Internationale Wereldtentoonstelling te Brussel thans weder zijn bekroond met het Eere-diploma (hoogste onderscheiding). Uit het gesticht »De goede Herder" te Ambt Almeloo, werd Zondagmiddag een der verpleegden, J. H. uit Enschedé, oud 18 jaren, die door hare ouders daar was geplaatst, terwijl zij zich met andere meisjes op de speelplaats bevond, door haren vroegeren beminde zekeren v. L. te Enschedé, en neg drie personen meer, ontvoerd. Zij verschaften zich toegang door met een bootje den Hollander Graven op te varen en de schutting over te klimmen. Toen het meisje niet mede wilde en om hulp riep, trok v. L. zijn mes, en zwaaide daarmede rond, zoodat de andere verpleegden die toeschoten niet konden helpen. Zoo gelukte het hun het meisje over de schutting te tillen en in het bootje mede te voeren. Toen de zusters op het gerucht kwamen toesnellen, was natuurlijk van inhalen geen sprako meer. Onmiddellijk werd de politie van 't gebeurde in kennis gesteld, maar 't mocht niet gelukken de daders in handen te krijgen. Door de ouders van 't ontvoerde meisje is bij de betrokken autoriteiten eene aanklacht ingediend. Men seinde Vrijdagmiddag aan de Zw. Ct. nit Ambt Almeloo: »De vluchtelingen per vigilante van hier over de grenzen uitgeweken". De Betuwe levert jaarljjks meer dan een millioen gulden aan fruit op. De ontginningswerkzaamheden op de woeste gronden van den heer P. W. Janssen onder het Friesche dorp Jubbega zijn weer begonnen. De commissie, door den heer J. benoemd, hoopt aan 40 arbeiders gedurende dezen winter werk en daar door brood te verschaffen. Op de te ontginnen gronden zullen na bemesting in 't voorjaar-woningen gesticht worden, om ze tegen een zeer billijke huur aan arbeiders af te staan. Ook wordt door de naamlooze vennootschap >Landontginning", gevestigd te 's-Gravenhage, een uitgestrektheid woeste grond onder Jubbega ont gonnen, zoodat aan vele werklooze arbeiders werk wordt verschaft. Men deelt mede dat door de hótelhouders in alle plaatsen van Nederland couponboekjes zullen worden uitgegeven, tegen vasten gereduceerden prijs, waarvan iedere coupon recht geeft op een nacht verblijf, ontbjjt, middag- en avondmaal. Het groote belang van dezen nuttigen maatregel voor alle handelsreizigers ligt voor de hand. Welk een ideaal toestand in de toekomst! De patroons hebben alsdan hun reiziger bg zjjn vertrek slechts een spoorwegabonnement mede te geven, benevens zooveel hótelcoupons, als hij dagen te reizen heeft en kan daarbij per dag 1 coupon van de Ned. Kiosken Mij. voor een broodje met kaas, 1 bittertje of 1 glaasje Hulstkamp oude Genever" en 1 glas bier voegen. Reisgeld wordt daardoor onnoodig en kan dus onderweg niet verloren worden. Zaterdagnamiddag Jis door de politie te Dor drecht op Btraat zwervende aangetroffen een 15-jarige jongen, afkomstig uit Walsoorden, gemeente Hon- tenisse, die volgens zijn opgaaf Vrijdag door zijn vader do wijde wereld was ingezonden om te trachten werk te bekomen. De knaap is kort daarop naar do ouderlgke woning teruggezonden. Door de politie te Leiden is op verzoek van den vader proces-verbaal opgemaakt tegen drie zijner zoons, die zich ten zijnen nadeele door raiddel van een valschen sleutel toegang hadden verschaft tot een afgesloten kamer en aldaar twee bankbiljetten elk van 40 hebben ontvreemd. De persoon, die vóór eenigen tijd geleden het ongeluk had in Winterswjjk onder den trein te geraken, waardoor hij zijn beide beenen verloor en in het ziekenhuis te Zutphen werd verpleegd, heeft Zaterdag 11. de inrichting verlaten met een paar kunBtbeenen, waarop hg zich al tamelijk vlug kan voortbewegen. ZKerikzee, 15 Nov. Naar wij vernemen heeft verreweg het grootste gedeelte der nering doenden te dezer stede besloten, in overweging te geven den St.