ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 7 September 1901. ADVERTEMT3EN. Ik.1 een Inspectie (25 i e r i li. z e e s c li e Courant). Tweede Blad. mWwstijd1që¥ Hedendaagsch reizen. Op den Warlbarg, MIDDELBURG--ZIERIKZEE. Sociëteit „Ons Genoegen". Groot Instrumentaal Concert. Eenige Meubilaire Goederen, tiendvrij Bouw- en Weiland, Veulens, Hitten, jonge Werkpaarden. Verschijnt DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 58ste JAARGANG. No. 7586. Directeur_£L. O". DE LOOZE. A. FRANKEL. Redacteuren J. WAALE, alleen voor het binnen- en buitenl. nieuws. Advertcntiëavan 13 regel» 30 Cts. meerdere regels 10 Cte.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags middags 12 ure bezorgd worden. Sroote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Alle betaling'en moeten uitsluitend geschieden ten kantore van A. J. de Looze, Hoek Schuithaven, Zierikzee. Ingezonden stukken en berichten van correspondenten te adresseeren aan A. FrSnkei, Havenpark 348, Zierikzee. De Tpansvaalseh'Engelsche oorlog. Barberton, 31 Aug. Do Boeren hebben gisteren een trein, geladen mot voeder, op geblazen en verbrand bij Malelano. Zij hebben ook een tweeden trein uit bot spoor geworpen, die de gewonden van don eersten trein hulp kwam brengen. Pretoria, 4 Sept. Kitchener's proclamatie beeft tot dusver geen zeer merkbare resultaten opgeleverd. Ondertusschen hebben de autori teiten do vrouwen van burgers, die nog op commando zijn, op baar eigen verzoek verlof gegeven haar echtgonooten te bezoeken om beu te waarschuwen voor bet vrucbtelooze en voor de gevolgen van vorderen weerstand. Kaapstad, 4 Sept. Don 2en is een ge pantserde treindie het station Taungs binnenreed, ontspoord, tengevolge van vor keerden wissolstand, door een inboorling veroorzaakt. Men vermoedt verraad, daar er Boeren in den omtrek staan. Bij de ontsporing werden drie man gedood en vijf gewond, onder deze laatsten een officier. Duitschland. Potsdam, 4 Sept. De keizer ontving om 12 uur in het nieuwe paleis, in tegenwoordig heid van do koninklijke prinsen, den staats secretaris van buitenlandsche zaken, de ministers, de generaliteit, de hofdignitarissen, prins Tsjoen, die een op gele zijde geschreven brief van den keizer van China voorlas. Na de audiëntie schreed Tsjoen langs het front van de inmiddels opgemarcheerde eere- compagnio en eere-escadron en begaf zich terug naar de Oranjerie, waar do keizer hem in den namiddag een bezoek brengt. Do Keizer ontving bij de audiëntie van Prins Tsjoen van dezen een schrijven, waarin do Keizer van China plechtig zijn innig leed wezen betuigt over bet vermoorden van den gezant Ketteler. Prins Tsjoen hield een toespraak, waarin bij zeide: Na de oproerige bewegingen in China in bet vorige jaar, besefte bet Keizerlijke Hof do verplichting, door een bizonder gezantschap den Duitschen Keizer het oprecht leedwezen over do gebeurtenissen, inzonderheid over bet voorval, waaraan de gezant Ketteler ten offer ia gevallen, uit te drukken. Om allen twijfel aan de oprechtheid van het leedwezen weg te nemen, bestemde do Keizer van China zijn naasten bloedverwant voor deze zending. Hij kan verzekeren, dat de Keizer van China volkomen vreemd is geweest aan do onlusten, echter heeft deze overeenkomstig oen oud gebruik do schuld daarvan op zijn oigon persoon genomen. De gezant heeft daarom in opdracht, den Duitschen Keizer de innigste