Uit Stad en Provincie. Utrecht, 3 Aug. Donderdag, den dag der opening van de openbare slachtplaats, is er door de vleeschhouwers reeds een ruim gebruik van gemaakt: 46 runderen, meer dan 100 varkens en 1 paard werden er geslacht. Alle dieren worden gedood door middel van een schietmasker een zeer oneigenaardige naam voor den cylinder, die met de hand tegen den schedel, tusschen de oogen ongeveer, wordt gedrukt, terwijl een met de andere hand gegeven hamerslag den kogel uit dien cylinder in de hersens drijft. De dieren vallen na het schot onmiddellijk bewusteloos neer, spartelen nog een weinig onder het stoken en uitbloeden, maar zijn spoedig dood. In de koelkamer zijn reeds 60 van de 100 cellen verhuurd aan de vleeschhouwers. Zij hangen vol geslachte beesten. Het ijs, dat gefabriceerd wordt, wordt aan particulieren verkocht en zelfs is er reeds een aanvraag van een afnemer ingekomen, die de geheele productie wil koopen. In het algemeen zijn de slagers zeer tevreden met de inrichting. 's-Gravenhage2 Aug. Een grappig tooneeltje had Vrijdag alhier bij gelegenheid der parade op het Malieveld plaats. Een paar jongens waren in een boom geklommen om beter te kunnen zien; en het bevel van een boschwachter kon hen zelfs niet bewegen hun goed plaatsje te verlaten. Goede raad was duur. De man der gerechtigheid haalde een ladder, klom zoo naar bovende jongens gingen steeds hooger, hij eveneens, totdat de bengels zich plotseling lieten zakken en, op den beganen grond gekomen, de ladder weg pakten. Daar zat onze boschwachter tot groot plezier van het publiek. Een paar gemeentewerkers verlosten hem eindelijk uit zijne minder aangename positie. Op de feestelijk versierde binnenplaats van de Oranjekazerne alhier was Zaterdag morgen te 10 uur het regiment grenadiers en jagers opgesteld; voorts waren er alle officieren van het korps, een aantal dames en heeren in feestgewaad, verschillende depu- tatiën, alles ter huldiging van de Koninklijke Militaire Kapel, die nu reeds 25 jaar den titel «Koninklijke" met eere had gedragen. Een decoratie aan den zijmuur bevatte de portretten van wijlen kapelmeester Dunkier, diens vader, stichter van het korps, en de opvolgende directeuren Völlmar en Van der Linden. Na het spelen van een feestmarsch door de jagermuziek, compositie van kapelmeester Borstlap, wees de kolonel-commandant van 't korps, de heer Buys, op de beteekenis van dezen feestdag. Ontegenzeglijk was het ver- leenen van den titel «Koninklijke" door wijlen Z. M. Koning "Willem Hl uitvloeisel van de uitstekende leiding van den kapitein directeur Dunkier, wiens leiding, gevoelvolle composities en uitnemende instrumentatie, het korps beroemd hadden gemaakt, in en buiten Nederland. Hulde brengend aan de nagedachtenis der overleden directeuren en vertrouwen uit sprekend in den tegenwoordigen leider, den heer Bouwman, deed de kolonel Siema mede- deeling van de vorstelijke giften van H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder en Prins Hendrik, waardoor het korps in staat was gesteld dezen dag tot een feestdag te maken, en deelde onder applaus mede, dat de heer Bouwman benoemd was tot luitenant-directeur. Drie der oudste leden van het korps, Broekhuizen, Timmer en Elooren, ontvingen de bronzen medaille der Oranje-Nassau-orde, terwijl twee anderen, Welter en Van Bensum, geschenken ontvingen, hun persoonlijk door den commandant overhandigd. Na de redevoering van den kolonel, onder daverende toejuichingen eindigend, werden huldeblijken aangebodennamens het korps officieren, onder 't spelen van het Wilhelmus, drie portretten van Z. M. Koning Willem IH, H. M. de Koningin en de Koningin- Moeder namens de onder-officieren, door sergeant-majoor Riemersma, een bloemenlier. Daarna was aan 't woord, namens de com missie voor 't huldeblijk der Haagsche Burgerij, de oud-officier de heer R. H. Driessen, die met een