IN MEMOBIAM. bioscoop en gramaphoon ten bate o. a. der Zondagsscholen op het eiland Schouwen (Zeel.) In zijn voorwoord hing hij een tafereel op van de toestanden op dat eiland, dat, wat beschaving enz. betrof, allerellendigst w a s". Nu wisten wij niet, dat de bewoners van SchouwenDuiveland een onbeschaafde ruwe horde waren. Wij hadden integendeel den indruk ontvangen, dat het peil van ontwikkeling der bevolking, niet alleen van de stadbewoners, maar ook van de landbouwers, den toets der ver gelijking met elders gunstig kon doorstaan. Maar de heer Weltevreden, wiens lippen slechts waar heid verkondigen, is blijkbaar van een andere meening, die hij hier bij zijn vertooningen dapper onder den korenmaat houdt, maar elders aan de verzamelde menigte moedig uitspreekt, zoodat deze juist geen al te hoogen dunk van onze beschaving verkrijgt. Maar men zij deswege op den heer Weltevreden niet ontevreden. Want, gelijk wij in datzelfde verslag lazen, zal de mooie recette, die Z.Ed. gemaakt heeft, en waarover Z.Ed. hoogst voldaan was, niet dienen om eigen zak te spekken de hemel beware maar ten bate der Zondagsscholen worden aan gewend. Blijkens het verslag van den heer Guichart, directeur der Rotterdamsche Tramweg-Maat schappij, over het jaar 1900, heeft op den stoomtramweg BrouwershavenSteenbergen het vervoer van reizigers, abonnementen, school- en werkliedenkaarten sedert 30 April (datum van opening) f36.427.72 opgebracht. Het postvervoer gaf f 2507.73, tarwijl voor bagage-, goederen en vee ver voer, dat 4 Juli werd opengesteld, f 9115.88 werd ontvangen. De drukste dag bracht op aan reizigersvervoer f 1198.75, de minste f 54.45. Prov. blad no. 39 bevat een besluit van Gedep. Staten van Zeeland ten opzichte van het waarschuwen, bedoeld in de artikelen 29 en 30 van het reglement op de tramwegen, voor den stoomtramweg van Brouwershaven naar Steenbergen, voor zoover deze in Zeeland ligt en omtrent de bepalingen en voorschriften, bedoeld in art. 32 van genoemd reglement. Te Kerkwerve bedraagt het aantal kiezers voor Tweede Kamer, Prov. Staten en Gemeente raad 101. Yan de lijst van het vorige jaar waren 4 kiezers afgevoerd, terwijl er weder 7 op geplaatst werden. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot kantonrechter-plaat8vervanger in het kanton Tholen, de heer L. van Gorsel. Te IJzendijke (Zeeuwsch-Ylaanderen) werd sedert Vrijdag j.l. vermist de tachtigjarige R. Zijn lijk is thans gevonden in een waterput bij Retranchement. Men vermoedt, dat hij van den rechten weg is afgedwaald en ongemerkt in den put gevallen. Te Nieuw-Namen (gemeente Clinge) wordt vermist de schipper E. P. Hij is de vorige week met zijn mossel vaartuig naar Temsche (België) vertrokkenhij is daar Maandagavond aan wal geziendoch sedert heeft men niets meer van hem vernomen. De familie, geholpen door de politie, doet overal onderzoek. Burgh) 25 Maart. In de heden alhier gehouden vergadering van den dijkraad van dencalamiteusen polder Burgh en Westland is de begrooting des polders voor het dienstjaar 1901/1902 vast gesteld in ontvang tot een bedrag van f 9161.755 en in uitgaaf ter somma van f 14156.67. Voor kosten van onderhoud, herstel en vernieuwing van de zeewerende werken is geraamd een bedrag van f 3712.225 en voor buitengewone werken (aanleg van steenglooiingwerken) eene som van f 2892.035 De uitvoering van bovengenoemde werken zal den 2en April a.s. door het bestuur der water- keering worden aanbesteed. Volgens de opnieuw vastgestelde kiezers lijsten bedraagt het aantal kiezers te Haamstede voor de Tweede Kamer 132voor de Prov. Staten 132voor den Gemeenteraad 126. Te Burghvoor de Tweede Kamer 68 voor de Prov. Staten 68; voor den Gemeenteraad 65. Nieuwerkerk, 26 Maart. Op de kiezerslijst 19001901 komen voor honderd-een-en-negentig