Raadszitting van 29 April 1.1 te Wissenkerke. toekomst. En in den naasten zomer zal een bierhuishouder gaarne den dorstige verkwikken met een frissche teug. Voegen wij daar nog bij, dat een stuk grond vlak bij de haven is aangekocht om er een schuur op te bouwen, waarin een hooipers zal worden geplaatst. Goes, 30 April. De brand in het lompen pakhuis van de firma v. d. Reit liet zich dreigend aanzien. Een verbazende massa lompen, daarbij een bergplaats van briketten en dat in een dicht op elkaar gebouwd stadsgedeelte. Een hoeveelheid petroleum in een dichtbijzijnde berg plaats werd intijds verwijderd. Alle spuiten werkten krachtig aan het bedwingen van het vuur en de schutterij zette het gansche terrein af. Te circa 9 uur was men den brand meester en bleef nog slechts één spuit om de smeulende vodden nat te houden. De oorzaak is onbekend, vermoedelijk broeiing van de lompen. Een paar sorteersters, boven in het magazijn werkzaam, bespeurden plotseling een geweldige brandlucht en toen zij naar beneden zouden gaan, vonden zij de beneden verdieping reeds in brand. De zaak is bij een Noord-Braban tsche Maat schappij geassureerd, de inhoud was niet verzekerd. Brandkast en boeken zijn tijdig uit het kantoortje verwijderd. Bewoners van belendende woningtjes hebben hunne inboedels in veiligheid kunnen brengen. Aanbestedingen, VerkoopJngen enz. Bergen-op-Zo om, 29 April. Voor de terreinen met oesterputten en gebouwen van den voor- maligen Zeeuwsohen Oesterput alhier, groot 3.79.55 H.A., Zaterdag in publieke veiling gebracht, is geen bod gedaan, zoodat alles onverkocht is gebleven. Landbouw en Veeteelt. Sommelsdijk. Verleden Donderdag werd vanwege de Vereeniging Landbouwonderwijs onder leiding van den voorzitter, den heer J. v. Schouwen, burgemeester van Oude-Tonge, alhier een openbare les gehouden met de leerlingen der beide landbouwcursussen, welke gedurende de laatste twee winters zijn gegeven te Ouddorp en te Nieuwe-Tongedoor den landbouwconsulent, den heer van Bijlevelt en door de veeartsen, de heeren Deiermans en Roodzant. Al de jongelieden kregen een diploma, dat echter voor allen niet gelijk was. Een met uitmuntend verwierven J. Mastenbroek, A. Padmos, J. Tanis T.Jz., C. Tanis K.Jz., P. Voogd P.Cz., J. "Westhoeve van Ouddorp, en C. Dorst Pz. en L. Nelisse van Nieuwe- Tonge; een met goed ontvingen J. Lodder J.Cz., M. Meier, J. Mierop en K. Tanis Tz. van Ouddorp, benevens T. Holleman Cz. en A. Sulkei van Nieuwe-Tonge, terwijl een met voldoende verkregen, M. Mastenbroek en J. Tanis van Ouddorp en J. L. Roodzant van Nieuwe-Tonge. De voorzitter richtte een hartelijk woord tot de jongelui, en drukte hun vooral op 't hart voort te gaan op den ingeslagen weg. De tijden voor de landbouwers waren tegenwoordig ernstigweten was mede een eerste vereischte. In hun leermeesters zouden ze ook verder vrienden vinden, die hen in moeilijke omstandigheden van raad zouden dienen. Namens de leerlingen werd een woord van dank gesproken door M. Meier van Ouddorp tot 't bestuur van Landbouwonderwijs en tot de heeren leeraars. Als nieuw bewijs van de geringe waarde, die de uien tegenwoordig hebben, meldt men uit Kruiningen, dat dezer dagen een partij van 500 H. L. is verkocht voor een dubbeltje. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Ierseke, door ds. G. van Dis te Zuidzande. Op Vrijdagavond a. s. te 7 ure in de Ned. Herv. Kerk te Eikerzee kerkelijke huwelijksinzegening. O N P E B W IJ 8. Donderdag a.s. hoopt de heer J. .van der Kleijn, hoofd der Christelijke school te Veere (geb. te Zierikzee), den dag te herdenken waarop hij vóór 30 jaren zijne betrekking als hoofdonderwijzer te Beekbergen (Gelderland) aanvaardde. Slechts 2 jaar was hij aldaar werkzaam. Aan de Christelijke sohool te Nieuwdorp is met 1 Juli a.s. als onderwijzer benoemd de de heer M. C. Deurloo te Rijsoord. Dinsdag j.l. werden voor de akte als onderwijzer geëxamineerd 6 candidaten. Toegelaten werden er 4, n.l. de heeren W. J. P. Imandt van St.