Uit Stad en Provincie. Raadsziiting van 21 Dec. 1.1. te Wissenkerke. Huwelijk van H. M. de Koningin. Krüger in Nederland. Duitsohland. Bjj Spaadau ii een loldaat het slachtoffer geworden van een mislukte grap. De man stond op post bg een kruithuii en wilde 's nachts een kameraad, die wat verder op post stond, eens doen verschrikken. Hg sloop daarom over den grond tot bg den tweeden post en ging toen, op de hurken huppelende, verder. De andere schildwacht riep de naderende gestalte aan, maar kreeg geen antwoord. Toen besloot hg zgn plicht te doen, en loste een schot, dat den grappenmaker op de plaats deed dood big ven. Het syndicaat van mgaeigenaren van West- falen heeft besloten van den eersten Januari a.s. af de kolen productie met tien procent te vermin doren, om de enorm hooge kolenprgzen te kunnen handhaven. BalgiS. Het hof van assises te Gent heeft den beruchten Hendrik de Jong schuldig verklaard aan dubbelen vxouwenmoord en hem bg verstek ter dood veroor deeld. Men meent, dat De Jong de wgk genomen heeft naar Zuid-Amerika. Na den nacht, waarin de dubbele moord in de Plateaustraat te Gent plaats vond, is hg 's morgens vroeg met de mailboot naar Dover vertrokken, terwgl hg volgens zgn uitlatingen van plan was den volgenden dag zich te Liverpool op een driemaster naar New-York in te schepen, en van deze stad naar Buenos-Ayres te vertrekken. Met alle ten dienste staande middelen tracht men hem op te sporen. Hendrik is ook nog veroordeeld tot betaling der kosten van het geding, geraamd op f 1160. Antwerpen, 22 Deo. De houding der dok werkers is minder rustig. Kleine groepen van stakers trekken door de stad en vielen werklieden aan, die uit de provincie en uit het buitenland zgn gekomen om hun plaats in te nemen. Twee gewonden, een Belg en een Duitscher, zgn naar het hospitaal gebracht. Bg de hervatting van den arbeid op de Oockerill-kade, te half twee hedenmiddag, trachtten 2000 werkstakers het werk aan de boot van Grimsby te beletten. De politie maakte een charge met de blanke sabel en joeg de stakers uiteen, die daarop de vlucht namen. De christelgk-democratiache abt Fonteyne presideerde een bgeenkomst der 2000 dokwerkers op de kade. Na afloop der vergadering begaf de geestelgke zich aan het hoofd van een stoet van stakers naar het loodswezen. De oneenig- heden tusBchen de werkstakers en de werklieden van buiten houden nog steeds aan. Op de Oockerill-kade heeft een nieuwe aan val der werkstakers plaats gehad. Een vgftigtal politie-agenten maakten een charge met de blanke sabel en vuurden hun revolvers af. Er wordt ver zekerd dat er 300 schoten gelost werden, De stakers weken terug. Men zegt dat er dertig gewond zgn, waarvan tien zwaar. Er had ééne arrestatie plaats. De stakers droegen de gewonden weg. De politie is nu versterkt met veertig agenten, doch de stakers blgven een dreigende houdiig aannemen. Er hebben verscheiden aanhoudingen plaats gehad. Twee gekwetsten verkeeren ia levensgevaar. Naar beweerd wordt, is een werkman gedood. De gendarmerie wordt in de kazerne onder de wapenen gehouden en de burgemeester beraamt krachtdadige maatregelen. Het dagblad L'Eecaut zegt, dat de dokwerkers hedenmorgen aan boord van de stoom boot »Mar8" gingen en met moord dreigden. De arbeiders, die aan het laden warei, namen de vlucht. Nederland. Amsterdam, 21 Dec. Op den Amstel, ter hoogte van het café Halfweg 't Kalfje" is gisteren avond, te omstreeks tien uren, een ernstige aanvaring geschied, die zeer noodlottige