De heer H. K. de Ronde, commies bij de directe belastingen enz., sedert half Sep tember gedetacheerd aan de suikerfabriek van den heer Ylekke, is van zijn detachement ont heven en keerde weer naar zijn oude stand plaats Milligen terug. Tot waarnemend adspirant-controleur in de adsistentie Oostkust van Sumatra werd o. m. benoemd de heer C. C, Krom H.Lz. Bij kon. besluit is met het gezondheids onderzoek van uit zee te Yeere aankomende schepen, tijdelijk belast de heer A. W. Ver- heijden, arts te Middelburg. Te 's-Hage is overleden de in 1895 gepensioneerde luitenant-kolonel D. J. H. van Aken, laatstelijk provinciaal adjudant in Zeeland. Noordgouwe, 2 April. De nieuwe kiezers lijst is vastgesteld met een getal van 90 kiezers, een getal, overeenkomende met dat van het vorige jaar. Brouwershaven, 2 April. In een gisterenavond alhier gehouden vergadering der liberale kiesvereeniging, afdeeling Brouwershaven, Zonnemaire en Duivendijke, waartoe de kiezers vrijen toegang hadden, trad als spreker op de heer J. A. de Bruyne te Zierikzee met het onderwerp »de sociale wetgeving in verband met de beginselen der liberale partij". Hij zeide nn 4 jaren geleden alhier te hebben aangetoond, dat de liberale partij de partij der vrijheid kon genoemd worden, en wenschte nu naar aanleiding eener toen tot hem gerichte vraag, of de liberale partij niet te veel op de schouders van den Staat wil brengen, waardoor de Staatsmacht zóó groot zal worden, dat de vrijheid van het individu daaronder zal lijden, de sociale wetgeving nader te willen bespreken. Hy beschreef, hoe in vroegeren tijd alles zoowel op het gebied van landbouw, nijverheid, scheepvaart, visscherij en handel door den Staat als het ware aan banden was gelegd en dat alles zich niet vrij ontwikkelen kon, hoe dat langzamerhand veranderde en hoe eindelijk de Staatsonthouding op dat gebied van dien aard werd, dat er verschillende stemmen opgingen om een sociale wetgeving te verkrygenwaardoor de zwakkere tegenover den sterkere door den Staat beschermd werd en hoe verschillende gehouden enquêtes de noodzakelijkheid daarvan aantoonden. Dat de uitvloeisels daarvan waren o. m. de wet op den kinderarbeid, de veiligheidswet, de wet op het instellen van kamers van arbeid, de wet op den persoonlijken dienstplicht, de leerplichtwet, de ongevallenwet, de woningwet en nog meerdere in voorbereiding zijnde wets ontwerpen. Hij toonde daarbij aan, dat deze sociale wetten de vryheid van het individu niet beperken, maar gericht zijn tegen de willekeur van den sterkere om over den zwakkere te beschikken, waardoor Staatsbemoeiing noodzakelijk werd. Hij besprak ten slotte nog het socialisme en de sociaaldemo cratie, die de Staatsbemoeiing en Staatsmacht zóó groot wenschten, dat allen gelijk en als het ware ieder een ambtenaar van den Staat werd. By zeide gaarne de gelegenheid tot debat te willen open stellen en verklaarde zich bereid ook gevraagde inlichtingen te geven. De heeren Van Buuren, Van den Broek en D. Hocke Dz. maakten daarvan gebruik en vroegen den spreker eenige inlichtingen, respectievelijk over de scheuring in de Liberale Unie, of de wijze, waarop zoo doorgaande de Staat de vrijheid van het individu beperkt niet zijn grenzen heeft, en over den vrijen handel en beschermende rechten voor den landbouw. Spreker beantwoordde beide eerstgenoemde vragen te zamen en zeide, de grenzen moeielyk zijn te bepalen en alles afhangt of de leiding van den Staat in goede handen is, waarmee in verband hij besprak de verkiezing van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, het program der Liberale Unie, waarbij uitbreiding van kiesrecht met grond wetsherziening op den voorgrond staat en het urgentie program tot het onmiddellijk aan de orde stellen van die herziening, hetgeen oorzaak was, dat uit de Liberale Unie enkele personen en vereenigingen zijn getreden en zich tot een nieuwen bond vereenigd hebben. Hy gelooft dan ook, hier misverstand is en zou alsnog aanraden lid der Unie te blijven, indien zij blijft vasthouden aan hetgeen zij in haar program op den voorgrond stelde. Wat de beschermende