Tholen. Dinsdag hield de Yereeniging »Floralia" liare gewone jaarlijksche bloemen tentoonstelling in de zaal van de Koninklijke Handboogschutterij »Non Semper". Deze Yereeniging ia opgericht in 1879 en hield nu hare 22ste tentoonstelling. Door den tuinman J. van Sorge was de zaal smaakvol versierd, waartoe hij in staat was gesteld door het inzenden van verschillende planten, door ingezetenen uitsluitend ter versiering af gestaan. Er waren 349 plantjes aan 60 personen uitgereikt, waarvan er 324 werden ingezonden door 43 personen. De jury bestond uit de heeren dr. J. M. Boom van Tholen, P. Dries en P. Laro uit Bcrgen-op-Zoom. De 14 verschillende prijzen werden behaald door de volgende personen: J. B. Soomers, M.a Hoek, J. Vercouteren, A. Polderman, M. J. Hoek, B. W. van Dijk, wed. Pooters, wed. Leupen, A. P. van Sorge, L. Jansen, Antje Geluk, L. Hollestelle, J. Blaas en Arie Jansen. De tentoonstelling werd heel druk bezocht, vooral des avonds, toen de prijsuitdeeling plaats had. Vóór en na de uitdeeling werden de bezoekers vergast op eenige nummers van Tholen's Panfarencorps. De voorzitter van Floral ia", de heer I. van Gorsel, wees er op, dat de Yereoniging zich wel moeite getroostte om het den kweekers aangenaam en gemakkelijk te maken, en hij hoopte, dat de 6Vereenigiog door het toenemen van leden het volgende jaar de tentoonstelling nog uitgebreider kan maken. Met een woord van dank aan allen, die medegewerkt hebben tot het slagen van deze tentoonstelling, en met den wensch, dat »Floralia" moge bloeien, sloot hij deze tentoonstelling. Poortvliet, 21 Aug. Terwijl de knecht C. de Gr. van den landbouwer De "Wit onder deze gemeente in de weide om de paarden ging, en hij op één der paarden was gezeten, ontving hij van een aldaar losloopend paard zoodanigen slag tegen het hoofd, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Deze eerste hulp werd verleend door dokter Geluk van St.-Maartensdijk. In deze gemeente komen gevallen van buikloop voor, gepaard met braken, onder do volwassen menschen voor. In den nacht van 20 op 21 dezer kwamen twee dergelijke gevallen voor, zelfs van ernstigen aard. Ierseke, 22 Aug. 't Is hier op 14 en 15 Aug. 1.1. kermis geweest. Jammer, dat die Iersekscho kermis zoo leelijk achteruit vliegt, want als we eens zien wat die kermis geweest is, en wat ze nu is, dan kunnen we onszelven niet voorstellen, dat een kermis in zoo korten tijd zooveel kan vervallen. Ik geloof zeker, dat, wanneer de gemeenteraad de kermis niet had verzet van 't laatst van September op half Augustus, deze nog wel beter zou worden bezocht door kramers en dergelijken. Toen die festiviteit op 't laatst van September en begin October werd gevierd, was er nog wel wat drukte, immers in dien tijd van 't jaar wordt er nog wel wat ver diend, waar in Augustus de meeste inwoners zich naar buiten moeten begeven, teneinde aldaar werk te vinden. Deze kermis liep dan ook weer heel kalm af, behoudens eene uitzondering. Een door alcohol verhit jongmensch, die toch al geen beste vrienden met lantaarn ruiten is, zocht oudergewoonte weer ruzie met zoo'n straatverlichter, welke natuurlijk zich niet bukte om - in het aangezicht te worden geslagen, doch éénmaal 't vechten in 't hoofd, klom de jongeling in de lantaarnpaal en verbrijzelde een paar ruiten, met het gevolg, dat hij zich zoodanig aan den pols verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, waarbij hem werd mede gedeeld, dat hij verscheidene weken zal ge bonden zijn. En dan is er nog iels gebeurd, dat eigenlijk heel de gemeente aangaat. Toen de kermis werd ingeluid is de klepel uit de bel gevallen, waardoor geheel Ierseke een klok heeft hoorcn luiden, en niemand wist waar de klepel was. Middelburg. Op 31 Augustus a.s., den jaardag onzer Koninginzullen op het Molenwater alhier