gevolgen heeft gehad. Vgf menschen zgn daarbg om het leven gekomen. In een der talrgke bochten van den Amstel, tusschen de boerderg »Welna" en het reeds genoemde koffiehuis, lag, aan de overzgde aan de palen, die daar tot ver van den wal in het water staan en daar een soort balkhaven vormen, een tjalk gemeerd. Het was een tjalk van omstreeks 90 ton inhoad, genaamd de Verwisseling" en geladen met een lading pulp, dat te Zevenhoven, bg Schoonhoven, gelost moest worden. Het schip lag voor anker en was bovendien met touwen, één voor en één aohter, aan de palen vastgemeerd, waarvan het nog eenige meters verwgderd lag. Het vaartuig was diep geladen, ruim zeven voet en kon daardoor niet dichter bg den wal liggen. De schipper, zekere D., was met zgn gezin, vrouw en zes kinderen, aan boord en had zich tegen tien uur 's avonds te ruste begeven. Hg, zgne vrouw en het jongste kind van vgf maanden sliepen achter in het schip. De drie meisjes, van vgftien, negen en zeven jaar, sliepen meer naar voren, ook de twee jongens, een van zeventien en een van omstreeks acht-jarigen leeftgd. Men was nog niet lang ter kooi, toen de schipper werd opgeschrikt door een hevigen schok. Het schip was aangevaren en het water stroomde naar binnen. Terwgl de moeder trachtte haar jongste kind en de meisjes te redden, was de vader naar voren gevlogen om de jongens te helpen, die daar sliepen. Het gelukte hem met zgne tweo zoons op dek te komen en over boord te springen. De moeder daarentegen, een vrouw van 38 jaren, slaagde er niet in zichzelf en de andere kinderen te redden, zoo snel liep het vaartuig vol water. De aanvaring was geschied door de nachtboot »D. A. Verschure I", van de firma Verschure Co. ulhior, die van Amsterdam kwam en op weg was naar Rotterdam. In zes bussen, die in verschillende wgken alhier waren geplaatst, ter inzameling van bgdragen voor het nationaal huldeblgk, H. M. de Koningin hg gelegenheid van haar huwelgk aan te bieden, is tusschen de zeven en achtduizend gulden gevonden. Rotterdam, 21 Dec. Hedenochtend om streeks 9V2 uur had er eene hevige ontploffing plaats in het achteronder van het aan de Sleepersveit liggende beurtschip »De vrouw Ooraelia", groot 107 ton, van den beurtschipper op Goes, J. G. Ossewaarde. De oorzaak der ontploffing was het springen van een mandflesch met benzine of naphta, in den loop van den morgen aan boord gebracht en door den schipper in het achteronder geplaatst. Daar brandde een kachel, waardoor de lioht ontplofbare vloeistof verwarmd, zich uitzette en de ontploffing veroorzaakte. Deze was zoo krachtig, dat de roef, boven het achteronder, voor een deel uiteen sloeg. Een raam daarvan werd in de lucht geslingerd en kwam op de SleepersveBt tereoht; het dak er van viel te water. Schipper Ossewaarde, een 68-jarig man, die zich j op het oogenblik der ontploffing in het achteronder j bevond, werd met de hulp van zgn 42-jarigen zoon Mariens en den dekknecht daaruit gered, evenwel niet zonder dat bg beduidende brand wonden aan hoofd en handen bad bekomen. Hg werd naar het ziekenhuis vervoerd en ter verplogieg opgenomen. Zgn zoon bekwam enkele brandwonden van lichten aard. Kort nadat do ontploffiog had plaats gehad, stond het achteronder in volle vlam en baanden de vlammen zich door de raampjes een uitweg, terwgl ook de roef en het laadrnim werden aangetast. Het ruim was geheel volgeladen met meel, boonen, zeep, azgn, appelen, tabak en dergelgke artikelen, want het beurtschip zou vanmiddag