ZiERIKZEE—ROTTERDAM. BOERENBRIEVEN. ADVERTENT1EN. komt op pag. 301 voor dat het maken van bovengenoemde havens met bijbehoorende werken //ten behoeve van den veerovergang van het Zijpe", in verband met den in aanleg zijnden stoomtramweg van Zijpe naar Brouwers haven en van dèn Willempolder naar Steen bergen, werd aanbesteed voor. f 184490, Verder werd nog aanbesteed het maken van een Rijksgebouw, voor - 4340,— In het verslag uitgebracht in 1900 komt voor, pag. 300 en 301, dat aan meer werk was betaald: yoor bovengenoemde havens - 5013,67s aan bovengenoemd gebouw. - 56, En dat verder werd aanbesteed 1°. het maken van drie drijvende aanlegplaatsen met annexe werken voor- 39999, 2°. het maken van drie land- hoofden met bijbehoorende werken, voor- 14943, 3°. twee goederensteigers met toebehooren, voor- 46200, In het verslag uitgebracht in de onlangs gehouden zomerver gadering, pag. 99 en 100, is te lezen, dat aan meer werk is betaald voor bovengenoemde drijvende aanlegplaatsen- 4807,19 voor de goederensteigers. - 3245,26 En dat verder werd aanbesteed 1°. bovenbouw goederensteigers, voor- 6475, 2°. onderzeesche verdediging voor den mond der haven aan den Willempolder, voor. - 7680, 3°. herstellingen aan de werken der havens, voor- 2838, 4°. maken van den onderbouw met toebehooren voor twee vaste hijschkranen in de havens, voor - 35400, 5°.baggerwerkindehavens,voor - 5980, Samen f 361467,12s Alzoo ten behoeve van veerovergang aan het Zijpe met goederensteiger ten behoeve van Schouwen en Duiveland bij «mist en ijsgang" in deze drie jaren door het Rijk betaald ruim driemaal honderdzestig duizend gulden. Yoor het eiland Tholen wordt jaarlijks door het Rijk uitgegeven: 1°. onderhoud van het contr' escarp te Tholen na aftrek van het aandeel van de polders Schakerloo, 1500 gemeten, en Dalem daarin bijdragen f 400, 2°. posthaventje te Gorishoek pl.m. - 300, 3°. straatweg van Tholen naar Gorishoek- 4000, Samen f 4700,- Totaal in drie jaren f 14100,—. [Th. Ct.) HEETE ZOMERS. De drukkende warmte, waarvan ook wij een deel hebben gehad; is toch niet zoo erg geweest als waarvan de geschiedenis melding maakt. In 627 bijv. was de hitte in Frankrijk en Duitschland zóó groot, dat rivieren en sloten opdroogden en de menschen en dieren stierven van den dorst. In 879 moest de landbouwer den oogst prijs geven, want wie zich in 't veld aan den arbeid waagde, was een kind des doods. Nog erger was 't in 993toen brandde 't vee in de weide als aan een braadspit. Het jaar 1000 veroorzaakte door de droogte, die de vi8schen in groote massa's aan verrotting prijs gaf, de pest: deze maakte tallooze slachtoffers; 22 jaar later vielen menschen en dieren door de felle zonnestralen gedood in de straten neer. «De hersenen droogden in de schedels", zegt de geschiedenis. In 1132 waren de rivieren niet alleen opgedroogd, maar 't land was zoo hard als steenzelfs de Rijn was in den Elzas aan een gracht gelijk, zeven jaren daarna werd Italië zwaar door de hitte geteisterd; de bladeren verbrandden aan de boomen. Bij den veldslag van Bêla, in 1260, vielen er evenveel mannen door de zonnesteek als door //blauwe pillen". In 1277 wisten de landbouwers geen raad, omdat al 't veevoeder was verbrand. De Rijn, de Loire en de Seine waren in den zomer van 1303 en 1304 nagenoeg droog. Hierop volgden een paar eeuwen zonder ernstige zomerplagen. In 1615 echter werd heel Europa weêr door ondragelijke hitte geteisterd en vooral in Schotland leden mensch en dier daardoor 't meest. Nog erger was 't in 1705; toen was de hitte hier en daar gelijk aan de temperatuur der glasblazerijen men kon vleesch braden in den zonneschijn: tusschen 12—4 op den dag waagde zich niemand buitenshuis. In 1718 had men zes maanden volslagen droogte; alle schouwburgen bleven gesloten en talrijke winkels staakten