kernachtige toespraak aanbood de teekening van een nog niet geheel afgewerkte bronzen buste van Dunkier, met medaillon op marmeren gedenkplaat, naar een ontwerp van Charles van Wijk. De heer Bouwman ontving een dirigeer- staf met zilveren handvat en opdracht en gouden kroon, de onder-kapelmeester, de heer Ogier, een prachtige gravure, en deze, met de acht oudste leden van 't korps, bovendien zilveren gedenkpenningen. Ten slotte bracht de spreker, namens den eere-voorzitter van het comité, den burge meester, aan de Kapel de hulde over van de geheele burgerij. Vervolgens werd onder fanfares door den heer W. F. baron Snouchaart van Schouburg, namens 't bestuur der Literaire Sociëteit aan de Kapel aangeboden een teekening van een nog niet afgewerkte prachtige muziekkistde heer Mesdag bood namens Pulchri Studio een bloemenhulde; de sociëteit «Harmonie" te Rotterdam noodigde de Kapel op een feest avond de oud-kapitein-adjudant Nierstrasz en de firma Hanken te Rotterdam hadden lauwerkransen gezonden. Ten slotte sprak kolonel Buys de verwachting uit dat de Kapel ook in de toekomst haar naam zal ophouden en eindigde met een «leve de Koningin" de plechtigheid. Het overige van den dag was aan een boottocht gewijd. Sedert Mei werd het Wandelhoofd «Koningin Wilhelmina", te Scheveningen bezocht door 433,205 personen, ongerekend een 552-tal abonnementen a f5 en een 34-tal a f 7.50. Minister Kuyper vertrekt Maandag voor eenige weken naar Gastein tot het nemen van eenige rust. Rotterdam, 3 Aug. Vannacht omstreeks half drie werd een der huisgenooten van den heer H. H., juwelier op de Zeevischmarkt no. 12 hoek Hang, wakker door gerucht in hare kamer. Dadelijk daarop ontdekte zij nabij haar bed een onbekend man, met een witte pet op, die op haar hulpgeroep ijlings de vlucht nam over den zolder naar het dak, van waar hij over andere daken verdween. Hij was waarschijnlijk binnengekomen door een zolderraam, waarvan het rasterwerk is vernield. Hoewel men vermoedt, dat men hier met een inbreker te doen gehad heeft, wordt er niets vermist, en de politie, die van nacht den omtrek afzette, vonds niets wat op den onbekende met de witte pet geleek. De agent-brigadier P. de Kubber sur veilleerde van nacht omstreeks 2 uur met den agent C. Kloeg op de Zalmhaven, toen twee mannen door hun verdachte houding de aan dacht trokken. De agenten stelden zich ver dekt op en de beide verdachten verdwenen kort daarna door een deur van het pakhuis op de Zalmhaven no. 13, waar de heeren De Wolff en Ottevangers hun opslagplaats van dekkleeden hebben. De Kubber met zijn makker snelden toe en zagen, dat het hang slot van de deur verbroken was, terwijl zij de inbrekers boven hoorden stommelen. Ook zij gingen het pakhuis binnen, liepen zacht de trap op en bereikten over eenige zolders het kantoor van den graanfactor den heer J. Schutter Hz., waar beide mannen aan het inbreken waren. Dit kantoor heeft zijn ingang in de Herderinnestraat no. 10. De inbrekers hadden intusschen op het kantoor van den heer Schutter een paar lessenaars opengebroken en alles overhoop gehaald, naar geld en gelds waarden zoekende. Een bedrag van f 23 werd daar uit de lessenaars gestolen. Inmiddels hadden ook beide agenten dit kantoor bereikt en zij overvielen de inbrekers. Deze zochten hun heil in de vlucht, doch een hunner, zekere A. S., wonende in de Botersteeg, vroeger sigarenmaker, doch thans bootwerker van beroep, werd gegrepen en naar het politie bureau in de Pauwensteeg gebracht, waar ruim f 20 in zijn bezit werd bevonden. De andere inbreker ontkwam over de daken in de richting van de Herderstraat. Pogingen om hem te arresteeren mislukten, niettegen staande de politie kort daarop den omtrek afzette. Een onderzoek op de daken in den omtrek ingesteld, bleef eveneens vruchteloos. Breda, 2 Aug. Yoor eenige jaren werd door mevr. de weduwe C. C. A. Beens, bij testamentaire