predik: Mineur, Pas redoublé, Canivez6. La Corbeillè de Roses, Fantaisie, Joh. v. Dam; 7. Blanche, Mazurka de Concert, L. Lan- glois; 8. Loin du Pays Natal, Yalse, J. Kessels. Prov. Blad no. 74 bevat 't besluit van Gedeputeerde Staten beschikkende op het verzoek van A. C. de Wit en anderen te Oud-Yossemeer om vergunning tot het rijden met twee aan elkander gekoppelde voertuigen op de wegen in de waterschappen Oud- Yossemeer en Yrijberghe. Het verzoek is toegestaan, mits alsdan de onderstellen stevig aan elkander verbonden zijn. Yoor de wegen in den ligger der wegen van Oud-Yossemeer onder no. 25, 26, 27 en 28 blijft 't verbod gehandhaafd. In ons vorig nummer reeds kortelijk onder de telegrammen medegedeeld. Bij de scheepsbouwmeesters de wed. A. van Duivendgk Zoon te Papendrecht is de kiel gelegd van een ijzeren klipperschip, genaamd «Schouwen", groot ongeveer 220 scheepstonnen, voor rekening van schipper M. van de Klippe te Serooskerke. Met het onderwerp «De oorlog in Transvaal" zullen 8 dezer te Middelburg in openbare vergadering optreden de heeren Joh. Edwards, vertegenwoordiger van de onafhankelijke arbeiderspartij, J. Gootman van de soc.-dem. Federatie en mr. Walter Walsh van het stop-the-war-comité, allen uit Engeland. Als tolk zal de heer J. K. van der Yeer, een oud-Middelburger, fungeeren. De gemeenteraad van Domburg besloot j.l. Woensdag, aan het tram-comité Lantsheer c.s. (Middelburg—YlissingenDomburg) ge durende 20 jaar een subsidie vau f 200 's jaars te verleenen. Van het onder Ylissingen gezonken Duitsche stoomschip Caesar zijn reeds ongeveer 200 dwarsliggers gored. Indien een in te stellen onderzoek de moeite loont, zal men de lading graan met zuigers zooveel mogelijk zien te redden. Naar aanleiding van het drukke passa gieren zonder verlof door de matrozen van TTr Ms. pantserdekschip «Utrecht"dat alvorens naar Indië te vertrekken, tot eind dezer week te Ylissingen ligt de laatste dagen zwierven er velen in Middelburg vooral op het kermisterrein rond en werd menig jantje na eene formeele, soms interessante jacht door de politie aangehouden en inge rekend is genoemd schip van den kant naar het midden der binnenhaven verlegd om aan het van boord ontvluchten van Jan maat paal en perk te stellen. De Koning en de Koningin van Engeland worden dezer dagen per Koninklijk jacht te Ylissingen verwacht om met een extra-trein naar Frankfort te reizen. Aangaande de herbenoeming van den burgemeester van Stad aan 't Haringvliet schrijft men Ruim een week geleden kwam de Commis saris der Koningin in Zuid-Holland te Stad aan 't Haringvliet een onderzoek instellen naar de grieven, welke sommige ingezetenen dier gemeente vermeenden te hebben tegen hun burgemeester, mr. C. van Mens. Er waren bij genoemden Commissaris drie adressen ingekomen, door enkele burgers onderteekend, niet verzoek den burgemeester voor een her- bénoèming niet voor te dragen. Één adres daarentegen, voorzien van ongeveer 80 hand- teeken.ingen, verzocht den burgemeester te mogen behouden. De onzekerheid duurde niet lang. Reeds den 24 Juli kwam per telegraaf het bericht dat de' heer Mens als burgemeester van Stad aan 't Haringvliet was herbenoemd. Toen de herbenoeming van den burgemeester bekend werd, regende het gelukwenschen bij hem, en te zijner eere wapperde in den top van eenige scheepsmasten en voor de gevels der huizen van sommige ingezetenen de vaderlandsche vlag. Scharendijke, 31 Juli. Bij het werk te Kloosternol kwam deze week een der daar gebruikte ijzeren wagentjes aanrollen tegen het been en over den voet van den werkman M. Hoogstrate. Hevig bezeerd werd hij naar de nabijzijnde keet gedragen. Gelukkig schijnen de gevolgen niet van ernstigen aard te zijn, hij kwam