ADVERTENTIEN. Het Kantoor van R. KOOLE ZOON zal a.s. Maandag gesloten zijn. Ond.Ondersteuiiings-Foncls Instituut vuur Electrntherapie Dr. Baudet en Dr. De oudere stieren vormden een teer schoone collectie, daarentegen lieten de jongere veel te wenschen over en het meerendeel was te weinig ontwikkeld of van onvoldoenden bouw; het stiertje van den heer C. van Schelven is echter een uitmuntend dier. Ie b. KEURING TE NIEUWERKERK. Stieren met twee breede tanden. Aangevoerd 6 Stieren. Ie Onderh.bijdr. van f 69, Prins II van B. Giljam, Ouwerkerk. id. -69, Concurrent van M. K. Krepel, Bruin isse. 2e id. - 46, Max v. J. A. Ganzeman, Oosterland. 2e id. - 46, Cronjé v. Gebr. Struijk, Sirjan3land. Stieren met nog geen twee breede tanden. Aangevoerd 6 Stieren. Ie Aanm.premie van f 39, niet toegekend. 2e id. -126, niet toegekend. 3e id. -13, Joubert van J. C. van der Have Az. Oosterland. 3e id. -13, Generaal Koek van Jan de Rijke, Sirjansland. De oudere stieren waren eveneens uitstekend, doch ook hier vond de Commissie het meerendeel der jongere onvol doende in ontwikkeling en vormen. Kring Tholon. a. KEURING TE OUD-VOSMEER. Stieren met twee breede tanden. Aangevoerd 6 Stieren. 1e Onderh.bijdr. van f 69, Dirk van F. J. Ampt, Oud-Vosmeer. 2e id. t - 46, Hamilton van Corns, van Strien, St.-Filipsland. 3e id. - 23, Bram van M. Goorden, O.-Vosmeer. .Stieren met nog geen twee breede tanden. Aangevoerd 6 Stieren. 1e Aanm.premie van ƒ39, Rembrand van Jac. Stols, Sint- Filipsland, 2e id. - 26, Jan Kees van C. W. Snijder, Oud- 3e id. -13, Abraham van W. H. van Gorsel, aldaar. Te Oud-Vosmeer waren zoowel de oudere als de jongere stieren zeer schoon, vooral de eerste, die menige andere keuringplaats in de schaduw stellen; ook de belangstelling der omwonende landbouwers kan niet anders dan zeer roemend worden aangeteekend. b. KEURING TE ST.-MAARTENSDIJK. Stieren met twee breede tanden. Aangevoerd 2 Stieren. Ie Onderh.bijdr. van f 69, niet toegekend. 2e id. - 46, Bernard van J. P. Hage Czn., Reigersburgh, St.-Maartensdijk. 3e id. 9 - 23, niet toegekend. Stieren met nog geen twee breede tanden. Aangevoerd 6 Stieren. Ie Aanm.premie van f 39, niet toegekend. 2e id. id. ld. id. - 26, Primo van Wed. Izak Hage Dz., St.-Maartensdijk. - 26, Aaron II van M. C. Steendijk, Stavenisse. i - 13, Cronjé van J. P. Hage Cz., Reigers burgh bij St.-Maartensdijk. - 13, Joubert van P. Groenewege Lz., St.-Maartensdijk. In tegenstelling tot het over de keuring te Oud-Vosmeer medegedeelde, moet van St.-Maartensdijk getuigd worden, dat de aangeboden stieren aanmerkelijk bij de in vroegere jaren hier gepresenteerde achter stonden, zoodat geen enkele eerste premie kon worden uitgereikt. Eer wy het eiland Tholen verlaten, moet ons een hartelijk woord van waardeering van het hart voor de veelvuldige welwillendheden, ons door onzen Commissaris, den heer C. A. II. Wagtho, betoond, die sedert het jaar 1893 slechts éénmaal door een ernstige ziekte daaraan verhinderd steeds zijn persoon, zijn rijtuig en zijn aangenaam gezelschap ter beschikking der keuringscommissie stelde. Kring Ziii<l-I3ovel«ii<l. a. KEURING TE KRUININGEN. Stieren met twee breede tanden. Aangevoerd 6 Stieren. 