MIDDELBURG -ZIERIKZEE. ADVERTENTIEN. "Wie aan den gemeenscliappelijken maaltijd wil deelnomen, en zich voor heide rijtoeren een plaats wil verzekeren, zal goed doen hiervan uiterlijk Maandag 22 Juli a.s. kennis te geven aan den secretaris, den heer W. Kakebeeke. In de afgeloopen maand werden uit Nederland naar België verzonden 2022 stuks slachtvee en 440 stuks fokvee, tegen 4980 en 490 stuks in Juni 4900. De waarde van het uitgevoerde vee bedroeg ruim f 480.000. Gevallen van besmettelijke ziekten kwamen in de quarantaine-stallen niet voor. BE GUTSZAKEN. De heer I. Franco Mendes te Amster dam, wiens naam onlangs fegen zijn uit- drukkelijken wil werd geplaatst op een strooibiljet ter aanbeveling der candidatuur- mr. F. A. van Hall, heeft dienaangaande een aanklacht ingediend bij de justitie. Hij is reeds door den commissaris van politie, mr. Yan Raalte, gehoord en proces-verbaal is opgemaakt. te houden, doch de autoriteiten beschikten anders. Nadat 40 dollars, die iedere immigrant betalen moet, voldaan waren, liet men hem vrij. Een rijke burger van New-York, Schramm, heeft dadelijk Duplooy oen betrekking KERKNIEUWS. Tot president der synode der Her?. Kerk is benoemd da. Van der Flier, tot vice- president dr. Bronsveld, tot secundus da. Heerspink. Toezegging van beroep naar de Herv. Gem. te Ilerkingen is gedaan aan ds. O. J. Querie te Westmaas. Gekozen tot notabele der Ned. Ilerv. Kerk te St.-Annaland, de heer J. W. Slager, in de plaats van wijlen den heer M. Lanooy. O N U E B W IJ S. In de laatstgehouden vergadering van de afdeeling Zierikzee van het N. O. G. werd besloten den lieer Ch. W. Yermeys, burgemeester van Zierikzee, schriftelijk dank te betuigen voor het groote aandeel, dat hij gehad heeft, in de adresbewegingen uitgaande van burgemeesters en wethouders in het geheele land om verbetering in de wet op het L. O. te verkrijgen. Hét doel door de adressanten beoogd, om alle verhoogingen der salarissen etc. ten lasto van het Rijk te brengenis wel niet bereikt, maar toch was de afdeeling van meening, dat ook door dit adresseeren de regeering een beter inzicht kreeg in de behoeften der onderwijzers en daardoor tot handelen geuoopt werd. Bij het dezer dagen gehouden examen voor de »Electro-Technische Ambachtsschool" en voor de «Kweekschool voor Machinisten", beide te Amsterdam, is geslaagd de heer Cb. F. C. van Meteren van Zierikzee, leerling der Ambachtsschool aldaar. Door den Minister van Binnenlandsche zaken is bepaald, dat aan hen, die de acte van bekwaamheid tot hot geven van lager onderwijs, hetzjj in de landbouwkunde, hetzij in de tuinbouwkunde in 4904 en volgende jaren zullen verkrijgeneen toelage zal worden verleend van f 400. Te Willemstad herdacht de heer G. B. R. de Graaff 47 Juli den dag, waarop hij vóór 50 jaar de betrekking van hoofd der school aldaar aanvaardde. Tot directrice der meisjesschool voor middelbaar onderwijs te Haarlem is door den Raad benoemd mej. C. J. Farret te Gorinchera met 43 stommen. Op mej. S. van Slee, hoofd van een der gelijke inrichting te Middelburg waren 40 stemmen uitgebracht. Een ontsnapte Transvaler. Te New-York is een uit Bermuda ontsnapto Boer, Duplooy, aangekomen. De Engelsche gouverneur van Bermuda seinde hem aan De wakkere boer heeft heel wat door staan, eer hij zijn vrijheid herwon. Met slechts een mes in zijn mond zwom hij onder de kanonnen van drie patrouilleerende schepen door. Om niet ontdekt te worden bad hij een bundel zeegras op zijn hoofd gelegd. Toon een zoeklicht op hem gericht werd, dook hij juist bij tijds onder. Duplooy is met Cronjó gevangen genomen. Te Simomstown trachtte hij door graven van een tunnel te ontvluchten. Aan boord van het schip «Armenian" wilde hij oproer verwekken en de equipage dwingen naar Amerika koers te zetten. De moeder en zuster van den bevrijde zijn in een kamp bij Pretoria, twee broers