beschikking, haar geheele fortuin, benevens huis en tuin in de Nieuw- straat, geschonken tot het stichten van een Oudevrouwenhuis. De verkregen grond bleek echter te klein, zoodat het daarnaast staande huis, bewoond door den heer A. H. F. Meyer, werd aangekocht, welk pand eerst na het overlijden van genoemden heer in bezit kon worden genomen. Dezer dagen nu is de heer Meijer overleden, zoodat kan verwacht worden, dat deze stichting spoedig zal tot stand komen. Dirksland, 2 Aug. Gisteren aanvaardde mr. C. Zaayer, van Rotterdam, zijne betrek king als burgemeester dezer gemeente. Het dorp was prachtig versierd en 's avonds ver licht. Des morgens te elf uur werd de heer Zaayer door de beide wethouders in een versierd rijtuig afgehaald van de boot. Aan het begin van het dorp werd hij met een toespraak van den voorzitter der feestcommissie verwelkomd en verder onder geleide van die commissie en van eene eerewacht van 44 in uniform gekleede ruiters, onder de muziek van het fanfarecorps naar het gemeentehuis gebracht. Daar werd de burgemeester opge wacht door in het wit gekleede meisjes, die bloemen strooiden. Op de raadzaal werd hij verwelkomd door den oudsten wethouder met een hartelijke toespraak, die even hartelijk werd beantwoord, 's Middags was er een optocht met sportkarren met muziek en 's avonds muziek in de tent. Het volk bleef 's avonds lang feestvieren. Geen enkele wan klank werd vernomen, integendeel, Dirksland heeft weder getoond dat het hartelijk kan feestvieren. Zierikzee, 5 Aug. Programma van het Derde Zomer-Concert in Parklust, te geven door het Harmonie-Gezelschap «Kunst en Eer", op Dinsdag 6 Augustus a.s., 's avonds acht uur 4. Souvenir de Tirlemont, Pas-redoublé, L. Langlois2. Les Triumvirs, Ouverture, L. Boudonck; 3. Frères d'Armes, Polka voor Piston en Bugel, Jos. Kessels4. Vinéta, Fantaisie, B. Plazini5. Le Bardit, Pas-redoublé, N. Bricqman; 6. Fantaisie sur Lucrezia Borgia, Donizetti7. Blanche, Mazurka de Concert, L. Langlois8. Julia, Yalse de Concert, N. Daneau. Aan de navolgende rijks-veld wachters is de rang brigadier-titulair toegekend A. J. 't Gilde te Middelburg, H. Riemens te Hoedekenskerke, J. Yisser te Sirjansland, A. Yink Az. te Oud-Yosmeer en C. Krijger te Burgh. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN bij 's Rijks-kust verlichting te Westerschouwen, gedurende Juli 1901. In 9 regendagen, bij 7 aftappingen, ver zamelde men 77.1 m.M. hemelschen dauw, alzoo 11.2 m.M. boven den normaalval voor deze maand aangegevende Bannen ontvingen dus 1434060 M3. Yan af 1 Januari e. v. werden de Bannen dus bedropen met 4542120 M3, een eerbiedwaardige massa, en toch is er thans hier geen water in diepe slootengeen wonder dat de duinboeren uitdrogen als stokvisschen. En nu een woord of wat over de lucht gesteldheid; mist kwam 5 maal, nevel 26 maal voor, daarentegen trokken 4 onweders deze plaats voorbij, en hoorde men slechts 8 malen donder en zag men slechts 6 maal weerlicht; eenmaal een kring rond de maan en tweemalen regenbogen, waarvan de laatste, op 26 Julitegen zonsondergang vooral opmerkelijk was door korten stand bij den waarnemer, bijna volledige cirkelvormigheid en verdubbeling aan den buitenkant. De luchtgesteldheid was als volgt: 16 maal helder, 19 maal licht bewolkt, 10 maal bewolkt, 13 maal zwaar bewolkt, buiig en 4 maal betrokkende wind varieerde volgender- wijze: 7 maal Noord, 13 maal N.-O., 19 maal Oost, 6 maal Z.-O., 11 maal Zuid, 6 maal Z.-W.6 maal West en 3 maal N.-W., slechts eenmaal kwam de wind krachtig door. Den 30sten vermeende men mistpouffers of geschutvuur te hooren. Men meldt aan de N. R. CL: Vrijdag werd aan de oudste leerlingen der openbare school te Stavenisse een pleizierritje aangeboden door het eiland Tholen, waarvoor welwillend voertuigen en paarden waren afgestaan. Een dezer wagens geraakte van den dijk in de nabijheid van Oud-Yossemeer, met het ongelukkig gevolg, dat een der onderwijzers vrij ernstig werd verwond. Met de tijdelijke waarneming van het vacante ontvangkantoor der directe belastingen en accijnzen te St.