1e Onderh.bijdr. van f 69, Arabi van Jan Blok Janszoon Junior, Rilland-Bath. Ie id. 9 69, Nico van J. J. Mol, Waarde. 2e id. 9 - 46, niet toegekend. 3e id. 9 - 23, Dirk //van Corns. Dek, Kruiningen. 3e id. 9 - 23, Jan van E. van Hotegem, Willem Annapolder, Biezelinge. Stieren met nog geen twee breede tanden. Aangevoerd 9 Stieren. Ie Aanm.premie van f 39, Bismarck van I. G. van Nieuwen- huijzen, Schore. 2e id. 9 - 26, niet toegekend. 3e id. -13, Idas Jantje van M. Kosterse, Kruiningen. 3e id. -13, Arie van C. Gleium, Schore. De oudere stieren vormden in hun geheel een zeer goede collectie; vooral die van de heeren Blok en Mol zyn uit muntende dieren. De qualiteit der jonge was met één enkele uitzondei ing vrij zwak en de voedertoestand onvoldoende, terwijl ook het exterieur weinig behandeling van roskam en borstel verried in dit opzicht mogen de stierenhouders in Kruiningen wel een lesje nemen in Noord-Beveland. b. KEURING TE GOES. Stieren met twee breede tanden. Aangevoerd 5 Stieren. Ie Onderh.bijdr. van f 69, Jan van de Fokvereeniging te Wolfertsdiik. 2e id. 9 - 46, niet toegekend. 3e id. - 23, Paul Krüger van Joh. Lindenbergh, Wolfertsdijk. 3e id. - 23, Victor van M. Boogerd 's Heer Arendskerke. Stieren met nog geen twee breede tanden. Aangevoerd 15 Stieren. Ie Aanm.premie van f 39, Jaap v. J. Wouterse, 'sGravenpolder, 2e id. - 26, Hans van M. Harinck's Heer Abtskerke. 3e id. -13, Paul van F. van Hoorn, Kapelle. De oudere stieren waren vry goedonder de zeer talrijke jonge, die over het algemeen wel iets beter waren dan het vorige jaar, toonde het meerendeel te weinig ontwikkeling of gebreken in den bouw, wat de bekroning van slechts 3 stieren van de 15 ook bewijst. Kring Noord-Bevelaud, KEURING TE CORTGENE. Stieren met twee breede tanden. Aangevoerd 4 Stieren. Ie Ouderh.bijdr. van f 69, Frans van II. J. Leendcrtse Cam per land. 2e id. - 46, Hans van C. Heijboer, Cats. 3e id. - 23, Doris van G. H. Leendertse G.Hz., damper land. Stieren met nog geen twee breede tanden. Aangevoerd 7 Stieren. Ie Aanm.premie van f 39, niet toegekend. 2e id. 9 - 26, Hector van P. C. W. Swemer, Colynsplaat. 3e id. - 13, Willem van Js. de Looff, aldaar. De aangevoerde oudere stieren vormden een zeer goede collectie; de jongere waren lang niet zoo goed van qualiteit als die van het vorige jaar. Ook nu moet met grooten lof worden geconstateerd, dat alle gepresenteerde dieren in perfekte conditie en daarbij uitstekend gewasschen en geborsteld waren, om zich zoo goed mogelyk voor te doen; een bewys, dat de Noord- Bevelandsche stierenhouders liefde voor hunne dieren hebben, en alles aanwenden om ze zoo voordeelig mogelyk te presenteeren. Het 3e zomerfeest, georganiseerd door den Ring van de Christeljjke Jongeliogsvereenigingen in Westeljjk Zeeuwsch-Vlaanderen, zal gehouden worden op Donderdag 21 Juni as. op een weide van de wed. Lutejjn onder de gemeente Zuidzande. All iprekeri zullen optreden de heeren di. G. van Dii van Zuidzande; W. de Smidt van Gadzand; dg. J. P. van Melle van SluilJ. Vermoit di. M. Moojj van Dordrechtdi. J. J. Homburg van Biervliet en J. Zalman van Amsterdam, terwjjl het openingiwoord door den heer