MIDDELBURG--ZIERIKZEE. VERKIEZINGEN. Stellendam, 9 Juli. Uitslag verkiezing Gemeenteraadsleden alhier, op 8 Juli 1.1. Ingekomen 164 stembiljetten. Hiervan verkregen A. Jansen 28 stemmenT. Meijer 118 stemmen; J. Nagtegaal 132 stemmen; J. van Seters 38 stemmen, zoodat met groote meerderheid van stemmen zijn gekozen de heeren J. Nagtegaal en T. Meijer, beiden aftredende lede^aie hunne benoeming hebben aangenomen. De Staten van Zuid-Holland besloten inzake de Statenverkiezing in het district Schiedam den heer Hoogerbrugge (a.-r.) toe te laten, maar niet den heer A. Nolet (kath.), als zijnde die ten onrechte door het hoofd- stembureau als gekozen verklaard. De commissie van onderzoek had gerappor teerd, dat de heer Versteeg, burgemeester van Schiedam, 1524 en de heer Nolet 1519 stemmen had verkregen. De heer Versteeg (lib.), die de meeste stemmen bleek te hebben, kon niet toegelaten worden, omdat hij geen geloofsbrieven had ingezonden. Amsterdam, 11 Juli. Bij de heden gehouden verkiezing van een lid der Tweede Kamer, om te voorzien in de vacature- Gleichman voor de rest van het loopend zittingjaar, is gekozen dr. H. F. R. Hubrecht met 1197 vati de 1496 uitgebrachte geldige Btemmen. Mr. F. A. van Hall had 299 stemmen. Dubbel gekozen. De heer Heemskerk nam Amsterdam VII aan, zoodat een nieuwe verkiezing in Bode graven noodig is. De heer Schaper nam Appingadam aan, zoodat Veendam een nieuw lid moet kiezen. De heer v. d. Zwaag blijft lid voor Schoterland, zoodat een nieuwe stemming in Weststellingwerf noodig is. De heer Goeman Borgesius neemt voor Amsterdam IV zitting wat een vacature brengt in Zutphen. De heer Lely moet kiezen tusschen Amsterdam IX en Lochem. Aanbestedingen, Verkoopingen ens. St.-Annaland, 10 Juli. Door den notaris J. Franse werden heden alhier verkocht de volgende onroerende goederen in de gemeente St.-Annaland, als: 1.15.60 hectaren weiland, aan den dijk naar Oud-Vossemeer, voor f 850 95.38 aren bouwland, aan den Groenenweg, voor f 810; 19.50 aren bouwland aldaar, voor f 825; 32.80 aren bouwland aldaar, voor f 825; 17.45 aren bouwland aldaar, voor f 825; 91.15 aren bouwland aldaar, voor f 800; 95.60 aren bouwland aldaar, voor f 800; 37.65 aren bouwland aldaar, voor f 900; 22.25 aren bouwland aldaar, voor f 900; 21.75 aren bouwland, aan den Kleinendijk, voor f 950; 23.55 aren bouw land aldaar, voor f 95023.35 aren bouwland aldaar, voor f 950; 24.15 aren bouwland aldaar, voor f 975; 1.52.40 hectaren bouwland aldaar, voor f 992. Verder 1.14.20 hectaren weiland in Poortvliet, aan den Mallandschen- dijk, voor f 625. AJle opgegeven sommen zijn per 39 a. 24 c.a. Landbouw en Veeteelt. Schouwen. Het goede weer van den laatsten tijd is den veldgewassen uitstekend te stade gekomen. Met uitzondering der weiden, waarvan de opbrengst verre beneden het middelmatige blijft, zal het bouwland een ruimen oogst opleveren. Tarwe is krachtig gestoeld, goed geaard en met flinke korrels bezet; gerst, zoowel winter- als zomergerst, zullen, naar verwacht kan worden, een goed beschot opleverenboonen, vooral de paarden- boonen, zetten veel vrucht aan den vrij langen, stevigen stengel; haver »belt" in krachtige pluimen en belooft goede resultaten. Ajuin, ofschoon heel wat minder is uitgezaaid dan verleden jaar, staat bevredigend, hoewel hier en daar plekken voorkomen, waar zich veel z.g. »bouten" vertoonen. De aardappels (late soorten) zijn goed uitgegroeid en veel gestengeld, waaruit mag worden afgeleid, dat vele knollen in den grond zich zullen zetten en ontwikkelen. Een krachtige stengel toch waarborgt in de meeste gevallen een goede opbrengst, tenzij hij door de