Uit Stad en Provincie. Tweede Kamer. ter verbetering van den toestand van den werkman. Engeland. Londen, 7 Mei. Door het Lagerhuis is na een geanimeerd debat van 2 dagen, met 333 tegen 227 stemmen goedgekeurd het besluit tot oplegging van een uitvoerrecht op steenkolen, ten bedragen van 4 shilling per ton. Daarop werd de begrooting ingediend en voor de eerste maal in lezing genomen. Frankrijk. Een hevig onweder, vergezeld van storm en hagel, woedde Vrijdag over Frankrijk. In Parijs beperkten de stormen zich tot het naar huis jagen van voorbijgangers, maar ten plattenlande is de toegebrachte schade aanzienlijk. In den namiddag sloeg de bliksem in één compagnie van het 46e linieregiment, dat in de omstreken van Chalons sur Saöne manoeu vreerde. Acht soldaten werden getroffen, een hunner doodelijk. In de omstreken van Dijon is enorm veel schade aangericht aan de te veld staande wijogewasseneen landbouwer werd in zijn wijngaard door den bliksem getroffen en gedoodtoen zijn verkoold lijk gevonden werd, was de lengte ingekrompen tot 80 c.M. De toren te Meursault werd door den bliksem getroffen en gedeeltelijk verwoest. Te Villeloup, nabij Troyes, werden twee landeigenaars door den bliksem doodgeslagen. Te Arbresle, nabij Lyon, sloeg de bliksem in het hotel Chappet, waar juist een feestmaal gegeven werd. Het verschijnsel veroorzaakte de grootste opschudding, doch geen der dischgenooten bekwam letsel. Nederland. Apeldoorn, 6 Mei. Er is wellicht geen plaats in 'ons land, die de laatste jaren zoo uitgebreid is, wat zielental betreft en daarmee onvermijdelijk gepaard gaanden aanbouw van nieuwe huizen en villa's, als deze gemeente. Dat heeft veel voor; helaas, 't heeft ook zijn schaduwzijde. Door het productief maken van alle mogelijke bouwterreinen verliest Apeldoorn zoo onwille keurig zijn liefste plekjes en wandelingen. Nu het "Wilhelminapark weer. Alle schaduw rijke laantjes zijn verdwenen. De prachtigste boomen zijn gevallen en het is weemoedig om aan te zien welke woudreuzen er nog op de nominatie staan voor den houthakker. Zeker is het, dat daardoor uitgestrekte bouwterreinen ontstaan, maar het eigenaardige van het oude Maria's lust verdwijnt toch. "Wel ziet men daardoor velen weer in de behoeften van hun gezinnen voorzien en een gezellige bedrijvigheid. Dit is de lichtzijde. Ook op de heide achter den Hoogen Duvel, waar Z. K. H. de Prins-Gemaal ruim honderd arbeiders aan het werk heeft, heerscht een gezellige drukte en zijn de werklui allen even opgewekt. Zij krijgen dan ook een, voor hun doenhoog loon, f 1 daags. Z. K, H. gaat zich dikwijls overtuigen van den goeden gang van het werk en schijnt zich bij het volk niet alleen gezien maar ook bemind te maken. Als hartstochtelijk jager heeft Hij echter den arbeiders aangezegd, dat, als er één van hen als strooper van een hert wordt aangegeven, hij direct van de lijst zal worden geschrapt en er nooit weer op zal komen. Amsterdam, 7 Mei. Hedenmorgen is de gouden koets (geschenk van het volk aan H. M. de Koningin) voorloopig bijgezet in het Rijks museum en geplaatst in de groote voorhal, toegang gevend tot de zoogenaamde eerezaal van het schilderijenmuseum. Zierikzee, 8 Mei. Maandagavond vergaderde de Liberale Kiesvereeniging, afdeeling A, ten huize van mej. de wed. Kanaar. De notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter, de heer J. A. de Bruyne, deelde mede, dat de heer C. J. Hocke Hoogenboom, de candidaat van de Centrale Liberale Kiesvereeniging, tot lid der Prov. Staten was gekozen. Aan de orde is, wegens de periodieke aftreding van de heeren J. H. C. Heijse, M. Bolle Lr. en C. J. Hocke Hoogen boom, het stellen van candidaten voor de Provinciale Staten. De heer Kloppert stelt voor