-Jansteen, J. P. Leen- houts van Groede, B. J. de Meij van Oostburg en P. M. D. van der Peijl van Zaamslag. Voor de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek werden 6 candidaten geëxamineerd. Daarvan slaagden er eveneens 4, t. w.de heeren P. G. C. Koussemaker van Goes, E. J. Fran$oys van Kruiningen, J. Dorleijn van Souburg en A. J. Hol van Aardenburg. Door de gemengde commissie voor onder- wijsbelangen is het elfde jaarverslag verzonden. Daaruit blijkt, dat steun verleend werd tot instandhouding van herhalingscursussen te IJsel- monde, Naaldwijk, 's-Gravenzande, Hollura op Ameland en Wolvega. Evenzoo werd eene subsidie verleend aan den cursus voor koken en huishoudonderwijs te Delft. Bovendien werd een tegemoetkoming verleend aan ouders, die hunne kinderen naar de openbare school zouden zenden, indien dit voor hen niet meer bezwarend was dan hen de bizondere school te doen bezoeken. Zoo werd o. a. sedert 1 Juni 1900 aan niet minder dan 28 hoofden van gezinnen te IJselmonde steun verleend in het betalen van schoolgeld. Voorzitter der commissie is de heer mr. W. H. K. Mouthaan, terwijl o. a. de heer J. A. de Bruyne te Zierikzee tot de loden behoort. Tost en Telegrafie. De heer J. Verstelle, assistent ten postkantore te Breskens, is belast met de tijdelijke waar neming van het hulppost- en telefoonkantoor te Poortvliet. Op verzoek is met ingang van 16 Mei a.s. verplaatst de brievengaarder C. van Wes- tenbrugge van Oosterland naar Poortvliet. V E R K I E Z I N G E N. De afd. Middelburg van den Chr. Historischen Kiezersbond heeft tot candidaat voor de Prov. Staten in de vacature-Huvers gesteld den heer "W. J. J. Koole te Middelburg, die de candidatuur heeft aanvaard. Aanwezig alle leden; voorzitter de heer Helderman. De notulen, betrekking hebbende op het verhandelde in de zitting van 29 Maart, worden gelezen en goedgekeurd. Is o.a. ingekomen van H.H.Gedep. Staten de goedgekeuring van de verandering betreffende den leeftijd, waarop kinderen op de openbare school kunnen worden toegelaten. Door hetzelfde college werd goedgekeurd het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Volgens proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger was daar in kas aanwezig en accoord be onden een bedrag van f 1706.80. Alles voor kennisgeving aangenomen. "Wordt hierna door den voorzitter voorgelegd het beredeneerd verslag der gemeente, wat den leden ter inzage zal worden toegezonden. Alsnu wordt behandeld een voorstel van Burgem. en Weth. om het herhalings- onderwijs te doen plaats hebben door de hoofden der scholen te Wissenkerke, Camperland en Geersdijk en wat betreft het onderwijs in nuttige handwerken door de onderwijzeressen. Na eenig debat wordt volgens het voorstel van Burgem. en Weth. besloten. Hierop volgt de verkiezing van leden voor 't stembureau voor de Tweede-Kamer-verkiezing, waartoe worden gekozen de heeren J. O. Schippers en J. W-. van Nieuwenhuijze en als plaatsvervangers de heeren J. W. de Neve en A. v. Damme. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing voor de Prov. Staten worden benoemd de heeren D de Regt Mz., M. Maris en A. v. d. Maas en tot plaatsvervangers de heeren A. v. Damme, P. de Regt en P. Dieleman. Alle gekozenen namen hunne benoeming aanwaarna bij omvraag de vergadering wordt gesloten. WITTE HAGE. Tweede Kamer. (Zitting van Dinsdag 1.1.) Motie—Van Gijn betreffende den Dordtschen Waterweg. Aan de orde was de motie van de heeren Van Gijn, Fokker, Goekoop, Lucasse, De Ram en Smeenge, luidende: »de Kamer, van oordeel dat het maken van een waterweg voor diep gaande schepen van Dordrecht naar zee is in het belang, zoo van deze havenstad als van de