naar Zeeland vertrekken. Enkele minuten nadat de braad was uitgebroken, rukten de spuiten 5 en 2 aan. Zjj werden in werking gesteld en konden eerst om twaalf uur weer inrukken, nadat de brand onder de leiding van den hoofdman den heer J. Milders was gebluscht. Do aan het schip veroorzaakte vuur- en waterschade is belangrgk. Zjj wordt door assurantie ten deele gedekt. Zierikzee, 24 Dec. Wg geven met het oog op den mist belanghebbenden in overweging hun voor Holland bestemdo brieven des avonds na de laatste buslichting voor de tram ten postkantore te bezorgen, daar deze dan met de nachtpost over Vianen méégaan. Alleen deze verzending geeft zekerheid op tgdige bezorging, wanneer door mist of anderszins de stoomvaart Zgpe—Numansdorp vertragiig onder vindt. Een echtpaar, dat in Zierikzee geboren, getogen en opgevoed, zgn gouden echtfeest in Cincinnati (Amerika) viert, is een niet alledaagsch verschijnsel, zoodat wg het der vermelding waardig achten. De heer Cornelis Brandenburg namelgk is een oud-Zierikzeeëaaar en zgn echtgenoote Cornelia Brandenburg, geb. Meerse, is een oud-Zierikzeesche. Beide wonen gelukkig en tevreden ia Cincinnati. Hg heeft jarenlang als beurtschippersknecbt gevaren tusschen Bommenede en Rotterdam. Zjj is de dochter van een meekrapdrogerdie 28 jaren lang als zoodanig werkzaam was in de zoogenaamde Panne- stoof. Dit jubileum bleef onder de Hollanders in Cincinnatie niet onopgemerkt. Gelgk men weet, bestaat in deze reuzen stad een Hollandsche Geref. Gemeente, die grootendeels uit Zeeuwen bestaat, voornamelijk herkomstig uit Ouwerkerk en Nieuwer- kerk. Het echtpaar mocht van vele zgden, van predikant, kerkeraad en gemeenteleden, warme bljjken van belangstelling ter gelegenheid van dit feest ontvanger. Des avoads werden de oudjes door een zangvereeniging onthaald op eenige zasgnummers, waaronder het Nederlandsche en het Transvaalsche Volkslied een eerste plaats innamen. Men schrijft ons: Teneinde de bewerking van de sterfte-statistiek naar de oorzaken van den dood meer te doen be antwoorden aan den tegenwoordigen stand der wetenschap en die bewerking tevens zóó te doen geschieden, dat de vergelijking der verkregen ge- geve»8 met die van andere landen mogeljjk zjj, wonscht de Minister van Bianenlandsche Zaken, dat met ingang van 1 Januari 1901 een nieuwe nomenclatuur wordt gevolgd, ia overeenstemming met de conclusies van de vergadering van 18/21 Augustus 1.1. te Parjjs gehouden, waarbg Nederland was vertegenwoordigd door de heeren J. Menno Huizinga en prof. dr. E. H. Ballet. De noodige mededeelingen hieromtrent zjjo aan heeren geneeskundigen gedaan. Bevorderd tot rijksveldwachter J. L. Kriekaard te Serooskerke, wien Hansweert tot standplaats is aangewezen. Voor het jaar 1901 is benoemd tot secretaris bg den geneeskundigen raad voor Zeeland en Westeljjk Noord-Brabant dr. J. J. Berdosis van Berlekom te Middelburg. Te Sas van Gent is benoemd tot gemeente geneesheer de heer A. Blom, arts aldaar, en tot gemeente-veearts de heer C. S. Jeronimus te Serooskerke. De jachtopziener Bron te IJzendjjke, die de vorige week door een pensjager werd aangeschoten, is geheel hersteld. De dader is nog steeds voort vluchtig. Bjj kon. besluit zgn benoemdtot dgkgraaf van den Zuid-Kraaiertpolder M. R. Slabbekoorn te Nieuwdorp en tot plaatsverv.-dgkgraaf van den polder Kramer, A. Geelhoed te St.