-Nicolaas-avond op Zaterdag avond 4 December n.s. te houden. Schipper M. van der Ploeg Cz., schip »Jonge Marinus", van hier bestemd naar Oud-Gastel met eene lading suikerbieten, is Vrgdag 12 dezer, nabij den ingang van het Dintelsche gat, zoo hevig tegen een wrak of eenig ander zich onder water bevindend voorwerp gestooten, dat het schip zwaar lek werd en om niet te zinken zoo na mogelijk op den voet van den dijk gezet moest worden. Na de deklast over boord geworpen te hebben en in de schade van het schip zoo goed mogelijk tjjdelijk te hebben voorzien, heeft de schipper zijne reis voortgezet. Vrjjdagavond lag voor de haven te Colgnsplaat, 200 M. uit den wal, het tjalkschip van schipper E. Smits uit Amsterdam, geladen met suikerpeeën. Daar het in zinkenden staat verkeerde, werd de noodvlag geheschen. Dientengevolge gingen van den wal eenige mannen aan boord en begonnen met de opperlast overboord te werpen 5 last peeön) en te pompen. Daardoor ging het schip rjjzen en kon men het lek bespeuren, dat gedicht werd, zoodat de schipper zijne reis des avonds kon voort zetten. De lading 1b geassureerd; het schip niet. Bg het examen op 12 dezer te Arnhem voor apothekersbediende is geslaagd de heer A. Olree, geboren te Zierikzee. Bg kon. besluit is benoemd tot dgkgraaf voor den Mugepolder N. Poldermeu. Zondag 1.1. werd door den predikant in de Herv. Kerk te Scherpenisse bekend gemaakt, dat door iemand, die onbekend wenscht te bljjven, aan de armen a s. Dinsdag op het gemeentehuis eene bedeeling zal plaats hebben van brood en spek. Ieder, die op de lijst van de nieuwjaarsbedeeling voorkomt, zal dan ontvangen 4 pond brood en 2 pond ver8ch spek. Voor de nagelaten betrekkingen van de te Vlisangen onlangs omgekomen roeiers is, na de jongste opgaaf, nog ingekomen 493.50, zoodat het geheele bedrag thans tot 2056.57V2 is ge klommen. De Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij te Rotterdam schonk uit het fonds van mej. Ida Maria de Raath 300, uitsluitend bestemd voor de nagelaten kinderen. Voorts is, door die maat- Bchappg uit het fonds Robin aan de dochters van de omgekomen roeiers hoofdelijk toegekend een spaarbankboekje, waarop te haren name 50 is ingeschreven. Dit bedrag zal met de rente aan die dochters worden uitgekeerd, als zij meerderjarig zullen zjjn. Tot militare leden van den militieraad iu Zeeland zgn benoemd de majoor prov. adj. van den Oudendijk Pieterse als lid en de kapitein Opstelten als zgn plaatsvervanger. In de De Wittestraat te Amstordam heeft Vrijdagavond een zware brand gewoed. Door een onbekende oorzaak kwam de brand aan in een perceel in genoemde straat en vliegensvlug verspreidden de vlammen zich over drie andere huizen, waarvan twee in de Nassaustraat. Toen de brandweer kwam stonden acht menschen hulpeloos in de dakgoot. Deze, doof voor de kreten der brandwachts, sprongen naar omlaag, waar eenige mannen een deken ophielden. Vier van hen, die den sprong waagden, kwamen zonder ongeluk terecht, maar de andere vier, een man en een vrouw en twee meisjes van 15 tot 11 jaar, sloegen door den val over den rand van den deken heen, vielen tegen een gevel en werden alle, de een meer de ander minder, verwond. Van een hunner is de toestand ernstig, toch zijn allen buiten levensgevaar. De brandwachts redden nog vier personen over de daken. Een der bewoners liet zgn kinderen van een bedlaken uit het venster zakken. Toen het laatste kind, een knaapje, aan 't laken bing, scheurde dit. De jongen viel, maar werd in een deken opge vangen. Een ander persoon heeft twee kinderen, die hij in een bedstede vond, gered. KORT MIEU XV S. In 't Vereenigd Koninkrijk Groot-Brittan je en Ierland zgn dit jaar 600,000 vaatjes bier meer verbruikt dan in 1896. Dat beteekent ook al geen matigheid. Op de markt te Rolde zgn twee Drenische schapen samen voor 75 cent verkocht. Die zullen ook wel meer geschikt zijn geweest om vetgemest dan om gegeten te worden. Een ItaSaansch blad bevat de volgende echt einde- eeuwsche advertentie van den bekenden roover Cardoni, die meent te moeten opkomen voor de goede reputatie van zjjne »affaire": >Geacht publiekDaar nog steeds het gerucht loopt, dat tot mijn bende een zekere G. Galbo behoort, haast