van hem strijden nog. In New-York had hij veel bekijks en toen mon hem fotografeeren wilde, ging hij zoo staan dat het vrijheidsmouument van New-York den achtergrond vormde. Vreewei ij ke «loo«l. Een meisje van 40 jaar te Saint-Martin- des-Plains, in Frankrijk (Auvergno) moest een koe naar de weide brengen. Zij leidde het dier door middel van een touw, dat zij voor het gemak met een lossen strik om haar arm had vastgemaakt. Toen de koe plotseling don kop omdraaide, om een vlieg te verjagen, werd hot meisje omvergeworpen. Zij gaf een gil van schrik, waardoor de koe schrikte en op hol ging, hot kind achter zich aansleepend. Na 250 meter werd de koe tot staan gebracht. Het meisje was toen reeds dood. Ilaar lijk was afzichtelijk verminkt. Een jas voor president Steyn. Naar aanleiding van het Engelsche ver haal over het ontsnappen van president Steyn heeft de «Ned. Zuid-Afrikaansche Yereeniging" van E. K. een gift van f 25 ontvangen met de bijvoeging»Een nieuwe jas voor president Steyn. God zegene hem!" Brieven uit Zeeuwseh-Vlasnderen. xuv. Geachte Heer Redacteur! De vooruitgang is gelukkig niet tegen te houden. Ware het anders, 't zou er met ons gewest treurig uitzien. Het kiesdistrict Zierikzee ging in anti revolutionaire handen over, en mr. Van Deinse moest als Hontenisse's vertegenwoordiger plaats maken voor den katholieken Fruytier. Middelburg en Goes handhaafden hun kerke lijk vaandel. Alleen Oostburg bleef zijn liberalen mr. Hennequin getrouw. Evenwel bleef diens zetel niet onbetwist. De heer Heemskerk, sedert Juli betaalmeester te Tiel, te voren te Sas van Gent, verwierf bijna 2000 st. tegen ongeveer 3100 op Hennequin, een beduidende minderheid', daar Hennequin niet fel bestreden werd. Wel oneerlijk, want in een ongeteekeude circulaire werd onzen afgevaardigde verweten, dat de broodprijzen niet lager waren. Met de leer- filichtwet werd veel geschermd, en de werk- ieden bang gemaakt, hoewel die wet in het district Oostburg niet eens een begin van uitvoering heeft gekregen. In Hontenisse werden op Heemskerk, Van Deinse en Fruytier resp. 1400, 1500 en 1600 stemmen uitgebracht. Bij de herstemming ver deelden de 1400 stemmen van Heemskerk zich gelijkelijk over den liberaal en den katholiek. Van Deinse moest nog roomsche stemmen afstaan aan Fruytier, die met 200 stemmen meerderheid zegevierde. Daarvoor hebben Van Asch van Wijck, de Waal Malefijt, Heemskerk en verschillende andere sprekers het protestantsche deel van 't district afgereisd en bewerkt. „Zoo'n verkiezingsstrijd is uit den boozc, en daarop kan nimmer Gods zegen rusten", zei een orthodox predikant uit mijn omgeving, met wien ik den staatkundigen toestand van PREDIK in onderstaande Gemeenten van Zondag SI Da Geref. Kerk te Zierikzee: 'sVonrm, tien ure on 's avonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 106. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Vonrm. half tien ure: ds. Blankert. (Terstond na kerktijd Zondagsschool). Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ure: ds. Couvée van Eikerzee, Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. de Jagher. Herv. Kerk te Renesse: 's Nam. twee ureds. Kapteijn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Voorm. half tien ureds. Kapteijn, Herv. Kerk te Haamstede: 's Nam. twee ure: ds. Zeeman van Zonnemaire. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Koolstra, Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée. Geref. Kerk te Eikerzee: *3 Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Burger. Herv. Kerk te Noordgouwe: 4s Voorm. half tien ure: ds. Nauta. Herv. Kerk te Ouwerkerk: Wegens herstellingen aan de kerk, geen dienst. BEURTEN Schouwen en Duiveland. Juli 10 O M. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. hall tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Weasels. Herv. Kerk te Nieuwerkerk; 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland 's Voorm. half tien ure: dr. Smit; 's nam. twee ure: Idem. (Doopsbediening). Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure de heer C. Staal, cand. te Dordrecht Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: de heer v d. Vlugt, cand. te Nieuwerkerk; 's nam. twee ure: ds. Kunst van Ouwerkerk. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waar denburg. Geref. Kerk te Bruinisse* 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds van B ueren. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie Zierikzee: Zaterdagavond half negen ure: bidstond. Zondag, 's Voorm. tien ure en 's avonds hall negon ure: de heer Weltevreden. Evangelisatie Brouwershaven '9Voorm. half twaalf ureZondagschool; 's avonds vijf ure: Jubileum-vergadering. 5 verschillende sprekers, onder leiding van den heer Weltevreden. Evangelisatie Zonnemaire Geen dienst. ons land besprak. Zoodra men godsdienst of geloof met politiek vermengt, werpt men roet in het eten, en ontstaat er een bitterheid, die de bevolking niet ten goede komt. Ware ver diensten worden miskend. Fruytier, een gewezen landbouwer, lieeft reeds jaren zitting in de Staten van ons gewest, en kan daar naast zoo vele anderen licht een plaatsje innemen als vertegenwoordiger uit de grensstreek. Nu hij zich als kamerlid een mandaat heeft laten welgevallen, is het geen te stoute voorspelling, en wij kunnen vrij het oordeel zijner Staten- collega's inroepen, om al te profeteeren, dat hij niet onder de woordvoerders zijner partij zal behooren. Kennis, wetenschap en talent treden bij omzettingen van de verschillende colleges niet meer op den voorgrond. De gekozenen schijnen ook minder kieskeurig te zijn in het al of niet aanvaarden van ambt of betrekking. Gaat eens een paar tientallen jaren terug, en maakt dan eens een vergelijking met het Gedeputeerd College van toen en nu. Is het door het geloof gelouterd, of zou het gehalte ook schromelijk afgenomen zijn? Maar 't is waar ook, ik vergat het spreek woord, dat met het ambt ook het verstand komt. Zelden heeft er heviger strijd plaats gehad in 't kiesdistrict Sluis dan ditmaal, nu de zetels van de drie aftredende leden der Provinciale Staten, Hammacher, De Bats en Erasmus betwist werden door de liberale heeren G. A. Vorster- man van Oyen en G. J. Gerritsen en een anti revolutionairen candidaat B. de Die. Hammacher werd van meet af gekozen, en De Die viel met nog geen 400 stemmen af. Herstemming was noodig tusschen Van Oyen, Gerritsen, De Bats en Erasmus, die ongeveer een gelijk aantal stemmen verwierven. De heer Van Oyen, die vermoedelijk gedacht had aan een zekere over winning, trad onmiddellijk uit het strijdperk terug, en daar de kiesvereeniging daarop krachtig aan 't werk ging, een meeting te Oostburg werd belegd, en zelfs de heer Henne quin voor de beide aftredende leden in de bres sprong, moest Gerritsen het met 700 stemmen minderheid afleggen. De Bats en Erasmus klommen van 1200 tot 1700 stemmen. Gerritsen daalde van 1200 tot 1000 stemmen bij de herstemming, Wij hebben steeds de candidatuur van de heeren Van Oyen en Gerritsen betreurd, waar het een bestrijding gold van aftredende geest verwanten. Ontegenzeggelijk is de heer Van Oyen, de voorlichter van 't land van Cadzand, een man van kennis en wetenschap, en in 't bezit van de gave des woords, ontegenzeggelijk is hij licht zoo veel waard als vijf, zes andere afge vaardigden naar Middelburg, en daarom hadden wij liever bij vorige vacatures zijn eandidaat- stelling gezien. Bestrijding van geestverwanten komt niet te pas, tenzij aftredende leden zich onwaardig hebben gedragen, of zoo zij niet meer in staat zijn desnoods door ziekte of j ouderdom de belangen van 't gewest naar behooren te behartigen. I Van de candidatuur Gerritsen, die bij elke I stemming op den