gevoelens van den Keizer van China uit te drukken, en oveneens voor do Keizerin en de Keizerlijke familie den wensch uit te spreken, dat des Keizers Huis moge bloeien. De Keizer van China hoopt, dat de gebeurtenissen van hot vorig jaar slechts een voorbijgaande troebeling geweest zijn, en dat de volken van Duitschland en China elkaar steod8 betor zullen leeren konnen. Do Keizer antwoordde gaarne te willen goloovon, dat de Keizer van China persoonlijk vreemd is geweest aan de misdaad van hot vermoorden van Ketteler en do verdoro gewelddadendos te zwaarder schuld treft zijn raadslieden en zijn Regeering. Als de Keizer van China de Regeering in het vervolg streng in den geest der voorschriften van het volkenrecht en de gebruiken van beschaafde natiën voert, zal ook de hoop des Keizers van China vervuld worden, dat tusschen Duitschland en China weder evenals vroeger bestendig vreedzame en vriend schappelijke betrokkingen heerschen, welke aan beide volken en do geheelo menschelijke beschaving tot zegen strekken. Met den oprechten ernstigen wensch, dat dit zoo zijn mogo, heet de Keizer Zijne Hoogheid welkom. Zwitserland. Verleden week is er een ernstig ongeluk gebeurd in de voorstad van Bazel, Aeschen. Daar werd een hotel zum Bahren gebouwd, vijf verdiepingen hoog: een voorgebouw, een achterhuis en twee zijvleugels. Het werd opgetrokken volgens het systoem Hennebique, dat is van cement mot ijzeren vlechtwerk, en met ijzerconstructies versterkt, 's Avonds om 6 uur stortte plotseling het voorhuis in, van do vorst van het dak tot in den 7 meter diepen kelder. Boven in bloven alleen enkele brokken muur hangen, die hot reddingswerk zeer gevaarlijk maakton. Er waren vijftien werklieden onder het puin bedolven. Dadelijk rukten de brandweer en de reddingsbrigade ter hulp uit. Plotseling sprong eon Italiaan, geheel bebloed, gillend onder do steenen uit, de straat op, Svaar hij meteen dood in elkaar zakte. Dien avond werden er nog acht gewonden onder do cement-massa uitgehaald de toestand van do meesten hunner is hopo- loos; één stierf er nog vóór den nacht. Voorts werden er twee lijkon gevondon. Don heolen nacht word or doorgezocht, maar 't was haast onmogoljjk in do kelders vol puin door te dringen, omdat do mannen telkens stuitten op hot ijzeren vlechtwerk. Den volgenden dag werden toen ook smeden aan 't werk gezet, nadat eerst de gevaarlijk hangende brokken boven weggestooten waren. Twee dagen later vond men nog oen lijk, en eindelijk den nacht daarop nog drie lijken acht doodon in hot geheel. Vijf dagen lang was alle verkeer in de straat, waar ook een tram rijdt, versperd. De aangrenzende huizen moesten ontruimd worden, omdat de muren gescheurd zijn. Een ingenieur, een professor en een kantonnale hoofd-ambtenaar zijn bezig een onderzoek in to stellen naar do oorzaken van deze ramp. Men vermoedt, dat de stutten zijn weggenomen, toen het cement nog niet droog was. Do bladen wijzen op do ironie in het feit, dat denzolfden dag van het onheil op een nijverheidstentoonstelling in Bazel aan hot systeem Hennebique de gouden medaillo is toegekend. Van onzen Berlijnschen correspondent) Fiuedrichroda L/Thiif., 29 VIII '01. Minne ist zwier (zweier) Herze Wonne. (Spreuk van W. von der Vogelweide op een muur van den Wartburg). Gedurende het zomerseizoen worden grooto karavanen toeristen den ganschea dag rondgeleid door merkwaardige kasteelen en