Uit Stad en Provincie. BelgiS. Te Charleroi is in een circus, terwijl het vol toeschouwers was, een paniek uitgebroken door het ontstaan van brand. Tal van personen werden gekwetst, sommige doodelijk. Een belangrijk deel der bezoekers bleek na bezwering van het gevaar zijn portemonnaie kwijt te zijn. Brussel, 20 Aug. Nyssens, die de eerste minister van arbeid is geweest, heeft van ochtend in het hotel »Miroir" zelfmoord ge pleegd, door zich met een revolver voor het hoofd te schieten. De minister is van 1895 tot 1898 aan het bewind geweest en was de ontwerper van de voornaamste arbeidswetten, waarvan er enkele nog in de Kamer aan do orde van den dag zijn. Als afgevaardigde voor Leuven heeft hij grootelijks deelgenomen aan het debat over de kieswet in 1893. Hij is ook de vader van het meervoudig stemrecht. Men zegt, dat hij sedert eenigen tijd aan neurasthenie leed. Hedepland. Hoorn, 19 Aug. Bewoners van café »de Zon" alhier, waar vroeger al eens was ingebroken, bemerkten weer onraad. Men kwam tot de ontdekking, dat iemand de poort had opengebroken, die toegang geeft tot het café. Spoedig had men den man te pakken en nu bleek, dat het de eigenaar was van het huis (het perceel werd verhuurd). ITij verkeerde in een toestand, dien men juist niet geheel nuchter mag noemen. Twee personen namen de vlucht. Amsterdam, 19 Aug. Qeen nacht zonder inbraak in dezen tijd alhier. Een bewoner van de Hoogte Kadijk bemerkte in den ochtend, dat geweld was gepleegd aan het kantoortje op zijn erf. Daar werd echter niets vermist, maar uit den naburigen stal was een heel paard verdwenen! De dieven hadden zelfs het hoofdstel met de leidsels meegenomen. De politie is er in geslaagd dit paard terug te vinden, maar in den vorm van paardevleeBch. De inbrekers hadden 't aan een vilder verkocht en die had 't onmiddellijk aan het abbattoir doen slachten. Het hoofdstel en do leidsels werden óók teruggevonden, maar de daders bleven zoek. De inbrekers blijven steeds aan het werk. Een bewoner van de Koningstraat heeft aan de politie kennis gegeven, dat, door open sluiting gedurende zijn afwezigheid, een gouden broche, een fantaisie horlogeketting, benevens een bedrag aan geld zijn ontvreemd. Een bewoner van de Dappèrstraat mist op dezelfde wijze een zilveren dames- en heeren horloge, een gouden ring en dito broche en een halssnoer met gouden slot. Mejuffrouw S., in de Goudbloemstraat te dezer stede, had aan den zaakwaarnemer K., op de Egelantiersgracht twee vorderingen ter incaeseering gegeven tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer veertien gulden, onder voorwaarde, dat de zaakwaarnemer twintig procent der te ontvangen gelden zou genieten voor zijn bemoeiingen. Toen juffrouw S. na eenigen tijd den zaak waarnemer om afrekening vroeg, ontving zij een rekening van hem, waarop, behalve het bedrag der afgesproken provisie, een post van f 4 voorkwam voor het schrijven van brieven en van f 25 voor 'n reis naar Haarlem, zoo dat de juffrouw in plaats van geld te ont vangen, nog een bedrag van f 18.70 betalen moest aan den zaakwaarnemer. Zij diende bij de politie een aanklacht tegen den man in, maar daaraan werd geen gevolg gegeven. Eenige dagen later Vrijdag j.l. ver voegden zich daarop 's avonds laat per rijtuig bij juffrouw S. twee personen, die voorgaven rechercheurs van politie te zijn en die de juffrouw bang maakten met verhalen, dat zij zeer onaangename gevolgen zou ondervindon van de uvalsche aanklacht", die zij bij de politie had ingediend en die reeds door middel van het ^politierapport" aan