den verkoop, omdat er geen koopers waren en 't door de hitte onmogelijk was zaken te doen. De thermometer steeg in 1753 tot 38 graden Celsius. Te Boulogne vielen in 1779 tal van fiersonen als lijken neêr, door de hitte; de ucht was zóó ondragelijk, dat men alleen in jnderaardsche gewelven vrij kon ademen. In 1793 was de maand Juli een rampzalige naand; de groenten en de vruchten droogden veg in de tuinen; in de woningen liet de lijm Ier meubelen los en deze vielen stuksgewijze lit elkander; het vleesch bedierf onder de >ereiding. In 1811 was er weder volslagen 'ebrek aan rivierwater en voor de besproeiing er velden moest men van kunstmiddelen ebruik maken. Elf jaren later ging de hitte an onweders zonder voorbeeld en van aard- evingen vergezeldde grond was geheel itgedroogd en bij millioenen kwamen de jrinkhanen te voorschijnzij overstroomden ooral den Elzas en Lotharingen. Te Saverne erden in 14 dagen meer dan 2 millioen dezer ieren gedood. De laatste heete zomers waren e van 1846, 52 graden Celsius in de zon, ,n 1859, 1860, 1869, 1870 en 1874, maar die jaren veroorzaakte de warmte geene •paalde rampen van algemeenen aard. De Engelsche Zuidpool-Expeditie. In 't laatst van Juli heeft het schip »Discovery", dat onder kapitein Scott de reis naar do Zuidpoolzee aanvangen zal, de Theems verlaten om zich eerst naar Spithead en vervolgens naar de reede van cowes in den Solent te begeven. Dit door een scheeps- bouwfirma te Dundee gebouwde schip, dat door W. E. Smith is ontworpen, is zeker het sterkste houten vaartuig dat ooit vervaardigd is. Robert Scott, de kapitein, diende op het slagschip »Majestie" en de gezamenlijke officieren zijn van de koninklijke marine. In de plaats van professor Gregory van Melbourne is tot wetenschappelijke leider van de expeditie George Murray benoemd, toch zal hij de expeditie slechts tot aan Lyttleton in Nieuw- Zeeland begeleiden. De wetenschappelijke staf, welke de arbeid doet, als Murray weg is, bestaat uit dr. Rottlitz, die als heelmeester en botanicus meegaat, dr. "Wilson, heelmeester, zoöloog en kunstenaar, Hodgson, bioloog voor oceaansche onderzoekingen, Ferrai, geoloog en voor chemische en physische onderzoekingen, Louis Bernacchi, wiens speciaal vak aardmagnetisme, landmeting en astronomie is. Zooala bekend is heeft Bernacchi de door Borchgrevinck geleide Zuidpoolvaart meegemaakt. Dr. H. R. Mill, een vakman op oceano- grapisch gebied, zal slechts tot Madeira het vaartuig begeleiden. Behalve vijf-en-twintig uit de manschappen van de kanaalvloot gekozen matrozen zullen drie walvischvaarders uit Dundee meevaren. De bemanning van de Discovery" zal uit 48 personen bestaan, waarbij nog kapitein Scott's terrierhond, 't geschenk van een dame, en luitenant Urmitage's Siberische hond, die hij laatst uit Frans-Jozef-land meebracht, komen. Daar de expeditie twee, misschien zelfs drie jaar uit Engeland afwezig zal zijn, zijn behalve 200 ton levensmiddelen een menigte wetenschappelijke toestellen, zelfs een toestel voor opwekken van Röntgenstralen en de uitrusting voor een ballon, zooals hij in den oorlog gebruikt wordt, aan boord genomen. Yoor uitspanning van de manschappen, waarvan weinige ouder zijn dan 30 jaar, zorgt behalve de gewone spelen een bibliotheek van 4000 deelen. Het merkwaardigste van de uitrusting is de op het dek staande windmolen tot opwekking van electrische kracht. Hij kan ook op het land opgesteld worden en in verbinding met het schip werken. Yoor verzamelaars van prentbriefkaarten is het opmerkenswaarddat men verscheiden collectie's briefkaarten meegenomen heeft met den poststempel Discovery. De eerste kaart huldigt de afvaart van Londen en vertoont, behalve het portret van kapitein Scott, een bekende versregel van Rudyard Kipling. De tweede kaart zal in Kaapstad op de post gedaan