-Philipsland. Te Middelburg hebben zich bjj de werk verschaffing van den Christel jjken Volksbond 112 werkloozen aangemeld. Aan den kapitein der kon. maréchaussée T. X. L Schoenmaeckers is ter zake van zgn krachtig en beleidvol optreden ter handhaving der openbare orde bg de jongste werkstakingJteTerneuzen door tusschenkomst van den betrokken procureur- generaal do bizondere tevredenheid der regeerieg betuigd. ftt. Flllpslaiid, 21 Dec. Op grond van foutieve candidaatstelling is de verkiezing, waarbg de heeren Jb. Dorst en Th. A. Boudeling tot leden van den gemeenteraad gekozen waren, door Heeren Gedeputeerde Staten vernietigd. De collecte, die te St. Filipsland jaarljjks ge houden wordt tot het inzamelen van nieuwjaars giften, herft circa 98 opgebracht. Tholen. Door den Raad der gemeente Tholen is besloten een berekening van kosten te maken, teneinde te zien, of de verlichting met gasgloeilicht der gemeente voordeeliger zou zgn dan de thans gevolgde wjjze. IntuiBchen is reeds besloten aan de concessionarissen der gasfabriek vergunning te geven de door deze heeren gevraagde wgziging in de straatverlichting toe te staan. Scherpeiilsge. Door den Djjkraad van do waterkeering van het calamiteuse Waterschap is met algemeene stemmen besloten, uit de kas dier waterkeering geen subsidie te verleenen aan den heer Nieveen te Lemmer, voor den aanleg van een tram Stavenisse—Oud- en Nieuw-Vossemeer. Wlusenkerke, 24 Dec. Voor het aan te bieden huldeblgk aan H. M. de Koningin bg Haar aanstaand huwelgk werd op de daarvoor aange boden Ijjst in deze gemeente ingeschreven voor een bedrag van f 125. Goes, 24 Dec. De Vereeniging Ijsvermaak is definitief gereorganiseerdeen bestuur is gekozen, de contributie vastgesteld. Donateurs kunnen ad f 2,50 kunnen worden aangenomen, alles ongetwij feld broodnoodig ia dezen zomersohen winter. Biervliet. Een klein-landbouwer v. d. L. zag zich deze week een zoon geboren, die den naam ontving van Het tog Hendrik, 'fc Is dezelfde v. d. L. wiens zoon met de ambulance als verpleger naar de Zuid-Afrikaacsche Republieken heentoog. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden behalve de heer Vader van 's Gravenpolder. De notulen, betrekking hebbende op de ver gadering van 9 Nov. 1.1., worden goedgekeurd. Wordt voorgelezen een dankbetuiging, ontvangen op de felicitatie gezonden, door den Raad bij ge legenheid van de verloving van H. M. de Koningin. De rekening over 1899 was volgens ontvangen schrjjven van Gedep. Staten goedgekeurd. Daarna worden gevraagd en toegestaan eenige posten voor overschrijving tot een bedrag van f 205. Burgem. en Weth. stellen daarna voor, om eer lang te benoemen drie commissiën van 5 personen elk, te benoemen ingevolge de met 1 Januari a.s. in werking tredende wet op den leerplicht, welke wet door gedeeltelijke voorlezing den leden wordt toegelicht. Na ampele bespreking hierover wordt ter tafel gebracht een adres van den heer Snijder, onder wijzer aan de openbare school (kom) om verhooging van salaris. Burgem. en Weth. stellen voor, hierop afwijzend te beschikken, welk voorstel zonder hoofdelijke omvraag wordt aangenomen. Wordt toegestaan een party waardeloos drukwerk te verkoopen of te vernietigen. Wordt nog door den Voorzitter geopperd, dat volgens onderwijzers het wenschelijk zou zijn, om in plaats van 4 keer, zooals nu 't geval is, slechts 1 of 2 keer per jaar kinderen op de school toe te laten. Spreker licht die wenschelijkheid om laatstgenoemde methode in te voeren breedvoerig toe, waarop eenig debat hieromtrent wordt gevoerd door de heeren van Damme en de Regt. Bij