A. HI. VAN BL00IS. ADVERTENTIE-. KIEZERS VAN DREISCHOR! Sicietüit „ONS 6EH0EBEN". Derde Zomer-Concert, 22000 Kilo Maïs. 4000 Paardeboonen. Fijne gerookte Hammetjes. Dik blank Spek. Jurgens' „Solo" i 40 cent Margarine 30,35 ct. p. pond. A. J. CONSTANDSE,Brouwershaven. Dezer dagen nog vóór de oogst begon werd voor een groot Belgisehen grondbezitter vee en inspan bij een landbouwer onder Schoondijke in beslag genomen. De pachtsom is niet overdreven, de landerijen zijn goed. Niet alleen is de politieke hemel bewolkt, doch ook de positie van vele land bouwers laat te wenschen over. Het is geen paradox waar ik beweer, dat hiertusschen verband bestaat. Onder de oppassende lieden bezwijken de dommen het eerst in den strijd om 't bestaan. Leve de ontwikkelingI Leve de vooruitgang! ZEELMDICVS. VALiCH GELD. De Amsterdamsche correspondent van het U. D. schrijft: De politie heeft hier onlangs een zonder linge ondervinding opgedaan. Er is hier namelijk in den laatsten tijd weer schrikbarend veel valsch geld iu omloop, kwartjes, guldens, rijksdaalders, zelfs gouden tientjes. De politie zocht en zocht en meende eindelijk het spoor te hebben gevonden. Zij deed een inval in een huis waar zij het valsche munt-materiaal meende te vinden, maar vond niets. Alleen lag er wat oude rommel, oude buizen enz. van compositie. De commissaris, die met de zaak was belast, is blijkbaar niet precies op de hoogte geweest van de geheimen van de valsch-munterij, tenminste hij liet het compositie-zoodje liggen. Dit rapporteerde hij mede aan den officier van justitie, die er allesbehalve over gesticht was en hem gelastte onmiddellijk terug te gaan en de compositie-materialen in beslag te nemen. Maar wat te verwachten was deed zich voorBij dat tweede bezoek was er geen spoor meer te vinden van de oude compositie. Doch de commissaris merkte dat de vrouw des huizes de man was uit iets haastig wegpakte en in een zekere gelegenheid weg wierp. Hij had er op kunnen zweren dat het een rijksdaalder was Onmiddellijk wérd een werkman gerequi- reerd, die dergelijke onfrissche zaken meer bij de hand had gehad en hem werd opgedragen naar den rijksdaalder te gaan zoeken en wel aan het ondereinde van de zekere gelegenheid", waar, volgens de wetten der zwaartekracht, de rijksdaalder te voorschijn moest komen. De commissaris spaarde zijn tijd en zijn neus, en ging zoolang maar weg. Teruggekomen ondervroeg hij den werkman, die genoeglijk rustte van zijn verdienstelijken arbeid. Niets gevonden. De commissaris stond versteld. Hij had toch zelf met eigen oogen gezien, dat de vrouw den rijksdaalder in de omineuse opening had geworpen. En nu zat hij er leelijk mee in. Want hij was zóó zeker geweest van zijn zaak, dat hij man en vrouw maar vast achter slot had gezet. Nu moest hij hen wel weer loslaten en kreeg een tweede standje van den officier wegens zijn lichtvaardigheid. Toch werd het raadsel weinige dagen later opgelost, al was het toen ook te laat. De bewuste werkman bleek een oude bekende van de politie te zijn, een bescherme ling van de vereeniging tot zedelijke verbetering van ontlagen gevangenen, die het eenigen tijd heel goed had gemaakt, maar wien de ver leiding in deze omgeving van kennissen te Moord op een agent van politie. Drie personen, onder den invloed van sterken drank verkeerende, trokken Zondagnamiddag ongeveer kwartier voor drie en met harmonica- muziek over de Oude Heerengracht te Leiden. De agent van politie 3e klasse G. de Vries kwam hen tegemoet en verbood den harmonica speler daarmede voort te gaan, doch deze gaf hieraan geen gevolg. Na enkele waarschuwingen pakte genoemde agent den man bij den schouder en wilde zijn naam