worden, waar men den 42en September hoopt aan te komen. Deze kaart geeft een skiekje" van het bovendek en een schets van de vaart. De laatste kaart zal in de laatste haven Lyttleton gepost worden, zij bevat de opgave van alle zuidpool vaar ders van 1500 af tot Scott (4901) toe. De laatste toont een Engelsch matroos op een ijsberg, daaronder weder een versregel van Kipling, die de vraag, »waar is Engeland's vlag", met de woorden beantwoordt»ga heen, want zij is daar!" Deze kaart zal op de terugvaart in de eerste haven gepost worden. Wanneer? Dat zal de toekomst uitmaken. De Times verdedigt de bijeenzameling eener som van 20.000 pd. st. ter uitrusting van een walvischvaarder, welke het volgende jaar met steenkolen en levensmiddelen naar de Zuidpool zal zeilen om de »Discovery" bij te staan, die den 14den December 4901 van Lyttleton in Nieuw-Zeeland afvaren zal en in Januari 1902 in het ijs van de Zuidpoolzee aan den arbeid zal zijn. Trouwen op de automobiel. Trouwen op de fiets is al weer ouderwetsch, Het nieuwste is het huwelijk in de tuf-tuf. Te Arnhem zag men dezer dagen zoo'n stoom-bruiloft passeeren. In de eerste auto mobiel zaten bruid en bruidegom, dan volgden, in vier andere, familie en getuigen. De stoet kwam uit Apeldoorn en was op weg naar Eist, waar men trouwen zou. Moge dit huwelijk ultra-modern zijn, en de tocht naar hot raadhuis volbracht op de allernieuwste wijze, te Culemborg heeft een paartje dit op de meest primitieve wijze gedaan, eenvoudig en goedkoop, weliswaar, doch tevens zoo koud, prozaïsch en onver schillig, als slechts zelden een huwelijk zal worden voltrokken. Een kleermaker, de bruidegom, wandelde met eenige collega's, die als getuigen dienst moesten doen, naar het stadhuis en het bruidje volgde met haar zuster. Toen de plechtigheid geëindigd was, gingen de heeren weer op dezelfde wijze van het gemeentehuis, waarna men in een herberg een spelletje billard speelde. De jonge vrouw zocht met haar zuster het huis op. Een poëtisch huwelijk is het stellig niet; dat het een huwelijk uit liefde zou zijn, is ook moeilijk aan te nemen. quadrille ingestudeerd, voorstellende een partijtje whist. Het werd gespeeld door den hertog en den burgemeester van Chichester met de dames Talbot en Howard, voor ongeveer 3000 toeschouwers, die op wallen en terrassen plaats hadden gevonden. Moeiten noch kosten waren gespaard. Ieder der vier personen, die het spel leidden, zat op een klein, met scharlaken- kleurige stof bekleed podium. Op eiken hoek van het vierkant, waarbinnen de 52 levende kaarten zich hadden opgesteld, stond zulk een podium. Op een teeken van den hertog dansten de //kaarten" een gemengde rij en schaarden zich daarop achter elkaar. Ieder speler kreeg daarop zijn 13 kaarten en de eerste manche begon. Het was een interessant gewirwar van prachtige kleuren, schitterende juweelen en fonkelende wapenen. De kaarten gleden uit stekend. Tusschen de partijtjes in onderhielden zij zich met het publiek, terwijl zij de meest verschillende figuren vormden, mooie dansen en allerlei evoluties uitvoerden. De vier azen werden door zeer groote, slanke dames, twee blondine's en twee brunetten voorgesteld, die roode, resp. zwarte fluweelen gewaden en breede gouden spelden in het haar droegen. De //vrouwen" werden voorgesteld in wit atlas met lange slepen. Van de schouders van harten- en ruitenvrouw golfden roode, van schoppen- en klavervrouw, zwarte fluweelen manteltjes. De heeren en boeren verschènen in prachtige costumes. Ook de overige kaarten deden aller liefst, in haar geparfumeerde, wit mousselinen kleeding. Haar kleuren en getallen kende men aan de kokette, zwarte en roode fluweelen mutsjes, die met gouden ruiten, harten, klavers en schoppen versierd waren. Bovendien droegen zij de kaarten, die zij voorstelden, in groot