Atjeh. BOERENBRIEYEN. ADVERTENTIE!!. van het openbaar ministerie bij hot kanton gerecht alhier, niet minder dan een goede 100 processen-verbaal ingeleverd ter vervolging, opgemaakt door den heer arrond.-schoolopzioner tegen ouders, wegens overtreding van art. 21 4 der Leerplichtwet. Het grootste contigent schijnt in deze te worden geleverd door de gemeenten Nieuwer- kerk, Oosterland en Kerkwerve. Breda, 19 Aug. Zaterdagavond is het gerecht alhier per telegraaf naar Oud- en Nieuw-Gastel (N.-B.) ontboden, om een onderzoek in te stellen naar den dood van een 16-jarig meisje, dat dien morgen ontijdig was bevallen, enkel bijgestaan door hare moeder. Het lijkje van het kind heeft men in het privaat gevonden. De moeder van het gestorven meisje is in verhoor genomen. Het houden van of het deelnemon aan wedstrijden in hardrijden met vélocipèdes op openbare wogen is verboden. Landbouw en Veeteelt. Noordgouwe, 21 Aug. Als een zeld zaamheid kan van hier gemeld worden, dat bij den landbouwer L. Yis eene koe drie kalvers heeft geworpen. Zij stierven echter tijdens de ontijdige geboorte. KERKNIEUWS. Aangenomen het beroep naar de Herv. gemeente te Sluis door ds. A. J. Roozemeijer te Valburg. Beroepen bij de Herv. Gemeente te Vlissingen, ds. J. Ossewaarde te Meppel. O N D E R W IJ S. Uit do vroeger vermelde voordracht be noemde de gemeenteraad van Kapelle (Z.-B.) tot hoofd der school den heer A. v. d. Brugge, sinds 20 jaar onderwijzer aan die school. Aan den heer J. B. Govers, hoofd eener katholieke school voor uitgebreid lager onder wijs te Rotterdam, vroeger hoofd der openbare school te Oosterland, is het diploma A voor stenografie, sj'steem Riënts Balt, toegekend. Bij de op 19 en 20 dezer to Arnhem gehouden examens voor hoofd-akte slaagden o. a. do dames J. H. Gasille te Vlissingen en G. A. M. de Liefde to Middelburg. Bij de op 20 dezer te 's-Hage gehouden examens voor Fransch (1. o.) slaagde o. a. mej. G. A. Giljam te Oosterland. Post en Telegrafie. Met ingang van 16 September a.s. wordt van Terneuzen naar Rotterdam overgeplaatst en aldaar belast met het, beheer van het bijkantoor 's Gravendijkwal de heer A. Jon kers Jr., commies der posterijen, terwijl met dien datum te Terneuzen wordt werkzaam gesteld de heer C. Smitt Jr., thans te Rotterdam. Met ingang van 29 Augustus tot en met 27 September is met het beheer van het hulp kantoor te Sir-Jansland belast mej. A. Onderdijk aldaar. Gedurende de van 15—24 September aanstaande te houden legeroefeningen in Zuid- Limburg zullen in die streek militaire telegraaf kantoren worden ingericht. Verkiezingen Tweede Kamer. Amersfoort. Uitgebracht 4354 geld. st. Gekozen jhr. mr. H. van Asch van Wijck (a.-r.) met 2338 st. Jhr. mr. W. H, de Beaufort (lib.) verkreeg 2002 st. Eist. Uitgebracht 4401 geld. st. Gekozen de heer F. M. van Wijck (r.-k.) met 3234 st. Do heer W. baron van Voorst tot Voorst (lib.) verkreeg 1167 st. 's-Hertogenbosch. Uitgebracht 1759 gold. st. Gekozen jhr. van Sasso van IJsselt (r.-k.) met 1493 st. Mr. J. A. A. Bosch (lib.) verkreeg 266 st. Lochem. Uitgebracht 5013 geld. st. Gekozen de heer W. P. G. Helsdingen (soc.- dem.) met 2518 st. Mr. H. F. Hesselink van Suchtelen (lib.) verkreeg 2495 st. Sliedrecht. Gekozen de heer A. D. P. van Löben Seis (a.