namen. Afgevoerd werden negen en bijgeschreven achttien kiezers. In de hedenavond gehouden algemeene vergadering van de leden der kolenverbruiks- vereeniging werd door den waarnemenden voorzitter, den heer C. van Oeveren, in zijn openingsrede een woord van hulde en waardeering gesproken voor den overleden voorzitter en oprich ter der vereeniging, den heer F. Bouman. Ook de secretaris-penningmeester, de heer S. v. Oost, wijdde in zijn notulen der vorige algemeene vergadering enkele woorden aan de nagedachtenis van den geachten ontslapene, die zoovele jaren voor den bloei der vereeniging heeft geijverd. Uit de rekening over het afgeloopen. boekjaar bleekdat de netto-ontvangsten bedroegen f 5436,385en de uitgaven f 5285,34zoodat de rekening sluit met een saldo van f 151,045. Aan 200 leden werden voor den prijs van 90 cents per H.L. geleverd 7365 H.L. steenkolen. Het getal leden bedraagt nu 206. Het uitzicht bestaat, dat de prijs der kolen voor de eerste levering niet hooger zijn zal dan f 13 per kar, tegen f 14.35 in het vorige jaar. Het bestuur stelde voor, de benoeming van een voorzitter nog wat te verdagen. Dit voorstel werd aangenomen. Colijnsplaat. Wat de slikval aan den Nieuw Noord-Bevelandpolder betreft kan mee gedeeld worden, dat deze zich uitstrekt over eene lengte van pl.m. 200 M., eene oppervlakte beslaande van bunder. De afstand van den teen van den dijk bedraagt 10 M. en uit de buitenkruin 44 M. In de Zaterdag alhier gehouden raads vergadering kwamen ter tafel een request van den kerkeraad der Geref. gemeente, houdende verzoek om afschaffing der kermis, en een verzoek van den zelfden raad der Nederduitsch Herv. gemeente, verzoekende inkorting der kermis tot aan den Zaterdag n.b. den besten dag, of zoo mogelijk afschaffing. Beide verzoeken, die in 't college van burgem, en weth. geene meerderheid hadden kunnen verwerven, werden door de heeren Van der Weele en Swemer krachtig bestreden, doch door het anti-revolutionair lid Noordijke verdedigd. Met 4 tegen 1 stem, die van laatstgenoemde, werden beide van de hand gewezen. Het is den raensch gezet eenmaal te sterven 1 Heden overleed op ruim 61-jarigen ouderdom, na een betrekkelijk korte ongesteldheid, de WelEd. Gestr. heer Notaris Mr. JOB ADRIAAN BOLLE, van 1890 af Lid der Provinciale Staten in Zeeland. In 1839 te Haamstede geboren en aldaar opgevoed, voltooide de heer J. A. Bolle aan de Hoogeschool te Leiden zijn studie. Hij promo veerde als Meester in de Rechten. Geruimen tijd was hij als Griffier bij het Kantongerecht te Zierikzee werkzaam, welk ambt de overledene in 1875 verwisselde met dat van Notaris, stand plaats Renesse. Langzamerhand breidde zijn werkkring zich uitsteeds grooter werd de omtrek, waarbinnen ieder Notaris Bolle kende en waardeerde om zijne welwillendheid, zoowel jegens aanzienlijken als geringen; om zijn activiteit niet alleen in gewichtige maar ook in minder belangrijke zaken om zijn onkreukbare eerlijkheid en trouwe liefde voor zijn veelomvattenden arbeidom zijn hartelijke belangstelling in alles, wat nopdig en nuttig en goed was. Als Lid der Provinciale Staten was de over ledene steeds trouw op zijn postals Hoofd ingeland van het Waterschap Schouwen ontbrak hij zelden op de vergaderingen; als Voorzitter van een afdeeling der Liberale Kiesvereeniging als Kerkvoogd, als ja, als lid van vele vereenigingen en instellingen behartigde hij hare belangen en kwam op hare vergaderingen steeds onbewimpeld voor zijn meening uit. Mr. J. A. Bolle is niet meer! Hij, de vraag baak van zeer velen, de steun en hulp van anderen, de onvermoeid werkzame, waar het gold het tot in stand komen van zaken van algemeen belang, of waar het betrof het in stand houden van nuttige instellingen, hij', de liefdevolle echt genoot en der kinderen