de drie aftredende leden te herkiezen. Hij wijst op hetgeen de twee eerstgenoemden in de Staten reeds gepraesteerd hebben, terwijl de laatst genoemde nog geen gelegenheid had in de Prov. Staten te toonen, wat hij vermag, maar voorzeker belooft een waardig en krachtig lid te zullen zijn. De vergadering besliste hierop met algemeene stemmen de drie aftredenden te candideeren. Overeenkomstig het voorstel van mr. A. J. F. Fokker, in de vorige vergadering gedaan, werd bij acclamatie besloten dezelfde tien leden naar de Centrale af te vaardigen, die Zierikzee by de jongste vergadering van de Centrale vertegenwoordigd hadden. Ter tafel komt de verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer. De voorzitter deelt mede, dat de heer Van Kerk wijk te kennen had gegeven wegens gezondheidsredenen niet meer voor een verkiezing in aanmerking te willen komen. Eerbiedigend het motief, bracht hij warme hulde aan den heer Van Kerkwijk voor de dienstendie hij aan dit district en aan de liberale partij bewezen heeft, gedu rende de vele jarendat hy onze vertegenwoordiger in de Tweede Kamer geweest is. (Applaus). De voorzitter stelde voor, om aan de tien afgevaardigden naar de Centrale op te dragen een voorstel in de vergadering te doen, dat van wege haar een dankbetuiging zal gezonden worden aan den heer Van Kerkwyk. Aldus wordt besloten. De voorzitter1 verliet hierop het voorzittersgestoelte, den heer Mr. D. van der Vliet verzoekend de leiding der vergadering op zich te willen nemen. De waarnemende voorzitter deelde mede, dat op de can- didatenlyst stonden de heeren J. A. de Bruyne, mr. A. J. F. Fokker en J. H. 0. Heijse. De heer J. A. de Bruyne werd door de heeren Adriaanse, N. van den Bout, Ch. W. Vermeys en F. A. Kloppert krachtig aanbevolen. Ten aanzien van den tweeden candidaat, den heer mr. A. J. F. Fokker, had de heer mr. D. van der Vliet aan de vergadering medegedeeld, dat gene niet wist, of de Minister toestemming zou geven tot een gelyktydige vervulling van het lidmaatschap der Kamer en van de betrekkingen, die hij bekleedde. Over laatstgenoemden candidaat werd niet ge sproken. De uitslag der stemming was, dat de heer J. A. de Bruyne tot candidaat der Kiesvereeniging geproclameerd werd. De heer J. A. de Bruyna dankte de vergadering voor het hem geschonken bewys van sympathie en vertrouwen. Bij de omvraag gaf de heer F. O. van der Vliet het Bestuur in overweging in het vervolg aan de leden gelegen heid te geven bij ongeteekende briefjes namen van candi daten op te geven. Nadat de waarnemende voorzitter beloofd had deze aan gelegenheid in eene Bestuursvergadering ter sprake te zullen brengen, werd door hem met een krachtige opwekking trouw en eendrachtig ter stembus op te komen, en den candidaat te stemmen, dien de Centrale zal aanwijzen, deze vergadering gesloten. Op de lijst van hoogstaangeslagenen in de Rijks-directe belastingen in Zeeland komen o.a. voor Bierens, Cornelis, te Tholen, geb. to Nieuw-Vosmeer 11 Mei 1816. Boeije, jhr. mr. Jacobus Willem Daniel Schuurbeque, te Noordgouwe, geb. te Zierikzee 26 Maart 1845. Bout, Jacob Marinus van den, te Zonnemaire, geb. te Zonnemaire 19 Maart 1857. Casembroot, jhr. mr. Eduard August Otto de, te Middel burg, geb. te Tholen 15 Juli 1860. Clercq, mr. Johannes Cornelis van der Lek de, te Zierikzee, geb. te Zierikzee 11 April 1841. Clercq, Theodorus Cornelis Jacobus Jacob van der Lek de, te Haamstede, geb. te Zierikzee 21 Mei 1852. Dorst, Cornelis, te Stavenisse, geb. te Stavenisse 14 Januari 1810. Geluk, Adriaan Jacobus, te St.