A.M. VAN BL00IS, ZIERIKZEE—ROTTERDAM. ADVERTENTIEN. Dr. YAN DER STARP~ Hoogw. door de mannen van het gerechtshof naar Kalgan, en van daar naar Si-wau-tze i te laten overbrengen. Maar de christenen van Eul-tsjeu-ts'iDg-ti, die in Toeo-ts'eng waren, hebben zich er tegen verzet. Mij dunkt, dat zij recht hebben op dien schat; ik zal de komst van den zeereerw. pater Bermijn afwachten, om met hem de noodige maatregelen te nemen". Erkentelijke badgasten. Het behoort niet tot de zeldzaamheden, dat aanzienlijke sommen aan bad-inrichtingen of -plaatsen vermaakt worden door personen, die bet levensgeluk in de badplaats gevonden hebben. Zoo werd onlangs het prachtige New- England, in de Yereenigde Staten, met een legaat van f 18.000 verrast, dat door een weduwe, die haar vijf huwbare dochters daar langzamerhand aan den man gebracht had, aan de bladplaats vermaakt werd. Een fabriekseigenaar, tevens menschen- en dierenvriend, die in Southend-on-Sea (Enge land) jaar in jaar uit gewoon was zijn zorgen op zijde te zetten, heeft aan de vroede vaderen der stad de som van f 60.000 nagelaten, onder voorwaarde dat het ezelrijden, waaraan hij zich zoo zeer ergerde, vanwege de kwellingen, die deze dieren te verduren hadden, voortaan afgeschaft wordt. Helaas moet medegedeeld worden, dat het gemeente bestuur wel het geld aannam, maar niet het euvel ophief. Een ander heer ten slotte, wien de leelijke uniform der leden van de badkapel hinderde, heeft tot betere equipeering dier musici f 4200 Havenverkeer te Antwerpen. In het verslag der Handelskamer over de handels-, nijverheids- en scheepvaartbeweging der haven van Antwerpen, over het dienstjaar 1900, zijn de algemeene beschouwingen op sommige plaatsen niet erg bemoedigend. De afkooping der Scheldetol in 1863 en de hervorming van het tolwezen van 1865 waren oorzaak van grooten vooruitgang. Eveneens, van 1870 tot 1882, gaf de afschaffing der rechten op zout, scheikundige stoffen, visch, vee, boter, tarwe, rijst, vleesch, lijn-, kemp en jutegaren een grooten spoorslag aan onzen voorspoed. In 1880 veroverde Antwerpen den eersten rang tusschen de havens van het Europeesch vasteland. De reactie begon in 1882 met de verhooging der invoerrechten op tabak, nam toe in 1885 met de surtaxe op vreemde suiker, vermeerderde nog in 1887 door de rechten op vleesch en vee en werd nog scherper in 1895 door de beschermende rechten op haver, mout, tarwe en haver bloem, boter, margarine, enz. Het protectionisme, zegt het verslag, die aartsvijand van Antwerpen, deed onze haven voor het aantal tonnen van 1000 kil., langs alle wegen aangevoerd, in 1892 tot den derden rang dalen tusschen de Europeesche vaste- landsche havens en ondanks de afschaffing der vuur- en baakrechten en de vermindering der scheepvaartrechten in 1896, zijn wij er niet in geslaagd, ons omhoog te werken. De handel in levend vee, die ons een invoer uit zee van honderdduizenden ton beloofde, is totaal uitgeroeid. Ook moet men in aanmerking nemen de onvoldoendheid onzer haven, spoor- en binnen- vaartwegen, onvoldoendheid, die men zich schijnt te beijveren, bestendig te maken. Yoeg er nu nog bij eene reeks rampen als de duurte der kolen, de voortdurende werk staking der glasblazers, den eindeloozen Zuid- Afrikaanschen oorlog en den Chineeschen warboel, en ge hebt een overzicht van al de factors, die den achteruitgang der haven van Antwerpen hebben bewerkstelligd. Henri van Orleans. Met den nog niet 34-jarigen prins Henri van Orleans, die Yrijdagmiddag te Saigon aan onderlij fstyphus overleed, is een sympathiek mensch en veelbelovend ontdekkingsreiziger heengegaan. Hij was één van die zeldzame jonge mannen van koninklijk Franschen bloede, die, liever dan zich over te geven aan staatkundige intriges of te berusten in hooghartige onverschilligheid, de eerzucht koesterde zelf iets te worden, onafhankelijk van of zelf in weerwil van zijn hooge geboorte. Henri