Uit Stad en Provincie. Zierikzee, 15 Mei. Heden namiddag ten twee ure vergaderde in de Concertzaal alhier de Centrale Liberale Kiesvereeniging. De Voor zitter, de heer Mr. A. J. F. Fokker, opende de vergadering. Nadat de notulen door den Secretaris, den heer J. A. de Bruyne, voorgelezen en door de vergadering goedgekeurd waren, werd de presentielijst vastgesteld. Tegenwoordig waren de afdeelmgen Zierikzee Haamstede Ellemeet BrouwershavenMidden-DuivelandDreischor, Bruinisse, Noordwelle, "West-Duiveland, Noord- gouwe, gezamenlijk 36 afgevaardigden, die met de elf leden van het Centraal Bestuur 47 stemmen uitbrachten. Aan de orde is de candi- daatstelling voor de Provinciale Staten. Met algemeene stemmen werden de aftredende leden, de heeren J. H. C. Heyse, M. Bolle Lz. en C. J. Hocke Hoogenboom, tot candidaten ge proclameerd. De Voorzitter wekt de afgevaardigden op bij de aanstaande verkiezing voor de Provinciale Staten al de krachten in te spannen, want de vijand heeft bij de jongste verkiezing ons een les gegeven op onze hoede te zijn. Alvorens over te gaan tot de candidaatstelling voor de Tweede Kamer, wenscht hij eenige oogenblikken te verwijlen bij den heer J. J. van Kerkwijk, die den heer Anemaet als afgevaardigde opvolgend, onafgebroken ons district in de Tweede Kamer vertegenwoordigd heeft. Hij getuigde van den heer Van Kerkwijkdat hij ten allen tijde personen, gemeenten en corporatiën met raad en daad bijstond. Bekend met de persoonlijke en zakelijke toestanden van het district, aarzelde hij nimmer als het noodig bleek, de hulp van Minister of andere autoriteiten in te roepen. Hij was de vader van ons district. In het Parlement was hij een flinke figuur. Hij behoorde niet tot de kleine kamerleden, die zich slechts alleen bezig houden met de districtsbelangen, maar hij was één van hen, die ook optrad voor de groote belangen van het rijk. Op zijn initiatief werd bij de behandeling van het wets-ontwerp op de Grond belasting bepaald, dat de huurwaarde op de gebouwde eigendommen zou worden herzien. Hij was het, die het nut der bevordering der stoom tramwegen van staatswege in het licht stelde. De afdamming van het Slaak is zijn werk geweest, zoodat het mogelijk werd Schouwen-Duiveland door een stoomtram met den vasten wal te verbinden. Men kon hem niet rangschikken onder de constante sprekers, die bij elk onderdeel van de Begrooting het woord moesten voerenhij vermorste niet den nationalen tijd. Had hij iets te zeggen, dan was het van beteekenis, en dan miste, wat hij sprak, ook het doel niet. Zijn scherpe, rake interpellaties bezorgden niet alleen menig kamerlid, maar ook menig minister een rilling. Zelfs zijn tegenstander, Dr. Kuyper, getuigt van hem, dat hij was een onafhankelijk man, een zeer verdienstelijk kamer lid, met een groote mate van bekwaamheid en belezenheid. Het is, zoo vervolgde spreker, onze plicht onze overtuiging uit te spreken, dat de heer J. J. van Kerkwijk, van 1863 af, dat hij als onze volksvertegenwoordiger gekozen werd, zich jegens dit district verdienstelijk heeft gemaakt. Hij stelt voor die motie ter kennis van den heer Yan Kerkwijk te brengen. (Donderend applaus). Conform het voorstel van den Voor zitter wordt besloten. Aan de orde is de verkiezing van een candi- daat voor de Tweede Kamer. Bij de vaststelling van de presentielijst blijkt, dat ook Flakkee door twee afgevaardigden, uitbrengend34stemmen, vertegenwoordigd is. Op de candidatenlijst staan twee candidaten, de heeren Mr. A. J. F. Fokker en J. A. de Bruyne. Eerstgenoemde verzocht van de candidatenlijst geschrapt te worden. De uitslag der stemming is, dat de heer J. A. de Bruyne met bijna algemeene stemmen tot eandi- daat voor de Tweede Kamer gekozen is. De Voorzitter wekt de afgevaardigden op om elk in hun kring