voorgrond treedt (zachtjes aan kan men hem den eeuwigen candidaat noemen) valt weinig te zeggen. Al kan geliiigd wórden, dat hij uit ongetemde eerzucht een zetel veroveren wil, toch moet erkend worden, dat hij het dezen keer ver 1 gebracht heeft. Bij eerste stemming behaalde hij nagenoeg 1200 van de 2600 stemmen. Hij was dan ook niet bestreden. Men achtte dit onnoodig bij de felle bestrijding, waaraan hij vroeger had bloot gestaan. Zijn partij meende in eens den slag te winnen bij de tweespalt onder de liberale partij, door den heer Van Oyen in 't leven geroepen. Niets geen moeite hebben de vrienden van Gerritsen ontzien. Met groote biljetten doorkruisten zij 't gansche landde tramaanleg werd breed uitgemeten. Zij deed zelfs dienst als reclame. Tramdirecteur of andere beambten trokken met gerij, beladen van 9taken en meetkettingen, het land in, om wegen uit te banen voor een tramlijn Breskens, Hoofdplaat, Biervliet, Ter- neuzen. In 't kiesdistrict Hulst werd de bekende Hombach het felst bestreden. Tot zijn geluk was het de liberale katholiek, de heer Vogel vanger, die met den clericalen katholiek moest kampen. Hombach had maar een vijftal stemmen boven den liberaal. Nu zijn de liberalen aan dezen kant van den Braakman 't kleinst in aantal van de drie partijen, doch Hombach is bij vele kiezers uit de gratie, wegens zijn bemoeiingen met de suikerbieten, of liever met de fabrikanten. Men zegt dat ;/L' Union sucré" hem jaarlijks eenige duizenden francs salaris bezorgt, doch tal van agenten en sub-agenten zijn op stal gezet, en zien die opgerichte vereeniging met leede oogen aan. Zoolang nu de bietenprijs beneden het verlangde bedrag blijft, zijn de bietentelers ontevreden op de fabrikanten, als mede op den zaakgelastigde der fabrikanten, op Hombach. Zijn getrouwheid aan de Moederkerk heeft Fruytier in den zadel geplaatst. Zoodra de eenheid onder de vrijzinnigen is weergekeerd, en de tijdelijke eenheid onder de anti-liberale partijen verbroken is, zal het blijken, dat ook de Zeeuwsche bevolking aan het liberale bewind de voorkeur geven zal. Thans zijn niet anders dan teleurstellingen te wachten. Ook van den Zierikzeeschen afge vaardigde, jhr. mr. Pompe van Meerdervoort, die indertijd vertegenwoordiger was in de Tweede Kamer van 't district Goes, en destijds al heel weinig van zich deed spreken. Hij moest al spoedig plaats maken voor Keuchenius. Door zijn langdurig verblijf in ons gewest, met zijn familierelatie onzer gewestgenooten en zijn werkkring kan men uwen nieuwen afgevaardigde moeielijk onder de vreemdelingen rangschikken. Toch hadden de kiezers aan weerszijden van de Grevelingen verstandiger gedaan met een keuze van een geestverwant tl la Van Kerkwijk. De Zierikzcesch» Niemosbode groeie en bloeie; zij late haar licht schijnen tot veler voorlichting, opdat bij een volgende stemming de kiezers den vooruitgang niet meer schuwen, en zij een schitterende revanche mogen nemen. Wij zijn vol goeden moed. t.t. ZEELANDICUS. Ingezonden Stukken. Aan den lieer WELTEVREDEN te Zwolle? Wanneer U nog eens iets van mijne hand in een of ander blad leest, eilieve, wil dit dan goed lezen, en s. v. p. goed beantwoordenof uwe aanmerkingen erop goed samenstellen en duidelijk maken. Boven mijn stukje in onze Bode van 9 dezer staat: «Ergerlijk1dus in vragenden, niet in bevestigenden zin. Ten andere zou ik de laatste zijn, die het ergerlijk zou noemendat de predikant de kinderen waarschuwt tegen de gevolgen, die het w«sbruik van sterken drank na zich kunnen slepen. Lees mijn artikeltje echter nog eens na en U zult bevinden, dat door den predikant in de school niet is gewaarschuwd tegen het Sebruik, doch enkel de vingertjes der kinderen, ie ze naar boven staken, noteerde; m. i. met het doel om te kunnen conslateeren, hoeveel kleinen er al eens drank proefden, of in hun leven geproefd hadden. Dat