-Maartensdijk is belast de heer J. Broeder, surnumerair te Middelburg. Tot gemeente-verloskundige te Zwart sluis is benoemd mej. Molenaar, sinds eenige jaren in gelijke betrekking werkzaam te Hontenisse. De heer Jacob Dronkers Jz., volontair ter secretarie te Rilland-Bath, is als zoodanig benoemd ter secretarie te Montfoort. Middelburg, 3 Aug. Door Burgem. en Weth. dezer gemeente wordt naar aanleiding van een adres van de ambtenaren ter gemeente-secretarie om verhooging van jaar wedde aan den gemeenteraad voorgesteld, bedoelde jaarwedden nader te regelen. Yolgens die regeling zouden er komen te bestaana. een hoofdcommies, b. commiezen, c. adjunct-commiezen, d. klerken van de lste, e. idem van de 2de klasse en f. boden schrijvers, terwijl de jaarwedden zouden bedragen voor a. f 1200 S, f 1400, voor b. f 1000 a f 1200, voor e. f 700 f 900, voor d. f 600 a f 700 en voor e. en f. f 500 k f 600, Deze regeling komt in hoofdzaak overeen met de in Ylissingen bestaande. Zaamslag. Inzake de ontworpen tramlijn HontenisseSelzaete vroegen Gedep. Staten het gevoelen van den Raad dezer gemeente. De Raad heeft thans besloten zich van advies te onthouden, daar hij reeds besloot subsidie te verleenen voor de stoomtram Sas-van- GentHon tenissemet een zijtak naar Terneuzen Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Te Goes is Zaterdag 3 Augustus aanbesteed de levering van één of twee pneumatische beerwagens met luchtpomp, slangen, slangen wagen en toebehooren. Er waren 5 inschrijvers, wier inschrijvingen in onderdeelen waren gespecificeerd. Dit was het geval met de inschrijvingen van de heeren Zimmer Zoon te Amsterdam, Hesseling te Amsterdam en A. Treriks te 's-Gravenhage. De firma Franken Goemans te Goes schreef in achtereenvolgens voor f 2287, f 2161 en f 1509 voor wagen van 1600, 1200 en 900 liter inhoud. De firma Resing te Zutfen voor f 1960 voor een wagen van 1500 liter. Burgem. én Weth. zullen over de toewijzing beslissen. Landbouw en Veeteelt. De Rijks-landbouwschool te Wageningen zal op 8, 9 en 10 September haar 25-jarig bestaan feestelijk herdenken. O. m. zal er in de zalen van de school een tentoonstelling worden gehouden van land-, bosch- en tuinbouw, zoowel van bier te lande als in Indië voorkomende culturen. De andere feestelijkheden worden door leeraren en leerlingen voorbereid. B E CU T 8 z A K E y. Naar men aan een der Amsterdamsche bladen meldt, heeft iemand, door tusschen- komst van een praktizijn, den heer mr. F. A. van Hall voor het 2e kantongerecht doen dagen tot betaling van hetgeen de eischer onlangs heeft uitgegeven om kiezers naar de stembus te brengen bij de verkiezing, waarvoor de heer Yan Hall candidaat was gesteld. KEBKNIE U W8. In de provincie Zeeland waren bij de Herv. Gem. op 15 Juli j.l. 26 vacaturen, waarvan in den ring Zierikzee: Sirjansland en Zierikzee 1 plaatsin den ring Brouwers haven Haamstede en Serooskerke en in den ring TholenSt.-Annaland en Tholen 1 plaats. Beroepen bij de Herv. Gem. te Groede ds. H. J. F. Keers te Durgerdam; te Sluis ds. A. J. Roozemeijer te Valburg. Beroepen naar de Geref. Gem. -te MolenaarsgraafBrandwijk, ds. M. F. Yisser te Oostkapelle. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Sirjansland, door den candidaat Schippers te Scherpenzeel. Te Zaandam is onder de leden der Ned. Herv. gemeente van Oost-Zaandam in rondloop een verzoekschrift aan den kerkeraad dier gemeente van den volgenden inhoud: «De ondergeteekenden, allen leden van de Ned. Herv. gemeente Oost-Zaandam, het ten zeerste betreurende dat hun voorganger, de heer ds. W. Bax, door zijn optreden velen leden zijner gemeente ergernis geeft, zoodat zelfs sommigen zich willen afscheiden van de gemeente, verzoeken u beleefd uwen invloed op ZijnEerw. te willen doen gelden, opdat hij niet meer voortga dien gemeenteleden aanstoot te geven". Gelijk men weet, is de heer Bax bij de soc.