van Orleans was den 16en October 1867 te Ham bij Richmond geboren. Zijn vader is de hertog van Chartres, een kleinzoon van koning Louis-Philippe, zijn moeder, prinses Fran<?oise van Orleans, is in 1898 overleden. Deze Orleansen waren niet door de verbannings- wet, tegen de Fransche troonpretendenten uitgevaardigd, getroffen, en zij woonden te Parijs, tóch wilde de regeering der republiek in 1887 niet toestaan dat prins Henri de militaire school te Saint-Cyr bezocht. De jonge prins ondernam toen met zijn vader een reis om de wereld, tijgers schietende en andere bewijzen gevende van zijn moedigen en avontuurlijken geest. Twee jaar later gelukte het zijn vader, den Franschen ontdekkingsreiziger Bonvalot over te halen, prins Henri als reisgezel meê te nemen op een tocht dwars door Azië, van Siberië naar Tongkin; in weerwil van veel ongemakken en menig avontuur bereikte het gezelschap behouden de kust. Na een nieuwe reis door Tongkin, Laos en Siam maakten prins Henri een voor de wetenschap belangrijken kleinen tocht in noord-oostelijk Afrika: hij reisde van Berbera naar Mill-Mill, en hoewel de natuur en de Abessinsche rooverbenden hem veel bezwaren in den weg legden, wist hij genoeg gegevens te verzamelen om na zijn terugkomst de eerste kaart van die streek saam te stellen. In 1894 doorkruiste hij Madagaskar, maar n Januari 1895 keerde hij naar oostelijk Azië, dat hem het meest aantrok, terug. Hij reisde nu van Hanoi' in Tongkin naar de Brahmapoetra, onderweg, in een streek die jog nooit door Europeanen bezocht was, den oop van de talrijke, daar stroomende rivieren nagaande, en de bronrivier ontdekkende van de Irawadi. Bij zijne terugkomst in Frankrijk, waar het Aardrijkskundig Genootschap zijn vorige Aziatische reis reeds beloond had met zijn groote gouden medalje, was de regeering der Fransche republiek groothartig genoeg om den verdienstelijken jongen prins het Legioen van Eer te verleenen, en de prins was niet zoo kleingeestig om deze onderscheiding af te wijzen. Sedert zijn groote Aziatische reis had prins Henri, in gezelschap van Leontiëf, opnieuw een reis gemaakt door Abessinië. Daarna had zijn opzienwekkend tweegevecht plaats met den graaf van Turijn, waarbij de prins een niet onbelangrijke kwetsuur opliep. Hij had reeds toebereidselen gemaakt voor een nieuwen tocht door het binnenland van Azië, toen in Juli te Saigon de ziekte hem overviel, die hem ten grave heeft gebracht. Het uitkoken van den mensch in heete lucht. Daar noch de hygiëne, noch de sport, in sommige gevallen voldoende is, om het menschelijk lichaam in gezonden staat te houden, moet de wetenschap zich wel voort durend belasten met het zoeken naar middelen om deze schoone machinerie, waarvan zooveel gevergd wordt, zoo nu en dan eens een verfrissching8keur te doen ondergaan. Ofschoon het veld der geneeskundige behandelingen al zeer uitgebreid is, komt Amerika ons met het allernieuwste" ver rassen en wel met de thans hoog in aanzien staande methode om den mensch klevend op te koken", beschreven in de Science patrique. In de Vereenigde Staten te Chicago, New- York en Philadelphia, zijn drie groote ovens in werking en bij den dag neemt deze behandeling in populariteit toe en grooter afmetingen aan. De meest bekende genees- heeren aldaar, schrijven heden ten dage de kook-behandeling voor en doen de medicijnen in vele ziekte-gevallen in den ban. De mededeeling, dat wij zonder eenig gevaar, een temperatuur van 200 graden Celsius (d.i. 100 graden boven de temperatuur van kokend water) kunnen verdragen, zal menigeen verbazen. De eenige eisch is daarbij, dat droge lucht gebruikt wordt; natte lucht zou ons, reeds lang voor deze temperatuur bereikt was, gekookt hebben als een hoentje in den pot. De reeks van gewaarwordingen van den patient, die de Amerikaansche »kook-kuur" ondergaat, is wel interessant om eens na te gaan: Tot op 70 graden doet zich geen enkele onaangename