Uit Stad bw Provincie. hun beurt weer ondernemingen verwoesten, die verdienden in 't leyen te blyven. Zelfs de grootste, beroemdste maatschappijen hebben geld noodig op het oogenblik, verkoopen tot iederen prijs en moeten hun reserve aanspreken. Binnen een maand, misschien reeds binnen 14 dagen, zullen zij een beroep moeten doen op het publiek en dat zal natuurlijk zijn ver trouwen weigeren. De //déb&cle finale" komt alsdan en niemand kan haar omvang nog beoordeelen. Bij deze financieele crisis komt nog, zooals men reeds mededeelden een slechte oogst. De verliezen der grondeigenaren worden nu reeds op 400 millioen mark geschat en de ellende op het platteland is reeds zoo groot, dat de regeering te hulp moest komen met leeningen, vermindering van vrachtprijzen, verlaging van paoht enz. Dezen winter zal Duitschland honger lijden, iedere dag levert nieuwe recruten voor de ellende Leipzig, 8 Juli. De Voorzitter van den Raad van Toezicht der Leipziger Bank, het gemeenteraadslid Dodel, tevens consul van Oostenrijk-Hongarije, die gisteren uit New- York hier is teruggekeerd, is op een bevel van den officier van justitie in hechtenis genomen. BelgiS. Brussel, 9 Juli. Het verslag der commissie uit de Kamer, die belast is geweest met het onderzoek van het wetsontwerp over de voorschotten, die België aan den Kongostaat heeft verstrekt, is uitgekomen. Daarin wordt de aanneming van het eenig artikel van het ontwerp, zooals de regeering het heeft gewijzigd, voorgesteld. Het artikel luidt België, dat de bevoegdheid wil behouden, die het put uit de toezeggingen van den soevereinen koning, om den onafhankelijken Kongostaat te anexeeren, ziet voorloopig af van de teruggave der aan dien staat, volgens de conventie van 3 Juli 1890, geleende sommen, alsmede van de rente dier gelden. De financieele verplichtingen, die de onaf hankelijke Kongostaat krachtens de voornoemde overeenkomst heeft op zich genomen, zullen geen effect hebben, dan in het geval en van het oogenblik af, waarop België van zijn recht tot annexatie zal afstand hebben gedaan. Nederland. Assen, 8 Juli. Donderdagavond, ongeveer halftien, deed zich bij een 60-tal militairen van het 2e bataljon in de Emma-kazerne een vreemd verschijnsel voor. Al deze militairen toch kaagden over pijn in den buik en last van brakingen. Zou men hierbij mogen denken aan het gebruiken van levens middelen, die schadelijk zijn voor de gezond heid, deze gedachte heeft zich niet bevestigd. Het menu van den dag was voor den middagmaaltijd gort geweest, hetgeen ook door de andere militairen van het genoemde bataljon en die van het 4e bataljon gebruikt is, terwijl van hen geen klachten werden vernomen. De oorzaak is tot nu dan ook onbekend. De chef van den geneeskundigen dienst met één der officieren van gezondheid verleenden met behulp van het hospitaal- personeel onmiddellijk krachtdadige hulp, zoodat te 12^ uur des nachts het kwaad weder overwonnen was, en ieder hunner Vrijdagochtend zijn gewonen dienst kon hervatten. Doesburg, 9 Juli. Mevrouw Botha, de echtgenoote van den waarn. commandant- generaal der Z.-A. Republiek, is voornemens hier eenigen tijd te blijven. Aanvankelijk gekomen wegenB familie-relatiën, zal zij thans haar intrek nemen in het »Hotel Schuyte- maker". Rotterdam, 9 Juli. Op aanmoediging van omstanders, met wien hij over hard loopen had staan praten, hetgeen hij zeide zeer goed te kennen, in ieder geval beter dan een hunner, liep vanmiddag een min of meer voor onnoozel gehouden 25-jarig veedrijver uit de Schoorsteenvegersgang in den Oppert, tot drie malen toe de Veemarkt in het rond. Bij het einde van de derde ronde viel hij plotseling dood nedervolgens verklaring van een ter hulp geroepen geneesheer tengevolge van hartverlamming. Zierikzee, 10 Juli. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat in verband met de onderhanden herstellingswerken, te beginnen met 15 dezer, tot nadere aankondiging door de groote schutsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert, in den regel niet met de vloeddeuren, maar uitsluitend met de ebdeuren zal worden geschutterwijl tevens, mede tot nadere aankondiging, de grootste geoorloofde breedte der vaartuigen, volgens art. 3 van het bizonder reglement van politie bepaald op 15.75 M. voor genoemde sluis tijdelijk wordt beperkt tot 13 M. Te Vlissingen kreeg j.l. Donderdag op de werf »De Schelde" de 18-jarige J. Klem- kerk uit Middelburg een zwaar stuk ijzer zoodanig op het lichaam, dat hem de borst bijna werd ingedrukt. Na een vreeselijk lijden in het gasthuis, waarheen bij vervoerd was, is hij Dinsdag morgen overleden. Zaterdag is te Hoofdplaat een vrouwtje van 't gehucht Nommer Een, dat reeds eenigen tijd sukkelende was, plotseling dood gebleven op den weg bij de school te Slikplaat. - Te Sas van Gent heeft men van den herbergier Y. Zondagnacht ruim f 1200 gestolen. St.-Annaland. Een treurig ongeluk bad Dinsdagavond alhier plaats. Bij het vervoeren van kar wij in den Johanna-Maria-polder van den landbouwer Zandee, sloegen de paarden voor den wagen gespannen.op hol, waarbij de 61-jarige arbeider A. K., die daarop had plaats genomen, dermate tusschen een boom gekneld raakte, dat zijn linkerbeen totaal werd vermorseld. Bewusteloos naar zijn woning gebracht, overleed hij daar spoedig, vermoedelijk tengevolge hevig bloedverlies. Twee personen, die met hem op den wagen zaten, werden er afgeslingerd, doch zijn met den schrik vrijgekomen. Goes, 8 Juli. Bij besluit van Gedep. Staten van Zeeland is aan den heer H. Nieveen te Lemmer concessie verleend voor den aanleg en exploitatie eener tramwegverbiuding van Borsselen aanlegsteiger provinciale sfcoom- booten over Goes naar Wolphaartsdijksche Veer. Aan de heeren Beversen en Van Heurn, irgenieurs te 's-Gravenhage, die met de leiding der technische werkzaamheden zijn belast, zal ook de uitvoering van de werken worden opgedragen. VER KIK ZINGEN. Benoemd tot lid van den gemeenteraad te Nieuwerkerk (ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer F. Bouman), bij candidaatstelling, de heer J. Bouman, Burgemeester. Bruinisse, 9 Juli. Bij de heden gehouden verkiezing van den gemeenteraad werden uitgebracht 267 stemmen. Gekozen werden de candidaten van »Burgerplicht", n.l. de heeren Jac. Goudzwaard met 209 stemmen en C. Bolier met 149 stemmen. De heer Goudzwaard was ook candidaat der anti revolutionaire kiesvereeniging. Op den heer Beaufort waren 119 stemmen uitgebracht. Aan de beide gekozenen werd door het muziekgezelschap »Nu met Hope" een serenade gebracht, waardoor heel wat volk op de been kwam. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Te Wilhelminadorp is aanbesteed het verbeteren en onderhouden der waterkeerende werken aan den calamiteuzen polder Oost- Beveland. 