verschillende volksfeesten plaats hebben, welke zullen bestaan in a. een grooten wedstrijd op de hindernissen voor militairen, jongelieden, die het voor bereidend militair onderricht genieten en leden van te Middelburg bestaande sportvereenigiDgen b. wielerwedstrijdenc. driebeenloopend. tonloopen voor jongens beneden 16 jaar e. blokjesrapen voor „meisjes beneden 16 jaar. Yoor deze wedstrijden worden verschillende prijzen gesteld. Een en ander gaat uit van de Vereeniging »Uit het YolkYoor het Yolk". Landbouw cn Veeteelt. Op 11 Juni 1852 werd te Zierikzee een redevoering uitgesproken ter negende alge- meene vergadering der Maatschappij tot bevordering van den landbouw en de veeteelt en daarachter wordt een belangrijke mede- deeling gedaan van den landbouwer C. Koert Jz. te "Wilhelminadorp, over zijn reis naar de Londensche tentoonstelling en zijn bezoek aan eenige aanzienlijke pachthoeven in Engeland. De heer Koert bezocht o.a. een pachthoeve te Lang Sutton, waarvan gezegd wordt: ï»zij ligt in eene streek, die vroeger eene moe rassige vlakte was, door rivieren omgeven, die bij hoog water ondervloeide en waar alzoo geen koren op kon worden verbouwd. Het meer landwaarts gelegen gedeelte was reeds voor eeuwen bedijktmaar het overige, meer zeewaarts gelegene, was vóór 1650 nog steeds moeras. Nu moet men weten, gaat de berichtgever voort, dat de Engel- schen destijds maar, vooral niet wisten te beginnen, hoe deze plaats van het water te bevrijden, zoodat zij eindelijk in 1650 om eenigo mannen uit ons Holland en Zeeland zonden, opdat die dat werk zouden onder nemen, waarop toen eenige afgevaardigden uit Holland en Zeeland derwaarts zijn ge zonden. Aan het hoofd dezer afgevaardigde Nederlanders stond zekere Cornelia Yermuie, onder wiens leiding dit werk dan ook door middel van bedijking is begonnen en gelukkig voortgezet. Het was voor de meesten onzer verrassend, toen de zoon van John Clarke, den eigenaar der landhoeve, ons den naam van Cornelia Yermuie noemde, om daarmede de Neder landers aan te duiden, onder wier leiding in het jaar 1650 deze gronden door bedijking van het water waren bevrijd, en daar de naam Yermuie in Zuid-Beveland zeer goed bekend is, zoo is het hoogstwaarschijn lijk, dat deze Yermuie een Zeeuw is geweest. Ik heb, zoo eindigt het bericht, dus ook in Engeland alzoo nog een groot doeltreffend werk onzer voorouderen gevonden. In de Donderdagnamiddag te Middelburg gehouden vergadering der commissie belast met het toezicht op de rijksproefvelden in Zeeland is het besluit genomen, aan de belanghebbenden per circulaire bekend te maken, dat de proefnemers, die vóór 1 Dec. hun verslagen niet hebben ingezonden, niet meer voor een proef in aanmerking komen. Beloofde de graanoogst in den loop van dezen zomer zeer veel en mag men zeggen, dat hij uitmuntend binnengekomen is, nu men aan het dorschen gaat, hoort men allerwegen klachten over kleinen korrel, slecht beschot. Yooral van wintergerst is de opbrengst gering: men spreekt van 13 k 14 H.L. per gemet. De uien zijn te vroeg gaan afsterven en bijgevolg klein van stuk. Ook de erwten waren te vroeg dood. Het koolzaad gaf zeer veel zaad. Yoor de bieten is het te hopen, dat ze spoedig nog wat regen krijgen. Hier en daar hoort men van ziekte in de aardappel knollen. De geruchten van hevig optreden der ziekte schijnen sterk overdreven. Noord-Beveland, 21 Aug. Zeker met het oog op den hoogen prijs, dien 't vorig jaar voor aardappelen werd besteed, schroomt men niet om een vraag te doen van f 2.50 per H.L., waarvoor natuurlijk geen koopers te vinden zijn toch hoort men hier dat tevergeefs f 2,25 per H.L. zou geboden zijn. De kwaliteit onzer aardappels is over 't algemeen uitstekend te noemen en slechts enkel hoort men spreken over 't »kwaad" er in. Oud-Vosmeer. De vlekziekte onder