rechten voor den landbouw aangaat, gelooft hij, dat deze niet in het belang van het algemeen zijn en toont dit nader aan. De voorzitter, de heer Van Nouhuys, zegt den spreker namens de vereeniging, welker leden in meerderen getale tegenwoordig waren, dank en gelooft daarby ook de tolk van alle aanwezigen te zyn. Uit Brouwershaven schrijft men aan de Midd. Ct.: Eindelijk hebben wij ons model convooischip gerestaureerd terug ontvangen en zal dit weder zijne oude plaats innemen boven den preekstoel in ons schoon kerkgebouw, dat naar het oordeel van deskundigen onder de beste gedenkteekenen van Nederlandsche geschiedenis en kunst mag worden gerangschikt en dan ook steeds bezichtigd wordt door de vele vreemdelingen, die, sedert de indienststelling der tramonze gemeente komen bezoeken. Men is hier ook bezig pogingen in het werk te stellen om het orgel terug te krijgen, dat indertijd uit geldelijken nood aan de regeering is afgestaan en door haar in het rijksmuseum te Amsterdam geplaatst, waar het nu boven het standbeeld van Willem de Zwijger prijkt, terwijl onze kerk door dit gemis beroofd is van haar schoonsten tooi en haar wijdende muziek en zoodoende als ontzield daar staat. Of die pogingen succes zullen hebben, staat echter te bezien. Duivendijke, 3 April. Door Burgem. en Weth. van Duivendijke, Eikerzee en Ellemeet is benoemd tot dagelijksch opzichter bij de werken aan de aan te leggen haven te Klooster- nolle de heer B. Bakker te Renesse. Met den benoemde stond op de voordracht, opgemaakt door Burgem. en Weth. van Duiven dijke, de heer M. P. de Loof, dijkbaas te Scharendijke. Ellemeet, 1 April. Heila! hier Heisa! daar Hola! ginds Wie drommel zou er nu weer zijn? Moeder de vrouw werpt den veger neer om naar de deur te gaan en te zien wie er is. Hoe verwonderd kijkt ze op, als haar daar wordt aangeboden geurig krentebrood en edele wijn. En niet één brood, neen, al naar gelang de grootte der huisgezinnen ontvangt men één, twee of meer brooden. Zoo ook ontvangen de meesten twee flesschen wijn. En wie was de milde gever? De heer A. van der "Weijde wilde ter herinnering aan zijn 40sten geboortedag de minderbedeelden van Ellemeet eens gelukkig maken door een flinke traktatie. Dankbaar werd de gift aanvaard; heerlijk werd van het brood gesmuld en op de gezondheid en het voortdurend welzijn van den heer Yan der Weijde werd de flesch geledigd. Moge het den milden schenker gegeven worden, dat hij nog vele jaren het genoegen mag smaken goed te doen en tot welzijn zijner medeburgers mede te werken. Nieuwerkerk, 2 April. Blijkens het ter visie liggend concept-kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1901, is het totaal bedrag f 1654, verdeeld over 27 klassen en 145 aanslagen. De heffing bedraagt 2 percent. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Nieuwerkerk (in Duivel.) de heer J. Bouman. Stavenisse. Yolgens den alhier van wege het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt bij Utrecht geplaatsten regenmeter viel er in Maart 1.1. 53,6 m.M. neerslag (in 11 aftap pingen), tegen 16,1 in 1900; 29,2 in 1899; 33,3 in 1898 en 68,6 in 1897. De hoogste barometerstand in de laatste maand was 777, de laagste 745 m.M. Tholen. Hier ter stede is een afdeeling met 24 leden opgericht van den »Yolksbond", vereeniging tegen drankmisbruik. Het bestuur is samengesteld uit de heeren W. F. van Dijk, W. C. G. Kosters en A. Luijendijk. Goes, 3 April. In het bestuur der harmonie- vereeniging »Euphonia" zijn de beide aftredende bestuursleden, de heeren Kakebeeke en Blanken, herkozen. Rekening en verantwoording werd gedaan en tevens medegedeeld, dat het muziek-festival op Pinkster-Maandag een bepaald succes zijn zal door het aantal deelnemende vereenigingen. Vlissingen, 4 April. Op de reede is door een duiker een onderzoek ingesteld naar het verongelukte stoomschip »Tay". Voor zoover kon worden waargenomen, waren geen lijken meer aan boordhet schip zit op harden bodem, zoodat voor onderschuring van welzand geen vrees bestaat. De geredde matroos Ambrose van de »Tay" is in zoover hersteld, dat hij het ziekenhuis alhier heeft kunnen verlaten. Hij is naar Enge land teruggekeerd. Met ingang van 1 Mei a.s. is de kommies 3e klasse bij 's rijks belastingen, J. Aernoudse, verplaatst van Babberik naar Vlissingen (haven). Te Vlissingen zal 12 April a.s. een Unie rede worden gehouden door prof. H. H. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Aanbestedingen, Verkoopingen enz. Burgh, 2 April. Uitslag der door het bestuur der waterkeering van den calamiteusen polder Burgh en Westland gehouden aanbesteding van het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1902, van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan de waterkeering van den bovengemelden calamiteusen polder. Raming f 6639.51. Ingeschreven door de heeren: J. den Boer te Eikerzee, voor f7416; P. Bezuijen te Duivendijke, voor f 7411 W. Ringelberg te Duivendijke, voor f 7400; L. van Popering te Bruinisse, voor f 7300 A. Heijboer te Seroos- kerke, voor f 7272J. L. Geluk te Tholen, voor f 7270; H. J. Romeijn te Burgh, voor f 7083. Duivendijke. Het maken eener haven aan Kloosternol, district Scharendijke, gemeente Duivendijke, is op 1 April 1901 gegund aan den minsten inschrijver, den heer C. van Boven te Diemen voor de som van f 37200. Te Goes is Dinsdag 2 April aanbesteed: het verdedigen van den oever van den Zimmerman- polder en het maken van drie paalhoofden, raming f 14.350. 13 inschrijvers. Laagste C. de Wilde te Katten- dijke, voor f 13.459. Deze is met de uitvoering van het werk belast. Landbouw en Veeteelt. In een dezer dagen te Middelburg gehouden vergadering van den Bond van coöperatieve zuivelfabrieken in Zeeland werd besloten dat de Bond zich zal aansluiten aan den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond. De heer L. J. M. Koert, tot dusver Voorzitter, legde in diezelfde vergadering zijne betrekking neer en werd vervangen door den heer R. Homan, Directeur der zuivelfabriek te Nieuwerkerk. De uitslag van het te Koewacht gehouden examen in de landbouwkunde (2-jarige cursus), waarbij o.a. tegenwoordig was de Rijkslandbouw- leeraar, de heer I. G. J. Kakebeeke van Goes, benevens tal van belangstellenden, was, dat aan 10 leerlingen het diploma werd uitgereikt. Ten Venduhuize te Utrecht is een varken tentoongesteld, dat 1008 pond weegt! Het dier is 2 meter lang en IJ meter hoog en heeft een rug ter breedte van 1 meter. Nieuwerkerk, 2 April. Door heeren Gedep. Staten van Zeeland is uit een voordracht, opgemaakt door het Hoofdbestuur der Maat schappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland, ter voorziening in een vacature, ontstaan in de Commissie, belast met het toezicht op aan te leggen proefvelden, benoemd in plaats van den heer Ch. Groeneveld de Kater, de heer M. J. Waale, landbouw- onderwijzer te Nieuwerkerk. Maandag 1 April werd in een lokaal der openbare school te Nieuwerkerk, in tegenwoordig heid der Commissie van Toezicht, den Rijks- landbouwieeraar en vele belangstellenden, de laatste of openbare les tot sluiting van het eerste leerjaar van den alhier gevestigden landbouw-wintercursus gegeven. Alle leerlingen konden tot het tweede leerjaar worden bevorderd. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. Gem. te Hedel, ds. Slagmolen te Herkingen. Aangenomen het beroep naar de Herv. gemeente te Aardenburg, door ds. H. Vermaas te Grosthuizen en Avenhorn. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Maasdam door ds. J. H. Gunning E.Bz. te Numansdorp. Tot predikant bij de Hollandsche Kerk te Londen is beroepen de heer dr. S. Baart De La Faille, predikant te Hoogwoud. O N D E R W IJ S. Rijks-normaallessen te Zierikzee. Overgangs-examens 1 April 1901. Van de 3e naar de 4e klasse bevorderd: C. P. Vorstheuvel la Brand, C. Rietdijk, A. W. van Nieuwland, C. L. van der Graaf en L. Boot. Niet bevorderd 2 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse bevorderd J. L. de Looze, H. C. Heule, M. B. Smits, P. A. Beije, M. Lemson, J. C. van Bortel en L. Olree. Van de le naar de 2e klasse bevorderd: N. Ribbens, A. H. Jongmans, E. van Bendegom, B. B. Leupen, J. de Glopper, W. J. van Bortel en A Mol (voorwaardelijk). Niet