5 inschrijvers, n.l. de heeren J. de Jonge te Middelburg voor f 2129, P. Dronkers te Kapelle voor f 2109, A. Foudraine te Goes voor f 2042, C. de Wilde te Kattendijke voor f 2036 en M. Kleppe te Scherpenisse voor f 1979. Landbouw en Veeteelt. Op de veemarkt te Goes stonden Dinsdag 17 koeien aan de lijn, die ongeluk kigerwijze niet van eigenaars zijn veranderd. Krabbendijke, 10 Juli. In den tuin van den heer W. Verlare staat een pereboom, die hoewel vruchten dragende, weer op nieuw begint te bloeien. Reeds een 20-tal bloesems zijn zichtbaar. KERKNIEUW 8. De aanstaande gewone vergadering van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk zal op Woensdag 17 Aug. a.s. gehouden worden. Als leden hebben zitting vanwege het Prov. Kerkbestuur van Zeelandds. C. R. van Lelyveld te Goessec. ds. J. H. Schreuder te OvezandeP. J. Siegers, oud-ouderling te Vlissingensec. J. F. Hennequin, ouderling te Sluis. Bij de Ned. Herv. Kerk waren 1 Juli 1.1. 243 predikantsplaatsen vacant, of 9 minder dan op 1 Jan. van dit jaar in Zeeland zijn 27 plaatsen vacant. Thans zijn nog 28 candi daten beroepbaar. Ds. A. de Yisser, beroepen van Har- lingen, werd j.l. Zondagvoormiddag bevestigd bij de Herv. Gem. te Wolfaartsdijk door zijn ambtsvoorganger, ds. F. Hage, thans em.- pred.met een rede naar aanleiding van Joh. 13 20a des namiddags hield de nieuwe leeraar zijn intreê-rede, tot grondslag nemende Hand. 1 8. Zondagvoormiddag werd ds. H. L. A. Feijkes bevestigd bij de Herv. Gem. te Arnemuiden door zijn vader, ds. H. Feijkes van Dordrecht, met een rede naar Ezechiël 33 7 en deed des namiddags zijn intreé-rede, tot grondslag nemende 2 Cor. 8 9. Hiermede is vervuld een vacaturedie 27 jaar heeft geduurd. Aangenomen het beroep naar de Herv. Gem. te Doeverendoor den cand. J. Osse- waarde te Goes, die voor dat naar Hoedekens- kerke heeft bedankt. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Stellendam, door den cand. E. D. G. v. d. Horst te Amsterdam. Beroepen bij de Herv. gemeente te Nieuw- en St.-Joosland, ds. G. H. Locker te Welsum bij Kampen. Men meldt uit Ouddorp: Ds. Broekens van Friescheloo, die de vorige week voor Ouddorp bedankte en Zaterdag por telegram het beroep aannam, heeft thans weer voor het beroep bedankt. Naar men verneemt, is de reden hiervan, dat de tijd om het beroep aan te nemen Zaterdag reeds verstreken was en er moeilijk heden zouden kunnen ontstaan, indien de heer Broekens nu toch het beroep aannam. De heer J. Ossewaarde cand. te Goes, heeft bedankt voor het beroep naar Hoedekens- kerke en aangenomen dat naar Overveen. O N D E K W IJ 8. Tot leeraar in de Engelsche taal aan bet Gymnasium te Leeuwarden is benoemd de heer R. A. Hugenholtz, leeraar in de Engelsche taal en letterkunde aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus te Goes. St.-Filipsland, 9 Juli. Als no. 1 op de voordracht voor onderwijzer aan een openb. school 2e klasse te Amsterdam is goplaatst de heer A. H. G. de Wilde van bier. Na gehouden overgangsexamen pan de Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg zijn aan die inrichting o. a. bevorderdde leerlingen A. C. en J. J. Polderman van St.-Aüualand van de le naar de 2e klasse en de leerling C. J. Droogendijk van Stavenisse van de 2e naar de 3e klasse. Op de voordracht voor directrice der meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs met 5-jarigen cursus te Haarlem komt voor mej. S. van Slee, directrice van een dergelijke instelling te Middelburg. Aan den heer A. Visser is tegen 1 November a.s. door den gemeenteraad van Kapelle op de meest eervol'e wijze ontslag verleend als hoofd der school in die gemeente. De heer Visser, de nestor der Zuid-Be veland- 8che onderwijzers, heeft een eervol verleden achter zich. Moge de krasse grijsaard een welverdiende