alle bladen was medegedeeld. Het eenige wat er op zat was, dat de juffrouw nog maar gauw de quitantie van den zaakwaarnemer betaalde, en hun zeven gulden gaf voor de kosten van hun rijtuig, dan zou het misschien nog wel losloopen. De juffrouw echter betaalde niets. Zaterdagmiddag reed daarop weer een rijtuig bij de juffrouw voor. Er stapte een heer uit, die zich bekend maakte als redacteur van De Echo. Hij vertelde aan de juffrouw, dat hem, als bewerker van het politierapport voor De Echo, de geheele zaak van de valsche aanklacht bekend was, en kwam nu eens vragen of de juffrouw van zins was de quitantie van den zaakwaarnemer alsnog te betalen. Ja of neen. Zoo niet, dan zou er Maandag een heel stuk over in De Echo komen. De juffrouw, daardoor bang geworden, was ten slotte dom genoeg om te betalen, waarop de aheer", na het geld opgestreken te hebben aan de keerzijde van do quitantie, die hij bij zich had, schreef: »10 Augustus, betaald aan mij ondergeteekende J. Kareis, de som van f 48.70. Voldaan, onder getuige van mej. M. J. C. H.8." (De dochter der juffrouw, die toevallig aanwezig was). Deze Kareis was natuurlijk geen redacteur van De Echo. Hij is een man van vrij lange gestalte, blonden opgedraaiden knevel, in het zwart gekleed, liggend boord om en heeft een witten stroohoed met zwart lint op. Er is door dit blad een klacht ingediend, terwijl hot facsimile van de afgegeven quitantie in het nummer van De Echo werd afgedrukt. Te dezer stede is een inrichting geopend, waaraan behoefte was. Perceel 465 aan de Keizersgracht, in welks gevel het woord ïYogelsanck" gebeiteld staat, zal voortaan heeten »Thugater", waar dames, speciaal onderwijzeressen, een uitstekend onder-dak kunnen krijgen. Niet alleen onderwijzeressen, doch ook dames met andere betrekkingen kunnen daar terecht om koffie te drinken en te dinceren, tegen matige prijzen. De restauratiezaal voor dames is open van 4210 uur en tegen geringen prijs (de lunch 30 cent, 6 kaartjes f 4.50 en diner a 75 cents, 6 kaartjes f 4) kan men er den inwendigen mensch ver sterken. Zoolang er ruimte beschikbaar is, kan er tevens gelogeerd en ontbeten worden tegen f 4.25 per dag. Zooals gewoonlijk op Zondag, ten minste wanneer het mooi weer is, plegen Amsterdammers de stad Zaandam, om haro vele aantrekkelijkheden te bezoeken. De »Alkmaar-Packet V", gisteren op de lijn AmsterdamZaandam dienst doende verliet gisterenavond om 8 uur, met vele passagiers, den afvaartsteiger aan de De Ruyterkade. Ter hoogte der graansilo's gekomen hoorden de zich op het voorschip bevindende passagiers een angstig gegilvoorafgegaan door een gekraak van versplinterende stukken hout. "Wat was er gebeurd? De familie "W". Donker, man, vrouw en 46-jarige zoon, wonende Kinkerstraat 39, en een 42-jarige knaap, uit Hoorn, hadden in een schuitje op hot Y geroeid. Ter hoogte van het Koningsdok wildo de heer Donker naar de graansilo's oversteken, doch bemerkte niet, dat de uit Amsterdam komende stoomboot »Alkmaar-Packet V" zijn weg moest kruisen. Op do boot werd met de stoomfluit gewaarschuwdof de heer Donker dit fluiten begrepen of gehoord heeft, is moeilijk uit te maken. Plotseling werd gegil en gekraak gehoord en weerklonk angstig geroep: een aanvaring, er verdrinken menschen, helphelp Onmiddellijk liet de kapitein de machines achteruit slaan om naar de plaats des onheils terug te keeren. De stoker van de Alkmaar-Packet V" liet zich direct een lijn om het lijf binden en sprong ter redding over boord. Zijn moed heeft helaas niet mogen baten. Drie personen