opnemen, toen een ander van het drietal een mes uit den zak haalde en dit open maakte, waarom de agent den harmonica speler losliet en den messentrekker aanmaande dat voorwerp op te bergen. Een ander politie-agent, zijn collega bezig ziende, kwam ter assistentie, juist op het oogenblik, dat bedoelde man door den agent de Vries werd aangevat om hem het mes afhandig te maken. De agenten trokken de sabel en op het zelfde oogenblik kreeg genoemde agent De Vries een steek met het mes in de zijde, waarop de dader vluchtte. Hij werd echter aehterhaald op de Haven en in het politie posthuis aldaar in arrest gesteld. De getroffen agent werd door den onmid dellijk ontboden geneesheer onderzocht en dienB overbrenging per politiebrancard naar het academisch ziekenhuis werd noodzakelijk geacht, daar de wonde zioh zeer ernstig liet aanzien. De dader, A. W., 21 jaar, machinebank werker, werkzaam te Haarlem, had in zijn vlucht het mes weggeworpen. Hij is, na in het politie-posthuis tot ont nuchtering te zijn geraakt, Zondagavond om tien uur geboeid naar het bureel aan de Breestraat overgebrachtteneinde gehoord te worden voor het op te maken proces-verbaal. Maandagmiddag kwam het bericht, dat de agent De Vries ongeveer 12 uur is overleden. De verslagene een zeer oppassend man, die sedert 18 April 1899 in dienst der gemeente was laat een jonge weduwe met één kind achter, terwijl de vrouw bovendien in bijzondere omstandigheden verkeert. sterk was geworden en die den politie commissaris die dan toch ook geen fijnen neus had, al was zijn neus niet bestand tegen de geuren van het onderzoek bij den neus had gehad. Een brief uit Transvaal. In het weekblad De Amsterdammer komt voor een brief van een jongen man uit Zuid-Afrika (plaats van afzending niet opge- I geven), gedagteekend 2 Juni. Hij schrijft o. m.: In Maart kwam een Engelsche colonne naar X., onder overste Hoekman. Aan alle deuren der huizen, van hen die vrijwillig onder Engelsche protektie waren gegaan, werden kruisen gemaakt, om te verhoeden dat de soldaten ze zouden beschadigen en een half uur later waren al deze huizen open gebroken, schilderijen, enz. met bajonetsteken vernield. Stoelen en tafels tot brandhout gehakt, spiegels kapot, kisten en kasten opengebroken, en alles wat zij niet konden gebruiken, op den grond geworpen. Dit gebeurde let wel op bij hen, die vrijwillig met de soldaten waren medegegaan. Antilopenhoornen vond ik op straat, waar de huid was afgetrokken en meegenomen. Men heeft ook mij bij deze gelegenheid afgestolen goud, kleeren, schoenen, hemd, alles! Wilt ge weten hoe ik er later uitzag? Een gevonden ouden hoed. Gevonden oude laarzen. Een hemd van een overtrek van een matras. Een broek van voering (voor dameskleeren). Een volgende colonne wilde mij zelf meenemen, liet me echter onder George's garantie nog 8 dagen in X. Van de ossen wagens, van iedere farm, waar wij bij of langs kwamen, werden de vrouwen en kinderen meegenomen «und bist du nicht willig so brauch' ich Gewalt". Wil iemand niet, dan worden de kinderen opgeladen (zooals te Stoffpoort) en komen de moeders wel van zelf; wil de een of andere niet, dan zegt de officier (zooals bij Engelbrechts, ook te Stoffpoort): Ik laat jelui door Kaffers op den wagen zetten. (Er zijn alléén vrouwen te Stoffpoort): Liever dan zich aan die behandeling door Kaffers te wagen, gaan ze dan vanzelf. Een tent was er voor den geheelen troep. Toen we in Edenburg aankwamen, waren we 200 in getal. In den eersten nacht kwam een soldaat en beproefde in de tent waar 8 vrouwen sliepen te dringen om daar te blijven. Op het hulpgeroep van een vrouw schoten wij toe en ging hij op de vlucht. Veel vrouwen sliepen