bevorderd 5 leerlingen. Bij Kon. besluit is benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Groningen de heer G. C. C. Bethe (geb. te Zierikzee), thans leeraar aan de R. H. B. S. te Den Helder. RECHTSZAKEN. Zierikzee, 2 April. Door de arrondissements-recht- bank zijn veroordeeld, wegens: eenvoudige beleediging: A. A. R., 40 jaar en J. R., 46 jaar, landbouwers te Oud-Vossemeer, ieder tot f5 boete, subs. 10 dagen hechtenis voor ieder; mishandeling: A. M. V., 22 jaar, werkman te Oud- Vossemeer, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis, en tot betaling van f 5 aan de beleedigde partij A. A. R. mishandeling van een dier, in het openbaar gepleegd J. V., 36 jaar, poelier te Oud-Vossemeer, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis; diefstalA. van B., 33 jaar, kleermaker te Zierikzee, tot f 60 boete, subs. 12 dagen hechtenis diefstal: J. B., 38 jaar, schipper en visscher te Tholen, tot f 20 boete, subs. 12 dagen hechtenis mishandelingC. P., 33 jaar, arbeider te St.-Maartensdijk, tot f 10 boete, subs. 14 dagen hechtenis strooperij: J. L., huisvrouw van J. de R., 57 jaar, arbeidster te Oosterland, tot f 5 boete, subs. 10 dagen hechtenis; strooperij door meer dan twee vereenigde personen: G. C. N., 17 jaar, J. A. van der R., 17 jaar en M. G., 16 jaar, arbeiders te St.-Philipsland, ieder tot f 3 boete, subs. 6 dagen hechtenis voor ieder hunner. 3 April. De arrondissements-rechtbank beeft A. J. de K., 32 jaar, arts, geboren te Haarlem, wonende te Bruinisse, thans gedetineerd, verwezen naar de openbare terechtzitting, ter zake, dat hij in den nacht van 11 op 12 Februari 1901, ten omstreeks 12 uur, te Bruinisse, hetzy om zijne echt- genoote A. W. H. opzettelijk van het leven te berooven, hetzij om haar opzettelijk zwaar lichamelyk letsel toe te brengen ol te mishandelen, opzettelijk eene met een kogel patroon geladen flobertbuks op een afstand van ongeveer zes meter op zyne voornoemde echtgenoote dreigend aan gelegd, gericht, en afgeschoten heeft, en haar door dat schot getroffen heeft met dien kogel, welke in haren rug binnengedrongen is, haar borstkas rechterlong en hart doorboord, en zoodanige verwonding en verbloeding ver oorzaakt heelt, dat zij dientengevolge eenige oogenblikken later is overledenalthans dat hij op tijd en plaats voormeld op zijoe voornoemde echtgenoote eene flobertbuks op boven gemelden afstand dreigend aangelegd, en gericht gehouden PRBDIE.I in onderstaande Gemeenten van I De Geref. Kerk te Zierikzee: Goede .Vrydag. 's Avonds zes ureds. Estelink. le Paaschdag. 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselinh. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Serooskerke: Goeden Vrijdag. Geen dienst. le Paaschdag. 's Nam. twee ure: ds. Blankert van Kerkwerve. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Burgh: Goede Vrijdag. Geen dienst. le Paaschdag. 's Nam. twee ureds. Nauta van Noordgouwe. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Renesse: Goeden Vrydag. 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteijn. (Bevestiging van nieuwe lidmaten), le Paaschdag. Geen dienst. 2e 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteijn. Herv. Kerk te Noordwelle: Goede Vrijdag, 'sAvonds zeven ure: ds. Kapteijn. (Bed. H. Avondmaal), le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteijn. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Haamstede: Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ure: ds. v. Krevelen. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: Idem. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. (Bediening H. Avondmaal). Geref. Kerk te Haamstede: Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ureds. Koolstra. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Idem. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Eikerzee: Goede Vrijdag, 's Voorm. half tien ureds. Couvée. (Bevestiging nieuwe lidmaten)'s avonds zeven ureds. Couaée. (Bed. H. Avondra). le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Geref. Kerk te Eikerzee: Goede Vrijdag, 's Avonds half zeven ureds. Raman. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Idem, 2e 'sVoorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Brouwershaven: Goede Vrijdag, 's Voorm. tien ureds. v. d. Broek. le Paaschdag. 's Voorm. tien ure: Idem. 2e 's Voorm. tien ureIdem. Geref. Kerk te Brouwershaven: Goede Vrydag. 's Avonds zes ureds. Geerling. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Idem 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Zonnemaire: Goeden Vrydag. 's Avonds zeven ureds. Zeenum. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: Idem. (Bediening H. Avondmaal). 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Geref. Kerk te Zonnemaire: Goeden Vrijdag, 's Avonds zeven ure: Leeskerk. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Idem. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Herv. Kerk te Noordgouwe: Goede Vrijdag, 's Avonds half zeven ure: ds. Nauta. (bed. H. Avondmaal), le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: Idem. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Dreischor: Goede Vrijdag, 's Avonds zeven ure: ds. Burger. 1e Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: Idem; 'snam. twee ureds. v. d. Linden van Nieuwerkerk. 2e d 's Voorm. half tien ure: ds. Burger. (Bev. van nieuwe lidmaten). heeft, zonder zich te voren vergewist te hebben dat die buks ongeladen of onschadelijk was en zonder die buks te voren van scherp te hebben ontladen, tengevolge van welke schuldige roekeloosheid en onachtzaamheid, toen uit die aldus door hem op haar gerichte buks een schot, hetzij afging, hetzy door hem roekeloos op haar werd afgevuurd, zijne echtgenoote door dat schot is getroffen, verwond, en gedood als voorzegd, met den kogel, waarmede die buks geladen was, zijnde mitsdien de dood van zijne echtgenoote aan zijne schuld te wijten. De rechtbank te Middelburg deed Dinsdag uitspraak in de bekende zaak tegen A. J. M., oud 49 jaar, Belgisch zeeloods te Vlissingen. Beklaagde werd ter zake van het veroorzaken van eens anders dood door schuld veroordeeld tot 6 maanden hechtenis, met in mindering brenging van den tijd, door hem reeds in verzekerde bewaring doorgebracht (van 6 Januari tot 22 Maart j.l.) Ontroering; ran het 7-jarig knaapje Van Wezel. Wegens de ontvoering op 25 April 1899 te 's Gravenhage van het destijds 7-jarig knaapje Albert Petrus Johannes Van Wezel (welks lijkje indertijd in de duinen nabij Scheveningen werd gevonden), stond deze week voor de Haagsche Rechtbank de kleedermaker G. P. Van Poelgeest te 's Gravenhage terecht. De moeder van het kind, als getuige gehoord, verklaarde dat haar zoontje niet gemakkelijk met iemand meeging en vermoedelijk is verleid door de vergulde knikkers, die bij 't lijkje zijn gevonden. Beklaagde beweerde den 25sten April niet in de nabijheid geweest te zijn van het Hollandsche Spoorstation, waarheen het kind door zijn moeder gezonden was om zijn vader (koetsier) eten te brengen, en waar zijn vader hem dan ook nog het laatst heeft gezien en gesproken. Beklaagde zou dien dag in 't Haagsche Bosch en op den Wassenaarschen weg gewandeld, en den geheelen dag geen kind bij zich gehad hebben. De deskundige doctoren A. De Jong en Van Deventer verklaarden den beklaagde, trots diens ellendige neigingen op zedelijk gebied, volkomen toerekenbaar. Beklaagde verklaarde, toen hem het portret van het knaapje Van Wezel vertoond werd, dat hij dezen knaap nooit gekend, nooit gezien had. Een 11-jarig jongetje meende in beklaagde te herkennen den man, die op 26 April des vorigen jaars hem, onder het aanbieden van verzilverde en vergulde knikkers, naar den Parkweg had willen meetronen, maar een knevel droeg die persoon niet, en zijn hoofdhaar had een andere kleur dan dat van beklaagde. Beklaagde ontkende op dien dag op het Rijswyksclieplein te zyn. geweest of een knaapje te hebben toegesproken. De volgende getuige bekende op dien dag in April den beklaagde gezien te hebben, gaande met Van Wezel in de richting van de Hollandsche stoomtrambaan. Hy kende het kind zeer goed en herkende pertinent in den beklaagde dien man. Toen het kind in October begraven