den volgenden dag althans weer al op het werk, zij het dan ook met moeite loopende. Alle werklieden zijn er gelukkig tegen ongevallen verzekerd. Stavenisse1 Aug. In de heden alhier gehouden vergadering van den dgkraad der waterkeering van het calamiteuse water schap «Stavenisse" werd het nieuw be noemde dijkraadslid, de heer Th. C. J. J. van der Lek de Clercq als zoodanig beëedigd. Vastgesteld werd de rekening over 4900/1901. De ontvangsten bedroegen f 19539.43 en de uitgaven f 14952.67L zoodat ze sloot met een saldo van f 4586.75| Opgemaakt werd een staat van voordracht voor een lid van het bestuur, bestaande uit de heeren M. van Lugk (aftr.), C. Tuynman en A. H. v. d. Slikke. Volgens den alhier vanwege het K. N. M. Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter viel er in Juli 1.1. 72.7 m.M. regen (in 6 aftappingen), tegen 74.75 in 1900; 49.2 in 1899 en 59.7 in 1898. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 769, de laagste 752 m.M. St.-Maartensdijk. Betreffende het ongeluk schipper H. Hageman met zjjn vaartuig over komen, kunnen wij nog nader melden, dat schip en lading beide verloren zijn en zoo min het een als het ander door assurantie was gedekt. Een gezin, uit 6 personen bestaande, is daardoor tijdelijk broodeloos. Het ongeval deed zich voor terwijl het vaar tuig voor anker lag en de opvarende sliepen. De bemanning van een voorbijvarende sloep bemerkte, dat het schip water innam en wekte den schipper, welke haastig vrouw en kinderen, kleederen en beddegoed nog redden kon. Den nacht bracht Hageman met zijn gezin verder door in een sloep van een daar in de nabijheid werkenden duiker. St.-Annaland. Door den dijkraad van den calamiteuzen Suzannapolder werd in zijne vergadering van den 31 Juli j.l. behandeld en vastgesteld de rekening van den polder over 1900/1901. De ontvangsten hebben bedragen f 3383.115 en de uitgaven f 16121.60. In het tekort is bijgedragen door het rijk f 8521.74 en door de provincie f 4260.87, samen f 12782,61 en bedraagt het goed slot alzoo f 44.125De kosten der zeewering en oeververdediging hebben bedragen f 14269.15. Tevens werd onder nadere goedkeuring van Gedep. Staten het salaris van den water bouwkundigen ambtenaar verhoogd met f 100 en gebracht op f 700. Wissekerke, 1 Aug. Door het bestuur van den Heer Jansz. polder werd aan den tegenwoordigen dijkwachter, tevens bode van genoemden polder, eervol ontslag verleend en in zijn plaats als zoodanig aangesteld Adr. Goulooze. De tijdelijk fungeerende sluiswachter, Math, de Looze, werd als zoodanig definitief benoemd. Goes. Sommige ingezetenen ontvingen dezer dagen een onverwacht buitenkansje, in den vorm van een aanslagbiljet in de polder- lasten van «De Breede Watering". Zelfs zij, die geen voet grond bezitten, moeten betalen wegens den grond waarop hun woning is gebouwd. Groot is de som niet f 4 per H.A. maar betalen is natuurlijk de boodschap, want op eene poldervergadering, gehouden 29 Aug. van het vorige jaar, is overeenkomstig art. 102 van het algemeen provinciaal polder reglement besloten, om ook vroonen en vrij landen te doen deelen in de uitgaven ter bestrijding van buitengewone onkosten. Als men nu weet, dat Goes gedeeltelijk in het waterschap «De Breede Watering" ligt, dan begrijpt men, waar die verrassing is vandaan gekomen. Biervliet, 31 Juli. De gehechtheid van een kat aan haar woning is spreekwoordelijk, doch een sterk sprekend staaltje dier eigen aardigheid kwam dezer dagen voor in deze gemeente op de hoeve van De Reu. Yerleden jaar had J. de Reu, in de nabijheid van IJzendijke wonende, om van haar af te zijn, een kat meegenomen naar den Paulinapolder aan den Braakman. Na een week of zes was het dier weer terug. De vorige week tijdens het vlasvervoer naar België, liet De Reu dezelfde kat achter aan gene zijde van Watervliet, doch na een afwezigheid van vijf dagen kwam poes weer op zijn geboorteplaats opdagen. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Haamstede, 31 Juli. Heden werd alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer S. W. Yis alhier. Ingeschreven door de heerenL. Padmos te Serooskerke, f 2990A. Gilijamse te Haamstede, f 2969 L. Kwaak te Noord- welle, f 2890J. van der Werf, f 2865 A. Yerjaal te Noordwelle, f 2842 L. J. Kappers te Renesse, f 2721A. Heijboer te Serooskerke, f 2700H. J. Romeijn te Burgh, f 2647 I. de Rijke te Haamstede, f 2485W. Lemsom, f 2470J. Lemsom, f 2465J. Prinse te Burghsluis, f 2458A. Lindhout te Haamstede, f 2458. Landbouw en Veeteelt. In den polder Waard en Groet (Noord- Holland), waar de uitgestrekte graanvelden nog de vorige week, bij den uitmuntenden stand van het gewas, een prachtigen aanblik opleverden, heeft een hoos, welke in de riohting van Noord naar Zuid over den polder streek, groote verwoesting aangericht. Tarwe, haver, gerst, paardenboonen, blauwmaanzaad zijn tegen den grond geslagen, zoodat van rijzen geen sprake meer is. De bieten van sommige akkers hebben door hagelslag, waarvan de hoos vergezeld ging, al hun bladeren verloren en staan kaal. In minder dan een half uur is eene schade aangericht, welke den landbouwers duizenden bij duizenden guldens nadeel berokkent. Yoor velen is de hoop op een flinken oogst zoo goed als geheel vervlogen. Bij Kon. besluit is aan mr. C. J. Sickesz, met 16 Augustus a.s. op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als directeur-generaal bij het Departement van Binnenlandsohe Zaken, onder dankbetuiging voor de gewichtige diensten, door hem in die betrekking bewezen. Bg den heer G. J. Ampt te Oud- Vosmeer heeft zich een geval van vlekziekte onder de varkens voorgedaan. BEOHTSZAKEN. Woensdag deed de arrond.-rechtbank te Middelburg uitspraak in de zaak tegen A. d. H., oud 19 jaar, arbeider te Wissekerke, thans aldaar in hechtenis. Beklaagde werd wegens meineed veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De eisch van het O.'M. luidde een jaar gevangenisstraf met mindering van den in voorloopige hechtenis doorgebrachten tgd. Yoor de rechtbank te Haarlem werd Dinsdag behandeld de zaak tegen het hoofd der bijzondere school te Oude Wetering, die beklaagd werd een leerling zoodanig te hebben mishandeld, dat de dood er het gevolg van geweest is. De mishandeling had in Februari plaats; beklaagde had toen een jeugdigen scholier eerst tegen het hoofd geslagen en daarop tegen een muur gegooid. De jongen had, thuis komende, uit den neus gebloed, was eenige dagen daarna bleek geworden en tegen Pinkster bedlegerig. Vol gens den geneesheer, die eerst aan typhus had gedacht, was het hoofd beleedigd en vooral aan den linkerslaap, waar een blauwe striem te zien was. De jongen was gestorven. De beklaagde bekende en hg zei naar den vader te zgn gegaan om excuus te vragen, nadat hg begreep te ver te zgn gegaan. De eisch was 10 maanden gevangenisstraf. HEBKNIEUW8. Aangenomen het beroep naar de Herv. gemeente te Serooskerke (S.), door ds. B. T. Mossel, em.-pred. te Groningen. Sinds 19 jaar was deze plaats vacant. O N D E B W IJ 8. Eind-examen H. B. S. in Zeeland. Geëxamineerd 29 candidatenvan de school te Middelburg alle 15, van die te Goes alle 41 geslaagd; van de drie candidaten der school te Zierikzee slaagden de heeren N. C. van den Bout en A. Moolenburgh. Yoor de betrekking van hoofd der school te Kapelle (Z.