op de open ossenwagens, andere onder de wagens, maar alle werden lastig gevallen, zoodat ik dadelijk den volgenden morgen bij den officier (Thoms Sussex Regiment) een klacht indiende hij beloofde een schildwacht maar er kwam er geen. Toch lieten ze nu de vrouwen met rust. Eindelijk na 3 of 4 dagen kwamen wij te Edenburg aan. Een volgenden morgen werden wij naar het station gebracht en met al ons hebben en houden op open goederen wagens gepakt. Wij kwamen in een paardenwagen. (We zagen aan den mest, dat er paarden in geweest waren). Ons werd verteld, dat we om 11 of 12 uur naar Norwalspont gebracht zouden worden. Tot dien tijd kregen we meel (op den trein), vleesch uit bussen, gebrande koffie (brr!) en een beetje suiker. Om 5 uur namiddags vertrokken we, (van 1 uur af hadden we geen water meer, daar men ons elk oogenblik ver telde, dat we zouden vertrekken en er dus geen tijd meer was om het te gaan halen). Ver beeldt u, in één goederenwagen met z'n 62, vrouwen, jonge meisjes, babies, grootere kinderen, oude mannen en ik. Om 7 uur kwamen we te Springfontein aan, en deelde men ons mede, dat we eerst den volgenden morgen verder gingen. Daar we warm water uit de machine kregen, konden we tenminste koffie zetten, 's Nachts klommen van alle zijden de Tommies op den waggon, om ons eens te bekijken. Daarna kregen we een beetje rust. Oh, mama! aan dezen nacht zal ik steeds blijven denken, hoe oud ik ook word. Het vloeken van de Tommies was niet om aan te hooren. In deze koude zitten of liggen we tegen en op elkaar. Een vrouw werpt haar kind van zich af, een ander, die het hare nog nooit geslagen had, slaat het met een schoen op 't hoofd, om slechts rust en slaap te kunnen genieten en haar ellende te vergeten. Geen eten, geen huis, alle eigendom naar de maan, vele hunner zonder één enkele penny. Sommigen hebben tenminste nog voor schapen, paarden enz. geld ontvangen. Voor de andere ont eigeningen kunnen ze een klacht indienen bij het gouvernement. Den geheelen nacht heb ik krom gezeten met de voeten op elkaar, daar 't alles vol met goederen was. Geen oog kon ik toedoen. Mama, ik dacht, dat ik gek werd, want het is niet uit te houden, 12 uur in zulk een positie te moeten zitten. Eindelijk kwamen we in Norvalspont aan. We gingen van het station te voet naar 't kamp. Toen sliep ik van 11 uur 's morgens tot den volgenden morgen 9 uur. Nu weet jelui, wat je onder refugee" te verstaan hebt. In 't kamp moet elke man 2 uur werken per dag, n.l. schoonmaken, hout hakken en halen, faecaliën wegbrengen, huizen bouwen, tenten opslaan. Gewoonlijk vordert dat meestal meer dan 2 uur. Toen mijnheer Visser eens bij den commandant ging klagen, antwoordde deze: «Jelui moet je luitjes niet ophitsen". Voor kost ontvangen, of benoorden we dagelijks te ontvangen: pond vleesch, Va pond meel, een lepel koffie en suiker. We waren met z'n vieren, die den kost te zamen ontvingen. We kunnen echter onder eede bevestigen, dat we nooit 2 pond vleesch hebben gekregen. 1 1 y3 was alles, wat we kregen en indien het eens wat meer was, dan was dit te danken aan het groote been, dat zich daarin bevond. De vrouwen en alle anderen moeten hun brandhout zelf gaan halen en zoeken. Ongeveer één uur te voet moeten we gaan en komen dan met hout beladen terug. Die arme kinderen. Eindelijk werd het een beetje beter, want toen ging men het per wagen halen. Later moesten de mannen het hout gaan hakken. Als de vrouwen zioh gaan wasschen, waar voor ze ook weer een goede 20 minuten moeten loopen, gaan de mannen met haar mee en moeten de wacht houden, om den Tommy te beletten aan zijn brutaliteit den vrijen teugel te laten, 's Avonds wordt het vrouwenkamp