gebouwen. Door regen noch wind laten de reizigers zich weerhouden het bezienswaardige van een plaats »af te werken", al heeft het gros meestal slechts een hoogst vage, nevelachtige voorstelling omtrent de geschiedkundige beteekenis van het oord. Velen weten vooruit, dat zij m de derde of vierde zaal al dood-af zullen zijn, en in de volgende zalen noz maar machinaal mee zullen stappen, zonder verder de vele indrukken te kunnen verwerken en toch wordt het experiment op de verschillende halten der reis telkens opnieuw herhaald. Zonder te borduren kunnen zij dan ten minste thuis vertellen, dat zij »er" geweest zyn, en het" gezien hebbeu. Maargoed, dat de kennissen meestal niet verder in de kwestie doordringen. Het prestige der reizigers zou dau anders nog al eens gevaar loopen een leelijken duw to krijgen 1 Merkwaardige typon zijn er onder de hedendaagsche toeristen, die in aaneengesloten colonnen als een kudde schapen worden voortgedreven door den herder, die hun gi en oogenblik tijd gunt om tot adem te komen. Men moet er zich aan den eenen kant over verheugen, dat bij do tegenwoordige goedkoope reisgelegenheden ook de minderbedeelden in de gelegenheid gesteld worden hun blik te verruimen door het bezoek van vreemde stroken, maar aan den anderen kant mo*t hot eenvoudige burger- luidje3 wel eens vreemd te moade zijn, wanneer zij op plaatsen, welke zij slechts onder geleide mogen bezichtigen, als brave leerlingen achter hunnen meester aandraven en naar het van buiten geleerde lesje luisteren zonder het volkomen te verstaan, dat de mentor op monotone en voor hen meestal onduidelijke wijze opbrabbelt. «Zeg, wat zei-die daar eigenlijk? Heb jij begrepen, wat-ie vertelde?" «Dat zal ik je straks wel zeggen 1" 'u het ongeduldige antwoord van den anderen, die zich groot houdt, maar het relaas ook niet heeft kunnen volgen. En verder gaat het weer naar de volgende zaal; men volgt den suppoost op de hielen, en dringt en duwt elkaar om toch vooral niets te verliezen van hetgeen de man orakelt. Dit zijn de nieuwsgierigen en de weet- gierigonde onverschilligen en de vermooideD, wier wezenlooze oogen over de dingen glijden zonder te zien, volgen in da achterhoede. Met een zucht van verademing komen ze eindelijk buiten, waar hun cicerone zich weer onmiddellijk aan het hoofd plaatst van een nieuwe karavaan en de tocht van voren af aan begint. Voor hem is lijd geld en de bezienswaardigheid een rentegevend elïekt. Sommige mooie punten oefenen een magische aan trekkingskracht uit op het reizende mensehdocn. Gedut ende het korte zomerseizoen wordt b. v. de Wartburg gemiddeld door 70 000 toeristen bezocht. Do pachter van hot restaurant op den bargt betaalt jaarlijks aan de groot hertogelijke kas in Weimar de aardige som van 42.000 Maik, doch haalt dit bedrag er alleen al ruim uit door de ontvangst der entiés's. Aan het restaurant is namelijk gelijktijdig het recht van rondleiden door het slot verbonden, waarvoor de pachter een aantal speciale Führer in dienst hoeft. Duitsche toeristen plo'gen oreral, waar een heilig huisje is, neer te stiijk6n om zich te versterken en Ansichtskarten te verzenden Alleen van den Wartburg worden in het seizoen circa 170 000 prentbriefkaarten de wereld ingezonden. Geen wonder, dat de pachter van het restaurant een ruim bestaan heeft en reeds de gelukkige eigenaar van twee villa's is in Eisenach. 