-Maartensdijk, geb te Tholen 5 November 1848. Graaff, Jacobus Marinus de, te Aardenburg, geb. te Poortvliet 7 Februari 1846. Have, Boudewijn Giljam van der, te Ouwerwerk, geb. te Ouwerkerk 13 September 1835. Houwer, Johannes Eliza Mulock, te Goes, geb. te Zierikzee 10 September 1841. Jonge van Ellemeet, jhr. mr. Jan Willem Claude de, te Zierikzee, geb. te Oostkapelle 19 April 1846. Keller, Johan Jacob, te Zierikzee, geb. te Zierikzee 27 December 1824. Moolenburgh, Cornelis Johannes, te Noordgouwe, geb. te Haamstede 19 Februari 1837. Vliet, Frederik Cornelis van der, te Zierikzee, geb. te Zierikzee 1 Juli 1860. Wagtho, Johannes Wilhelm, te Tholen, geb. te Tholen 8 April 1858. Weijde, Adriaan van der, te Ellemeet, geb. te Ellemeet 29 Maart 1861. Alhier is door den heer W. P. van Page opgevangen een postduif, gemerkt op beide vleugels: »Clarembaux" 19 rue Anneesens, Bruxelles. In de vergadering der Liberale Kies vereeniging Midden-Duiveland, te Sirjansland Dinsdagavond gehouden, werd met algemeene stemmen tot secretaris-penningmeester herkozen de heer P. C. Stols. Als candidaten voor de Prov, Staten werden de aftredende leden Heyse, Bolle en Hocke Hoogenboom gekozen met algemeene stemmen. Bij de stemming voor een candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer verkreeg de heer J. A. de Bruyne 13 en de heer mr. A. J. F. Fokker 4 stemmen. Tot afgevaardigden naar de Centrale Liberale Kiesvereeniging op 15 dezer werden bij stemming benoemd de heeren J. C, v. d. Have, R. Homan en v. Yessem, secretaris der gemeente Oosterland. Drie nieuwe leden traden tot de Kiesvereeniging toe, zoodat het aantal leden nu drie-en-dertig bedraagt. Met ingang van 1 dezer zijn in Zeeland bevorderd de volgende kommiezen bij 's-rijks- belastingenL. C. Adriaansen te Ylissingen (stad) tot kommies le klasse; A. P. M. Meij te Terneuzen tot kommies 2e klasse, en Y. A. van Aerde te Aardenburg, R. de Boer te Eede, J. van Soest te Ylissingen (haven), C. Bunt te Aardenburg, J. W. H. Hogervorst te Hulst, C. L. Vervaeck te Zuiddorpe en F. van Hurck te Zuiddorpe, allen tot kommies 3e klasse. Bij kon. besluit zijn benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van den Calamiteusen Suzannapolder, de heer A. Scherpenisse te St.-Annalandtot heemraad van het waterschap van den Heenschenpolder, de heer C. Timmers te Steenbergen. Met het opruimen van het wrak van »De Tay" te Ylissingen is men begonnen. Het zal echter nog wel eenige weken duren, eer men daarmede klaar is, omdat men slechts een paar uren per dag en wel alleen bij laag water, kan werken en men het wrak niet in eens, maar bij kleine gedeelten laat springen. Te Oostburg is de metselaar C. van de stelling van een in aanbouw zijnd huis gevallen en aan de gevolgen der daarbij bekomen kwetsuren overleden. Te "Wouw (N.-B.) heeft men den heer J. W.een rentenier, dood in zijn woning gevonden. De politie stelt een onderzoek in of hier aan misdaad moet gedacht worden. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat de miliciens-verlofgangers, die in de aan staande zomermaanden voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen, voor wie de opkomst op een Maandag of op 28 Mei (Pinksteren drie) is geBteld, indien zij gevestigd zijn in gemeenten, vanwaar zij niet in één dag hun garnizoen kunnen bereiken, niettemin zich eerst op den dag, voor de opkomst bepaald, op marsch behoeven te begeven en den volgenden dag zoo vroegtijdig mogelijk bij het korps zullen moeten aankomen. Brouwershaven, 6 Mei. In een slecht bezochte vergadering der liberale kiesvereeniging alhier werd heden overgegaan tot het stellen van een candidaat voor lid der Tweede Kamer in de plaats van den heer J. J. van Kerkwijk. Slechts één naam werd genoemd. Met 18 stemmen werd geproclameerd als onzen candidaat de heer J. A. de Bruyne te Zierikzee, terwijl 2 stemmen in blanco waren uitgebracht. Met ongeveer algemeene stemmen werden vervolgens de heeren, die als lid der Prov. Staten moeten aftreden, opnieuw gecandideerd. Tot afgevaardigden naar de centrale vergadering te Zierikzee, te houden 15 Mei a.s., werden benoemd de heeren D. Hocke Dz., T. Gast, J. A. Bolle en L. L. Bolle. Ellemeet. Door de Liberale Kiesvereeniging Eikerzee en Ellemeet is in een heden gehouden vergadering tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld de heer J. A. de Bruyne te Zierikzee. St.