-dem. arbeidersparty aangesloten. Door een toeval kwam het kerkbestuur der Evang. Luth. Gem. te Doetinchem tot de ontdekking, dat een in haar bezit zijnd gedreven zilveren kistje vermoedelijk een hosti-kistje uit den jare 1100 is en een groote waarde vertegenwoordigt. Het kistje weegt bijna 1 K.G. O ND EB W IJ 8. Bij Kon. besluit is de gewezen onderwijzer le kl. bij het lager onderwijs voor Europeanen en met dezen gelykgestelden in N.-I., M. P. Boogaard, laatstelijk met verlof hier te lande, op zijn verzoek eervol uit 's lands dienst ontslagen, met toekenning van pensioen. De heer W. F. Imandt te St.-Jansteen is benoemd tot onderwijzer aan de Vincentius- school te Amsterdam. Geslaagd voor acte Engelsch 1. o. de heer L. M. Marx te Rotterdam, vroeger te Dreischor. VERKIEZINGEN. Te Nieuwe-Tonge moet voor een raads lid herstemming plaats hebben tusschen de heeren Joh. Houtaar en D. Breesnee, die ieder 74 stemmen kregen. Te Cadzand is bij herstemming tot raadslid gekozen de heer P. van Cruijningen met 61 stemmen. Op den heer Iz. Leenhouts waren 59 stemmen uitgebracht. Dreischor. Yoor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad, ter voorziening in een vacature, ontstaan door het vertrek van den heer C. J. J. Yertonzijn als candidaten opgegeven de heeren A. M. van Bloois en N. Padmos. Vissclierij-Berichten. In de te Amsterdam gehouden tweede algemeene vergadering van de «Nederlandsche Yis8cherij-Yereeniging" is het jaarverslag uitgebracht. De vereeniging mocht zich, niettegenstaande de kolossale moeielykheden, haar in den weg gelegd, in een krachtigen staat verheugen; een paar afdeelingen verzwakten, andere werden opgeheven, maar daartegenover stond de wording van eenige nieuwe. De directeur, de heer Zwier Yisser, een overzicht gevende van de visscherij, wees erop dat de kustvisscherij bijna geen bestaan meer oplevert en de kurk, de Zuiderzee, waarop een groot deel dezer vloot nog drijft, is men van plan haar te ontnemende Zeeuwsche oesterindustrie gaat met rasse schreden achter uit, de mosselteelt gaat slecht en op onder scheidene plaatsen in de Zeeuwsche wateren zijn gedurende de laatste paar jaren, waar schijnlijk tengevolge eener ziekte onder de dieren, duizenden en duizenden tonnen verloren gegaan, terwijl pachten en bepalingen omtrent deze visscherijen even bezwarend op de bevolking blijven drukken, als in de dagen van bloei en voorspoed; bovendien wordt zij met totalen ondergang bedreigd bijdroog legging der Zuiderzee, want f van het mosselzaad op de Zeeuwsche banken gezaaid, is van de Zuiderzee afkomstig. Een ontwerp voor een algemeen Neder- landsch visschers weduwen, weezen en onder steuningsfonds werd goedgekeurd. De Zeeuwsche afdeelingen hadden onder scheidene voorstellen, die, behoudens enkele wijzigingen, allen werden aangenomen; den directeur werd opgedragen eene verzameling te maken van het aantal tonnen mosselzaad, de laatste drie jaren gezaaid, maar gestorven en verloren gegaaneen algemeen rapport omtrent den Zeeuwschen toestand zal boven dien worden samengesteld; ter bespoediging van afdoening in de Zeeuwsche aangelegen heden werd eene afzonderlijke Zeeuwsche commissie benoemd en vormen de Zeeuwsche afdeelingen een Zeeuwsche of provinciale afdeelingde heer W. Moelker, voorzitter der afdeeling Tholen en vice-voorzitter van het Hoofdbestuur, werd tot voorzitter benoemd. De heer WijnnedeFoeïjaegen, afgevaardigde der afdeeling Philippine, drong krachtig aan, dat er maatregelen genomen moesten worden dat alleen aan Nederlanders vischconsenten uitgereikt zouden worden. Daarna kwam het boeien- en bakenstelsel voor onze zeegaten aan de orde en eenparig was men van oordeel, dat door