krachtig werkzaam te zijn voor de verkiezing, opdat de door ons gekozene candidaat bij de stembus de overwinnig behale. De Voorzitter vraagt, of nog iemand het woord verlangt. De heer F. C. van der Vliet wenscht het reglement veranderd te zien in dier voege, dat de candidaat, die de meeste stemmen op zich vereenigt, die hij in de verschillende afdeelingen verkregen heeft, als de gekozene candidaat van de Centrale zal beschouwd worden. Spreker licht zijn voorstel toe. De Voorzitter merkt op, dat een voorstel tot wetsverandering niet kan uitgaan van een afgevaardigde, maar wel van een afdeeling. Bovendien is uitgemaakt, dat elk afgevaardigde, die zijn mandaat aanneemt, verplicht is te stemmen in den geest van de meerderheid zijner afdeeling. De heer J. A. de Bruyne betuigt zijn erkentelijkheid voor het vertrouwen, dat men in hem stelt. Hij ontveinst zich niet de zwaarte van den strijd in dit district. Met den Voor zitter spoort hij daarom allen aan flink op hun post te wezen. Het geldt hier niet meer zijn persoon, maar de liberale partij. Alles spanne men in om tot de overwinning bij de stembus te geraken. En mocht hij gekozen worden, dan hoopt hij zich het vertrouwen waardig te maken, dat men in hem gesteld heeft. (Applaus). Niemand meer het woord vragendwordt de vergadering gesloten. Noordwelle. In een Maandagavond gehouden vergadering der liberale kiesvereeniging Noord welle en omstreken is de heer J. A. de Bruyne voorloopig candidaat gesteld voor de Tweede Kamer; terwijl de heeren J. H. C. Heyse, C. J. Hocke Hoogenboom en M. Bolle candidaat werden gesteld voor de Provinciale Staten. i Ellemeet. Door de liberale kiesvereeniging Ellemeet en Eikerzee werden de aftredende leden der Provinoiale Staten de heeren J. H. C. Heyse, M. Bolle Lz. en C. J. Hocke Hoogen boom opnieuw candidaat gesteld. Bruinisse, 14 Mei. Door de Kiesvereeniging «Burgerplicht" zijn tot candidaten voor de Provinciale Staten gekozen do heeren Heijse, Bolle en Hocke Hoogenboom, Tot candidaat voor de Tweede Kamer werd gekozen de heer A. J. De Bruyne. De heer W. Jumelet werd aan gewezen als afgevaardigde naar de vergadering der Centrale Liberale Kiesvereeniging. Middelburg, 13 Mei. De van 20 tot 28 dezer in de Statenzaal te houden tentoonstelling van oud Delftsch aardewerk zal bestaan uit de geheele collectie van een algemeen bekend kunstliefhebber uit de Zeeuwsche hoofdstad, den heer J. A. F. "Wat deze tentoonstelling nog aantrekkelijker maakt, is de plaats, waar zij gehouden wordt. De Statenzaal toch leent zich bij uitstek voor zulk een schoone expositie. 14 Mei. Op het door de commissie van voorbereiding van tramwegen op Walcheren bij den gemeenteraad alhier ingediend verzoek om subsidie uit de gemeentekas, wordt door Burgem. aan den raad voorgesteld te berichten dat dit verzoek eerst dan in overweging kan worden genomen, wanneer zal blijken dat van het aan de heeren Den Bouwmeester c.s. toegestane subsidie voor een tramweg MiddelburgDomburg met doortrekking naar Westkapelle, geen gebruik zal worden gemaakt. Ernstig, maar leerzaam is het geval van dien Middelburgschen korporaal der infanterie, die Zondagavond met afgereden hoofd op den spoorweg nabij Middelburg gevonden werd. Des middags van dienzelfden dag was proces-verbaal tegen hem opgemaakt wegens oneerbare aan randing van een 14-jarig meisje, onder de gemeente St.