lug van 30 Juli 1.1. ie Wissenkerke. Saimenspraike tusschen Jilles Krukel en Stoffel Bieze. milde bjjdragen te iteunen, opdat de Oommiiiie ia staat zjj de arme, bejaarde vilicheri voor gebrek te vrjj waren. Wanueer er in den tegenwoordige® tjjd een betrekking of zelf» maar een baaitje openvalt, regent bet lollioitatieitakkea en aanvragen, en de bevoeg den zitten met de handen in het haar, aan wien de voorkenr te geven. Ongelooflijk bjjna ii bet daarom, dat er nn nog meniohen worden gevonden, die feeit kannen vieren, wanneer zjj van hunne betrekking ontheven wor den. Tooh leverde één der plattelandsgemeenten ia om vaderland dit merkwaardig «chouwipel op. De karremandie zgn betrekking niet langer weniohte uit te oefenen, had toch op den laatiten dag, dat hjj in functie wal, zjjn rjjtuig met groen en bloemen versierd, terwjjl ook zgn ros niet minder feettelgk was getooid. Woensdatr (I Aug.) herdacht W. 0. Goeman, gemeenteveldwachter te Breskens, onder veel bljjken van belangstelling den dag, waarop hjj vóór 40 jaar als zoodanig in betrekking trad. Drelgehor. Volgens den alhier geplaatsten regenmeter bedroeg de regenval in de vorige maand 49,7 m.M. Burgh. 3 Aug. De heer J. Boot, vroeger ambtenaar bjj de Zuid-Afrikaansche Spoorweg- Maatschappjj, die voor 7 jaar van uit deze gemeente naar Zuid-Afrika vertrok, wordt dezer dagen bjj zgn familie te Westenschouwen terugverwacht. BralniMe» 2 Aug. In de vergadering van den gemeenteraad alhier is aangeboden de gemeente rekening over 1899. Deze bedraagt in ontvang f 24080.89, in uitgaaf 21297.95*, aldus met oen batig saldo van 2782,485. Tot leden der oommissie van onderzoek werden benoemd de heeren W. Jumelet, J. Goudzwaard en J. van Vessem. Aan diezelfde heeren werd het onderzoek opgedragen der armen-rekening over 1899 en der armenbegrooting voor 1901. Besloten werd tot een wijziging der begrooting voor het dienstjaar 1900 ten behoeve van de volkstelling en van het dempen der sloot langs den Noorddjjk. Bjj de gewone omvraag deed de heer Jumelet de vraag of eene ondiepte in de haven niet kon worden opgeruimd, waarop een toestemmend ant woord werd verkregen, terwgl de heer Bolier de aandacht vestigde op den sleohten toestand van het steenen padje. Besloten werd den onderhoudsplichtige daarop opmerkzaam te makel. Door den djjkraad van het calamiteuze waterschap Bruinisse werd rekening en verant woording gedaan over het vorige dienstjaar De ontvangsten hebben bedragen ƒ18688.58, de uitgaven 19106.47, dus een nadeelig saldo van 422.89. Daar echter de rjjks- en provinciale bgdrage ƒ450 bedraagt, wordt in dit tekort voorzien. Voor de dezen winter te houden oefeningen ii dei wapenhandel hebben zich 32 jongelingen aangegeven, zoodat deze oefeningen dit jaar zullen doorgaan. Staven!00e. De heer C. M. P. W. Hassiens alhier is ook door ingelanden van het cal. water schap Stavenisse benoemd tot ontvanger-griffier. Ook uit de gemeenten St.-Annaland en Oud- Vosmeer zgn adressen van adbeesie verzonden aan den Minister van Waterstaat, Handel en Njjverheid, in zake den ontworpen stoomtramweg Stavenisse Tholen, met bjjbohoorende werken. St- Annaland. Benoemd tot lid van het ooilege van zetters der dir. bel. in deze gemeente, de heer J. Slager, en zulks in plaats van wjjlen den heer O. Pape. In de vergadering van den Djjkraad van den calamiteusen Suzanna-polder werd behandeld en vastgesteld de rekening van dien polder over het dienstjaar 1899/1900. De ontvangsten bedragen met inbegrip der tegemoetkoming van Bjjk en Pro vincie 8227,96B, de som van 11510,28 en de uitgaven 11557,24B, zoodat het nadeelig saldo bedraagt f 46,96B. De kosten der zeewering en oeververdediging hebben bedragen 9759,66. Goe0, 2 Aug. Eenige gezinnen uit deze gemeente en enkele andere uit den Wilhelmina- polder zullen naar Rotterdam vertrekken, om daar onder de bootwerkers plaats te nemen. Of de mannen zullen bljjken op den duur tegen dit buitengewoon zware werk te zgn opgewassen, zal de tjjd moeten leeren. Het raadslid dr. Ooenen heeft zoodanig ontslag genomen en dit voornamelijk in verband met de kwestie deri ntrekking van het raadsbesluit, waarbjj de raadsleden waren vrjjgesteld van do oefeningen bjj de brandweer. Middelburg. 