rust tegemoet gaan Zooals men weet, wordt te 's-Graven hage een tentoonstelling gehouden, betrekking hebbende op het ambachts-onderwijs, en niet meer dan natuurlijk dan dat ook de Goesche Ambachtsschool aan die tentoonstelling deel neemt. Maandag is die collectie naar Den Haag opgezonden en Zaterdag te voren was in de school daarvan een vóór-tentoonstelling gemaakt. Van het schilderen, dat nog slechts zeer kort wordt onderwezenkan niets worden ingezonden; van het smeden, timmeren en vakteekenen natuurlijk zooveel te meer. De tentoonstelling gaf een duidelijk overzicht van den gang van het onderwijs in de drie op volgende klassen, zoowel voor hout- als voor ijzerbewerking. Van de eenvoudigste voorwerpen (pennen, wervels) tot de meest samengestelde. Zoo van do tweede klasse een schoorsteenmantel, kappen en trappen. Van de derde klasse (onderwijzer Hoogesteijn) een lichtkozijn met binnenblinden en zonneblinden, fronttrappen met en zonder leuning, en tal van andere voorwerpen, die de aandacht trokken van den beschouwer. Van alle werkstukken waren de teekeningen aanwezig. Ook de teekeningen zijn klasse- gewijze gerangschikt, d. w. z. van de meest eenvoudige tot de meest samengestelde, en natuurlijk krijgt de timmer-afdeeling, zoowel als de afdeeling smeden uitsluitend teekeningen, die betrekking hebben op haar vak. De op ijzer-bewerking betrekking hebbende voorwerpen vertoonden eveneens duidelijk den gang van het vak-onderwijsde eenvoudigste proefstukken naast de meest samengestelde. De onderwijzer Palsenburg heeft er eer van deurpaneelen, een uithangbord, deurknoppen, zeer gecompliceerde sloten. Ongetwijfeld zal de collectie der Goesche school een goed figuur maken in Den Haag. Visscherij-Bericliteii. Op de reede voor Willemstad had een visscher een steur aan een der boeitonnen met een touw vastgemaakt. Een der schippers in dien omtrek had dit vernomen en sneed een paar uur later het touw van de ton af, waarna hij den steur meenam. Juist kwam dien dag Hr. Ms. stoomschip, hetwelk methet toezicht op de visscherijen belast is, met den vloed binnen. De visscher, wien de steur ontstolen was, gaf daarvan terstond kennis, waarna de stoomboot op den schipper afging en hem den steur weder ontnam en aan den visscher teruggaf. Er is onmiddellijk proces-verbaal opgemaakt ten Raadhuize te Willemstad. Verleden week werden te Urk aange bracht 1.780.000 stuks ansjovis, waarvan de helft door visschers van elders. Prijs f 5 per 1000 stuks. De groei der zaaioesters op de Ierseksche banken is over het algemeen zeer bevredigend te noemen. Het is nu weer bij de jongste verpachtingen gebleken, dat de oesterperceelen gaandeweg belangrijk minder gunstige resul taten opleveren, slechts de helft van de vorige pachtsommen werd gebodende mosselbanken daarentegen leveren een bron van goede inkomsten op, de opbrengst daarvan bij de verpachtingen bedroeg het dubbele van de voorgaande. BRIEVEN UIT ZIERIKZEE. VIII. Lezers en lezeressenIk ben slecht te spreken. Vraagt mij, bid ik u, niets. Sedert den uitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer, waardoor de politiseerende kerkelijke partijen ongetwijfeld aan het staatsroer zullen komenben ik geheel van streek. Zelfs Zierikzee, het district, dat ik als een onneem baar bolwerk van verdraagzaamheid en ver lichting beschouwde, is om. Af en toe begin ik me zeiven af te vragen, of ik ook soms om ben. Dat ware heusch! nog zoo kwaad niet. Wellicht bracht ik het dan nog tot volksvertegenwoordiger. Jaarlijks f 2000 