gewaarwording bij den zich in den oven bevindenden patient voor; alleen doet zich eenigo dorst gevoelen van tijd tot tijd wordt hem een weinig koud water gegeven, en dat mioder om den dorst te lesschen dan wel om door een kleine reactie, de werk- dadigheid der behandeling te verhoogen. Als de middencylinder van den toestel op den langen thermometer, waarvan hij voorzien is, 80 graden aangeeft, ondervindt de patient iets eigenaardigszoo iets alsof duizenden warmte-stroomen zijn lichaam raakten. Dat zijn dan ook werkelijk warme luchtstroomen, die door de tallooze gaatjes in de circulatie buis, waardoor de patient omgeven is, heen dringen. Juist op dit warmte-punt beginnen de uiterste ledematen in staat van verdooving te geraken, de voeten bijv. krijgen een gevoel alsof ze slapen. Yan 9095 graden verkeert men in een droomenden toestand en van 95140 graden krijgt men een gevoel van bepaald welbehagen. "Wel curieus dus; ofschoon het water kookt bij 100 graden, kan de mensch een zooveel hoogere temperatuur zonder veel bezwaar verdragen, zelfs heeft men het nuttig ge oordeeld in sommige gevallen tot 175 a 200 graden te gaan. Bij deze onrustbarende temperatuur zijn de waarnemingen minder aangenaamhet is nu geen zachtkens stoven meer, doch men voelt het bloed snel door de aderen vlieten^ de hartslag wordt heftig en daarna bijna onmerk baar. Er wordt op het hoofd van den patient ijs gelegd en zijn mond met ijswater gelaafd. Na de omschreven behandeling wordt de afgematte lijder duchtig gewreven en daarna tot een paar uren volkomen rust veroordeeld, waarna hij ontwaakt uit een slaap zonder droomen, zoo vroolijk en frisch naar lichaam en geest als hij zich van te voren nooit gevoelde. De kuur wordt voornamelijk toe gepast bij rheumatiek, jicht, corpulentie en alle nerveuse en congestieve aandoeningen. Aardappelen naar Amerika. Van onzen consul-generaal te New-York is 1 de volgende mededeeling ontvangen -. I De langdurige droogte en groote hitte hebben een ongunstigen invloed uitgeoefend op den J oogst, hier te lande, van aardappelen, welke 1 beloven klein van stuk te zijn en verre van overvloedig. Het is waarschijnlijk, dat dit artikel van Europa zal moeten worden aangevoerd, en in 1 die verwachting oordeel ik het nuttig, eenige wenken te geven aan de afladers in Nederland, 1 welke, naar ik hoop, een herhaling van de 1 vroegere teleurstellingen in zekere mate zal verhinderen. In de eerste plaats beveel ik aan een em- ballage, die sterk genoeg is om te groote gewichtsverliezen te vermijden. Dit is een punt van overwegend belang. In de tweede plaats moeten de aardappelen goed gesorteerd worden, de kleinere vooral dit jaar teruggehouden worden, daar die alhier zeer incourant zijn, en verder moet. er op gelet worden, dat de aardappelen droog zijn, vóél de verpakking in balen, en zoo vrij mogelijk van klei en vuil. Ik sluit hierbij in een Conto Finto (geplaatst in de Staatscourant, no. 184) om eenigszins de onkosten te toonen, die op een verscheping komen. De inkomende rechten zijn 25 cent Amerikaansch per bushel van 60 Engelsche ponden. De verpakking van aardappelen als //Magnum Bonum" raad ik aan te doen in balen van 180 pond Engelsch netto, dus 3 bushels, zijnde deze soort geschikt voor den groothandel evenals alle andere, die glad en groot van stuk zijn. Indien zandaardappelen worden verscheept, die meer onder de gegoeden zullen moeten worden geplaatst, wegens den hoogeren prijs, zou het beter zijn slechts 120 pond per baal te nemen, maar nogmaals wensch ik te waar schuwen tegen de verscheping van kleine aardappelen. Op het oogenblik is de waarde van het inlandsche product van 85 ct. tot 1.50 .dollar per bushel, naar qualiteit. Duidelijke Adressen. Aan onze postambtenaren en beambten wordt vaak hulde gebracht als ze onduidëlijk geadresseerde brieven bezorgen, en niet ten onrechte, als men deze staaltjes van adressen van brieven in