2 Aug. Ter gelegenheid van den 42en jaardag van H. M. de Koningin-Moeder werd heden middag op het Molenwater een groote parade door het garnizoen gehouden. De parade werd geoommandeerd door den kapt. J. H. N. Bernelot Moens en geïnspecteerd door den majoor J. A. Roeloffi, en lokte, evenals altjjd, tal van toeschouwers. De 400 500 te Middelburg wonende werk lieden der Maatschappij >De Schelde" te Vlissingen hebben aanzegging ontvangen, dat zjj zich metter woon te Vlissingen zullen moeten vestigen. Vanwege de Maatschappij zjjn thans reeds onge veer tweehonderd arbeiders-woningen in aanbouw. Vll00lngen, 2 Aug. Hedennacht te 8 uur kwam de «Arundle Castle" hier op de reede. Te ongeveer 5 uur werden de ankers gelicht en stoomde het schip langzaam de reede op, om te 6 uur koers te zetten naar de haven. Nadat de arts Vermaas aan boord was geweest, kwam de Arundle Castle" te ongeveer halfzeven in de sluizen. Een luid hoera ging op van de dicht opeengepakte passagiers aan boord, hetwelk meerdere malen beantwoord werd door de aan den wal staande menigte. Toen de boot in de sluizen lag, werden onmiddellijk gesprekken gewisseld en bleek 't, dat over het algemeen ontevredenheid bestond over de voeding gedurende de lange reis. De passagiers bestonden hoofdzakelijk uit lagere beambten, sein wachters, wissel wachters enz. Onder de reis waren 4 kinderen gestorven. Na geschut te zgn werd de Arundle Castle" onmiddelljjk naar de binnenhaven gebracht, waar toen de passagiers gedebarkeerd en de bagage gelost werden. 't Duurde eenige uren, voordat alle passagiers, ongeveer 1000, ontscheept warenover het algemeen zagen ze er goed uit. Uit mededeelingen, bleek, dat het vervoer van de verschillende plaateen in Transvaal naar East London gesohied was in bakwagenB, zoodat zjj gedurende den langen tjjd, dien zjj daarin vertoefden, waren blootgesteld aan alle weer en wind, waarbjj nog kwam het zeer slechte voedsel. Te Burgersdorp werden zjj uitgejouwd on door de Engelschen, waaraan zelfs soldaten medededen, met vuil geworpen. Den 4 Juli vertrok de Arundel Castle" van East London. Gedurende de geheele reis was 't, uitgezonderd enkele regendagen, zeer goed weer. Over de behandeling der equipage en vooral van den commandant Robert Winder werd met lof gesproken, en 't was geheel buiten hun schuld, dat zooveel moest geklaagd worden over het voedsel, zoowel als de slaapgelegenheid, en als vanzelf liet de atmosfeer op het schip veel te wenechen over. Wanneer des avonds aan boord muziek werd gemaakt, werd telkens eerst het »Wien Neörlanda bloed" en daarna »God save the Queen" gespeeld. Tot de passagiers, met deze boot medegekomen, behoorden uit Pretoria slechts ongehuwde ambte naren. Onmiddelljjk na de ontscheping kwamen de meeste ambtenaren bjjeen in een tegenover de aanlegplaats der boot gelegen loods, alwaar zjj door den heer Van den Wall Bake harteljjk welkom geheeten werden. In zjjne toespraak gaf hjj de verzekering, dat zjj allen nog in dienst der Maatschappjj waren en zich gerust op haar konden verlaten. Wanneer zjj in finantiöele moeiljjkheden verkeerden, konden zjj zich tot haar wenden. Verder verzekerde bjj, dat velen in de gelegenheid gesteld zullen worden hier te lande werk te vinden. De heer Djjkerman, chef van tractie goweest in Transvaal, beantwoordde deze toespraak en hoopte, dat het vertrouwen, dat in de Maatschsppjj gesteld werd, niet beschaamd zou worden. Hierop begaven velen zich naar het in de nabjjheid gelegen hotel Zeeland" en het station waar een buitengewone drukte heerschte en allen het onderwerp waren van de daar gevoerd wordende gesprekken. In extra-treinen vertrokken de ambte naren naar hunne respectieve