-Filipsland, 7 Mei. Donderdag 16 Mei zal alhier een ringrijderij gehouden worden. De te winnen prijzen bestaan uit verschillende harnassementstukken Als bewijs, dat de alhier verleden jaar opgerichte Kolen ver eeniging Voordeel zij ons streven" meer populair begint te worden, kan wel dienendat het ledental in de laatste vier weken met 30 vermeerderd is en nu reeds 160 bedraagt. Middelburg, 7 Mei. Hedenavond vergaderde alhier de Liberale Kiesvereeniging »Eendracht maakt Macht" tot het stellen van voorloopige candidaten voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten. 44 leden waren aanwezig. Yoor de Tweede Kamer werden gesteld de heeren E. A. Smit met 18 en mr. E. Fokker met 13 stemmen, terwijl voor de Prov. Staten gekozen werden de heeren J. Marinissen burgemeester van en te St.-Laurens met 31, H. P. den Bouwmeester met 30, jhr. mr. E. P. Schorer met 22, jhr. mr. L. Schorer met 17 en P. S. Buteux, burgemeester van en te Oost- en "West-Souburg met 14 stemmen. De Liberale Kiesvereeniging te Yeere heeft voor lid der Tweede Kamer tot voorloopig candidaat gesteld, den heer Arie Smit, oud burgemeester van Ylissingen. De korporaal-tisanier J. C. Thomassen, bijna 30 jaren werkzaam in het hospitaal te Middelburg, is overgeplaatst naar het hospitaal te Breda. Aanbestedingen, Verknopingen enz. Burgh, 7 Mei. Uitslag der door het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen polder Burgh en Westland gehouden herbesteding van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1902, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van bovengemelden calamiteuzen polder. (Raming f 6639.51). Ingeschreven door de heerenP. Romeijn te Burgh, voor f 6883M. Kleppe te Scherpenisse, voor f 6584. Bij de vorige aanbesteding van hetzelfde werk was minste inschrijver de heer H. J. Romeijn te Burgh, voor f 7083. Landbouw en Veeteelt. De nieuwe polder in den Brakman levert thans een eigenaardig gezicht op. De ongeveer 200 H. A. zijn alle bezaaid met koolzaad, dat thans in vollen bloei staat. Yele vreemdelingen brengen nu een bezoek aan Philippine, om dit niet alledaagsch schouwspel in oogenschouw te nemen. Bovendien hebben vele bijenhouders, waar onder ook zeer velen uit België hunne korven in den polder gebracht. Indien het weder gunstig blijft, zullen zij daarover niet te klagen hebben. St.-Filipsland, 7 Mei. Dat men onder den landbouwenden stand in onze gemeente geheel begint te breken met de ouderwetsche manier van boterbereiding, blijkt wel uit het aantal ontroomers, die hier in ruim 1 jaar zijn in gevoerd. "Van de 11 groote veehouders in den Ouden Polder hebben zich 9 successievelijk een ontroomer aangeschaft. BECHTSZAKEM. De moord op ülarius Boogaerdt. Men verzekert, dat het nieuwe feit, dat door den wegens den moord op het knaaj je Boogaerdt te 's-Gravenhage veroordeelden De Jongh zal worden bijgebracht om tot herziening van het veroordeelend arrest te geraken, hierin moet bestaan, dat niet hij den moord heeft gepleegd, doch een ander persoon, dien de veroordeelde, wegens de betrekking waarin bedoelde persoon tot zijn zuster stond, niet wilde verraden. Thans echter, nu die zuster sinds jaren over leden is, zou de aanleiding verdwenen zijn om langer het stilzwijgen te bewaren. In