-B.) hebben zich 22 sollicitanten aangemeld, waarvan 8 hoofden van scholen, 2 met akte landbouwkunde en 3 met akte Fransch. Renesse, 1 Aug. Heden hielden de leden der afdeeling «Westelijk Schouwen" van het Ned. Ond. Gen. eene vergadering. Behalve alle leden op 3 na was ook tegenwoordig de WelEdel Gestr. heerH. Slot, arrondissements-sohoolopziener. Na lezing der notulen van een vorige bgeenkomst, bracht de heer C. J. Reisinger van Haamstede, als afgevaardigde van de te Enschedé gehouden algemeene vergadering, een zeer uitvoerig, nauwkeurig en flink verslag uit van het daar verhandelde. De leesbeurt werd vervuld door den heer P. A. Hubregtse van Burg, die, daar hem de vorige maal de tgd ontbrak, zgn onderwerp: «Onderwijs Rgkszaak" verder uiteenzette. Beide sprekers oogstten den dank der aanwezigen in. Bg het sluiten van de vergadering sprak o.m. de voorzitter den wensch uit, den heer Slot nog menigmaal op deze bgeenkomsten aan te treffen. Stavenisse, 1 Aug. Heden vierde de heer W. C. Crucq zijn 25-jarig jubilé als hoofd der school alhier. Talrgk waren de bewgzen van sympathie, die de jubilaris te dezer gelegenheid mocht ondervinden. De schooljeugd met het personeel bood een salonspiegel aan, de oud-leerlingen een paar bloemstukken, de ingezetenen een vulkaohel met tegelplaat, de collega's uit het eiland een barometer met een zilveren inktkoker en vulpenhouder, enz. En de leerlingen der normaalschool eenige diverse voorwerpen. Aller welgemeende wensch was, dat het den jubilaris gegeven moge zgn nog een tal van jaren met denzelfden lust en gver werkzaam te kunnen blgven aan de ontwikkeling der jeugd, de vorming der maatschappg. Den volgenden in onderstaande Gemeenten van X on dag 41 Jiu De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ureds. Esselink. Gat. Zondag 12a. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds, Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwervo. Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure ds. de Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Avonds zes ureds. Kapteyn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteyn van Renesse. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Gouvée. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonneraaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: de heer Ploegers van Dordrecht. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure: ds. Burger. dag bood de jubilaris aan de oudste school kinderen een rgtoer door het eiland aan, terwijl voor de jongere leerlingen een school feestje georganiseerd werd. Post en Telegrafie. St.-Annaland. In de afgeloopen maand Juli is in de Rgkspostspaarbank alhier gebracht f 2484.50 en terugbetaald f 3147.04. Uit gegeven twee boekjes. Door het Rijkstelefoonkantoor werden behandeld 84 telegrammen, t. w. ontvangen 45, verzonden 39 stuks. Sirjansland, 1 Aug. Bij het laatst gehouden examen voor het postradicaal is o. a. geslaagd de directeur-brievengaarder te Dirksland de heer C. Heszle. Vissclierij-Bericliten. Men meldt uit Tholen: De mosselhandel is, ondanks de groote hitte, vrg levendigde vaart om Zuiderzeesche mosselen, die weder bestemd zgn om direct gemarkt te worden in België, is nog niet gestaakt; vrg goede qualiteit wordt vandaar geleverd, terwgl de Zeeuwsche het najaar zal wel verbetering brengen niet uit munten door vetvorming. VEBKIEZINGEN. Te Groningen zal een nieuwe verkiezing voor de Tweede Kamer moeten plaats hebben, aangezien professor Drucker, tot afgevaardigde benoemd, den termgn bij de kieswet bepaald heeft laten verloopen zonder te verklaren of hg de benoeming aannam. Brieven en telegrammen uit Groningen aan hem gericht hebben hem blgkbaar niet bereikt, de heer Drucker is op reis gegaan en bevindt zich thans in Tyrol. Het nieuwe Kabinet. Omtrent de leden van het nieuwe ministerie kunnen wij het volgende mededeelea. De