vroegere woonplaatsen. Van East London ging de reis naar Kaapstad, maar toen men eenige dagen in zee was werd, wjjl men scheen te vreezen voor onaangenaamheden te Kaapstad, teruggekeerd en naar Simonstad gestoomd. Toen de Arundel Castle" daar lag werd zjj geregeld door eon Engelsch oorlogsschip met zoeklicht beschenen, opdat niemand van boord zou kunnen ontsnappen. Algemeen werd geklaagd over de voeding aan boordde Engelsche regeering had die voorge schreven de passagiers moesten als soldaten worden behandeld. Zjj, die geld hadden, konden zich wel eenige ververschingen verschaffen, maar 'fc kostte veel geld. De passagiers moesten slapen in hangmatten, wat voor velen minder aangenaam was. Bjjzondor onaangenaam was echter, dat de passagiers als haring op elkander gepakt waren en veel te ljjden hadden van de gloeiende hitte benedendeks en den stank, die daar heerschte. Het was er in één woord onhoudbaar. Als de temperatuur het toeliet, sliepen velen dan ook op het dek. Onder de passagiers bevond er zich een, V. d. W. genaamd en van Amsterdam afkomstigdie krankzinnig was geworden. Zgn toestand was echter van dien aard, dat hjj toch, onder geleide, de reis naar de hoofdstad kon medemaken. De >Germann" met de tweede bezending uitgezette ambtenaren der N. Z. A. 8. M. is hedenavond ten 6 ure op de reede voor anker gekomen. Waarscbjjnljjk zal zjj morgenochtend sohutten. Hedenavond gaat een dokter aan boord om de passagiers te inspecteren. De Arundel Castle" heeft 75 pd. st. borg moeten stellen voor de schade, die zjj aan de sluizen heeft toegebracht. Koninginne's Verjaardag te Zierikzee. Van de plannen der Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, die den a.s. Sisten Augustus wil trachten een feest te organiseeren, lekt reeds het een en ander uit. Uit goede bron vernemen wij, dat de Feestcommissie onder meer een kinder- en volksfeest wil organiseeren. Er zou een optocht plaats hebben van al de schoolkinderen, van met bloemen versierde sportkarren, bokkenwagens en andere voor versiering geschikte kleinere voertuigen. Ook zou het gewenscht zijn, dat grootere versierde voertuigen den optocht hielpen opluisteren. Voor de deelnemers aan het bloemen-corso wenscht de Commissie pry zen beschikbaar te stellen. De optocht begeeft zich, na door de stad gegaan te zijn, naar het feestterrein, liefst op een weide vlak bjj de stad. Daar worden door do kinderen spelen uitgevoerd en liederen gezongen, door flinke jongens (evenals verleden jaar) volks spelen gehouden, en aai alle deelnemers ververschingen uitgereikt. De Commissie hoopt de onvermijdelijke kosten van een en ander door een inteekenlyst te kunnen dekken. Voor 's avonds staat onder anderen op het programma een groote fakkeloptocht door de stad, waaraan ieder kan deelnemen, die voorzien is van een lampion aan een stok. Meer konden wy op 't oogenblik niet te weten komen, hoewel wij wel merkten, dat het programma hiermede nog niet compleet was. Wy hopen, dat onze stadgenooten, wanneer de lyst ten behoeve van dit nationaal feest circuleert, allen naar hun krachten daarop zullen teekenen, opdat er een flinke som bijeenkome, waardoor de yverige Commissie van Vreemde lingenverkeer in staat zij haar plannen behoorlijk te ver wezenlijken. Een ieder zy er van doordrongen, dat door een dergelijk kinder- en volksfeest de nationale band versterkt wordt. Onze geëerbiedigde Koningin zal den 3isten Augus tus haar twinstigste levensjaar herdenken, een jaar, dat Zeeuwen bij voorkeur vieren. Waar in het buitenland de gekroonde Hoofden niet zelden aan een misdadigen aanslag blootstaan, waar eenige dagen geleden nog de Koning van Italië door een onverlaat doodelijk werd getroffen, daar hebben wij redenen ons te verheugen, dat in ons gezegend vaderland de jeugdige Afstammelinge nit het Doorluchtig Huis van Oranje, de beminde Draagster van Hollands' Kroon, in het midden van Haar volk zich veilig kan bewegen. Laten wij, bezield door die