 1 October te Kattendijke op 2 October; te Middelburg op 3 Octoberte Hulst op 4 October en te Oostburg op 5 October. Blijkens het verslag der Augustus- keuringen van hengsten en merriën was het getal aangegeven paarden voor twee keurings plaatsen bizonder klein. Te Middelburg ver scheen slechts één éénjarig paard; te Goes waren slechts 2 merriën aangegevenmet de FRE3DIK.3 in onderstaande Gemeenten van Zondag 15 Se De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Vorirm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Essclink. Cat. Zondag 14. Ilerv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blanhert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ure: ds. Kaplcijn van RenefSï. Herv. Kerk te Burgh: 's Nam. twee ure: ds. de Jagher. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Renesse: Geen dienst. Ilerv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapleijn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. Kaptcijn van Renesse. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolslra. (Voorbereiding II. Avondmaal). Herv. Kerk te Elkerzce: 's Voorm. half tien ure: ds. de Jagher van Burgh. Geref. Kerk te Elkerzeo: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. (Oogstpreek). Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Gcerling. Ilerv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee uro: Leeskcrk. Ilerv. Kerk te Noordgouwe: 's Nam. twee ureds. Zeeman van Zonnemaire. 2 opgeroepenen vaD het vorig jaar verschenen daar 4 paarden. Te Kruiningen verschenen er 20te Cortgene 6, te Axel 36, te Hulst 11, te Oostburg 30, te St.-Maartensdijk 26 en te Zierikzee 27. Dat het aantal hengsten beneden de 2| jaar, dio bekronenswaardig dus ook het verder aanhouden waardig bevonden werden, zoo gering is, is wel een bewijs, dat het invoeren van hengsten uit het buitenland nog hoog noodig is, wil men een blijvende verbetering van het Zeeuwsche paard verkrijgen. Do tweede wedstrijd in het houden van melklijsten, uitgeschreven door het hoofd bestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, zal aanvangen 1 October 1901 en eindigen den 30 September 1902, Zij, die aan dien wedstrijd willen deelnemen, moeten zich vóór den 20en September aanmelden bij den zuivclconsulent voor Zeeland, den heer L. J. M. Koert te Middelburg. Men meldt ons In enkele gemeenten zijn reeds prooven genomen om het gehalte der nog te veld staande bieten to bepalen, en van do genomene werd ons medegedeeld, dat de uitkomst zeer bevredigend was. Het rooien met 16 Sept. e.k. zal den moesten landbouwers maar weinig aanstaan, daar de bieten nog in hun groei zijnmen gelooft niet, dat de geheele opbrengst zoo groot zal zijn als het vorige jaar. Het nut van het aanleggen van kleef- banden om vruchtboomen blijkt hier wel uit Iemand had in het najaar bedoelde kleef banden om eenige appelboomen gedaan, en nu wilde hij in April eens zien, of ze ook nut deden. Tot zijn verbazing waren zo bedekt met geheele kolonies van den verderfelijken appel bloesemsteker. Na deze kevers vernietigd te hebben, werden de banden weder aangelegd, cn na eenigen tijd vond hij weder een groot aantal kevers, die door bedoelde banden werden gevangen gehouden. Bij een landbouwer te Borssele is een koe gebarsten, tengevolge van het eten van veel natte klavers. Het vleeBch werd door een deskundige onderzocht en goedgekeurd. Het jeugdig dier had slechts korten tijd gegraasd. Goes, 12 Sept. De firma Van den Bosch Co., handelende in zaden alhier, is op de tentoon stelling te Zevenbergen bekroond met den eersten prijs voor che val iergerst, met den eersten en tweeden prijs voor rogge en met den tweeden prijs voor tarwe. Öcheipenisse, 12 Sept. Yoor den Bond