uit het overvaren bootje, n.l. W. Donker, echtgenoote en 46-jarigo zoon, verdwenen spoedig door de zuiging dor boot in de diepte. Het 42-jarige knaapje bleef, als door een wonder, nog eenigen tijd boven water en slaagde er in een hem door de opvarenden toegestoken vaarboom te grijpen en aldus zijn leven te redden. Na nog vruchteloos gepoogd te hebben, do lijken der drie slachtoffers op te sporen, zette de kapitein de reis naar Zaandam voort. Men vernam, dat het geredde knaapje het zoontje is van den adjudant-onderofficier Monsees, in garnizoen te Hoorn. Bij aankomst alhier werd hij, omdat hij pijn in de borst gevoelde, per rijtuig naar het gasthuis vervoerd. Amersfoort, 49 Aug. Gisterennacht is hier een brutale inbraak gepleegd in een huis, bewoond door den heer Groenhuizen, in gouden en zilveren werken, aan de drukke Langestraat. De politie zette den inbreker achterna, doch het gelukte niet hem te vatten. Vermist worden vijf zilveren en een gouden horloge. 's-Gravenhage, 20 Aug. De Koningin- Moeder heeft heden het aangekondigd bezoek gebracht aan de Ambachts-tentoonstelling. Zij werd in het gebouw der Teeken-Academie ontvangen door eene commissie uit het comité. Mejuffrouw Hingst bood een bouquet aan. De Voorzitter, de heer Fokker, geleidde II. M. door de tentoonstellingszalen. Koningin Emma verklaarde herhaaldelijk een uitsteken den indruk van deze tentoonstelling ontvangen te hebben. Bijzonder wijdde do Vorstin Hare aandacht aan de afdeeling Industriescholen en Huis houdschool. In die van de Haagsche Industrie school leidde de directrice, mej. Beydels, H. M. rond. De Koningin-Moeder bezocht daarna nog de door de Vereeniging »Oost en "West" in de Gothische zaal georganiseerde tentoon stelling van batiks en Indische weefsels enz. H. M. werd daar ontvangen en rondgeleid door de presidente mevr. van ZuylenTromp en door het bestuurslid den heer Rouffaer. Met de meeste belangstelling bezichtigde H. M. het tentoongestelde en herhaaldelijk gaf Zij Hare ingenomenheid daarmede te kennen. Eene Indische offertafel, zoogenaamde »Slamattan", was in gereedheid gebracht. Rotterdam, 49 Aug. Omstreeks kwart voor 42 zagen werklieden van den heer A. van Stolk, terwijl zij nog werkzaam waren op zijn hout zagerij in den Zwaanshals, dat er brand was uitgebroken in een der groote loodsen van de firma 8. E. Cohen Co., staande langs de straat in den Zwaanshals over een lengte van ongeveer 80 meter. In die loods waren een groot aantal balen lompen geborgen. Zij grenst aan de houtzagerij van den heer Van Stolk voornoemd. Alras nam do brand zulk een omvang, dat hij binnen een half uur een zeldzame uitgebreidheid had. De wind joeg de vlammen hoog op tegen de gevels van de huizen in den Zwaanshals, waarvan de bewoners overhaast een goed heenkomen zochten. En al maar door nam de brand ia omvaDg toe, loods op loods vatte vlam, cn toen op het terrein van do firma Cohen al wat brandbaar was in lichtelaaie stondnamelijk een viertal loodsen en de fabriek de »Ooievaar", eertijds de houtzagerij van den heer Van Vollenhoven, doch nu door deze firma in gebruik voor haar lompenhandel, toen sloegen de vlammen over op een tweetal loodsen met hout, behooronde bij de stoomtimmerfabriek »De Arend" van de firma C. Bruynzeel Zonen. Ook deze loodsen gingen in een minimum van tijd in de vlammen op. Duizen den en duizenden stonden daar aan de over zijde van het water het angstaanjagend grootsche tooneel aan te staren. En de brand breidde zich nog maar steeds uit, nu door een gelukkig draaien van den wind in de richtiDg