bljjde gedachte, ons gereedmaken Haar 20sten geboortedag op waardige wijze hier te herdenken. Afwezig de heer Vader van 's Gravenpolder. Voorzitter de burgemeester. De notulen van het verhandelde in de vergadering van 24 April 1.1. worden voorgelezen en goedgekeurd. Volgens het laatste proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger was de kas in orde, en bevond zich daarin 6657,47. Was ingekomen van Gedep. Staten een uittreksel van H. M. besluit betreffende goedkeuring tot 1906 van de ver ordening op de kaai- en havengelden. Met 1 Mei 1.1. was aan den heer G. E. Verweij door Gedep. Staten eervol ontslag verleend als veearts voor dit eiland, en met ingang van 1 Juni benoemd als zoodanig de heer Wagen aar. Door den voorzitter werd daarna medegedeeld, dat door den heer Commissaris der Koningin was bepaald, dat met het oog op de mindere geschiktheid op Cortgene, voortaan als plaats der loting voor de Nat. Militie Wissenkerke werd aangewezen. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen, waarna de openbare zitting wordt geschorst. Na heropening wordt voorgelezen een verzoekschrift van het Burgerlijk Armbestuur, om de begrooting voor 1899 en 1900 in ontvang en uitgaaf te wijzigen, waartoe wordt besloten. Is ingekomen van Cortgene, zulks van wege de afdeeling Noord-Beveland van den Nederlandschen Bond van Onder wijzers, een verzoek, om het houden van verplichte school vergaderingen in de verordening op het onderwys op te nemen. Na ingewonnen advies van de hoofden der scholen te, Wissenkerke, Camperland en Geersdyk, stellen Burgera. en Weth. voor, hierop afwyzend te beslissen, welk voorstel met algemeene steramen wordt aangenomen. Van den Raad der gemeente Cortgene is ingekomen een schrijven, waarin de wenschelijkheid wordt betoogd van het plaatsen van een ijzeren hek van af het Hotel Graaf van Buren" tot aan den steigerdam. (Raming 1357,50). Daar de gemeente Wissenkerke bij deze verbetering oók zeer veel belang heeft, werd verzocht om als bijdrage daartoe te willen verleenen een som van 40 jaarlijks, gedurende 10 jaar. Burgem. en Weth. achten het gevaar, dat nu zonder hek bestaat, niet opweegt tegen de betrekkelijk hooge som, die de gemeente daarvoor zou moeten bijdragen, en stellen voor. op het verzoek afwijzend te beschikken. Nadat door de heeren A. van Damme, J. W. van Nieuwen- huijze en J. C. Schippers er op gewezen is, dat genoemde kaaidyk gevaarlijk is in sommige gevallenwordt met algemeene stemmen het voorstel van Burgem. en Weth. aangenomen. Is ingekomen een adres van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier, waarin verzocht wordt om, tot het houden van godsdienstige bijeenkomsten, de openbare school te Geersdijk wel beschikbaar te willen stellen. Burgem. en Weth. adviseeren hierop gunstig, en stellen voor, het gebruik der school toe te staan, mits onder voor waarden, zooals die ook gesteld zjjn aan de fanfarengezel- schappen te Wissenkerke en Camperland. Het voorstel van Burgem. en Weth. wordt zonder hoofdelijke omvraag aangenomen. Vervolgens vraagt de burgemeester vergunning om, voor het houden van militaire oefeningen, waarvoor zich 25 jongelieden hadden aangemeld, aan het Rijk het gebruik af te staan van de openbare school. Bij acclamatie wordt daartoe vergunning verleend. Vervolgens wordt door den voorzitter overgelegd de gemeente-rekening over 1899waaruit blijktdat werd ontvangen 22513,44'/i en uitgegeven 20524,37'L, zoodat er met 1 Januari 1.1. een goed slot was van 1989,07. De rekening zal als naar gewoonte door de leden in aparte samenkomst worden onderzocht. Nadat door den voorzitter nog is medegedeeld, dat de werken aan de haven te Camperland zijn afgeloopen, wordt na omvraag de vergadering gesloten. WITTE HAGE. Aanbestedingen, Verkoopingen ens. Drel0Chor, 1 Aug. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuyi te Brouwershaven is heden opeabaar verkocht, ten verzoeke van de erven J. Ejjke1 heet. 48 aren 70 cent. bouwland te Dreischor, aan den Blindenweg, voor 805 per 39 aren 24 cent.de schuur en erf aan de Zuid straat, groot 2 aren 11 cent., met toebediig, voor 940. Dezer dagen zgn door den Wilhelminapolder (bg Goes) 2000 balen karwg verkocht voor 32.000. Door Burgem. en Weth. van Graauw en Langendam werd j-1. Woensdag aanbesteed: het maken van een 2,60 M. breede keibaan van het dorp Graauw tot de buurt Schelfhoutshoeklang 2447 Meter. (Raming 18016). Er waren geen geldige biljetten ingekomen. Minste inichrjjver voor het leggen van drie dammen in den Brakman, A. A. de Wilde te Goes voor 1290. Landbouw en Weeteelt. De vermaarde Wilhelminapolder bljjkt ook buiten Zeeland, ja zelfs buiten Nederland, een groote bekendheid te bezitten. Dit mag men afleiden uit de vele bezoeken aan dien polder uit alle oorden van ons land en niet minder uit den vreemde. Deze week brachten weer een 30 jongelui uit de omstreken van Breda, leerlingen eener landbouw inrichting, een bezoek aan dien polder. BECHTS1AREH. De marinier 2de klasse H. Oerlemans, die 11 Jnni den agent van politie Onpido te Helder vermoordde, is door den zeekrjjgiraad te Willemsoord veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. KKRKNIEtJW*. Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Hoedekenskerke door ds. Gerritsen te Oolmschate. Mell00ant. Door de Synode is uit het fonds voor noodlgdendo kerken en personen voor het jaar 1900 eene bgdrage verleend van 75 ia de kosten der administratie. St. Anna land In do namiddag-godsdienst oefening van j.l. Zondag nam onze predikant, ds. Waardenburg, afscheid van deze gemeente, met een rede naar aanleiding van 1 Petrus 5 vers 10. Bg het einde daarvan werd den scheidenden leeraar een harteljjk woord van dank namens de gemeente toe gesproken door onzen consulent, ds. Schouten van St. Pbilipslandon hem staande toegezongen de zegebede, vervat in het laatste vers van Psalm 121. Eene groote menigte woonde deze godsdienst oefening bjj. O 11 P BB W IJ», Bjj het gehouden eind-examen der Hoogere Burgerscholen in Zeeland zgn geslaagd van: Zierikzee: A. de Moojj, 0. O. Röell, F. Lede- boer. Afgewezen 1. Middelburg: E. J. F. Thierens. J. B. Giljam, C. M. J. Thierens, M. Plaaschaert, H. G. A. Plas- schaert, A. Willemse, J. M. Kakebeeke, E. A. van Poelvoórde, P. J. van Poelvoorde, O. D. de Waal, R. W. van der Veen, W. P. van der Harst, I. Lagaey, G. N. A. Ketting, J. P. Ilmer. 0 af gewezen. Goes: L. J. F. van Dalen, D. M. Ver met, M. J. Quist, L. Smit, P. J. A. Bartels, P. O. J. van Kalmthont, A. M. de Koning, W. H. Klos. 2 afgewezen. Bg het op 2 dezer te Breda gehouden examen voor de hoofdacte L. O. slaagden o. a. de heeren T. Papeveld van Alkmaar en W. F. Ooumou van Gouda, beiden geboren te Zierikzee. Voor het aan de veeartsetjjschool te Utrecht gehouden eind-rxamen slaagde de heer W. K. v. d. Stolpe, geb. te Ouwerkerk. Aan den heer O. Drüoker, ondorwjjzor aan de openb. school te Nommer Één gemeente Hoofd plaat, is door den Raad met ingang van 15 Sept. a s. eervol ontslag verleend, wegens een benoeming als zoodanig te Huibergen. De voordracht voor oiderwgzeres in de Frai- ■cbe taal aan sobool G te Middelburg (hoefd mtj. Van Slee) bestaat uit de dames F. Jeronimus te Maarsien, M. do Clejjn Brem te Ejjsdea en E. van der Linden te Amsterdam. De heer ,W. O. Windhorst van Goes verwierf te Arnhem de hoofdacte, en de heer Qnist, e vei eens van Goes, te 'z Gravenhage de acte lager Doitsoh. De heer C. Sojjder, eervol ontslagen hoofd der school te Wilhelminadorp, welke betrekking bg 40 jaar op onberispelgke wjjse vervulde, nam Woensdag afscheid vaa de sohool. Van de leden van den gemeenteraad ea eeaige commissieleden ontving hg een prachtige ichrgftafel met stoel. De jeugd liet zich de rondgedeelde versnaperiagen goed smaken. Op denzelfden dag werd de opvolger, de heer F. Mags, geïnstalleerd. Post en Telegrafie. St.