van suikerfabrikanten zullen voor do a.s. bietencampagne niet minder dan ongeveer 40 personen uit deze gemeente werkzaam gesteld worden. Eenigen zijn reeds naar hunne standplaatsen vertrokken, en Maandag a.s. zal bet grootste deel .hen volgen. Op 25 September a.s. zal alhier de tweede en laatste veemarkt voor dit jaar gehouden worden. Siijansland. In geen jaren is de oogst zoo prachtig en zoo overvloedig binnengehaald als dit jaar. De uitkomst bij het dorschen overtreft dan ook verre de verwachting. Men begint reeds Maandag de eerste bieten per tram te vervoeren door (usschenkomst van den agent Johs. Onderdijk te Sirjansland voor de heeren van Loon Co. te Steenbergen. Benoemd tot bondsweger (tarreerder) te Nieuw-Vosmeer de heer J. de Ronde to Sir jansland. Benoemd tot bondswogers de heeren van der Have, van der Graaf, Verhoek en Beije, allen van Oosterland. RECHTSZAKEN. Bij bevelschrift der rechtbank te Middel burg is naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen: H. T., oud 21 jaar, arbeider te Selzaete (België), gedetineerd te Middelburg, ter zake van het hevig verzet door hem met 5 andere personen met ver- IEURTBN chouwen en Duiyeland. l e mh e r 10 O 1. Chr. Geref. Kérk te Zierikree: 's Voorm. hall tien ure, *s nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm.half tien ureds. Kunst. Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ure: dr. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure: de heer P Smit, cand. te Oosterland's nam. twee ure: ds. v. d. Linden. Geref. Kerk to Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskcrk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: dr. G Smit; 's nam. twee ure: do heer P. Smit, theol. cand. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure. Leeskerk. Herv. Kerk to Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Kan de Beer, em.-pred. te Silwolde; 's nam. twee ure: ds. Kunst van Ouwerkeik. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk; 's nam. twee uro: ds. Stcyns van Stavenisse. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. eenigde krachten gepleegd togen de maré- chaus8ée'8 C. Cortvriendt en M. Beun op den 25 Augustus j.l. in den Poelpolder te Sas van Gent. Aan den beklaagde is mr. J. do "Witt Hamer J.Gz., advocaat to Goes, ambts halve als verdediger toegevoegd. Stroopen, vervoeren van wild, visschen zonder akte, rapen van eieren kostten aan 22 personen voor het kantongerecht te Goes meer of minder zware straften. KERKNIEUW 8. St.-Annaland, 12 Sept. Zondag 8 dezer werd onze nieuwe predikant, ds. J. de Yoogd, van Cats naar hier gekomen in den voor middag bevestigd door ds. Schouten van St.-Philipsland, consulent der gemeente, naar aanleiding van Handelingen 2 vers 29, 2de gedeelte. Des namiddags verbond hij zich aan de gemeente naar aanleiding van Handelingen 2, verzen 42—47. Yoor deze gelegenheid was op verzoek van het kerkbestuur overgekomen de heer J. E. Kruse van Leeuwarden, vervaardiger van het nieuwe kerkorgel, die door zijn meesterlijk spel de plechtigheid zeer verhoogde. Door een ernstige ongesteldheid der oogen aangetast moet ds. van Bueren predikant bij de Geref. Gemeen to te Bruinisse, op medisch advies zich er van onthouden voor zijn gemeente op te treden. Yelen vooral onder zijn gemeenteleden, zullen den bekwamen, ijverigen prediker een spoedig herstel toewenschen. Beroepen bij de Cbr. Geref. Gem. te Anna-Jacobapoldcr de heer D. Hoek, cand. van de Theol. school te Kampen. De kerkeraad der Herv. Gem. te Ter neuzen heeft tot godsdienstonderwijzer bij die gemeente benoemd de heer H. J. van den Ouden aldaar. O N D E R W IJ 8. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare lagere school te Haamstede komt als no. 1 voor mej. M. J. Bolle, onderwijzeres te Colijnsplaat. Door de vereeniging «Volksonderwijs" zal o.a. aan een onderzoek worden onderworpen »de regeling van den betaalden kinderarbeid, in overeenstemming met den leerplichtigen leeftijd", opdat niet langer door arbeid vóór en na school en tusschen de schooltijden de kleinen afgebeuld, en voor het onderwijs ongeschikt gemaakt worden, zooals in vele steden met verscheidene kinderen nog voorkomt. Ook zal men trachten door stoffelijke hulp 't bezoeken der openbare school en herhalings school te bevorderen. Post en Telegrafie. De klerken der posterijen 2e kl. P. L. van Breda te Tholen en J. H. Mantz te Rotterdam hebben onderling van standplaats verwisseld. De verplaatsing van den klerk der posterijen en telegraphie le kl. J. Yrolijk van Ierseke naar Harlingen is ingetrokken. De surnumerair der posterijen en telegraphie J. Stern te Sluis wordt met ingang van 4 October a.s. geplaatst aan het post- en telegraafkantoor te Terneuzen. Met ingang van 1 October e.k. is benoemd tot brieven- en telegrambesteller te Breskens I. la Gasse, thans brievenbesteller te Roosendaal. St.-Annaland, 12 Sept. Gedurende de maand Augustus is op het hulpkantoor alhier in de Rijks-postspaarbank gebracht f 5564,79. en terugbetaald f 2977,72. Er werden 5 nieuwe boekjes uitgegeven. Door het Rijks-telephoonkantoor werden behandeld 104 telegrammen, t. w. ontvangen 62, verzonden 42. Woensdagavond was de Schouwburg schaars bezet. Was de oorzaak hiervan, dat een blijspel gegeven werd Of was in de onbekendheid met hot stuk de reden van de slechte opkomst te zoeken? Hoe ook, het stuk »De Vergulden Vingerhoed" van de hand des heeren M. J. Ternooy Apcl ver diende een volle zaal. Immers wanneer men rekening houdt met de omstandigheid, dat de eischen, die aan het blijspel gesteld worden, hemelsbreed verschillen van die aau het drama, dan zullen zij, die de opvoering van «Vergulde Vingerhoed" hebben bijgewoond, en schier algemeen zeer hartelijk gelachen hebben, erkennen moeten, dat zij zich kostelijk geamuseerd hebben, al mochten zij ook met ons beamen, dat do overhaaste afwerking van het laatste bedrijf aan den gunstigen indruk, dien men van het stuk ontvangen heeft, eenige schade doet. Het eerste bedrijf is een aardig, naar het leven geschetst huiselijk tafereeltje, waarin Witstein, do type van een welvarenden winkelier, wordt voorgesteld door den schrijver zelf, den heer Ternooy Apèl. Het derde bedrijf, waarin do familie Witstein den vijftigsten verjaardag van het bestaan barer zaak »De Vergulden Vingerhoed" feestelijk viert, tot bijwoning waarvan al do bewoners van do straat door haar genoodigd zijn, vormt wel het glanspunt van het stuk. In dit bedrijf ziet men de karakteristieke Amsterdamsche figuren van den Jordaan sprekend op het tooneel gevoerd. Het vierde bedrijf echter, dat de kennelijke sporen van overijlde afwerking draagt, brengt te weeg, dat men, alhoewel zeer erkentelijk voor het genotene, gevoelt, dat aan het slot iets hapert. Dat de heer Ternooy Apèl, die een hoogst verdienstelijk acteur is, zijn rol, die hij gecreëerd heeft, meesterlijk speelde, is te begrijpen. In 't algemeene liet, gelijk te verwachten was, de opvocriDg niets te wensclien over. Het was Donderdag in de stad druk. Men kon op sommige plaatsen als het ware over de hoofden loopen. Per tram, boot, wagen en fiets waren tal van menschen naar ons anders stil stadje overgekomen, en brachten er een ongewone levendigheid te weeg. Ook waren er vele kooplieden om hunne waren aan den man te brengen. De Schouwburg was tot de nok too govuld. Het bekende drama «Jack Sheppard, of de Ridders van den Nevel", werd opgevoerd. Dit drama, een