D. J. van Wjjck van Groede, en het ilotwoord door den heer H. Stavenga van Schoondgke wordt geiproken. O H D G R W IJ Benoemd tot leeraar in de wil- en natuurkunde aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigea cursui te Haarlem, de heer M. van don Ende (geb. te Zierikzee), thani leeraar aan de Hoogere Burger- ■chool te Tilburg. De hoeren C. Pouwer te Middelburg en P. Lutegn te Eoudekerke, beiden dezer dagen te Middelburg geilaagd ali onderwjjzer, zgn benoemd aan Chriitelgke icholen, reip. te Ooit- en West- Soubnrg en te Bruiniue. Volgeni het verilag van de ichoolonderwgzeri- weduwenbenri in deze provincie over 1899, bedroegen de ontvangiten f 3706,07 (waaronder een inbiidie van f 627 uit de provinciale fondien). De uitgaven bedroegen 8639,37B, waaronder f 3474 aan uit betaalde peniioenen aan 37 weduwen. Het batig saldo wai dui f 66,695. De begrooting voor 1900 ■luit in ontvang en uitgaaf met f 8643,695. Tot bestrjjding van deze uitgaaf ii uit de provinciale fondien een inbiidie van 583 aangevraagd om de peniioenen van 28 weduwen tot f 100 en voor de erven van één weduwe tot 50 aan te vullen. Naar de netto-ontvangiten berekend bedraagt het minimum pemioen over 1900 voor elke weduwe f 78. Het aantal leden ii 89, dat der weduwen 37. Renesse. Donderdagmiddag werd door de leden van do afd. Weiteljjk-Schouwen van het N. O. G. de gewone maandelgkiche vergadering gehouden. De heer H. Poldermani van Noordwelle, die de leeibeurt op zich genomen had, beiprak de moeilijkheden, die zich kunnen of wellicht zullen voordoen bg de uitvoering van de Wet op den Leerplicht, en hoe die bezwaren zullen kunnen worden uit den weg geruimd. Zgn beiprekingen gaven aanleiding tot een zeer aangename gedachten- wiueling tuiichen de verichillende leden. De voorzitter wai de tolk der vergaderden, toen hg ■preker dankte voor de moeite on don nuttigen arbeid, door hem verricht. Tot afgevaardigde naar de elgemeene vergadering, die in Juli te Utrecht zal gehouden worden, werd benoemd de heer M. Poldermans van Ellemeet. Aanbestedingen, Verkoopingea enz. Scherpen Isse. Woemdagavond werd in de herberg van J. Rjjstenbil, ten overitaan van notarii Van Seteri te St.-Maartensdgk en ten ver zoeke van D. I. van de Velde een bierhuii geveild en verkocht voor de lom van f 900 aan den heer W. Suurland alhier. Sirjansland, 24 Mei. Door de Vereeniging Eigen Hulp" alhier werd hedenavond in de herberg van J. H. Bal aanbeiteed de levering van kachelkolen. Aannemer werd de heer van Woeringen van Rotterdam, voor f 16 25 per kar, terwgl in die zelfde vergadering aanbesteed werd het vervoer en 't lonen der kolen. Het verroer werd aangenomen door J. Bal, voor f 2 99 per 100 H.L. en 't lonen door J. Quilt, voor f 3.50 per 100 H.L. RECHTSZAKEN. Voor de rechtbank te Amiterdam itond terecht Tb. 0. K., beschuldigd van zich ali vader te hebben uitgegeven van een bruid, die op 7 Februari wenichte te trouwen. Hendrik U., een jongmemch, wenichte zich in het huwelijksbootje te begeven met Keef je K., doch de ouderi van Keetje leefden van elkander gescheiden, en haar vader wenschte geen toestemming te geven. De beklaagde wierp zich op ali de vader van Keetje, en