formaat op de borst. De beide eerste manches won de hertog van Norfolk met zijn schoonzuster, de beslissende manche de burgemeester van Chichester met lady Howard. Een ongeluksvogel van den eersten rang is mej. Frieda Thoma, een Beiersche onderwijzeres. In haar zomer- vacantie ondernam zij een reisje naar Oberammergauzij viel en brak een duim. Dit belette haar niet een Alpentocht te ondernemen en Alpenbloemen te willen plukken. Maar met het ongelukkig gevolg, dat zij van een berg stortte en twee ribben brak. Zij werd, zoodra haar toestand het toeliet, naar het dorp gebracht waar baar ouders wonen. Nauwelijks was zij daar aangekomen of de bliksem sloeg in het huis en trof haar zóó, dat zij aan één zijde verlamd werd. IJs in het Noorden. Het schijnt, dat dit jaar ook de stroken van het poolijs door ongewone hitte zijn bezocht, die daar enorme massa's ijs en ijsbergen heeft losgemaakt en in den Midden- Atlantischen Oceaan gedrevon heeft. Dat blijkt uit de rapporten van de kapiteins van de tusschen Europa en Noord-Amerika varende stoombooten, die in den laatsten tijd op de vaart naar New-York en Canada dozijnen ijsbergen van de ongewone hoogte van 150 voet zijn gepasseerd. Zoo bericht de kapitein van de Hamburgsche stoomboot »Teutonia", dat hij op reis naar Montreal zeer veel zwaar pakijs en eveneens zeer vele ijsbergen van enorme grootte heeft gezien. De straat van Belle Isle had den indruk gemaakt, alsof zij geheel door ijs geblokkeerd was. De op de veel bezochte route van de Europeesche postbooten thans ronddrijvende ijsbergen zijn natuurlijk een gevaar voor do scheepvaart, die aan do gezagvoerders de grootste voor zichtigheid oplegt. Het grootste telegraafbureau der wereld is het centraalbureau van Saint- Martin-le-Grand te Londen. lederen dag worden er van 140 tot 150,000 telegrammen naar alle deelen van den aardbol verzonden. Het grootste aantal bedroeg 194,411 hetwelk bereikt werd op den dag van het diamanten jubileum van koningin Victoria. Men vindt er niet minder dan 1226 telegraaf- en 200 telefoontoestellen. Een personeel van 4600 personen arbeidt er dagelijks. Hiervan zijn 2470 mannelijke en 1200 vrouwelijke telegra fisten; verder zijn er 880 bestellers en 50 bedienden van allerlei aard. Eenige der toestellen maken het een enkelen beambte mogelijk tegelijkertijd zes telegrammen naar verschillende plaatsen te zenden. Het Wheatstone-toestel is het meest geperfection- neerd wat de snolheid betreft, er kunnen 350 woorden per minuut mede overgeseind worden en het is wel gebeurd, dat het een beambte gelukte er 600 per minuut te verzenden. Kostbaar kaartspel. Een eigenaardig schouwspel, waartoe het initiatief werd genomen door den hertog van Norfolk, heeft op zijn oud-Normandisch kasteel, in de Engelsche havenstad Arundel, plaats gehad. Ten voordeele van het Sussex-hospitaal hebben 52 heeren en dames, uit de voornaamste Engelsche kringen, een soort gecostumeerde De Britsclae Kroonprins en asyn Gemalin hebben te Pietermaritzburg, de hoofdstad van Natal, een aantal oorlogsmedailles en Victoria- kruisen uitgedeeld en daarna eene deputatie van de Kafferhoofden in Natal en Zululand ontvangen. Het waren zeventig stamhoofden, ieder met een gevolg van 5 man. Zij trokken langzaam binnen onder geschreeuw en gefluit en werden in een halven cirkel geschaard, met Inewadi (het inlandsch hoofd van Natal, onder den Gouverneur) in het midden. Zij brachten, door tusschenkomst van den Gouverneur, den Prins hunne hulde en betuigden hunne smart over den dood van de »groote Blanke Koningin", waarop de Prins antwoordde met eene dankbetuiging en de verzekering, dat »dc nieuwe zon", zijnde de Groote Koning, zijn vader, met even onverpoosde zorg over hen zal waken als Koningin Victoria. Het vorstelijk paar begaf zich vervolgens weder naar Durban en