-r.) met 2130 st. De heer B. II. Holdt (lib.) verkreeg 1143 st. VOOR WIELRIJDERS. Prov. blad no. 79 bevat de afkondiging van de wijziging van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland, die in de zitting der Staten van 16 Juli is vastgesteld. Deze wijziging geeft de volgende nieuwe voorschriften aan Het houden van of het deelnemen aan wedstrijden met de 1 bedoelde rij- en voer tuigen op openbare wegen is verboden. Elke vélocipède moet voorzien zijn van een bel of van een signaalhoorn, waarmede waar schuwingssignalen kunnen worden gegeven, welke op een afstand van 50 M, duidelijk hoor baar zijn, en daarenboven, van een half uHr na zonsondergang tot een half uur vóór zons opgang, van eene aan de voorzijde van de vélocipède bevestigde, naar voren helder licht uitstralende lantaarn. De geleider van een rij- of voertuig is bij het tegenkomen van eone bereden vélocipède verplicht, zoo de breedte van do rijbaan dit toelaat, zoover rechts uit te wijkeu, dat de wielrijder kan voorbijrijden. Hij is daartoe eveneons verplicht, wanneer een van achteren aankomende wielrijder door signalen tijdig zijn verlangen te kennen geeft, om voorbij te rijden. De wielrijder is verplicht bij het tegen komen van een rij- of voertuig rechts, bij het van achteren voorbijrijden links uit te wijken. Do Staalfabriek t© Terneuzen. In verband met hetgeen reeds meegedeeld I is over de verduistering van geld ten nadeele van genoemde staalfabriek wordt nog aan een Brusselsch blad het volgende ontleend. In November 1900, tijdens eene vergadering van den beheerraad der staalfabrieken van Terneuzen, bevond men dat er een tekort van 400.000 francs in de kas was. Men deed het aan den bestuurder, den heer Pierart, opmerken, die verklaarde dat het eene ver gissing in het boekhouden moest zijn, doch dat hij de ontbrekende som zou bijleggen, daar hij verantwoordelijk is voor de kas. Onlangs had eene nieuwe vergadering plaats en men zou bevonden hebben dat de som nog niet bijgelegd was. Het parket werd verwittigd en de boeken en papieren in beslag genomen. Pierart werd Zaterdag j.l. aangehouden. De boekhouder van de Maatschappij werd langdurig ondervraagdhij bekende dat, toen bij in dienst trad, er reeds een tekort van ongeveer 100.000 francs in de kas was. Het parket, vergezeld van den boekhouder, begaf zich vervolgens naar de woning van dezen laatste, te Vorst. Eene huiszoeking werd gedaan, doch leverde geen uitslag op. Zooals reeds gemeld, heeft do moeder van Pierart 600.000 francs aan de Maatschappij gezonden en Pierart zelf 500.000 fr. ter beschikking der Maatschappij iu eene bank gestort. Zoo dit waar is, zal de Maatschappij geen verlies lijden. Pierart verscheen "Woensdagmorgen weer voor de Raadskamer, en werd, tegen eene borgstelling van 30.000 fr., voorloopig terug in vrijheid gesteld. In een Woensdag gehouden zitting van het bestuur der fabrieken, hebben al de beheerders hun ontslag ingediend, uitgenomen de heer Parmentier, die beheerder blijft der heringerichte Maatschappij. Het kapitaal is van 6 op 3 millioen gebracht, doch van liquidatie is geen sprake. Den nieuwen raad is gelast nieuwe financiëelo voorstellen te doen om do zaak in orde te brengen. België en het Nederlandsche vee. Men schrijft van de Belgische grenzen: In België klaagt men weer sterk over gebrek aan goed fok- en melkvee. Vandaar dat de smokkelhandel in vee in de laatste dagen zóó'n hoogo vlucht heeft genomen. Toch wordt in België èn door het Ministerie van Landbouw èn door groote landbouwver- eenigingen alles gedaan om de veredeling van het rundvee te bevorderen. Zoo worden in alle gemeenten vereenigingen opgericht, waarvan de leden zich verbinden om op een te bepalen dag één of meer stuks vee ter keuring aan te bieden aan een daarvoor van Staatswege aangestelde commissie. Voor de goedgekeurde beesten wordt eene premie toegekend, die grooter of kleiner is naarmate het dier meer of minder de volmaaktheid nadert. Deze premiëu verstrekt de Staat. De eigenaar van een goedgekeurd beest is verplicht dit