omvraag wordt door den heer van Nieuwen- hujjze gezegd, dat de voetpaden op Geersdjjk en Kamperland worden begrint met grint, zooals die uit het schip komt en zou hij willen hebben, dat die daarvoor gebruikt wordt fijner was, wat gemakkelijk zou kunnen door de grint te zeeflen. De Voorzitter zal er met de Weth. over spreken. De heer J. W. van Nieuwenhuijze spreekt nog over den slechten toestand van een voetpad in den Thoornpolder, wat de Voorzitter aanleiding geeft te zeggen, dat het doen van verbetering daarvan ligt op den weg van het bestuur van dien polder, en niet bij het gemeentebestuurechter zal Z.Ed. Achtb. het bestuur van den polder op den toestand attent maken, nadat door hem een onderzoek dien aangaande zal zijn ingesteld. De heer Schippers komt daarna aan 't woord, en meent, dat in de vorige vergadering was gezegd, dat de grond van den Veerweg, die als slib daarvan was afgehaald, zou worden gebruikt voor demping van slooten en verbetering van het voetpad. De Voorzitter zegt, dat met dien grond de weg van H. v. d. Maas en eventuëel ook het voetpad en de slooten zullen verbeterd worden. Wat dit laatste echter betreft, dient ieder eigenaar voor zich zelf te vragen aan het polderbestuur of het geoorloofd is zgn sloot te dempen; wordt dit toe gestaan, dan zouden Burgem. en Weth. er geen bezwaar in zien om genoemden grond hiervoor af te staan. Nadat nog eenige discussie is gevoerd door den heer Schippers over zijn meening, dat de Veerweg te Camperland behoorde onder een rijweg tweede klasse, wat bestreden werd door den Voorzitter, doch later werd toegestaan als zijnde werkelijk zoo, werd de vergadering gesloten. WITTE HAGE. De in de zitting van de Tweede Kamer in gekomen vier wetsontwerpen betreffende het huwelgk van H. M. de Koningin, zgn thans rondgedeeld. Het eerite ontwerp betreft de goedkeuring met gemeen overleg der Staten-Geceraal van Harer Majesteit! huwelgk en regeling van de wjjze van voltrekking en van eenige gevolgen van dat huwelgk. Het bevat 7 artikelen, waarvan het le de goed keuring inhoudt van het huwelgk door H. M. aan te gaan met Zjjne Hoogheid Hendrik] Wladimir Albrecht Ernst, Hertog van Mecklenburg, Vorit van Wonden, Schwerin en Ratzeburg, Graaf van Schwerin, Heer van de landen Rostock en Stacard enz. enz., geboren te Schwerin, 19 April 1876, wonende te Schwerin. In de volgende artikelen wordt bepaald, dat met afwgkitg van het bepaalde in het Burgerlgk Wet boek en in de wet, regelende de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der gemeentebesturen, de voltrekking van het huwelgk zal plaats hebben ten overstaan van den minister van justitie, als ambtenaar van den burgerlgken stand, dat het huwelgk zal worden voltrokken ten Paleize aan het Noordeinde te 's-Gravenhage, in tegenwoordig heid van zes getuigen; dat ten aanzien van Zjjse Hoogheid niet gelden zullen de wettelgke voor schriften betreffende den leeftgd, waarop men tot eenige landsbediening benoembaar is, dat ten aan zien van Z. H. en van de kinderen uit het huweljjk geboren, in geval van naamsverandering de artikelen 64 en 65 van het Burgerlgk Wetboek niet van toepassing zgn. (Dit voorschrift beoogt, bljjkens de toelichting, om iedere naamsverandering of naamsbjjvoeging, welke ten aanzien van den Hertog of van de kinderen, die uit den hoogen ocht mochten geboren worden, door de Koningin wordt toegestaan, op een door Haar te bepalen tijdstip te doen ingaan)dat overal waar in wetten of wettelgke voorschriften