-Laurens. De jonge man, die geëngageerd was, heeft schriftelijk afscheid van zijn meisje genomen. Één uur van onbedachtzaamheid, enz. Te Middelburg is hedenmorgen een 65-jarig man, zekere Kuis, uit een sloot levenloos opge haald. De man, die voeder voor zijn konijnen was gaan halen, schijnt door een duizeling over vallen en zoo in de sloot terechtgekomen te zijn. Het 2e bataljon 3e regiment infanterie te Middelburg zal onder bevel van den majoor A. E. Roest van Limburg van 5 tot 10 Aug. a.s. deelnemen aan de schietoefeningen te Hars- camp (Gelderl.) Terneuzen, 13 Mei. Zondagochtend werd van hier gevankelijk naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht zekere H., die daags te voren in arrest was genomen ter zake van diefstal eener soip van circa f 130, ten nadeele van 3 broeders, die als afzonderlijk gezin met hem in één huis woonden, in het gehucht Sluiskil. De verdachte bekende, en wees op het erf der woning de plaats aan, waar hij f 120 van de uit een koffer op den zolder geroofde som geborgen had. Zaamslag, 13 Mei. Zaterdag vergaderde het comité voor de stoomtramverbinding Hontenisse AxelSelzaete. Er werd besloten de pogingen, om deze verbinding tot stand te brengen, door te zetten. Wanneer dus van gemeente- en polder besturen de gevraagde steun verleend wordt, zal de lijn er komen. De berichten in verschillende bladen, dat de pogingen zijn opgegeven, zijn beslist onjuist. Aanbestedingen, Verknopingen enz. Zierikzee, 14 Mei. Door den notaris J. Franse werden heden alhier publiek verkocht de volgende onroerende goederen in de gemeente Zierikzee, alshet huis en erf op den hoek van de Melk markt, wijk B, nos. 104-105, voor f 300het huis en erf, ingericht tot timmerij, in het Beddeweeg, voor f 351het woonhuis en erf aldaar, wijk B, no. 209, voor f 511 het woon huis en erf aldaar, wijk B, no. 212, voor f 160 het woonhuis en erf aldaar, wijk B, no. 213, voor f 250 de 09 aren 80 centiaren bouwland in het Poortambacht, aan den Miereweg, voor f 250. Sirjansland, 14 Mei. Ten overstaan van notaris Van Nouhuys te Brouwershaven, werd ten verzoeke van mej. de wed. J. Hanse Smallegange publiek verkocht: Één 12-jarig paard met veulen, voor f 400 één 8-jarig dito met veulen, voor f 423één spenoud veulen, voor f 90melkkoeien golden van f 123 tot f 2481- en l-|-jarige ossen en vaarzen liepen van f 50f 80kalvers voor f 39 tot f 61 één drachtig varken voor f 68. Onkosten 10 pCt. St.-Annaland. Bij de aanbesteding van de vernieuwings- en onderhoudswerken tot 30 April 1902 aan de waterkeering van den calamiteusen Suzannapolder, op 14 dezer gehouden, werden ingeleverd 15 inschrijvingsbiljetten. Ingeschreven door Johs. Elenbaas, Sint- Annaland, f9700; P. Bezuijen, Duivendijke, f 9540; L. van de Velde Jz., Bruinisse, f 9529P. Dronkers, Kapelle, f 9409 P. J. Visser, Hansweert, f 9390P. Moerland, Stavenisse, f 9366C. Bolier Cz., Bruinisse, f 9297; V. C. P. Bolier, Scherpenisle, f 9248; J. de Jonge, Middelburg, f 9120; A. A. de Wilde, Goes, f 8888; M. Kleppe, Scherpenisse, f 8860; S. Guliker, Tholen, f 8845L. M. Geluk, Tholen, f 8827 Jb. Geluk J.Lz., Tholen, f8824; Jb. Moer land Cz., St.-Annaland, f 8650. Aan den laagsten inschrijver gegund. De begrooting was f 9775.575. Landbouw en Veeteelt. Krabbendijke, 13 Mei. Eenige ingezetenen dezer gemeente kochten een veertien dagen geleden eenige Italiaansche jonge kippen en voegden die bij hunne andere, met het gevolg, dat alle aan besmettelijke ziekte zijn gestorven binnen een tiental dagen. Een landbouwer, die er tweehonderd op na hield en er 50 stuks had bijgekocht, heeft er nog een 5- of 6-tal over. Men zij dus gewaarschuwd. Nieuwerkerk, 14 Mei. Gisteren kwamen in het lokaal van Lemson bijeen dertien belang hebbenden bij het oprichten van een fairbank aan de tramhalte »de Wereld". Er werd besloten tot het plaatsen van een weegbrug met 4000 K.G. draagvermogen, waarvan de levering zal worden opgedragen aan de firma wed. Massee te Goes. Het benoodigde kapitaal kwam in aandeelen bijeen. Het bestuur bestaat uit de heeren Jac. Bou- man, voorzitter, W. H. v. Oeveren, secretaris penningmeester, R. Gaanderse en A. de Braai, commissarissen. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Ouddorp, door ds. D. Cladder te Schoonrewoerd. Beroepen bij de Herv. Gem. te Nieuw- en St.-Jooslandds. H. K. Wolfensberger te Noordeloos. O N P E B W IJ S. Dr. P. Schuringa, directeur en leeraar aan de H. B. S. te Veendam (vroeger leeraar aan de H. B. S. te Zierikzee) heeft tegen het eind van den loopenden cursus eervol ontslag gevraagd. Uit het, in het jaarboekje van den «Bond van Nederlandsche Onderwijzers" voor het loopende jaar voorkomend verslag over 1900 blijkt, dat het aantal afdeelingen met 4, het aantal gewone leden met 465, dat der algemeene leden met 13 en dat der voorstanders met 6 vermeerderde. Die cijfers waren op 31 December 1900 resp.: 176, 5564, 249 en 242. De oplaag van De Bodehet orgaan van den Bond, is tot 7000 ex. geklommen. In Zeeland zijn 11 afdeelingen met het bij elke genoemde aantal leden: Middelburg 41, Vlissiogen 28, Oosten van Zuid-Beveland 24, Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. 32Tholen en St.-Philip8land 18, Schouwen en Duiveland 31, Oostburg e. o. 37, Terneuzen e. o. 20, Noord- Beveland 11, Goes 8 en Zuiden van Zuid- Beveland 9. De sedert 1875 te Middelburg bestaande Vereeniging tot wering van schoolverzuim hield Zaterdag 1.1. haar laatste (de 129e) vergadering in het Schuttershof aldaar. De penningmeester, de heer J. W. Verhulst, voor het laatst rekenschap van zijn beheer afleggende, verblijdde het bestuur met het aan bod om het tekort van circa f 62 te dekken, terwijl de voorzitter, de heer dr. G. Smit Sibenga, den bestuursleden, benevens een vijftal hoofden van openbare scholen een maaltijd aanbood in het Schuttershof, waaraan zich 17 genoodigden (3 waren verhinderd) vereenigdén. T w e e de Kamer. (Zitting van Dinsdag 1.1). Paardenfokkerij. Bij het debat over de artikelen van het wetsontwerp, betreffende de Staatszorg op de paardenfokkerij (verplichte Rijkshengstenkeuring) werd o m. met 51 tegen 17 stemmen aangenomen een amendement van de commissie van rapporteurs, waarbij werd voorgesteld dat de keurings commissie niet uit 5 maar uit 4 vaste leden moet bestaan. De Regeering nam voorts o. a. over een amendement van de Commissie om ook Qedep. Staten te hooren over de vaststelling van dagen en plaatsen der keuringen, en een amendement van den heer Thooft, waarbij werd voorgesteld dat de mededeeling van een afkeuring met redenen moet worden omkleed. Art. 7 werd goedgekeurd na aanneming van een amendement van de Commissie, bepalende dat bij staking van stemmen in de keuringscommissie de hengst niet als afgekeurd zal worden beschouwd. Bij dit artikel had de heer Hennequin zich tegen het ontwerp verklaard, omdat hy 't verkeerd oordeelde dat alle gebreken ten aanzien van stand, gang en bouw tot afkeuring van hengsten kunnen leiden. De Regeeringscommissaris mr. Sicke3z had daartegenover opgemerkt, dat juist de noordelijke provinciën daarop hadden aangedrongen. Met 50 tegen 27 stemmen werd daarna aangenomen een door den heer Sickesz bestreden amendement van den heer Van Styrum, om het maximum straf voor vervalsching van merken vast te stellen op 1 jaar in plaats van op 3 maanden en f 600 boete. De Regeering nam over de andere door de Commissie voorgestelde amendementen. Het ontwerp werd afgehandeld en de eindstemming werd bepaald op heden (Woensdag) na de pauze. De Schoolwetswijziging is aangenomen met 79 tegen 1 stem, die van den heer Visser. Ook zijn aangenomen het ontwerp voor een renteloos voorschot voor de locaalspoor Dingsperlo-Varsseveld. Het ontwerp tot toekenning van een bijdrage van hoogstens 2 millioen voor de kanalisatie van Westerwolde werd na krachtig verdedigd te zijn door de heeren Roessingh en Schaper, als zijnde in het groot belang der provincie en door den Minister van Waterstaat aangenomen zonder stemming. Afsluiting en droogmaking; Tan