gevreesde ziekte wordt aangetast. Vlas heeft reeds voor het grootste deel gretige koopers gevonden. De prijs varieert tusschen f 60 en f 203. Volgens de bewering van sommigen zou het wegnemen van de bloemen der aardappelplant zeer voordeelig werken op de hoeveelheid en grootte der knollen, 't Is thans de tijd zich hiervan te vergewissen. Men kan op zijn aardappelveld zelf de proef nemen door van eenige planten de bloemen af te plukken. Dewijl een bloeiende plant meest al haar voedsel gebruikt voor de ont wikkeling der bloem tot vrucht, moet het verwijderen der bloemen gunstig werken op den groei van de andere deelen der plant. In het voordeel van de knollen is het dus zeker. Of het de moeite loont zal de uitkomst moeten leeren. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Rotterdam had zich Dinsdag te verantwoorden de penningmeester van de geheelonthouders-muziekvereeniging »Amicitia", M. v. d. S., metselaar van beroep, die zich toegeëigend had de kasgelden tot een bedrag van f 200.45 om zijn schulden te betalen. Het O. M. keurde het laakbare gedrag van beklaagde, die zich aan allerlei uitspattingen overgaf, ten zeerste af en vorderde 3 maanden Breda, 11 Juli. De officier van justitie teekende heden appèl aan tegen het vrij sprekend vonnis van Mutsaers in zake den moord te Tilburg. O K K N I E W 8. Beroepen bij de Herv. Gem. te Hoedekens- kerke de cand. B. J. Geerling te Wierden (Overijsel). Beroepen bij de Herv. gemeente te Serooskerke (S.) ds. B. T. Mossel, emeritus predikant te Groningen. Aangenomen de toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Zuidzande door den heer A. P. van der Vlugt (cand.) Tot lid van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Bruinisse is met 21 van de 35 uitgebrachte stemmen gekozen de heer A. Kik Thz. Tholen. Naar men ons meldt, zou het trotsche kerkgebouw der Ned. Herv. kerk alhier, waarvan de bouw zelfs de bewondering wekt van bouwkundigen, worden voorzien van een orgelzeker zou zoo'n instrument daar op zijn plaats zijn. Oud-Vossemeer. Het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente begint zóó bouwvallig te worden, dat reeds spoedig groote reparatiën noodig zullen worden, en wel van zulken omvang, dat er sterk over gedacht wordt zoo maar eenigszins de noodige fondsen kunnen verkregen worden door schenkingen, giften of door opname van kapitaal tegen zeer lage rente, daar de gemeente volstrekt geen eigen middelen bezit een geheel nieuw gebouw, zij het dan ook bescheiden wijze, te stichten. Het tegenwoordige gebouw waarvan de zijvleugels tot woonhuizen zijn ingericht, is al heel oud. In 1452 werd door doctor Aegidius van Wissekerke een kapel gesticht, welke met den tijd een Parochiekerk geworden is, maar later werd gesloopt en weder opgetimmerd in 1516 zou het gebouw zijn opgetrokken, daar in genoemd jaar voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren het recht werd verleend van alle landen in de Heerlijkheid gelegen, ten behoeve dier stichting, twee grooten Vlaamsch te heffen per gemet. Ook van de beeldenstorm schijnt deze kerk niet verschoond te zijn gebleven, daar gewag wordt gemaakt van neen raseringe ende plunderinghe van de Prochiekerk der heerlicheit van Vossemaer" overigens had het gebouw niet meer te lijden dan in 1576 door brand, terwijl voor twee jaren de toren, die nu aan de burgerlijke gemeente behoort, door den bliksem werd getroffen. Wij hopen, dat de oude Hervormde Kruis kerk op het sierlijke Kerkplein in het midden van het dorp spoedig door een fraai nieuw gebouw mag vervangen worden. Door heeren kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Gem. is