ik mij om mee te deelen, dat ik mg heb moeten scheiden van dezen man, wegens zgn slecht gedrag tegenover het publiek; ik heb thans alleen nog in mgn troep: Ferrara en Forzavello.". De Keizerin-Wedn we van Rusland geniet een te gemoetkoming" van 1,200,000. Zij heeft verder een paleis te St. Petersburg, en groot buitenverblijf en de villa »Livodia" waar de Czaar is gestorven. Al die gebouwen worden onderhouden door den Staat, geheel onafhankelijk van haar inkomen. En dat alles te zamen noemt men heel bescheiden nog maar eene tegemoetkoming." Het begrip >recht" is een vreemd ding, waarover de poly technische studenten te Delft het niet kunnen eens worden. De korpsleden meenen meer recht te hebben om op do eerste rijen banken in de college-zalen plaats te nemen dan de niet-korpsleden, welke laatsten dit meerdere recht niet willen erkennen. Gevolg daarvannu en dan een kloppartijtje tusschen de Weledelgeboren heeren. Landliouw en Veeteelt, Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Najaarsvergadering van hel Hoofdbestuur. Aanwezig de leden van het uitvoerend deel en afgevaardigden van alle afdeel)ogen, benevens de rgkslandbouwleeraar in deze provincie. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, herdenkt met een waardeerend woord de tentoonstelling te Wissekerke en geeft na de lezing en goedkeuiing der notulen een kort verslag nopens het examen in hoefbeslag, in de maand Augustus jl. gehouden. Yau de leerlingen, die tot het examen werden opgeroepen, zgn er 41 niet geslaagd, 60 ontvingen bun diploma; daarom stelde het uitvoerend deel voor op de begrooting eene som van 440 uit te trekken om den cursus in 1898 voort te zetten, uitsluitend voor de leer lingen, die opgeroepen en niet geslaagd zgn, behalve in de afd. Zierikzee, waar allen slaagden en dus de cursus kan voortgezet worden met de zes overige leerlingen, welke dien cursus gevolgd hebben. De leerlingen van de afdeelingen Krui- ningeü, die op twee na slaagden, kunnen de lessen bijwonen te Goes. Aan Kiuiningen en Heinkens- zand zou dan samen 80, aan de overige afdee lingen ieder 60 worden toegelegd. De benoeming der onderwijzers en de vaststelling van het leerplan big ven onderworpen aan de goedkeuring van het uitvoerend deel. Verder zal ieder leerling, die op den cursus wenscht toegelaten te worden, 5 storten, welke aan den algemeenen ponningmeester worden overgemaakt. Uit dit bedrag zullen de kosten van het examen, diploma, enz. gekweten worden. Daarna werd overgegaan tot het benoemen van leden voor de Commission van Toezicht op dit jaar door het rijk voor het eerst gesubsidiëerde winter- cursussen te Wolfaartsdijk, Cortgene, Nieuw- en St. Joosland en Westdorpe. Zoodra het nieuwe leerplan voor die cursussen zal zgn vastgesteld, zullen daarvan voor rekening der Maatschappij overal afdrukken verspreid worden, om daardoor zoo mogeljjk het oprichten van wintercursussen in verschillende gemeenten onzer provincie te bevorderen. Nopens het Reglement op de paardenfokkerij werd besloten, dat eene merrie, die een aanhou- dingsprijs verworvon heeft, het volgend jaar weder opnieuw kan medededingen naar een vol genden prijs, en dat de keurings-commissie zal uitgenoodigd worden voortaan gebruik te maken van hare bevoegdheid om, wanneer in eenig district minder prijzen worden toegekend dan voor dat district zgn uitgeloofd, voor te stellen prjjzen toe te kennen aan paarden, die in andere districten als plaatsvervangers op de ljjst zgn gebracht. Ofschoon in deze provincie naast verplichte keuring geen verplicht gebruik van goedgekeurde hengsten is ingevoerd, zal door de Maatschappij toch gevraagd worden om het rjjkssubsidie voor 1897. Mededeeling wordt gedaan dat suikerbieten, ter ontleding naar het rijkslandbouwproefstation ge zonden, per monster slechts 50 cent betalen, mits zij gezonden worden door eene afdeeling dezer Maatschappij. Door Gedeputeerde Staten is de meening van bet uitvoerend deel en van de afdeelingen gevraagd omtrent eenige