de Ned. leest: »Aan den jongenheer Bertus, in de Keizersgraoht te Amsterdam". »Aan mijn zoon Stoffel, bij den kasten maker Beunings zen weduwe. Het Bordo moet Stoffel zelf betalen". »Aan den milicien Piet van Oss, bij het zevenste Maar niet, die met rood haar, dat is zijn broer". »Aan mevrouw Roodenbroek te Haarlem. Of zij weer getrouwd is, weet ik niet; dan zal zij wel anders heeten". »Aan sergeant de B. te Helder. Als hij den brief niet wil aannemen, moet hij het toch doenzeg maar, dat die van mij komt". Adelïjke personen op zwart zaad. Overal zijn wel verarmde dragers van een voornamen titel, maar nergens zoovele, die er zoo slecht aan toe zijn als in Italië. Meer dan een Italiaansche Hertog vergenoegt zich met bij een rijken plebejer voor koetsier te speleneenigen dienen als portier in een hotelanderen verdienen schraal den kost als tolk voor vreemdelingen, en één is bottelier bij een Amerikaanschen parvenu. Italiaansche graven bevinden zich, zoo mogelijk in een nog nederiger betrekking, zoo heeft bijv. één den post van bij de lift van een New-Yorksch hotel dienst te doen. Ook den minder armen edellieden van Italië gelukt het slechts door versmelting van hunne middelen den schijn van rijkdom op te houden, 't Is bijv. iets ongewoons, dat een zestal adelijke families er gezamenlijk een equipage op na houden. Meestal is dat een zeer prachtig rijtuig met vierspan, het eenige persoonlijke eigendom, dat de ver eenigde families er aan hebben, is het met wapens versierde portier, dat elke familie er laat inhangen, als zij van het gemeenschap pelijk rijtuig gebruik maken. "Voor lieden, die op eene adelijke kroon en een grootsch wapen belust zijn, is het misschien van belang te vernemen, dat men een Italiaanschen hertogstitel voor 24.000 Mark kan koopen. Yoor 20.000 Mark is de rang van markies, voor 16.000 die van graaf, voor 9600 die van baron te verkrijgen, terwijl men voor het gewichtig voorzetsel »Di" of »De" maar 4000 Mark te betalen heeft. HOOI. Men schrijft uit de Langstraat: Zelden nog heeft de handel in hooi zoo'n vlucht genomen, vlak na den oogst, als thans. Er wordt in deze streek een massa hooi omgezet. De oogst is, op enkele uitzonderingen na, goed uitgevallenhet beschot overtrof de verwachting. De vraag naar goede qualiteit wit hooi is groot en de prijzen hoog. Besteedde men ten vorigen jare hoogstens f 12 f 13.50, thans betaalt men gaarne tot f 19 toe, voor le qualiteit, terwijl zoo genaamd schraalhooi eveneens met veel animo wordt opgekocht tegen f 14 k f 15 per 500 K.G. Vergadering van den Gemeenteraad te Zierikzee, gehouden Maandag 12 Augustus 1901. Voorzitter de heer Ch. W. Vermeys. Afwezig met kennisgeving de heeren J. Franse en C. J. van den Bout, zonder kennisgeving mr. J. C. v. d. Lek de Clercq. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen zijn: een brief van den Minister van Binnen- landsche Zaken, houdende mededeeling, dat wordt goedgevonden, dat het onderwijs in de scheikunde en de natuurlijke historie aan de Hoogere Burgerschool en in de beginselen dei- werktuig- en natuurkunde aan de Burger- Avondschool voorloopig blijft opgedragen aan den heer F. O. von Faber een brief van Gedep. Statenhoudende goedkeuring van een raadsbesluit tot af- en overschrijving van begrootingsposten over 1901 een brief van den heer J. A. de Bruyne, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot directeur der Hoogere Burgerschool en Burger-Avondschool aanneemten een brief van den heer C. de Mooij, houdende bericht, dat hij de benoeming van lid dei- commissie tot wering van schoolverzuim niet aanneemt. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat de onlangs gehouden tiendeverpachting heeft opgebracht f 1687.29 tegen f 1553.32 in het vorig jaar. Dé rekening der d.d. schutterij voor 1900 wordt gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren Cau, v. d. Bout en Koopman. I Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt afschrijving van hoofdelijken omslag verleend aan den heer W. C. Seyl ad f38.54, aan mej. J. J. Voorbeijtel ad f 6.16 7, en aan de elders wonende erfgenamen van wijlen den heer J. L. van Vessem ad f 190.57 */a, terwijl wordt afgewezen een verzoek van mevr. de wed. G. KokZekveldtom vermindering van hoofdelijken omslag. Aangenomen wordt zonder hoofdelijke stemming een voorstel van Burgem. en Weth. betrekkelijk de regeling van het onderhoud van den straatweg van Zierikzee naar Brouwershaven Deze straatweg zal gedurende de jaren 1902 en 1903 gemeenschappelijk door de betrokken gemeenten en polders worden onderhouden en beheerd op dezelfde wijze als zulks in het nu loopende jaar geschiedt. De bijdrage van de gemeente Zierikzee bedraagt f 305.16. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim wordt met 6 stemmen gekozen de heer M. Smits, terwijl 3 stemmen waren uitgebracht op den heer P. J. Boone en 1 blanco was. Hierna gaat de openbare vergadering in eene gesloten zitting over. Bij heropening deelt de voorzitter mede, dat de benoeming van een leeraar in de aardrijkskunde aan de H. B. S., waarvoor op de aanbeveling waren geplaatst de heeren J. Katte te Amsterdam en F. E. L. Veeren te Winschoten, zal worden aangehouden. Op voorstel van Burgem. en Weth. wordt een crediet van f 850 verleend tot het doen van eenige veranderingen en het bijbouwen van eene kamer aan de woning van den directeur der H. B. S. Hierna wordt de vergadering na omvraag gesloten. Ingezonden Stukken. Tegen het voortbestaan van dergelijke on regelmatigheden en bevoorrechting kan niet sterk genoeg worden geprotesteerd! Ontvang mijn dank, M. de R., voor de op name dezer regelen in uw veelgelezen blad. Één namens velen. TELE6BABIEN. Rotterdam, 12 Augustus. GRANEN. Buitenland8che vast. Meel f 10,50, stil. Binnenlandsche Tarwe f 5 f 7.25. Rogge f 4.25 f 4.90. Nieuwe f 4.75 k f 5.25. Wintergerst f 6.70 k f 7.35. Haver f 3 a f 3.80. Erwten, nieuwe, f 9 a f 9.75. Koolzaad f 9 a f 10.15, overigens prijshoudend. Vlas. Aanvoer niets. Aardappelen. Geldersche blauwe f 2.20 a f 2.40; Kralen- f 2.20 f 2.40; Brielsche f 2.50 a f 2.70. Kaas. Aanvoer 5 partijen, f 20 k f 24. YEE. Aanvoer 173 Runderen22 k 23 ct. 316 Kalveren, 34 k 43 ct. 1650 Schapen, 20 a 24 ct. Lammeren27 a 30 ct. 542 Varkens, 21 a 24^ ct. De handel was over 't algemeen traag. Zierikzee, 12 Augustus 1901. Mijnheer de Redacteur! In de laatste Raadszitting werd door het Dag. Bestuur voorgesteld het maximum van den te heffen hoofdelijken omslag van f 35000 op te voeren tot f 40000. De zeer gegronde bezwaren van den heer Legemaat, die door de gansche Burgerij worden gedeeld, hebben niet mogen batenmet slechts ééne stem meerderheid werd het voorstel van Burgem. en Weth. aangenomen. Welnu, M. de R., ik wil er alles onder verwedden dat, eer we twee jaren verder zijn, dat maximum zal zijn bereikt, en de belasting schuldigen wederom dieper in den zak zullen moeten tasten. Niet lang geleden, ik meen in 1895, werd alreeds door den Raad besloten tot verhooging der gemeente-opcenten op de hoofdsom der personeele belastingtoch werd sedert dien tijd de hoofdelijke omslag ook weêr verhoogd. Ik vraag mij af, M. de R., waar moet dat heen? Die herhaalde aderlating in de beurs van de toch reeds door zware lasten gedrukte Burgerij maakt zelfs den bestgezinde kregelig, en aoet de telkens wéér terugkomende vraag stellen: of bij het beheer der stedelijke flnantiën wel de zoo noodige zuinigheid in acht wordt genomen. Onze goede stad teert op haar verleden, en voert een staat, alsof zij nog over de rijke inkomsten van dertig jaren geleden te beschikken had! Het aanstellen van opzichters en ander per soneel in verschillende takken van dienst in de laatste jaren, die groote geldelijke offers vorderde, bewijst wel, dat het spreekwoord om wde bakens te verzetten wanneer het getij verloopt" maar weinig