verband hiermede wordt herinnerd, dat De Jongh, bij de behandeling zijner zaak, aan vankelijk heeft volgehouden onschuldig te zijn, doch ook na zijn bekentenis heeft doen door schemeren, dat er omstandigheden waren, die hem dwongen de volledige waarheid te verzwijgen. KEBKNIEÜW8. Ds. C. J. H. Yerweijs, pred. bij de Herv. gemeente te Wissenkerke (vroeger te Burgh) komt voor op het zestal te Utrecht. Ds. J. van den Bergen, pred. bij de Herv. gemeente te Biezelinge, hoopt op 21 dezer zijne 25-jarige ambtsvervulling te herdenken. Noordgouwe. Met 23 van de 24 uitgebrachte stemmen werd Zondag j.l. bepaald dat voor de volgende 10 jaren de stemgerechtigden het recht zullen behouden tot het benoemen van ouder lingen en diakenen en het beroepen van predikanten. Reu esse. Benoemd tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk, de heer L. H. Dormaar (vacature mr. J. A. Bolle). Nieuwerkerk. Het door h.h. kerkvoogden opgemaakte en in de vergadering van notabelen goedgekeurde kohier voor den kerkelijken aanslag voor het dienstjaar 19011902 bedraagt f 403.90. Aanstaanden Yrijdag 10 Mei, des avonds ten 7 ure, zal door ds. van Bueren van Bruinisse in de Geref. Kerk te Nieuwerkerk eene huwe lijksinzegening plaats hebben. O N D E R W IJ 8. De raad van Arnemuiden besloot Maandag om op zijn eerstgenomen besluit terug te komen tot vergrooting der O. L. school met drie lokalen en voorloopig een lokaal te bouwen aan het Zuidelijk gedeelte der thans bestaande school. Voor de betrekking van onderwijzer (tijdelijk) aan de openb. school te Oosterland hebben zich 8 sollicitanten aangemeld. Dinsdag j.l. werden te Middelburg voor de onderwijzersakte geëxamineerd 6 mannelijke candidaten, waarvan 5 slaagden, n.l. de heeren J. H. Kopmels van Domburg, J. Lons van Middelburg, W. Bruinzeel van Oud-Yossemeer, A. van Dijke van Tholen en C. Missu van Zaamslag. St.-Filipsland, 7 Mei. Door het bedanken der 2 pasbenoemde leden in de commissie tot wering van schoolverzuim, zal het gemeente bestuur ten derden male tot een benoeming over moeten gaan. Post en Telegrafie. De heer C. J. F. Fuchs, klerk der posterijen en telegraphie 2e kl. te Terneuzen, is bevorderd tot le kl. (Zitting van Dinsdag 1.1.) Schoolwetwijjciging. Aan de orde was art. 39 bepalende dat aan hoofden of onderwijzersdie tengevolge opheffing van school of betrekking ontslagen worden, en niet in de termen van pensionneering vallen, een wachtgeld tot een bedrag van de helft hunner jaarwedde wordt verleend voor een tijd van 5 jaren of zooveel vroeger als zij tot een betrekking van Rijks-, Provincie- of Gemeentewege worden benoemd. De heer Smeenge lichtte op deze bepaling een amen dement—Den Hertog c. s. toe, om in geval bedoelde hoofden of onderwijzers 50 jaren oud zijn, het wachtgeld niet voor 5 jaren te verleenen maar te doen voortduren totdat deze personen in de termen van pensioen vallen of in boven genoemde betrekkingen geplaatst worden. Het amendement werd bestreden door den Minister van Binnenlandsche Zaken, die het onbillijk achtte, dat een onderwijzer, die op 45-jarigen leeftijd als invalide gepen- sionneerd wordt, minder pensioen zou genieten dan een onderwijzer, die op 50-jarigen leeftijd op wachtgeld wordt gesteld. De gepensionneerde toch zou als pensioen 27/60 tractement ontvangen en de op wachtgeld-gestelde zou niet alleen 30/60 tractement als wachtgeld ontvangen, maar voor de berekening van zijn eventueel latere pensionneering (op 65-jarigen leeftijd) zouden tevens in rekening komen de jaren dat hij wachtgeld genoot. Na aanbeveling door de commissie werd het amendement echter aangenomen met 42 tegen 39 stemmen. Art. 45 regelt de bijdragen aan de gemeenten voor onderwijzers- tractementen en voor