do varkens breidt zich uit, daar reeds meerdere gevallen sedert de eerste opgave zijn voor- RECHTSZAKEN. Zierikzee, 22 Aug. Nadat door den offi cier van justitie opsporing en aanhouding was verzocht van A. Weltevreden, verdacht van brandstichting, werd deze 21 Aug. j.I, te Zwolle gearresteerd, en heden krachtens bevel van voorloopige aanhouding van den rechter-commissaris, naar het huis van be waring alhier overgebracht. Het verzoek om gratie, ingediend voor dr. de Koek, arts te Bruinisse, is door H. M. de Koningin afgewezen. KERKNIEUWS. Nadat sedert een twintigtal jaren bij de Herv. gemeente te Rilland geen beroep was uitgebracht, werd Dinsdag weer met het beroepingswerk aangevangen en als predikant beroepen de heer I. B. van der Yalk, candidaat te Amsterdam. Tweetal voor predikant bij do Geref. Gemeente te Koudekerkede candidaten H. Ph. Ingwersen te Watergraafsmeer en A. Hoeneveld te Rotterdam. Ds. J. Rooker, vroeger predikant te Renesse, laatstelijk te Palembang, is als zoodanig overgeplaatst te Kotaradja (Atjeh- gebied). To Tholen is de plaatsing van een orgel in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente, naar men ons meldt, zoo goed als verzekerd, daar de inschrijvingen voor dat doel van dien aard zijn, dat ze, met nog aanwezige fondsen, te zamen aanschaffing van zoo'n instrument mogelijk maken. Men stelt zich voor, dat het orgel ongeveer 4 a 5000 gulden zal kosten. Het kerkgebouw is dit jaar van binnen heol wat opgeknapthet kunstig steenen, door pilaren gedragen gewelf, is netjes gewitbij die gelegenheid bleek ook, dat op pilaren en muren schilderingen voorkomen, die indertijd zijn overgewit, maar of deze schilderingen ook eenigo kunstwaarde zouden hebben, konden we niet te weten komen. In de zoogenaamde »Koorkerk" liggen een groote menigte grafzerken, waarvan een aantal door sierlijkheid van bewerking uitmunten, maar waarvan, jammer genoeg, in den tijd van s>vrijheid, en broederschap" alle wapens zijn afgehouwen. Ook zijn al do wapens verdwenen, ahangende weleer in de preek-, wandel- en choorkerk te Tholen" er schijnt hiervan een boek bestaan te hebben, met de afteekening der wapens, door K. Bestebroer, geadmitteerde landmeter te Tholendeze wapens betroffen de geslachten, die in Tholen naam hadden, als Yan Yrijberghe, De Vager, Do Hubert, De Jonge, Cromstrien, Stavenisse, Van den Brande, Lichtenberg, Yan Borselen, enz. In den koormuur is nog aanwezig een steen, waarop gegrift»Yiro pio Nobili Joachimo Liens, Equiti, aurato Juris Utriusquo, Consulto Urbis syndico ad Brittanniae Regem pro Republ. Legato extraordinario moesta vidua dolentesque liberi obijt An. 1625 18 martij". (Yoor den deugdzamen en edelen Joachim Liens, Ridder, ervaren in de beide Rechten. Syndik der Stad, buitengewoon afgezant voor het gemeenebest bij den Koning van Engeland, hebben de diepbedroefde weduwe en de weenonde kinderen dit geplaatst. Hij stierf in het jaar 1625 den 18 Maart). Er onder staat nog. «Weent musen drimael drij, treurt Musen en Muyaden, De eendrachts vriendt en lust is dood hy leeft in daden, Golsvruchtich, magtich, wijs, welsprekend, hooggeleerd, Zijn treur blyeynde blijft denkwaerdig en begeerd. O N D E B W IJ S. Te Oud-Vosmeer heeft de voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim, de heer M. A. Vermet, ontslag gonomen; thans tolt de commissie slechts drie leden meer. Geslaagd voor de akte Fransche taal de heer C. Oosters te Amsterdam, vroeger te Oud-Vosmeer. Voor de betrekking van hoofd der openbare lagere school te Scherpenisse hebben zich 21 sollicitanten aangemeld. Op 22 dezer is voor de landbouw-acte te Wageningen geslaagd do heer D. J. van der Graaff te "Wemeldingegeboren te Scherpenisse. Bij de op 21 en 22 Aug. te Arnhem gehoudon examens voor de hoofd-akte zijn o. a. geslaagd de dames C. Lagaaij