de Zuiderzee. Bij de Tweede Kamer is ingekomen het wetsontwerp tot afsluiting en gedeeltelijke droogmaking der Zuiderzee. Op nader vast te stellen wyze worden voor rekening van den Staat de werken uitgevoerd, noodig: 1°. tot afsluiting van de Zuiderzee door een afsluitdijk, loopende van de Noord-Hollandsche kust door het Amsteldiep naar 't eiland Wieringen en vandaar naar de Friesche kust bij Pisaam; 2°. voor de droogmaking van twee gedeelten der afgesloten Zuiderzee, en wel: o. een noordwestelijk gedeelte begrensd door de Noord- Hollandsche kust, den afsluitdijk door het Amsteldiep, het eiland Wieringen en een aan te leggen dijk van dit eiland naar de Noord-Hollandsche kust nabij Medemblik; b. een zuidwestelijk gédeelte, begrensd door de Noord- Hollandsche kust en door een aan te leggen dijk, loopende van omtrent Blokkershoek naar 't eiland Marken en van daar naar den noordelijken oever van het Monnikendammer Gat; 3°. tot voorziening in de belangen van waterkeering, afwatering en scheepvaart, voor zoover deze door de afsluiting en de droogmaking geschaad worden; 4°. tot voorziening in de belangen der landsverdediging, in verband met de sab 1, 2 en 3 bedoelde werken. De Zuiderzee-visschersbevolking zal, op bij algemeenen bestuursmaatregel te bepalen wijze, een tegemoetkoming ontvangen in de haar door de afsluiting berokkende schade. Eene commissie zal door de Kroon benoemd worden om de Regeering van advies te dienen omtrent de voorbereidiog en uitvoering der werken. Aan deze commissie kan geheel of ten deele de leiding der werken, onder de bevelen der betrokken Ministers, worden opgedragen. Jaarlijks wordt een afzonderlijke begrooting vastgesteld voor de uitgaven voor de werken en de tegemoetkoming in de schade aan de visschersbevolking, terwijl tot dekking dier uitgaven worden bestemd de sommen, ten behoeve der werken op de algemeene Staatsbegrootingen uit te trekken, de vermoedelijke batige sloten der rekeniDgen wegens de bovengenoemde afzonderlijke begrootingen over vroegere dienstjaren, en de toevallige baten die uit de uitvoering der werken zullen kunnen voortvloeien. Twee voordeelen, die sterk op den voorgrond treden, biedt naar de Memorie van Toelichting, geteekend door de ministers van waterstaat, financiën en oorlog, mede deelt de oplossing van het Zuiderzee-vraagstukde ver betering van den waterstaatstoestand der om den zeeboezem gelegen landstreek door de afsluiting en de vergrooting der bebouwbare oppervlakte des lands door de droogmaking. De kosten van de afsluiting worden geraamd op 40.800.000 gulden, de verbetering van 't Zwolsche Diep en de voorziening in de belangen voor visscherij, defensie en waterverversching op 16.300.000 gulden, te zamen f57.000.000. Voor de inpoldering van 46.520 H.A. vruchtbaar land in Wieringer Polder en Hoornschen Polder f 35.550.000. De totale kosten van 't beperkte plan worden alzoo gesteld op rond f 95.000.000, waarvan f 57.000.000 voor afsluiten en f 38.000.000 voor droogmaking. De uitvoering kan geschieden in 18 jaar. De regeering wenscht de 57 millioen voor de afsluiting te beschouwen als uitgaaf zonder meer, uit de gewone middelen te dekken en ze te verdeelen over 60 jaar door leening, waardoor jaarlijks 2 millioen voor rente en aflossing zullen noodig zijn. Dat dientengevolge geen versterking van inkomsten noodig zou zijn, kan bezwaarlijk worden voorgespiegeld. Zwaarder en pijnlijker offers zijn door volken gebracht om hun grond gebied uit te breiden. De nieuwe polders zullen te zamen 53.000 H.A. groot zijn, waarvan 43.500 H.A. vruchtbaren grond. Voorzeker eene groote landaanwinst op vredelievenden voet UIT SCHWE BIN. Over den indruk, dien de Koningin heeft gemaakt, schrijft een correspondent: «Door haar lachend, stralend gezicht en haar vriendelijke