trac- tement in den zak te steken, afgezien van de eer en invloed aan het mandaat verbonden, is niet te versmaden. Misschien werd ik nog Minister. Van Ministers gesproken, in de courant heb ik gelezendat het huidig Ministerie zijn portefeuilles ter beschikking van Hare Majesteit de Koningin heeft gesteld. Dat was te verwachten. Maar zou het waar zijn, wat de bladen ook berichten, dat aan dr. Abraham Kuyper de samenstelling van een nieuw Ministerie is opgedragen Onmoge lijk is het niet. En zoo het waar mocht blijken, dan zou ik wenschen, dat hij onzen geachten afgevaardigde voor Zierikzee als Minister van Financiën voordroeg, wat ver moedelijk dezen niet onaangenaam zou zijn. In dat geval bestond er kans, dat de rijks subsidie voor de Hoogere Burgerschool ver hoogd werd, indien eventuëele pogingen om de Regeering te bewegen haar door den Staat te doen overnemen onverhoopt mochten mis lukken. Nu ik toch over de Hoogere Burger school aan het praten benwensch ik belanghebbenden opmerkzaam te maken, dat aan deze instelling een leeraar in de scheikunde verbonden is, die volgens de wet niet bevoegd is daarin onderwijs te geven. Hij bezit wel een buitenlandsche acte, maar volgens de Nederlandsche wet geeft deze niet het recht van doceeren. Zijn mijn inlichtingen juist, dan is er onlangs een oproeping voor leeraar in de scheikunde vanwege Burgem. en Weth. fedaan, en hebben zich ook twee Nederlandsche octoren in de scheikunde aangemeld, maar van een voordracht uit deze aan den Raad heeft men tot dusverre niets gehoord. Te ontkennen valt niet, dat het zeer hard zou vallen iemand aan den dijk te zetten, die de vereischte kundigheden bezit, en een acte, zij het dan ook een buitenlandsche, als een bewijs van zijn vakkennis kan overleggen. Is zijn onderwijs daarbij voortreffelijk, zoodat daarover niet te klagen, maar dit veeleer te roemen valt, dan is het dubbel lastig aan zoo iemand zijn congé te geven. Maar de wet, zij moge hard wezen, zij is gemaakt om te worden nageleefd. In strijd met haar mag niet worden gehandeld, zeker niet door het openbaar gezag, dat in de allereerste plaats geroepen is haar richtig uit te voeren. De vonnissen, die in den laatsten tijd door de rechtbank alhier in drie belangrijke strafprocedures gewezen zijn, werden in hooger beroep niet bevestigd. In het strafgeding, rakende de brandstichting in de Korte Nobelstraat, achtte de rechtbank het feit wettig bewezen, terwijl de hoogere rechter van oordeel was, dat het bewijs in rechten niet was geleverd. In de strafzaak betreffend het doodelijk schot van den Bruinisser arts uit het flobertgeweer ging de rechtbank uit van het standpunt, dat het feit moest gebracht worden onder mishandeling met doodelijken afloop, terwijl het hof van oordeel was, dat het behoorde tot de rubriek van culposen doodslag, en eindelijk in de zaak, waarin twee gebroeders wegens meineed door de recht bank veroordeeld waren, werden beiden in hoo ger beroep vrijgesproken. Deze uiteenloopende rechtspraak vermeld ik om te doen uitkomen den grooten waarborg voor een goede recht spraak, die in de drie instantien (eersten aanleg, hooger beroep en cassatie) gelegen is. Maar nu meene het lezend publiek nietdat de rechterdie in eersten aanleg vonniste minder onpartijdig of minder bekwaam is dan de rechter, door wien de zaak in hooger beroep is behandeld. Die gedachte ware een grove dwaling. De rechtbank van Zierikzee bestaat uit hoogst achtenswaardige rechtskundige mannen, in wier handen de rechtspraak volkomen