van de Rotte, hierdoor bleven de aan'de straatzijde in den Zwaanshals gebouwde huizen voor vernieling gespaard. Doch van alle, te weten van de perceelen 93 tot en met 427, zijn de gevels geblakerd en ontel bare ruiten gesprongen. Hier en daar zijn ook de gordijnen verbrand. Om half twee vannacht was de brandweer zoover gevorderd, dat zij een kring had getrokken, die steeds nauwer werd toegehaald rond de brandende fabriek »De Ooievaar". Alles wat stond op het terrein van de firma 8. E. Cohen Co. is zoo goed als met den grond gelijk gemaakt. De fabriek »Do Arend" van do firma Bruynzeel Zonen bleef gespaard. Alles is verzekerd op beurspolis, voor een klein gedeelte ook op eigen risico. De schade is nog niet bij benadering op te geven, doch beloopt naar alle waarschijnlijk heid meer dan f 400.000. Tijdens den brand vielen eenige kijkers in de Rotte te water, doch werden gered. Om over tweeën konden sommige bewoners van de huizen in den Zwaanshals met hun ternauwer nood gekleede kinderen daarin terugkeeren. Met de totale blussching is de gansche nacht zeker nog gemoeid, want nog steeds storten muur op muur in en staat de fabriek »De Ooievaar" in volle vlam. Vannacht om half drie werkten nog al de handbrandspuiten, gosteund door drie stoomspuiten. 20 Aug. Had de vuurzee een indrukwek kende aanblik opgeleverd, eerst toen het dag werd, kon men beter overzien den omvang van het terrein, dat gisteren nog met gebouwen en loodsen bezet, thans als 't ware met den grond gelijk is gemaakt. Het terrein is groot 400 bij 60 M. De opstallen bestonden uit een stcenen machinegebouw met ketelhuis, twee steenen loodsen met een houten loods; een loods van gegalvaniseerd plaatjjzer, welke gemeenschap had met een houten loods, welke aan de fabriek grensde. Voorts stonden er vier houten loodsen, welke met elkander gemeenschap hadden. Verder was het geheele terrein door een houten heining van de straat afgesloten en grensdo het aan de andere zijde aan het water van do Rotte. Van dat alles is thans niets over dan een paar wankelde muren en een ontzagwekkende puinhoop van nog smeulende lorren. De brand was Maandagavond half twaalf uitgebroken en eerst Dinsdagochtend 9 uren konden de spuiten inrukken. Echter wordt de smeulende massa nog in bedwang gehouden door eene stoomspuit en twintig slangen op de waterleiding. Een heel leger stads- werkliedén is naar het terrein gezonden om de ruïne omver te halen. Omtrent de vermoedelijke oorzaak valt nog weinig te melden. De brand is het eerst ontdekt in de sorteerloods, welke om 7 uur door de werkvrouwen en te 8 uur door de mannelijke werklieden was verlaten. Men ver moedt, dat de brand ontstaan is door broeiing. Behalve het geheele terrein van de firma 8. E. Cohen Co.verbrandden 4600 kubieke meter nieuw hout van de firma Bruynzeel Zonen. 20 Aug. Onze drukke kermis-Zaterdag blijft zijne vermaardheid nog onverflauwd behoudon. Vele Rotterdammers mogen de kermis bestrijden en ontvluchten, door het ondernemen van reistochtjes als anderszins, de menigte, die van buiten de kermis komt mede maken, weegt daar ruim tegen op, vooral als het zoo prachtig weder is als dezen Zaterdag. Er heerschte een aangename, prettige stemming onder het uitgaand publiek, zoodat van ernstige vechtpartijen of ongelukken gelukkig geen sprake was. Confetti's, serpentines en pauwoveeren hadden zoo goed als uitgediend. De papieren klappers hadden zich daarentegen nog in geringe mate gehandhaafd. Daarentegen bleek ditmaal een bijzondere voorliefde voor parasols te bestaan en men had nooit