een jaar te houden. Bovendien bestaan er kweeksyndicaten om ook de ver meerdering Yan goed vee te bevorderen. Premiën worden uitgeloofd voor het bezit van goede springstieren en den leden van do landbouwcomité's wordt steeds op het hart gedrukt voor de dekking van hun vee slechts van de geprimeerde stieren gebruik te maken. Dit alles dient natuurlijk om 't zoover te brengen, dat men het Nederlandsche vee kan missen. Evenwel heeft men dit doel in hot geheel nog niet bereikt. Ondanks al die moeiten cn uitgaven gaat de Belgische veestapel niet sterk vooruit en blijft er in België veel vraag naar Nederlandsch melk- en slachtvee. In de eersto helft van dit jaar werden weder 27,042 runderen langs de grenskantoren in België gevoerd, waarvan er niet minder dan 26,908 uit ons land kwamen. Men mag dus gerust zoggen, dat België al zijn vreemd vee in ons land koopt. Dit vee was of bestemd voor den landbouw öf voor do slachtbank. De eersten werden na eene tiondaagsche quarantaine in de grensstallen tegen hooge prijzen aan Belgische landbouwers verkocht, de laatston gingen in geplombeerde wagens rechtstreeks naar de slachthuizen van Brussel, Gent en Antwerpen. Het werken van ambtenaren op Zondag. De Standaard bevat de volgende ver- klaring ter verdediging van dr. Kuyper: »A1 wat dr. K. zelf afdoen kon, was Zaterdagavond afgedaan, en het zou niets aan do zaak veranderd hebben, ook al ware hij tot "Woensdag op het departement ge bleven. »Het zat 'm dan ook ganschelijk niet in dr. K.'s vertrek, maar alleen in de nood zakelijkheid om uiterlijk Maandagmiddag de totalen der begrooting bij financiën te doen inkomen, iets wat niet later kon, zou de begrooting op tijd bij den Raad van State worden ingediend. Zoolang de termijnen van de kieswet oorzaak zullen zijn, dat bij ministeriëele crisis de overdracht zoo laat plaats grijpt, zal men steeds voor dezelfde moeilijkheid staan. »Dat nu het opmaken der totalen van de begrooting Zaterdagavond niet kon afioopou, is iets waarvan dr. K. hoegenaamd niets wist. Indien er dus al op Zondag aan het opmaken dier totalen gewerkt is, zoo is dit geschied zonder zijn order, geheel buiten zijn voor kennis, en in die mato tegen zijn bedoeling, dat hij het stellig verboden zou hebben, indien hij ervan verwittigd ware geweest". De Vorstelijke Familie. H. M. de Koningin en Z. K. II. Prins Hendrik der Nederlanden zullen zich Vrijdag 23 Augustus naar Oldenburg begeven, tot bijwoning van de doopplechtigheid van de Prinses van Oldenburg, dochter van Z. K. H. den Groothertog van Oldenburg en H. K. H. de Groothertogin van Oldenburg, geboren Hertogin van Mecklenburg. H. M. de Koningin, die het peetschap heeft aanvaard, zal met den Prins Maandag 26 Augustus naar het Loo terugkeeren. Voor de krijgsgevangen Boeren. Sedert een paar weken bereizen twee Transvalers Belgisch Vlaanderen in het belang der vrouwenkampen in Zuid-Afrika. Het zijn de heeren C. Plokhooij en II. J. Louw. De heer Plokhooij heeft den oorlog medegemaakt tot na den slag bij Donkerhoek (Juni 1900), is in Augustus 1900 terug gekomen in Holland en daarna in December teruggekeerd naar Afrika, om te trachten door te breken naar de commando's. Door de Portugeezen werd hij echter gevangen genomen en met andere krijgsgevangenen naar Portugal vervoerd. Uit deze gevangen schap ontvlucht, is hij na vele avonturen in ons land teruggekomen. De heer Louw is tijdens den oorlog vold- cornet te Johannesburg geweest en in het begin dezes jaars uitgezet. Het weldadigheids comité te Johannesburg heeft hem opdracht gegeven in Europa den nood der vrouwen kampen bekend te maken en de offervaardig heid dor Boerenvrienden in