binnenlandsche schipperij en van de binnenvaart tusschen Zeeland en Noord-Brabant eenerzijds en de andere deelen des lands anderzijds; »in aanmerking nemende dat, al moge 's lands fioan- cëele toestand niet gedoogen dit werk ten laste van één begrootingsjaar te brengen, bij verdeeling over eenige jaren de kosten niet van zoo overwegend gewicht zijn dat de totstandkoming van dit werk van groot algemeen belang nog langer zou moeten worden uitgesteldspreekt den wensch uit dat zoo mogelijk in den loop van dit zittingjaar een ontwerp van wet tot het verbeteren van een weg van Dordrecht door het Hellegat langs Brouwershaven naar zèe zal worden ingediend". De heer Van Gyn dankte voor de aan de ordestelling. Dat met zoo'n bijzondere klem is aangedrongen op be handeling, spruit voort uit het feit, dat de diepte van het Aardappelgat geheel onvoldoende is geworden en thans nog slechts 30 d.M. bedraagt en geheel onbruikbaar is geworden. Waar de vaarweg op Dordrecht gedurende 7 maanden niet te gebruiken is, is zeehandel onmogelyk. 't Gevolg hiervan is, dat tal van personen, die werken willen, in Dordrecht geen werk kunnen vinden en aan de liefdadigheid zijn prijs gegeven. Bij het bezwaar dat het Aardappelgat oplevert komt nog een ander bezwaar, n.l. de overval van Bommel, die ook verbeterd moet worden. Spreker dringt aan op aanneming van de motie. De noodzakelijkheid van het bouwen van een fort bij het uit diepen van het Aardappelgat mag geen bezwaar zijn, want bij verbetering van dit vaarwater door de natuur zou ook een fort noodig zijn. Spreker acht den tijd voor de motie allergunstigst, omdat de Minister Pierson in de zitting van 25 April verklaard heeft, dat de financiëele toestand schitterend was. Zoo vast is dan ook zijns inziens de tijd gekomen om tot verbetering van den Dordtschen Waterw< g over te gaan en te voorkomen dat de handel te Dordrecht totaal teniet gaat. De heer De Savornin Lohraan opperde bezwaren, er vooral op wijzende dat niet de Kamer maar de Regeering. moet uitmaken wat de beste weg voor Dordrecht is. Wij moeten zeggen wat 's lands belang is. Daarom zal spreker tegen de motie stemmen, althans tegen de laatste alinea. De heer Smeenge verdedigde tegenover den heer Lohman nader de verbetering van den waterweg, vooral met 't oog op de vaart op Zeeland en Noord-Brabant en met het oog op de belangen van de binnenlandsche schipperij. De heer Conrad ondersteunde de motie, betoogende tegenover den heer Lohman dat zijns inziens de gevraagde weg de beste is, wanneer men tot verbetering wil overgaan. De Minister van Waterstaat erkent dat het hier een groot belang geldt, waarvoor het Rijk veel geld mag geven, het geen blijkt uit de scheepvaart-beweging van Dordrecht, die betrekkelijk groot is in vergelyking met die te Harlingen en te Delfzijl, 't Ligt dus op den weg ook voor Dordrecht te zorgen. De Staatscommissie, welke daarvoor is ingesteld, heeft haar taak breed opgevat en alle waterwegen na gegaan. Toen het rapport verschenen was, heeft de Minister het in handen van de hoofdinspecteurs van den Waterstaat gesteld. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat de weg langa de Oude Maas bezwaren zou opleveren. Uitvoerig zet de Minister uiteen, dat de gevraagde wet de voorkeur verdient. Maar omdat de verbetering van het Aardappelgat noodig maakt het bouwen van een fort, worden de kosten zeer hoog, 5 millioen. Een jaar geleden, toen de financiën ongunstig waren, bestond er hij de Regeering bezwaar. Zij wilde echter niet van de zaak afzien. De Regeering erkent de nood zakelijkheid. Zij betreurt, dat daarmede moeten gepaard gaan defensiewerken. Zy achtte dus het tydstip nog niet gekomen voorstellen te doen. Er zyn echter redenen die de Regeering nopen kunnen 4 of 2 jaar uitdrukkelijk onder dè oogen te zien. Immers de natuur begint mede te werken aan de verbetering van het Hellegat. De Minister heeft zyn hoofd-ambtenaren een nieuw onder zoek gelast naar den toestand van het Aardappelgat en het is gebleken dat spoedig grootere uitgaven voor uitbaggering van dat gat noodig zouden worden. De Minister meent, dat voor de Kamer, nu deze zaak hangende is, geen reden bestaat om zich uit te spreken. Da heer Van Gijn acht dit wel degelyk mogelijk, maar de Minister zelf erkent de noodzakelijkheid en dat de weg dcor het Hellegat de beste is. 