's Nachts had het geducht geregend. Nog hingen tegen de steile hellingen hier en daar aan de donkeie sparren uitgerafalde flarden van grauwe wolken, zch uitzettend en inkrimpend in het morgenwindje, en de lucht stond nog dreigend, doch de toppen der bergen kwamen alweer zegevierend boven de nevelfianjes te voorschijn. Het vriendelijke Eisenach lag achter ons. Rondom een heerlijk panorama. Waarheen het oog afdwaalde, overal donkergroene dichtbegroeide bergen, het helgroen in het nevelachtige verschiet in blauwgroen overgaand. Links in da diepte het lieflijke Marienthal met zijn i villa's half in het groen verscholen tegen de hellingen. Rechts, beneden aan den voet van dun Wartburgberg even buiten het stadj«, de Grieksche villa van Fritz Reuter. Eigenaardig, dat de groote plat-Duitsche dichter, die voor zijn kunst niet bij de ouden in de school was gegaan, juist een nntieko villa mot hare strenge lijnen liet bouwen. Zonderling ook de combinatie der beide museums, welke de villa na iö\, dood van Reuter's weduwe bevat. Herinneringen aan Fritz Reuter en Richard Wagner in één gebouw vereenigdl Hoogerop, op dan Hainstein boven Reuter's villa, de gebouwen van Köllner's Uuranstalt. Daarachter, meer in het verschiet, hooge zwaar begroeide bergen, als natuur lijke koelissen gegroepeerd. Van verre is de Inselberg zichtbaar en de Hörselbarg, de Venusberg ui'. Wagner's Tannl iiusei 1 En dan voor ons als het heilige Monsalvat van den Gralridder, de geheele omgeving beheerschend, op een spitsen donkergroenen berg in het midden van het heerlijk panorama, de beroemde Wartburg I Stapvoets ging het den bergweg op naar het eer waardige slot met zijn rijk geschiedkundig verleden, welks omtrekken zich scherp afteekenden tegen den grauwen hemel, links de hooge, vierkante massa van het Lïndgrafenhaus, daarnaast de dubbel zoo hooge Bergfried, de vierkante wachttoren met het groote zilveren kruis op den top. Alvorens naar Eisenach te vertrekken, had ik daags te voren op aanraden van een vriendelijken Hollandschen collega, die den Wartburg kort geleden bezocht, den Schlosshauptmann, Major Von Granach, schriftelijk ver zocht, het gelieele slot te mogen bezichtigen, niet in combinatie met den giooton hoop van toeristen, voor wie slechts enkele deelen van den Wartburg toegankelijk zijn, doch afzonderlijk. Nadat wij ons hadden laten aanmelden, werden wij door den heer Von Cranach vriendelijk ontvangen, die gaarne zijn toestemming tot de bezichtiging gaf, en ons zelve naar den onder zijne onmiddellijke bevelen staanden slotvoogd bracht, dien hij de opdracht gaf ons overal rond te leiden. De slotvoogd in 2ijn kleedzame houtvestersuniform, die meermalen den ouden Groothertog op zijn reizen r.aar Holland vergezeld had, bleek goed voor zijn taak van gids berekend te zijn. Wij stonden in een zeldzaam historisch milieu, niet minder rijk aan middeleeuwsche sagen en Lgenden. Hier op den Wartburg resideerden de Thüringer Landgraven, Ludwig der Milde, Ludwig der Eiserue, Ludwig der Heilige, Heinrich der Eiloschle, Albrecht der Unartige, Friedrich der Gebissene, Fricdiich der Ernst- liafte, en hoe de edele roofridders verder heeten mochten. Van den Wartburg trok Ludwig der Heilige met zijn «Knappen" naar Palestina, onder Keizer Friedrich II, doch viel in 1228 in Otranto. Zijn weduwe Elisabeth, die volgens de legende een engel van christelijke zelfverloochening on zachtzinnigheid moet