Kabinetsformeerder, tevens minister van Binnenlandsche Zaken dr. A. Kuyper is overbekend. Meer behoeven wg niet van hem te zeggen. De minister van Buitenlandsche Zaken mr. R. Melvil baron van Lynden is sedert 1 Mei 1887 rechter in de rechtbank te Utrecht en sedert 1887 lid der Eerste Kamer voor de provincie Utrecht. Hij. behoort tot de rechterzgde der antirevolutionairen. Mr. J. A. Loeff (Katholiek) is een nog betrekkelgk jong advokaat, in 1887 te 's-Bosch ingeschreven en daar onder zgn confrères zeer gezien, zoodat hij door hem tot lid van den Raad van Toezicht en discipline is benoemd. Eerst sinds 1896 is hg lid der Tweede Kamer voor het district 's-Bosch, en heeft daar bgna uitsluitend aan rechtsgeleerde debatten deelgenomen. Daarom is hem de portefeuille van justitie ten deel gevallen. Generaal Bergansius (Katholiek) is van 18881891, reeds in het vorig kerkelgk Kabinet minister van oorlog geweest, heeft toen een legerorganisatie met afschaffing van plaatsvervulling voorgesteld, welker afdoening hg echter wegens zgn aftreden na de verkiezingen van 4891 niet heeft mogen ten einde brengen. De vorige maand is hg tot Kamerlid voor Eist gekozen. De gepens. vice-admiraal G. Kruys, die als minister van Marine zal optreden, heeft dat ambt reeds een paar maanden, van Maart tot Augustus 1891 vervuld, als opvolger van den heer Dyserinck in het KabinetMaokay, dat na de verkiezingen van dat jaar zgn ontslag nam. De heer mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg (deze twee laatste woorden heeft hg eerst sinds eenige jaren bg zgn familienaam gevoegd) is sedert 1888 lid der Tweede Kamer voor het Katholieke district Grave. Hg is JE3UR.TEIST chouwen en Duiveland. g us t um 19 O 1. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Voorm. half tien ure: ds. Kunst. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Geen dienst. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: de heer Koster van Appelscha. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure eri 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: dr. Smit Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk, D. Hanseouder ling; 's nam. twee ure: ds. Burger van Dreischor. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure: ds. Waardenburg. (Bediening H. Avondmaal); 's nam. twee ure: Idem. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. van Bueren. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: de heer Remyn van St.-Filipsland. Evangelisatie Zierikzee: Zaterdagavond half negen urebidstond. Zondag, 's Voorm. tien ure: de heer Weltevreden 's nam. drie ure: Openbare vergadering der Nat. Christ. Geheelonthouders-vereeniging; 's avonds acht ure: de heer Weltevreden. een bekwaam jurist, maar heeft ook op economisch gebied zich bewogen en 11 jaar geleden een vlugschrift geschreven, waarin hg een soort van protectionisme heeft aanbevolen. De heer mr. J. A. de Marez Oyens is sedert 1885 met den titel van «Administrateur", hoofd van de afdeeling «Handel en Ngverheid" bg het departement van "Waterstaat enz., waarvan hem nu de geheele leiding ia opdragen. Hg behoort mede tot de anti revolutionairen, en is een man van veelzgdige kennis. De nieuwe minister van Koloniën jh. mr. T. A. J. van Asch van Wgck, is vroeger lid der Tweede Kamer geweest voor Amersfoort, en werd in 1890 als gouverneur naar Suriname gezouden. Na zgn terugkeer kozen de Staten van Zeeland hem, in 1896, tot lid der Eerste Kamer. Hij is sedert een jaar burgemeester van Amersfoort. Er zullen nu nieuwe Kamerleden moeten worden gekozen: in de Eerste voor Utrecht; in de Tweede voor Amersfoort, Sliedrecht, 's-Bosch, Eist en Grave. De Z. De nieuwbenoemde ministers begaven zich Donderdagmiddag per