besloten de personeele toelage aan den predikant, de heer P. de Looze, met f 100 'sjaars te verhoogen, en alzoo het traktement te brengen op f 1400. Door schoon weer begunstigd had Donderdag 1.1. te Bolnes op de buitenplaats »Ten Donck" het 27ste Zuiderzendingsfeest plaats. Het feest is uitnemend geslaagd, hoewel er veel minder personen waren dan 5 jaar geleden, toen 't ook daar plaats had. De openingsrede werd gehouden door prof. Yaleton van Utrecht, en de slotrede door ds. Loeff van Dordrecht. Volgens eene statistieke opgave bedraagt het aantal inlandsche Protestantsche Christenen in Nederl.-Indië in ronde cijfers in de Mina- hassa 147.000; op de Sangir- en Talauteilanden 44.000; in de residentie Ambon en Timor samen 90.000; op Java 22.000 (waaronder 4000 Abonneezenop Sumatra, Nias en Borneo samen 42.080; dat is in het geheel 345.000 Prot. inlandsche Christenen, waarbij nog komen 30.000 Roomsche inl. Christenen, dus in het geheel 375.000 inl. Christenen, over geheel Ned.-Indië. Schat men de bevolking in Ned.-Indië op 35 millioen, dan is de verhouding der inl. Prot. Christenen tot die der geheele bevolking als 1 100, ja, nog iets kleiner. In Engelsch- Indië is die verhouding als 1 125. Een 60 jaar geleden bedroeg het aantal inl. Christenen in Ned.-Indië hoogstens 75.000, zoodat in 60 jaren of in ruim een halve eeuw het aantal inl. Christenen met 300.000 is vermeerderd. ONDERWIJS. De voordrachten ter benoeming van 4 onderwijzers bij het lager onderwijs te Goes luiden 1°. N. Zandee, Goes; A. Marijs, Ritthem en G. M. Geluk, Ouwerkerk 2°. H. Oele, Kloetinge; J. de Smidt, Kruiningen en K. J. Heijboer, Serooskerke 3°. W. Hengeveld, 's Gravenpolder; C. A. Swenne, Klundert en A. Blok, Nieuwdorp 4°. M. OssewaardeHoedekenskerke J. Geldof, Ridderkerk en G. Hooze, Oudelande. Bij het eind-examen aan de rijks-land bouwschool te Wageningen, Indische afdeeling, is o. a. geslaagd de heer L. E. de Brakke van Middelburg. Vrijdag 12 Juli had te Goes plaats de 65e algemeene vergadering der onderwijzers op Zuid-Beveland. Voorzitter de heer L. van Bruggen. Een der voornaamste werkzaamheden bestond in de herziening van het reglement. De heer P. Meyers, hoofd der school te Ni8se, leidde de bespreking in van »De nieuwere richting van het onderwijs in de De heer G. A. Vorsterman van Oyen, hoofd der openbare school voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs te Aardenburg, heeft ontslag aangevraagd tegen 1 September of zooveel vroeger als de Raad oorbaar acht. Sedert 1859 bekleedde de heer Van Oyen die betrekking. Bij koninklijk besluit van 28 Juni 1.1. no. 29 is bepaald, dat aan hen, die de akte van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs hetzij in de tuinbouwkunde, hetzij in de landbouwkunde in 1901 en volgende jaren zullen verkrijgen, een toelage zal worden verleend van f 100. Zij, die de eene acte reeds bezitten en de andere behalen, krijgen een toelage van f75. Overgangs-examens H. B. S. Zierikzee. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: F. C. G. C. Dikschei, J. L. nocke, J. M. Mulder, A. J. de Looze, M. J. I. de Jonge van Ellemeet, E. J. Kooreman, L. J. Boone, M. A. Hoogenboom, A. I. van Gastel, C. B. bij de Vaate en A. Bongaards. 3 voorwaardelijk bevorderd en 4 niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse J. P. van Dijke, F. F. Leupen, F. van den Bout, W. L. de Bruyne, A. de Mooij Cz., J. C. de Klerck, P.a J. C. Loewer, M. G. A. van Enck, B. B. Leupen (toeh.) en J. S. v. d. Have (toeh.) 4 voorwaardelijk bevorderd en 1 leerling en 1 toeh. niet bevorderd. Van de 3e naar de 4e klasse: J. T. Bethe, R. Koole en de toehoorders A. de Vrieze, F. L. Timmerman, H. J. Doeleman, C. H. Heule, M. B. Smits en J. C. van Bortel. 