werd, had hij pas van de zaak gehoord, en toen heeft hy daarvan aangifte gedaan bij de justitie. Ook die getuige verklaarde, dat beklaagde, toe hy hem met Van Wezel zag, geen knevel droeg. Een volgende getuige had het knaapje ook den 25sten April.met een man gezien, die echter, naar 't hem voorkwam, langer van postuur was dan beklaagde. Ook toen deze zijn gevangeniskleding verwisselde met die, welke hij toen droeg, herkende deze getuige in hem niet den ontvoerder. De vorige getuigen wel, en evenzeer een volgend getuige, die even pertinent was in zijn verklaringen. De destyds als heer gekleede persoon had een grooten knevel. Beklaagde erkende dat hij op 15 Juli 1900 den destyds 6-jarigen Franciscus Endlich van het strand had meegenomen naar het duin, nadat hij hem zuurtjes en flikjes had gegeven. Hij had echter geen kwade bedoelingen gehad, en was aldus naar het duin gegaan om het kind wat te laten uitrusten. De substituut-officier van justitie mr. Maclaine Pont ving zijn requisitoir aan met een toelichting van art. 27 Wetboek van Strafrecht en ging daarna over tot een uiteenzetting der feiten. Vast staat, dat beklaagde wist, dat de knaap Van Wezel minderjarig wasdat hij hem buiten en tegen den wil van zijn ouders heeft ontvoerd en dat hij het kind aan het wettig gezag heeft onttrokken. Voor het O. M. staat het vast, dat beklaagde de moordenaar van het kind is, want dat dit een natuurlijken IEURTEN chouwen en Duiveland. Ghr. Geref. Kerk te Zierikzee: Goede Vrijdag, 's Avonds zes ureds. Wessels. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ureIdem. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Herv. Kerk te Ouwerkerk: Goede Vrijdag, 's Avonds half zes ureds. Kunst. (Voor bereiding H. Avondmaal), le Paaschdag. 's Voorm. half tien ureIdem. (Bediening H. Avondmaal). Herv. Kerk te Nieuwerkerk: Goede Vrijdag, 's Avonds zeven ure: ds. v. d. Linden. (Bediening H. Avondmaal), le Paaschdag. 's Voorm. half tien ureIdem. (Dank zegging) 's nam. twee ureds. Burger van Dreischor. 2e 's Voorm. half tien ureds. v. d. Linden Geref. Kerk te Nieuwerkerk: Goede Vrijdag, 's Avonds half zeven ure: Leeskerk. le Paaschdag. 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 6 ure Leeskerk. 2e Geen dienst. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: Goede Vrijdag. Geen dienst. le Paaschdag. 's Voorm. 9 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 urede heer Ingelse van Middelburg. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Oosterland: Goede Vrijdag, 's Avonds zeven uredr. Smit. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: Idem. (Bevestiging nieuwe lidmaten). 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Gerei. Kerk te Oosterland: Goede Vrijdag. Geen dienst. le Paaschdag. 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. twee ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Sirjansland: Goede Vrijdag, 'sAvonds zeven ure: Leeskerk, D. Hanse, ouderling. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure: Idem; 's nam. twee ure: dr. Smit van Oosterland. 2e Geen dienst. Herv. Kerk te Bruinisse: Goede Vrydag. 's Avonds half zes ureds. Waardenburg. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ureLeeskerk's nam. twee ure: ds. Waardenburg. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Geref. Kerk te Bruinisse: Goede Vrydag. 's Avonds half zes ureds. v. Bueren. le Paaschdag. 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: Idem. 2e 's Voorm. half tien ureIdem. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: Goede Vrijdag. Geen dienst. le Paaschdag. 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. 2e 's Voorm. half tien ure: Idem. Evangelisatie Zierikzee: Zaterdagavond half negen urebidstond. Zondag, 's Voorm. tien urede heer Weltevreden's nam. vijf ure: Kinderkerk; 's avonds acht ure: de heer Welte vreden. Evangelisatie Brouwershaven: 'sVoorm. half elf ure: Zondagschool; 'savonds zes ure; de heer Homp. Evangelisatie Zonnemaire: 'sNam. twee ure: de heer Plomp; 'snam. half vier ure: Zondagsschool.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2