en P. de Visser van Vlissingen. Vóórdat de wet op den leerplicht werkte, handelde men aldus te Urk: Bleef een kind op Urk' zonder wettige reden thuis (d. w. z. werd hij door de ouders genoopt mede te werken op het schip) dan stuurden we zoo heeft één der onder wijzers verhaald eenvoudig al de overige leerlingen uit hetzelfde gezin naar huis. Vader en moeder wisten dan niet, hoe spoedig zij de lastige bende weer, en nu in haar geheel, ter schole zouden zenden. Naar men ons mededeelt wordt met September 1901 to Rotterdam de eerste Christelijke Hoogere Burgerschool met vijf jarigen cursus in ons land geopend. Aan die Christelijke Hoogere Burgerschool, die met ééne klasse begint, maar toch een volledigen cursus van vijf jaren zich ten doel stelt, zal terstond reeds verbonden zijn eene klasse voor handels-onderwijs. De officiëele naam der school luidt: school voor middelbaar- en handelsonderwijs. De heer A. M. Molenaar aldaar is secretaris der vereoniging, waardoor de school wordt opgericht. S P O B T. Tholen. Door de wielrijdersvereniging »Yoorwaarts" is besloten op 31 Augustus bij gelegenheid van de verjaring van H. M. do Koningin, wielerwedstrijden te houden, waar voor eenige flinke prijzen beschikbaar zijn gesteld. De wedstrijd zal plaats hebben op een nader aan te vragen terrein en zal hoogstwaarschijnlijk worden opgeluisterd door de muziek van het fanfarecorps Concordia". De Tweede Kamer. In de thans voltallige Kamer hebben zitting: lib. 26, vrij.-dem. 9, soc.-dem. 7, anti-rev. 24, vrij-anti-rev. 6, chr.-hist 3 en katholieken 25. PHEDIBLJ in onderstaande Gemeenten van Zondag 9 5 A Da Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ureDe heer G. dc Jagertheol. student te Kampen; 's avonds zes ure: ds. Essclink. Gat. Zondag 13. Ilerv. Kerk te Kerkwerve: Geen dienst. Ilerv. Kerk te Serooskerke: 'sNara. twee ure: ds. Kapteijn van Renesse. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. de Jagher. Herv. Kerk te Renesse: Geen dienst. Herv. Kerk te Noord welle: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteijn. (Doopsbedicning). Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ureds. Kapteijn van Renesse. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Koolslra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm half tien ure: ds. Couvée. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman's nam. tweo ure: Idem. (Doopsbediening). Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: de heer G. Verdocs Kleynf theol. cand. Z aakHogerlmis. Door den heer F. Domcla Nieuwenhuis is aan dr. Kuyper, Minister van Binnen- landsche Zaken, een uitvoerig schrijven ge zonden, waarin hij aandringt op rechtsherstel voor de gebroeders Hogerhuis. Aan het slot daarvan zegt de heer Nieuwenhuis "Wat wij behoeven is rechtsherstel, want weet dat het vertrouwen op de onkreukbaar heid der rechterlijke macht, dat reeds bij zeer velen aan het wankelen was gebracht, door geen zaak een grooter schok heeft ge kregen dan door die der gebr. Hogerhuis. Wat wij behoeven, is dat geen rechts kwestie volgens uw eigen woorden worde weggemoffeld". Wat wij behoeven is nog steeds revisie, zoodat hot volle licht schijne in de openbare terechtzitting. En geschiedt dit niet, dan is, volgens u, de geheele anti-revolutionaire parij geroepen tot een ernstig verzet. Gij zoudt dus uw heelo partij tegen u in het harnas jagen, gij zoudt breken met uw eigen verleden, als gij de zaak er bij liet. Gij wilt een christen-staatsman heeten. Dus gij erkent het woord van uw meester, dat uw Ja Ja en uw Neen Neen moet zijn. Welnu, gij hebt de revisie noodzakelijk geacht en aan u nu om te toonen, dat het oud-vaderlandsche spreekwoord waarheid is: een man een man, een woord een woord! Waar anderen in gebreke bleven recht te doen, daar zoudt gij het u tot een