-Annaland. Gedurende de maand Juli werd op het hulpkantoor alhier in de Rjjkspost- spaarbank gebracht 43164,42 en terugbetaald 3531,38. Één nieuw boekje werd uitgegeven. Door het telephoonkantoor werd behandeld 86 telegrammen, t. w.ontvangen 31, verzonden 55. X.CIV. Stoffel. Ik et er weer is op ewaigt om nai de stad te kommenmit et feest in 't Sliei- gerbos oad ik graig dairran gebruuk emaikt, mar m'n Griete was flauwartig in miseraobel. Jilles. Dat is wel jammer, mar je tooh aie veel emist, waat deur de drukte van 't ooien was er nie veel volk ia de stad, in jie bint tooh oak zoa muzikaol nie, om dairvaa veel te genieten. M'n zeit, dat et eelo moaie muziek was; jammer, dat er geen vierwerk bie was, want dan aodi aol de leden bevredigd eweest; de groote meerdereid eit toch gairn iets, dat de oagen streelt, de kleinste miidereid mocht zich in de muziek verkneuteren. Ik oarde dan oak nog mopperen (dat toch aoltied gebeurt) over de kosten, die er emaikt worre voor de vrimde muzekanten, in dat ze beter et corps van Kunst en Eer" konne verzoeken, dan bleef et geld in de stad in zou wel wat goedkoaper nut* komme, die spele toch oak uutmuitend, dan kon de ouwe vierwerk-traditie soms dairuut evaolen Et jonge volkje zoowel as de ouwe sleepvoeten aode tooh kunien dansen. Stoffel. Ja mar man, as et noe aole jaire et zelde is, dan wordt et oud vuul, mogelik dat ze nog wat motte bewaire voor de jairdag van onze Koninginne. Jilles. Dair oir ik nog weinig vanik geloave dat de mensen aol d'r geld vertramme. Stoffel. Wordt dair zoaveel gebruuk van emaikt? Jilles. Ik wel oirt, dat, as de Maitsohappie PREDIKBEURTEN in onderstaande Gemeenten van Schouwen en Duiveland. Zondag 5 Auguttut 1 O O O. De Gerei. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 35. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ureds. Blankert. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Voorra. half tien ure: ds. Kapteyn van Renesse. Herv. Kerk te Burgh: 'sNam. twee ure: da. Couvée van Eikerzee. Herv. Kerk te Renesse: Geen dienst. Herv. Kerk te Noordwelle: 'sNam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. v. Krevelen. Geref. Kerk te Haamstede: 'a Voorm. hall tien ure en 's nam. twee ureds. Koolttra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. hall tien ure: ds. Couvée. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. hall tien ureds. Raman. (Bediening H. Avond maal); 's nam. half drie ure: Idem. (Nabetrachting). Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ureds. Geerling. Herv. Kerk te Zonnemaire: Geen opgaaf ontvangen. Geref. Kerk te Zonnemaire: Geen opgaaf ontvangen. Herv. Kerk te Noordgonwe: 's Voorm. half tien ureds. Nauta. Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ureds. Burger. (Doopsbediening). Chr. Gerei. Kerk te Zierikzee: '8 Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Weasels. Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ureds. Nauta van Noordgouwe. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 'sVoorm. half tien ure: Geen dienst; 'snam. twee ure: de heer Smitt van Kruiningen. Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk 's Voorm. 9.15 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 'sVoorm. half tien ure: de heer P. Smittheol. cand. te Leiden. Gerei. Kerk te Oosterland: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. hall tien ureds. v. d. Linden van Nieuwer kerk; 'snam. twee ure: Leeskerk, D. Ranse, ouderling. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ure: dr. Smit van Oosterland. (Bevestiging)'s nam. twee ure: ds. Waardenburg. (Intrede). Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds rijf ureds. v. Bueren. Oud-Gerei. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vyf ure: Leeskerk. Evangelisatie Zierikzee: Zaterdagavond half negen ure: Bidstond. Zondagavond acht ure: de heer Weltevreden. Evangelisatie Brouwershaven: Zondagnamiddag van 3—4 ure: Zondagsschool.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1900 | | pagina 2