veilig is. Het verschil in inzicht tusschen hen en een hoogeren rechter bewijst slechts, dat sommige strafzaken uit onderscheiden oogpunt kunnen beschouwd worden. Zierikzee, 9 Juli 1901. B RINI O. Wij maken onzen geachten medewerker opmerk zaam, dat de bedoelde leeraar, die in Duitschland den doctortitel in de scheikunde behaald heeft, tot groote tevredenheid der schoolautoriteiten aan de Hoogere Burgerschool alhier werkzaam is, zoodat door het gemis van een Nederlandsch diploma het onderwijs in geen enkel opzicht geschaad wordt. De Red. Koninklijk bezoek aan Harken. H. M. de Koningin-Moeder is Maandag morgen, vergezeld van den Vorst en de Vorstin van Bentheim en familie, te 10.16 spoortijd per gewonen trein uit Baarn aau het Centraal-Station te Amsterdam aangekomen. Voor de Koninklijke familie was in den trein een salonrijtuig gereserveerd. De Vorstelijke personen werden door den Burgemeester Mr. Van Leeuwen op het perron opgewacht. In drie rijtuigen reden H. M. en hare gasten en nog eenig gevolg naar de Ruyterkade, waar aan éón der steigers een jacht van den Havenstoomboot- dienst gereed lag, waarmede een tochtje werd ondernomen naar het eiland Marken. De bedoeling was binnendoor over Monniken dam en Broek-iu-Waterland naar Amsterdam terug te keeren, vanwaar de Vorstelijke personen per trein van 6.14 naar Baarn terugkeerden. De zaakNoëls van Wagen ingen. Reeds is medegedeeld, dat tegen den gearresteerden Noëls van Wageningen rechts ingang is verleend met bevel tot gevangen houding en last tot instructie. Die is (volgens het Nieuwsgeschied in verband met de aanklacht van den curator in het faillissement van de chemische fabriek »Hollandia", op grond van gebleken valschheden in het journaal, het grootboek, de balans en de winst- en verliesrekening van die maatsobappij en het gebruikmaken daarvan in de ver gaderingen van aandeelhouders. Deze valschheden hadden de strekking de uitkeering van een gefingeerd dividend van 12 pCt. te doen goedkeuren, niettegenstaande beklaagde bekend was, dat de fabriek met verlies had gewerkt. Het blad kan hieraan toevoegen, dat nog dagelijks bij de justitie klachten inkomen wegens verduistering van effecten en geld, welke zou gepleegd zijn door de directie van de Bataafsche Bankinzonderheid betreffen deze klachten den voorfcvluchtigen Knapp, den mede-directeur van Noëls van Wageningen. Tweeërlei benoemingen. (Ingezonden aan de N R. Ct.) Zaterdag j.l. benoemde de liberale gemeente raad van Groningen tot directeur der H. B. 8. met 3 j. cursus no. 1 van de voordracht, een katholiek; op denzeJfden dag benoemde de katholieke gemeenteraad van Nijmegen tot directeur der H. B. 8. novier van de voordracht, een katholiek, terwijl als no. 1 van de voordracht was geplaatst een directeur eener andere H. B. S., die als wetenschappelijk man en paedagoog hoog aangeschreven staat. Eenigo jaren geleden benoemde de liberale gemeenteraad van Schiedam tot rector van het gymnasium no. 1 van de voordracht, een katholiek; verleden jaar benoemde de katholieke gemeenteraad in Nijmegen tot rector van het gymnasium buiten de voordracht een katholiek, terwijl twe8 zeer bekwame rectoren van andere gymnasia op de voordracht stonden. Enz. Enz. Enz. Met dank voor de plaatsruimte, X. N.B. Als bijkomende omstandigheid zij nog vermeld, dat het allergrootste deel der leer lingen van het Gymnasium en de H. B, School te Nijmegen protestant is. De „Pier" te Sclieveningen en de pleiziertoclitjes in zee. Scheveningen is nu »au grand complet". Als