echt sensatlesluk nog uit de oude doos, is in het algemeen te bekend, dan dat wij het noodig oordeelen den inhoud er van te vermelden. Het dramatische werd door vroolijke muziek tusschen de bedrijven door aangenaam afgewisseld. En het kermis minnend publiek, dat zich tevens met het werpen van serpentines en het strooien van confetti amuseerde, zong op de maat der muziek lustig mede. Opwekkende muziek brengt dadelijk een prettigen geest bij het publiek teweeg. De kermis is voor ernstige, degelijke muziek, zooals wij die de vorige avonden gehoord hebben, geen geschikte gelegenheid. De muziek komt niet tot haar recht. De constructie van de tent leent er zich ook niet toe. Do hoofdrol in het stuk, »Jaclc Sheppard", werd door een dame, en wel door mevrouw M. van de Horst, vervuld. Zij, evenals do andere vertooners en vertoonsters van hot stuk, oogstten veel bijval. Hedenavond »Het vrije Woord" een tooneel- spel in vier bedrijven van Max Dreyer, voor Nederland bewerkt door mr. W. A. Paap, denzelfden, die «Koningsrecht" geschreven heeft, een tooneelspel in vijf bedrijven, dat Zaterdagavond zal opgevoerd worden. In de concertzaal was het Zaterdagmiddag en Donderdagavond stampend vol. Geon plaatsje was onbezet. En nu, vaarwel, o kermis. Tot weerziens Daar uit Brouwershaven velen den wensch hebben te kennen gegeven Zaterdag- en Zondagavond don Schouwburg albier te be zoeken, maar bevreesd zijn den laatsten tram niet meer te kunnen halen, zoo is door de bemoeiingen van de directie der Nederlandscho TooneolvereeP'ging verkregen, dat op beido genoemde avonden nog een extra-tram, en wel om 41.30 van bier naar Brouwershaven zal vertrekken. De directie zal zorgen, dat de opvoering om 41 uur ral geëindigd zijn. Zaterdag zal «Koningsrecht", en Zondagavond «Op Hoop van Zegen" gegeven worden. Zeldzaam. Te Kieldrecht, nabij de Nederlandsche grens, heeft een vrouwtje, Paulina Tielman, in tegenwoordigheid van hare kinderen en kleinkinderen met veel luister haar honderdsten verjaardag gevierd in het huis, waarin zij geboren is en dat zij thans nog bewoont. Op het feestmaal zat aan hare rechterzijde Theresia Geldrop uit Melsele, die het vorig jaar haar honderdsten verjaardag gevierd heeft. TELEGRAHHEN. 's-Gravenhage, 43 September. Do Staten van Zuid-Holland hebben tot lid der Eerste Kamer gekozen (vacature Roëll) de heer S. van Delden, oud-lid van de Tweede Kamer, met 43 tegen 32 stemmen, die op Mr. Blussé, oud-Gedeput9erde, waren uitgebracht. Burgerlijke 8tand Tan Zierikzee. geboren: f5 Sept. Een dochter \an C. de Mnnnik en A. Smal heer. 7 G. L. FKkwcart en M. J. Lokker. 7 A D. v. Kooten en R. Oosdijk. 7 zoon C. van 't Veer en W. C. van Krieken. 10 P. II. Beuzenbirg en J. II. de V'O. gehuwd: 9 Sept. P. A. Jongmeis, 32 j., jtr en P. Ilurk'"?- hoven, 31 j., j.*, overleden: 5 Sept. L. Blankert, 3 m., z. HARKTBER IOHTE N. Zierikzee, 42 Sept. De aanvoer bestond hoofdzakelijk uit bruine boonen, die tot een verlaging van 50 cent koopers vonden andere artikelen onveranderdextra puike partijtjes boven de notcering. Tarwe f 6.50 a f 7 chevaliergerst f 4.50 k f 5.60wintergerst f 4 a f 4.50 zomergerst f 4 a f 4.35; rogge f 4.85 k f 5.25; haver f 2.75 a f 3.25; erwten (kleine) f 8.25 a f 8.75; kroonerwtcn f 9 a f 9.50; biuine boonen f 7.50 k f 8lijnzaad f 9.75 k f 10.25. Middelburg, 12 Sept. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren vrij ruim, hoofdzakelijk bestaande uit nieuwe witte boonen en kroonerwten. Tarwe, gerst en kookerwten werden nog weinig aangeboden. Do noteering is als volgtjarige Walcherscho tarwe weinig getoond en tot f 7.25 gekocht; nieuwe dito f 7.25 k f 7.50; voor zaaisoort

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2