't Geldt hier dus slechts de quaestie nu te handelen of nog een paar jaar te wachten Dit wachten zou gelijk staan met den ondergang van Dordrecht. De motieVan Gyn werd daarop aangenomen met 55 tegen 6 stemmen. Een haven cadeau. Bij eenige particulieren bestaat het plan om een haven aan de gemeente Dordrecht ten geschenke te geven. De voorloopige plannen voor het maken der haven zyn reeds gereed en het wachten was slechts op de beslissing, die de Tweede Kamer zou nemen inzake den waterweg van Dordt naar zee. Het havenplan gaat uit van de heeren Fougerolles te Parijs en Ackermans te Antwerpen, die een maatschappij zullen vormen en dan de haven' op met de gemeente overeen te komen voorwaarden willen exploiteeren. BOEKBESCHOUWING. Bij de uitgevers Abrahams te 's-Gravenhage en Blankenberg te Leiden, is onder den titel van Paul Krüger's tocht, in druk verschenen een werkje, waarin door mevrouw Waszklewicz, geb. VanSchilfgaarde, een getrouwe beschrijving gegeven wordt van Oom Paul's bezoek aan Frankrijk, de Rijnprovinciën en Nederland, opgeluisterd door illustratiën van momentphoto- graphiën. De talentvolle schrijfster, de alom bekende strijdster voor de heilige zaak van onze stamverwanten, verhaalt zóó, dat men lezende als het ware de triumphreis van den grijzen staatspresident meêmaakt. Ds. Herman, D. van Broekhuizen, predikant van Pretoria geeft in een artikel, dat tot opschrift voert//Van 't slagveld en uit den tronk" weêr, wat hij in den strijd en in de gevangenis persoonlijk heeft medegemaakt. «Jij hebt mooi praten, Dominéé, jij wil, dat wij naar di front gaan om te vech, en jij blijft veilig op di dorp om te preek" werd aan ds. Van Broekhuizen door de Boeren toegevoegd. //Goed", zeide hij, „ik zal mee gaan skiet", en hij nam zijn mauser, zadelde zijn paard, en trok mede. Uitvoerig en op boeiende wijze vertelt de predikant, die wegens zijn moedige houding tegenover de Engelschen onze bewondering verdient, zijn wederwaardigheden. Verschillende bijdragen in proza en poëzie, alle betrekking hebbende op den Zuid-Afrikaanschen krijg, werden geleverd dooi- C. Reitz—Muller, F. van Gheel Gildemeester, dr. Gerritsen, prof. Verdam, J. H. Gunning J.Hz., gen.-maj. Egter van Wissekerke, dr. J. H. Diinner. De laatste gaf fragmenten uit een tweetal door hem gehoudene leerredenen, die, om zoo te zeggen, ons uit het hart gegrepen zijn. Wij zullen de goed klinkende namen van allen, die door toe passelijke producten van hun geest de waarde van dit werkje verhoogen, niet opsommen, maar ons bepalen tot het .uitspreken van ons gevoelen, dat het een schoon geheel vormt. .Voor velen, die een blijvende herinnering willen bezitten aan de merkwaardige gebeurtenissen van die dagen, en die tevens door aankoop van dit boekske de noodlijdende vrouwen en kinderen der Zuid-Afrikaansche republieken gaarne steu nen, zal de uitgave van dezen kroniek dubbel welkom wezen. De Zuid-Holl. Reddingmaatschappij. Blijkens het verslag over 1900 van de „Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen" te Rotterdam, onder bescher ming van onze Koninginnen, werden in dat jaar 35 menschen door haar gered. Aan dat verslag ontleenen wij de volgende meer of minder bekende mededeelingen t In plaats van den heer De Ruijter de Wildt nam de nieuwbenoemde inspecteur van het loodswezen, de heer