kunnen denken, dat er in Rotterdam zooveel oudo parasols waren als thans te koop werden aangeboden. Daaren boven hadden de straatventers al hun kunst beproefd om zo met veelkleurige papieren mooi te maken en was in dit opzicht sommiger talenten wel de bewondering waard. Ook waren or weder vrij wat verkleede personen en groepen, waarbij het potsierlijke de bovenhand had. Verder hadden die kooplui de meeste aftrek, wier trompetten en ratels het grootste leven maakten. Er werd dan ook meer lawaai gemaakt dan gezongen. Hoezeer ook pogingen waren aangewend om Souza's Cadettenmarsch als kermisbed iügang te doen vinden, men wilde er over het algemeen niet aan. De inrichtingen van vermaak, schouwburgen, paardenspel en andore spellen maakton goede zaken. Do herbergen moesten om half-drio sluiten, doch ook dit liep in de beste orde af, zoodat de politie betrekkelijk weinig last ondervond. Zierikzee, 21 Aug. Maandagavond om streeks negen uur ontdekte do heer Stoel, dat er in het Evangelisatiegebouw van den heer Arie Weltevreden brand was uitgebroken. Hij wendde onmiddellijk pogingen aan om den brand te blusschen. Inmiddels was de deur der woning geforceerd, en bij het binnentreden zag men terstondj dat er hier een misdadige toeleg bestond o.qi kerk en woning aan de vlammen prijs fo geven. Gelukkigdat die toeleg intijds verijdeld is geworden, en dat do brand in zijn geboorte gesmoord is. De gevolgen waren anders bij den feilen wind, die er woei, niet te overzien geweest. Het slim bedachte plan van den brand scheen als het ware in de hel gesmeed te zijn. Dat de berekening faaldeis vermoe delijk te wijten aan een onopzettelijke ver gissing. Men had namelijk in verschillende vertrekken wekkers geplaatst, en deze door middel van draden verbonden met brandende petroleumlampen. De lampen waren zoodanig gesteld, dat zij, wanneer de wekkers afgingen, subiet moesten kantelen en op ^en grond vallen. Bovendien was, indien ten gevolge van den val de lamp mocht uitgaan, aan de lamp door middel van een draad een ander licht bevestigd, waardoor de petroleum, die zich door den val op den grond zou verspreiden, moest vlam vatten. Nu stonden van de zeven wekkers zes op elf uur, terwijl de zevende, die in de kerk was geplaatst, op kwart voor negen was gesteld. Zeer waarschijnlijk is dit een vergissing geweest. Vermoedelijk heeft de dader bedoeld den wekker te plaatsen op kwart voor elf. Aan die dwaliDg is het dan ook waarschijnlijk te danken, dat de brand verijdeld en mogelijke groote rampen zijn afgewend geworden. De heer Arie Weltevreden is voortvluchtig, en is ondanks do ijverige nasporingen van justitie en politie nog niet kunnen gevat worden. Wel wachtte hem gisterenmiddag om twaalf uur, en gisterenavond om zes en elf uur een hem allesbehalve welgezinde menigte aan de tram op, denkende, dat hij daarmede zou komen, maar wie niet kwam, het was Arie Weltevreden. Vooral gisterenavond was het op den weg nabij liet station zwart van de menschen, die, toen zij bespeurden, dat de door hen verbeide niet was meegekomen, van het station de stad introkken, en onder het zingen van Heilsliedcren en het aanheffen van vijandige kreten een bezoek brachten aan de woningen van hen, die tot dezelfde kerkelijke richting behooren, als waartoe hun geestelijke voorganger, de heer Arie Weltevreden, behoort. Wij betreuren die samenscholingen ten zeerste. Men bedenke toch, dat het zeer onrechtvaardig is, om voor de snoode daad van één do ge meenschap aansprakelijk te stellen. Wij hopen dan ook, dat men dit zal inzien, en