in toepassing wordt gebracht. Het is waar, dat van de verkeerd toegepaste zuinigheid van vroegere bewindvoerders met betrekking tot het onderhoud der havenwerken het tegenwoordig geslacht de wrange vruchten plukt. Pas zijn de kaaimuren aan het Luitje ver nieuwd, dat een uitgaaf van f20000 vorderde, of die bij de Zuidhavenpoort komen aan de beurt, terwijl de bestrating aan het Noordelijk gedeelte der Oude Haven, door het enorm gewicht van ijzeren rails, ladingen steen, arduinen zerken en leien, die maandenlang bleven liggen, zulke averij heeft gekregen, dat zij totaal moet worden vernieuwd. De grond is daar zóódanig saamgeperst, dat aan den waterkant een geul ter diepte van meer dan 20 c.M. is ontstaan, waarin het zich daar verzamelde water den grond ondermijnt, tot groote schade en gevaar voor den muur. Waarom is nimmer hierop aanmerking gemaakt Mag een dergelijke toestand worden be stendigd? We hebben ons dikwijls geërgerd, M. de R., over de kleingeestige wijze, waarop door de bevoegde autoriteit aanmerking werd gemaakt, wanneer bij het lossen van stoombooten of binnenschepen de goederen wat lang op den wal bleven liggen, of booten na zeker uur werden gelost of beladen, terwijl het allen schijn had, als werden de hierboven aangehaalde overtredingen oogluikend toegestaan. Dat komt niet te pas; er mag niet met twee maten worden gemeten! De geringe jaarlijksche retributie, die de betrokken personen betalen voor tijdelijke lig plaats van geloste goederen aan de Oude Haven, kan hun niet het recht geven tot het gebruik van dien grond voor duurzame berg- en stapel plaats van hunne tienduizenden kilo's wegende materialendie schade aan bestrating en havenmuur toebrengen, het schoonste gedeelte onzer stad ontsieren en een bron van ergernis zijn voor de daar wonenden, wier vrij uitzicht door die stapels steen en zerken wordt belemmerd. Wil het Gemeentebestuur hun ter wille zijn, laat het dit toonen door het beschikbaar stellen i van een ongebruikt stadsterrein voor die steenklompen. STOOMBOOTDIENST Stoombooten Schelde 1 en 2. Augustas. Yan Zierikzee: Van Rotterdam: Dinsdag 13 'sm. Woensd.14 Dond. 15 w Vrijdag 16 Zaterdag 17 Zondag 18 Maand. 19 9.30 10,— 7. 7,— 8 8,30 8,30 Dinsf \g 13 'sm. Woensd.14 Dond. 15 w Vrijdag 16 Zaterdag 17 Zondag 18 Maand. 19 11,30 12,— 12,— 12,— 12,— 12,— 12,- 1876. Eben Haëzer. 1901. Zoo de Heere wil en zij leven, J hopen onze geliefde Ouders STOFFEL BOOGERD en MAATJE BOOGERD den 19 Augustus hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Haarlemmermeer, 10 Aug. 1901. Ringdijk bij Lisse. Hunne dankbare Kinderen. Voorspoedig bevallen van een Zooil) C. YAN 'T NOORDENDE— Verschuur. Zierikzee, 9 Augustus 1901. Getrouwd KRIJN OVERBEEKE Az. en MARIA KOMMER Cd. Burgh, 10 Augustus 1901. Voorspoedig bevallen van eene wel geschapen Dochter, H. M. ORNÉEv. d. Baan. Zierikzee, 11 Augustus 1901. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig lijden onze geliefde dochter Wilhelmina, in den ouderdom van ruim 20 jaar. Elkerzee, 10 Augustus 1901. G. VAN AS. M. VAN ASde Rijke en Kinderen. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, den Heer J. L. VAN VESSEM, betuig ik mijn hartelijken dank. Zierikzee, 10 Augustus 1901. Wed. J. L. VAN VESSEM— van den Bout. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank voor de liefde en belangstelling, die een ieder heeft betoond bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Moeder MAATJE DE BRUINE, Weduwe J. Beukelaar. Burgh, 13 Augustus 1901. Namens Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, BEUKELAAR en BRANDENBURG. Kiest heden met ons maar geen man met aulk rechtvaardigheidsgevoel. TELE KIEZERS. Op Donderdag 15 Augustuszal de ondergeteekende geen zit« dag in Zierikzee honden. J. II. C. HElJiS. is tot 18 Aug. afwezig. Dr. GOEMANS en Dr. VAN DER HOEVEN zullen zijn praktijk waarnemen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 3