geweest zijn, weid door haren zwager verdreven, en stierf in Marburg op 24-jarigen leeftijd. Een paar jaar na haar dood werd zij door Paus Gregorius IX voor heilig verklaard. In de Siingeisaal van den Wartburg had onder Heinrich I ongeveer in het jaar 1200 de beroemde Siiagerkrieg plaats, waarin de overwonnen zangers ter dood werden veroordeeld, doch de toovenaar Klingsor uit Hongarije, die in ééa nacht uit zijn land naar den War.burg oveikwam, nam hen in bescherming. De beroemdste zangers en minnedichters uit dien tyd namen aan dezon strijd deel, Heinrich von Ofterdingen (Tann- haaser), Walther von dor Vogelweide, Wolfram von Eschenbach, Reinraar von.Zweter, welbekende namen uit Wagner's heerlijke opera Tannhauser. De mooie figuur van Elisabeth ontleende do groote meester aan de heilige Elisabeth, die echter een eeuw vroeger leefde. Na den gedenkwaardigen rijksdag te Worms, werd Luther op bevel van zijn vriend en beschermer, den keurvor.t Friedrich de Wijze, op de terugreis opgelicht en naar den Wartburg gebracht, waar hij 10 maanden lang onder den naam van Iunksr lörg leefde, en aan de vertaling van den bijbel werkte. Is het wonder, dat Karl Alexander van Saksen Weimar, als waardig navolger van Karl August, den vriend en tijdgenoot van Goethe en Schiller, die evenals rijks groothertogin Sophie steeds een groote voorliefde voor letteren, kunst en muziek aan den dag legde, het eer waardige slot met groote piëteit en nauwkeurigheid liet restaureeren, en in zijn vroegste gedaante herstellen 1 Jaren gingen met deze restauratie gemoeid. Het kolossale gebouw bestaat uit vijf afzonderlijke deelen, den «Vorburg", met ophaalbrug en toren, waarin de hoofdpoort, het «Landgrafenhius" met de «Keranate", het verblijf der landgravinnen, (uit de 11e en 12e eeuw), den «Bergfried", eea hooge vierkante wachttoren, en het «Ritterhaus" (uit het einde van de 15e eeuw). Met een kundigen gids zonder overhaasting door zulk een slot te dwalen, waarvan elk vertrek tot u spreekt, en u plotseling in lang vervlogen tijden verplaatst, is een zeldzaam genot. Het licht natuurlijk niet in mijn bedoeling en het zou ook te ver vooren, wanneer ik Badekcr, Meijer of Grieben concurrentie wilde aandoen door h:er een m'nitieuse beschrijving te laten volgen van het tot in de kleinste byzonde heden gerestaureerde kasteel met zijn vele zalen, vertrekken, nauwe bochtige gangen en uitgebouwde overdekte galerijen, met zijn kapel en wapenzaal, zijn Lulherstube en Reformationszimmer. In gedachten zie ik weer het slaap- en woonvertrek van de heilige Elisatbeth, grooto door zuilen gedragen hallen met de zware middeleeuwsche meubels, de massieve BÏruhen" en kasten. Voor mijn oogen staat weer de beroemde Siingersaal met zijn «Laube", het door zuilen gedragen podium voor de zangers. Uit de lange galerij komt Elisabeth in vervoering de zaal binnen, en ik hoor haar uitroepen: Sei mir gegiüsst, du theure Hallel Langs een andore galerij met muren uit ruw Fach- werk, hoog boven aan den buitenkant van de «Kemnate" dwaal ik en kijk naar buiten in het dal door een raampje, waaruit iu 1270 de landgravin Margarete ontvluchtte, hierin bijgestaan door een trouwen ezeldrijver, wiens eng, eenvoudig woonvertrekje ik opzoek aan het eind van deze galery. Zij had het hard te verduren, de arme z:el by haren gemaal, Albrecht den Unartigen, (de bynaam zegt reeds genoeg). Bij nacht en ontijd