Staatsspoor van 12 u. 20 min. naar Soestdgk ter beëediging, waartoe de bewindslieden ten 3uur door H. M. de Koningin werden ontvangen. De eedsaflegging geschiedde ten overstaan van den directeur van het kabinet jhr. Yegelin van Claerbergen. Na afloop werden de nieuwe ministers door H. M. de Koningin- Moeder ten gehocre ontvangen en aan H.M. voorgesteld. Levensduur onzer Ministeries. Sedert 1858, toen het ministerie Donker Curtius optrad, dat de eischen des tgds begrgpend en de vrgzinnige denkbeelden des Konings deelend do Grondwet herzag, hebben wg tot dusver 21 ministeries verbruikt. Het nieuwe ministerie zal het twee-en- twintigste zgn. Is de gemiddelde levensduur van elk ministerie 21 in 58 jaar iets meer dan twee en een half jaar, onderling is er heel wat verschil in leeftgd. Twee ministeries zgn nog geen jaar aan het bewind geweesthet ministerie Van Heemstra-Van Zuylen, van 14 Maart 1861 tot 31 Januari 1862, dus maar 10 maanden en 17 dagen, en het ministerie Geertsema-Fransen van de Putte, dat het maar van 9 Februari tot 1 Juni 1866, dus slechts 3 maanden en 22 dagen kon uithouden. Daarentegen zgn er in dien tgd een 3-tal ministeries geweest, die een levensduur van vier jaar hebben bereikt of overschreden het ministerie Pierson-Borgesius, dat den 26n Juli 1897 opgetreden, iets meer dan 4 jaar heeft geregeerdhet tweede ministerie Thorbecke, dat van 31 Januari 1862 tot 9 Februari 1866, dus 4 jaar en 9 dagen, en het derde ministerie-Heemskerk, dat van 23 April 1883 tot 21 April 1888, dus op twee dagen na 5 jaar aan het bewind was en daarmee het record heeft geslagen van alle ministeries, die wg -sedert de Grondwetsherziening gehad hebben. Prins Hendrik in de Hoofdstad. Zonder dat het vooraf aangekondigd was en Btreng incognito bracht Z. K. H. prins Hendrik Dinsdag 1.1. een bezoek aan de hoofdstad. Om 10.20 arriveerde de prins, die in de uniform van sohout bg nacht was, uit Soestdgk aan het Centraal-Station. Door de koninklgke wachtkamer begaf Z. K. H. zich naar een gereedstaand rgtuig. Allereerst werd een langdurig bezoek gebracht aan de Marinewerf; met groote aandacht nam de prins hier alles in oogen- sohouw. Op het instruotie-vaartuig «Pollux" werd een manoeuvre met de zeilen gevoerd, die door den prins met belangstelling werd gevolgd. Hierna stoomde de barkas, waarop de prins met zgn gevolg had plaats genomen, naar de Handelskade, waar het stoomschip «Willem H" van de stoomvaart-maatschappg «Nederland" gemeerd lag. Bg de Oosterdoksluis stonden eenige kinderen van havenbeambten. Zg zongen den prins het «Telegraaflied" toe. Op de «Willem H" werd Z. K. H. ontvangen door den burgemeester mr. W. F. van Leeuwen en door eenige heeren van de directie der «Nederland". Nadat men een rondwandeling over het stoomschip had gemaakt, waarbij prins Hendrik met bgzondere aandacht zioh op de hoogte stelde van de inrichting van het schip, werd een lunch aan boord gebruikt. Tegen half twee scheepte prins Hendrik met zgn gevolg zich in op een stoombootje der gemeente, waarmede een tocht over het Y gemaakt werd, o. a. ter bezoek aan het Koninginnedok. Te ruim 4 ure landde men weer aan Steiger YHI aan de De Ruyterkade, waar het rgtuig gereed stond, dat den prins weder naar het Centraal-Station bracht. Het weer in het buitenland. Het onweder, dat in het laatst der vorige week te Londen heeft gewoed, is het hevigste, dat men zich herinnert. De stortregen, die op een wolkbreuk geleek, was zéé geweldig, dat op laaggelegen punten overstroomingen ontstonden. Het Empress Theatre moest door de brandweer leeggepompt worden. Tusschen de stations Farringdon en King's Cross ont moette op den onderaardschen spoorweg een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2