adressen uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord- en Zuid-Beveland, waarin aangedrongen wordt maatregelen te nemen tegen het stukrjjden der grintwegen. Na eenige besprekingen word het gebruik van den korten dissel volgens vastgesteld model alge meen goedgekeurd, en vervolgens telkens met 14 tegen 6 stemmen aangenomen, dat het gewenscht was over aangesloten kunstwegen het vervoer van vrachten met meer dan twee paarden te verbieden en te bepalen, dat bet slijk van de wielen der wagens dient te worden verwijderd, wanneer deze op de grintwegen komen. Gehoor gevende aan een vroeger reedB uitge- drukten wensch worden prijzen voor ingevoerde hengsten niet zoo groot gesteld als het vorig jaar, maar in plaats van drie worden thans vijf prijzen uitgeloofdéén van/"600, één van ƒ500, één van ƒ450, één van 400 en één van 850. Worden die prjjzen niet alle uitbetaald, dan kunnen de over schietende gelden gebruikt worden voor goede inlandsche hengsten. Als gemeente, waar 't volgend jaar de tentoon stelling zal worden gehouden, wordt Tholen aan gewezen. De vermoedelijke ontvangsten over 1897 be dragen 8050,95s De vermoedeljjke uitgaven bedragen 7506,42s gevende een vermoedelijk saldo van f 544,53. Met een post voor onvoorziene uitgaven van 602,33 wordt daarna de begrooting voor 1898 vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 6315,83. De heer C. A. H. Wagtho wordt met 19 van de 20 ingeleverde stembriefjes herkozen als vice- voorzitter en de beer J. J. van Weel met een gelijk aantal stemmen als afgevaardigde naar het N. L. C. Als plaatsvervangend afgevaardigde naar hot N. L. C. wordt gekozen de heer B. Giljam in plaats van den heer Collot d' Escuiy, die voor genoemde betrekking niet meer wenscht in aan merking te komen. Bij de rondvraag wordt door den heer de Bruyn van Melis- en Mariekerke in overweging gegeven om bij de bevoegde autoriteit aan te dringen om maatregelen te nomen, dat het sluiten en openen der kunstwegen bij dooiweder op meer afdoende wijze geschiede dan tegenwoordig. De heer Mol wijst op de geringe sommen, die door bet rijk voor de verbetering van het rundvee worden besteed, wanneer men deze vergelgkt met de uitgaven voor de verbetering der paardenfokkerij. De heer Tazelaar spreekt over de noodzakelijk heid eener quarantaine-loods te Cortgene. De heer Roggeband acht de tijd gekomen om bij de regoering aan te dringen op het aanstellen van een zuivel-consulent voor Zeeland. De heer van Weel wijst op de noodzakelijkheid dat de afdeelingen geregeld vergaderen, iets wat in de afdeeling Heinkenszand te wenschen overlaat. Algemeen wordt erkend, dat vergaderingen van de besturen der afdeelingen na het ontvangen van de agenda van de hoofd bestuursvergaderingen ge wenscht zijn. Wordt besloten om bg de Provinciale Staten aan te dringen liever het Reglement op de vee- artsenijkundige politie te behouden, dan alle keuring van wege de provincie af te schaffen. Aanbevelenswaardig wordt het geacht aan Gedep. Staten de bevoegdheid te verleenen, sommige be palingen van het thans bestaande Reglement tijdeljjk buiten werking te Btellen. De willekeurige handelwijze van de Belgische regeering bij het sloiten der grenzen voor den invoer van vee uit Nederland, doet de leden van het hoofdbestuur met algemeene stemmen besluiten aan de Nederlandsche rogeering aan te t ragen maatregelen te beramen om aan dezen onhoudbaren toestaud, hoe dan ook, een eind te maken. Nog Wordt een oogenblik stil gestaan bij de con tracten tusschen suikerfabrikanten en betenbouwers. Door eene internationale commissie is een contract ontworpen, dat beter dan het tegenwoordige aan de eischen der billijkheid voldoet. Daarop zal in eene volgende vergadering worden teruggekomen. Daarna wordt de vergadering gesloten. P. C. J. HENNEQU1N, Voorzitter. G. A. VORSTERMAN VAN O YEN, Secretaris. Dezer dagen had te Goes eene bijeenkomst plaats van de commissie, uit de verschillende afdeelingen van de Vereeniging van landbouwers, die