moest zij de vlucht nemen. In overmaat van liefde en waohoop beide kuste zy haar 12-jarig zoontje Friedrich voor do laatste maal zoo hartstochtelijk en beet hem daarbij 200 hevig in de wang, dat hij zijn levenlang een litteeken behield. Zijn tijdgenooten gaven hem daarna den bijnaam van den «Gebissene". In het Ritterhaus treedt do geweldige figuur van Luther op den voorgrond. Welk een groote geschied kundige beteekenis heeft het eeuvoudige vertrekje van Iunker lörg, al is de oude verweerde lessenaar wellicht niet eens de authentieke schrijftafel, waaraan, de groote reformator gewerkt, en het hemelbed in den hoek niet het bed, waarin hij geslapen heefil Binnen deze zelfde enge wanden heeft in elk geval de man geleefd, gedacht en gewerkt, die een geheelen omkeer in de wereld zou teweeg brengen. Naast de Lutherstube geeft een zware deur met wondermooie arabeskeu van gesm ed yzer, de Rosen- thüre, toegang tot een lange galerij, loopende langs de zoogenaamde Refo mationszimmer Doze drie vertrekken bevatten 18 taforeekn uit het leven van Luther van zijn kindsheid tot zijn sterfbed, welke de. oveileden groothertog Karl Alexander liet uitvoeren door de schilders Thumann, Pauwels en Linnig. De laatste een Hollander. In het eerste vertrek behandelt Thumann de jeugd van Luther, in het tweede Pauwels zyn middelbaren leeftijd, verblijf op d-n Wartburg, rijksdag in Worms, aaDslaan van de stellingeü aan de kerk in Wittenberg, huwelijksvoltrekking met Catharina van Bora, in het laatste vertrek Linnig het latere leven van den reformator. Men zou wenschen een schilder te zijn, wanneer men uit de poort van het Ritterhaus naar buiten treedt in de eerste binnenplaats Welk een schilderachtige omgeving I Verweerde muren, half verborgen achter een dichten wingerd en wilden wijn; overhangende daken met wijd uitstekende drakenkoppen aan het eind van een goot; tralievensters, een gotisch erkertje met spits dak, waarop witte duiven statig buigen en kirren; op het pleintje een heerlijk gesmeed ijzeren fonteio; overal geestige hoekjes en uitbouwsels, in den loop der eeuwen ontstaan en dan door de geopende poort van den Vorburg het gezicht op het prachtige panorama. Bij historische gebouwen bfhooren ook bewoners met historische namen. In dezen schilderachtigen hoek van de binnenplaats, gelijkvloers van het Ritterhaus woont de Schlosshauptman Von Cranach. Het was een goede gedachte van den overleden groothertog in deze his torische omgeving als hoogsten ambtenaar een man te plaatsen, in rechte lijn afstammend van den beroemden tijdgenoot van Luther, Lucas Cranach, van wiens hand een portret van d.n reformator hangt in de Lutherstube. K. Weekmarkt te Zierikzee, 5 Sept. 1901. Bolerprijzen: De Boter is verkocht voor f 0,62|-, f 0,72 J en f 0,75 de 5 Hectogram. Kip-EierenDo Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,65, f 0,75, f 0,95 en f 1,per 25 stuks. 8TOOUBOO'fI>lES§T September. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'smorR. Zaterd. 7 7,30 Zondag 8 7,30 Maand. 9 7,30 DinsdaglO 7,30 Woens. 11 7,30 Dond. 12 7,30 Vrijdag 13 7,30 'smidd 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 3,30 Yan Zierikzee: 'smorg. 'smidd. Zaterd. 7 7,50 3,— Zondag 8 7,50 Maand. 9 7,50 DinsdaglO 7,50 Woens. 