de uitdrukking: >Lid van het Kominkljjke Huis", >Leden van het Koninklijk Huis", Prinsen van Ods Huis", of >Prinren van het Koninkljjk Geslacht" voorkomt, daaronder mode zal begrepen zgn Zgne Hoogheid; en eindeljjk dat deze wet in werking treedt op den dag harer afkondiging, daar met het oog op het tjjdstip van de voorgenomen voltrekking van het huwelgk, een spoedige inwerkingtreding dezer wet gewen scht is. Het tweede ontwerp strekt tot naturalisatie van Z. H. den Hertog. Daarin wordt 0. a. bepaald, dat de Hertog, van het oogenblik, waarop Hoogstdezelve de hoedanig heid van Nederlander verkrjjgt, ingezetene van bet Rjjk wordt; dat het Nederlanderschap wordt ver loren na de ontbinding van het huwelgk, indien Z. H. van den wil om den staat van Nederlander niet langer te behouden, schriftelijk kennis geeft aan den minister van justitie, die daarvan on middellijk aankondiging doet in de Nederlandsche Staatscourant. Het verlies van het Nederlanderschap is niet van invloed op den staat der kinderen, uit dit huwelgk geboren, dat de wet terugwerkende kracht zal hebben tot op den dag, waarop Z. H. uit het Duitsche staatsverband zal zgn ontslagen. Uit de toelichting bljjkt, dat de aanstaande gemaal der Koningin deze naturalisatie wenscht en dat aan Z. H. ontslag uit het Duitsche staats verband, vóór de voltrekking van het huwelgk zal worden verleend. Het derde wetsontwerp bepaalt dat aan den Hertog gedurende Zgn weduwnaarstaat ten gevolge van het overigden der Koningin, een jaarljjksch inkomen uit 's lands kas van f 150.000 wordt toegezegd. Volgens art. 28 der Grondwet geniet een Koningin-Weduwe een jaarlgksch inkomen uit 's lands kas ten bedrage van f 150.000. De Regeering meent, dat de redenen die voor de opneming van dit artikel in de Grondwet hebben gegolden, de toekenning van een gelgk inkomen aan den Gemaal van Hare Majesteit, indiei voor Hoogstdenzelven de weduwnaarstaat mocht intreden, rechtvaardigen. Het vierde ontwerp eindeljjk, een verhooging van het Hoofdstuk Marine der Staatsbegrooting voor 1901, houdt in eene verhooging met f 1500 van het artikel zeetraktementen en soldjjea enz., ten einde aan den Hertog, aan Wien als lid van het Koninkljjk Huis, adjudanten zullen worden toegevoegd, evenals zulks get geval is geweest met wjjlen de vroegere Prinsen van het Koninklgk Huis, ook een zee-officier als adjudant te kunnen toevoegen. President Krilger stelt zich voor, geruimen tjjd te Utrecht te blgven. Omtrent het tjjdstip van zga vertrek daarheen vernemen wg, dat dit niet, gelgk aanvankeljjk scheen voorgenomen, nog vóór 1 Januari e.k. zal plaats hebben, dooh in het begin van het nieuwe jaar. Vrjj zeker moet zgn, dat de president zich later in de residentie voor onbepaalden tjjd zal komen vestigen in een particuliere woning, met den eigenaar waarvan nog onderhandelingen worden gevoerd. Aanbestedingen, Yerkoopingen enz. B|j de heden (Maandag) gehouden herbesteding van het 8e perceel der jaarljjksche onderhouds werken der gemeente Zierikzee, zgnde de beschoeiingen en paalwerken, was opnieuw minste insohrgver de heer A. Verseput alhier, thans voor f 1770. Het werk is wederom niet gegusd. Drelschor. Voor de levering van 6500 K.G. Thomasphosphaat en 8500 K.G. K&ïniet, ten behoeve van de leden der Landbouwvereeniging alhier, was slechts óéi inschrgvingsbiljet ingekomen. De heer P. J. vau Aardenne bood aan de eerste partjj te leveren f 2,42V2 en de tweede partjj f 2,25 per 100 K.G., franco voor den wal. Aan genoemden iaschrjjver werd dan ook de levering opgodragen. BECHTglAK K IV Zierikzee, 21 Dec. Door den heer kantonrechter te Tholen werden bij vonnissen van 18 dezer veroordeeld de navolgende personen, wegens: 1°. het zich in kennelijken etaat van dronkenschap bevinden op den openbaren weg: J. H. R., 22 jaar, landbouwersknecht te Oud-Vossemeer; C. van P., arbeider te Tholen; A. M.S., 29 jaar; J. H., 37 jaar, beiden arbeiders te St.