druk door soldaten bezocht, dan moeten wij en alle mannen, wier vrouwen niet hier in 't kamp zijn, natuurlijk reeds om zes uur er uit, en danP Vraag het aan de vrouwen, dan zullen jelui eens wat hooren, waarover je boeken zou kunnen schrijven. In 't kamp zijn veel rijke lui, die vroeger duizenden ponden bezaten en nu tenten moeten oliën en water halen, iederen dag met borden loopen om gouvernementskost te krijgen, menschen, die voorheen u een half schaap voorzetten als ge hen tehuis bezocht. De mannen werden om 6 uur 's avonds geteld, dan nog eens om 7 uur en om 81/, uur moet de korporaal gaan zeggen dat wij allen in de Marquise present zijn. Drie menschen waren weggeloopen, daarop werden wij in rotten van 6—8 man ingedeeld. Loopt nu een van hen weg, dan worden de anderen als prisonniers weggebracht. De menschen (Pretorius en van Allswager, die van gevangenen weer réfugié geworden zijn) verhalen, dat in Bloemfontein soms 17 ge vangenen in één tent slapen. Hier zijn kinderen wier vader op Ceylon zit, wier moeder weer ergens anders in een kamp is, ouders zonder familie en zonder bericht sedert maanden. In die kampen zijn menschen die 8 en 9 maanden lang zonder bericht van huis gebleven zijn. Een zekere Schalkwijk is sedert 9 maanden hier; door den commissioner werd hem ge vraagd op te geven hoeveel vee hij had. Om dat te kunnen doen, ging hij in 't dorp, werd daar eerst gevangen, toén tot réfugié verklaard en naar Norvalspont gezonden, en sedert 9 maanden geeft hij niets van zijn familie of goederen gehoord. En dit gebeurt met menschen, die anders niets hebben gedaan, dan dat zij hun eed aan Engeland, niettegenstaande alles, gehouden hebben. Nu nog dit over het kamp: Wanneer de vrouwen de straat niet goed schoon houden, als b.v. een klein kind ergens iets doet, en zij niet dadelijk bij de hand zijn om dat op te nemen, wordt haar tent afge broken en heeft men haar ergens een verrotte oude tent; al de meubels, bank, tafel, stoel enz. worden haar op last van 't gouvernement ontnomen. (Mrs. Cos. Hugo)Deze vrouw was b.v. den geheelen morgen aan 't wasschen geweest. Terwijl zij even weg is, komt een andere vrouw met een kind; het kind doet wat voor de tent, en als Mrs. Hugo terug komt, is alles wat haar behoorde, reeds weg gebracht Ons werd aangezegd, dat degene, die te laat op de parade kwam, vijf-en-twintig slagen met de karwats over zijn baatje zou krijgen. Dat een jongen stokslagen kreeg, heb ik zelf gezien. Bezuiniging. Naar men verzekert, zou het in de plannen der nieuwe Kamer-meerderheid liggen, een enquête te doen instellen naar de uitgaven voor de landsverdediging, teneinde te onder zoeken, of geen bezuiniging aan te brengen is, zonder de belangen dier verdediging te I schaden. Een jeugdig Amerikaan, de heer Jan van H., werkzaam in een groote bankinstelling te New-York, heeft de vacantie willen benutten om kennis te maken mot bloedverwanten en met het land zijner vaderen. Natuurlijk was hij ook uiterst verlangend de Koningin te zien. En zoo maakte hij dan de vorige week in zijn eentje een uitstapje naar Soestdijk. Hg zag het paleis, hij zag de schoone bosschen, hij zag er alles wat te zien is maar H. M. had hij nog niet gezien. Zoo waagde hij het aan een man in uniform bij den ingang van het park te vragen, of H. M. reeds was uitgereden Even later, daar kwam het rijtuig. Diep groette de Hollander in zijn hart zich voelende zoon der groóte republiek de Draagster van den naam Oranje. Daarna uitte hij zijn voldoening in het spoedig gedaan volpennen van een »aanzicht"-kaart aan zijne ouders. En toen was daar plots een heer, die hem aansprak, heel beleefd, maar onze Amerikaan is nu eenmaal niet