J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg bereidwillig op zich, als Correspondent der Maatschappij te VI is sing en op te treden, terwijl de heer H. J. Karei zich bereid verklaarde bij de functiën, die hij reeds vervulde, ook die van den heer Smith op zich te nemen, In Zeel §m d bevinden zich de volgende stations der Maatschappij Vlissingen, zelfrichtende en waterloozende reddingboot //Koning Willem UI", onder beheer van de hiervoren genoemde heeren Van Maren Bentz van den Berg en Karei. Cadzand, vuurpijltoestel, onder beheer van den heer mr. P. C. J. Hennequin, burgemeester der gemeente Aardenburg. Brouwershaven, zelfrichtende en water loozende reddingboot Prins Hendrik", onder beheer van den heer G. de Kater, assistent de heer P. Hoogvliet, commissaris der loodsen. Burgsluis, zelfrichtende en waterloozende reddingboot „Prinses Wilhelmina", onder beheer van den heer M. Bolle Lzn., burgemeester der gemeente Haamstede. Van het boothuis te Brouwershaven waren vloer en helling verteerd, zoodat ze moesten worden weggebroken. De helling werd vernieuwd en de bevloering vervangen door grof grint. Den 15 December, op den middag, strandde de Engelsche barge „Enterprise" op de Neeltje Jansplaat. De reddingboot van Burgsluis ging er heen en bleef, op verzoek van den kapitein, in de nabijheid van het schip tot.7 uur, toen de bemanning besloot het schip te verlaten en in de reddingboot overging. Kort daarop werd het schip door een hooge zee over de bank heen geslagen, zoodat het zich weer in diep water bevond. De bemanning ging toen weer aan boord en bracht, geholpen door de bemanning van de reddingboot, het schip bij Burgsluis ten anker. De boot van Brouwershaven begaf zich ook naar de strandingsplaats, maar behoefde geen hulp te verleenen. In het vorig jaar werd de groote zilveren medaille toegekend aan E. van Hoepen, die op verzoek eervol ontslag van de Maatschappij verkreeg, nadat hij gedurende 25 jaar bij haar in dienst was geweest, het laatst als Schipper van de reddingboot te Vlissingen, en in verschillende belangrijke reddingen een werkzaam aandeel had genomen. Naspel van de ramp te Vlissingen. Men zal zich herinneren, dat de eigenaars der »Tay", die den 21 sten Maart op de reede van Vlissingen verging, f 625,000 schadever goeding hebben geëischt. De »Deutsche Australische Gesellschaft" eigenares van het aanvarende stoomschip, heeft daartegenover een vergoeding van f 250,000 aangeboden. Niet altijd is de liefde Niet altijd is de liefde bestendig van duur, dat bleek te Someren van een paartje, dat ongeveer 14 jaren geëngageerd was en op het pund stond met Pinksteren a.s. lief en leed voor goed met elkander te deelen, doch het aanstaande bruidje zag daarvan af, om haar hart aan een ander te schenken. Volgens oud gebruik werd er flink getafeld en waren des morgens in de twee boomen bij de kerk tentoongesteldno. 1 twee poppen, voorstellende het nieuwe paar, en no. 2 de verlaten of teleurgestelde minnaar. Van schrik gestorven. Te Tienhoven a/d. Lek ontstond brand ten huize van de wed. v. M. Buren slaagden er in den brand spoedig te blusschen. Een buurvrouw, die, aan haar deur staande, den brand gewaar werd, ontstelde zoodanig, dat zij spoedig daarna stierf. President Krilger. President Krüger ontving Donderdag 4 afgevaardigden van de Ned. Zuid-Afrikaansche Vereeniging, afdeeling Dordrecht van het Algemeen Ned. Verbond, vertegenwoordigende omstreeks 140 vereenigingen. Den president werd een oorkonde overhandigd, wat reeds verleden jaar in Nov. zou gebeurd zijn aan het station Dordrecht, doch toen niet kon geschieden door verandering van het reisplan van den president. Zondagsrust—Posterijen. Met ingang van 1 Mei zullen de hulpkantoren der posteryen nog beperker Zondagsdienst krijgen alsdan zullen ze n. 1. alle geopend zijn van 7 tot 8 uur des morgens of meer belangrijker kantoren van 7 tot 9 uur; enkele moeten alsdan ook postwissels aannemen, n. 1. op die plaatsen, waar enkele tijden van het jaar veel vreemde arbeiders vertoeven. Zuid-Afrikaansche ballingen. Het Hoofdbestuur van den Bond van uit Zuid-Afrika verdreven Z. A. S. M.