badplaats heeft het in dit seizoen de volmaaktheid bereikt met zijn wandelhoofd »Wilhelmina" en den aankleve van dien. Het nieuwtje is ingeslagen en verheugt zich in een enorme belangstelling, ja, is den Hagenaar zoo eigenaardig geworden, dat do bourgeoisie in de residentie over een bezoek aan het wandelhoofd spreekt als*ga je mee pierewaaien?" in letterlijken zin opgevat natuurlijk. De pier is dan ook een groote aantrek kelijkheid, tot niet geringe schade van de land-inwaarts gelegen verfrisschingsetablisse- menten, die ter wille van de ^nouveauté" nu nauwelijks meer aangezien worden. Do geheele uitgaande wereld van 's-Gravenhage en omstreken stroomt naar het soliede bouw werk, dat zijn superioriteit over de zee in menigen voorjaarsstorm heeft bewezen. Zelfs te midden van beukende golven en koog- aanrollende deining kan de bezoeker veilig genieten van het wijdsche panorama, dat zee en strand hem bieden. Buitendien is nu ook de gelegenheid geopend uitstapjes te maken in zee, nader in kennis te komen met de voor- en nadeelen, die het woelige, zilte element aanbiedt. Aan de sedert eenigen tijd ondernomen boottochten van Rotterdam naar het wandel hoofd is nu namelijk vastgeknoopt een dagelijksche serie uitstapjes in volle zee. De pier -vormt hiervan het uitgangspunt en Zondag was men in de gelegenheid de première bij te wonen, die uitstekend slaagde. De nieuwgebouwde salonstoomboot ïHeeren- veen", bestemd voor den dienst van De Lemmer op Amsterdam, doch nu tijdelijk voor de uitstapjes disponibel, voldeed aan alle betreffende eischen. Het schip is gebouwd door de firma J. K. Smit te Kinderdijk, heeft een capaciteit van 350 Indicateur paardekracht, is met groot comfort ingericht en wat het voornaamste is: is gebleken uit stekend zeewaardig te zijn. Voor wie wil genieten van een miniatuur-zeereis met al haar zoet en zuur is een zeetochtje met de »Heerenveen" alleszins aanbevelenswaardig. De Tilburgsche kindermoord. Naar aanleiding van verschillende tot ons gerichte vragen, kunnen wij beslist meedeelen, dat Zaterdagmorgen nog niet appèl was aangeteekend. Op goede gronden kunnen wij hieraan echter toevoegen, dat wij het zeker achten dat bet O. M. in hooger beroep zal komen. Hij heeft daartoe nog een week tijd I 's B. Ct. Een afschuwelijke misdaad. In de onmiddellijke nabijheid van Parijs, bij Maisons-Alfort, is een ongewoon brutale misdaad gepleegd. Een meisje van 9 jaar is vermoord en beleedigd door een ellendigen onmensch. De vrouw van een visscher, Poitrault gebeeten, had haar 9-jarig dochtertje naar een restaurant in de nabijheid gezonden, om visch te brengen. Het meisje deed haar boodschap en keerde naar buis terug. Toen zij lang uitbleef, ging men haar zoeken en vond haar lijk in een boscbje langs den weg. Zij was met een zijden halsdoek geworgd en alles bewees, dat zij, na hevigen tegenstand geboden te hebben, op ergerlijke wijze be leedigd was. Toen de politie verscheen, was de halsdoek verdwenen; de dader kon dus niet ver zijn. Een man is gearresteerd, verdacht den afgrijselijken moord te hebben gepleegd. Grondafschuiving. Te Utrecht zijn bij het delven van een put achter de Twijnstraat, door het verschuiven der aardlaag, vijf werklieden onder den grond begraven geraakt. Vier van hen kwamen met geringe kwetsuren vrij, doch de vijfde, de 33-jarige grondwerker Van D., is aan de gevolgen van inwendige kneuzingen overleden. De ongelukkige zou binnenkort in het huwelijk getreden zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2