zoo aansprekerig. Doch de heer toonde een medaille een voorkomend ambtenaar op het postkantoor bevestigde de echtheid van de medaille en zoo moest onze Jan v. H. wel mee, heelemaal van Soestdijk naar den burgemeester te Baarn, enkel omdat hij, tegenover de medaille van den heer wel brieven en visitekaartjes, maar geen buitenlandsche pas had kunnen toonen. Nu, naar Baarn had hij toch willen gaan, en de detective was zeer minzaam, wees hem alle buitenplaatsen. Maar de wandeling was lang. De burgemeester was niet op de secretarie. Yan de secretarie naar des burge meesters huis. Toen, ja, 't bléék »all right". Maar tóch heeft onze wel zéér ijverige detective den heer Jan v. H., die, practisch Amerikaansch, zelfs geen parapluie bij zich had uit hekel aan bagage, uitgeleide gedaan, totdat de trein den verdachte" weder meenam. President firüger. President Krüger heeft Zondag te Scheve- ningen met den heer en mevrouw Wolmarans de voormiddaggodsdienstoefening bijgewoond in de kerk der Gereformeerde Gemeente te Scheveningen, onder gehoor van ds. Yan der Yalk. Per rijtuig begaf zich het drietal naar het bedehuis »Eben Haëzer, waartoe het toegang kreeg door de daarachter in de Keizersstraat gelegen predikantswoning. Ds. Yan der Valk sprak een woord van diepgevoelde deelneming namens de geheele gemeente in het treffend verlies door het zwaar beproefde Staatshoofd geleden. De tekst zijner rede was I Corinthe 10, vers 13&: »Hij zal met de verzoeking ook de uitkomst geven, opdat gij ze kunt verdragen". Na afloop van de godsdienstoefening, toen de President zich, weder per rijtuig, met het echtpaar Wolmarans naar de villa »Nuova" aan den Soheveningschenweg begaf, werd hij onderweg door een groote menigte eerbiedig en deelnemend begroet. Door den bliksem blind geworden. Te Rozendaal werd vrouw Blom, die wegens de warmte even aan haar deur was gaan staan, door den bliksem getroffen. Bewusteloos zakte zij ineen. Toen zij weder bij was gekomen, bleek, dat zij blind geworden was. Zonnesteek. Hoe gevaarlijk het is, zich bij het tegen woordige warme weder zonder hoofddeksel in de open luoht te begeven, ondervond te Havelte (Dr.) een ouderpaar op hoogst treurige wijze. Hun negenjarig kind werd door zonne steek getroffen en is aan de gevolgen overleden. MARKTBERICHTEN. Gorinchem, 29 Juli. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 196 koeien, 6 nuchtere kalveren, 51 vette varkens en 584 Ofschoon er nog al eenige Belgische koop lieden aanwezig waren, had dit niet veel invloed op den handel. Koeien, die nog al aanspraak konden maken op goede qualiteit, werden redelijk verkocht, doch afwijkend vee was traag. Overigens werd, wat verkocht is, nog al goed betaald. Biggen werden ditmaal weder ruim aangevoerd en iets lager omgezet. Zware kalfkoeien f 200 f 220, melk koeien f 130 f 150, kalfvaarzen f 140 f 160, guiste vaarzen f 80 k f 90, 2^-jarige ossen f 130 k f 150, 1 ^-jarige ossen f 90 k f 100, pinken f 50 f 60, graskalveren f 25 a f 30, nuchtere kalveren f10 k f 12, vette varkens f 0.19 k f 0.24 per 4 K.G., biggen f 8 k f 13. Rotterdam, 30 Juli. Op de veemarkt waren aangevoerd33 paarden, 1 veulen, 1 ezel, 1047 magere en 764 vette runderen, 269 vette, 94 nuchtere kalveren, 3 schapen of lammeren en 211 biggen. Koeien en ossen 22 tot 33 ct., stieren 25 tot 28 ct., kalveren 35 tot 42 ct. per 4 kilo. Melkkoeien f 120 S, f 220, kalfkoeien"f 145 k f 250, stieren f 40 a f 180, graskalveren f 20 k f 30, vaarzen f 45 k f 132, alles mager vee; biggen f 7 k f 16, paarden f30 k f 100. Nuohtere kalveren, fok- f 10 k f 18, slacht- f 6 9. De handel in vette runderen was zeer vlug; de beste spoelingkoeien werden 2 cent boven noteering verkocht. Yette kalveren werden beter verkocht dan gisteren. Door de aanwezigheid van vele buitenlandsche koop lieden was de handel in kalfkoeien zeer goed. ZIERIKZEE. TIJD VAN HOOGWATEK EN VAN LAAGWATER. Juli-Aug. Maa Qs- ouderdora. H.W. L.W. 10.53 T. u. m. u. m. 31. W. voorin. 