zorgvolle vader, heeft het aardsche met het eeuwige verwisseld. Noode zien wij hem henen dragen naar de laatste rustplaats. Met een traan in het oog staren wij het stoffelijk overschot na van den stillen weldoener voor zieken en hulpbehoevenden. Zijn assche ruste in vrede Renesse, 26 Maart 1901. M. N. L. Landbouw en Veeteelt. Rotterdam, 26 Maart. De heden alhier gehouden Jaarlijksche Tentoonstelling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is in vele opzichten minder geslaagd dan de vorige in het algemeen waren de inzendingen geringer dan verleden jaar. Zeer waarschijnlijk is dit een gevolg van het koude weer der laatste dagen. En wat er was, behoorde nog niet tot het beste. Van het melkvee, waarvan het vorige jaar een prachtige collectie was ingezonden, kwam nu met een vijftig stuks minder dan toen en over het algemeen van middelmatige kwaliteit. 't Gemest vee was tamelijk vertegenwoordigd. De inzending van paarden neemt echter toe 84 waren ingezonden en daarbij zéér mooie. Het blijkt dat de kweekers zich meer en meer toeleggen op veredeling der rassen. Bekroond werden o.a. voor gemest vee met een 3den prijs de heer C. Berrevoet te Seroos- kerke (Schouwen)voor den fijnsten en zwaarsten os met hardvoeder gemest, met een 3den prijs de heer G. A. van Nieuwenhuize te Dinteloord; voor den besten os (niet gemest), geb. in 1899, 2de prijs W. Brooimans te Dinteloord, en voor een merriepaard met een 3den prijs de heer C. v. d. Hegden te Dinteloord. B E C HYS ZXK E L Naar wordt meegedeeld moet de heer mr. F. A. van Hall van Utrecht een vierledige aanklacht tegen den heer mr. E. M. von Baum- hauer, officier van justitie te Amsterdam, bij de bevoegde autoriteiten ingediend hebben, en wel ter zake van eene reeks onwettig geachte handelingen tegen zijn persoon (in de gerucht makende zaak Haas-Van Hall) gepleegd. KERKNIEUW 8. Ds. W. Bax, predikant te Zaandam, her dacht Zondag zijn 40-jarige ambtsbediening. Hij was achtereenvolgens predikant te Herkingen, Stad-Delden, Zierikzee en Zaandam. Talrijk waren de blijken van belangstelling, die hij ontving. Geschenken werden hem o. a. aangeboden door den kerkeraad (een bronzen beeld op voetstuk, voorstellende David, Goliath verslaande), en door eenige leden zijner gemeente (een bureau ministre met fauteuil). Ook het bestuur der afd. Zaandam van den Nederlandschen Protestantenbond wier ijverige secretaris de heer Bax al vele jaren is complimenteerde den jubilaris, die 's avonds voor zijne gemeente in eene stampvolle kerk optrad. Door Z. H. den bisschop van Breda zijn be noemd tot pastoor te Koewacht de heer A. O. C. van der Maden, thans kapelaan te Standaardbuiten, en tot kapelaan te Etten de heer E. J. van Rompu, thans kapelaan te Koewacht. Haamstede. Ds. van Krevelen, van hier beroepen naar Sybe-Carspel, zal den eersten Paaschdag zijn afscheidrede houden. O N P E R W IJ S. Zondag werd te Bergen-op-Zoom een der vergaderingen gehouden, uitgeschreven door den sBond van Nederlandsche Onderwijzers". Aanwezig waren een 60 A 70-tal belangstellenden, onder wijzers vooral uit de omstreken, Tholen, Zuid-Beveland en Schouwen en Duiveland. De heer Cramerus van Breda opende de bijeenkomst met een woord van welkom aan de aanwezigen. Daarna trad als spreker op de heer L. Steendijk, voorzitter van den Bond, met eene inleiding over de »Zelfstandigheid". Hij wees op de teleurstelling in de wereld der klasse- onderwijzers over 't ontbreken in 't ontwerp, door den minister Borgesius ingediend, van eenige bepalingen aangaande dit punt. Hij betoogde duidelijk, dat die zelfstandigheid een eisch is geworden in 't belang van 't onderwijs en den onderwijzersstand. Zijne rede werd herhaalde malen door luid applaus afgebroken. Na hem trad op de heer De Vries, onderwijzer te Vlissingen. Aan