-personeel ontving van het Engelsche Gouvernement bericht dat hoogstens 50 schade-eischers, lid vangemelden Bond, zullen worden gehoord. Gisteren (Dins dag) is het verhoor te Londen aangevangen. Van twee lijsters en een kat. Twee zwarte lijsters hadden samen goed gevonden in een dichte klimopplant een nestje te bouwen, en terwijl Zondag tegen het vallen van den avond de a.s. moeder op het nest was, om daaraan de laatste hand te leggen, zit de bruigom in den top van een kastanje, zijn schoonste solo's te fluiten. Wat een vreugde klonk er uit elke noot, die hij zong; wat een blijdschap sprak er uit dat wezen. Plotseling houdt hij op; een kat is in de nabijheid van zyn huis en zyn dulcinea, en met een tjip, tjip, tjip, tjip! tjip! laat hij zich uit den boom vallen tot op eenige meters van de poes, die reeds aan een lekker kluifje denkt. Precies als een vogel, die niet kan vliegen, fladdert onze lijster over den grond in tegen overgestelde richting van het nest. Poes hem na, en zet zich telkens in postuur, met een draaiende staart, om haar prooi te bespringen, wat evenwel niet gelukt. Nu poes ver genoeg van het nest verwijderd is, keeren de rollen om. Met een piet, piet, piet heeft de lijster zijn bruidje geroepen, en gaan zij met hun beiden mejuffrouw poes van achteren aanvallen, en wel in die mate, dat zij, door over den tuinmuur te springen, zich verwijdert van het tooneel. Vrouw lijster spoedt- zich naar het nest en verzoekt haar heer gemaal nog een liedje te zingen. Hij doet dat, terwijl de laatste zonnestralen zijn zwart glimmend costuum in een gouden lijst zetten. Twee lijken. Op de hofstede »Ter Winselen", te Spek- holzerheide (Limburg), werd Zondagmorgen een allerdroevigst ongeluk ontdekt. Twee knechts, H. Beurskens uit Baexem, oud 34 jaren en Jos. Slembach uit Vijlen-Vaals, oud 20 jaren, die samen op één kamer sliepen, werden levenloos in hun bed gevonden. Bij onderzoek bleek, dat de jongste, J. S., in een oude fournaise vuur had aangelegd, om eenige kleedingstukken te drogen. Daar in die kamer geen afvoer voor rook was, was het vertrek spoedig met stikstof gevuld, zoodat dan ook de beide knechts in die vergiftigde gassen hun dood vonden. Een derde knecht, die mede dat vertrek bewoonde, is bij toeval aan den dood ontkomen, daar deze 's avonds naar huis was gegaan om den Zondag bij zijn familie door te brengen. Ingezonden Stokken. Zierikzee, 1 Mei 1901. Mijnheer de Redakteurl Den 28 Februari verzond ik naar de krijgsgevangenen te St.-Helena 192 in carton verpakte ontbytkoeken met 't ver zoek a^in den WelEdelen Heer Veraélewel de Witt Hamer deze bij aankomst te verdeelen en een pakje van 12 stuks aan mijn broêr, die daar ook krijgsgevangen ia, te overhandigen tevens voegde ik er als versiering voor de tenten bij 12 reclameplaten van »de Zoete Inval". Heden ontving ik daarop het volgende schrijven, wat ik ook, omdat er iets betreffende den geest, die er onder de krijgsgevangenen heerscht, in voorkomt u in overweging geef in uw blad op te nemen. Uw dw. dienaar, L. DOELEMAN. Walbro' Cottage, St.-Hilena, 6 April 1901. WelEdele Heer! Heden morgen ontmoette ik uw broeder in Deadwoodkamp, volgde hem naar zyn hut, zag de reclameplaat »de Zoete Inval" en accepteerde één der door u hem geschonken koeken. Toevallig had ik zooveel werk, dat mijn lunch er by inschoot en was een halve koek voldoende mij het gemis van dezen lunch te doen vergeten. De kist met de 192 koeken is in goede orde aangekomen en de distributie-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2