bieten verbouwen, gevormd, ten einde een nieuw contract voor 1898 te ontwerpen. Aanwezig waren de heeren: baron Collot d'Escmy van Hontenisse, M. Kostense van Kruiningen, A. N. vanLangeraad van Kolijnsplaat, J. A. Pateer van Hontenisse, Hollands van Oud-Bejjerland, A. M. Nelemans en G. A. Korteweg van Zevenbergen. Allereerst werd gesproken over de gewichts bepaling der beetwortelen. Algemeen was men van meening, dat het wegen op de faixbauken zou moeten toegestaan worden en werd diensvolgens het reglement op de weegbruggen eenigszins ge wijzigd: de korting van 2 pCt. stortaarde zou moeten vervallen voor diegenen, die per voertuig leveren, welks inhoud met riek of band wordt gelost, terwgl deze bepaling kan blijven gelden voor diegenen die per kar (kipkar) leveren; zjj, die niet in de gelegenheid zijn op fairbanken te leveren, zouden het recht hebben de bieten na 6 dagen liggens op de plaats van inlading, te doen opwegen op de kleine bascule, ten koste van den kooper. Vervolgens kwam ter sprake de levering. De commissie was van oordeel om de inlaadkosten te laten voor rekening dos verkoopersde levering van 15 September af tot 1 October zou evenals in 1896 worden betaald met 10 cent per 1000 K.G. voor eiken dag vóór 1 Octoberbij het contraeteeren zal moeten worden opgegeven het aantal H.A., die vóór genoemden datum zullen worden geleverd aan hen, die op het terrein der fabriek leveren, zal 25 Cts. per 1000 K.G. extra worden betaald; de bieten zullen na de gewichtsbepaling liggen voor rekening en risico van den kooper. Alsnu kwam aan de orde het zaaizaad. Algemeen was men het eens, dat bg het contracteeren moet opgegeven worden de herkomst en kiemkracht van het te zaaien zaad. Door de Zevenbergsche afge vaardigden werd nog voorgesteld niet anders dan op gehalte te verkoopen, dan, zoo meenden zjj, zou wellicht de fabrikant te bewegen zgn, de 14 pCt. als basis met 1 pCt. te verminderen. Dit vond bg velen bijval, doch daar de meeningen daaromtrent te veel uiteenliepen, werd den heeren Nelemans en Korteweg voorgesteld een dergelijk contract te ontwerpen en dit aan de verschillende leden der commissie toe te zenden, ten einde het op eene volgende bijeenkomst, die eerstdaags te Rosendaal zal gehouden worden, te bespreken en zoo noodig te wijzigen. In eene te Rozendaal gehouden vergadering van aandeelhouders in de suikerfabriek der firma Binsfeld, Meeus, Laane Cie. te Werkendam, is mot 37 tegen 30 stemmen besloten, niet toe te treden tot het syndicaat van suikerfabrieken. Door 25 landbouwers uit Colijnsplaat en Cats is opgericht eene vereeniging, onder den naam >Unitas", met het doel voor gemeenschappelijke rekening kunstmeststoffen, krachtvoeder en zaai granen aan te schaffen. Het bestuur bestaat uit de heeren P. Tazelaar NzvoorzitterJ. J. Snijder, vice-voorzitter A. N. van Langeraad, secretarisG. Israël Gz., penningmeester; O. Hegboer, bestuurslid. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen Door de lage prijzen, die op de Hollandscho markten voor het fok- en slachtvee besteed worden en de Bteeds rgzende markt in België, worden er in den laatsten tijd veel kalfkoeien en ossen, voor- nameljjk aangekocht te Rotterdam, Gorinchem, Alkmaar en Leeuwarden, naar hier vervoerd. Deze dieren worden óf België binnengesmokkeld óf gaan naar de veemarkt te Sas van Gent, waar ze door Gentsche slagers gretig worden opgekocht en langs Selzaete naar de Gentsche abattoirs vervoerd worden. Alleen door de stoomboot WalsoordenVlake worden gemiddeld per week 150 beesten overgebraoht. Vele gaan ook over Borsele en Vlissingen naar Terneuzen. De willekeurige handelwijze van de Belgische regeering bij het sluiten der grenzen voor den invoer van vee uit Nederland heeft het hoofdbestuur der Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland doen besluiten aan onze regeering te vragen maatregelen te beramen om aan dezen onhoudbaren toestand, hoe dan ook, een eind te maken. BECHTSZAKEM. J.l. Vrgdag zgn door de arrond.