3 voorwaardelijk bevorderd en 3 leerlingen en 1 toehoorder niet bevorderd. Van de 4e naar de 5e klasse J. C. Lokker, C. M. Hoogenboom, A. M. van Gastel, A. C. Vorstheuvel la Brand en B. Kodde, J. v. d. Mandele (toeh.) en F. H. Gasille (toeh.) 2 leerlingen voorwaardelijk bevorderd, 1 leerling niet bevorderd. Post en Telegrafie. Stavenisse, 11 Juli. Door het Rijks telefoonkantoor alhier werden in het 2e kwartaal dezes jaars verhandeld 457 berichten, n.l. 247 ontvangen en 210 verzonden. In 1900 bedroegen deze cijfers 623, 310 en 313 en in 1899 waren ze 475, 192 en 283. KIPPENVOER. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden werd gemeld, dat te Amersfoort en omstreken kippencholera heerschte. Daarnaar is een onderzoek ingesteld door de afdeeling Amersfoort van het ï-Provinciaal Utrechtsch Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde", dat daartoe de hulp inriep der plaatselijke bladen, ten gevolge waarvan een zeer groot aantal kippenhouders mededeeling van hun bevinding deden aan den afdeelings-secretaris jhr. mr. B. "W. Th. Sandberg. Uit die opgaven is gebleken, dat bij 38 landbouwers in de afdeeling 1200 kippen, na een ziekte van één of twee dagen, zijn gestorven en dat bij de doode kippen de kam meestal zeer donker was gekleurd. De kippenhouders, bij wier pluimvee de ziekte zich heeft voorgedaan, hadden bijna uitsluitend maïs als hoofd voedsel gegeven. Misplaatste grap gestraft. Bij een professor te Berlijn dienden twee die als voor den dood bang waren voor spoken. De koetsier van den professor wilde eens met haar schrikachtig heid een kostelijke grap hebben. Toen de professor Zondagavond met zijn vrouw naar een feest gingen om tot laat in den nacht uit te blijven, bekrijtte de koetsier zijn gezicht, plakte zioh een paar papieren horens op het hoofd en hulde zich van het hoofd tot de voeten in een wit laken. Zoo ijselijk vermomd klopte hij aan de slaapkamer der meisjes. Deze deden met angst en beven open, maar nauwelijks zagen zij het spook, op korten afstand allerlei leelijke grimassen makend, of zij vlogen in haar nachtjakken het slaapsalet uit, draafden gang in, gang uit, gillend, huilend, om hulp roepend. De late voorbijgangers bonsden op de buitendeur, de politie kwam en hakte met de sabels op de deur. De koetsier, ziende dat zijn onschuldige aardigheid verkeerd liep één der meisjes was zelfs in onmacht gevallen, en lag op de vloersteenen met beenen en armen te spartelen poetste de plaat. Maar bij het afrennen van een trap sloeg het laken hem om zijn beonen, hij deed een mistred, buitelde van boven neer, viel een gat in zijn hoofd, brak een dij en een arm, en werd bewusteloos opgenomen. Niet naar den zin. De Limburger Koerier, een katholiek blad, is er niets mee ingenomen, dat de kerkelijke partijen de meerderheid hebben verkregen. wWij hadden liever gezien zegt het blad dat uit de stembusworsteling onze Kristelijke partij met een sterke minder heid, circa 48 leden ware te voorschijn gekomen. Dan had de liberale partij zelve de kastanjes uit 't vuur kunnen halen, en tevens was de Kristelijke partij sterk genoeg om de liberale Regeering te nood zaken, bij haar wetsvoorstellen, inzonder heid de sociale, rekening te houden met de Kristelijke beginselen, die daarin te pas komen. Aller aandacht waardig zou het dan geweest zijn, hoe zij zich uit 't financieel moeras ging trekken. Belastingen verhoogen, neen, dat ging niet. Versterking van 't tarief van invoer rechten zou de eenige reddingsplank zijn. Maar waar bleef dan haar hoogheilig