2,33 8, 6 nam. 2,54 8,35 1. 18 voorm. 3,20 8,43 nam. 3,38 9, 9 2. 19 yoorm. 4, 2 9,18 nam. 4,11 9,42 9,51 3. 20 yoorm. 4,37 nam. 4,46 10,20 4. Zo. 21 yoorm. 5,12 10,26 nam. 5,23 10,58 5. 22 yoorm. 5,50 11, 8 nam. 6, 3 11,41 6. 23 yoorm. 6,31 11,59 nam. 6,47 7. W. 8.21 v. yoorm. nam. 7,18 7,34 0,29 0,57 Tijd van II. W. te Dordrecht 3,15 uur later. L."W. 5,30 STOOMBOOTDIENST Augustus. Van Middelburg naar Rotterdam. Van Rotterdam naar Middelburg en Vlissingen. Amsterdamsche tijd. Dond. 1 's m. 7,30 'bul 8,45 's m. 9, Vrijdag 2 7,30 8,45 9,— Zaterd. 3 7,30 8,45 9,— Maand. 5 j 7,30 8,45 9,— Dinsdag 6 7,30 8,45 9 Voeim. 7 7,30 8,45 9,- TELEGRAMMEN. 's-Gravenhage, 31 Juli. De van de nieuwe Ministers geteekend. Deze worden morgen door H. M. beëedigd. De Staatscourant van hedenavond zal bevatten de benoeming met ingang van 31 Juli van 't nieuwe Ministerie, geheel overeenkomstig het berioht j.l. Maandag door ons medegedeeld. Middelburg, 31 Juli. Door Gedeputeerde Staten is aan A. C. de "Wit en andere landbouwers te Oud- Yosmeer vergunning verleend tot het rijden met twee aan elkander gekoppelde voertuigen op wegen in de waterschappen van Oud- Yosmeer en Yrijberghe. Ondertrouwd LUCAS LINDEBOOM, Hoogleeraar a/d. TheolSchool te Kampen Weduwnaar van W. P. M. Duijzer, en HILLEGONDA CHRISTINA WILHELMINA CAU, Douairière Jhr. Mr. W. H. de Savornin Lohman. Groningen, 26 Juli 1901. Getrouwd S. LAKENMAN en D. H. VAN PAGÉ, diemede namens wederzijdsche Familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Zierikzee, Middelburg, 31 Juli 1901. Bevallen van een Zoon, Mevrouw ZEEMANLebret. Amsterdam, 30 Juli 1901. Den 27 Juli werd van onze zijde weg genomen ons jongste Zoontje en Broertje Iieendert in den jeugdigen leeftijd van circa 3 maanden. Brouwershaven, 30 Juli 1901. Uit aller naam, W. J. VAN DEN BOS. Hiermede betuigen wij onzen harte lijken dank voor de bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overigden van ons geliefd Dochtertje SARA. Nieuwerkerk, 30 Juli 1901. CORN'. HEIJBOER. CORN*. HEIJBOERHuijsman. Ondergeteekende betuigt zijnen dank aan de Brandweer van Serooskerke, voor de spoedige hulp hem verleend op 29 Juli 1.1., bij den brand van zijn Hooistapel. Serooskerke. L. DE OUDE. De ondergeteekende betuigt zijn dank aan de Paarden-en Veeverzekering ^ZWOLLE", (Agent de Heer BUIJZE), voor de spoedige uitbetaling van de waarde van zgn gestorven Paard. Stavenisse, Juli 1901. - J. v. VOSSEN. Bij mijn terugkeer naar Noord- Amerika, aan Familie, Vrienden en Bekenden een laatst vaarwel. Tevens mijn harte lijken dank voor de genoten gastvrijheid gedurende mijn verblijf in Zeeland. St.-Filipsland, 1 Augustus 1901, Cs. KUNST. Voor Lid van den Gemeenteraad wordt aanbevolen de Heer VELE KIEZERS. op Zondag 4 Aug., 's avonds 8 uur. H.H. Leden hebben met ééne Dame vrijen toegang; meerdere Dames, Kinderen en buiten de stad wonenden tegen entrée van 25 cent per persoon. De Landbouw-Vereeniging Oud- Vosmeer zal bij inschrijving aanbesteden de levering van: Te leveren 1 September a.s. Biljetten, met monsters van één Kilo, worden franco ingewaoht tot 20 Augustus a.8., bij den Secretaris A. HUIJSMANS te Oud-Yosmeer, bij wien voorwaarden te be- komen zijn. EDAMMER ZWITSERSCHE. WITTE YETTE LEIDSCHE 150 cent per stuk. 6 40 pond. - - - 25 KOMIJNE46 Van den Bergh's „Vitello" j p. pond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 3