eer moeten rekenen, dat allo burgers van Nederland zouden moeten erkennen, dat rechtsherstel een der eerste daden was van do regeering, door u geformeerd. Gratie zou iets zijn, maar lang niet genoeg, want door gratie verleenen wordt het recht niet hersteld en daarom moet het ons bovenal te doen zijn. Aan u dus de keuze of gij wilt staan aangeteekend als de medeplichtige van hen, die volgens uw eigen zeggen deze rechts kwestie hebben weggemoffeld, dan wel of gij den moed hebt, om althans te streven naar het volle licht. Nog is het tijd, maar wat gij doet, doe het spoedig, want deze twee gevangenen hebben reeds zoo lang, veel te lang, on schuldig gevangen gezeten. Toon dat de door u gesproken woorden ernst zijn en geen praatjes zonder beteekenis. Verkiezings-haring. Aan Het Volk wordt geschreven: Te Groenlo bad Melchers Zaterdagavond eene stampvolle vergadering. Op een eigenaardige wijze was het publiek daarvan ingelicht. Toen de stadsomklinker (omroeper) rond ging, kwam de wethouder op hem af en verbood verdere publicatio. Natuurlijk moest deze stadsambtenaar voor zulk gezag buigen. Dra werd dit bekend. Zoo ook aan een der soc.-dem. geestverwanten. Oogenblikkelijk plaatste deze een vaatje met haring op een kruiwagen en begon te venten »Nieuwe haring, wie op Helsdingen stemt, krijgt zes voor een dubbeltje, wie op Hesselink stemt maar drie. Hedenavond openbare ver gadering bij Abbink op de markt, spreker Melchers. Lekkere nieuwe haring!" Als een loopend vuurtje ging dit nieuwtje door do stad, zoodat 's avonds de zaal stampvol was. Lage streken. Nu weer zijn in den Bijlmermeer-polder en langs den Abcouder straatweg van vijftien paarden de staarten afgesneden. Dat de beesten hieronder lijden is duidelijk, als men bedenkt dat het hun eenigsto weermiddel is tegen do menigte insecten, dio het in dezen warmen tijd de dieren zeer lastig maken. IEURTEIST chouwen en Duiveland. 0 us tu s 19 O 1. Ghr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wesseis. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Burger. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ureds. Kunst. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. v. d. Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: ds. de Jager van Serooskerke in Walcheren. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 6.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure: geen dienst; 'snam. twee ure: dr. G. Smit. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: ds. Waardenburg van Brui nisse; 's nam. twee ure: Leeskerk, D. Ilanse, ouderling Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk 's nam. twee ure ds. Waardenburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds van Buercn. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 'a nam, twee ure cn 's avonds vijf ure: Lecskeik. Begrafenis van mevrouw Kriiger. Pretoria, 25 Juli 1901. Op den 20stcn Juli overleed te Pretoria de geliefde echtgenoote van onzen hooggeachtcn president, in den ouderdom van 67 jaren en eenige maanden. Een zware slag voor ons volk, doch niet minder voor onzen ouden president, die zoo ver verwijderd van zijn volk en land, bij al zijn lijden ook dit zware kruis heeft te torschen. Oiize bede is dat de Hoere hom steune in dezen zwaren beproevingsweg. Het stoffelijk overschot werd den daar- opvolgendcn dag plechtig, doch zeer eenvoudig, ter aarde besteld. De lijkdienst werd gehouden in onze kerk, (in de Dopperkerk) en geleid door ds. Bosman van Pretoria, predikant der Nederduitsch Geref. Kerk. Om 3 uur in den middag nam de lijkdienst een aanvang, doch een uur vóór dien tijd waren er reeds duizenden belangstellenden in en om de kerk. Het kerkgebouw was meer dan vol, en onder do treurige doch indrukwekkende tonen van het orgelspol betrad ds. Bosman den kansel. Z.Eerw. opende