de hand van talrijke gegevens uit het buitenland, vooral uit Pruisen, en uit de vergelijking van de salarissen van onderwijzers met die van andere ambtenaren, die zeker niet meer ontwikkeling behoeven te bezitten, bewees hij, dat ook de voorgestelde verbetering der minima nog spreken van geringe waardeering van 'twerk des onderwijzers. Hij wekte allen op, mede te strijden om, al is men ook voor- loopig dankbaar voor 't beloofde, binnen niet te langen tijd een afdoende verbetering te krijgen. Als derde spreker trad op de heer Ketelaar, lid der Tweede Kamer. In een korte maar kernachtige en luid toegejuichte rede, wees hij op 't belang van vergaderingen als de nu in zes plaatsen van ons land gehoudene. De regeering moet zien, moet hooren, dat de onderwijzers wakker op hun post zijn, om hun belangen te bepleiten, zeide hij. Wel was ook naar zijn meening het ontwerp-wet lang niet voldoende, maar de minister, rekening houdende met de Kamer, die hij voor zich heeft, kon niet meer geven, met eenige kans op slagen. Daarom ook wekte de heer Ketelaar allen op, om straks, niet als onderwijzer maar als staatsburger te doen, wat men vermag, om een regeering te zamen te brengen, van wie meer te verwachten is. Ten slotte stelde hij eene motie voor van 't hoofdbestuur, inhoudende adhesie-betuiging aaD 't adres door de drie lichamen »N. O. G.", »B. v. N. O." en »H. O." aan de regeering gezonden, en de teleurstelling uitsprekende over wat men in de wet mist. Bij acclamatie werd deze aangenomen. De heer Cramerus sloot daarna de bijeenkomst, nadat de heer Hazeraans van Steenbergen de onderwijzers te Bergen- op-Zoom had opgewekt tot het oprichten eener afdeeling van den »Bond van Nederlandsche Onderwijzers". De alpliabetisch gestelde voordracht voor hoofd der school te Biervliet bestaat uit de heerenBeun te Aardenburg, Burger te Haarlem, Giel te Cortgene, Roda te Oostburg en Schout te Rotterdam. Benoemd tot onderwijzer aan de Rijks Normaallessen te Oostburg de heer J. de Meijer te Cadzand en tot onderwijzers aan de voor bereidingsklasse dier lessen de heeren J. Roosen daal te IJzendijke en J. Geelhoedt te Zuidzande. Tot onderwijzer aan de openbare school te 's-Gravenzande is benoemd de heer H. T. Hoefnagel te Middelburg. BRIEVEN UIT ZIERIKZEE. VI. Ik ben en de menschen, die mij kennen, weten het geen Pruttelaar of Brombeer, maar ook geen Jan Salie of Joris Goedbloed. Als me iets hindert, dan steek ik het niet onder stoelen en banken. Dan moet, wat me op 't hart ligt, er uit, en al stond ook de Sultan met zijn geheelen Harem tegenover me, ik zoude de tanden niet gesloten voor mijn tong kunnen houden, maar dezen vrij laten zeggen, wat ik te zeggen had. Nu zal ik u, lieve lezeressen en waarde lezers, eens vertellen, wat mij in een zoo kregelige stemming gebracht heeft. Gij moet dan weten, dat ik eenigen tijd geleden van Teunis B een neef van mij, landbouwer in Bruinisse, die voor zijn doen er nog al warmpjes inzit, het volgend briefje ontving: Bruinisse, 12 Maart 1901. Waarde Neef Briniol Ik hoop, dat gy deze letteren in welstand moogt ont vangen. Ik kan u mededeelen, dat ik tegenwoordig zoo gezond als een visch ben. Van rheumatiek heb ik niet den minsten last meer. De dokter bad gezegd, dat ik mij flink met brandewijn moest inwryven. Ik had toevallig nog een restantje in mijn kast staan. Maar toen ik het voor den dag haalde, en den reuk er van te pakken kreeg, toen vond ik het toch zonde, dat deze kostelijke drank voor uitwendig gebruik zoude dienen. Hij was toch, zóó redeneerde ik, voor den inwendigen raensch bereid. En eer ik mij zeiven er van rekenschap wist te geven, was de brandewijn door mijn keelgat verdwenen. Het mooiste van de grap is, dat ik sedert van mijn rheumatiek volslagen genezen ben. Toen de dokter