men, door zóó te doen, geen betrouwbare statistiek kan vormen, is nu nog mijn gevoelen, afgezien van het indiscrete, dat er op die wijze van doen voor de ouders in ligt."Goddank, meneer Weltevreden, kan ik met zekerheid meedeelen, dat er op ons eiland weinig zoo genaamde „kroegbazen" zijn, evenmin als „kroegloopers", in den zin als door U klaar blijkelijk wordt bedoeld. U schijnt niet te weten, dat slechts bij enkele uitzonderingen, wellicht hier treurende vrouwen zijn, die zien, hoe het weekloon van hun man wordt verbrast, en wier kinderen daarom armoe en gebrek lijden. Zeer velen, waaronder die de strengst christelijke beginselen zijn toegedaan, ver zochten mij publicatie te geven aan hetgeen door mij in 't nummer van 9 dezer werd geplaatst en door hen ergerlijk werd geacht. Dat nu „Brinio" en de Redactie verder antwoorden op de pot-pourri, door U saam- geflanst. Dit zij u echter gezegd, waarde heer, dat ik altijd hoop te blijven tegen ziekelijke over drijving in welken zin ook. WITTE HAGE. Één der kortzichtigen gaf mij daarvan Woensdag persoonlijk kennis. WelEdele Heer Redacteur! Vergun mij s. v. p. nog eenige ruimte voor het volgende, waarvoor tevens mijnen dank. Aan iNofj ren Kiezer onderteeke- naar der beide requesten voor den dokter. Geen getrouw lezer zijnde van de Nieuiosbode kwam mij uw schrijven, d.d. 10 Juli j.I. te laat onder de aandacht, om daarop vroeger te kunnen antwoorden. Voor de Bruinissenaars acht ik het trouwens geheel overbodig, daar die de toestanden hier ten volle kennen doch het is noodig voor hen, die daarvan niet op de hoogte zijn, en nu door u worden wijs gemaakt, dat het be haalde succes getuigenis geeft van den volkswil. U weet beter en ofschoon ik het billijk, dat u niet alles zegt, wat u weet noem ik het toch „unfair" het te doen schijnen, dat de heer Bolier werd gekozen, om hem te hebben. 145 stemmen uit een kiezerskorps van ruim 400 maken, niettegenstaande de overwinning, uwe bewering krachteloos. Van den oudsten tot den jongsten Bruinis- senaar weten u te zeggen dat de keuze gedaan werd, niet om den persoon, maar om een ander te weren. De hoofdzaakdie daarvoor de aanleiding was, zullen we verzwijgen maar u weet, dat met dominee en kerk hier heel wat kan gedaan worden. Pakt men dat goed aan en dat kan men hier uitstekend dan kan men het zoover drijven, dat de onverklaarbaarste dingen plaats hebben. De uitslag der stemming doet u het recht nemen mij op een bedekte wijze voor leuge naar uit te maken, maar niettegenstaande dat, blijf ik verklaren, dat de heer Bolier nooit zoude verkozen zijn, wanneer de vorengenoemde factoren niet hadden voorgezeten. Het is een stoutemaar tevens onhoudbare beweringdat 145 personen den hier heer- schenden volksgeest uitdrukken. U neemt het echter niet erg nauw want deedt u dat dan hadt u mij niet aangewreven, dat ik er die ongelukkige zaak had bijgehaald, zoo min als de liefde voor het Oranjehuis. Ik geef u in overweging eens te lezen, wat ik schreef, en dan ook, wat de andere ondertee kenaar der beide requesten ter lezing gaf. U zult dan wel zien, wie zich schuldig maakte aan „bijsleperij" en verplicht zijn te verklaren, dat het door mij niet gedaan werd, en uwe beschuldiging mitsdien bezijden de waarheid is. Verdere kritiek wil ik op uw schrijven niet uitoefenen, omdat ik dat tot niets nuttig acht. De heer Bolier is wettig gekozen en als zoo danig kan hij medewerken aan de belangen der gemeente. Dat die koers worde uitgestuurd is zeker aller wensch en bijgevolg ook die van Uw dienaar, Bruinisse, 17 Juli 1901. Z. TELEGRAMMEN. Middelburg, 49 Juli. Aanbesteed is het aanbrengen der voor zieningen tot uitbreiding van do onderzeesche verdediding langs de haven van den Stoof- polder en voor den mond der haven van den "Willempolder, behoorende tot de werken der tramweghaven aan 't Zijpe. Raming f 7400. Ingekomen zes biljetton. Laagste inschrijver J. Roskam Cz. van Sliedrecht voor f 5310. MARKTBER1CH TEN. Middelburg, 48 Juli. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren, evenals voorgaande week, weder klein, en bestond alleen uit tarwe. Van andere artikelen was niets ter markt. De noteering is als volgt: Puike nieuwe tarwe werd naar kwaliteit van f7 tot f7.40 betaald; rogge op f 5.50 gehouden; winter en zomergerst niet getoond; in Walchorsche witte- en bruine boonen ging niets om. Van 1 nieuw karwijzaad, niet blank, waren oenige partijtjes ter markt, die tot geheimen prijs zijn gekocht. Bij droog weder kan men a.s. week nieuw koolzaad ter markt verwachten. St.-Maartensdijk, 48 Juli. Bij de heden gehouden veemarkt was de aanvoer zeer gering. Slechts 4 vaarzen, 4 koe en 4 kalf stonden aan do lijn. Het kalf werd verkocht voor f 40. Van de overige werd geon enkele verkocht. Schiedam, 48 Juli. Noteering distillateurs 8 Burgerlijke Stand Tan Zierikzee. geboren: 14 Juli. Een zoon van J. Korsten en W. S. J. Groenman. 1G dochter H. Pankow en P. M. Koole. 18 N. Ringelberg en W. Oosse. gehuwd: 17 Juli. M. Duvalois, 30 j., j.m. en M. K. Krakeel, 25j.,j,d. overleden: 13 Juli. P. Zoomer, 66 j., vrouw van W. van Strien. 17 J. Gillessc, 23 j., ongeh. z. 18 C. Manni, 10 m., z. Zierikzee, 48 Juli. De aanvoer bestond hoofdzakolijk uit tarwe, die langzaam tot vorige prijzen verkocht werd. Van de nieuwe artikelen kwamen enkele partijtjes karwij- en koolzaad voor, die nog weinig koopers vonden. Tarwe f 5.25 tl f 6.75; haver f 3.40 H f 3,60; karwijzaad f 40.50 a f 40.75 gekocht. Burgeriyke Stand to Noordgouwe. 2e kwartaal 1901. oeb_ oorten: Maria Elizabeth, d. van J. Braber en W. Tuinman. April. Mei. Katharina, d. van P. van der Linden en N. Quaak. Geesje Elizabeth, d. san E. L. Nauta en G. J. Burgersdijk. Pietemella, d. van Ife Stoel en O. Koole. Juni. Pieter Marinus, z van J. Manni en M. Moermond. s Jakob, z. van J. van der Werff en P. C. van Gorsel. Jan, z. van L. A Vis en J. M. Plaating. overlijden: April. Jakob van der Gingel, 66 jman van Anna Kort. Pieter Perestam, 62 j., man van Joh. Vermaas. huwelijken: April. P. Wijghan, 29 j. en P. van der Velde, 25 j. D. Stoel, 24 j. en A. Fondse, 24 j. Mei. L. van de Zande, 25 j en A. Dekker, 23 j- Johs. van den Berge, 27 j. en E. Adriaanse, 24 j. K. de Roo, 31 j. en Jac. van Hekke, 28 j. Weekmarkt te Zierikzee, 48 Juli 1904. BoterprijzenDe Boter is verkocht voor f 0,62|, f 0,70 en f 0,75 de 5 Hectogram. Kip-EierenDe Kip-Eieren zijn verkocht voor f 0,50f 0,70 f 0,75 on f 0,80 per 25 stuks. §T001R00T»1 MUIST Juli. AMSTERDAMSCIIE TIJD. Van Middelburg: 'smorc. Zaterd. 20 7,30 Zondag 21 7,30 Maand. 22 7,30 Dinsdag23 7,30 Woens. 24 7,30 Dond. 25 7,30 Vrijdag 26 7,30 'smidd. 4,30 6,— 4,30 4,30 4,30 4,30 4,30 Van Zierikzee: 'smwjr. Zaterd. 20 7,50 Zondag 21 6,30 Maand. 22 7,50 Dinsdag23 7,50 Woens. 24 7,50 Dond. 25 6,30 Vrijdag 26 7,50 'smidd. 3,— 6,30 3,— 3,— 3,— 3,- 3,— Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de oehtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catscbe veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Dos Zondags zullen Retourbiljetten worden afgegeven, geldig voor de terugreis op denzolfden dag. Middelburg, Zierikzee v.v. 4sfe klasse f4,50, 2de klasse f4,—. Tu8schenveeren v.v. 4ste klasse f4,20, 2de klasse f 0,80. Zoo do Ileere wil on zij loven, 3 hopen onze geliefde Ouders CORNELIS MARINUS STOLK Jz. j en GEERTJE MARTIJNTJE SNEEP Hd. op 20 Juli aanst. hunne 25-jarige Echtvereeniging te gedenken. Dinteloord, 47 Juli 4904. Hunne dankbare Kinderen. Yrijdag 26 Juli a.s. hopen j onze geliefde Ouders W. C. CRUCQ en P. E. CRUCQ—Vink I hunne 25-jarige Echtvereeniging j I te herdenken. Juli 4904. J. J. CRUCQ. Dcrrdrecht. J. H. B. BUIJZE— Crucq. Djokjocarta. E D. BUIJZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2