beginsel van vrijhandel Naar de maan was het. Zou dat wellicht de reden, of één van de redenen zijn, dat de liberale partij haar nederlaag bij de stembus zoo gelaten draagt?" Z aak-Wink. Door H. M. de Koningin is goedgekeurd het besluit van den Raad der gemeente Gorinchem, houdende ontslag van P. M. Wink, als onderwijzer aan de burgerschool voor jongens aldaardie beslissing geschiedde op grond, dat het plegen van de ernstige feitelijk heden (mishandeling), waaraan Wink zich heeft schuldig gemaakt, bij een onderwijzer niet kan worden geduld, en dat deze, ook wanneer hij door de leerlingen geplaagd wordt, genoeg zelfbeheersching behoort te hebben om niet zich tot dergelijke afkeurenswaardige hande lingen te laten verleiden, en voorts dat hij herhaaldelijk is gewaarschuwd. Het weder in het buitenland. Op Haïti heeft drie dagen achtereen een hevig on weder gewoed. 14 personen zijn door den bliksem gedood en verscheidene vaar tuigen hebben nabij het eiland schipbreuk Boven Lorient, aan de kust van Bretagne, heeft Maandagavond een hevig onweder ver- soheidene ongelukken veroorzaakt. De bliksem pheidik: in onderstaande Gemeenten van Zondag 14 Da Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 10. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 'sNam. twee ure: ds. de Jagher van Burgh. (Doops- bediening). Herv. Kerk te Burgh: 's Voorm. half tien ure: ds. de Jagher Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ureds. Kapteijn. Herv. Kerk te Noordwelle: 'sNam. twee ure: ds. Kapteijn. Herv. Kerk te Haamstede: *8 Nam. twee ure: ds. Couvée van Eikerzee. Qeref. Kerk te Haamstede: '8 Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Raman. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure: ds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Dreischor: 's Voorm. half tien ure en 's nam twee ure: ds. Burger. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ure: ds. Nauta. Herv. Kerk te Ouwerkerk: Wegens herstellingen aan de kerk, geen dienst. BEURTEN Schouwen en Duiveland. Juli 19 OM. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. van der Linden. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 Leeskerk. Oud-Gerei. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9 ure's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: dr. Smit; 's nam. twoe ure: Geen dienst. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: de heer Schippers, cand.; 's nam. twee ure: dr. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Waar denburg. Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. van Bueren. Ond-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Evangelisatie Zierikzee: Zaterdagavond half negen urebidstond. Zondag, 's Voorm. tien ure en 's avonds acht ure Onbekend. Evangelisatie Brouwershaven: 'sVoorm. half twaalf ure: Zondagschool; 's avonds vijf ure: Onbekend. Evangelisatie Zonnemaire: Geen dienst. sloeg in den mast van een vieschersvaartuig en doodde een 16-jarigen leerling. Even buiten Lorient werd een 3-jarig kind gedood. Tal van boomen en huizen zijn door den bliksem beschadigd. Bulgarije is geteisterd door vreeselijke hagelbuien. Men rekent, dat ongeveer een tiende gedeelte van den geheelen oogst er door vernield is. Tien menschen en een groot aantal schapen zijn door den bliksem gedood. Te Staniza Abinskaya in het Russische district Guban heeft zich een eigenaardig weersverschijnsel voorgedaan. Een groote, witte wolk daalde eerst bijna geheel tot de aarde tot grooten schrik van mensch en dier. Onmiddellijk daarop volgde een hagelbui, waarbij klompen ijs van een pond zwaarte vielen. Alle kleine vogels en