de leden van deze kerkelijke richting verder ongemoeid zal laten. Het lid der Eerste Kamer voor Zeeland, de heer T. A. J. van Asch van "Wijck, heeft aan de Prov. Staten van Zeeland het volgende schrijven gericht Amersfoort, 4 Augustus 4901. Mijne Heer en. Tengevolge mijner benoeming tot Minister van Koloniën houd ik op Lid te zijn van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Daar het mij niet wenschelijk voorkomt zoowel uit constitutioneel als practisch oogpunt dat Ministers der Kroon Lid zijn van de Staten-Generaal, neem ik de vrijheid tot U het verzoek te richten, mij niet andermaal te benoemen tot Lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, daar eene eventueele benoe ming door mij niet zou kunnen worden aan genomen. Het is mij een behoefte U, Mijne Ileeren, mijnen dank te betuigen voor het vertrouwen mij geschonken. Naar mijn vermogen heb ik getracht de belangen van Ons dierbaar Vaderland te behartigen, mijne wijsheid vragende van Hem, Wien te dienen ook op het gebied van den Staat, de wensch was van Uw afgevaardigde. De meer bijzondere belangen Uwer Provincie, voor zoover deze van algemeen belang konden geacht worden te zijn, behoefden door mij niet te worden voorgestaan. Met betuiging van bijzondere hoogachting en met aanbevoling in Uwe welwillende herinnering, heb ik de eer te zijn, Uwe oud-afgevaardigde naar de Eerste Kamer der Staten-Generaal, T. A. J. van Ascïi van Wijck. Naar men verneemt zal eene bijeenkomst der Staten, om in de vacature te voorzien, waarschijnlijk op 27 Aug. a.s. plaats hebben. De heer jhr. C. Ph. L. van Kinschot te Domburg behaalde op do internationale postzegeltentoonstelling te 's-Gravenhage verschillende bekroningen. Het zijneen eereprijs voor de fraaiste en uitgebreidste inzending van Nederland en Koloniën, de groote medaille geschonken door II. M. de Koningin2o prijs voor een verzameling postzegels van Nederland en Koloniën in den meest uitgebreiden zin4 e prijs voor een verzameling postzegels van Nederland en Koloniën in den meest uitgebreiden zin gebruikt, waarbij de mindere of meerdere zeldzaamheid der afstempeling buiten beschouwing blijft; le prijs voor een verzameling poststempels van Nederland al dan niet op de postzegels geographisch verzameld; 4e prijs voor een verzameling poststempels van de Nederlandsche Koloniën al dan niet op do postzegels; 4e prijs voor een verzameling poststukken van Nederland en Koloniën en 4o prijs voor een verzameling ontwerpen en proeven van do postzegels en poststukken van Nederland en Koloniën. Zondagavond laat zat te Terneuzen een ploeg volk met een vaartuig, waarop een heistelling, aan dek van dat vaartuig wegens de warmte nog een luchtje te scheppen. Twee der mannen, die op de loopplank waren gaan zitten, geraakten door het kantelen daarvan te water. De een werd spoedig gered, maar toen de andere, de 34-jarige J. H. S. v. d. H. van Papendrecht, gehuwd en vader van zes kinderen, was opgehaald, was hij bewuste loos en mocht het ook aan den terstond ont boden geneesheer niet meer gelukken de levensgeesten op te wekken. Voor de betrekking van gemeente secretaris te Schoondijke hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. Te St.