ipeelde zgn rol op het itadhuii bg de plechtigheid uitstekend. Ook toekende hg ali vader en voogd de toeitemmingspapieren. Spoedig kwam de valichheid in geschrifte aan het licht, doch toen waren de jongelui reeds getrouwd. Alle familie van Hendrik en Keetje waren ali getuigen gedagvaard, ook de echte vador van de jonge vrouw, die van het gehoele >geval" niets had gohoord dan toen het te laat was. Natuurljjk ontstond er tuiichen de wederzgdsche familiün, toen het bekend werd, dat er één vader valich was, oenige verkoeling. Het O. M. concludeerde tegen den beklaagde een gevangenisstraf van 9 maanden. MARKTBERICHTEN. K E R K N I E U W S. Beroepen bg de Geref. gemeente te Ierseke ds. J. Koppe te Beetgum. Zlerlkzec, 23 Mei. Door bet houden van een vroegeren marktdag, wegens het invallen van een feestdag, was er zoo goed als geen aanbod. Stemming flauw. Tarwe f 6,25 f 6,80 per 80 K.G.haver f 8 f 3,75; karwjjzaad f 14 per 50 K.G. geboden, doch niet gegund. Middelburg, 23 Mei. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer uit Walcheren, evenals voorgaande week, weder gering, echter voldoende voor de behoefte, daar het gepasseerde in den handel van weinig beteekenis was. Uitgenomen tarwe, werd er van alle andore artikelen bjjna niets aangeboden. De noteering is als volgt: Jarige Walch. tarwe zonder handel; nieuwe dito werd van f 6,15 tot f 6.25 gekocht; rogge tot f 5.60 aangeboden; in winter- en zomergerst ging niet om; Walch. witte boonen op f 12.10 gehoudenronde bruineboonen f 11.25 nominaal; lange dito f 9 k f 9.50; erwten en koolzaad zonder handel. Burgerlijke Stand van Zierikzee. oeboren: 20 Mei. Een zoon van J. Stoutjesdyk en W. de Graaf. 21 W. den Boer en C. P. Vis. 23 9 dochter J. van Duivendyk en J. de Graaff. 24 G. van Maanen en C. de Looze. oehuwd: 23 Mei. M. Smits, 43 j., wedn. en M. J. Wansink, 33 j., j.d. 23 P.inden Bosch,24j.,j.m.enP.Antheunisse,43j.,j.d. overleden: 17 Mei. G. M. Verkaart, 2 d., z. 23 M. lvoole, 46 j., echtgenoot van A. van der Vliet. predik: in onderstaande Gemeenten van Zondag 27 De Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. tien ure en 's avonds zes ure: ds. Esselink. Cat. Zondag 29. Herv. Kerk te Kerkwerve: 's Voorm. half tien ure: ds. Couvée van Eikerzee. Herv. Kerk te Serooskerke: 's Nam. twee ureds. Zeeman van Zonnemaire. Herv. Kerk te Burgh: 's Nam. twee ureds. v. Krevelen van Haamstede. (Bevestiging van nieuwe lidmaten). Herv. Kerk te Renesse: 's Voorm. half tien ure: ds. Kapteijn. Herv. Kerk te Noordwelle: 's Nam. twee ure: ds. Kapteyn. Herv. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ureds. v. Krevelen. Geref. Kerk te Haamstede: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. Koolstra. Herv. Kerk te Eikerzee: 's Nam. twee ureds. Couvée. Geref. Kerk te Eikerzee: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Brouwershaven: 's Voorm. half tien ure: ds. v. d. Broek. Geref. Kerk te Brouwershaven 's Voorm. half tien ure: ds. Geerling. (Bed. II. Avondm.); 's nam. twee ureIdem. (Nabetrachting). Herv. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. half tien ureds. Zeeman. Geref. Kerk te Zonnemaire: 's Voorm. balf tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Raman van Scharendijke. EURTEN Schouwen en Duiveland. Mei 19 O O. Chr. Geref. Kerk te Zierikzee: 's Voorm. half tien ure, 'snam. twee ure en 's avonds zes ure: ds. Wessels. Herv. Kerk te Noordgouwe: 's Voorm. half tien ureds. Nauta. (Bevestiging van nieuwe lidmaten). Herv. Kerk te Dreischor: 's Nam. twee ureds. Burger. (Doopsbediening). Herv. Kerk te Ouwerkerk: 's Nam. twee ureds. Kunst. Herv. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. half tien ure en 's nam. twee ure: ds. v. d. Linden. (Collecte voor het orgel). Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.30 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.30 ure Leeskerk. Oud-Geref. Kerk te Nieuwerkerk: 's Voorm. 9.15 ure, 's nam. 2 ure en 's avonds 5.15 ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure: dr. Smit. Geref. Kerk te Oosterland: 's Voorm. half tien ure, 's nam. twee ure en 's avonds half zes ure: Leeskerk. Herv. Kerk te Sirjansland: 's Voorm. half tien ure: Leeskerk, D. Ilanseouderling; 'snam. twee ure: dr. Smit van Oosterland. Herv. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. half tien ureds. Burger van Dreischor 's nam. twee ure: Leeskerk. Geref. Kerk te Bruinisse 's Voorm. half tien ure en 's avonds vijf ure: ds. v. Bueren. Oud-Geref. Kerk te Bruinisse: 's Voorm. negen ure, 's nam. twee ure en 's avonds vijf ure: Leeskerk. Laatste Berichten. Boerenkamp l»|| Volksrust, 20 Mei. Gisteren laat in den namiddag hebben de voorposten der Boeren een afdeeling Engelscbe troepen aangevallen tnncben Nqoetoe en Mount Prospect, ten zuiden van Majoeba. Er werden 8 Engelschen gedood en 13 gewond. De Boeren leden geen verliezen. Zjj zjjn meer dan ooit besloten een inv^l in Transvaal af te weren. Londen, 24 Mei. Lord Roberts meldt, dat hg in den ochtend van den 23en dezer op den zuidelijken oever der Rhenoster-rivier aangekomen, aldaar bovond, dat de vjjand in don loop van den nacht gevlucht was. De vgand had een sterke stelling op den noordelijken oever der rivier ingenomen, welke zorgvuldig verschanst was, maar hg achtte het ten slotte niet raadzaam die stelling te verdedigen. De brug over de Rhenosterrivier, verscheiden kleine bruggen, en eenige mjjlen weg van de spoorljjo zgn vernield. De vgand trachtte met groote hardnekkigheid den overtocht over de rivier te vergdelen. De bevelvoerende officier te Boshof meldt, dat ongeveer 350 Vrgstaters zich in den loop der laatste dagen overgegeven hebben. Goneraal Kelly Kenny bericht, dat de yeomanry het land tuiichen Bloemfontein en Boshof van vganden gezuiverd heeft. 363ste Staats-Loterij. Collecten uit het 2e district van Zeeland. Trekkingen der 5e klasse van 21, 22 en 23 Mei 1900. Prys van f SOO, No. 7243. 9 9 ÏOO, 17723. 6003 6012 6019 1806 6002 6017 6024 6027 6042 Prijzen van 6098 6132 6099 6147 6118 6150 NIET 6063 6093 6064 6143 6065 6755 6073 7244 6083 7245 6090 7254 f 70. 6753 10394 10407 EN. 7262 10368 10405 17706 17707 17709 17733 17819 17820 17713 17738 17745 17822 18579 18582 CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek zal het verilag der Ver eeniging >Ónderling Hulpbetoon" te Zonnemaire in het volgend nummer worden opgenomen. T E C E O R A M M E N. raven hage, 25 Mei. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan den ontvanger van de loodsgelden te Vliuingen de heer J. S. Pimisie. De ontvanger van de loods gelden te Hellevoetsluis, de heer J. de Neef Wz., is in geljjke betrekking overgeplaatst naar Vliisingon. a Maandag 28 Mei aanst. hopen onze geliefde Ouders: JAN DE RUIJTER en HENDERIENA HOEK hunne 25-furlge Echtvercc- ■liging te herdenken. Bruinisse, Mei 1900. Hunne dankbaro Kinderen en Kleinkinderen. V Ondertrouwd LEENDERT ADRIANUS VINK en ADRIANA JACOMINA ARNOLD. Brouwershaven, 25 Mei 1900. V betrouwd: P. IN DEN BOSCH en P. ANTHEUNI8SE, die hunnen hartelUkeil dank betuigen voor de vele belangstelling, bg hun Huweljjk ondervonden. Zierikzee, 23 Mei 1900. Voorspoedig bevallen van oen Zoon, C. P. DEN BOER-Vis. Zierikzee, 21 Mei 1900. *A* Heden overleed onze geliefde Echtgenoot en Vader de WelRd. Heer Harlnns Mooie Bz„ in den ouderdom van ruim 46 jaren. Zierikzee, 23 Mei 1900. Wed. M. KOOLE Rz.—van der Vliet ea Kinderen. Heden overleed te Zierikzee mjjn waarde 8choonzoon de WeIRd. Heer Harlnua Mooie Hz in den ouderdom van ruim 46 jaren. 's-Gravenhage, 23 Mei 1900. Wed. G. VAN DER VLIET- Merenb. Heden overleed te Zierikzee onze geliefde Broeder en Behuwdbroeder de WelEld. Heer Marinui Mooie Rz., in den ouderdom van ruim 46 jaren. Zierikzee, Amsterdam, 23 Mei 1900. W. C. VAN DER VLIET-Koole. F. C. VAN DER VLIET. L. VAN DE VELDE. Heden overleed onze waarde Behuwdbroeder de WelEld. Heer Harlnos Mooie Hz in den ouderdom van ruim 46 jaren. Zierikzee, 23 Mei 1900. M. C. VAN DER VLIET. H. O. C. VAN DER VLIET— Mulock Houwer. Voor de bewjjzen van deelneming, ontvangen het overigden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder, zeggen wo onzen «laok. Burgh, 24 Mei 1900. P. VAN ZUIJEN ea Kinderen. Voor de bewgzen van deelneming, onder vonden bg het overigden van onzen geliefden Eobtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer 0. VAN WOU WE, betuigen wg onzen liarte- l||ken dank. Zierikzee, 26 Mei 1900. Uit aller naam, Wed. C. VAN WOUWE—Boogerd. DANKBETUIGING aan de ¥ee-Werzekerlng te Almelo voor de spoedige en geheele uitbetaling van mjjn Paard en de zorg van den Agent A. L. DE WILDE. Oud-Vosmeer. A. C. DE HOND. ZIEIUKZEE, 25 Mei 1900. te Nieuwerkerk. COMMISSARISSEN van bovengenoemd Fonds geven kennis, dat de door den Penningmeester overgelegde rekening en verantwoor ding over het boekjaar 1899, door ben is aecoord bevonden, sluitende met een voordeelig saldo van f 359,0«'/v Tevens bericht het Bestuur, dat de uitkeering, in geval van ziekte of ongeschiktheid om te werken, voor dit jaar is bepaald voor enkele contributie op 2.50, en voor dubbele contributie op f 4 per week en per hoofd, en dat genoemde rekening, gedurende acht dagen, zal ter inzage liggen bjj den Secretaris. Nieuwerkerk, 25 Mei 1900. CommissarissenHet Bestuur J. GAANDERSE. F. BOUMAN, Voorzitter. 0. VAN OEVEREN. M. VAN DER VLUGT, Secr.-Penningm. (behandeling van ziekten met Electriciteit) VAN Ie Rotterdam, 45, Witte lie W'ithstraat. Geopend alle werkdagen van 9—12.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1900 | | pagina 2