andere dieren in die streek werden gedood, daken werden verbrijzeld en ruiten van straatlantaarns braken. Het hagelbombardement duurde 20 minuten en de verwoesting was groot. Te Yalta heeft het twee dagen achtereen gestortregend. De buien waren zoo hevig, dat de bergstroomen stukken van huizen, meubelen, boomen en lijken van dieren naar zee mee voerden. Volgens de officieele statistische opgaven zijn alleen in New-York en de voorsteden gedurende de vorige week 289 menschen aan de gevolgen van de buitengewone warmte overleden. Het is nu in het geheele land veel koeler. In de Vereenigde Staten heeft de hitte zich verplaatst naar het zuid-westen. Zij gaat daar gepaard met nijpende schaarschte van water. In Missouri, Mississippi, Arkansas en Texas sterven paarden en vee bij duizenden. Ingezonden Stukken. Scharen dtj ke, 11 Juli 1901. Mijnheer de Redacteur! Zoudt u zoo goed willen zijn eenige plaats ruimte te willen afstaan voor de volgende regelen, gericht tot den //Volksman", naar aanleiding van zijn schrijven in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 9 Juli? Geachte Heer Volksman Met de grootste verbazing heb ik gelezen, dat er geklaagd wordt (niet het minst door de werklieden) over de heistelling aan 'twerk te Kloosternol gebruikt. Nog grooter werd mijne verbazing, toen ik van de werklieden zelve vernam, dat er op de heistelling niets te zeggen valt. Wat u schrijft, is dus eenvoudig een grove leugen. Zelfs schreef u, dat u niet waagt te beslissen, of de door u gehoorde klachten ten rechte of ten onrechte geuit worden. Ik zou meenen, dat u niets in het openbaar moet schrijven, voor u zeker van uwe zaak zijt. U noemt u: //Volksman", dat is dus iemand, die uit naam van 't volk spreekt. Heusch, het volk wenscht geen leugenaar tot voorvechter. Al mocht het uwe bedoeling geweest zijn als waarschuwer op te treden, wat dan tenminste nog eenig goeds in zich zou hebben zoo raad ik u dan aan, daar u nog al goed thuis schijnt te zijn in spreekwoorden, het spreekwoord ter harte te nemen//Schoenmaker blijft bij je leest". Hopende voortaan zulk schrijven niet meer onder oogen te krijgen, verblijf ik, onder dankzegging aan de redactie voor de verleende plaats, J. VAN BOVEN. MARKTBERICHTEN. Zierikzee, 11 Juli. De meeste artikelen zijn opgeruimd, uitgezonderd tarwe, die tot vorige prijzen koopers vond. Tarwe f 6 a f 6.75 Rogge f 4.50 f 4.75 Haver f 3 f 3.50; Karwijzaad voor f 11 gekocht. Middelburg, 11 Juli. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren weder slechts een kleine aanvoer, hoofdzakelijk bestaande uit tarwe. Van andere artikelen werd zoo goed als niets aangeboden. De noteering is als volgt: Puike nieuwe tarwe met f 7.15 en f 7.20 betaald; rogge tot f 5.50 aangebodenwinter- en zomergerst niet ter marktWalchersche witte boonen hield men van den zolder op f 13.10; andere artikelen ontbreken geheel. STOOMBOOTDIHN0T Juli. AMSTERDAMSCHE TIJD. Van Middelburg: 'smorg. Zaterd. 13 7,30 Zondag 14 7,30 Maand. 15 7,30 Dinsdagl6 7,30 Woens. 17 7,30 Dond. 18 7,30 Vrijdag 19 7,30 'smidd. 4,30 6,— 4,30 4,30 4,30 4,30 4,30 Van Zierikzee: 'smidd. 3 5, 3, 3, 3,— 'sraorg. Zaterd. 13 7,50 Zondag 14 6,30 Maand. 15 7,50 Dinsdag 16 7,50 Woens. 17 7,50 Dond. 18 6,30 Vrijdag 19 7,50 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der Boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. Des Zondags zullen Retourbiljetten worden afgegeven, geldig voor de terugreis op denzelfden dag. Middelburg, Zierikzee v.v. lste klasse f 1,50, 2de klasse f 1, Tusschenveeren v.v. lste klasse f 1,20, 2de klasse f 0,80.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2