ging daar verder scheep naar Kaapstad, waar men groote toe bereidselen heeft gemaakt voor eene feestelijke ontvangst. Ook daar wacht hun weder een hulde betoon van inlanders Kafferhoofden uit Bechuanaland en van elders. Kon men hun ook maar een paar loyale" Boeren laten zien, dan deed men het zeker! Koning Edward VII moet een gezond eter en een fijnproever zijn. Zijn leefregel wijst althans op 'teerste. Des morgens te 9 uur ontbijt hij geregeld met eieren, koud vleesch, geroosterd brood en thee. Te 2 uur neemt hij een warm dejeuner van drie of vier schotels; te 5 uur thee met eenige kleine gebakjeste 7 uur een licht souper met koude schotels en tegen 12 uur een stevig avondmaal van de fijnste en flink gekruide en gesausde spijzen. YEE. Aanvoer 139 Runderen23 ad 32 ct. 284 Kalveren, 32 ad 42 ct. 1523 Schapen, 25 ad 26 ct. Lammeren, 32 ad 36 ct. 469 Varkens, 20 ad 24£ ct. Alles per half Kilo. Handel vlug. STOOMBOOTDIENST Stoombooten Schelde 1 en 2. Augustus. Yan Zierikzee: Van Rotterdam: Dinsdag 20 'sm. 12, 3 Woensd.21 12,— 3 Dond. 22 12,— 3 Vrijdag 23 12, 3 Zaterdag 24 12, 3 Zondag 25'snam. 1, 3 Maand. 26'sm. 10,30 Dinsdag 20 'sm. 8,30 Woensd. 21 ii 8,30 Dond. 22 ii 8,30 Vrijdag 23 ir 8,30 Zaterdag 24 ii 8,30 Zondag 25 k 8,30 Maand. 26 ii 8,30 Door den gezondheidsraad van Chicago is vergunning verleend om op twee personen, die zich daartoe beschikbaar willen stellen, de inenting met ziektestof van aan tuberculose lijdende dieren toe te passen, teneinde uit te maken of prof. Koch's theorie omtrent het niet overbrengen van de ziekte van dier op mensch steekhoudend is. In de laatste zitting van het Berlijnsche congres heeft prof. Sohenk zijn theorie om trent het willekeurig, door regeling der voeding, uitoefenen van invloed op de geboorte van kinderen van 't mannelijk of vrouwelijk geslacht verdedigd. Anderen bestreden zijn leer zeer sterk. De prof. verklaarde, dat hij door 't bestudeeren van de voortplanting der zijdewormen tot zijn conclusie was gekomen. Hij hield vol, dat, wanneer de moeder het gebruik van albumine-houdende voedings middelen sterk vermindert, haar uitsluitend jongens worden geboren. In den loop van het debat vond prof. Schenk gelegenheid te ver klaren, dat zijn advies nooit in deze zaak door eenig hof in Europa was gevraagd, zooals wel eens is beweerd. Hoe dankbaar de Boeren zijn voor hetgeen de zusters van het Roode Kruis voor hen gedaan hebben, blijkt wel uit de brieven der eenvoudigen, die steeds aankomen en waarvan er hieronder nog eenige volgen: Alcoba^a, Portugal Juni 2de, 1901. Waarde Juffrouw, Hoewel de Burgers der Z. A. R. uit elkaar verstrooid zijn waarvan sommigen te Alcoba<?a zijn, waaronder ik mij ook bevind, kunnen wij niet vergeten de opofferingen, die gij u hebt laten getroosten, en wat gij als verpleegster aan ons hebt gedaan. Ontvang nogmaals mijnen innigen dank voor al 't goede ons bewezen. Mijn harte wensch is, dat gij eene goede gezond heid moog genieten; mij aangaande, sedert ik te Alco. ben, gevoel ik mij heel gezond. En Hollandsch nieuwsblad zal welkom wezen, indien u te sparen hebt. Met beste wenschen en groete, Yerblijf ik uw vriend Als altoos. D. J. VORSTER. Piniche, 3/6 1901. Ge lei vei zuster skeper. Ik kan mededeelen Dat ik li wel kom breif on vang heb het doet mij zeer ge noe gen om te zein dat üw nog van harte an ons ge Denk ik zei en breif dat de rekt werk gemaakt heb ik zeg steets ge den ken de harte lijk dank voor iiwe moeite dan heb ik ook dei eer temelden dat ik van Lissabon een post kaart on vang heb van mijn heer F. v. Englenbürg hij deel mij meede omtrent het verzoek aan ii steets denkende om voor mij een bijbel te zent hij zijde de bijbels is op weg en Wel steeds an denk kende zoo goet wees om mij de rek te skrijfen over de boe ken en of het aan mij zent en hoe veel