-Jansteen is Zondag bij hot zwemmen in de Nassauput verdronken do 20-jarige A. J. van Giesen uit Hulst. Sedert een paar dagen was de verdronkene uit den militiedienst teruggekeerd. Door een vereeniging van Belgische slagers zal te Sluis een export-slagerij (schapen en varkens) worden opgericht. Door den Belgischen minister is reeds vergunning verleend de geslachte beesten vrij van rechten in België te voeren. De heer J. L. I. de Bats, burgemeester van Biervliet, is in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. do Vos, benoemd tot president van den raad van commissarissen der IJzendijksche Stoomtram- Maatschappij. Brninisse, 20 Aug. In de gisteren ge houden vergadering van den gemeenteraad werd vastgesteld, overeenkomstig het daartoe strekkend advies der Commissie van onderzoek, de gemeenterekening over 1900 ad f 23682,26s in ontvang en f20901,135 in uitgaaf, dus met een goed slot van f 2781,13. Evenzoo werden vastgesteld de armenrekening over 1900 en de armenbegrooting voor 1902. Conform eene opmerking van Ged. Staten wordt in de verordening op de heffing van den hoofdelijken omslag de aftrek voor nood zakelijke levensbehoeften en voor kinderen in plaats van respectievelijk ad f 300 en f 25, gesteld op f 250 en f 10. Aangeboden werd de gemeentebegrooting voor 1902 ad f 23502,46 s in ontvang en uit gaaf. Tot leden der Commissie van onderzoek werden benoemd de fieeren Wolf. Jumelet, Jan van Vessem en Corn. Bolier. De kermis, die deze week hier gehouden zal worden, zal, behalve door het gewone aantal kramen, ook bezocht worden door een paarden spel, dat uit Cortgene naar deze gemeente komt, twee draaimolens en een schuitjesdraai molen. Een onzer herbergiers laat bovendien voor deze gelegenheid bij zijne herberg eene danstent zetten. Het zal dus voor de bezoekers niet aan afwisseling ontbreken. Stavenisse, 20 Aug. De landbouwer A. v. Z. alhier viel gisteren van een op den dorschvloer etaanden wagen en had daarbij het ongeluk, den linkerarm, ter plaatse van het polsgewricht, te breken. Goes. Een woestaard bracht de halve gomeente in rep en roer. Terwijl hij zich in eene kroeg bezhad, waar hij misschien heel wat kwartjes had zoek gemaakt, kreeg hij, thuis gekomen, ruzie met zijne vrouw over eenige centen, door haar voor het huis gezin uitgegeven. Van woorden kwam hot tot daden. Al heel spoedig stond de arme vrouw met een paar schapen van kinderen op straat en waren do overige kinderen door den woesteling opgesloten. Nu had hij do handen vrij om zijne meubeltjes kort en klein te slaan. Vervolgens moesten het ook de buren ont gelden, en nu was het do taak van do politie om tusschenbeide te komen. Maar de dronken kerel beet en trapte, zoodat hij door twee agenten, geholpen door enkele burgers, naar het politie-bureau moest gedragen worden. Eén der agenten had bloedende wonden in het gezicht en aan de hand. De kantonrechter zal het dezen dronken woesteliDg zuur laten opbreken. Vlissingen, 21 Aug. Aangezien Engeland het wedden openbaar niet meer toestaat, hebben zich in korten tijd hier zeven book makers gevestigd, terwijl er te Middelburg al nogon wonen. Er zijn dagen, dat er voor één bookmaker 100,000 brieven aankomen. Er zijn o. m. ook bedienden, die niets andors doen dan brieven openen, adressen schrijven, postzegels opplakken enz. Menige goedkoopo werkkracht is daardoor duur geworden. Aanbestedingen, Verknopingen enz. De opbrengst der verpachtingen van appelen en" peren in boomgaarden onder Wemeldinge was f 2436. De prijs per mud rekent men op f 4 a f 5. De boomgaarden onder 's-Gravenpolder besomden f 3457. Dat pachters iets aandurven, blijkt daaruit, dat een boomgaard in die gemeente met 48 appelboomen en eenige pereboomen voor f 631 is verpacht. BECHTSZA K E ttT Zierikzee, 21 Aug. Naar wij vernemen, zijn in de laatste dagen bij den heer ambtenaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2