kleine ver anderingen groote verbeteringen hierin waren aan te brengen. De afgevaardigde der afdeeling Arnemuiden vroeg een gasboei te leggen voor het Yeersche gat. Het plan tot drooglegging der Zuiderzee, dat door den directeur werd uiteengezet, vond algemeen bestrijding en de vergadering nam het besluit met algemeene stemmen daartegen te protesteeren. Het Hoofdbestuur werd wederom bevestigd en de heer J. Zwier Yisser, tot heden tijdelijk directeur, als vast benoemd. Naar men aan de Midd. Ct. meldt, doet zich op de perceelen op de Ooster-Schelde een eigenaardig verschijnsel voor. De mosselen toch op vele banken aldaar hebben een bruin gele kleur en kwijnen langzaam weg. Yet worden zij niet. Yoor de betrokken visschers is dit een groot nadeel, want deze mosselen kunnen als verloren beschouwd worden. En er zijn banken, waarop drieduizend en meer ton uitgezaaid zijn, die aldus waardeloos zijn. Wat de oorzaak van dit verschynsel is weet men niet met zekerheid te zeggen. Yolgens sommige visschers zou het te wijten zijn aan verontreiniging van het water door vuil water en afval van fabrieken uit Bergen- op-Zoom en andere plaatsen. Tweede-Kamer-Leden Naar men van zeer goed ingelichte zijde verneemt, hebben de nieuw-benoemde Ministers, die tevens lid zijn van de Tweede Kamer, eenparig besloten geen mandaat als Kamerlid te aanvaarden. Nieuwe leden moeten dus worden gekozen te 's-Hertogenbosch in de plaats van den heer Loeffte Grave in de plaats van mr. Harte; te Sliedrecht in de plaats van dr. Kuyper; te Eist in de plaats van den heer Bergansiuste Amersfoort in de plaats van den heer Yan Asch van Wijck. Prof. Drucker's omissie. Prof. Drucker seint uit Tyrol naar Groningen «Door een onwillekeurig verzuim, aan burgemeester en minister meegedeeld, is het bericht mijner aannemiDg eerst Maandag bij den burgemeester ingekomen; natuurlijk is aan bedanken door my geen oogenblik gedacht. Ik behoef niet te zeggen, hoezeer ik het zou betreuren, indien onder deze omstandigheden een nieuwe verkiezing noodig werd geoordeeld". Het nieuwe ministerie. "Welke gedragslijn het nieuwe Kabinet voornemens is te volgen, zal nog wel ettelijke weken verborgen blijven, wijl de Kamers niet meer bijeenkomen vóór de sluitings vergadering. De kennismaking tusschen Ministerie en Staten-Generaal wordt dus uit gesteld tot het laatst van September. DE HOROSCOOP. Van 't nieuwe ministerie is dr. Kuyper de samensteller en de ziel; hij zit er in: De Marez Oyens. Ha r te v. Asch van WijcK Kr ii ys v. Lynden Kuy p er Lo ff Be r gansius. Maar ook de premier van het vorige Kabinet zit er in: v. Ly ar den Kuy P er Bergans I us Lo eff Har te Kruy s O yens van Asch v. Wijck. Ja, ook de leider van het laatst vorige Kabinet zit er in Kruy S v. Lynden v. Asch II v. Wijck O yens K n yper Har te Lo ff Berga n sius. (De Z President Krüger. Een correspondent van de Figaro had te Scheveningen een onderhoud met Krüger, die zeide dat hij het al of niet juiste van Kitchener's beweringen omtrent Boerenwreed- heden nog niet had kunnen nagaan, maar ook al was het waar, dat de Boeren nog geen tiende der misdaden bedreven hadden van hetgeen de Engelschen in dezen oorlog misdreven, dan zouden zij hun vrijheid niet waard zijn. Miss Hobhouse sprak de waarheid in haar rapport over de kampen, doch hééft niet de geheele waarheid kunnen zeggen. Men liet haar niet alles zien. De buitgemaakte brieven van Reitz en Steijn, wanneer zij authentiek zijn, wat de president betwijfelt, bewijzen niets. De Boerenaanvoerders hielden krijgsraad en die besloot unaniem den oorlog tot het uiterste voort te Z9tten. Nog verklaarde de president dat hij in den laatsten tijd geen enkelen stap deed om bemiddeling te verkrijgen, daar hij van oordeel was dat die vanzelf moest komen. De eenmaal aangeboden eervolle vredesvoorwaarden zou

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2