schoolbouw. De heer Den Hertog lichtte op dit artikel een amen dement toe om de helft der voorgeschreven verhoogingen wegens diensttijd en wegens het bezit van hoofdakte niet om te slaan over alle scholen, maar alleen en ten volle uit te keeren voor die scholen waar de onderwijzers werkzaam zijn, wier dienstpositie de voorgeschreven verhoogingen noodzakelijk maakt. Ook strekt het amendement om de f 50 extra voor gehuwde, meer dan 28 jaren oud zijnde onderwijzers, voor de helft door het Rijk te laten betalen. De heer De Waal Malefijt lichtte een door hem en den heer Van Heemstra voorgesteld amendement toe, om bij de vaststelling van hoogere dan de wettelijke minima der onderwijzers-traktementen de bijdragen aan de gemeenten vast te stellen op de helft van dat hoogere. De Minister van Binnenlandsche Zaken bestreed op ver schillende gronden krachtig deze amendementen. Alleen tegen dat gedeelte van het amendement—Den Hertog c.s., waarbij wordt voorgesteld om het Rijk de helft van de f 50 extra voor gehuwde onderwyzers te doen dragen, had de Minister minder bezwaar. De heer Den Hertog trok dan ook behoudens dit gedeelte zijn amendement in. Dit over gebleven gedeelte werd toen door de Regeering overgenomen. Na de pertinente verklaring van den Minister, dat de minima niet zullen worden vastgesteld zonder vooraf Gedeputeerde Staten te hebben gehoord, trok de heer De Waal Malefijt zijn amendement in en werd art. 45 goedgekeurd. De gewijzigde Militiewet is aangenomen met 59 tegen 38 stemmen. De Landweer wet is eveneens aangenomen met 85 tegen 9 stemmen. WAT 18 „GEZONDHEIDS-KOFFIE?" (Een schandelijke knoeionj). Wij hadden dezer dagen gelegenheid ons te overtuigen van een schandelijk bedrog, hetwelk vooral in de zuidelijke provinciën ongestraft met een artikel, genaamd »Gezondheids-koffie", gepleegd wordt. Het bleek een product te zijn, bestaande uit afval van cichorei en daarbij een aschgehalte (zand enz.) van 35.79 pCt. te bezitten. Deze in de bekende blauwe zakjes verpakte, zeer schadelijk voor de gezondheid zijnde »gezondheids-koffie" draagt tot opschrift op de etiketten vDeze koffie (sic!) maakt de gewone koffie krachtiger, aan- genamei% van smaak en geur". De fabrikant van dit wonder-artikel heeft voorzichtigheidshalve zijn naam niet op de zakjes vermeld wij vernemen dat vooral in Brabant deze koffie" grif verkocht wordt. Wij achten het gepast, ten ernstigste tegen het gebruik van dergelijke nietswaardige en schadelijke artikelen te waarschuwen en gelooven dat het op den weg van gezondheids-commissiën of andere autoriteiten ligt, om den verkoop ervan in het publiek belang ten strengste te doen weren. Dr. Yan Hamel Roos en Harmens. Mbld. tegen Vervalschingen. Leerplicht en veldarbeid. Ruim 200 ingezetenen uit Fijnaart en Dinteloord hebben bij breed gemotiveerd request zich gewend tot H. M. de Koninginteneinde de wet op den leerplicht zoodanig te wijzigen, dat het algemeen belang niet wordt geschaad, zooals naar hun meening thans geschiedt. Ambtenaren Zuid-Afrik. Spoor. De afgevaardigden van den »Bond van uit Zuid-Afrika verdreven Z.-A. S. M.-personeel" naar Londen, die aldaar een conferentie hebben gehad met een gemachtigde der Ned. regeering, mr. Roosegaarde Bisschop, zijn vandaar terug gekomen. Het is hun gebleken, dat het vooralsnog niet raadzaam is, dat andere Z.-A. S. M. ambtenaren naar Londen gaan om voor de commissie tot onderzoek der vorderingen inzake schade geleden door de uitzetting te verschijnen, voornamelijk door de langzaamheid waarmede de commissie werkt. In drie dagen zijn toch slechts 2 Neder landers gehoord, terwijl enkele onverrichter zake wegens te lang oponthoud terugkeerden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2