buigingen naar alle kanten, heeft de Koningin de kalme Schweriners geheel en al «ingepakt". Men hoort van niets anders spreken dan van de Koningin. Telkens vertelt men mij, dat bij geen der vorige vorstelijke bezoeken, noch bij dat van den Keizer en andere hooge gasten, ja zelfs bij den intocht van den jongen Groothertog, eenige weken geleden, het enthou siasme en de opgewondenheid zoo groot is geweest en zoo aanhoudt als nu. Men is hier zooveel ongekunstelde vriendelijk heid van vorstelijke personen niet gewoon. Bij het prachtige weer van Maandag is half Schwerin op de been en holt van straat tot straat om de KoninginGroothertogin Marie, den Groothertog en Prins Hendrik te zien voorbijrijden". De zomervacantieg en de Leerplichtwet. Er zijn, naar bekend is, tal vau gezinnen, die een groot deel van den zomer buiten de stad of buitenlands doorbrengen. De woning wordt al of niet gesloten en het geheele gezin trekt er op uit, onverschillig of de eigenlijke vacantietijd der scholen reeds is aangebroken. Men laat de kinderen, die lager onderwijs genieten, wat eerder ophouden, men laat ze terugkeeren op school wanneer de vacantie reeds achter den rug is en zij moeten dan alleen wat harder werken om het verlorene weer bij te spijkeren. Zoo was het. Maar zoo gaat het nu niet meer, herinnert Het Vaderland. Vertrek van het gezin voor een tijdelijk verblijf elders is geen wettige reden van verzuim in den zin der Leerplichtwet. Daarom een waarschuwing aan de ouders van sohoolgaande kinderenRekent met de wet bij het vaststellen uwer reisplannen, als gij niet met den rechter in aanraking wilt komen. Spoorwegongeluk te Ludwigsliafen. De sneltrein BazelBerlijn reed Vrijdagavond om 9 uur 18 in snelle vaart het station binnen. De locomotief was bemand met een nieuwen machinist, die, onder toezicht van een ouderen collega, de lijn moest leeren kennen. Of nu de rem weigerde over te gaan, of te laat in werking werd gesteld, is nog niet opgehelderd. De locomotief vloog pijlsnel over de draaischijf, wierp het stuitblok omver, liep over het asphalt- perron en dwars door den steenen mum* van den stationscorridor, snelde over het perron aan de andere zijde en de rails der lokaaltreinen heen, vernielde de ijzeren omheining van de depothaven, benevens twee op de rails staande goederenwagens en stortte toen met den tender in de Rijnhaven, waarbij de locomotief geheel onder de oppervlakte verdween. De personen- en goederenwaggons bleven op den oever staan, daar de tender zich op het laatste oogenblik van de rest van den trein had losgescheurd. De passagiers bemerkten niet veel van het ongeval en zagen alleen ver wonderd rond, toen zij den trein op een zoo zonderlinge plaats moesten verlaten; de stoker viel in het water en werd door schippers op het droge gehaald, terwijl de machinist Bauer door den uitstroomenden stoom zware verwondingen aan de beenen bekwam. De vrouw van aen bediende Bieltau, die haar man aan het station opwachtte, werd op zijde geworpen en zóó zwaar verwond, dat de dood reeds na verloop van korten tijd intrad. Het spoorwegpersoneel werkte den ganschen nacht door en bracht de wagens van den sneltrein weldra op het goede spoor. De dienst is niet verstoord en de materieele schade mag betrekkelijk gering genoemd worden. D© kindermoord t© Tilburg. De behandeling van den geruchtmakenden Tilburgschen moord op het doohtertje van den heer Kessels aldaar is nu definitief bepaald op 12 Juni. Er zijn ongeveer 100 getuigen gedagvaard en men meent, dat het proces wel een week in beslag zal nemen. De belangstelling is zeer groot. Wat zou ©r achter zitten? Tegelijk met den vader en de moeder van het Groene Weeshuis te Groningen, vertrekken de voogdessen en al de beambten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2