den lijkdienst door to laten zingen hot 8ste vers van Psalm 403, daarna las bij Openbaring 7 van vers 9 tot het einde, en vervolgens Richteren 5 7 deze woorden »Een moeder in Israël". Spreker schetste de overledene overeen komstig deze woorden als een moedor in den volsten zin van het woord. Zij had zich als zoodanig in haar leven geopenbaard en wel op tweeërlei manier, op natuurlijk en geestelijk gebied. Op natuurlijk of liever op maatschappelijk gebied, als eene, die medeleefde met haar volk, waarvoor zij leefde, voelde en bad. Zij was één met ons volk, zij was het eigendom van ons volk. En wie, ja wie, zoo vroeg spreker, zou haar plaats innemen? De toekomst zal het leeron. Doch ook geestelijk was zij een moeder in Israël, een voorgangster, een voorbeeld voor haar volk. Dit was zij niet alleen voor de geloofsgenooten van haar eigene kerk, neen, ook voor hare mede-Christenen buiten haar kerkgenootschap. Spreker was meer dan eens, na een gesprek met haar over het innerlijke, over het zieleleven, geheel verkwikt en opgeruimd vertrokken. Het deed hem goed weer eens met haar te hebben gesproken, mot haar, zoo zacht van aard, zoo goed van hart en ruim van geest. Zij kan ons allen als voorbeeld dienen. Daarna sprak Z.Eerw. ieen woord van troost tot de nagelaten famlie- betrekkingen, die hun moeder in huis nu zouden missen. In het gebed verwijlde spreker bij den president. Hij zeide: allen zouden zeker denken aan, voelen voor, en bidden met den president in dezen weg van zware beproeviug. In het laatst van zijn gebed smeekte bij den Allerhoogste dat Hij in genade op ons land en volk neder wilde zien, opdat er spoedig een einde mocht komen aan dezen treurigen oorlog. Ten slotte werd nog gezongen Psalm 25 7 en 8, met een kleine verandering in het Sste vers als van toepassing op don president. »Zie op hem in gunst van boven", enz. Na het uitspreken van den zegen, verliet do menigte het kerkgebouw. Men kon het aan de menschen zien, dat een ieder onder den indruk van het oogenblik verkeerde. Na afloop van deze plechtigheid werd het stoffelijk overschot der overledene grafwaarts gebracht, om daar in een eenvoudige groeve nedergelaten te worden. Achter den lijkwagen volgden de familieleden, een groot aantal vrienden en bekenden en een ontelbare menigte belangstellenden. Do lijkkist werd gedragen door de ouderlingen en diaken der kerk. Aan de groeve werd door een der ouderlingen gelezen Ps. 103 en naar aanleiding van dezen Psalm een kort woord gesproken, waarna ds. Bosman met dankgebed deze plechtigheid sloot. HollanderP. Bos. Mclkverkoopcrs. Te Drachten lieten do melktappers door den omroeper met bekkenslag bekend maken, dat zij den prjjs der melk met 1 cent per liter verhoogd hadden. Door do droogte bestond er gebrek aan weide voor het vee, het moest bijgevoederd worden, wat met kosten gepaard ging. Omdat dus de melk den tappers duurder kwam, besloten zij tot de prijsverhooging. Pas had de omroeper dit besluit den volko medegedeeld of weer verscheen dezelfde man, om nu bekend te maken, dat tal van burgers en arbeiders besloten hadden zich die prijsverhooging niet te laten welgevallen, en geen melk te koopen tegen een hoogeren prijs. Men bleek onder de klanten zeer solidair menig melkverkooper verkocht geen liter van zijnen voorraad, terwijl andere boeren, die niet tot verhooging van prijs waren overgegaan, geen melk genoeg hadden om aan de aanvragen te voldoen. Soldaten met voiles. De Italiaansche minister van oorlog heeft bij één der regimenten te Rome de soldaten voiles en handschoenen laten dragen. Dit is niet gedaan om de soldaten voor sproeten te sparen, of wellicht hun ongowaeschen handen te verbergen doch om proeven te nemen tegen de steken van de gevaarlijke malaria muggen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2