te roepen. Overal, waar zij in België komen, worden zij met geestdrift ontvangen en openen de beurzen zich. Achtereenvolgens traden zij op te Maldegem, Ecloo, Brugge, Thielt, Meulebeketerwijl nu Maandagavond eene groote vergadering voor hen belegd is te Gent. Waarschijnlijk zullen zij nog optreden te Kortrijk, Yperen on andere plaatsen. Te Brugge hadden zij in de Hallezaal 1000 menschen onder hun gehoor, prof. Julia3 Sabbe hield daar eene schitterende rede, waarin hij wees op de overeenkomst in taal en heel het roemrijke verleden van het Dietsche ras in het geheugen terugriep. Overal zingen de menschen met vuur het Transvaalsche Volkslied. Te Meulebeke (bij Thielt) had de burgemeester de Transvaalsche vlag uitgestoken. Te Brugge werd Plokhooij door de leerlingen der Handelsschool in triomf door de stad gedragen. Rare prakt Ij ken. Een merkwaardige manier om aan geld te komen hield een bende van acht snaken te Parijs er op na. Zij hadden een soort van stalen nijptang gemaakt, in den vorm van een paardenkaak met tanden er in. 's Avonds slopen zij uit en loerden of zij een deftig rijtuig ergens zagen stilstaan. Had de koetsier van zulk een rijtuig zich even verwijderd, dan liepen twee van de bende, die aan de beurt waren, op het paard toe. De een ging vóór den kop van het paard staan, drukte de nagemaakte kaak in zijn mouw, zoodat er sporen van een beet te zien waren en begon dan te schreeuwen als een oordeel, terwijl do tweede het paard een harden slag gaf om het schichtig te maken. Het leek dan voor de toesnellende menschen of het beest van een erg kwaad en bijtlustig temperament was. De koetsier, die beteuterd terugkwam, ontving een vloed van scheldwoorden. Zelfs kwam het eens voor, dat het verontwaardigd publiek een koetsier wilde lynchen. De politie verscheen, maakto proces-verbaal op en het refrein van het liedje was, dat de eigenaar van het booze paard veroordeeld werd, het ongelukkig slachtoffer een schadevergoeding van 2 tot 500 frank uit te keeren. Hot zaakje van do »club der gebetencn" ging aldus goed vooruit, totdat een maat schappij van verzekering tegen ongelukken, verwonderd, dat er zooveel menschen door paarden gebeten werden, kwaad vermoeden kreeg en de schelmerij aan het licht bracht. De acht guiten gaan nu een paar maanden de doos in, terwijl de bijtmachine, waarop, zooals men denken k*d, geen octrooi was genomen, verbeurd is verklaard. Een groote eter. Als men leest wat de groote staatsman Szilagyi, wiens dood in Hongarije zoo alge meen betreurd wordt, in staat was op te eten, verwondert men zich niet dat die corpulente man met zijn korten hals aan een beroerte gestorven is. Er wordt van hem verhaald, dat hij voor f 30 per dag opat en wel '10 verschillende schotels per maaltijd verorberde onder het genot van vele fiesschen champagne, en dan nog in staat was om 's avonds groote porties ham en koud vleesch naar binnen te werken. Een medewerker van het Boedapester Volksblad had Szilagyi een paar weken vóór zijn dood in de restauratie op het mooie Margaretha-eiland zien eten, en vertelt nu aan zijn blad dat die maaltijd bestond uit 3 porties kreeften, soep, veel visch en vleesch met groenten, daarna een grooten schotel met gestoofde kool, twee taarten en ten slotte 3 schotels met fruit. Daarbij dronk hij 3 glazen bier, een flesch witte wijn, een flesch champagne, 3 koppen koffie en even zoovele glaasjes sterke peper muntlikeur, dat alles bekroond door twee zware sigaren. Szilagyi zat graag lang en steeds alleen aan tafel, na afloop waarvan hij een digestie-wandeling maakto. Het liefst at hij in de restauratie van het nationale casino, waar niets hem te