11 7,50 Dond. 12 6,30 Vrijdag 13 7,50 3,— 3,— 3,— 3,— 5, 3j Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrok der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Getrouwd L. STOEL Dz. Hot BESTUUR Tan den Polder rBRUINISSE" doet te weten, dat op den 30 September e. k., zal gehouden worden over de Waterleidingen en Zijlen in gemelden polder, met aan maning wien zulks aangaat dat de Zijlen inwendig over de geheele lengte worden schoongemaakt en de "Waterleidingen van houtgewas, sec, gras en alle hindernissen, die een geregelde afloop van water belemmeren, op te ruimen, zullende tegen de nalatigen die niet op den gestelden tijd daaraan voldaan hebben, proces-verbaal worden op gemaakt. Bruinisse, 30 Augustus 1901. Het Bestuur voornoemd, A. HAGE, Dijkgraaf. JOHs. ELENBAAS, Ontv.--Griffier. Zaterdag 7, Zondag 8 en Maandag 9 September a.s., 'snam. van 12^-3 en 'savonds van 7|-1J ure: Introductie voor in- en buiten de stad wonenden, 25 cts. per persoon. „Amalia-lldtei", Baarn, Schoonste ligging bij het Bosch. BILLIJKE PENSIONPBIJZEN. Op den 10dc" September aanst. hoopt onze geliefde Yader, Behuwd- en Grootvader M. HOOGrEHTBOOiVI zijn 80stcn Geboortedag te herdenken. Haamstede, 7 September 1901. Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. J. M. PANKOW CD., die, mede namens wederzijdsche betrekkingen, hun, dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Kerkwerve, a .aai -4 September 1901. Zierikzee, JPf i De Notaris W. F. DEL CAMPO ËSLéj£g? genaamd CAMP te Renesse zal, BSS^hsS? ten verzoeke van Mej. de Wed. N. KWANTBeens te Zierikzee, op Zater dag 14 September 1901, in het openbaar verkoopen; a. Des voormiddags ten 11 ure, aan het huia van de verzoekster te Haamstede: alsKast, Tafels, Stoelen, Beddegoed, Glas- en Aardewerk, enz. Koopen tot en met f 1 a contant. b, Onmiddellijk daarna in de herberg van J. Bom aldaar X. Een HUIS, ERF en TUIN to Haamstede, Sectie B, No. 728, groot 1 Are 26 Cent. Te aanvaarden 1 November 1901. MM» 1 Heet. 18 Aren 90 Cent. aan het Ossewekken onder Haam stede, Sectio C, Nos. 37, 38 en 39, in 3 perceelen en daarna in massa. Yerpacht tot rooven oogst 1906 aan J. en P. Blom te Haamstede voor f 85,den hoop in het jaar. J) De Notaris W. F. DEL CAMPO JggjdL genaamd CAMP te Renesse zal, op Ss&B&r Dinsdag 24 September 1901, des namiddags ton 2 ure, in het te veilen perceel, voor de Erven van de Weduwo J. Beukelaar, in het openbaar verkoopen Yoor do vele bewijzen van belang stelling van familie en vrienden op mijn 908ten Geboortedag ontvangen, betuig ik mijn' oprechten dank. Nieuw-Vennep, c -7=jr— 6 September 1901. (Haarlemmermeer), r Wed. C. BOOGERD, gob. Yijverbergii. PRO DEO. Tweede Aankondiging. Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Zierikzee van 25 Juni 1901, is het Huwelijk, bestaande tusschen NEELTJE SLAGER werkvrouw te Zierikzee en ADRIAAN YAN DER WELLE, wonende te Rotterdam, ver klaard te zijn ontbonden door echtscheiding. Voor Extract De Procureur der eiscberesse Mr. A. J. F. FOKKER. waarin thans vergunning tot den verkoop van sterken drank in het kleint ©n Brf binnen do kom der gemeente Burgh, sectie B, No. 424, groot 2 Aren 8 Cent., bewoond geweest door nu wijlen de Wed. J. Beukelaar. De Inventaris moet door den kooper worden overgenomen. Een en ander te aanvaarden 1 October 1901. A. Te koop aan billijken prijs groot 22 ton, heeft dienst gedaan voor Directievaartuig. AdresP. HOLLEMAN, Stellendam. Xe koop of in ruil M. BOOT Hooikooper Ziorikzeo.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 1