bij mij terug kwam, om te zien, hoe het met me ging, maakte ik hem mijn compliment over zyn uit stekend huismiddeltje. »Ja, ja, dat wist ik wel", zeide hij innig tevreden, »dat helpt altijd". Met het weêr is het nog erg schraaltjes. De wind waait maar steeds uit het Noord oosten. Kunt ge ons, boeren, niet wat zachter weêr bezorgen? En nu de hoofdzaak van mijn brief. Gij kunt me een kleinen dienst bewijzen. Met dit schrijven zal ik tegelijkertijd aan je adres verzenden myn boekje, waarop bij de Nutsspaarbank f 600 staan. Ik kan dat geld op dit oogenblik best gebruiken. Daarom verzoek ik je dit bedrag van de Spaarbank terug te halen, en voor mij te bewaren tot Zaterdag, want dan kom ik zelf in dè stad, en dan kunt gij het my ter hand stellen. Vergeet het niet. Tot ziens. Gegroet van je waarden Neef TEUNIS. Op denzelfden dag nog, waarop ik bovenstaand briefje met boekje ontvangen had, ging ik, dienst vaardig als ik altijd ben, naar het kantoor van de Nutsspaarbank, dat, zooals men weet, thans in de Meelstraat alhier gevestigd is. Ik vertoonde, terwijl ik mondeling mij van mijn opdracht kweet, het briefje en spaarbankboekje. Maar jawel, ik had buiten den waard gerekend. Een lid namelijk van het bestuur stond me te woord, en zeide mij, na inzage van een en ander genomen te hebben, dat ik het geld op deze wijze niet kon verkrijgen, maar dat ik van mijn last gever een behoorlijke volmacht moest hebben, die gezegeld en geregistreerd was, en waarvan de handteekening door den burgemeester dei- gemeente, waar de inlegger woont, gelegaliseerd was. Heb je van je leven//Mijnheer", zeide ik, „zie ik er soms uit als een roover of bandiet? Blijkt u èn uit dezen brief, èn uit het bezit van het spaarbankboekje niet zonneklaar, dat ik gerechtigd ben het daarop voorkomend bedrag te ontvangen?" En of ik al praatte als Brugman, het hielp mij niet, het was, zoo zeide hij mij, een besluit, dat op een algemeene vergadering- was genomen, en daarmede kon ik onverrichter zake huiswaarts keeren. Ik schreef terstond aan neef Teunis, wat mij wedervaren was, en deze zond mij hierop de geëischte volmacht gezegeld, geregistreerd en gelegaliseerd. Eerst op vertoon hiervan kon ik in het bezit van het bedrag komen. Nu zal menigeen allicht vragen, mag men het den eigenaren der spaarbankboekjes zoo moeilijk maken hun gelden terug te erlangen. Het bestuur der Nutsspaarbank zal wellicht als reden hiervoor aangeven, dat die eischen gesteld worden in het belang der zekerheid van de inleggers zelve. Maar niemand is zóó onnoozel, of hij begrijpt wel, dat die reden niet de ware is. Immers zelfs de staat, die gewoonlijk zeer sekuur te werk gaatvordert voor het terugbekomen van de gelden, gedeponeerd bij de Rijkspostspaarbank geen zegel, geen registratie, geen legalisatie. Het is dan ook duidelijk, dat geen bezorgdheid ten aanzien van de inleggers de Nutsspaarbank bewogen heeft zulke omslachtige en geheel over bodige eischen voor het terughalen der gelden te stellen. Men beoogde daarmede blijkbaar de inleggers af te schrikken de door hen gedeponeerde gelden op te vorderen. Sedert toch een Bijbank van de Centrale Bank van Landbouw en Nijver heid op de Oude Haven alhier gevestigd is, waaraan, zooals men weet, tevens een Spaarkas verbonden is, zijn, om wat reden dan ook, door een groot aantal inleggers bij de Nutsspaarbank hun déposito's opgevraagd. Om nu dien niet stil- staanden stroom van hen te keeren, die hun inleggelden aan de Nutsspaarbank opvorderen, heeft men het zoo evengenoemd afschrikkings middeltje verzonnen, waarvan de toepassing, gelijk te voorzien is, zeker niet beantwoorden zal aan liet resultaat, dat men er zich van voorspiegelt. Zelfs zou ik niet schromen de gevolgtrekking te maken, dat, wanneer het van algeheele bekendheid wordt, dat