het is en nogmaals zeg ik aller harte lijk dank en ook uit naam van de bürgers. en geef mij de wee ten of nog bij dei hüis ben ik wel voor ii een potret zende an danken de züster Wij ben nog wel door de zeegen des heeren en hoopen de het zelf de van te mackt onvan gen en ik kan ii mee deelen dat v c pretoreiiis zijn broeder o ver leeden is de eers ste en is de 2 dezer begra ven ik heb ook nog geen tij deng van dei hüis ont vang ook heb ik groete aan com- dant gegeef v d berg. zoo vrag ik om tog spoedig moo ge lijk ant i woort te geef en dein het kan zijn zoo ga ik over tot slüi ten en heb de bes te groe te van mij bekende bürger en geef mij ne groe te ook an al de züs ters en doek ters ik geeft ook gods bes te zeegen aan allen goe de morgent züster skepper D G v DE WALT mijn adres D G v d Walt Stost pini cke portü gal c/o kom dant v d berg boer kamp. ielegbadhei. Rotterdam, 19 Augustus. GRANEN. Buitenlandsche stil. Meel f 10.50, stil, Binnenlandsche Tarwe f 5.25 ad f 7.10. Nieuwe Tarwe f 7 ad f 7.50. Rogge, nieuwe, f 4.75 ad f 5.25. Wintergerst f 6.65 ad f 7.75. Chevalier- gerst f 7.35 ad f 8.50. Haver f 3 ad f 3.70. Erwten f 8.50 ad f 9.50. Koolzaad f9 ad f 10.10. Kanarieïaad f 5.50 ad f 7. Vlas. Geen aanvoer. Kaas. Aanvoer 6 partijen, ad f 22f 23. Aardappelen. Brielsche Jammen f 2.40 ad f 2.50, Geldersche Kralen f 2 ad f 2,10. 26 Aug. a.s. hoopt onze geliefde j Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder I Wed. ELIZABETH BOOGERD— geb. Yijverberg j te Haarlemmermeer, Nieuwe Yennep haar 90sten Geboortedag te I herdenken. Zierikzee, 19 Augustus 1901. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterklein kinderen. Getrouwd: ADRIAAN APPELS en MARIE MÖLLENKRAMER, die, ook namens wederzijdsche Familie, dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, 19 Augustus 1901. Heden overleed onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwdbroeder Izaak Leendert Elenbaas,1 in den ouderdom van 28 jaar en 11 maanden. St.-Maartensdijk, 16 Aug. 1901. Uit aller naam, ANTH. ELENBAAS. Heden overleed tot onze diepe droef heid, ons geliefd Zoontje Jan Johannes, in den aanvalligen leeftijd van zes maanden. sommelsdijk, 17 Augustus 1901. J. BIENEFELT. A. BIENEFELTDalebout. Op den 14,len dezer overleed, na een lijden van slechts 2 dagen, in het Ziekenhuis te Amsterdam, mijn geliefde Echtgenoot Adriaan Schietekatte in den ouderdom van 49 jaar en 10 maanden. ScHUDDEBEURS, 17 Augustus 1901. Uit aller naam J. EVERTS. Algemeens kennisgeving. Door omstandigheden eerst heden geplaatst. Heden werd ons ouderhart diep getroffen, door het overlijden van ons geliefd jongste Dochtertje, MAATJE PIETERNELLA, in den ouderdom van ruim acht maanden. Brouwershaven, 18 Augustus 1901. M. C. JONKER. P. JONKER-Visser. De ondergeteekonde betuigt zijn hartelijken dank aan allen, die gedurende zjju ziekte zijn werk hebben gedaan. D. A. POLDERMAN, Westkerke bij Scherpenisse. De ondergeteekende betuigt zijn dank aan een zekere lange vrouw uit de buurt voor de schandelijke praatjes, die zij heeft uitgestrooid. D. A. POLDERMAN, Westkerke bij Scherpenisse. Bij onzen terugkeer naar de Vereenigde Staten verzekeren wij onze verwanten en vrienden, dat hunne gastvrijheid en de veler lei blijken van vriendschap en belangstelling, voor ons aangename herinneringen aan onze reis naar Nederland zullen blijven. Aan allen roepen wij thans nog een hartelijk - en laatst vaarwel. Rotterdam, 15 Augustus 1901. MAXIMILIAAN BRAAM en Familie. Allen die iets verschiddigd zijn aan - of te vorderen hebben van wijlen MAATJE DE BRUINE, in leven Weduwe van Jn. Beukelaar, gewoond heb bende te Burghworden verzocht hiervan betaling of opgaaf te doen ten kantore van den Notaris CAMP te Renesse, vóór 1 Seü- tember 1901. p

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 3