-rechtbank te Middelburg o. a. veroordeeld wegens verlating van hulpbehoevendenC. S., 27 j., arbeider te Biezelinge, tot 14 dagen gevangenisstraf; ■plegen van ontuchtige handelingen: J. F., 16 j., H. G., 16 j. en J. de J. W.Pz16 j., arbeiders te 's Heerenhoek, ieder tot 1 maaud gevangenisstraf. Vrijgesproken werden C. G., 15 j. en G. F., 14 j., arbeiders te 's Heerenhoek, beklaagd van het plegen van ontuchtige handelingen. Ter openbare zitting van bovengenoemde rechtbank van 19 dezer zal worden behandeld de zaak tegen D. G., 27 j., zonder beroep, vroeger te Goes, thans te Middelburg, terzake van het, na als koopman in staat van faillissement verklaard te zijn, ter bedriegelijkë verkorting zjjner schuld- eischers, een zgner schuldeiscbers (J. M. Kakebeeke) door uitbetaling eener som te hebben bevoordeeld. In deze zaak zijn vanwege het O. M. 8 getuigen gedagvaard. De rechtbank te Zutphen heeft G. I. S., klerk te Groenloo, die in zjjne aangifte voor de kiezers lijst opzettelijk eene valsche opgave had gedaan, waarvan plaatsing op de kiezerslijst afhankeljjk kan zijn, veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. De eisch van het O. M. was één maand. KEBKMIECWS. Beroepen bij de Evang.-Luth. Gem. te Winschoten ds. J. H. Grottendieck te Maastricht, vroeger te Zierikzee. De heer H. van Essen, candidaat te Zierik zee, ontving toezegging van beroep naar de Herv. Gem. to Nieuwvliet (Zeeuwsch-Vlaanderen). Ds. F. Fortuin, vroeger predikant bij de Geref. Gem. te Bruinisse, thaDS te Hilversum, is beroepen bg eene dergelijke gemeente te Kalamazoo (classis Michigan, N.-Amerika). Bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. te Ouddorp door Ds. A. J. Loois te Delfshaven. De tot predikant bij de Geref. Gem. te Kruiningen beroepen candidaat B. van der Werff zal aldaar intrede doen 21 November, terwgl als zgn bevestiger zal optreden ds. J. H. v. d. Lichte van Hoogkerk. Door het provinciaal kerkbestuur van Zeeland is tot de evangeliebediening toegelaten de heer G. A. Slagmolen te Schiedam. De Commissie voor het Zeeuwsch-Vlaamsch Zendingsfeest heeft besloten dat dit feest in 1898 zal worden gehouden te Terneuzen op 15 Juni. Bjj de Vrgdag te Scherpenisse gehouden stemming voor drie notabelen voor de Ned. Herv. Kerk aldaar, zijn gekozen de heeren G. Larooy. J. Lokker en Jb. Keur Jz. OMPEBW1JS. Voor de vacente betrekking van hoofd der openb. school te Sluis hebben zich 18 sollicitanten aan gemeld. Benoemd tot onderwijzer te Gouda de heer H. C. German te St. Maartensdijk. Het bestuur der school met den bijbel te Goes heeft verzuimd verlenging van het tijdvak der koninkljjke goedkeuring aan te vragen. Gevolg daarvan is, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland geweigerd hebben het subsidie uit te keer en. Ook een audiëntie door het bestuur bij den Minister van Binnenl. Zaken beeft voorloopig niets uitgewerkt. Dat verzuim zou een belangrijke financieële tegen valler tengevolge kunnen hebben. tEBSCMElPEHUElP. Kusslgclrc gauwdieven. Toen de Franscbe gezant op zekeren dag te Moskou bij den Russischen Grootvorst dineerde, kwam het gesprek op de zakkenrollers der ver schillende landen en hunne behendigheid, en de Grootvorst »roemde" de vingervaardigheid van de Russische gauwdieven. Toen hg zag, dat de gezant hem niet geloofde, verklaarde hg ernstig, dat hij hem, eer hij van tafel ging, zgn horloge zou laten ontstelen, zonder dat hij het merkte. Toen telegrafeerde hij den Minister van Politie hem den handigsten zakkenroller, die in verzekerde bewaring was, te zenden. De man kwam, werd in eene livrei geBtoken en men beval hem met de andere knechts de tafel to bedienen. Als de streek uitgevoerd was, moest bij den Grootvorst een teeken geven. Dat duurde eene geruime poos, want de gezant paste scherp op on hiold zijne hand op zgn vestzak, zelfs als hij met zgn doorluchtigen gastheer sprak. Eindeljjk werd den Grootvorst het afgesproken

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1897 | | pagina 2