zooveel last, omslag en zelfs kosten verbonden zijn aan het terugbekomen van gelden, die men op de Nutsspaarbank geplaatst heeft, velen in de toekomst al zeer geringe neiging zullen betoonen hun spaarpenningen ten kantore van genoemde instelling te storten. Men verzette dus de bakens, eer het getij verloopt. Voordat ik dezen brief sluit, gevoel ik mij fedrongenu Mijnheer de Redacteur, mijn evreemding te kennen te geven, dat in dit blad zelfs met geen enkel woord gewag is gemaakt van den verband-cursus, dien dokter v. d. Hoeven eenigen tijd geleden ten behoeve van dames te dezer stede geopend heeft. U zult mij moeten toegeven, dat een dergelijke cursus hoogst nuttig en zeer interessant is. Alleen vind ik het jammer, dat ik als heer der schepping van deel neming daaraan uitgesloten ben. Zierikzee, 21 Maart 1901. B RIN I O. NEERBOSCH. In de kroniek der Weesinrichting te Neer bosch, voorkomende in Het Oosteïi, deelt de heer Van 't Lindenhout eenige van de oorzaken mede, waardoor de inrichting in den geldelijken nood gekomen is. Daaronder noemt de heer Van 't Lindenhout vooreerst den noodzakelijken bouw van drukkerij, wasscherij, ziekenhuis, enz. voorts het tot stand komen van meerdere stichtingen die hulp behoeven, verder den Zuid- Afrikaanschen oorlog en de verkeerde meening als zou hij de vrije beschikking hebben over de soms vrij groote legaten, die met vruchtgebruik" zijn belast. Vooral dit laatste maakt, dat velen denken, dat de inrichting niet zoo veel hulp meer behoeft. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. In de villa aan den Scheveningschen weg, thans bewoond door den beer Wolmarans, zal binnenkort ook gevestigd worden het particuliere secretariaat van president Krüger. Het secreta riaat van de Zuid-Afrikaansche deputatie is daar reeds gevestigd. Naar men verneemt zal in verband met de opvoeding zijner kinderen, het gezin van dr. Leyds te Utrecht komen wonen. Waarschuwing voor de straatjeugd. Te Oudenbosch is een 12-jarige knaap, die achter op een rijtuig was gesprongen, doch viel en onder de wielen geraakte, aan de gevolgen overleden. Biljarten. Liefhebbers van het biljartspel zullen zich herinneren, hoe eenige jaren geleden te Amsterdam en in andere plaatsen een groote wedstrijd werd gehouden door twee bekende meesters. Het was een match van 15,000 caramboles tusschen de professeurs R. Glorieux en Henry "Wilden, waarbij eerstgenoemde overwinnaar bleef, terwijl de tweede 12,394 punten behaalde. Dezelfden zullen nu wederom een dergelijken wedstrijd aangaan, verdeeld in 21 opeenvolgende séances elk van 450 caramboles cadre. De overwinnaar krijgt de recette van alle voor stellingen, benevens een bedrag van 100 francs, dat als prijs is uitgeloofd door een biljart liefhebber te Brussel. Opmerking verdient nog dat prof. Glorieux, die in de laatste jaren buitengewone vorderingen maakte ten bewijze verschillende seriën van 3 en 400 caramboles groot cadre op biljarten van zeer groote afmeting geeft aan prof. Wilden telkens een derde voorgift, dus 150 op de 450 vau elke séance. De wedstrijd zal worden gehouden tusschen 1 en 20 Mei aanstaande te Amsterdam en in andere plaatsen van ons land. Zonderlinge vondst in een koffer. Dezer dagen stapte een net gekleed heer te Rome uit den van Milaan komenden sneltrein en gaf een witkiel een koffer over, met het verzoek tot zijn terugkomst te wachten. De man bleef geduldig op zijn post, twee uren lang, maar toen zijn maag hem te heftig begon te jeuken, ging hij naar huis. De koffer was hij van plan na het middagmaal bij de politie te deponeeren. Wie beschrijft echter den schrik der echtelieden, toen eensklaps uit den koffer het geluid van een kinderstemmetje hun oor bereikte.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1901 | | pagina 2