duur en te lekker was. Daar zag men hem eens drie groote porties osselappen met groenten en aard appelen opeten, waarop hij met zijn vriend, Dr. Neuhofer, een groote wandeling langs de Donau ging maken, na afloop waarvan hij verklaarde weer honger te hebben en omdat het al laat was en alle restauraties gesloten, hij naar een zeer gewoon eethuis ging, waar hij 15 porties ham opat. Dienstboden te Chicago. »Now, will you be good", mijn waarde huisvrouwen I De dienstmaagden hebben zich georganiseerd. Alles is door haar kant en klaar gemaakt. Het eenige wat gij te doen hebt, is te zeggen »Ay". Hier is de loonschaal Koks en huishoudsters 5 a 7 doll. p. week. Eerste en tweede meiden 4 5 x> Jonge en onervaren meiden 3 4 Ziehier de regeling van werkuren enz. Art. 1. Het werk begint te 5.30 en eindigt na het wegwasschen van de potten en pannen na het avondeten. Twee uren eiken namiddag en op zijn minst twee geheele middagen per week moeten den dienstboden worden in gewilligd. Art. 2. De huisvrouwen mogen het club leven der dienstboden niets in den weg leggen. De laatsten mogen in beperkten getale vrienden en vriendinnen bij zich ontvangen, mits zij zei ven de ververschingen betalen. Art. 3. Vrienden mogen noch uit de keuken, noch van de achterdeurstoep worden geweerd. Leden der familie zullen de conversatie met hen niet mogen storen. Art. 4. Dienstmeiden zullen 's Maandags zulke en zoovele uren vrij hebben, als voor haar noodig zullen zijn om de koopjes-toon banken in de winkels te bezoeken. Art. 5. De agent der Unie zal do persono zijn, tot wie klachten moeten worden gericht. Luitenant-kolonel J. P. Meijer, plaatselijk commandant van Kotaradja, is aan typheuse koortsen overleden. Hij was geboren in 1852 en 4 Augustus 1875 benoemd tot 2e luitenant der infanterie en was sedert 13 Mei 1899 overste. Hoe dankbaar de Boeren zijn voor hetgeen de zusters van het Roode Kruis voor hen gedaan hebben, blijkt wel uit de brieven der eenvoudigen, die steeds aankomen en waarvan er hieronder nog eenige volgen: Peniche, 27ste Mij 1901. "Waar die Zuster A. C. Schipper Wat mij aan gaat is niet Wil nie ik sit al 17 dagen in die Hospetal ik het die rammatiek in mijn knieijen in voeten lieve zuster Schipper Het spit mij om u zoo een tijding te stuur maa ik hoop in vertrou op God die Heer dat hij mij Weer zal herstelt lieve zuster ik hoop die Heer u zal Wildoet doet mit gesont Hijt in is dit anders is Het zal mij zeer ter Harte gaan lieve zuster ons is heden 9 Burgers in die Hospital lieve zuster Schipper u Brief van die 20ste Mij heb ik die 23ste gekrij in ik was verblijdt om van u te hoor in die Sittievekaat het ik gekrij lieve zuster ik dank u daar voor dat gij die vrint- schap voor mij gedaan het. Hartelijk dank 'ik u lieve zuster Schipper verder gaat het go et mit die ander Burgers Hullie is vris door die zegen dis Heeren Suster Walts is ook gestorven in LisBon lieve zuster G. A. Vanjaarsveld is ook in die Hospetal in zeg ook groete aan Suster Schipper Hij zegt ik moet u schrijft dat gij moet Hem niet vergeet nie lieve zuster Schipper ik Het van mijn lie Vrou een Brief Zij Schrijft mij Dat dit nog goet gaat Zij ver- laang Bitter in dit is mit mij die zelfde agwat Verlaang ik naar Vrede ik ook Van mijn Moeder Heb ik ook een Brief zij zeg dit gaat nog oet in ik Was zeer Verblijt om van Mijn Dierbaar Vrou in moeder te hoor dat Hullie nog leeft lieve zuster Nus is maar schaars Oor- lognues is wij nig Ennendeel. Ik siet in die korant dat die ingelsche het in ligtenburg een boervrou in Haar man zijn Arremin dood geschooten in die man naar Silon gestuu in twee klij nie kinders Bij een kaffermijt gegeven in die Moeder is ap die aarde blijven leggen die engelsclie Wou die man niet toelaat nie om zijn Vrou te begraaven in toen is zijn Huis ook in Brant gestooken lie Vie zuster. Nu, moet ik eendig mit mijn pen maar nooit mit mijn verlaagen Hart Zijt gegroet van u Pazint mit harte C. R. ANNANDALE. TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 21 Augustus. Benoemd tot Inspecteur der Registratie en Domeinen 3e klasse te Middelburg de heer C. Wiorsma, thans te Goes. MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 19 Aug. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 213 koeien, 7 nuchtere kalveren, 4 lammeren, 19 vette varkens en 575 biggen. Mede tengevolge der absentie van buiten- landsche kooplieden was de handel zoowel in kalf- als ander vee flauw. Dat wat nog werd verkocht ging tegen minder prijzen. Biggen werden tegen vorige prijzen omgezet, zoomede ook vette varkens. Zware kalfkoeien f 180 a f 200, melk koeien f 140 af 150, kalfvaarzen f 130 a f 150, guiste vaarzen f 70 a f 80, 2^-jarige ossen f 130 k f 160, 1-J-jarige ossen f 80 a f 90, pinken f 50 k f 60, graskalveren f 25 f 30, nuchtere kalveren f 9 f li, vette varkens f 0,19 f 0,24 per K.G., biggen f 7 a f 12, lammeren f 6 a f 7. Rotterdam, 20 Aug. Vee. Aanvoer 51 paarden, 625 magere en 800 vette runderen, 376 vette- en graskalveren, 54 nuchtere kalveren, 5 varkens, 200 biggen, 2 bokken of geiten. Men noteert: Runderen le kwal. 66, 2e kwal. 60, 3e kwal. 56 centkalveren le kwal. 85, 2e kwal. 60 a 75 cent, alles per K G. Ossen le kwal. 64, 2e kwal. 60, 3e kwal. 56 cent. Stieren le kwal. 50, 2e kwal. 40 cent. Handel vlug. Stieren f 110 f 180, graskalveren f 30 f45, melkkoeien f170 f210, kalfkoeien f 180 f 230, vaarzen f 75 a f 120, pinken f75 k f 110, slachtpaarden f 40 k f 100, werkpaarden f 100 f 150. Handel flauw. ZIER1KZEE. TIJD VAN HOOGWATER EN VAN LAAGWATER. Augustus. H.W. L.W. u. m. 21. 8 voorm. 6,43 CO nam. 6,54 22. D. voorm. nam. 7,24 7,37 23. 10 voorm. nam. 8,16 8,39 24. 11 voorm. nam. 9,25 9,56 25. Zo. 12 voorm. 10,45 nam. 11,16 11,59 26. 13 vcorm. nam. 27. 14 vojrm. nam. 0,29 0,56 28. 15 voorm. nam. 1,24 1,45 0, 7 0,21 0,49 1,12 1,11 2,14 2,46 3,28 4, 3 4,48 5,22 6, 0 6,21 0,49 7, 1 7,30 Tijd van II.W. te Dordrecht 3,15 uur later. L.W. t> 5,30 VERBETEBiyQ. In de advertentie, voorkomende in ons vorig No. en onderteekend J. EVERTS te Schudde- beurs, staat Adriaan Schieteratte, dit moet zijnADRIAANTJE SCHIETEKATTE. STOOMBOOTDIENST Augustus. Van Vlissingen naar Rotterdam. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsche tijd. Dond. 22 Vrijdag 23 Zaterd. 24 Maand. 26 Dinsdag 27 "Woons. 28 's m. 7,30 7,30 v 7,30 7,30 7,30 7,30 'sm. 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 8,45 'sm. 9, 9,— 9,— 9,- 9,- 9, Zoo do Heero wil en leeft, hoopt onze geliefde Moeder" j Behuwd- en Grootmoeder de Wed. CORNs. BOOGERD, geb. Vijverbergh, J den 26'"" Aug. aanst., haar DOaten j j Geboortedag te herdenken. Nieuw-Yennep, Haarlemmermeer, 20 Aug. 1901. Ilare dankb. Kinderen en Klein kinderen MAATJE BOOGERD en STOFFEL BOOGERD. v Voorspoedig bevallen van eene Dochter, J. DE VOSBartelse. zlerutzee, 19 Augustus 1901. V Heden overleed tot onze diepe droefheid, op noodlottige wijze onze geliefde Echtgenoot,' Vader en Behuwdvader Nicolaas Krijger, in den onderdom van 57 jaar. Zierikzee, 19 Augustus 1901. Wed. N. KRIJGERGieljam, Kinderen en Behuwdkinderen. Heden overleed tot onze diepe droef heid, ons geliefd Zoontje Thennig, in den aanvalligen leeftijd van drio maanden, Bruimsse, 19 Augustus 1901. W. DE KONING TH.z, M. P. DE KONING—Padmos.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 3