-Annaland; S. K., 53 jaar, visscher te Tholen en K. van der Z., 23 jaar, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ieder tot f 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 2#. bevisschen der Schelde en Zeeuwsche Stroomen P. van B., 17 jaar en J. M., 22 jaar, te lerseke; A. S., 18 jaar en J. M. K., 30 jaar, te Tholen, allen visschers, ieder tot f 2 boete, subs. 2 dagen hechtenis voor ieder hunner; 3°. het lossen van een vaartuig aan een waterkee- renden dijk in Zeeland op een daartoe door het bevoegd gezag niet bestemde of aangeivezen plaats I. J. P., 37 jaar, schipper te lerseke, tot f 2 boete, subs. 1 dag hechtenis 4°. het te Tholen als eigenares van een hond niet vol doen aan den last van Burgemeester en Wethouders dier gemeente om dien hond, waarvoor klachten wegens aanschieting waren ingebracht, vast te leggen of van een muilkorf te voorzien: E. de B., weduwe van G. W., 79 jaar, logementhoudster te Tholen, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 5°. het in open jachttijd vervoeren van wild in het veld en buiten openbare wegen en voetpaden, zonder dat de vervoerder zelf of de geen, dien hij vergezeltvoorzien is van een jachtakte of tot den vervoer door hef hoofd van het bestuur der gemeente, waar de vervoerder woont, een koslélooze machti ging is verleend: 1°. P. van I., 34 jaar, arbeider te Stavenisse en 2°. D. G., 22 jaar, landbouwersknecht te St.-Maartensdijk, ieder tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis voor ieder; 6°. het werpen van faecalièn in een zinkput te St.- Maartensdijk a. J. K., 52 jaar. b. M. P. K., 34 jaar, c. A. P., 38 jaar en d. I. C. B., 20 jaar, allen arbeiders te St.-Maartensdjjk, ieder tot f 0,50 boete, subs. 1 dag hechtenis voor ieder hunner 70. het zonder daartoe gerechtigd te zijn vee laten loopen op weiland: 0. Q., 58 jaar, landbouwer te Scherpenisse, tot f 3 boete, subs. 2 dagen hechtenis; 8°. het verwekken van rumoer, waardoor de nacht rust kan worden verstoord: 1. C. D.29 jaar, polderwerker te Stavenisse, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 9°. laten staan van een trekdier op den openbaren weg zonder de noodige voorzorgsmaatregelen tegen het aanrichten van schade te hebben genomen: D. van G., 35 jaar, koopman te St.-Maartensdjjk, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 40# Het in staat van dronkenschap verkeerende in het openbaar de orde verstoren M. P. B., .21 jaar, arbeider te St.-Maartensdjjk, tot 1 boete, subs. 1 dag hechtenis; 11». het als houder van een herberg te St.-Maartensdyk een gedurende den tyd van 11 uur des avonds tot 6 uur des morgens in de voor het publiek toegankelijke localiteit zijner herberg aamoezig persoon, niet reiziger zijndeniet verwijderen: C. H. 76 jaar, herbergier te St.-Maartensdijk, tot f 1 boete, subs. 1 dag hechtenis, met vrjjspraak van het hem meerder te laste gelegde; 12#. hetterwijl hy zich gedurende den tyd van 41 uur des avonds tot 6 uur des morgens als bezoeker

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1900 | | pagina 7